Duinenzicht. Olieverfschilderij op doek, getekend F. Vantongerloo, 1938. Het oeuvre van de Belgische schilder Frans van Tongerloo bestaat uit realistische tot impressionistische landschappen, portretten, interieurs en stillevens. Tijdens de Eerste Wereldoorlog verbleef hij samen met zijn broer Georges (ook schilder, 1886-1965) in Nederland.
Frans Vantongerloo
Period: 1882-1965

Dune view. Oil painting on canvas, signed F. Vantongerloo, 1938. The Belgian painter Frans van Tongerloo's work includes realistic to impressionistic landscapes, portraits, interiors, and still lifes. During World War I, he stayed in the Netherlands with his brother Georges (also a painter, 1886-1965).
Dim. 50/60 cm
SKU: 2904250059.
Categories: doek, Schilderij.
Auction day: 29 April 2025 19:00
Catalogue #59
Estimate: € 250 / 300

  • #82
    Ignace Kennis
    Period: 1888 - 1973

    ‘Het oude koppel’. Een paar portretschilderijen in olie op doek. Getekend; Ign. Kennis. Geboren in Mechelen in 1888 en gestorven in 1973. Hij volgde een opleiding aan de Academie te Mechelen en aan de School voor Schone Kunsten in South Kensington/Engeland.

    'The old couple'. A pair of portrait paintings in oil on canvas. Signed; Ign. Kennis. Born in Mechelen in 1888 and died in 1973. He studied at the Academy in Mechelen and at the School of Fine Arts in South Kensington/England.
    Dim. 50/40 cm
    Estimate: € 70 / 100
  • #104
    Romain Malfliet
    Period: 1910 - 2006

    ‘La Valleé Du Zwalm’. Met het mes gezet. Olieverf op doek, getekend rechtsonder; R Malfliet.

    'The Valley of Zwalm'. Set with the knife. Oil on canvas, signed lower right; R Malfliet.
    Dim. 60/75 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #374

    Tibetaans Tankawiel met het levensverhaal van prins Siddharta, geschilderd op zijde.

    Tibetan Thangka wheel depicting the life story of Prince Siddhartha, painted on silk.
    Dim. 60/42 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #129
    Louis Marie De Schryver
    Period: 1862-1942

    Portret van een jonge vrouw met groene hoofddoek. Olieverf op doek. Getekend rechtsboven; De Schryver.

    Portrait of a young woman with a green headscarf. Oil on canvas. Signed top right; De Schryver.
    Dim. 33.5/25 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #409
    Leo Jordaens
    Period: 1944-2000

    Bloemenvaas. Olieverf op paneel. Getekend L. Jordaens.

    Flower vase. Oil on panel. Signed; L. Jordaens.
    Dim. 43/38 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #112
    Hilaire Bals

    “Kippen aan het schuurtje”, een schilderij, olieverf op paneel, gesigneerd H. Bals.

    "Chickens by the shed", a painting, oil on panel, signed H. Bals.
    Dim. 28 x 35 cm
    Estimate: € 500 / 700
  • #352
    Leo Jordaens
    Period: 1944-2000

    ‘Herfststorm’. Olieverf op paneel. Getekend; Jordaens ‘63.

    'Autumn Storm.' Oil on panel. Signed; Jordaens '63.
    Dim. 80/70 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #384
    Camille Hilaire

    Kapel aan het water. Olieverf op schilderspaneel. Getekend Hilaire. Toegeschreven aan Camille Hilaire.

    Chapel by the water. Oil on panel. Signed Hilaire. Attributed to Camille Hilaire.
    Dim. 27/52 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #332
    Alois De Laet
    Period: 1866 - 1949

    Landschapje, olie op doek. Verkleefd op paneel. Getekend A. De Laet.

    Landscape painting, oil on canvas. Glued to panel. Signed A. De Laet.
    Dim. 25/34.5 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #339
    Bernard Charoy
    Period: 1931 - 2024

    “Les bords de la Meuse”, een schilderij, olieverf op doek, gesigneerd Bernard Charoy, gedateert 1977 en achteraan getiteld.

    "The Banks of the Meuse", a painting, oil on canvas, signed by Bernard Charoy, dated 1977 and titled on the back.
    Dim. 46 x 55 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #114
    Hilaire Bals
    Period: 1940 - ....

    “Kippen”, een set van 2 schilderijtjes, olieverf op paneel, gesigneerd H. Bals.

    "Chickens", a set of 2 paintings, oil on panel, signed H. Bals.
    Dim. 13 x 18 cm
    Estimate: € 400 / 500
  • #164
    Johannes Bévort

    Boszicht in herfsttinten. Impast oliewerk op doek. Getekend Bévort. Johannes Bévort werd geboren in 1917 te Utrecht en was lid van International organization of free art.

    Forest view in autumn colors. Impasto oil painting on canvas. Signed Bévort. Johannes Bévort was born in 1917 in Utrecht and was a member of the International Organization of Free Art.
    Dim. 80/100 cm
    Estimate: € 75 / 100
  • #89

    ‘Waterplanten’. Olieverf op paneel. Abstract impressionistisch werk, getekend rechtsboven; Prepoir.

    'Water plants'. Oil on panel. Abstract impressionist work, signed top right; Prepoir.
    Dim. 70/52 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #232
    Mary Tilman
    Period: 20 e eeuw

    Stilleven met bloemen en fruit in de stijl van de 19e eeuw. Olie op doek. Omlijst in een goudkleurige kader. Gesigneerd Mary Tilman.

    Still life with flowers and fruit in the style of the 19th century. Oil on canvas. Framed in a golden frame. Signed by Mary Tilman.
    Dim. 75/49 cm
    Estimate: € 450 / 650
  • #134
    Marcel Pire

    Stilleven met voeding als thema, waaronder een gans, oesters en keukengerei. Olie op doek getekend Marcel Pire. Leerling van Jean Delville en Alfred Bastien aan de Academie van Brussel. Stelt in 1937 tentoon op het Salon des Indépendants.

    Still life with food as a theme, including a goose, oysters, and kitchen utensils. Oil on canvas by Marcel Pire. Student of Jean Delville and Alfred Bastien at the Academy of Brussels. Exhibited at the Salon des Indépendants in 1937.
    Dim. 90/120 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #102
    Jean Jacques Foulon
    Period: 1923-1980

    Marine, olie op doek. Getekend J J Foulon. Hij werd geboren in 1923 in Kraainem en overleed in 1980 in Brussel. J.J. Foulon genoot zijn opleiding aan de Academie voor Schone Kunsten in Brussel en was leerling van Alfred Delaunois aan de Academie van Leuven.

    Marine, oil on canvas. Signed J J Foulon. He was born in 1923 in Kraainem and died in 1980 in Brussels. J.J. Foulon studied at the Academy of Fine Arts in Brussels and was a student of Alfred Delaunois at the Academy of Leuven.
    Dim. 60/50 cm
    Estimate: € 120 / 150
  • #139

    ‘De Veerman’. Olie op doek. Onleesbaar gesigneerd.

    'The Ferryman'. Oil on canvas. Illegibly signed.
    Dim. 17/24 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #72

    Herfstimpressie. Olieverf op doek, onleesbaar gesigneerd.

    Autumn Impression. Oil on canvas, signed illegibly.
    Dim. 40/50 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #204
    J. Webster

    Landschapsschilderijtje naar de 19e eeuw. Een visserssloep wordt op het droge getrokken. Olieverf op doek. Getekend J. Webster.

    Landscape painting from the 19th century. A fishing boat being pulled ashore. Oil on canvas. Signed J. Webster.
    Dim. 20.5/26 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #359

    “Wild Horses”, een schilderij, lakverf op aluminium, niet gesigneerd.

    "Wild Horses", a painting, lacquer on aluminum, not signed.
    Dim. 90 x 208 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #2

    “Christus wendt zich af van het kwaad”, een 19e eeuws schilderij, olieverf op doek in vergulde kader, gesigneerd.

    "Christ turns away from evil," a 19th-century painting, oil on canvas in a gilt frame, signed.
    Dim. 155 x 101 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #119
    Leo Paret
    Period: 1896 - 1976

    “De Kluisberg bij valavond”, een schilderij, olieverf op doek, toegeschreven aan Leo Paret.

    "The Kluisberg at dusk", a painting, oil on canvas, attributed to Leo Paret.
    Dim. 80/100 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #589

    Verzen versierd met 6 ingekleurde afbeeldingen, waaronder jachttaferelen.

    Poems embellished with 6 colored images, including hunting scenes.
    Dim. 26/15 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #389

    Heidezicht. Olieverfschilderij op doek getekend; B Van Rijn.

    Heidezicht. Oil painting on canvas signed; B Van Rijn.
    Dim. 80/70 cm
    Estimate: € 60 / 80

  • #91
    Wiskemann

    Een lot van 2 kristallen karaffen bestaande uit één met zilveren kraag, gemerkt 800, en één met verzilverde kraag, gemerkt OW. (Otto Wiskemann).

    A lot of 2 crystal decanters consisting of one with silver collar, marked 800, and one with silver-plated collar, marked OW (Otto Wiskemann).
    Dim. 800‰
    Estimate: € 40 / 60
  • #68

    Complete set schaakstukken in been en hoorn, met extra zwarte pion. Sommige voetjes zitten los, alle onderdelen zijn aanwezig.

    Complete set chess pieces in bone and horn, with an extra black pawn. Some feet are loose, all parts are present.
    Dim. Hoogte 87 mm
    Estimate: € 40 / 60
  • #93

    Een paar grote koperen kerkkandelaars, Rijkelijk gedecoreerd met religieuze afbeeldingen, op leeuwenpoten.

    A set of 2 large copper church candlesticks, Richly decorated with religious images, on lion feet.
    Dim. h 80 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #524
    Van Leemput

    ‘Langgevelhoeve’, een impasto gezet oliverfschilderij op doek. Getekend Van Leemput.

    'Long facade farm', an impasto oil painting on canvas. Signed by Van Leemput.
    Dim. 40/50 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #595

    Een lot van 4 zakhorloges waarvan 2 zilveren, 1 als polshorloge gemonteerd en 1 in beschermkastje, alsook 2 verzilverd metalen, waarvan 1 onder stolpje. Toegevoegd 4 horlogekettingen met sleuteltjes.

    A lot of 4 pocket watches, including 2 silver ones, 1 mounted as a wristwatch and 1 in a protective case, as well as 2 silver-plated metal watches, with 1 under a glass dome. Also included are 4 watch chains with keys.
    Dim. Ø 5 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #296

    An oval porcelain lidded vase with a polychrome decor of Long Elizas in a landscape. Marked at the bottom.
    Dim. H. 41 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #459
    Salvador Dali
    Period: 1969

    Kleurenlitho gedrukt in de Draeger werkplaats. Gesigneerd met de droge stempel van Dali. Nr 1513 van 1700 exemplaren, genummerd in potlood. Gemaakt in opdracht van SNCF.

    Color lithograph printed in the Draeger workshop. Signed with Dali's embossed dry stamp. Number 1513 of 1700 copies, numbered in pencil. Commissioned by SNCF.
    Dim. 53.5/37 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #564
    Romain Malfliet
    Period: 1910 - 2006

    “Watermolen”, een aquarel op papier, gesigneerd Romain Malfliet.

    "Watermill," a watercolor on paper, signed by Romain Malfliet.
    Dim. 34 x 26 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #226

    Een 19e eeuwse Franse commode met zwart marmeren blad.

    A 19th century French chest of drawers with a black marble top.
    Dim. 110 x 129 x 56 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #515

    Een hoge vitrinekast, met verlichting.

    A tall display cabinet with lighting.
    Dim. 165 x 43 x 35 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #245
    Ebel Swiss made

    Een roestvrij stalen dameshorloge. Armband en bezel deels van geelgoud. Met certificaat.

    A stainless steel ladies watch. Bracelet and bezel partly in yellow gold. With certificate.
    Estimate: € 600 / 800
  • #507

    Een massief houten gesculpteerd beeld van een olifant, polychroom, Aziatische oorsprong.

    A solid wood carved polychrome sculpture of an elephant, of Asian origin.
    Dim. 38 x 40 x 21 cm
    Estimate: € 30 / 50

Veiling van 29 & 30 April 2025

29 April 2025 19:00
30 April 2025 19:00