Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een antieke gietijzeren haardplaat afkomstig uit een kasteel, mogelijks gerelateerd aan de leerlooiersgilde. Met afbeeldingen van engelenhoofdjes, ambachten en een koningin? 17e/18e eeuws.
Een antieke gietijzeren haardplaat afkomstig uit een kasteel, mogelijks gerelateerd aan de leerlooiersgilde. Met afbeeldingen van engelenhoofdjes, ambachten en een koningin? 17e/18e eeuws.
Een antieke gietijzeren haardplaat afkomstig uit een kasteel, mogelijks gerelateerd aan de leerlooiersgilde. Met afbeeldingen van engelenhoofdjes, ambachten en een koningin? 17e/18e eeuws.

Een antieke gietijzeren haardplaat afkomstig uit een kasteel, mogelijks gerelateerd aan de leerlooiersgilde. Met afbeeldingen van engelenhoofdjes, ambachten en een koningin? 17e/18e eeuws.

An antique cast iron fireback from a castle, possibly related to the tanners' guild. Featuring images of angel heads, crafts, and a queen? 17th/18th century.
Dim. h 196 x b 52 cm
SKU: 2502250206.
Categories: curiosa, ijzer, XVIIe eeuw, XVIIIe eeuw.
Auction day: 25 February 2025 19:00
Catalogue #206
Estimate: € 800 / 1200
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #376

    Een bar/wereldbol, moderne replica in kunststof.

    A bar/globe, modern replica in plastic.
    No longer available
    Dim. h 110 x Ø 65 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #352

    “De vier seizoenen”, een meergelaagd allegorisch reliëf in hout gemonteerd tussen plexiglazen platen. Amerikaanse origine.

    "The four seasons", a multi-layered allegorical wooden relief mounted between plexiglass plates. American origin.
    No longer available
    Dim. 120 x 285 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #418

    Een lot van 9 Japanse netsuké’s van hout.

    A lot of 9 Japanese wooden netsuke figures.
    No longer available
    Dim. h 7 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #378

    Een Chinees sierzwaard met een decor van draken, zeer zwaar bronzen uitvoering.

    A Chinese ceremonial sword with dragon design, very heavy bronze construction.
    No longer available
    Dim. l 93.5 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #106
    Longwy

    Een piëdestal in Chinoiserie, gesculpteerd hout en 2 tegels gemerkt Longwy. Restauratie aan één poot.

    A Chinoiserie pedestal, carved wood with 2 tiles marked Longwy. Restoration to one leg.
    No longer available
    Dim. 76 x 46 x 46 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #367
    Hager Wiesner

    Een lot van 10 stapelstoelen met gechromeerd metalen frame, gestoffeerde zitting en houten armleuning. Gemerkt.

    A set of 6 stacking chairs with chromed metal frame, upholstered seat, and wooden armrests. Marked.
    No longer available
    Dim. 82 x 55 x 44 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #533
    Sèvres

    Een set van 2 biscuit vaasjes met een decor van bloemen en verguld bronzen ornamenten en voet. Aan beide vaasjes is er schade aan de bloemen. Onderaan dragen ze het merkteken van Sèvres.

    A set of 2 biscuit vases with a floral decor and gilded bronze ornaments and base. Both vases have damage to the flowers. They bear the Sèvres mark at the bottom.
    No longer available
    Dim. h 29 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #135

    Een gepolychromeerd beeld van een engel in hout op sokkel, een arm, een vleugel en een deeltje van de sokkel manco. 18e eeuws.

    A polychrome wooden sculpture of an angel on a pedestal, missing an arm, a wing, and part of the pedestal. 18th century.
    No longer available
    Dim. h 70 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #583

    Een paar hoge zwart metalen design kandelaars.

    A pair of tall black metal design candleholders.
    No longer available
    Dim. 150 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #486

    Een lot van 6 moderne vergaderarmstoelen met gechromeerd metalen frame en kunststoffen zitting.

    A lot of 6 modern meeting armchairs with chrome metal frame and plastic seat.
    No longer available
    Dim. 88 x 53 x 63 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #365
    Hager Wiesner

    Een lot van 10 stapelstoelen met gechromeerd metalen frame, gestoffeerde zitting en houten armleuning. Gemerkt.

    A set of 6 stacking chairs with chromed metal frame, upholstered seat, and wooden armrests. Marked.
    No longer available
    Dim. 82 x 55 x 44 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #506

    Een modernistische tafel in zwart gelakt staal en hout.

    A modernist table in black lacquered steel and wood.
    No longer available
    Dim. 74 x 140 x 140 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #388
    Maleville a Gourdon

    Een comtoise klok, Maleville a Gourdon, met meerkleurige Dinanderie en bewegend deel in de slinger.

    A comtoise clock, Maleville a Gourdon, with multi-colored Dinanderie and a moving element in the pendulum.
    No longer available
    Dim. 48 x 39 x 17 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #492

    Een vintage spiegel met organisch gevormde rand in teak.

    A vintage mirror with an organically shaped edge in teak wood.
    No longer available
    Dim. 82 x 53 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #364

    Een 18e eeuwse pique-fleurs van aardewerk, met schilferschade.

    An 18th-century earthenware floral container, with flake damage.
    No longer available
    Dim. 19 x 22 x 10 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #455
    Philippe Starck Aleph

    "Olly Tango". Een lot van 6 design stoelen met verchroomd metalen buisstructuur en wit gelakte plywood kuip. Onderaan gestempeld: Tango / Aleph, Made in Italy. Ontwerp door Philippe Starck 1994, voor Aleph / Italië. Enkele verfschilfers aanwezig.

    "Olly Tango". A lot of 6 design chairs with chrome metal tube structure and white lacquered plywood shell. Stamped at the bottom: Tango / Aleph, Made in Italy. Designed by Philippe Starck in 1994, for Aleph / Italy. Some paint flakes present.
    No longer available
    Dim. 90 x 50 x 40 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #395
    Panamarenko

    “Vliegend werk”. Een kunstwerk als bouwpakket, uitgegeven in 2004 ter gelegenheid van de tentoonstelling ‘Te land, ter zee en in de lucht’ in het Vlaams parlement.

    "Flying work". An artwork as a DIY kit, issued in 2004 on the occasion of the exhibition 'By land, by sea and in the air' at the Flemish Parliament.
    No longer available
    Dim. 7 x 53 x 54 cm
    Estimate: € 600 / 800
  • #553

    Een lot van 2 koperen vijzels met stamper, waarvan 1 replica, gemerkt met tekst “Heinrick ter Horst me fecit anno 1607”.

    A lot of 2 copper mortars with pestle, 1 of which is a replica, marked with the text "Heinrick ter Horst me fecit anno 1607".
    No longer available
    Dim. 17 x Ø18cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #208

    “Peerdevisser”, een beeld in meerkleurig Vlaams aardewerk. Toegevoegd een boerinnetje.

    "Peerdevisser", a sculpture in multicolored Flemish earthenware. Accompanied by a female farmer.
    No longer available
    Dim. 35 x 30 x 10.5 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #145
    Sekurit

    Een zware rechthoekige patrijspoort in massief messing met hierin een foto van een driemaster. Met Sekurit glas.

    A heavy rectangular porthole in solid brass containing a photo of a three-master ship. With Sekurit glass.
    No longer available
    Dim. 47 x 63 x 9 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #157

    Een lot van 3 stuks kwikglas, ook wel poor man’s silver genoemd. Bestaande uit een vaas en twee kandelaars.

    A lot of 3 pieces of mercury glass, also known as poor man’s silver. Consisting of a vase and two candlesticks.
    No longer available
    Dim. h 33 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #511

    Een houten paard op sokkel, rood en zwart geschilderd. Aziatische oorsprong.

    A wooden horse on a pedestal, painted red and black. Asian origin.
    No longer available
    Dim. 31.5 x 25 x 9 cm
    Estimate: € 10 / 20
  • #547
    Steiff, Germany

    Een beer, Steiff Teddybär, 1909 replica, nr 406508, paars.

    A bear, Steiff Teddy bear, 1909 replica, no. 406508, purple.
    No longer available
    Dim. l 35 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #176

    Een lot van twee statieven, waarvan één met standaard aansluiting.

    A lot of two tripods, one with a standard connection.
    No longer available
    Dim. l 120 cm
    Estimate: € 40 / 60

Other lots in this auction

  • #174
    Jules Decort
    Period: 1918 - 1999

    “Stilleven met bloemen op stoel”, een schilderij, olieverf op doek, gesigneerd Jules Decort.

    "Still life with flowers on chair", a painting, oil on canvas, signed Jules Decort.
    No longer available
    Dim. 70 x 60 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #433

    Een Canon A-1, met een FD 50mm 1:1.4, en Sigma Zoom-K II 1:4.5 70 - 210 mm.

    A Canon A-1, with an FD 50mm 1:1.4, and Sigma Zoom-K II 1:4.5 70 - 210 mm.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 160
  • #73
    Edouard Delaune

    Een bronzen beeldje van een hond op groen marmeren voetstuk, gesigneerd Ed. Delaune.

    A bronze statue of a dog on a green marble base, signed by Ed. Delaune.
    No longer available
    Dim. h 8 x l 13.5 cm
    Estimate: € 70 / 100
  • #538

    Lot van twee handgeknoopte Perzisch tapijtjes.

    Lot of two hand-knotted Persian rugs.
    No longer available
    Dim. 78/116 cm
    Estimate: € 20 / 30
  • #549
    Vier Tasca Capodimonte

    “Hofmakerij”. Een tafellamp met gestoffeerde kap en meerkleurig porseleinen groep op vergulde voet. Onderaan gesigneerd.

    “Courtship”. A table lamp with upholstered shade and multicolored porcelain group on a gilded base. Signed at the bottom.
    No longer available
    Dim. 60 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #318
    Tensa

    Een set van 3 vergaderstoelen ontworpen door König & Neurath voor Tensa.

    A set of 3 conference chairs designed by König & Neurath for Tensa.
    No longer available
    Dim. 83 x 57 x 47 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #36

    Een vintage salontafel in gefineerd teak, medio jaren 50 van de vorige eeuw.

    A vintage teak veneer coffee table from the mid-1950s.
    No longer available
    Dim. 44 x 107 x 47 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #99

    “Portret ten voeten uit van een jonge prins”. Olieverf op doek. Engelse school omstreeks 1700. Kleine herstellingen. Een half etiket achteraan vertoont het woord “highness” en de vermelding “After Sir Peter...” Dat zou mogelijk Peter Lely kunnen zijn.

    "Full-length portrait of a young prince". Oil on canvas. English school circa 1700. Minor restorations. Half label on the back showing the word "highness" and the mention "After Sir Peter...". Possibly referring to Peter Lely.
    No longer available
    Dim. 125 x 100 cm
    Estimate: € 800 / 1200
  • #240

    Een paar 18 kt witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,80 ct.

    A pair of 18kt white gold earrings set with diamonds weighing approximately 1.80 ct in total.
    No longer available
    Dim. 7.16 g
    Estimate: € 2000 / 2200
  • #400

    Een 18 kt roze gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 5,38 ct.

    An 18 kt rose gold ring set with brilliant-cut diamonds with a total weight of approximately 5.38 ct.
    No longer available
    Dim. 21.90 g
    Estimate: € 3800 / 4000
  • #50

    Een 18 kt wit en geelgouden ring bezet met centrale briljant van +- 0,70 ct. en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,26 ct.

    An 18 kt white and yellow gold ring set with a central brilliant-cut diamond of approximately 0.70 ct. and diamonds with a total weight of approximately 0.26 ct.
    No longer available
    Dim. 2.95 g
    Estimate: € 2200 / 2400
  • #258

    Een robuust ijzeren geldkistje.

    A robust iron money box.
    No longer available
    Dim. 23 x 37 x 19 cm
    Estimate: € 35 / 45
View all auction items ›

Veiling van 25 & 26 Februari 2025

Veiling volledig - 600 loten. Tentoonstelling vr. 21 & zat. 22 februari van 10.00 tot 17.00.

25 February 2025 19:00
26 February 2025 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 25 February 2025 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More