Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een 19e eeuws groot mahoniehouten stuurrad met dubbele ring en 8 spaken.

Een 19e eeuws groot mahoniehouten stuurrad met dubbele ring en 8 spaken.

A 19th-century large mahogany ship's wheel with double ring and 8 spokes.
Dim. Ø 150 cm
SKU: 2708240248.
Categories: curiosa, Hout, XIXe eeuw.
Auction day: 27 August 2024 19:00
Catalogue #248
Estimate: € 300 / 500
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #609

    Een buffet met opzet van noten-en eikenhout. Omstreeks 1900.

    A buffet with a superstructure made of walnut and oak wood. Circa 1900.
    No longer available
    Dim. 206 x 45 x 105 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #622

    Een gefineerd eikenhouten tv-meubel.

    A veneered oak TV cabinet.
    No longer available
    Dim. 35 x 200 x 60 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #176

    Een lot van 4 19e eeuwse zwart gelakte gesculpteerd houten barokke stoelen met wieltjes vooraan, bekleed met een roze bloemenstof.

    A lot of 4 19th century black lacquered sculpted wooden baroque chairs with front wheels, upholstered in pink floral fabric.
    No longer available
    Dim. 104 x 54 x 52 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #615

    Een houten vierkante opium-salontafel.

    A wooden square opium coffee table.
    No longer available
    Dim. 35,5 x 115 x 115 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #95

    Een lot van 32 glazen waaronder 12 champagne coupes, 6 champagne fluiten, 8 wijnglazen en 6 groen gekleurde wijn glazen.

    A lot of 32 glasses, including 12 champagne coupes, 6 champagne flutes, 8 wine glasses, and 6 green colored wine glasses.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 150
  • #285

    Een 19e eeuwse kaptafel in wortelfineer met een geslepen drieluik spiegel en 3 laden. Een poot achteraan is gerestaureerd.

    A 19th-century dressing table in burr veneer with a beveled triptych mirror and 3 drawers. One back leg has been restored.
    No longer available
    Dim. 150.5 x 121 x 55 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #235

    Een Engelse Georgian mahoniehouten breakfront boekenkast in 2 delen met 4 vitrinedeuren, 4 laden en 4 deuren.

    An English Georgian mahogany breakfront bookcase in 2 parts with 4 glazed doors, 4 drawers, and 4 doors.
    No longer available
    Dim. 200x45x205 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #625

    Een set van 6 massief eikenhouten stoelen met snijwerk met velours bekleding. 4 met oud roze velours en 2 geherstoffeerd in blauwe velours.

    A set of 6 solid oak chairs with carving and velvet upholstery. 4 in old pink velvet and 2 reupholstered in blue velvet.
    No longer available
    Dim. 98 x 43 x 40 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #549

    Een gesculpteerd houten armstoel met dubbele klauwpoten en gestoffeerde zitting met floraal decor. Lodewijk XIII-stijl. Onderaan kruisverbinding in H.

    A carved wooden armchair with double claw feet and upholstered seat with floral decoration. Louis XIII style. X-shaped cross brace at the bottom.
    No longer available
    Dim. 119 x 67 x 69 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #569
    Romain Steppe
    Period: 1859-1927

    “Winterzicht Schelde”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd, gedateerd 1882, “Anvers”.

    "Winter view of the Scheldt". A painting, oil on panel. Signed at the bottom, dated 1882, "Antwerp".
    No longer available
    Dim. 67 x 97 cm
    Estimate: € 500 / 700
  • #563

    Een groot staand verguld houten Boeddha beeld.

    A large standing gilded wooden Buddha statue.
    No longer available
    Dim. 167 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #275

    Een massief eikenhouten tafel met gesculpteerde delen.

    A solid oak table with sculpted parts.
    No longer available
    Dim. 75 x 135 x 95 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #244
    Rud Thygesen & Johnny Sorensen Magnus Olensen

    “Model 5331”. Een lot van 6 vintage Mid-Century design armstoelen. Geplooid berkenhout met gevlochten gestoffeerde zitting. Ontwerp door Rud Thygesen & Johnny Sorensen voor Magnus Olensen, Denemarken 1960.

    "Model 5331". A set of 6 vintage Mid-Century design armchairs. Pleated birch wood with woven upholstered seat. Designed by Rud Thygesen & Johnny Sorensen for Magnus Olensen, Denmark 1960.
    No longer available
    Dim. 75 x 53 x 61 cm
    Estimate: € 1000 / 1200
  • #605
    Lammhults Quickly

    Een set van 5 design gelamineerd berkenhouten vouwtafels met gechromeerde poten, op bijpassende trolley.

    A set of 5 design laminated birch wood folding tables with chrome legs, on accompanying trolley.
    No longer available
    Dim. 140 x 70 cm
    Estimate: € 500 / 750
  • #621

    Een gefineerd vierkante eikenhouten salontafel.

    A veneered square oak coffee table.
    No longer available
    Dim. 35 x 100 x 100 cm
    Estimate: € 60 / 90
  • #559

    Een Perzische Kulah Khud helm met een gedamasceerd en geciseleerd decor versierd. Boven op de bolle helm een vierhoekige punt en twee aigrettehouders en achteraan een maliënlap. XIXde eeuw.

    A Persian Kulah Khud helmet decorated with a damask and chiselled decoration. On top of the convex helmet a quadrangular point and two aigrette holders and a chain mail at the back. XIXth century.
    No longer available
    Dim. h: 26 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #224

    Een antiek Franse zamak pendule op marmeren voet in Louis XVI stijl. Medio 1870. Decor naar Moreau.

    An antique French zamak clock on a marble base in the Louis XVI style. Circa 1870. Decoration after Moreau.
    No longer available
    Dim. 38 x 55cm
    Estimate: € 250 / 300
  • #222

    Een 19e eeuws spiegel met vergulde kader en diverse ornamenten in het snijwerk.

    A 19th century mirror with a gilded frame and various ornaments in the carving.
    No longer available
    Dim. 215 x 90 cm
    Estimate: € 400 / 500
  • #245
    Rud Thygesen & Johnny Sorensen Magnus Olensen

    “Model 5331”. Een lot van 6 vintage Mid-Century design armstoelen. Geplooid berkenhout met gevlochten gestoffeerde zitting. Ontwerp door Rud Thygesen & Johnny Sorensen voor Magnus Olensen, Denemarken 1960.

    "Model 5331." A lot of 6 vintage Mid-Century design armchairs. Pleated birch wood with woven upholstered seat. Designed by Rud Thygesen & Johnny Sorensen for Magnus Olensen, Denmark 1960.
    No longer available
    Dim. 75 x 53 x 61 cm
    Estimate: € 1000 / 1200
  • #624
    Kieninger, Germany

    Een staande klok, Kieninger Germany, in massief eiken kast met gesculpteerde elementen.

    A standing clock, Kieninger Germany, in solid oak case with sculpted elements.
    No longer available
    Dim. h 251 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #258
    Maurice Bonami

    Een set van 2 grote houten vazen door Maurice Bonami uit het midden van vorige eeuw. Vertonen barstjes en geloste naden, de kleinste vaas is aan de kraag gelijmd.

    A set of 2 large wooden vases by Maurice Bonami from the middle of the previous century. Show cracks and loose seams, the smaller vase is glued at the collar.
    No longer available
    Dim. h 97 en h 73 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #509
    Hager Wiesner

    Een lot van 6 stapelstoelen met gechromeerd metalen frame, gestoffeerde zitting en houten armleuning. Gemerkt.

    A set of 6 stacking chairs with chromed metal frame, upholstered seat, and wooden armrests. Marked.
    No longer available
    Dim. 81 x 55 x 55 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #565

    Een lot van 4 antieke glaspanelen in geëtst glas met een decor van fauna en flora. Verschillende maten.

    A lot of 4 antique glass panels in etched glass with a decoration of fauna and flora. Various sizes.
    No longer available
    Dim. 140 x 40 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #262

    Een wandspiegel met gesculpteerde houten lijst en geslepen glas. Gepatineerd met floraal top en gevleugeld dier in het snijwerk.

    A wall mirror with a wooden carved frame and beveled glass. Patinated with a floral top and winged animal in the carving.
    No longer available
    Dim. 125 x 74 cm
    Estimate: € 80 / 120

Other lots in this auction

  • #212

    “Landschap met figuren”. Een schilderij, olieverf op doek. Venetiaanse school, eind 18e eeuw. Verweer sporen.

    "Landscape with figures". A painting, oil on canvas. Venetian school, late 18th century. Shows signs of wear.
    No longer available
    Dim. 121 x 141 cm
    Estimate: € 1000 / 1500
  • #314

    “Dame met haakwerk”, een 19e eeuws schilderij, olieverf op doek in vergulde kader, links onder gemonogrammeerd.

    "Lady with Crochet", a 19th-century painting, oil on canvas in a gilded frame, monogrammed in the lower left corner.
    No longer available
    Dim. 21.5 x 27 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #684

    Een lot van 12 glazen van Val Saint Lambert bestaande uit 6 kleurloze wijnglazen en 6 groen- en kleurloze borrelglazen. Toegevoegd een set van 6 glazen met de kelk in fluorietglas, 1 van de glazen is beschadigd aan de rand.

    A lot of 12 glasses by Val Saint Lambert, including 6 colorless wine glasses and 6 green and colorless shot glasses. Includes a set of 6 glasses with the bowl in fluorite glass, one of which is damaged at the rim.
    No longer available
    Dim. h 16 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #573

    Een grote Chinese blauw-witte vaas met een decor van vogels.

    A large Chinese blue and white vase decorated with birds.
    No longer available
    Dim. h 78 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #467

    Een gepolychromeerd houten Birmaans Nat beeld. Versierd met vergulde elementen en spiegelsteentjes. 20e eeuw.

    A polychromed wooden Burmese Nat figure. Adorned with gilded elements and mirror stones. 20th century.
    No longer available
    Dim. 34 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #317

    Een paar Delfts blauw, 6-hoekig porseleinen vazen met floraal decor en waterlandschap met burcht. Onderaan gemerkt 514.

    A pair of Delft blue, 6-sided porcelain vases with floral decoration and a water landscape with a castle. Marked with 514 at the bottom.
    No longer available
    Dim. 29,5 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #518

    Een paar Chinees porseleinen ballustervazen met kaligrafie en een decor met landschappen. Eén van de vazen heeft schade aan de rand.

    A pair of Chinese porcelain baluster vases with calligraphy and landscape decoration. One of the vases has damage to the rim.
    No longer available
    Dim. h 44 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #473

    Een lot van 3 diverse crucifixen.

    A lot of 3 different crucifixes.
    No longer available
    Dim. 40,5 & 32,5 & 39 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #32

    “Guimiliau”. Een tekening, gemengde techniek op papier. Onderaan gesigneerd.

    "Guimiliau". A drawing, mixed media on paper. Signed at the bottom.
    No longer available
    Dim. 23,5 x 33,5 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #316

    Een massief houten commode met gefineerde fronten. 2 deuren en 1 lade voorzien voor bestek.

    A solid wooden chest of drawers with veneered fronts. 2 doors and 1 drawer provided for cutlery.
    No longer available
    Dim. 102 x 122 x 61 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #487

    Zes diverse sierstukken. Drie diverse guirlandes van verguld gips, een gebeeldhouwd meubelpaneel uit de XVIIde eeuw en eentje uit het einde van de XIXde eeuw. We voegen er een grote ronde koperen plaquette met logo van CAEC (?) aan toe.

    Six ornements divers. Trois guirlandes diverses en plâtre doré, un panneau de meuble sculpté du XVIIème siècle et un de la fin du XIXème siècle. On y ajoute une grande plaque ronde en cuivre avec le logo du CAEC (?).
    No longer available
    Dim. Ø: 28 cm L: 29-52 cm 20x42 cm 14x57 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #187

    Een Franse rapier degen, inscriptie aan de kling. Eind 19e eeuw.

    A French rapier sword, inscription on the blade. Late 19th century.
    No longer available
    Dim. 97 cm
    Estimate: € 250 / 350
View all auction items ›

Veiling van 27 & 28 Augustus 2024

Tentoonstelling: 23 & 24 augustus van 10.00u tot 17.00u

27 August 2024 19:00
28 August 2024 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 27 August 2024 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More