‘De verloren zoon’. Gemengde techniek, getekend J. Van Ael.
Jules Van Ael
Period: 1912-1997

'The Prodigal Son'. Mixed media, signed J. Van Ael.
Dim. 105/140 cm
SKU: 2904250369.
Categories: Gouache, Papier, Tekening.
Auction day: 30 April 2025 19:00
Catalogue #369
Estimate: € 180 / 250

  • #482

    ‘Roeibootjes op de oude Durme te Hamme’. Aquarel in frisse lentetinten, getekend Rom. Malfliet. In gepatineerde gilberkleurige kader.

    'Rowboats on the old Durme in Hamme'. Watercolor in fresh spring colors, signed Rom. Malfliet. In a patinated gilded frame.
    Dim. 33/49 cm
    Estimate: € 75 / 100
  • #502

    "Portrait of an African Woman". Pastel on paper. Signed illegibly.
    Dim. 45 x 31 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #289
    Spirou Hebdomadaire

    A lot of 50 vintage Spirou magazines, French-language series, mid-1955. Weekly publications, 18th year.
    Estimate: € 50 / 75
  • #504
    Jozef (Jef) Gastmans (Antoon)

    “Waterdraagster”, gemengde techniek op papier, gesigneerd Antoon en gedateerd 1963.

    "Water carrier", mixed media on paper, signed Antoon and dated 1963.
    Dim. 20 x 20 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #549
    Period: 1977

    Tekening in gemende techniek. Gewassen inkt en monoprint. Onleesbaar getekend en gedateerd 1977.

    Drawing in mixed technique. Washed ink and monoprint. Illegibly signed and dated 1977.
    Dim. 35/26 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #494
    Paul Smolders
    Period: 1921 - 1997

    “Spelend meisje”, een houtskooltekening op papier, gesigneerd P. Smolders.

    "Playing girl", a charcoal drawing on paper, signed P. Smolders.
    Dim. 35 x 47 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #512
    J. Carlier

    Monochrome lithografie van een jonge halfnaakte vrouw met een kitten. Getekend J. Carlier.

    Monochrome lithograph of a young half-naked woman with a kitten. Signed J. Carlier.
    Dim. 45/35 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #452
    Romain Malfliet
    Period: 1910 - 2006

    ‘Laag water, de oude Durme te Hamme’. Gemengde techniek op papier. Getekend; Romain Malfliet. Toegevoegd een foto van de schilder en zijn vrouw, 2002.

    'Low tide, the old Durme in Hamme'. Mixed media on paper. Signed by Romain Malfliet. Added a photo of the painter and his wife, 2002.
    Dim. 26/35 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #542
    Ed. Valk
    Period: 1974

    ‘Liggend naakt’, pentekening in Chinese inkt. Getekend linksonder; Valk, juli ‘74.

    ‘Reclining nude’, pen drawing in Chinese ink. Signed lower left; Valk, July ‘74.
    Dim. 48/59 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #364
    Stephan Balkenhol
    Period: 2008

    Portret. Houtsnede, originele ongebruikte drukplaat. Getekend Stephan Balkenhol, 2008.

    Portrait. Woodcut, original unused printing plate. Signed by Stephan Balkenhol, 2008.
    Dim. 39.5/40 cm
    Estimate: € 180 / 250
  • #4

    Set van twee gereproduceerde tekeningen naar de molen van Boechout n het gemeentehuis. Met certificaat.

    Set of two reproduced drawings of the Boechout mill in the town hall. With certificate.
    Dim. 33/22 cm
    Estimate: € 15 / 20
  • #399
    Roland Devolder

    ‘Hangend in de touwen’. Monochrome ets, getekend; Devolder. Het vierde exemplaar uit een oplage van 50.

    'Hanging in the ropes'. Monochrome etching, signed; Devolder. The fourth copy out of an edition of 50.
    Dim. 27/36 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #559

    “Sint Gummariskerk te Lier”, een tekening, potlood en gouache op paneel, niet gesigneerd.

    "Saint Gummarus Church in Lier," a drawing, pencil and gouache on panel, not signed.
    Dim. 39 x 69 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #532
    Juliaan Severin
    Period: 1888 - 1975

    “Tussen de bomen”, een tekening, kleurpotlood op papier, gesigneerd Severin.

    "Among the trees", a drawing, colored pencil on paper, signed by Severin.
    Dim. 38 x 32 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #434
    Roland Devolder

    ‘Zittende vrouwen met witte objecten’, ingekleurde ets, opgehoogd met verf. Epreuve d’Artiste. Getekend; Devolder R.

    'Sitting women with white objects', colored etching, heightened with paint. Artist's proof. Signed; Devolder R.
    Dim. 33/49 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #309
    Frans Luyckx

    “Staand naakt”, een tekening, sanguine op papier, gesigneerd Fr. Luyckx.

    "Standing nude", a drawing, sanguine on paper, signed Fr. Luyckx.
    Dim. 32 x 24 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #584
    Romain Malfliet
    Period: 1910 - 2006

    ‘De Steenbakkersoven’. Aquarel getekend Rom. Malfliet.

    'The Brick Kiln'. Watercolor drawn by Rom. Malfliet.
    Dim. 37/27 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #442
    Karel Appel

    ‘In action they revealed the mainspring of their beauty, 1968’. Poster Karel Appel.

    'In action they revealed the mainspring of their beauty, 1968’. Poster by Karel Appel.
    Dim. 78/60 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #472
    Rik Cuypers

    “Abstract geometrische compositie”, gouache op papier, draagt monogram H.C. (Hombré Complicado) en datum 2020. Achteraan gesigneerd Rick Cuypers.

    "Abstract geometric composition", gouache on paper, bearing monogram H.C. (Hombré Complicado) and date 2020. Signed on the back by Rick Cuypers.
    Dim. 50 x 40 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #432
    Roland Devolder

    ‘Zittende vrouw met ganzen’, ingekleurde ets/aquatint. Exemplaar van de kunstenaar. Getekend; Devolder R.

    'Sitting Woman with Geese', colored etching/aquatint. Artist's proof. Signed; Devolder R.
    Dim. 36/34 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #444
    Roland Devolder

    ‘Dromend bij het raam’. Ingekleurde ets. Epreuve d’Artiste. Getekend; Devolder R.

    'Dreaming by the window'. Colored etching. Artist's proof. Signed; Devolder R.
    Dim. 50/32 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #169
    Yuliy Yulevich Klever

    Bomengroep. Grafiet op paneel. Getekend; Klever, 1903.

    Tree group. Graphite on panel. Signed; Klever, 1903.
    Dim. 40/30 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #544
    Ed. Valk

    ‘Zittende vrouw’, pentekening in Chinese inkt. Getekend rechts in het werk; Valk, december ‘74.

    'Sitting woman', ink drawing in Chinese ink. Signed on the right in the artwork; Valk, December '74.
    Dim. 48/59 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #483
    Hergé
    Period: 1954

    Kuifje, weekblad voor jongens van 7 tot 77 jaar. Volledige negende jaargang, 1954.

    Tintin, magazine for boys from 7 to 77 years. Complete ninth year, 1954.
    Dim. 29.5 x 20.5 cm
    Estimate: € 60 / 80

  • #233

    Een koperen patrijspoort in houten kastje ingebouwd als wandlamp.

    A brass porthole built into a wooden box transformed into a wall lamp.
    Dim. 49 x 58 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #133

    Klassiek staand naakt. Bronzen beeldje op marmeren voet. Getekend H.V. Ophenert.

    Classical standing nude. Bronze figurine on marble base. Signed H.V. Ophenert.
    Dim. Hoogte 23.5 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #246

    Ecru ladenkast met goudkleurige accenten. 4 laden.

    Ecru chest of drawers with gold-colored accents. 4 drawers.
    Dim. H 86, B 99, D 45 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #220

    Een 18 kt geelgouden ring bezet met vier Colombiaanse smaragden met een gezamenlijk gewicht 2 ct. een briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,30 ct.

    An 18 kt yellow gold ring set with four Colombian emeralds with a total weight of 2 ct and diamonds with a total weight of approximately 0.30 ct.
    Dim. 6,82 g
    Estimate: € 1800 / 2000
  • #284
    Henri van Seben
    Period: 1825-1913

    ‘Winterzicht met boerin en geit’. Olieverf op schilderpaneel. Getekend Henri van Seben. Als leerling van Adolphe-Alexandre Dillens en Hubertus van Hove studeerde hij in Den Haag en vestigde zich vervolgens in Brussel. Als stichtend lid van de Vereniging van aquarellisten van België was zijn precieze, nauwgezette kunst in zwang, met name met romantische landschappen, waaronder ‘winters’ en genretaferelen met kinderen.

    ‘Winter scene with farmer and goat’. Oil on panel. Signed by Henri van Seben. Trained under Adolphe-Alexandre Dillens and Hubertus van Hove in The Hague before settling in Brussels. Known for precise, meticulous art featuring romantic landscapes, especially ‘winter’ scenes and genre paintings with children.
    Dim. 38/31.5 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #32

    Een massief houten tafel, verlengbaar, met gesculpteerde delen en een glazen beschermblad.

    A solid wood table, extendable, with sculpted parts and a glass protective top.
    Dim. 78 x 180 x 90 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #187

    Grote aardewerken pauwstaartschotel. Dokkum, met merkteken.

    Large earthenware peacock tail dish. Dokkum, with maker's mark.
    Dim. Ø 35 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #19
    Aligi Sassu

    "Cavallino Impennato" translates to "Rearing Horse". A bronze cast sculpture of a rearing horse on a marble base. Signed and numbered 142/300 at the bottom.
    Dim. 19 cm
    Estimate: € 200 / 400
  • #77
    Capo Di Monte

    Napoleon geflankeerd door een adelaar. Wit porseleinen Capodimonte beeldje. Toegevoegd een van zijn generaals met schade aan de sabel, handvat manco.

    Napoleon flanked by an eagle. White porcelain Capo Di Monte figurine. Includes one of his generals with damage to the saber, missing handle.
    Dim. Hoogte27 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #267

    Muurdecoratie in blauw-wit delfts porcelein, met een afbeelding van windmolens en bijgebouwen. Draagt het merkteken van Boch Keramis.

    Wall decoration in blue and white Delft porcelain, depicting windmills and outbuildings. Bears the mark of Boch Keramis.
    Dim. H 44 B 31 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #413

    Cilindervormig vaas in Chinees porcelein. Met bloemendecor.

    Cylindrical vase in Chinese porcelain. With floral decoration.
    Dim. Hoogte 15, Ø 17.5 cm
    Estimate: € 75 / 100
  • #188

    Een bronzen groep voorstellend een koets met 6 paarden en cowboys. Gesigneerd G.M. Russell.

    A bronze group depicting a carriage with six horses and cowboys. Signed G.M. Russell.
    Dim. 40 x 108 x 38 cm
    Estimate: € 400 / 600

Veiling van 29 & 30 April 2025

29 April 2025 19:00
30 April 2025 19:00