Een albasten tafellamp in de vorm van een paardenhoofd, schaakstuk.

An alabaster table lamp in the shape of a horse's head, chess piece.
Dim. Hoogte 78 cm
SKU: 1612250247.
Categories: Design/vintage, Verlichting.
Auction day: 16 December 2025 19:00
Catalogue #247
Estimate: € 60 / 80

  • #218

    Een vintage gevlochten wieg, aangekocht in 1972.

    A vintage woven crib, purchased in 1972.
    Dim. 95 x 95 x 63 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #249

    Een set van 2 persglazen kandelaars met vogels op de voet, gemerkt Val Saint Lambert. Toegevoegd een houten kandelaar met koperen deel.

    A set of 2 crystal candlesticks with birds on the base, marked Val Saint Lambert. Also included is a wooden candlestick with a copper part.
    Dim. h 27 cm (VSL)
    Estimate: € 40 / 60
  • #278
    Lego

    Een partij vintage lego bestaande uit een (onvolledige) treinset met zijn originele doos en 3 houten Lego kistjes met schade en vele blokjes.

    A collection of vintage Lego including an (incomplete) train set with its original box and 3 wooden Lego crates with damage and many blocks.
    Dim. 7.5 x 39.5 x 47.5 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #263

    Een vintage koperen paraplubak in de vorm van een laars, gemerkt Mecap België.

    A vintage copper umbrella stand in the shape of a boot, marked Mecap Belgium.
    Dim. h 59 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #41
    Frigid

    Een vintage ventilator, Frigid, werkend maar te herkabelen.

    A vintage fan, Frigid brand, in working condition but needs rewiring.
    Dim. h 41 x Ø 36 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #118

    Een paar designlampen met aluminium voet in de vorm van een persoon.

    Set of 2 design lamps with aluminum base in the shape of a person.
    Dim. h 143 cm (voet)
    Estimate: € 150 / 200
  • #227

    Een lot antieke koperen kandelaars bestaande uit 3 sets 18/19e eeuwse en één mogelijk laat 17e eeuws exemplaar.

    A lot of antique copper candlesticks consisting of 3 sets from the 18th/19th century and one possibly late 17th-century piece.
    Dim. h 26 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #209
    Paul Smolders
    Period: 1921 - 1997

    “Femmes en fumant”, een lithografie in vergulde kader, gesigneerd buiten de plaat en genummerd 89/160.

    "Women smoking," a lithograph in a gilded frame, signed outside the plate and numbered 89/160.
    Dim. 36 x 33 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #128

    Een set van 2 design tafellampen, metalen lampenvoet met bebaarde man en lampenkap met rits.

    Dim. h 82 cm (voet)
    Estimate: € 150 / 250
  • #297
    Asahi Pentax

    Een vintage fotocamera, Asahi Pentax Spotmatic SP met 3 lenzen: Super Takumar 1:1.8/55mm, Super Takumar 1:3.5/28mm en een Tamron 1:2.8/135mm.

    A vintage camera, Asahi Pentax Spotmatic SP with 3 lenses: Super Takumar 1:1.8/55mm, Super Takumar 1:3.5/28mm, and a Tamron 1:2.8/135mm.
    Dim. 12 x 15 x 11 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #166
    Aldo Tura
    Period: 1909 - 1963

    A midcentury-modern bar cart by Aldo Tura, Milano, Italy in lacquered goat leather and gilded metal.
    Dim. 68 x 75 x 78 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #213

    Een verguld koperen kerkkandelaar, rijkelijk gedecoreerd.

    A gilded brass church candlestick, lavishly decorated.
    Dim. h 118 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #156
    De Coene

    Een art-deco bibliotheekkast, model Voltaire, gefabriceerd door De Coene in Kortrijk. 4 deuren. Kleine fineerschade.

    An art-deco library cabinet, model Voltaire, manufactured by De Coene in Kortrijk. 4 doors.
    Dim. 160 x 210 x 43 cm
    Estimate: € 500 / 700
  • #127

    Een verguld messingen sac à perles-luchter in Empire-stijl, zes lichtpunten met vlamvormige gesatineerde glazen kapjes.

    A gilded brass sac à perles chandelier in Empire style, six light sources with flame-shaped frosted glass shades.
    Dim. h 115 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #135
    Waterman

    Een set van 2 pennen, waarvan 1 vulpen met 18 kt gouden penpunt en 1 balpen.

    Estimate: € 200 / 300
  • #38

    Een notarislamp, messing met groen glazen kap.

    A banker's lamp, brass with a green glass shade.
    Dim. h 35 x b 23 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #58
    Dazor

    A large diamond-shaped lamp from the second half of the previous century marked Dazor Floating Fixture, USA.
    Dim. Hoogte 64 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #222
    Suzanne Dufoing
    Period: 1930 - 2017

    “Spelende kinderen”, een schilderij, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd 1968.

    "Playing Children," a painting, oil on canvas, signed and dated 1968.
    Dim. 60 x 100 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #69

    “Badend naakt met waterlelies”, een verlicht glas-in-loodraam, naar de art-nouveau.

    "Bathing nude with water lilies", an illuminated stained glass window, in the style of Art Nouveau.
    Dim. 89 x 54 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #138
    Boulanger

    Een vintage luchter in messing, Gaetano Sciolari voor Boulanger. Circa 1970.

    A vintage brass chandelier, Gaetano Sciolari for Boulanger. Circa 1970.
    Dim. 81 x 66 x 66 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #289

    Een grote kandelaar voor 7 kaarsen in verzilverd metaal.

    A large candelabra for 7 candles in silver-plated metal.
    Dim. h 90 x 56 x 56 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #33

    Een keramisch art-nouveau vaasje met paarse bloemetjes in het reliëf. Vermoedelijk Amphora, Austria.

    A ceramic art-nouveau vase with purple flowers in relief. Presumably Amphora, Austria.
    Dim. h 17 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #299

    Een vintage aardrijkskundige kaart in houten ‘klik’kader. Bevat 11 recto verso kaarten.

    A vintage geographical map in a wooden "click" frame. Contains 11 double-sided maps.
    Dim. 95 x 80 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #253

    Een tafellamp in de vorm van een naakte vrouw met een waaier. Van koper en glas in lood, stijl art-deco.

    A table lamp in the shape of a naked woman with a fan. Made of copper and stained glass, art-deco style.
    Dim. Hoogte 41 cm
    Estimate: € 50 / 70

  • #192
    Dan Mortier

    ‘Abstract landschap’, olieverf op doek. Getekend Mortier Dan, ‘72.

    'Abstract landscape', oil on canvas. Signed Mortier Dan, '72.
    Dim. 30/60 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #267

    Een antieke schrijfmachine van het merk Royal.

    An antique typewriter by the brand Royal.
    Dim. 25 x 39 x 40 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #37

    “Madonna met kind en druiventros”. Een polychroom plaasteren beeld, opschrift onderaan. Begin 20e eeuw.

    "Madonna with child and bunch of grapes." A polychrome plaster sculpture, inscription at the bottom. Early 20th century.
    Dim. 51 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #290

    Een halssnoer met bijpassende armband bezet met verschillende donker grijze barokparels en met verguld slot.

    A necklace with matching bracelet set with various dark grey baroque pearls and a gilded clasp.
    Estimate: € 80 / 120
  • #250

    Een paar 18 kt geelgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,80 ct. en robijnen met een gezamenlijk gewicht van +- 0,80 ct.

    A pair of 18 kt yellow gold earrings set with diamonds totaling approximately 0.80 ct. and rubies totaling approximately 0.80 ct.
    Dim. 2,88 g
    Estimate: € 900 / 1000
  • #264
    Gaston Bancquart
    Period: 1899 - 1971

    “Petit pont sur la Somme”, een schilderij, olieverf op doek, gesigneerd en gedateerd 1956.

    "Petit pont sur la Somme" - a painting, oil on canvas, signed and dated 1956.
    Dim. 65 x 55 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #162

    ‘Bellen blazen’, olieverf op paneel. Naar de 19e eeuw, niet getekend.

    'Blowing bubbles', oil on panel. After the 19th century, not signed.
    Dim. 32/24 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #234

    Een ingekleurde oude kaart van Vlaanderen. Ingelijst.

    A hand-colored antique map of Flanders. Framed.
  • #178

    “Smid en zijn zoon”, een bronzen beeld op marmeren sokkel, naar Moreau.

    "Blacksmith and his son", a bronze sculpture on marble base, in the style of Moreau.
    Dim. h 51 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #8

    Een dokter aan zijn werktafel, zilver, gemerkt 925, op marmeren voetje.

    A doctor at his desk, silver, marked 925, on a marble base.
    Dim. h 10 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #186

    Een sobere legkast in Chinese stijl met vier deuren. Onderaan een gesculpteerde fries met twee draken.

    A simple Chinese-style display cabinet with four doors. At the bottom, a carved frieze featuring two dragons.
    Dim. H 207, B 118, D 57 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #217
    Frans Van Immerseel

    “De Olewagen Sage”. Een set van vijf ingekaderde houtsneden, genummerd 216/250, gesigneerd buiten de plaat, ter illustratie van een verhaal van Hans Grimm.

    "The Olewagen Sage." A set of five framed woodcuts, numbered 216/250, signed outside the plate, illustrating a story by Hans Grimm.
    Dim. 33/25 cm
    Estimate: € 60 / 80

Antiekveiling 16 December 2025

16 December 2025 19:00