Deze veiling is volledig – 801 loten.
Auction days
-
#1
Een uiltje van meerkleurig porselein met glazen oogjes. Gemerkt.
Petit hibou en porcelaine polychrome aux yeux en verre. Avec marque.No longer availableDim. h: 24 cmEstimate: € 30/40 -
#2
Een kleine staande klok.
Petite horloge de vestibule.No longer availableDim. H 183 cmEstimate: € 80/120 -
#3
Een eivormig likeurkeldertje van beschilderd glas met vijf kleine borreltjes en een karafje. Omstreeks 1900.
Cave à liqueur ovoïde en verre peint contenant cinq gouttes et un carafon. Vers 1900.No longer availablePhotos: 2Dim. h: 24 cmEstimate: € 160/180 -
#4
Lot lijsten bestaande uit:- een nieuwjaarsbrief uit 1878 van Jules Vanderelst aan zijn ouders.- “De drinkende violist”. Ets gesigneerd buiten de plaat: Louis Titz.- een gesigneerde ingekleurde foto van een jongedame met grote hoed. Begin XXste eeuw.
Lot de cadres dont:- Lettre du Nouvel An de 1878 par Jules Vanderelst à ses parents.- “Le violoniste buvant”. Eau-forte signée hors planche Louis Titz.- Photographie d’une jeune femme au grand chapeau, signée et colorée à la main. Début XXe siècle.No longer availableEstimate: € 50/80 -
#5
Een 14 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct.
Bague en or jaune et blanc 14 ct sertie de diamants ayant un poids total de ± 0,20 ct.No longer availableDim. 3,53 gEstimate: € 80/120 -
#6
Een achthoekige metalen hallantaarn.
Lanterne de vestibule octogonale en métal.No longer availableDim. H 42 cmEstimate: € 110/130 -
#7
Een divers lot porselein bestaande uit een Saksische dame, twee Imari asbakjes, twee kopjes en een bloemstuk.
Lot de porcelaines diverses comprenant une dame en porcelaine de Saxe, deux cendriers d’Imari, deux tasses et un bouquet de fleurs.No longer availableEstimate: € 15/20 -
#8
Een lotje Gouda-aardewerk, bestaande uit een vaasje, een schaaltje en een kandelaar met oor. Onderaan gemerkt.
Lot de pâtes tendres de Gouda dont un vase, un plat et un bougeoir. Marques sous les bases.No longer availableEstimate: € 30/50 -
#9
Een replica van een Oud-Griekse legerhelm van brons. Op een staander van plexiglas.
Réplique d’un casque antique grec en bronze. Sur piétement en plexi.No longer availableEstimate: € 110/130 -
#10
Een camée met een vrouwenprofiel in zilveren montuur.
Camée représentant une tête de femme en profil. Monture en argent.No longer availableEstimate: € 60/100 -
#11
Een groot lot witmetalen koffiefilters en een menagère met inox bestek.
Grand lot de filtres à café en métal blanc ainsi qu’une ménagère aux couverts en inox.No longer availablePhotos: 4Estimate: € 20/25 -
#12
“Stilleven met drie bloemenvazen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Nature morte aux vases fleuris”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 70 x 100 cmEstimate: € 80/120 -
#13
“Staand naakt”. Een bronzen beeldje op groen marmeren sokkel. “Getekend ‘Philippe’.
“Nu debout”. Statuette en bronze sur socle en marbre vert. Signée Philippe.No longer availableDim. h: 42 cmEstimate: € 220/240 -
#14
Een lot grafiek e.d., bestaande uit twee ingekleurde etsen met zichten op New Orleans, twee oude modeprenten, vijf Chinese aquarellen op linnen en een klein surrealistisch olieverfschilderijtje op board.
Lot de gravures e.a. comprenant deux eaux-fortes en couleurs aux vues de New Orléans, deux planches de mode anciennes, cinq aquarelles chinoises sur lin et un petit tableau surréaliste en huile sur carton.No longer availableEstimate: € 40/60 -
#15
Een 18 karaats geel gouden dameshorloge met lederen armband. Jaren 30.
Montre de dame en or jaune 18 ct. Bracelet en cuir. Années ‘30.No longer availableEstimate: € 100/150 -
#16
Een oude lederen brandweerhelm.
Casque de pompier ancien en cuir.No longer availableDim. h: 50Estimate: € 55/65 -
#17
Een ijzeren koffertje ter herdenking van de Slag om Lyndanisse 1219. Deens werk. Binnenin op het deksel een verklarende tekst in het Deens en het Engels.
Petit coffret en fer commémorant la Bataille de Lyndanisse en 1219. Travail danois. A l’intérieur sur le couvercle un texte explicatif en danois et en anglais.No longer availablePhotos: 2Estimate: € 25/40 -
#18
Een geslepen coupe van blauw Boheems kristal en een groene van Val St. Lambert.
Coupe en cristal taillé de Bohème colorée bleu dans la masse et une coupe verte de Val St-Lambert.No longer availableEstimate: € 25/40 -
#19
Twaalf oude gravures met betrekking tot Namen.
Douze gravures anciennes aux vues de Namur.No longer availableEstimate: € 50/60 -
#20
Een 14 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,33 ct.
Bague en or blanc 14 ct sertie de diamants ayant un poids total de ± 0,33 ct.No longer availableDim. 5,97 gEstimate: € 450/550 -
#21
Een lot meerkleurig biscuit, bestaande uit zes verschillende personages.
Lot de biscuits polychromes comprenant six personnages différents.No longer availableEstimate: € 30/50 -
#22
Een lot kleurloos kristal bestaande uit een ijsemmertje, een pennendoos, een bekertje en een kleine hoed. Gemerkt.
Lot de cristaux incolores comprenant un seau à glace, une boîte à plumes, un gobelet et un petit chapeau. Avec marques.No longer availableEstimate: € 40/60 -
#23
Een vaas van geslepen Boheems kristal. Paars gekleurd in de massa. We voegen er een groene kristallen vaas met getorste ribben aan toe. De laatste gemerkt Val St. Lambert.
Vase en cristal taillé de Bohème, coloré pourpre dans la masse. Nous ajoutons un vase en cristal vert aux côtes torses. Ce dernier marqué Val St-Lambert.No longer availableDim. h: 17 & 36 cmEstimate: € 40/60 -
#24
Een verzilverd metalen bestek voor zes personen in etui. We voegen er een sauslepel en zes eierlepeltjes van Wiskemann aan toe.
Couvert en métal argenté pour six personnes dans un étui. Nous ajoutons une cuillère à sauce et six cuillères à oeufs de Wiskemann.No longer availableEstimate: € 20/30 -
#25
Een lot van drie vulpotloden waarvan één van Caran D’ache. Plaqué d’or.
Lot de trois portes mlnes dont un par Caran D’ache. Plaqué d’or.No longer availableEstimate: € 50/100 -
#26
Een mahoniehouten tweedeurskast met bovenaan een étagère. Gedraaide zuiltjes op de stijlen. Einde XIXde eeuw.
Meuble à deux portes en acajou, le haut formant étagère. Colonnettes tournées sur les montants. Fin XIXe siècle.No longer availablePhotos: 2Dim. L. 101 cmEstimate: € 200/300 -
#27
Een lot van vijf opgezette marterachtigen.
Lot de cinq martres empaillés.No longer availableEstimate: € 80/120 -
#28
Een karaf van kleurloos geslepen kristal.
Carafe en cristal taillé incolore.No longer availableDim. h: 42 cmEstimate: € 30/50 -
#29
Een Mariabeeldje van gesculpteerd ivoor op een houten voetstuk.
Statuette de Marie en ivoire sculpté sur socle en bois. Début du XXe siècle.No longer availableDim. h: 18 cmEstimate: € 120/200 -
#30
Een halssnoer van natuurparels met zilveren slot.
Collier de perles naturelles. Fermoir en argent.No longer availableEstimate: € 300/350 -
#31
Een kaartendoosje van wortelhoutfineer met een ingelegd decor van speelkaarten. Slijtage.
Etui à cartes de jeux en placage de ronce. Décor incrusté représentant des cartes. Usures.No longer availableDim. h: 13 cmEstimate: € 20/30 -
#32Period: Antwerpen 1896 - 1978
“Boszicht” en “Terras met zicht op een meer”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Vue de bois” et “Terrasse au bord d’un lac”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 40 x 30 cmEstimate: € 100/150 -
#33
Een damesbuste van wit marmer op een roze marmeren sokkel. Kleine beschadiging aan de strik.
Buste de dame en marbre blanc sur socle en marbre rose. Petit dégât au noeud.No longer availableDim. h: 40 cmEstimate: € 200/240 -
#34
“Dooitijd II”. Ets. Gesigneerd en genummerd 4/20 buiten de plaat.
“Dooitijd II”. Eau-forte. Signée et numérotée 4/20 hors planche.No longer availableDim. 34,5 x 45 cmEstimate: € 20/30 -
#35
Een paar 18 karaats wit en geel gouden oorbellen met Medusa afbeelding.
Paire de boucles d’oreilles en or jaune et blanc 18 ct représentant une tête de Méduse.No longer availableDim. 13,25 gEstimate: € 260/300 -
#36
Een gefineerd houten muziekmeubel. Model: Grundig Musikschrank No. 8042 W/3d. Jaren ‘50.
Meuble à musique en bois de placage. Modèle Grundig Musikschrank N° 8042 W/3D. Années 50.No longer availableDim. b: 145 cmEstimate: € 100/120 -
#37
Een grote groep Van meerkleurig biscuit in de vorm van een koppel in een koets met twee paarden en een koetsier. Zeer goede staat. Onderaan gemerkt.
Grand groupe en biscuit polychrome représentant un couple dans une calèche à deux chevaux et le cocher. Marque sous la base, très bon état.No longer availableDim. l: 42 cmEstimate: € 40/60 -
#38
Een lot varia: replica’s van iconen, beeldjes, ritueel textiel enz. Drie dozen.
Lot varié: des répliques d’icônes, des statuettes, des textiles rituels etc. Trois boîtes.No longer availablePhotos: 3Estimate: € 60/100 -
#39
“Sloepenweg”. Ets. Gesigneerd buiten de plaat en 1ste staat.
“Sloepenweg”. Eau-forte. Signée hors planche et premier état.No longer availableDim. 36 x 66 cmEstimate: € 100/150 -
#40
Een 18 karaats geel gouden broche als fotohouder bezet met porseleinen plaquette.
Broche en or jaune 18 ct sertie d’une plaquette en porcelaine.No longer availableDim. bruto: 9,25 gEstimate: € 150/250 -
#41
Een vaas van meerkleurig aardewerk in Art Nouveaustijl met een handgeschilderd bloemendecor. Omstreeks 1900. Met onduidelijke reliëfstempel.
Vase en faïence polychrome de style art nouveau au décor de fleurs peintes à la main. Vers 1900. Cachet en relief illisible.No longer availableDim. h: 52 cmEstimate: € 80/120 -
#42
“Zichten op Antwerpen”. Vier etsen. Buiten de plaat gesigneerd.
“Vues d’Anvers”. Quatre eaux-fortes. Signées hors planche.No longer availableEstimate: € 80/100 -
#43
Een siervaas van verguld en meerkleurig porselein in empirestijl met een handgeschilderd bloemendecor. Kleine randschilfers. Gemerkt met de gekroonde N.
Vase en porcelaine polychrome et dorée de style Empire à décor de fleurs peintes à la main. Petits éclats. Marque à l’N couronné.No longer availableDim. h: 35 cmEstimate: € 100/120 -
#44
Een punchstel van paars glas en verguld metalen monturen, bestaande uit een bowl en acht glazen. Met serveerlepel.
Garniture à punch en verre mauve aux montures en métal argenté comprenant un bol et huit verres. Avec louche.No longer availableEstimate: € 40/60 -
#45
Twee Chinese kommetjes van blauw en wit porselein met een vis in het decor.
Deux bols chinois en porcelaine bleue et blanche décorés d’un poisson.No longer availableDim. Ø: 13,5 cmEstimate: € 40/60 -
#46
Een groep van een jong koppel van beigegepatineerd aardewerk. Schade. Onderaan gemerkt.
Groupe d’un jeune couple en faïence à patine beige. Dégâts. Marque sous la base.No longer availableDim. h: 59 cmEstimate: € 200/300 -
#47
Een bronzen bel naar XIVe eeuws voorbeeld.
Cloche en bronze d’après un exemple du XIVe siècle.No longer availableDim. h: 11 cmEstimate: € 30/40 -
#48
Een vierhoekig kannetje van geglazuurd aardewerk met reclame voor Johnnie Walker. Omstreeks 1960. onderaan gemerkt.
Verseuse carrée en faïence à la publicité de Johnny Walker. Vers 1960, avec marque sous la base.No longer availableDim. h: 15,5 cmEstimate: € 20/30 -
#49
Een glazenservies van gegraveerd kristal. Medio XXste eeuw. Onderaan gemerkt.
Service à verres en cristal gravé. Milieu du XXe siècle. Marque sous la base.No longer availablePhotos: 2Estimate: € 200/300 -
#50
Een 18 karaats geel goud broche bezet met met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 1,00 ct. Einde XIXde eeuw.
Broche en or jaune 18 ct sertie de diamants de taille ancienne ayant un poids total de ± 1,00. Fin du XIXe siècle.No longer availableDim. 6,30 gEstimate: € 350/450 -
#51
Een lot van vier verschillende coupes van kleurloos geslepen kristal met geelkoperen monturen. Allen gemerkt.
Lot de quatre coupes différentes en cristal taillé aux montures en cuivre jaune. Chaque pièces avec marque.No longer availableEstimate: € 50/60 -
#52
Een lot grafiek, bestaande uit een romantisch koppel van A. Danse, een moeder met kind van Th. Verschaeren, een zicht op de Palingbrug van P. Verhaert, een winters zicht van De Vree en een straatzicht van Lauters.
Lot de gravures comprenant un couple romantique par A. Danse, une mère à l’enfant par Th. Verschaeren, une vue de la Palingbrug par P. Verhaert, une scène d’hiver par De Vree et une vue de rue par Lauters.No longer availableEstimate: € 25/40 -
#53
Twee wijwatervaatjes en een kindje van meerkleurig biscuit. Eén pinkje ontbreekt.
Deux bénitiers et un petit enfant en biscuit polychrome. Un petit doigt manque.No longer availableEstimate: € 30/50 -
#54
“De baadster”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“La baigneuse”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 70 x 50 cmEstimate: € 40/60 -
#55
Een vijf rijen parelhalssnoer met 18 karaats geel gouden slot en bolletjes.
Collier aux cinq rangées de perles, perles alternants et fermoir en or jaune 18 ct.No longer availableEstimate: € 350/450 -
#56Period: 1902-1982
“Heidezicht”. Pastel op papier. Gesigneerd.
“Vue de bruyère”. Pastel sur papier. Signé.No longer availableDim. 58 x 119 cmEstimate: € 120/180 -
#57
Een handtas van zwart en rood leder.
Sac à main en cuir rouge et noir.No longer availableEstimate: € 40/60 -
#58
Een lampje gedragen door een bronzen putto.
Petite lampe porté par un putto en bronze.No longer availableDim. h: 29 cmEstimate: € 40/60 -
#59
“Interieur”. Een ingekleurde ets. Gesigneerd en épreuve d’artiste buiten de plaat.
“Intérieur”. Eau-forte en couleurs. Signée et “épreuve d’artiste” hors planche.No longer availableDim. 40 x 49 cmEstimate: € 20/40 -
#60
Een 18 karaats geel gouden armband.
Bracelet en or jaune 18 ct.No longer availableDim. 39,62 gEstimate: € 800/1000 -
#61
Een aardewerken tabakspot met opschrift “Tabac de Virginie”.
Pot à tabac en faïence à l’inscription “Tabac de Virginie”.No longer availableDim. H 32 cmEstimate: € 30/50 -
#62
Lot grafisch werk met o.a. twee houtsneden, een ets en enkele reproducties.
Lot de gravures dont deux gravures sur bois, une eau-forte et quelques reproductions.No longer availableEstimate: € 30/50 -
#63
Een pendule in Lodewijk XV-stijl versierd naar het “Vernis Martin”.
Pendule de style Louis XV décorée dans le style des Vernis Martin.No longer availableDim. H 44 cmEstimate: € 60/100 -
#64
Acht prenten met 4 reproducties naar Dirk Baksteen en 4 zichten op o.m. Antwerpen door Keersmaekers.
Huit estampes dont quatre reproductions d’après Dirk Baksteen et quatre vues sur e.a. Anvers par Keersmaekers.No longer availableEstimate: € 80/100 -
#65
Hanger van wit en geel goud bezet met diamanten. Omstreeks 1900.
Pendentif en or blanc et jaune serti de diamants. Vers 1900.No longer availableEstimate: € 250/350 -
#66
Een zilveren belletje, getooid met een arend. Tijdperk Empire. Vervaagde merken.
Sonnette en argent, surmontée d’un aigle. Epoque Empire. Poinçons effacés.No longer availablePhotos: 2Dim. ± 93 gEstimate: € 80/100 -
#67
“Charlie Chaplin als de zwerver”. Een beeldje meerkleurig porselein. Onderaan gemerkt.
“Charlie Chaplin le petit vagabond”. Statuette en porcelaine polychrome. Marque sous la base.No longer availableDim. h: 28 cmEstimate: € 40/60 -
#68
Twee vechtende hanen van verzilverd brons.
Deux coqs se battant. Bronze argenté.No longer availableEstimate: € 20/30 -
#69
“Brugge”. Kleurenets. Gesigneerd.
“Bruges”. Eau forte en couleurs. Signée.No longer availableDim. 31 x 22 cmEstimate: € 30/50 -
#70
Een 18 karaats geel gouden dameszakhorloge versierd met kleine steentjes en een engeltje in email. Begin XXste eeuw.
Montre de dame en or jaune 18 ct décorée de petites pierres et d’un angelot en émail. Début du XXe siècle.No longer availablePhotos: 2Dim. bruto:14.96 gEstimate: € 250/350 -
#71
“Drinkende bedelaar”. Een beeldje van meerkleurig aardewerk. Gemerkt.
“Mendiant buvant”. Statuette en faïence polychrome. Avec marque.No longer availableDim. h: 30 cmEstimate: € 20/25 -
#72
Een lot van drie etsen bestaande uit een landschap van Marcel Jacques, een hoevezicht van Jacob Smits en een zicht op de Vlaaikesgang van Winkelman.
Lot de trois eaux-fortes comprenant un paysage par Marcel Jacques, une vue de ferme par Jacob Smits et une vue du Vlaaikensgang par Winkelman.No longer availableEstimate: € 25/40 -
#73
Een grote en een kleine vaas van kleurloos kristal. De eerste Oostenrijks en met getorste ribben, de tweede gemerkt Val St. Lambert.
Un grand et un petit vase en cristal incolore. Le premier d’Autriche aux côtes torses, l’autre marqué de Val St-Lambert.No longer availableDim. h: 30 & 20 cmEstimate: € 40/60 -
#74
“Bloemenstilleven met vaas”. Olieverf op doek. Onduidelijk gesigneerd.
“Nature morte aux fleurs dans un vase”. Huile sur toile. Illisiblement signée.No longer availableDim. 76 x 66 cmEstimate: € 60/80 -
#75
Een kleurrijke zijden sjaal.
Châle multicolore en soie.No longer availableEstimate: € 100/150 -
#76
Een bovenkaak van een zaagvis op een metalen voet.
Scie d’un poisson scie. Sur statif en métal.No longer availableDim. h: 84 cmEstimate: € 220/240 -
#77
Een siercoupe van rood glas, versierd met een handgeschilderd bloemendecor en kristallen pendeloques.
Coupe en verre rouge décorée de fleurs peintes à la main et des pendeloques en cristal.No longer availableDim. h: 37 cmEstimate: € 20/30 -
#78
Een handgeknoopt oosters wollen tapijt.
Tapis d’Orient en laine. Noué main.No longer availableDim. 225 x 100 cmEstimate: € 80/100 -
#79
“Ronde van Frankrijk Alpe d’Huez”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Tour de France Alpe d’Huez” Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 80 x 60 cmEstimate: € 100/120 -
#80
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met drie briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,65 ct.
Bague en or blanc 18 ct sertie de trois brillants ayant un poids total de ± 0,65 ct.No longer availableDim. 2,59 gEstimate: € 350/550 -
#81
Een lot van tien figuurtjes van meerkleurig aardewerk voor een kerststalletje. Letsels en restauraties. Allen gemerkt.
Lot de dix figurines e Noël en faïence polychrome. Dégâts et restaurations.No longer availableEstimate: € 100/120 -
#82
“Stilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘86.
“Nature morte”. Huile sur toile. Signée et datée ‘86.No longer availableDim. 51 x 60 cmEstimate: € 80/120 -
#83
Een coupe van kleurloos kristal. Gemerkt.
Coupe en cristal incolore. Marquée.No longer availableDim. Ø: 20 cmEstimate: € 40/60 -
#84
“Meisjesportret als bacchante”. Gravure uit de XIXde eeuw.
“Portrait de fille en bacchante”. Gravure du XIXe siècle.No longer availableDim. 56 x 41 cmEstimate: € 40/50 -
#85
Een hanger van zilver en goud met bladmotief bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct. en een zilveren ketting. Einde XIXde eeuw.
Pendentif en or et argent en forme de feuille sertie de diamants de taille ancienne ayant un poids total de ± 0,70 ct et une chaîne en argent. Fin du XIXe siècle.No longer availableDim. 3,30 gEstimate: € 200/400 -
#86
Een zilveren schotel met een gegraveerd decor. Vermoedelijk Belgisch, 800 ‰.
Plat en argent au décor gravé. Probablement belge, 800‰.No longer availablePhotos: 2Dim. ± 586 gEstimate: € 300/360 -
#87
Een groepje van meerkleurig aardewerk in de vorm van twee kinderen. Onderaan gemerkt met de roze driehoek.
Groupe en faïence polychrome en forme de deux enfants. Marque sous la base au triangle rose.No longer availableDim. h: 26 cmEstimate: € 80/120 -
#88
Een lot aardewerk, bestaande uit vier diepe borden, twee platte borden en een schotel met een blauw ‘OId Willow’ - decor. We voegen er twee borden met historische afbeeldingen aan toe.
Lot de faïences comprenant quatre assiettes creuses, deux assiettes plates et un plat à décor “Old Willow”. Nous ajoutons deux assiettes aux représentations historiques.No longer availableEstimate: € 20/40 -
#89
“De Clown”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1956 achteraan.
“Le Clown”. Huile sur toile. Signée et datée 1956 au verso.No longer availableDim. 60 x 40 cmEstimate: € 50/80 -
#90
Een paar 18 karaats van wit en geel gouden oorbellen bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 1,00 ct. Prikkers vernieuwd.
Paire de boucles d’oreilles en or blanc et jaune serties de diamants de taille ancienne ayant un poids total de ± 1,00 ct. Clous remplacés.No longer availableDim. 2,95 gEstimate: € 500/700 -
#91
Een wandklok van gedreven geel koper in barokke stijl met geëmailleerde romeinse cijfers.
Pendule murale en cuivre repoussé de style baroque. Cadran émaillé aux chiffres romains.No longer availableEstimate: € 50/80 -
#92
“Meisje met rozen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Fille aux roses”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 44 x 35 cmEstimate: € 50/80 -
#93
Twee vazen van meerkleurig aardewerk. Onderaan gemerkt.
Deux vases en faïence polychrome. Marque sous la base.No longer availableEstimate: € 100/120 -
#94
“St.-Onolfsdijk, Dendermonde”. Gewassen pentekening op papier. Gesigneerd.
“St-Onolfsdijk, Termonde”. Lavis sur papier. Signé.No longer availableEstimate: € 20/30 -
#95
Een 18 karaats geel gouden schakelhalsketting.
Chaîne en or jaune 18 ct.No longer availablePhotos: 2Dim. 8,88 gEstimate: € 200/300 -
#96
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Tapis persan en laine. Noué main.No longer availableDim. 215 x 133 cmEstimate: € 80/120 -
#97
Een lot ivoor, bestaande uit een staande een een knielende vrouwenfiguur, een briefopener en een krokodil. We voegen er twee gesculpteerde wrattenzwijnentanden aan toe. Eerste helft XXste eeuw.
Lot d’ivoires sculptés comprenant une femme agenouillée, un coupe papier et une crocodile. Ainsi que deux défenses de phacochère. Première moitié du XXe siècle.No longer availableEstimate: € 120/200 -
#98
Een classicistische voorstelling van een dame met een schelp van gesculpteerd albast.
Représentation classique d’une femme avec une coquille. Albâtre sculpté.No longer availableDim. l: 28 cmEstimate: € 80/100 -
#99
“Voorlezende moeder in een interieur. Olieverf op paneel. XIXe eeuw. Verfschade.
“Mère lisant à ses enfants dans un intérieur”. Huile sur panneau. XIXe siècle. Usures à la peinture.No longer availableDim. 40 x 34 cmEstimate: € 120/200 -
#100
Cosmograph Daytona. Een automatisch herenpolshorloge van 18 karaats geel goud. Witte wijzerplaat en gouden bezel. In oorspronkelijke groene doos en kartonnen beschermdoos. Met garantiebewijs Y496205 - 116528, uitgereikt te Milaan in 2005. Met handleiding. Cal. 4130.
Cosmograph Daytona Automatique. Montre à bracelet homme en or jaune 18 ct. Cadran blanc, lunette en or. Dans la boîte originale verte et la boîte de protection en carton. Preuve de garantie Y496205 - 116528, distribuée à Milan en 2005. Avec instructions. Cal. 4130.No longer availablePhotos: 2Dim. 186,24 g brutoEstimate: € 8000/10000 -
#101
Een coupe in art decostijl, groen gekleurd in de massa en een pique-fleur van kleurloos kristal. De eerste gemerkt Val St. Lambert.
Coupe de style art déco en cristal taillé colorée vert dans la masse et un pique-fleurs en cristal incolore. La première à la marque de Val St-Lambert.No longer availableEstimate: € 80/120 -
#102
“De aanbidding der wijzen”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 27/200 buiten de plaat.
“L’adoration des mages”. Lithographie. Signée et numérotée 27/200 hors planche.No longer availableDim. 29 x 22 cmEstimate: € 60/80 -
#103
Een coupe van kleurloos kristal, gedragen door een gesatineerde ramskop. Onderaan gemerkt.
Coupe en cristal incolore, portée par une tête de bélier satinée. Marque sous la base.No longer availableDim. h: 22 cmEstimate: € 100/120 -
#104
“Vissersschepen aan de kade”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Bateau de pêche au quai”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 60 x 70 cmEstimate: € 260/300 -
#105
Een paar wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct. en twee grote parels.
Paire de boucles d’oreilles serties de diamants ayant un poids total de ± 0,60 ct et deux grandes perles.No longer availableDim. bruto: 12,12 gEstimate: € 800/1000 -
#106
Een zilveren sierschaal in Lodewijk XV-stijl met ajour vleugel. Vermoedelijk Belgisch, 800‰. Kleine beschadigingen.
Plat décoratif en argent de style Louis XV. Aile ajourée. Probablement belge, 800‰. Petits dégâts.No longer availablePhotos: 3Dim. ± 490 gEstimate: € 300/500 -
#107
“De aanbidding van Maria met Jezus”. Een groep van meerkleurig biscuit. Enkele vingertjes manco.
“L’adoration de Marie et de Jésus”. Groupe en biscuit polychrome. Quelques doigts manquent.No longer availableDim. h: 38 cmEstimate: € 50/80 -
#108
“Madonna met kind”. Een beeld van gepolychromeerd hout. Begin XXe eeuw.
“Vierge à l’Enfant”. Sculpture en bois polychrome. Début du XXe siècle.No longer availableDim. h: 72 cmEstimate: € 100/120 -
#109
“Begijnhof van Lier”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Béguinage de Lierre”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 60 x 48 cmEstimate: € 100/150 -
#110
Een parelhalssnoer met zilveren slot.
Collier de perles. Fermoir en argent.No longer availableEstimate: € 180/250 -
#111
Twee vogels op een tak van gesculpteerd jade. Eén gebroken. Chinees werk.
Deux oiseaux sur une branche. Jade taillé. Un exemplaire cassé. Travail chinois.No longer availableDim. h: 16 cmEstimate: € 40/60 -
#112
“Abstracte figuren”. Litho. genummerd 9/30.
“Figures abstraites”. Litho. Numérotée 9/30.No longer availableDim. 54 x 71 cmEstimate: € 50/80 -
#113
Een paar hoornvazen van meerkleurig en verguld porselein. Brussel, Omstreeks 1900.
Paire de cornets en porcelaine polychrome et dorée. Bruxelles, vers 1900.No longer availableDim. h: 25 cmEstimate: € 80/120 -
#114
“Dame met parasol”. Een Oriëntalistische aquarel op papier.
“Dame à l’ombrelle”. Aquarelle orientaliste sur papier.No longer availableEstimate: € 100/120 -
#115
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,56 ct.
Bague en or blanc 18 ct sertie de diamants ayant un poids total de ± 0,56 ct.No longer availableDim. 4,60 gEstimate: € 1400/1600 -
#116
Een albasten buste met een voorstelling van een jonge vrouw. Achteraan gesigneerd.
Buste de jeune femme en albâtre. Signé au verso.No longer availableEstimate: € 120/200 -
#117
Een paar kleine hoornvaasjes en een grotere van meerkleurig en verguld Brussels porselein.
Paire de petits cornets et un plus grand en porcelaine polychrome et dorée dite Vieux Bruxelles.No longer availableEstimate: € 30/40 -
#118
Een paar hoornvaasjes van meerkleurig en verguld porselein. Gemonogrameerd ‘J.D.’
Paire de cornets en porcelaine polychrome et doré. Monogrammés J.D.No longer availableDim. h: 33 cmEstimate: € 200/240 -
#119
“Landschap” Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Paysage”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 65 x 71 cmEstimate: € 80/120 -
#120
Een 18 karaats wit gouden armband bezet met roze parels en diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,55 ct.
Bracelet en or blanc 18 ct serti de perles roses et de diamants ayant un poids total de ± 0,55 ct.No longer availableEstimate: € 1500/1600 -
#121
Een wassen Mariabeeld met kind onder stolp.
Vierge à l’Enfant en cire. Sous globe en verre.No longer availableDim. h: 39 cmlEstimate: € 25/40 -
#122
“Zittende vrouwenfiguur”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Femme assise”. Huile sur panneau. Signé.No longer availableDim. 35 x 25 cmEstimate: € 60/100 -
#123
“Magistraat”. Een beeldje van zilvergepatineerd metaal. Gesigneerd en gedateerd 1971.
“Magistrat”. Statuette en métal argenté. Signée et datée 1971.No longer availableDim. h: 41 cmEstimate: € 100/150 -
#124
“Dorpszicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1945.
“Vue de village”. Huile sur toile. Signée et datée 1945.No longer availableDim. 46 x 64 cmEstimate: € 80/120 -
#125
Een art deco hangertje in de vorm van een kruis van wit goud bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en saffieren.
Petit pendentif art déco en forme de crucifix en or blanc serti de diamants ayant un poids total de ± 0,50 ct et de saphirs.No longer availableDim. 2,67 gEstimate: € 500/600 -
#126
Handgeknoopt Oosters tapijt van wol.
Tapis d’Orient en laine. Noué main.No longer availableDim. 296 x 179 cmEstimate: € 80/120 -
#127
Een reeks van vier hoornvaasjes van polychroom en verguld porselein. Brussel, omstreeks 1900.
Suite de quatre cornets en porcelaine polychrome et dorée. Bruxelles, vers 1900.No longer availableEstimate: € 40/60 -
#128
Vijf gebogen metalen schildjes met handgeschilderde afbeeldingen van de Madonna met kind. XIXe eeuw.
Cinq petites effigies en métal peint de la Vierge à l’Enfant. XIXe siècle.No longer availableEstimate: € 40/60 -
#129
“Vrouwenportret”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Portrait de femme”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 80 x 60 cmEstimate: € 30/50 -
#130
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,68 ct. en een centrale saffier van ± 0,97 ct.
Bague en or blanc 18 ct sertie de diamants ayant un poids total de ± 0,68 ct et d’un saphir de ± 0,97 ct.No longer availableDim. 4,70 gEstimate: € 1300/1500 -
#131
“Vrouwenfiguur”. Een beeldje van zilvergepatineerd metaal. Gesigneerd.
“Femme”. Statuette en métal argenté. Signée.No longer availableDim. h: 39 cmEstimate: € 60/80 -
#132
“Stilleven met stoel “. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Nature morte à la chaise”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 80 x 70 cmEstimate: € 50/100 -
#133Period: 1909 - 1981
Een meisjesbuste van brons met zilverkleurig patina. Achteraan gesigneerd.
Buste de fille en bronze argenté. Signé au verso.No longer availableDim. h: 28 cmEstimate: € 80/120 -
#134Period: 1876-1970
“Katelijnekerk van Mechelen”. Olieverf op doek. Gesigneerd rechtsonder.
“Eglise Sainte Catherine de Malines” Huile sur toile. Signée en bas à droite.No longer availableDim. 79 x 48 cmEstimate: € 150/200 -
#135
Een 18 karaats wit en geel gouden trouwring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,28 ct.
Alliance en or blanc et jaune 18 ct sertie de diamants ayant un poids total de ± 0,28 ct.No longer availableDim. 9,20 gEstimate: € 600/800 -
#136
“De vioolspeler”. Een beeld van gepatineerd brons. Gesigneerd.
“Le violoniste”. Sculpture en bronze patiné. Signée.No longer availableDim. h: 34 cmEstimate: € 400/500 -
#137
“Brandweerman”. Een beeldje van donkergepatineerd brons op wit marmeren sokkel.
“Pompier”. Statuette en bronze à patine foncée sur socle en marbre blanc.No longer availableDim. h: 24 cmEstimate: € 100/120 -
#138
Een retro vaasje van gesatineerd zwart glas.
Petit vase “rétro”. en verre noir satiné.No longer availableDim. h: 16 cmEstimate: € 40/50 -
#139
“Man met kruik”. Olieverf doek. Omstreeks 1800.
“Homme à la cruche”. Huile sur toile. Vers 1800.No longer availableDim. 40 x 32 cmEstimate: € 180/220 -
#140
Een art deco hangertje van wit en geel goud bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,90 ct. en met geel gouden ketting. (twee steentjes ontbreken).
Petit pendentif art déco en or blanc et jaune serti de diamants de taille ancienne ayant un poids total de ± 0,90 ct et avec une chaîne en or jaune. Deux petites pierres manquent.No longer availableDim. 4,70 gEstimate: € 500/600 -
#141
Een classicistische voorstelling van een dame bij een fontein van wit biscuit. Gesigneerd.
Représentation classique d’une femme devant une fontaine en biscuit blanc. Signée.No longer availableDim. h: 64 cmEstimate: € 100/120 -
#142
“Stilleven met fruit, bloemen en brood”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Nature morte aux fruits, fleurs et pain”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 70 x 100 cmEstimate: € 150/200 -
#143
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Tapis d’Orient en laine. Noué main.No longer availableDim. 204 x 105 cmEstimate: € 20/40 -
#144
“De klokkengieterij”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 100/300 buiten de plaat.
“Les fondeurs de cloches”. Eau-forte. Signée et numérotée 100/300 hors planche.No longer availableDim. 50 x 60 cmEstimate: € 25/35 -
#145
Een paar 18 karaats wit en geel gouden oorbellen bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 2,00 ct.
Paire de boucles d’oreilles en or blanc et jaune 18 ct serties de diamants de taille ancienne ayant un poids total de ± 2,00 ct.No longer availableDim. 4,25 gEstimate: € 700/900 -
#146
Een zilveren schaal met een ajour decor van vogels en vruchten in de vleugel en een tafereel met putti in het plat. Merken vervaagd. 800 ‰.
Plat en argent au décor ajouré d’oiseaux et de fruits sur l’aile et d’une scène aux putti sur le plat. Poinçons effacés, 800‰.No longer availablePhotos: 3Dim. ± 380 gEstimate: € 250/350 -
#147
Poppenwagen naar oud voorbeeld, met pop.
Landau à poupées à l’ancienne. Avec poupée.No longer availablePhotos: 2Estimate: € 60/80 -
#148
Een vaasje van meerkleurig geglazuurd terracotta in art nouveaustijl. Kleine randschilfer.
Petit vase en terre cuite à glaçure polychrome de style art nouveau. Petit éclat.No longer availableDim. h: 24 cmEstimate: € 60/100 -
#149Period: 1887-1962
“Vrouwenportret”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Portrait de femme”. Huile sur panneau. Signé.No longer availableDim. 35 x 30 cmEstimate: € 400/600 -
#150
Submariner. Een automatisch herenpolshorloge van 18 karaats geel goud. Donkerblauwe wijzerplaat en bezel.
Submariner. Montre à bracelet homme en or jaune 18 ct. Cadran et lunette bleu foncé.No longer availableDim. 184,60 g brutoEstimate: € 6000/8000 -
#151
“Christus op de koude steen”. Een beeldje van polychroom hout. Vroeg XVIIIe eeuw. Letsels en slijtage.
“Le Christ sur la pierre froide”. Statuette en bois polychrome. Début du XVIIIe siècle. Dégâts et usures.No longer availableDim. h: 21 cmEstimate: € 140/200 -
#152Period: 1896-1968
Een lot van vier werken, waarvan een olieschilderij e.a.
Lot de quatre œuvres dont une peinture à huile e.a.No longer availableEstimate: € 80/120 -
#153
Een sierkruik van meerkleurig majolica in barokke stijl.
Cruche décorative en majolique polychrome de style baroque.No longer availableDim. h: 48 cmEstimate: € 20/40 -
#154Period: 1909-1989
Drie voorstellingen van Christus op board. Gesigneerd.
Trois représentations du Christ sur carton. Signées.No longer availableEstimate: € 150/200 -
#155
Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger van 18 karaats wit en geel goud bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,25 ct. en een druppelvormige smaragd van ± 0,50 ct.
Chaîne en or jaune 18 ct et son pendentif en or blanc et jaune 18 ct serti de diamants ayant un poids total de ± 0,25 ct et d’une émeraude en forme de goûte de ± 0,50 ct.No longer availableDim. 3,50 gEstimate: € 1000/1200 -
#156
Een vierdelig zilveren koffie- en theestel in Engelse stijl met ivoren handvatten. De tuiten in de vorm van vogelkop. 800 ‰. Belgische keuren, omstreeks 1900. 1930 g bruto.
Service à café et à thé quatre pièces en argent de style anglais. Anses en ivoire, becs en forme de têtes d’oiseaux. Poinçons belges, 800‰. Vers 1900. 1930 g brut.No longer availablePhotos: 3Estimate: € 1000/1200 -
#157
Een Lodewijk XVI-pendule van verguld brons, albast en porselein in de geest van Sèvres. Bekroond met een staande dame met een portret van Henry V in de hand op een zuil en een spelend kind met hond. Klokwerk ontbreekt. We voegen er twee gelijkaardige kandelaars, gemonteerd als lamp, aan toe.
Pendule de style Louis XVI en bronze doré, albâtre et porcelaine dans l’esprit de Sèvres. Surmontée d’une femme debout, tenant un portrait d’Henri V sur une colonne, et d’un enfant jouant avec son chien. Mouvement manque. Nous ajoutons deux candélabres semblables montés en lampe.No longer availableDim. H 37 cmEstimate: € 300/400 -
#158
Een lot Brussels porselein, bestaande uit drie bekers, twee kleine cachepots en een kopje met schoteltje. XIXe eeuw.
Lot de porcelaines de Bruxelles comprenant trois gobelets, deux petits cache-pot, une tasse et sa soucoupe. XIXe siècle.No longer availableEstimate: € 80/100 -
#159
“Binnenschepen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Péniches”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 50 x 70 cmEstimate: € 100/150 -
#160
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,44 ct. en een druppelvormige smaragd van ± 0,50 ct.
Bague en or blanc et jaune 18 ct sertie de diamants ayant un poids total de ± 0,44 ct et d’une émeraude en forme de goûte de ± 0,50 ct.No longer availableDim. 3,76 gEstimate: € 1300/1500 -
#161
Een grote hoornvaas van meerkleurig en verguld porselein met een handgeschilderd bloemendecor. Brussel, omstreeks 1900. Kleine haarscheurtjes
Grand vase cornet en porcelaine polychrome et dorée dite Vieux Bruxelles à décor de fleurs peintes à la main. Vers 1900. Petits cheveux.No longer availableDim. h: 44 cmEstimate: € 100/150 -
#162
“De rede van Antwerpen vanaf Linkeroever” en “De Antwerpse kathedraal”. Etsen. Gesigneerd binnen de plaat.
“La rode d’Anvers vue de la rive gauche” et “La cathédrale d’Anvers”. Deux eaux-fortes. Signées dans la planche.No longer availableDim. 49 x 58 cmEstimate: € 100/120 -
#163
Een vijfdelig zilveren toiletstelletje. We voegen er een zilveren suikertang aan toe. Allen gemerkt.
Garniture de toilette cinq pièces en argent. Nous ajoutons une pince à sucre en argent. Chaque pièce marquée.No longer availableEstimate: € 50/80 -
#164
“Vissersboten voor de kust”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Bateaux de pêche devant la côte”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 50 x 40 cmEstimate: € 80/120 -
#165
Een art deco hangertje en ketting van platina bezet met een solitaire van ± 0,25 ct. en kleine diamantjes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,10 ct.
Pendentif art déco et chaîne en platine serti d’un solitaire de ± 0,25 ct et de petits diamants ayant un poids total de ± 0,10 ct.No longer availableDim. 3,25 gEstimate: € 600/800 -
#166
Een vrouwenbuste van donkergepatineerd brons. Gesigneerd.
Buste de femme en bronze à patine foncée. Signé.No longer availableDim. h: 67 cmEstimate: € 1400/1500 -
#167
Een paar hoornvazen van Brussels porselein, met een handgeschilderd bloemendecor. Omstreeks 1900.
Paire de cornets en porcelaine dite Vieux Bruxelles décorés de fleurs peintes à la main. Vers 1900.No longer availableDim. h: 35 cmEstimate: € 100/180 -
#168
“Boerin met koe”. Een groep van meerkleurig aardewerk. Achteraan gemerkt.
“Fermière avec une vache”. Groupe en faïence polychrome. Marque au verso.No longer availableDim. l: 44 cmEstimate: € 100/120 -
#169
“La Chapelle”. Ingekleurde ets. Gesigneerd en genummerd buiten de plaat 51/250 en gedateerd 1930. Naar een werk van Jakob Smits.
“La Chapelle”. Eau-forte colorée. Signée et numérotée 51/250 hors planche et datée 1930. D’après un oeuvre de Jakob Smits.No longer availableDim. 51,5 x 56 cmEstimate: € 100/120 -
#170
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,29 ct. en een centrale Ceylon saffier van ± 1,87 ct.
Bague en or blanc 18 ct sertie de diamants ayant un poids total de ± 0,29 ct et d’un saphir de Ceylan central de ± 1,87 ct.No longer availableDim. 3,60 gEstimate: € 1800/2000 -
#171
Een paar hoornvazen van meerkleurig en verguld porselein, versierd met bloesems en krokussen in reliëf. Einde XIXe eeuw.
Paire de cornets en porcelaine polychrome et doré décorés de fleurs et de crocus en relief. Fin du XIXe siècle.No longer availableDim. h: 32 cmEstimate: € 100/120 -
#172
Twee gravures naar Rubens: “Boerenfeest” Een gravure uit 1762 van Hessard &” Heilige Moeder met kind” Een XVIIe eeuwse gravure van Galle.
Deux gravures d’après Rubens. “Fête de campagne”, gravure de 1762 par Hessard, et “Vierge à l’Enfant”, gravure du XVIIe siècle par Galle.No longer availableEstimate: € 100/120 -
#173
Een lot van vijf beeldjes met personages van meerkleurig porselein in diverse uitvoeringen.
Lot de cinq figurines diverses en porcelaine polychrome.No longer availableEstimate: € 25/50 -
#174Period: 1916-1989
“Winterlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Paysage d’hiver”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 38 x 56 cmEstimate: € 80/120 -
#175
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct. en een gele saffier van ± 0,93 ct.
Bague en or blanc 18 ct sertie de diamants ayant un poids total de ± 0,30 ct et d’un saphir jaune de ± 0,93 ct.No longer availableDim. 3,50 gEstimate: € 1400/1600 -
#176
Een Oosters zijden tapijt. Handgeknoopt.
Tapis d’Orient en soie. Noué main.No longer availableEstimate: € 200/300 -
#177
“Jongen met kever” & “Meisje met vlinder”. Twee beeldjes van meerkleurig porselein. Vermoedelijk Engels, XIXe eeuw. Kleine randschilfer onderaan.
“Garçon au scarabée” et “fille au papillon”. Deux statuettes en porcelaine polychrome. Probablement anglais, XIXe siècle. Petit éclat à la base.No longer availableDim. h: 28 cmEstimate: € 80/120 -
#178
Een paar siervazen van Brussels porselein, met een handgeschilderd bloemendecor. Omstreeks 1900.
Paire de vases en porcelaine dite Vieux Bruxelles. Décor de fleurs peintes à la main. Fin XIXe siècle.No longer availableDim. h: 34 cmEstimate: € 60/80 -
#179Period: 1845-1894
“Koe in de weide”. Olieverf op paneel. Gesigneerd. XIXde eeuw.
“Vache dans le pré”. Huile sur panneau. Signé. XIXe siècle.No longer availableDim. 28 x 38 cmEstimate: € 200/300 -
#180
Een 18 karaats geel gouden broche in strikvorm bezet met kleine diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 1,80 ct. Einde XIXde eeuw.
Broche en or jaune 18 ct en forme de noeud sertie de petits diamants de taille ancienne ayant un poids total de ± 1,80 ct. Fin du XIXe siècle.No longer availableDim. 10,68 gEstimate: € 650/750 -
#181
Een man en een vrouw van meerkleurig porselein. Onderaan gemerkt J.P. Parijs, XIXde eeuw. (toegeschreven aan).
Un homme et une femme en porcelaine polychrome. Marque sous la base: J.P. Paris, XIXe siècle (attribuées à).No longer availableDim. h: 22 cmEstimate: € 180/220 -
#182
“De geboorte van Christus”; “De aanbidding der wijzen” en “De kruisiging”. Drie XVIIe eeuwse gravures naar ontwerpen van Rubens. Resp. gegraveerd Lucas Vorsterman, Nicolaas Ryckemans en Bolswert.
“La Naisssance du Christ”. “L’adoration des Mages” et “La Crucifixion”. Trois gravures du XVIIe siècle d’après Rubens. Graveurs resp. Lucas Vorsterman, Nicolas Ryckemans et Bolswert.No longer availableEstimate: € 120/180 -
#183
Een reeks van vier hoornvaasjes van polychroom en verguld porselein. Brussel, omstreeks 1900.
Suite de quatre cornets en porcelaine polychrome et dorée. Bruxelles, vers 1900.No longer availableEstimate: € 40/60 -
#184Period: 1907-1993
“Stilleven met champignons”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Nature morte aux champignons”. Huile sur panneau. Signé.No longer availableDim. 41 x 54 cmEstimate: € 100/150 -
#185
Een art deco hangertje en ketting van platina bezet met een solitaire van ± 0,25 ct. en kleine diamantjes met een gezamenlijk gewicht van 0,25 ct.
Petit pendentif art déco et sa chaîne en platine serti d’un solitaire de ± 0,25 ct et de petits diamants ayant un poids total de ± 0,25 ct.No longer availableDim. 5,78 gEstimate: € 700/900 -
#186
“La Danaïde de Rodin”. Bronzen beeld . Op zwarte marmeren basis.
“La Danaïde de Rodin”. Sculpture en bronze. Sur socle en marbre noir.No longer availablePhotos: 3Dim. L. 36 cmEstimate: € 2000/2500 -
#187
Een aardewerken cilindrische pot met een metalen deksel. Engeland, einde XIXe eeuw.
Pot cylindrique en faïence à couvercle en métal. Angleterre, fin du XIXe siècle.No longer availableDim. h: 18 cmEstimate: € 15/20 -
#188
Een paar hoornvazen van meerkleurig en verguld Brussels porselein. Omstreeks 1900. Eén gerestaureerd aan de voet.
Paire de cornets en porcelaine polychrome et dorée dite Vieux Bruxelles. Vers 2900. Une restauration à l’une des bases.No longer availableDim. h: 51 cmEstimate: € 200/250 -
#189
“Hoevezicht met hooimijten”. Olieverf op doek. Niet gesigneerd.
“Vue de ferme aux meules de foin”. Huile sur toile. Non signée.No longer availableDim. 38 x 48 cmEstimate: € 60/80 -
#190
Een halssnoer met bijbehorende armband van parels en spinel met 18 karaats geelgouden sluitingen.
Collier et bracelet assorti en perles et spinel. Fermoirs en or jaune 18 ct.No longer availableEstimate: € 340/360 -
#191
Paar aardewerken Staffordshire hondjes.
Paire de chiens de Staffordshire en faïence.No longer availableEstimate: € 60/80 -
#192
“Luitspeler met vrouwelijk naakt”. Olieverf op doek.
“Joueur de luth et nu féminin”. Huile sur toile.No longer availableDim. 60 x 100 cmEstimate: € 300/500 -
#193
Grote dekselvaas van polychroom aardewerk. Onderaan gemerkt.
Grand vase couvert en faïence polychrome. Marque sous la base.No longer availableDim. H. 75 cmEstimate: € 100/120 -
#194
“Heiligentafereel”. Gouache op papier. XIXe eeuw. Vochtsporen.
“Scène de la vie d’un saint”. Gouache sur papier. XIXe siècle. Traces d’humidité.No longer availablePhotos: 2Dim. 18,5 x 13 cmEstimate: € 50/80 -
#195
Een 18 karaats wit gouden armband bezet zwarte half edelstenen, witte parels en diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,35 ct.
Bracelet en or blanc 18 ct serti de pierres dures noires, de perles blanches et de diamants ayant un poids total de ± 0,35 ct.No longer availableEstimate: € 1000/1200 -
#196
Eetkamer in Lodewijk XVI-stijl: verlengbare tafel, stoelen, vitrine en groot buffet met zwaar witmarmeren blad.
Salle à manger de style Louis XVI comprenant une table aux allonges, une vitrine et un grand buffet à tablette en marbre blanche.No longer availablePhotos: 4Estimate: € 300/400 -
#197
Een zilveren lepel. Gemerkt. XVIIe eeuw.
Cuillère en argent. Aux poinçons du XVIIe siècle.No longer availablePhotos: 2Estimate: € 20/30 -
#198
Een zilveren taartschep met een ajourwerk rond een reliëfdecor met een genretafereel. Nederlandse keur, tweede gehalte (833‰.). Tussen 1814 en 1953.
Pelle à tarte en argent ajourée et décorée d’une scène de genre en relief. Poinçon hollandais, deuxième titre (833‰). Entre 1814 et 1953.No longer availablePhotos: 2Dim. ± 59 gEstimate: € 40/50 -
#199Period: 1812-1895
“De openbare verkoop”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1849.
“La vente aux enchères publique”. Huile sur toile. Signée et datée 1849.No longer availableDim. 120 x 100 cmEstimate: € 25000/28000 -
#200
Cosmograph Daytona. Een automatisch herenpolshorloge van wit staal. Witte wijzerplaat en bezel. In oorspronkelijke groene doos en kartonnen beschermdoos. Met garantiebewijs Z004878 - 116520, uitgereikt te Rotterdam in 2006. Met handleiding, labeltjes en een extra schakeltje voor de armband. Cal. 4130.
Cosmograph Daytona Automatique. Montre à bracelet homme en acier blanc. Cadran et lunette blancs. Dans la boîte d’origine verte et boîte de protection en carton. Preuve de garantie Z004878 - 116520, transmise à Rotterdam en 2006. Avec instructions, étiquettes et lien de bracelet extra. Cal. 4130.No longer availablePhotos: 2Estimate: € 3000/5000 -
#201
Een paar Napoleontische vazen van polychroom porselein in Empirestijl. Rondom Napoleon en zijn generaals op het slagveld te Jena, gesigneerd H. Desprez. Groene fond, met vergulde motieven, op de hals een keizerlijke adelaar, op de voet een N in een lauwerkrans. Oren in de vorm van gestileerde zwanen van verguld brons, basement eveneens van verguld brons. Deksel binnenin gemerkt: Manufacture Impériale de Sèvres en Iéna 1806. Einde XIXde eeuw. Eén deksel gerestaureerd.
Paire de vases Napoléoniens en porcelaine polychrome de style Empire. Sur la panse Napoléon et ses généraux sur le champ de bataille de Iéna, signés H. Desprez. Fond vert aux motifs impériaux dorés, l’aigle sur le col, un N aux lauriers sur le piédouche. Anses en forme de cygnes stylisé en bronze doré, base également en bronze doré. Dans un couvercle la marque de la Manufacture Impériale de Sèvres et l’inscription “Iéna 1806”. Fin du XIXe siècle. Un couvercle restauré.No longer availablePhotos: 7Dim. H. 66 cmEstimate: € 1800/2000 -
#202Period: 1888-1966
“Portret van een dame”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1936. Herdoekt.
“Portrait de dame”. Huile sur toile. Signée et daté 1936. Retoilée.No longer availablePhotos: 2Dim. 195 x 150 cmEstimate: € 2500/3000 -
#203
“Arend”. Beeld van gepatineerd gips. Onduidelijk gesigneerd.
“Aigle”. Statuette en plâtre patiné. Illisiblement signée.No longer availableDim. H 43 cmEstimate: € 400/450 -
#204Period: 1856-1928
Een kleine damesbuste van donkergepatineerd brons op een marmeren sokkel. Met gieterijstempel.
Petit buste de dame en bronze à patine foncée sur socle en marbre. Avec cachet de fonderie.No longer availableDim. h: 20 cmEstimate: € 280/320 -
#205
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct. en een centrale maansteen van ± 12,10 ct.
Bague en or blanc 18 ct sertie de diamants ayant un poids total de ± 0,40 ct et d’une pierre de lune centrale de ± 12,10 ct.No longer availableDim. 6,50 gEstimate: € 1800/2000 -
#206
Perzisch wollen tapijt met een gestileerd tuinmotief. Handgeknoopt.
Tapis peran en laine au décor d’un jardin stylisé. Noué main.No longer availableDim. 360 x 275 cmEstimate: € 800/1200 -
#207
Een designvaas van groen en mauve glaspasta. Onderaan gemerkt en getiteld ‘Coquille’.
Vase design en pâte de verre vert et mauve. Marque sous la base et le titre “Coquille”.No longer availableEstimate: € 80/120 -
#208
“De kruisafneming”. Een plaquette van pijpaarde in reliëf naar voorbeeld van Rubens. Onleesbaar gesigneerd. Einde XIXe eeuw.
“La descente de la croix”. Plaquette en terre de pipe en relief d’après Rubens. Illisiblement signée. Fin du XIXe siècle.No longer availableDim. 30 x 21 cmEstimate: € 200/240 -
#209
Een paar zilveren kandelaars met drie armen in barokke stijl. Belgisch importmerk van tussen 1831 en 1868. Gemerkt met ‘D’ (Delheid?). 3715 g bruto (verzwaard).
Paire de candélabres en argent de style baroque à trois branches. Poinçon d’importation belge entre 1831 et 1868. Marque “D” (Delheid?). 3715 g brut (alourdis).No longer availablePhotos: 5Dim. h: 52 cmEstimate: € 1000/1500 -
#210
Een 18 karaats wit gouden broche in de vorm van een bloem bezet met diamanten en baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 2,00 ct.
Broche en or blanc 18 ct en forme de fleur sertie de diamants et baguettes ayant un poids total de ± 2,00 ct.No longer availableDim. 12,68 gEstimate: € 1500/1800 -
#211
Een dekseldoosje van gedreven zilver in barokke stijl op vier pootjes, versierd met putti in reliëf. Binnenin met vermeil.
Boîte couverte en argent repoussé de style baroque. Sur quatre pieds et décorée de putti en relief. L’intérieur en vermeil.No longer availablePhotos: 4Dim. ± 343 gEstimate: € 120/180 -
#212
“Tijl en Nele en de rede van Antwerpen”. Drie glas-in-loodramen, gemonteerd in lichtbakken. Ze vormen samen een geheel.
“Tyl et Nele et la Rade d’Anvers”. Trois vitraux montés à l’électricité, formant un triptyque.No longer availableEstimate: € 200/240 -
#213
Een vaas van geslepen kristal in art decostijl met rode details. Gemerkt.
Vase en cristal taillé de style art déco aux détails rouges. Avec marque.No longer availableDim. h: 23 cmEstimate: € 120/200 -
#214
“Portret van een adellijke dame”. Pastel op papier. XIXe eeuw.
“Portrait d’une dame de qualité”. Pastel sur papier. XIXe siècle.No longer availableDim. 70 x 55 cmEstimate: € 120/200 -
#215
Een 18 karaats wit gouden schakelarmband bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 3,10 ct. Art deco model.
Bracelet à maillons en or blanc 18 ct serti de diamants ayant un poids total de ± 3,10 ct. Modèle art déco.No longer availableDim. 21,70 gEstimate: € 3600/4000 -
#216
“De hardloper”. Een beeld van bruingepatineerd brons op een arduinen sokkel. Gesigneerd.
“Le coureur”. Sculpture en bronze à patine brune sur socle en pierre de taille. Signée.No longer availableDim. h: 34 cmEstimate: € 220/260 -
#217
Een schouwpendule van gedeeltelijk goudgepatineerd brons in empirestijl. Onderaan versierd met een kleine plaquette en het uurwerk gedragen door een paard.
Pendule en bronze partiellement doré de style Empire. Le bas orné d’une petite plaquette, le mouvement porté par un cheval.No longer availableDim. h: 42 cmEstimate: € 100/120 -
#218
Duits polychroom porseleinen eet-en koffieservies met kobaltblauwe fond. Onderaan gemerkt met gekroonde R.
Service à caé et à dîner en porcelaine polychrome allemand au fond bleu kobalt. Marque avec R Couronné.No longer availablePhotos: 6Estimate: € 80/100 -
#219
“Hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Vue de ferme”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 60 x 90 cmEstimate: € 80/100 -
#220
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger tijdperk art deco bezet met een centrale in marquise geslepen diamant van ± 0,50 ct. en briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,00 ct.
Chaîne en or blanc 1 ct et son pendentif d’époque art déco serti d’une marquise centrale de ± 0,50 ct et de brillants ayant un poids total de ± 1,00 ct.No longer availableDim. 8,34 gEstimate: € 1500/1800 -
#221
Een groep van drie dansende saters van donkergepatineerd brons. Naar XIXe eeuws voorbeeld.
Groupe de trois satyres dansant en bronze à patine foncée. D’après un exemple du XIXe siècle.No longer availableDim. h: 61 cmEstimate: € 300/400 -
#222
“Moeder met twee kinderen”. Olieverf op paneel. Begin XVIIIde eeuw.
“Mère et deux enfants”. Huile sur panneau. Début XVIIIe siècle.No longer availablePhotos: 6Dim. 27 x 38 cmEstimate: € 200/300 -
#223
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Tapis d’Orient en laine. Noué main.No longer availableDim. 192 x 128 cmEstimate: € 40/60 -
#224
Een vierdelige zilveren koffie- en theestel. Belgische keuren. 950 ‰. Periode 1831 - 1868. Kleine beschadiging.
Service à café et à thé quatre pièces en argent. Poinçons belges, 950‰. Période 1831-1868. Petites usures. 2767 g brut.No longer availablePhotos: 5Estimate: € 2000/2400 -
#225
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten en baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct. en een centrale robijn van ± 0,93 ct.
Bague en or blanc 18 ct sertie de diamants et de baguettes ayant un poids total de ± 0,70 ct et d’un rubis de ± 0,93 ct.No longer availableDim. 4,50 gEstimate: € 800/1000 -
#226
Een linenpress van mahoniehout in George III-stijl.
Linenpress en acajou de style George III.No longer availableEstimate: € 200/300 -
#227
Een lot Delfts aardewerk, bestaande uit twee melkboerenhondenkarren, een balustervaasje en een groepje met drie personages.
Lot de faïences de Delft dont deux chars de laitiers, un vase balustre et un groupe de trois personnages.No longer availableEstimate: € 40/60 -
#228
Een art deco schouwgarnituur van meerkleurig aardewerk, bestaande uit een pendule en twee cassolettes. Onderaan gemerkt.
Garniture de cheminée art déco en faïence polychrome comprenant une pendule et deux cassolettes. Marque sous la base.No longer availableEstimate: € 120/180 -
#229Period: 1875-1954
“Brevierende kardinaal”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Cardinal au bréviaire”. Huile sur panneau. Signé.No longer availableDim. 30 x 22 cmEstimate: € 200/300 -
#230
Een halssnoer van verschillende kleuren parels met zilveren slot.
Collier en différents couleurs de perles. Fermoir en argent.No longer availableEstimate: € 180/250 -
#231
“Sint Joris en de draak”. Een beeldje van beige biscuit. Onderaan gemerkt.
“Saint-Georges et le dragon”. Statuette en biscuit beige. Marque sous la base.No longer availableDim. h: 18 cmEstimate: € 30/50 -
#232
“Intérieur en Campine”. Ingekleurde ets. Naar een werk van Jakob Smits. Gesigneerd en genummerd buiten de plaat 151/250.
“Intérieur en Campine”. Eau-forte en couleurs. D’après un oeuvre de Jakob Smits. Signée et numérotée 151/250 hors planche.No longer availableDim. 52,5 x 62 cmEstimate: € 120/200 -
#233
Een mannenhoofd van terracotta. Gesigneerd.
Tête d’homme en terre cuite. Signée.No longer availableDim. H 44 cmEstimate: € 50/80 -
#234Period: 1914-1989
“Molenzicht met geiten”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Vue de moulin aux chèvres”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 80 x 60 cmEstimate: € 80/120 -
#235
Een 18 karaats geel gouden ring met Medusa afbeelding.
Bague en or jaune 18 ct ornée d’une tête de Méduse.No longer availableDim. 8,44 gEstimate: € 160/240 -
#236
Een zilveren dienblad in Lodewijk XVI-stijl. 800‰. 1618,89 g
Plateau en argent de style Louis XVI. Poinçon de 800‰. 1618,89 gNo longer availablePhotos: 3Estimate: € 1500/1800 -
#237
Een konische karaf (schilfer onderaan) en een vaas van geslepen kristal (drie schilfers aan de bovenrand), resp. rood en mauve gekleurd in de massa.
Carafe conique (éclat à la base) et un vase en cristal taillé (trois petits éclats au bord supérieur), respectivement colorés rouge et mauve dans la masse.No longer availableDim. H. 30,5 & 41,5 cmEstimate: € 50/80 -
#238
Een lot van negen hoornvaasjes van verguld Brussels porselein in verschillende maten en uitvoeringen. Omstreeks 1900.
Lot de neuf cornets en porcelaine dorée. Bruxelles, vers 1900.No longer availableEstimate: € 80/120 -
#239
“The Shamrock” Een reclamespiegel voor Whisky.
“The Shamrock”. Miroir publicitaire pour Whisky.No longer availableDim. 89 x 59 cmEstimate: € 50/60 -
#240
Een 18 karaats geel gouden halssnoer en armband met Medusa hoofden.
Collier en or jaune 18 ct et bracelet décorés de têtes de Méduse.No longer availableDim. 73,60 gEstimate: € 1400/1600 -
#241
Een paar porseleinen vaasjes in art nouveaustijl, versierd met een meerkleurig bloemendecor. Naar Colenbrander.
Paire de petits vases en porcelaine de style art nouveau décorés de fleurs polychromes. D’après Colenbrander.No longer availableDim. h: 31 cmEstimate: € 80/120 -
#242
“Dorpszicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Vue de village”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 60 x 80 cmEstimate: € 80/120 -
#243
20 kleine schaaltjes met tekens van de dierenriem in kristal, met een vergulde metalen omlijsting. Vergezeld van een grote ronde schaal van geslepen kristal met vergulde metalen omlijsting en van een dito dubbel snoepschaaltje met verguld koperen montuur met bovenaan een zwaan. Alle stukken gemerkt.
20 petits plats aux signes du zodiaque en cristal encadrés de métal doré. Accompagnés dun grand plat rond en cristal taillé encadré de métal doré et d’un plat à frandises semblable monté en cuivre doré et surmonté d’un cygne. Chaque pièce avec marque.No longer availableEstimate: € 100/150 -
#244Period: 1898-1986
“Bloemenstilleven”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Nature morte aux fleurs”. Huile sur panneau. Signé.No longer availableDim. 64 x 89 cmEstimate: € 150/200 -
#245
Een drie rijen halssnoer van witte en roze parels met zilveren slot.
Collier aux trois rangées de perles blanches et roses. Fermooir en argent.No longer availableEstimate: € 180/250 -
#246
Een coupe van kleurloos geslepen kristal op een massief zilveren voet. XIXe eeuw. Kleine beschadiging aan de voet. Geen keuren gevonden.
Coupe en cristal taillé incolore sur piédouche en argent massif. XIXe siècle. Petit dégât à a base. Nous n’avons pas trouvé des poinçons.No longer availablePhotos: 2Dim. h: 27 cmEstimate: € 200/240 -
#247
Een porseleinen eetservies, versierd met vergulde en groene randen, bestaande uit twintig diepe borden, drieënveertig grote platte borden, twintig kleine platte borden, drie schalen op voet, een grote en twee kleine terrines, twee sauskommen, een slakom, twee ovale schaaltjes, drie groenteschalen en twee grote schotels.
Service à dîner en porcelaine décoré de bandes dorées et vertes, comprenant vingt assiettes creuses, quarante-trois assiettes plates, vingt assiettes à dessert, trois plats sur piédouche, une grande et deux petites terrines, deux saucières, un bol à salade, deux plats ovales, trois légumiers et deux grands plats.No longer availablePhotos: 3Estimate: € 200/240 -
#248Period: °1927
“Zittende vrouw”. Een beeld van groengepatineerd gips. Onderaan gesigneerd en gedateerd ‘93.
“Femme assise”. Statuette en plâtre à patine verte. Signée et datée ‘93 sous la base.No longer availableDim. h: 34 cmEstimate: € 40/60 -
#249
“Stilleven met bloemen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
‘Nature morte aux fleurs”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 84 x 99 cmEstimate: € 80/120 -
#250
Een rechthoekige automatisch herenpolshorloge van 18 karaats roze goud. Witte wijzerplaat met Romeinse cijfers en datum. Bruine croco band met gouden sluiting. Genummerd 115120LX - 2927.
Montre à bracelet homme rectangulaire en or rose 18 ct. Cadran blanc aux chiffres romains et avec date. Bracelet en croco brun au fermoir en or. Numérotée 115120LX - 2927.No longer availableDim. 102,92 brutoEstimate: € 3000/5000 -
#251
Een zamakken lampvoet in de vorm van een herdertje met een lammetje. Werkende staat.
Pied de lampe en régule en forme de bergère tenant un agneau. En état de marche.No longer availableDim. h: 46 cmEstimate: € 50/80 -
#252
“l’Aïeule”. Een bronzen plaquette in reliëf. Gesigneerd .
“L’Aïeule”. Plaquette en bronze. Signée.No longer availableDim. 25 x 28,5 cmEstimate: € 80/120 -
#253
Een lot kleurloos geslepen kristal, bestaande uit een schaal, een vaasje met purperen fries, een drageoir en een langgerekte vaas.
Lot de cristal taillé comprenant un plat, un petit vase à la frise pourpre, un drageoir et un vase au long col.No longer availableEstimate: € 70/100 -
#254
“Kempisch dorpszicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Vue de village en Campine”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 49 x 59 cmEstimate: € 180/200 -
#255
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct. en een centrale saffier van ± 0,80 ct.
Bague en or blanc sertie de diamants ayant un poids total de ± 0,70 ct et d’un saphir central de ± 0,80 ct.No longer availableDim. 3,95 gEstimate: € 1700/1900 -
#256Period: 1873 - 1927
Een buste van een boerinnetje van albast in diverse kleuren. Achteraan gesigneerd.
Buste d’une paysanne en albâtre de différentes couleurs. Signature au verso.No longer availableDim. h: 35 cmEstimate: € 400/600 -
#257
Een reeks van zesentwintig borden van meerkleurig Chinees porselein met een vlinderdecor.
Suite de 26 assiettes en porcelaine de Chine polychrome au décor de papillons.No longer availableDim. Ø: 25 cmEstimate: € 40/60 -
#258
Een paddestoelvormige lamp van mauve glaspasta in art nouveaustijl. De kap gedragen door bronzen vlinders.
Lampe champignon en pâte de verre mauve de style art nouveau. L’abat-jour porté par des papillons en bronze.No longer availableDim. h: 57 cmEstimate: € 160/200 -
#259
“Zicht op de markt in Middelburg”. Kleurkrijt op papier. Draagt een handtekening en een monogram: A. Ost.
“Vue du marché de Middelburg”. Pastel sur papier. Porte une signature et un monogramme: A. Ost.No longer availableDim. 38 x 50 cmEstimate: € 12°0/200 -
#260
“Stadzicht getiteld Mauritspoort Den Haag”. Tegeltableau. 12 tegels, diverse letsels. Gesigneerd en achteraan gemerkt door Hendrik David Schild (1872-1928).
“Vue de ville à la Mauritspoort de La Haye”. Tableau de 12 carreaux. Signé par Hendrik David Schild (1872-1928) et marqué au verso. Plusieurs dégâts.No longer availableDim. 47 x 62 cmEstimate: € 250/350 -
#261
Een leeuw van goudgepatineerd pijpaarde. Gesigneerd A. Fagotto.
Lion en terre de pipe dorée. Signé A. Fagotto.No longer availableDim. h: 39 cmEstimate: € 100/150 -
#262
Een lot van zestien lithografieën met naakten en paarden, waarvan vijf ingekaderd. Allen gesigneerd en genummerd buiten de plaat.
Lot de seize lithographies représentant des nus et des chevaux dont cinq encadrées. Chaque pièce signée et numérotée hors planche.No longer availableEstimate: € 160/240 -
#263
Twee hoornvazen van Brussels porselein, versierd met jachttrofeeën in hoogreliëf. Enkele schilfers.
Deux cornets en porcelaine dite Vieux Bruxelles, décor de trophées de chasse en relief. Quelques éclats.No longer availableDim. h: 38 cmEstimate: € 120/160 -
#264
“Havenzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Vue de port”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 56 x 60 cmEstimate: € 200/300 -
#265
James Heath naar J.S. Copley. “The death of Major Pierson or the defeat of the French Troops in the Market Place of Saint-Heliers in the Island of Jersey. Jan. 6 1781”. Gravure. Published April 25 1796, J. & J. Boydell, Shakespeare Gallery, Pall Mall.
James Heath naar J.S. Copley. “The death of Major Pierson or the defeat of the French Troops in the Market Place of Saint-Heliers in the Island of Jersey. Jan. 6 1781”. Gravure. Published April 25 1796, J. & J. Boydell, Shakespeare Gallery, Pall Mall.No longer availableDim. 58 x 77 cmEstimate: € 100/120 -
#266
Een zilveren siercoupe met een geslepen glazen recipiënt. Duitse keuren, 800 ‰. Omstreeks 1900. 410 g zonder glas.
Coupe décorative en argent à récipient en verre taillé. Poinçons allemands 800‰. Vers 1900. 410 g sans verre.No longer availableEstimate: € 120/200 -
#267
“Drinkende monnik”. Een beeld van meerkleurig gips.
“Moine buvant”. Statuette en plâtre polychrome.No longer availableDim. h: 37 cmEstimate: € 40/60 -
#268
Twee aardewerken siervazen in art nouveaustijl, versierd met twee vrouwen in hoogreliëf op de buik. Onderaan gemerkt.
Deux vases en faïence de style art nouveau décorés sur la panse de deux femmes en relief. Marque sous la base.No longer availableDim. h: 43 cmEstimate: € 350/00 -
#269
“Romantisch landschap met koeien”. Olieverf op paneel. XIXe eeuw.
“Paysage romantique aux vaches”. Huile sur panneau. XIXe siècle.No longer availableDim. 27 x 36 cmEstimate: € 200/300 -
#270
“Hoevezicht getiteld Naar den Put”. Olieverf op paneel. Gesigneerd. XIXde eeuw.
“Naar den put”. Huile sur panneau. Signé. XIXe siècle.No longer availableDim. 26 x 34 cmEstimate: € 100/150 -
#271
Twee fruitmandjes van meerkleurig aardewerk. Gemerkt met de gekroonde N. Eén met kleine beschadiging.
Deux corbeilles aux fruits en faïence polychrome. Marque à l’”N” couronné. Petit dégât à l’une des deux.No longer availableDim. h: 19 cmEstimate: € 60/100 -
#272
“Stilleven met chrysanten”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Nature morte aux chrysanthèmes”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 58 x 60 cmEstimate: € 100/120 -
#273
Twee karaffen van kleurloos glas.
Deux carafes en verre incolore.No longer availableDim. H 31 cmEstimate: € 80/120 -
#274
“Zeilschepen op het strand”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Voiliers à la plage”. Huile sur panneau. Signé.No longer availableEstimate: € 60/100 -
#275
“Jongensportret”. Ovaal. XIXde eeuw naar de XVIIde eeuw.
“Portreet de garçon”. Ovale. XIXe siècle d’après un exemple du XVIIe.No longer availableDim. 38 x 32 cmEstimate: € 200/240 -
#276
Een lot zilveren voorwerpen, bestaande uit lepels, servetringen, een schaaltje, een asbak, een solifiori en een pillendoosje.
Lot d’objets en argent comprenant des cuillères, d’anneaux de serviettes, un petit plat, un cendrier, un soliflore, une boîte à pilules.No longer availablePhotos: 2Dim. ± 587 gEstimate: € 200/240 -
#277
Een lot van zes kleine hoornvaasjes van Brussels porselein met een meerkleurig bloemendecor. Omstreeks 1900.
Lot de six cornets en porcelaine polychrome à décor de fleurs. Bruxelles, vers 1900.No longer availableEstimate: € 50/80 -
#278
Een inktstelletje van meerkleurig porselein in Lodewijk XV-stijl met een handgeschilderd bloemendecor. Gemerkt met de gekroonde N.
Encrier en porcelaine polychrome de style Louis XV décoré de fleurs peintes à la main. Marque à l’N couronné.No longer availableEstimate: € 40/50 -
#279
Lot van vijf gravures:- “Twee taferelen uit uit lijden van Christus” naar houtgravures door Albrecht Dürer. In de plaat gemonogrammeerd A.D. 39 x 29 cm.- “Trop indolent Tircis,...”. Kopergravure door S. Silvestre naar Lancret. 32 x 24 cm.- “Stormachtig landschap met Philemon en Baucis, Jupiter en Mercurius”. Schelte Adamsz. Boslwert sculpsit, Pet. Paul Rubens pinxit, Gillis Hendricx excudit Antverpiae, Cum privilegio. Cfr. Museum Plantin-Moretus PK.OP.18897. 47 x 64 cm.- “Vlaaikensgang”. Aqu(..)
Lot de cinq gravures:- “Deux scènes de la passion du Christ”. d’après des gravures par Albert Dürer. Monogrammées dans la planche. 39 x 29 cm.- “Trop indolent Tircis,...”. Gravure sur cuivre par S. Silvestre d’après Lancret. 32 x 24 cm.- “Paysage sous la tempête avec Philemon et Baucis, Jupiter et Mercurius”. Schelte Adamsz. Boslwert sculpsit, Pet. Paul Rubens pinxit, Gillis Hendricx excudit Antverpiae, Cum privilegio. Cfr. Museum Plantin-Moretus PK.OP.18897. 47 x 64 cm.- “Vlaaikensgang”. Aq(..)No longer availableEstimate: € 270/350 -
#280
Een 18 karaats witgouden ring bezet met diamanten en princesses met een gezamenlijk gewicht van ± 2,60 ct. EF. SI.
Bague en or blanc 18 ct sertie de diamants et de princesses ayant un poids total de ± 2,60 ct. EF. SI.No longer availableDim. 10,98 gEstimate: € 2300/2500 -
#281
Een meisjesbuste van monochroom wit biscuit op een sokkel van kobaltblauw porselein.
Buste de fille en biscuit monochrome blanc sur socle en porcelaine bleue cobalt.No longer availableDim. h: 38 cmEstimate: € 40/60 -
#282
“Fin d’automne”. Fotogravure naar F.J. Duchatel.
“Fin d’automne”. Photogravure d’après F.J. Duchatel.No longer availableDim. 40 x 30 cmEstimate: € 50/80 -
#283
Een glazen vaasje, gedecoreerd met een handgeschilderde oriëntalistische scène. Gesigneerd.
Petit vase en verre décoré d’une scène orientaliste peinte à la main. Signé.No longer availableDim. h: 13,5 cmEstimate: € 80/120 -
#284
“Stilleven met lampen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Nature morte aux lampes”. Huile sur toile. Signée.No longer availableEstimate: € 60/100 -
#285
Een halssnoer van barokke zoutwaterparels met zilveren slot.
Collier de perles d’eau douce baroques. Fermoir en argent.No longer availableEstimate: € 100/150 -
#286
Twee zilveren mosterdpotjes en twee dito zoutvaatjes. Belgische keuren, tweede gehalte. Omstreeks 1850.
Deux moutardiers et salières en argent. Poinçons belges, deuxième titre. Vers 1850.No longer availableDim. ± 421 gEstimate: € 100/120 -
#287
Twee olielampen van opaalglas met gedrukte afbeeldingen van Napoleon en Josephine op de buik.
Deux lampes à huile en opaline. Sur la panse les effigies imprimées de Napoléon et de Joséphine.No longer availableDim. H 71 cmEstimate: € 40/60 -
#288
Een olielampje van meerkleurig aardewerk met een decor van grotschilderingen.
Lampe à huile en faïence polychrome au décor de peintures de caverne.No longer availableDim. h: 20 cmEstimate: € 25/35 -
#289Period: 1916-1997
“Vissersboot in de haven”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1975.
“Bateau de pêche dans le port”. Huile sur panneau. Signé et daté 1975.No longer availableDim. 52 x 70 cmEstimate: € 100/120 -
#290
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct. en twee Colombiaanse druppelvormige smaragden met een gezamenlijk gewicht van ± 1,40 ct. en twee saffieren van ± 0,20 ct.
Paire de boucles d’oreilles en or jaune 18 ct serties de diamants ayant un poids total de ± 0,40 ct et de deux émeraudes de Colombie de forme goûte ayant un poids total de ± 1,40 ct et de deux saphirs de ± 0,20 ct.No longer availableDim. 5,33 gEstimate: € 900/1000 -
#291
“Jongetje met engeltje”. Een beeldje van monochroom wit biscuit. Onderaan gemerkt. Kleine restauratie aan één van de vleugeltjes.
“Petit garçon et angelot”. Statuette en biscuit monochrome blanche. Marque sous la base. Petite restauration à l’une des ailes.No longer availableDim. h: 48 cmEstimate: € 130/150 -
#292
“Stilleven met haringen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Nature morte aux harengs”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 65 x 75 cmEstimate: € 80/120 -
#293
Twee kleine glazen vaasjes met een handgeschilderd decor van zeilboten. Gesigneerd.
Deux petits vases en verre à décor de voiliers peints à la main. Signés.No longer availableDim. h: 8 cmEstimate: € 80/90 -
#294
“Winterlandschap”. Ingekleurde ets. Gesigneerd buiten de plaat en E.A. Naar een werk van V. De Saedeleer.
“Paysage d’hiver”. Eau-forte en couleurs. Signée hors planche et E.A. D’après un oeuvre par Valérius De Saedeleer.No longer availableDim. 54 x 59,5 cmEstimate: € 100/150 -
#295
Een 18 karaats geel gouden toi et moi bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en één robijn van ± 0,40 ct.
Bague toi et moi en or jaune 18 ct sertie de diamants ayant un poids total de ± 0,50 ct et d’un rubis de ± 0,40 ct.No longer availableDim. 3,69 gEstimate: € 900/1000 -
#296
“Mignon”. Een driedelig klokstel van kunstbrons, bestaande uit een pendule en twee siervaasjes.
“Mignon”. Garniture de cheminée trois pièces en régule comprenant une pendule et deux vases décoratifs.No longer availablePhotos: 4Dim. h: 47 cmEstimate: € 380/450 -
#297
Een lot van vijftien glazen van geslepen kristal in diverse kleuren. Vermoedelijk Val St. Lambert, maar niet gemerkt.
Lot de quinze verres en cristal taillé de couleurs différentes. Probablement Val St-Lambert mais sans marques.No longer availableEstimate: € 80/120 -
#298
Twee schalen van wit aardewerk naar een ontwerp van Ernest D’ossche. Onderaan gemerkt.
Deux plats en faïence blanche décorés de scènes d’après Ernest D’Ossche. Marques au verso.No longer availableDim. h: 18 cmEstimate: € 25/45 -
#299Period: 1876-1953
“Hoevezicht”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Gesigneerd.
“Vue de ferme”. Huile sur toile marouflée. Signée.No longer availableDim. 50 x 75 cmEstimate: € 420/480 -
#300
Een 18 karaats geel gouden schakelketting met hanger in de vorm van een kruis bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct. en saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 2,60 ct. en een hanger met afbeelding van Onze Lieve Vrouw van Fatima.
Chaîne à maillons en or jaune 18 ct et son pendentif en forme de crucifix serti de brillants ayant un poids total de ± 0,20 ct et de saphirs ayant un poids total de ± 2,60 ct et un pendentif représentant La Sainte-Vierge de Fatima.No longer availableDim. 103,57 gEstimate: € 2500/3000 -
#301
Een vaas van meerkleurig aardewerk met een gestileerd vogeldecor in reliëf. Onderaan gemerkt en genummerd.
Vase en faïence polychrome au décor d’oiseaux stylisés en relief. Marque et numéro sous la base.No longer availableDim. h: 32 cmEstimate: € 80/100 -
#302
“Portaal”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Portail”. Huile sur panneau. Signé.No longer availableDim. 63 x 49 cmEstimate: € 40/60 -
#303
Een toiletstel, bestaande uit een parfumverstuiver, een karaf en een poederdoos van kleurloos geslepen kristal. Gemerkt.
Garniture de toilette comprenant un diffuseur de parfum, une carafe et une boîte à poudre en cristal taillé incolore. Avec marque.No longer availableEstimate: € 30/50 -
#304
Een schemerlamp van brons en glas-in-lood in de geest van Tiffany.
Lampadaire en bronze à l’abat-jour en vitraux dans l’esprit de Tiffany.No longer availableDim. H 65 cmEstimate: € 160/200 -
#305
Een 18 karaats geel gouden dameshorloge bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct.
Montre de dame en or jaune 18 ct sertie de brillants ayant un poids total de ± 0,40 ct.No longer availableDim. 89,50 gEstimate: € 1800/200 -
#306
Vier zilveren zoutvaatjes met lepeltjes. In etui. Op één na alle glazen recipiënten gebroken. Vervaagde merken.
Quatre salières aux petites cuillères. Dans un étui. Trois des quatre récipients en verre sont cassés. Poinçons effacés.No longer availablePhotos: 2Estimate: € 30/40 -
#307
Een driedelig schouwgarnituur, bestaande uit een pendule en twee cassolettes van arduin en rood marmer. Begin XXe eeuw.
Garniture de cheminée trois pièces comprenant une pendule et deux cassolettes en pierre de taille et en marbre rouge. Début du XXe siècle.No longer availableEstimate: € 100/160 -
#308
Twee siermandjes van meerkleurig biscuit, versierd met een jongen en een meisje in reliëf. We voegen er een aardewerken terrine in de vorm van een vis aan toe.
Deux corbeilles en biscuit polychrome décorées d’un garçon et d’une fille en relief. Nous ajoutons une terrine en faïence en forme de poisson.No longer availableEstimate: € 80/100 -
#309
“Fantastisch circus” en “De drie “G’s”. Een houtsnede en een ets. Onduidelijk gesigneerd.
“Cirque fantastique” et “Les trois grands G”. Gravure sur bois et eau-forte. Illisiblement signées.No longer availableDim. 38 x 28 en 29 x 19,5 cmEstimate: € 40/50 -
#310
Een 18 karaats geel gouden ring met Medusa afbeelding en fantasiestenen.
Bague en or jaune 18 ct à la tête de Méduse entourée de pierres de fantaisie.No longer availableDim. 13,75 gEstimate: € 250/350 -
#311
Een lot monochroom wit biscuit, bestaande uit een siervaasje, drie beeldjes van kinderen en een moeder met kind.
Lot de biscuits monochromes comprenant un petit vase décoratif, trois statuettes d’enfants et d’une mère et son enfant.No longer availableEstimate: € 25/40 -
#312Period: 1900-1989
“Begijnhof te Mechelen”. Olieverf op board. Gesigneerd.
“Béguinage de Malines”. Huile sur carton. Signé.No longer availableDim. 5à x 40 cmEstimate: € 40/60 -
#313
Vier glazen, drie champagnecoupes en zes schaaltjes van geslepen kristal in diverse kleuren. Met bijpassende karaf.
Quatre verres, trois coupes à champagne et six petits plats en cristal taillé de couleurs différentes. Avec carafe assortie.No longer availableEstimate: € 80/120 -
#314
“Fontaine à St. Paul”. Aquarel. Gesigneerd
“Fontaine à St. Paul”. Aquarelle signée.No longer availableDim. 25 x 20 cmEstimate: € 40/50 -
#315
Een 18 karaats tweekleurige gouden slavenarmband bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct.
Bracelet d’esclave en or à deux couleurs 18 ct serti de diamants ayant un poids total de ± 0,50 ct.No longer availableDim. 61,35 gEstimate: € 1300/1400 -
#316Period: Antwerpen 1896 - 1978
“Boszicht met beek”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Ruisseau dans le bois”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 70 x 96 cmEstimate: € 80/120 -
#317
Lot boeken i.v.m. kunst en antiek.
Lot de livres concernant les arts et les antiquités.No longer availableEstimate: € 30/50 -
#318
“Zittende Boeddha”. Beeld van donker gepatineerd brons.
“Bouddha assis”. Sculpture en bronze à patine foncée.No longer availableDim. H 30 cmEstimate: € 200/240 -
#319Period: 1918-
“Boslandschap”. Olieverf op board. Sporen van handtekening rechtsonder.
“Paysage boisé”. Huile sur panneau. Traces d’une signature bas droite.No longer availableDim. 27 x 39 cmEstimate: € 50/80 -
#320
Een 18 karaats geel gouden ketting in filigraan met hanger bezet met een herdenkings medaille van Frans Joseph. Keizer van Oostenrijk.
Chaîne en or jaune 18 ct en filigrane au pendentif serti d’une médaille commémorative de Franz Josef, Empereur de l’Autriche.No longer availablePhotos: 2Dim. 45,92 gEstimate: € 1000/1200 -
#321
Een Engelse nachtspiegel van aardewerk met handgeschilderd rozendecor. Onderaan gemerkt.
Pot de chambre anglais en faïence au décor de roses peintes à la main. Marque sous la base.No longer availableEstimate: € 20/30 -
#322
“Spelende kinderen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Enfants jouants”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 93 x 77 cmEstimate: € 80/100 -
#323
Drie engeltjes en een hoogreliëf van Maria met kind van meerkleurig porselein. Allen gemerkt.
Trois angelots et un relief représentant une Vierge à l’Enfant en porcelaine polychrome. Chaque pièce avec marque.No longer availableEstimate: € 30/50 -
#324
“Stadszicht”. Lithografie. Gesigneerd en genummerd 132/300.
“Vue de ville”. Lithographie. Signée et numérotée 132/300.No longer availableDim. 50 x 57 cmEstimate: € 80/120 -
#325
Een 18 karaats geel gouden sleutelhanger met het embleem van Mercedes.
Porte clefs en or jaune 18 ct au logo de Mercedes-Benz.No longer availableDim. 19,80 gEstimate: € 400/500 -
#326Period: Antwerpen 1896 - 1978
“Hoeve te Postel”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Ferme à Postel”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 50 x 60 cmEstimate: € 60/100 -
#327
Een paar wandlampen van polychroom hout, versierd met bloemen, fruit en korenhalmen in reliëf.
Paire d’appliques en bois polychrome décorées de fleurs, de fruits et de brin d’orge en relief.No longer availableDim. l: 113 cmEstimate: € 150/200 -
#328
Een paar zeshoekige kandelaars van kleurloos geslepen kristal. Gemerkt.
Paire de candélabres hexagonaux en cristal taillé incolore. Avec griffe.No longer availableDim. h: 24 cmEstimate: € 120/140 -
#329
Lot bestaande uit: een map “De Belgische provincies” door Ph. Dumont en J.A. Baltus. Uitgave De Visscher. “Japanische Holzschnitte”, map met 6 reproducties van bekende Japanse prenten, o.m. Hokusai’s “Golf”. 8 kunstreproducties op groot formaat. Uitgegeven door Kunstkreis Luzern. En een lot varia met foto’s, drukproeven enz.
Lot comprenant une portefeuille “Les Provinces Belges” par Ph. Dumont et J.A. Baltus. Ed. De Visscher. “Japanische Holzschnitte”, farde à 6 reproductions de gravure sur bois connues dont e.a. La Vague de Hokusai. 8 reproductions d’art de grande taille, éditées par Kunstkreis Luzern. Et un lot varié de photos, de bons à tirer etc.No longer availableEstimate: € 30/50 -
#330
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,35 ct. en saffier baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
Bague en or jaune 18 ct sertie de diamants ayant un poids total de ± 0,35 ct et de baguettes de saphirs ayant un poids total de ± 0,60 ct.No longer availableDim. 10,66 gEstimate: € 400/600 -
#331
“Meisje met tamboerijn”. Een beeld van verzilverd brons.
“Fille au tambourin”. Statuette en bronze argenté.No longer availableDim. h: 33 cmEstimate: € 360/400 -
#332
“Stilleven” Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd ‘85.
“Nature morte”. Huile sur panneau. Signé et daté ‘85.No longer availableDim. 50 x 60 cmEstimate: € 100/150 -
#333
Een aardewerken servies met een rood ‘Coaching scenes’ decor, bestaande uit 12 grote borden, 10 soepborden, 12 dessertborden, 6 + 12 kleine borden, 6 diepe borden, 2 koffiepotten, 2 suikerpotten, 2 melkkannen, een sauskom, 12 kopjes met onderschoteltjes, zes soepkommen, enz.
Service en faïence au décor “Coaching scenes” rouge, comprenant 12 grandes assiettes, 10 assiettes creuses, 12 assiettes à dessert, 6 pus 12 petites assiettes, 6 assiettes creuses, 2 cafetières, 2 sucriers, 2 pots à lait, une saucière, 12 tasses et soucoupes, six soupières etc.No longer availableEstimate: € 60/100 -
#334Period: 1913-2012
“Havenzicht”. Olieverf op papier. Gesigneerd.
“Vue de port”. Huile sur papier. Signé.No longer availableDim. 36 x 50 cmEstimate: € 200/300 -
#335
Een 18 karaats geel gouden schakelhalssnoer met bijpassende armband.
Collier à maillons en or jaune 18 ct et bracelet assorti.No longer availableDim. 43,05 gEstimate: € 850/950 -
#336
“Bosrand in de winter”. Olieverf op doek. Omstreeks 1900.
“Lisière en hiver”. Huile sur toile. Vers 1900.No longer availableDim. 37 x 34 cmEstimate: € 100/120 -
#337
Een lot grafische werken:- Elf lithografieën m.b.t. de Mechelse Ommegang. Gedrukt en ontworpen door Vervloet en de Burggraaf.- “L’ art contemporain 1905”. Tien etsen van R. Baseleer, Ch. Mertens en W. Vaes.- “Twee broeders”. Houtsnede door Buschmann gedrukt naar een ontwerp van E. Pellens.- Een lot Duitse theateraffiches. XIXde eeuw.- “Châsse de Sainte Ursule par Jean Memling”. Kunstboek. Ed. J. Buffa & Bogaert-Dumortier.
Lot de gravures:- 11 lithos concernant le Ommegang de Malines. Inventées et imprimées par Vervloet et de Burggraaf.- “L’art contemporain 1905”. Dix eaux-fortes par R. Baseleer, Ch. Mertens, W. Vaes.- “Twee broeders”. Gravure sur bois par Buschmann imprimée d’après un modèle par E. Pellens.- Un lot d’affiches de théâtre allemandes. XIXe siècle.- “Châsse de Sainte Ursule par Jean Memling”. Livre d’art. Ed. J. Buffa & Bogaert-Dumortier.No longer availablePhotos: 2Estimate: € 100/120 -
#338
Een matador van donkergepatineerd brons op een arduinen sokkel.
Matador en bronze à patine foncée sur socle en pierre de taille.No longer availableDim. h: 30 cmEstimate: € 120/180 -
#339
“Stilleven met klaprozen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd ‘45.
“Nature morte aux coquelicots”. Huile sur panneau. Signé et daté ‘45.No longer availableDim. 60 x 50 cmEstimate: € 80/120 -
#340
Een 18 karaats geel gouden dameshorloge met 18 karaats tweekleurige gouden schakelarmband.
Montre à bracelet en or jaune 18 ct. Bracelet également en or bicolore 18 ct.No longer availableDim. 36,60 gEstimate: € 800/1000 -
#341
Een lot van tien Brusselse tinnen borden. We voegen er een kleiner bord en een bekertje aan toe.
Lot de dix assiettes en étain de Bruxelles. Nous ajoutons une petite assiette et un gobelet.No longer availableEstimate: € 50/60 -
#342Period: Antwerpen 1896 - 1978
“Normandisch hoevezicht met koeien”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Vue de ferme et des vaches en Normandie”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 75 x 85 cmEstimate: € 100/150 -
#343
“Bedrijvigheid op het strand bij zonsopgang”. Olieverf op paneel. XIXe eeuw.
“Activités à la plage au crépuscule”. Huile sur panneau. XIXe siècle.No longer availableDim. 21 x 31 cmEstimate: € 200/250 -
#344
“Herfstlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Letsels.
“Paysage d’automne”. Huile sur toile. Signée. Dégâts.No longer availableDim. 68 x 76 cmEstimate: € 120/160 -
#345
Een 18 karaats geel gouden slavenarmband bezet met fantasiestenen.
Bracelet d’esclave en or jaune 18 ct serti de pierres de fantaisie.No longer availableDim. 13,33 gEstimate: € 260/350 -
#346
“De landbouwer”. Een bronzen beeld. Gesigneerd.
“Le paysan”. Sculpture en bronze. Signée.No longer availableDim. h: 21 cmEstimate: € 280/320 -
#347
Een tête-à-tête van wit en verguld porselein op een dienblad. Gemerkt. We voegen er een porseleinen olielamp, gemonteerd op elektriciteit aan toe.
Tête-à-tête en porcelaine blanche et dorée sur présentoir. Marque au verso. Nous ajoutons une lampe à huile en porcelaine monté à l’électricité.No longer availablePhotos: 2Estimate: € 30/40 -
#348
“Damesportret”. Olieverf op board. Gesigneerd.
“Portrait de dame”. Huile sur carton. Signé.No longer availableDim. 35 x 27 cmEstimate: € 100/150 -
#349
Tegeltableau van Villeroy & Boch.
Tableau de carreaux de Villeroy et Boch.No longer availableDim. 74 x 44 cmEstimate: € 200/240 -
#350
Een 18 karaats geel gouden hanger bezet met een munt van twenty dollers. 1895. Unites States of Amerika.
Pendentif en or jaune 18 ct tenant une pièce de monnaie de vingt dollar. Etats-Unis 1895.No longer availablePhotos: 2Dim. 44,60 gEstimate: € 900/1000 -
#351
“Chocolat Cosmopolite Anvers”. Oude reclameplaat.
“Chocolat Cosmopolite Anvers”. Ancienne publicitéNo longer availableDim. 41 x 28,5 cmEstimate: € 50/60 -
#352Period: Antwerpen 1896 - 1978
“Landschap met koeien te Retie”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Vaches dans un paysage à Retie”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 50 x 70 cmEstimate: € 80/120 -
#353
“Winterlandschap met hoeve”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1928.
“Paysage d’hiver avec ferme”. Huile sur toile. Signée et datée 1928.No longer availableDim. 42 x 56 cmEstimate: € 100/120 -
#354Period: Antwerpen 1896 - 1978
“Hoevelandschap met schaapherder”. Olieverf op doek. Gesigneerd en achteraan gedateerd 1923.
“Paysage à la ferme et au berger”. Huile sur toile. Signée et datée 1923 au verso.No longer availableDim. 62 x 76 cmEstimate: € 100/150 -
#355
Yacht-Master Superlatif Chronometer. Een roestvrij stalen herenpolshorloge. Zilverkleurige wijzerplaat, bezel in ton-sur-ton.
Yacht-Master Superlatif Chronometer. Montre à bracelet homme en acier inoxydable. Cadran de couleur argent, lunette en ton-sur-ton.No longer availableEstimate: € 1500/2000 -
#356
Twee borden van handgeschilderd en 24 karaats verguld porselein. Onderaan gemerkt.
Deux assiettes en porcelaine peinte à la main et à la dorure 24 ct. Marque au verso.No longer availableDim. Ø: 26,5 cmEstimate: € 60/80 -
#357Period: 1857 - 1905
“Soldaten bij de open haard”. Aquarel op papier.
“Soldats devant l’âtre”. Aquarelle sur papier.No longer availableEstimate: € 100/120 -
#358
Een gedeeltelijk servies van blauw en wit aardewerk met een willowdecor, bestaande uit een grote schotel, een kom, vijf dessertborden, acht vierkante borden, vier kleine kommetjes, twaalf koppen met onderschoteltjes, en een langwerpige schotel. Eén oor manco. We voegen er enkele anders gemerkte stukken aan toe.
Partie de service en faïence bleue et blanche à décor “Old Willow” comprenant un grand plat, un bol, cinq assiettes à dessert, huit assiettes carrées, quatre petits bols, douze tasses et soucoupes, un plat oblong. Une anse manque. Nous ajoutons quelques pièces d’autres marques.No longer availableEstimate: € 50/80 -
#359
“Hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Vue de ferme”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 58 x 118 cmEstimate: € 40/60 -
#360
Een 18 karaats tweekleurige gouden schakelhalssnoer.
Collier à maillons en or bicolore 18 ct.No longer availableDim. 53,80 gEstimate: € 1000/1200 -
#361
Een lot porselein en aardewerk met een gedeelte Hutschenreuter borden en schotels van wit porselein met vergulde rand, een Japans theeservies, een kan van plateelwerk gemerkt Bergen, een vaasje, een schaaltje enz.
Lot de porcelaines et de faïences dont assiettes et plats Hutschenreuter en porcelaine blanche aux bordures dorées, un service à thé japonais, une verseuse en faïence de Bergen, un petit vase, un petit plat etc.No longer availablePhotos: 2Estimate: € 50/80 -
#362Period: 1909-2002
“Accordeonist”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Accordéoniste”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 60 x 50 cmEstimate: € 360/400 -
#363
Een klarinet in oorspronkelijke koffer. Gemerkt.
Clarinette dans son coffre d’origine. Marquée.No longer availableEstimate: € 80/120 -
#364Period: 1911-1990
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Nature morte aux fleurs”. Huile sur toile. Signée.No longer availableDim. 50 x 40 cmEstimate: € 100/150 -
#365
Een 18 karaats geel gouden schakelarmband met naamplaatje.
Bracelet à maillons en or jaune 18 ct au prénom.No longer availableDim. 19,69 gEstimate: € 400/500 -
#366
Twee sets van twaalf kleine en één van twaalf grote messen in etuis. Telkens met zilveren montuur en ivoren handvat. Begin XXste eeuw.
Deux suites de douze petits et une suite de douze grands couteaux dans leurs étuis. Chaque fois avec montures en argent et manches en ivoire. Début XXe siècle.No longer availableEstimate: € 120/160 -
#367
Een siervaasje en -schaaltje van gesatineerd kristal, versierd met vogeltjes in reliëf. Gemerkt.
Vase décoratif et petit plat en cristal satiné décoré d’oiseaux en relief. Avec marque.No longer availableDim. h: 12,5 cmEstimate: € 220/260 -
#368
Twee groepjes van een jongen en een meisje van meerkleurig biscuit. Onderaan gemerkt.
Deux groupes d’un garçon et d’une fille en biscuit polychrome. Marque sous la base.No longer availableEstimate: € 30/50 -
#369
“Strandzicht”. Olieverf op paneel. Draagt een handtekening.
“Vue de plage”. Huile sur panneau. Porte une signature.No longer availableDim. 24 x 24 cmEstimate: € 100/120 -
#370
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct. en saffier baguetten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,10 ct.
Bague en or jaune 18 ct sertie de diamants ayant un poids total de ± 0,30 ct et de baguettes de saphir ayant un poids total de ± 1,10 ct.No longer availableDim. 7,13 gEstimate: € 300/500 -
#371
Twee vierhoekige schotels van Imariporselein. Onderaan gemerkt. XIXe eeuw.
Deux plats carrés en porcelaine d’Imari. Marque sous la base. XIXe siècle.No longer availableDim. 32 x 32 cmEstimate: € 200/300 -
#372
“Zittende man”. Tekening in potlood op papier. Gesigneerd.
“Homme assis”. Dessin en crayon sur papier. Signé.No longer availableDim. 33 x 26 cmEstimate: € 50/80 -
#373
Een lot porselein, bestaande uit een theepotje, een suikerpot, een siercoupe, schoteltjes, asbakken, een kom en een dekseldoos. Merken van Limoges en Parijs.
Lot de porcelaines comprenant une théière, un sucrier, une coupe décorative, des plats, des cendriers, un bol et une boîte couverte. Marque de Limoges et de Paris.No longer availableEstimate: € 60/100 -
#374
Twee studies in houtskool op papier. Gesigneerd. En een andere in inkt.
Deux études en fusain sur papier. Signées. Et une autre en encre.No longer availablePhotos: 4Estimate: € 30/50 -
#375
Een 18 karaats tweekleurige gouden schakelarmband.
Bracelet à maillons en or bicolore 18 ct.No longer availableDim. 22,20 gEstimate: € 450/550 -
#376
Een lot zilveren bestekken, bestaande uit zeven cocktailvorkjes, een vork en een lepel, een gevogelteschaar en een tweedelig serveerbestek van Tilquin.
Lot de couverts en argent comprenant sept fourchettes à cocktail, une fourchette et une cuillère, une pince à volaille et un couvert de service deux pièces de Tilquin.No longer availableEstimate: € 80/120 -
#377
Een jardinière van verzilverd metaal in Lodewijk XVI-stijl. Frans werk. Binnenbak ontbreekt.
Jardinière en métal argenté de style Louis XVI. Travail français. Récipient manque.No longer availableEstimate: € 60/100 -
#378
Een gevarieerd lot verzilverd metaal, bestaande uit schotels, eierdopjes, schoteltjes, kommetjes, bestek, zoutvaatjes, servetringen, kandelaars, enz.
Lot varié de métal argenté comprenant des plats, des coquetiers, des petits plats, des bols, des couverts, des salières, des anneaux de serviette, des candélabres etc.No longer availableEstimate: € 30/50 -
#379
Een lot van twaalf diverse lijsten met grafisch werk.
Lot de 12 cadres contenant des oeuvres graphiques.No longer availableEstimate: € 40/60 -
#380
Een lot van drie roestvrij stalen herenpolshorloge.
Lot de trois montres à bracelet homme en acier inoxydable.No longer availableEstimate: € 300/400 -
#381
Een lot koperen kandelaars, een mijnlamp, olielampen. 10 stuks.
Lot de candélabres en cuivre, une lampe de mineur, des lampes à huile. 10 pièces.No longer availableEstimate: € 50/60 -
#382Period: °Hamme 1918
“Hoeve”, “Boereninterieur” en “Landschap”. Aquarel op papier. We voegen er een paar dorpszichten en vier landschappen aan toe. Potlood op papier, waarvan twee gesigneerd.
“Ferme”, “Intérieur campagnard” et “Paysage”. Aquarelle sur papier. Nous ajoutons une paire de vues de village et quatre paysages. Crayon sur papier, dont deux signés.No longer availableDim. 23 x 17 cmEstimate: € 30/40 -
#383
Een lot koper, bestaande uit enkele blaasinstrumentjes, een olielamp, een cachepot, enkele meetinstrumenten, een ketel met pollepel, ...
Lot de cuivres comprenant des instruments à vent, une lampe à huile, un cache-pot, quelques instruments de mesure, un poêlon et sa louche etc.No longer availableEstimate: € 30/40 -
#384Period: 1918-
“Hoevezicht”. Olieverf op doek. Niet gesigneerd. Zonder kader.
“Vue de ferme”. Huile sur toile. Sans signature, sans cadre.No longer availableDim. 40 x 50 ; 50 x 70 ; 60 x 70 cmEstimate: € 20/40 -
#385
Een lot van acht roestvrij stalen herenpolshorloge.
Lot de huit montres à bracelet homme en acier inoxydable.No longer availableEstimate: € 200/300 -
#386
Een lot kristal bestaande uit twee identieke karaffen en een schenkkan in art-decostijl.
Lot de cristaux comprenant une paire de carafes et une verseuse de style art déco.No longer availableEstimate: € 6à/80 -
#387
Een grote en een kleine vaas van kleurloos Boheems kristal. De eerste met koperen montuur en op arduinen sokkel.
Un grand et un petit vase en cristal de Bohème incolore. Le premier à monture en cuivre et sur socle en pierre de taille.No longer availableDim. H 34 en 21 cmEstimate: € 40/60 -
#388
Een lot diverse beeldjes van biscuit, porselein, hout enz.
Lot de statuettes diverses en biscuit, porcelaine, bois etc.No longer availablePhotos: 3Estimate: € 60/100 -
#389
Een achthoekige schaal van kleurloos geslepen kristal, versierd met vrouwenfiguren.
Plat octogonale en cristal taillé incolore décoré de figures féminines.No longer availableDim. 24 x 24 cmEstimate: € 50/60 -
#390
Een nertsmantel en twee bontkragen.
Manteau en vison et deux cols en fourrure.No longer availableEstimate: € 200/300 -
#391
Een coupe van kleurloos geslepen kristal met voet en montuur van zilver. 800‰. Gemerkt van Delheid voor 1942.
Coupe en cristal taillé incolore. Piédouche et monture en argent 800‰. Poinçon de Delheid pour 1942.No longer availableDim. h: Ø: 19 cmEstimate: € 120/200 -
#392
Een stoel en een armstoel van wit gepatineerd notenhout in Lodewijk XV-stijl.
Chaise et fauteuil en noyer à patine blanche de style Louis XV.No longer availableEstimate: € 60/100 -
#393
Een groot en divers lot oude ansichtkaarten, geboortekaartjes, communieprentjes, wenskaarten, postzegels en sigarenbandjes. We voegen er zes albums met postzegels uit verschillende landen aan toe.
Grand lot de cartes postales anciennes, cartes de naissance, images de communion, cartes de voeux, timbres postes et bagues de cigares. Ainsi que six albums de timbres postes de différents pays.No longer availablePhotos: 3Estimate: € 120/200 -
#394
Twee oude parasols van wit en zwart kant.
Deux ombrelles en dentelle blanche et noire.No longer availableEstimate: € 80/100 -
#395
Een lot van drie bonten stola’s en een mof. O.a. Vos, wasbeer en nerts.
Lot de trois étoles en fourrure et un manchon. Renard, vison et raton laveur.No longer availableEstimate: € 60/80 -
#396
Een mantel van bruin imitatiebont.
Manteau brun en fourrure d’imitation.No longer availableEstimate: € “à(à -
#397
Een kleine beer van donker gepatineerd brons.
Petit ours en bronze à patine foncée.No longer availableDim. L 13 cmEstimate: € 60/100 -
#398
Een geelkoperen paraplubak, gehamerd en versierd met vier geciseleerde oren in de vorm van bladeren.
Bac à parapluies en cuivre jaune martelé et décoré de quatre feuilles ciselées servant comme anses.No longer availableDim. H. 48 cmEstimate: € 30/40 -
#399
Een pelsmantel van zilvervos.
Manteau en renard blanc.No longer availableEstimate: € 100/120 -
#400
Een pelsmantel van zwarte nerts. Aangekocht bij Huis Greven te Mechelen.
Manteau en vison foncé. Provenance Maison Greven à Malines.No longer availableEstimate: € 100/120