“De Olewagen Sage”. Een set van vijf ingekaderde houtsneden, genummerd 216/250, gesigneerd buiten de plaat, ter illustratie van een verhaal van Hans Grimm.
Frans Van Immerseel

"The Olewagen Sage." A set of five framed woodcuts, numbered 216/250, signed outside the plate, illustrating a story by Hans Grimm.
Dim. 33/25 cm
SKU: 1612250217.
Categories: Grafiek, Papier.
Auction day: 16 December 2025 19:00
Catalogue #217
Estimate: € 60 / 80

  • #232
    Félix Labisse

    ‘Twee dansende bidsprinkhanen’, een kleurenlitho getekend Labisse. Nr. 97 uit een oplage van 175 exemplaren.

    'Two dancing praying mantises', a color lithograph by Labisse. Number 97 out of an edition of 175 copies.
    Dim. 60/45 cm
    Estimate: € 100 / 140
  • #132

    ‘Abstracte compositie’, gemengde techniek op papier. Getekend Mathieu. Met op de rug een toewijzing aan Georges Mathieu.

    'Abstract composition', mixed media on paper. Signed Mathieu. With dedication on the back to Georges Mathieu.
    Dim. 20/27 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #52
    Jef Lambeaux

    ‘Twee kinderen’. Een studie in potlood naar model. Getekend Jef Lambeaux.

    ‘Two children’. A pencil study from a model. Signed by Jef Lambeaux.
    Dim. 17/13 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #204
    Félix Labisse

    ‘Twee vechtende schorpioenen’, een kleurenlitho getekend Labisse. Nr. 130 uit een oplage van 175 exemplaren.

    'Two Fighting Scorpions', a color lithograph signed Labisse. Number 130 out of an edition of 175 copies.
    Dim. 45/60 cm
    Estimate: € 100 / 140
  • #148

    “Carte des environs de Paris et des fortifications avec l'indication des Foires et Fêtes patronales.” Een map met rondom bezienswaardigheden, Charle, Jean Baptiste Louis. 1841. Op doek verlijmd.

    "Map of the surroundings of Paris and its fortifications with the indication of Fairs and Patronal Feasts." A map showcasing local attractions by Charle, Jean Baptiste Louis. 1841. Mounted on canvas.
    Dim. 56 x 80.5 cm
    Estimate: € 180 / 260
  • #44

    Een paar tekeningen in gemengde techniek, vermoedelijk 19e eeuw. Gemonogrameerd HB.

    A pair of mixed media drawings, presumably from the 19th century. Monogrammed HB.
    Dim. 16/12 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #179

    ‘Landschap met ruine’, potloodtekening. Getekend F. De Braekeleer, ‘78.

    'Landscape with ruin', pencil drawing. Signed F. De Braekeleer, '78.
    Dim. 22/28 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #2
    Jan Bosschaert

    ‘Vrouwe Justitia’, een offset litho gemaakt in opdracht van Kluwer rechtswetenschappen. Getekend J. Bosschaert en genummerd 22/45. Niet ingekaderd.

    ‘Lady Justice’, an offset lithograph commissioned by Kluwer Legal Publishers. Signed by J. Bosschaert and numbered 22/45. Not framed.
    Dim. 20/19 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #269
    Mucha

    ‘Concours de composition d’art decoratif’, een lithografie naar een ontwerp door Alphonse Mucha. Niet getekend.

    ‘Concours de composition d’art decoratif’, a lithograph after a design by Alphonse Mucha. Not signed.
    Dim. 47/33 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #244

    ‘De bijtoren van de Antwerpse kathedraal’, een monochrome ets. Onleesbaar getekend buiten de plaat en met monogram ‘JB’ binnen de plaat.

    'The spire of the Antwerp Cathedral', a monochrome etching. Signed illegibly outside the plate, with monogram 'JB' inside the plate.
    Dim. 70/52 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #119

    Brugge. Kleurenets door Alfred van Neste.

    Bruges. Color etching by Alfred van Neste.
    Dim. 35/64 cm
    Estimate: € 20 / 30
  • #34
    Georg Hendrik Breitner

    ‘Boerenpaard op stal’, een aquarel met handtekening G. H. Breitner.

    "Farm Horse in the Stable," a watercolor bearing signature G. H. Breitner.
    Dim. 25/33 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #284
    Joris Minne
    Period: 1897 - 1988

    ‘De citadel’, een monochrome linosnede. Getekend binnen de plaat met monogram ‘JM’.

    'The citadel', a monochromatic linocut. Signed within the plate with monogram 'JM'.
    Dim. 41/32 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #124

    Winterlandschap. Kleurentithografie naar een werk van Savereys door Roger Hebbelinck.

    Winter landscape. Color lithograph after a work by Savereys by Roger Hebbelinck.
    Dim. 57/48 cm
    Estimate: € 20 / 30
  • #294

    Een paar zeefdrukken ontworpen door James Hamilton - Top Art Milano - Jazz Series - 1980s.

    A pair of silk-screen prints designed by James Hamilton - Top Art Milano - Jazz Series - 1980s.
    Dim. 50 x 60 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #299

    Een vintage aardrijkskundige kaart in houten ‘klik’kader. Bevat 11 recto verso kaarten.

    A vintage geographical map in a wooden "click" frame. Contains 11 double-sided maps.
    Dim. 95 x 80 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #137

    ‘Compositie’, inkt op papier. Draagt handtekening. Corneille, ‘60.

    'Composition', ink on paper. Signed. Corneille, '60.
    Dim. 20/14 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #12
    J. Maes

    'Abstract composition', gouache on paper. Signed J. Maes.
    Dim. 35/25 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #219

    Twee studies naar vrouwelijk naakt. Rood krijt op doek, getekend E. Steel.

    Two studies of female nudes. Red chalk on canvas, signed E. Steel.
    Dim. 46/25 cm
    Estimate: € 70 / 100
  • #271
    N.V. Wed. J. Ahrend & Zoon, Amsterdam

    “Siersmeedwerk - ontworpen door P.C.Kardol”, 40 platen ontwerpen en constructiedetails.

    "Ornamental metalwork - designed by P.C. Kardol", 40 plates of designs and construction details.
    Dim. 28 x 38 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #184
    Bernard Bosschaert

    ‘Jonge vrouw met een bos bloemen’, olieverf op papier. Getekend Bosschaert B.

    'Young woman with a bunch of flowers', oil on paper. Signed Bosschaert B.
    Dim. 37/28 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #282
    Lodewijk Peeters

    ‘Een visser haalt de vangst binnen’, monochrome ets. Getekend Lo. Peeters. 11-25.

    ‘A fisherman brings in the catch’, monochrome etching. Signed Lo. Peeters. 11-25.
    Dim. 53/67 cm
    Estimate: € 40 / 60

  • #203

    Een set van 6 massief eikenhouten stoelen, 2 met armleuningen, in brutalistische stijl.

    A set of 6 solid oak chairs, 2 with armrests, in brutalist style.
    Dim. 89 x 57 x 50 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #150

    Een 18 kt witgouden halssnoer bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,70 ct. en een grijze parel.

    An 18 kt white gold necklace set with brilliant-cut diamonds with a total weight of approximately 0.70 ct. and a gray pearl.
    Dim. 26 g
    Estimate: € 1800 / 2000
  • #27

    Een Yashica-D camera. Copal MXV, made in Japan.

    A Yashica-D camera. Copal MXV, made in Japan.
    Dim. H 15, B 9, D 11 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #121
    Dominic Benhura

    "Abstract figures", a sculpted granite statue, unsigned, with certificate.
    Dim. h 60 cm
    Estimate: € 260 / 300
  • #123

    Een gietijzeren jardinière op bijhorende sokkel.

    A cast iron jardinière on a matching pedestal.
    Dim. h 121 x Ø 49 cm
    Estimate: € 180 / 220
  • #120

    Een 18 kt wit en geelgouden ring bezet met 104 briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,70 ct.

    An 18 kt white and yellow gold ring set with 104 brilliant-cut diamonds weighing approximately 1.70 ct in total.
    Dim. 13,08 g
    Estimate: € 1600 / 1800
  • #263

    Een vintage koperen paraplubak in de vorm van een laars, gemerkt Mecap België.

    A vintage copper umbrella stand in the shape of a boot, marked Mecap Belgium.
    Dim. h 59 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #235

    Een 18 kt wit en geelgouden ring bezet met een solitair van +- 0,25 ct.

    An 18 kt white and yellow gold ring set with a solitaire of approximately 0.25 ct.
    Dim. 2,90 g
    Estimate: € 600 / 700
  • #178

    “Smid en zijn zoon”, een bronzen beeld op marmeren sokkel, naar Moreau.

    "Blacksmith and his son", a bronze sculpture on marble base, in the style of Moreau.
    Dim. h 51 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #221

    Een spiegel in klassieke kader met vergulde ornamenten, stijl Napoleon III.

    A mirror in a classical frame with gilded ornaments, in the style of Napoleon III.
    Dim. 89/67 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #81

    Een porseleinen kistje, kobaltblauw met gevarieerde taferelen en accenten in goudverf, onderaan gemerkt met een kroon, gekruisde zwaarden en A T B.

    A porcelain box, cobalt blue with various scenes and gold paint accents, marked at the bottom with a crown, crossed swords, and A T B.
    Dim. 16 x 28.5 x 18 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #95

    Een 18 kt witgouden speld en oorbel bezet telkens met een parel.

    An 18 kt white gold brooch and earring each set with a pearl.
    Dim. 2,02 g
    Estimate: € 150 / 200

Antiekveiling 16 December 2025

16 December 2025 19:00