Een antiek vestzakpistooltje, model Derringer.

An antique vest pocket pistol, Derringer model.
Dim. Lengte 15 cm
SKU: 2608250178.
Categories: wapens, XIXe eeuw.
Auction day: 26 August 2025 19:00
Catalogue #178
Estimate: € 80 / 120

  • #188

    Een zesschots revolver voor penvuursysteem, met houten kolf. Met een werkend spanmechaniek. Gemerkt met Luikse fabrieksmerken. Vervaardigd ca. 1890.

    A six-shot revolver for pinfire system, with wooden stock. With a functional cocking mechanism. Marked with Liege factory marks. Made around 1890.
    Dim. Lengte 16 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #560

    Een lot van 2 zakhorloges, één met zilveren kast en porseleinen wijzerplaat, gemerkt 800, in goede/werkende staat en een verzilverd metalen Chemin De Fer Tavannes, werkend maar beschadigde emaillen wijzerplaat.

    A lot of 2 pocket watches, one with a silver case and porcelain dial, marked 800, in good/working condition and a silver-plated metal Chemin De Fer Tavannes, working but with damaged enamel dial.
    Dim. Ø 4 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #203

    Een Belgische sabel, model 1850. Politie of Garde Civique-uitvoering van de sabel voor onderofficieren.

    A Belgian saber, model 1850. Police or Civic Guard version of the saber for non-commissioned officers.
    Dim. Lengte 95 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #221

    Een lot van vijf oude boeken. ‘Robert en Bertrand’, door Koen Ravestein, 2e druk, 1921. ‘Novellen uit het Antwerpsch schipperskwartier’, door J. F. Buerbaum, 1893. ‘Het taelverbond’, letterkundig tydschrift onder het bestuur van J. F. C. Verspreeuwen, 1845. ‘Onze helden van 1302’, door Duclos, 1880. ‘Tijl Uilenspiegel in Vlaanderen’, door Auctor, derde uitgaaf, 1913.

    A lot of five old books. 'Robert and Bertrand' by Koen Ravestein, 2nd edition, 1921. 'Novellen uit het Antwerpsch schipperskwartier' by J. F. Buerbaum, 1893. 'Het taelverbond', literary magazine under the editorship of J. F. C. Verspreeuwen, 1845. 'Onze helden van 1302' by Duclos, 1880. 'Til Eulenspiegel in Flanders' by Auctor, third edition, 1913.
    Dim. 28/20 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #218
    Simon & Halbig

    Een antieke pop met bewegende ogen, gemerkt Germany Simon & Halbig #4. Biscuit hoofdje met echt haar. In goede staat. Toegevoegd een doosje met kledij. Circa 1900.

    An antique doll with moving eyes, marked Germany Simon & Halbig #4. Biscuit head with real hair. In good condition. Comes with a box of clothing. Circa 1900.
    Dim. h 32 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #237

    Een lot van negen boeken over de geschiedenis van Antwerpen. ‘Nieuwe geschiedenis van Antwerpen, door L. Torfs, 1862. ‘Notes sur le siège de la citadelle d’Anvers, 1905. ‘La capitulation d’Anvers, par Marnix, 1883. ‘Antwerpen’s Sint-Willibrorduskerk’, door J.-B. Stockmans, 1895. ‘Le steen d’Anvers’, par Eugène Bolsaie, 1888. ‘Oude en nieuwe byzonderheden van S. Andries kerk’, zonder kaft, 1846. ‘Brugge en Antwerpen, acht eeuwen van Vlaamsche handel, door Hans van Werveke, 1941. ‘Beschryving der (..)

    A lot of nine books on the history of Antwerp. 'New history of Antwerp, by L. Torfs, 1862. 'Notes on the siege of the citadel of Antwerp, 1905. 'The capitulation of Antwerp, by Marnix, 1883. 'Antwerp's St. Willibrord's Church', by J.-B. Stockmans, 1895. 'The stone of Antwerp', by Eugène Bolsaie, 1888. 'Old and new details of S. Andries church', no cover, 1846. 'Bruges and Antwerp, eight centuries of Flemish trade, by Hans van Werveke, 1941. 'Description of the province of Antwerp', by Sleeckx, 1(..)
    Dim. 26/18 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #196

    Een antieke staande klok met op de wijzerplaat het opschrift; Urbain Kern A Bruxelles.

    An antique standing clock with the inscription on the dial; Urbain Kern A Bruxelles.
    Dim. H 221, B 49, D 29 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #181

    Een Hongaarse M32 officierendolk van de luchtmacht. Gemerkt; Kozák Antal 491.

    A Hungarian M32 Air Force officer dagger. Marked; Kozak Antal 491.
    Dim. Lengte 37 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #173
    Walther

    Een Walther lg300xt luchtkarabijn in koffer. Deze karabijn heeft een energie van 15.48 Joule, kaliber 4.5mm, met een enkelschots mechanisme.

    A Walther lg300xt air rifle in case. This rifle has an energy of 15.48 Joules, 4.5mm caliber, with a single-shot mechanism.
    Dim. 4.5 mm
    Estimate: € 400 / 600
  • #458

    Twee Afrikaanse wapens, bestaande uit een ceremoniële dolk en een Konda machette.

    A lot of two African weapons, consisting of a ceremonial dagger and a Konda machete.
    Dim. Lengte 47 en 51 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #158
    Mre. Imp. De St. Etienne

    Een Frans percussiepistool bestemd voor de cavalerie en marine. Model 1822, vermoedelijk geproduceerd medio 19e eeuw. Dit pistool is gemaakt als percussiepistool en is geen ombouw van een vuursteenslot.

    A French percussion pistol intended for cavalry and navy use. Model 1822, likely made in the mid-19th century. This pistol was created as a percussion pistol and is not a conversion from a flintlock.
    Dim. L: 35 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #238

    Een lot van vijf franstalige boeken met Antwerpen als onderwerp. ‘Anvers port de mer’, E. Guyot, 1885. ‘Anvers, metropole du commerce et des arts’, deel 1 & 2, 1886. ‘La vie d’Anvers, Frédéric de France, deel 1 & 2, 1960.

    A lot of five French-language books on the subject of Antwerp. ‘Anvers port de mer’, E. Guyot, 1885. ‘Anvers, metropole du commerce et des arts’, part 1 & 2, 1886. ‘La vie d’Anvers, Frédéric de France, part 1 & 2, 1960.
    Estimate: € 75 / 100
  • #351

    Een Chinese penseelvaas met fauna en flora in het decor.

    A Chinese brush vase decorated with fauna and flora.
    Dim. h 29 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #191

    Een antiek militair percussiegeweer. Österreichische Waffenfabriksgesellschaft.

    An antique military percussion gun. Österreichische Waffenfabriksgesellschaft.
    Dim. Lengte 134 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #532

    Dim. h 54 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #165

    Een bronzen luchter met vier armen en zes lichtpunten, twee lampen in de basis. Gedecoreerd met ramskoppen en lauwerkransen. Zonder blakers.

    A bronze chandelier with four arms and six light points, two lamps in the base. Decorated with ram heads and laurel wreaths. Without sconces.
    Dim. Hoogte 90, Ø 100 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #233
    Period: 1828

    ‘Historisch onderzoek naer den oorsprong en den waren naem de openbare plaatsen en andere oudheden van de stad Antwerpen, van stadswege uitgegeven’, H. P. Vander Hey, Stadsdrukker, 1828.

    'Historical research into the origin and true name of public places and other antiquities of the city of Antwerp, published by the city, H. P. Vander Hey, City Printer, 1828.'
    Dim. 24/15 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #651

    Een 19e eeuws massief eikenhouten ééndeurskastje.

    A 19th century solid oak single-door cabinet.
    Dim. 99 77 59 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #198

    Een zesschots revolver voor penvuursysteem, kaliber 9mm, met houten kolf. Met een werkend spanmechaniek. Vervaardigd 2e helft 19e eeuw.

    A six-shot revolver for pinfire system, caliber 9mm, with wooden stock. Featuring a functioning cocking mechanism. Manufactured in the second half of the 19th century.
    Dim. Lengte 27 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #223

    Een lot van drie boeken met Antwerpen als onderwerp. ‘Historiek der straten en openbare plaatsen van Antwerpen’, door Augustin Thys, 1879. ‘Beknopte geschiedenis der stad Antwerpen’, door Alfons Swerts-Slock, 1898. ‘De straten van Antwerpen’, door Sleeckx, 1921.

    A lot of three books on the subject of Antwerp. 'History of the streets and public places of Antwerp', by Augustin Thys, 1879. 'Concise history of the city of Antwerp', by Alfons Swerts-Slock, 1898. 'The streets of Antwerp', by Sleeckx, 1921.
    Dim. 23/17 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #183

    Een 19e eeuws hagelgeweer voor randvuurmunitie. Met inscriptie; Louis Vives Y Comp. A Barcelona.

    A 19th-century pinfire shotgun. Inscription reads: Louis Vives Y Comp. A Barcelona.
    Dim. Lengte 122 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #228

    Een lot van twee antieke boeken. ‘Gemeyne zend-brieven’, door H. Jacobi, 1774. ‘Almanach van Milanen, gecalculeert op den meridiaen van Gend, 1819.

    A lot of two antique books. 'Gemeyne zend-brieven' by H. Jacobi, 1774. 'Almanach van Milanen, calculated for the meridian of Ghent, 1819.
    Dim. 19/16 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #163
    Steyr

    Een Steyr LP-10 luchtdrukpistool in koffer. Met extra gastank, een setje gereedschap en loodjes.

    A Steyr LP-10 air pistol in case. With extra gas tank, a set of tools, and pellets.
    Dim. 4.5 mm
    Estimate: € 400 / 600
  • #226

    A half-height solid oak cabinet with 2 doors and 2 drawers, 19th century.
    Dim. 121 x 160 x 57 cm
    Estimate: € 120 / 180

  • #80

    Een 18 kt wit- en geelgouden ring bezet met centrale briljant van 0,20 ct.

    An 18 kt white and yellow gold ring set with a central brilliant cut diamond of 0.20 ct.
    Dim. 7,95 g
    Estimate: € 800 / 900
  • #379

    ‘Berglandschap met huizen aan het meer’, olieverfstudie op paneel. Medio 1900, niet getekend.

    ‘Mountain landscape with houses by the lake’, oil study on panel. Mid 1900s, not signed.
    Dim. 18/23 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #629

    Een set van 9 opengewerkte kommetjes van Chinees porselein. Vijf met een groen decor van engeltjes en vier met een rose decor van bloemen. Late Qing dynastie of vroeg 20ste eeuw.

    A set of 9 openwork bowls of Chinese porcelain. Five with a green decor of angels and four with a pink decor of flowers. Late Qing dynasty or early 20th century.
    Dim. Ø 15 cm
    Estimate: € 50 / 100
  • #336

    Een lot van twee massieve houten krukjes/bijzettafeltjes in landelijke stijl.

    A lot of two solid wooden stools/side tables in a rustic style.
    Dim. Hoogte 40 en 44 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #587

    Een champagnekoeler op voet van verchroomd metaal. Met bijbehorend rekje voor flessen en glazen.

    A chrome-plated metal champagne cooler on stand, with accompanying rack for bottles and glasses.
    Dim. Hoogte 78, Ø 37 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #139
    Herman Frederick Carel Ten Kate
    Period: 1803 - 1856

    “De onbetaalde rekening.” Een aquarel op papier. Links onder gesigneerd.

    "The unpaid bill." A watercolor on paper. Signed on the lower left.
    Dim. 16,5 x 24 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #452
    Kamagurka

    ‘Mannen met borsten’, tekening in viltstift en kleurpotlood. Getekend; Kamagurka.

    ‘Men with breasts’, drawing in felt-tip pen and colored pencil. Signed; Kamagurka.
    Dim. 20/29 cm
    Estimate: € 180 / 250
  • #190

    Een 18 kt witgouden ketting met hanger met briljanten met een gezamenlijk gewicht van 1,08 ct.

    An 18 kt white gold necklace with a pendant set with diamonds weighing a total of 1.08 ct.
    Dim. 6,73 g
    Estimate: € 1100 / 1300
  • #551

    Een lot van 3 plastic vintage robots: Super Space Commander, Space Superman en een Star Command Starroid robot AM-radio. Made in Hong Kong, jaren 70.

    A lot of 3 plastic vintage robots: Super Space Commander, Space Superman, and a Star Command Starroid robot AM radio. Made in Hong Kong, 1970s.
    Dim. h 29 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #244
    Jan Van Campenhout
    Period: 1907-1972

    ‘Gloomy Winter Landscape’, oil on canvas. Signed; J. Van Campenhout.
    Dim. 53/73 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #461

    Een hoge Chinese blauw wit porseleinen bloempot met drakendecor.

    A tall Chinese blue and white porcelain flowerpot with dragon decoration.
    Dim. h 35.5 x Ø 26.5 cm
    Estimate: € 140 / 160
  • #10

    Een 14 kt geelgouden broche bezet met één robijntje en pareltjes.

    A 14 karat yellow gold brooch set with one small ruby and pearls.
    Dim. 2,78 g
    Estimate: € 100 / 150

Veiling 26 & 27 Augustus 2025

26 August 2025 19:00
27 August 2025 19:00