Een antieke gietijzeren haardplaat afkomstig uit een kasteel, mogelijks gerelateerd aan de leerlooiersgilde. Met afbeeldingen van engelenhoofdjes, ambachten en een koningin? 17e/18e eeuws.

Dim. h 196 x b 52 cm
SKU: 2705250145.
Categories: curiosa, ijzer, XVIIe eeuw, XVIIIe eeuw.
Auction day: 27 May 2025 19:00
Catalogue #145
Estimate: € 400 / 600

  • #256

    Een roze tweezit met fijne gebloemde bekleding.

    A pink two-seater with delicate floral upholstery.
    Dim. H 83, B 151, D 79 cm
    Estimate: € 75 / 100
  • #577

    Een antieke geel koperen gieter, met ouderdomssporen.

    An antique yellow copper watering can, showing signs of age.
    Dim. 35 x 84 x 27 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #581

    Een grote decoratieve koperen vogelkooi met hierin 6 kleurrijke vogeltjes.

    A large decorative copper birdcage with 6 colorful birds inside.
    Dim. h 69 x Ø 40 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #485
    Underwood

    Een schrijfmachine, Underwood No5, made in USA. Eerste helft van de vorige eeuw. Met bijhorende beschadigde beschermhoes.

    A typewriter, Underwood No5, made in the USA. First half of the previous century. With accompanying damaged protective cover.
    Dim. 24 x 39 x 31 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #273

    Een kinderzeteltje in romantische stijl, roze stoffen bekleding met florale motieven.

    A children's armchair in romantic style, pink fabric upholstery with floral motifs.
    Dim. 49 x 93 x 44 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #583

    Een groen geschilderd houten vogelkooitje met metalen tralies waarin 4 imitatievogeltjes.

    A green painted wooden birdcage with metal bars containing 4 imitation birds.
    Dim. 38 x 29 x 20 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #277

    Een vaas in meerkleurig barbotine aardewerk, floraal organische decoratie met meerdere kleine beschadigingen.

    A vase in multi-colored barbotine earthenware, floral organic decoration with several small damages.
    Dim. h 47 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #539

    Een grote Cassis Cornuta, beter bekend als de helmschelp.

    A large Cassis Cornuta, better known as the horned helmet shell.
    Dim. h 23 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #192

    Een lot van 5 kandelaars waarvan 2 ‘heilig hart’ sets in persglas met losse schaaltjes, toegevoegd een koperen kandelaar uit de 19e eeuw.

    A lot of 5 candle holders, including 2 sets of 'sacred heart' in pressed glass with separate dishes, along with a 19th-century copper candle holder added.
    Dim. h 32 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #266

    Antiek armstoeltje met kamerpot. Gescharnierd deksel en deurtje achteraan.

    Antique armchair with chamber pot. Hinged lid and door at the back.
    Dim. H 77, B 51, D 45 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #325

    Een art-nouveau vaas, aardewerk met tinnen druivenranken. Onderaan gemerkt met een gekroonde B en een molen. Meerdere bakfouten.

    An Art Nouveau vase, pottery with pewter grapevines. Marked at the bottom with a crowned B and a windmill. Several firing flaws.
    Dim. h 40 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #587

    Een antiek massief houten borduurwerk/weefgetouw.

    An antique solid wood embroidery/loom frame.
    Dim. 107 x 108 x 38 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #305

    Een lot van 4 oude stempels met monogrammen.

    A lot of 4 old stamps with monograms.
    Dim. l 8 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #496

    Oude kist voor stijfsel van 'Amidon Heumann Antwerpen'. Met aan de binnenkant van het deksel nog resten van de originele papieren reclame.

    Old box for starch from 'Amidon Heumann Antwerp'. With remnants of the original paper advertisement on the inside of the lid.
    Dim. 35/45 cm, H 26 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #464

    Een paar wandlampen van beschilderd smeedijzer. Gevormd als vruchtdragende takken van een citroenboom.

    A pair of wall lights made of painted wrought iron. Shaped like fruit-bearing branches of a lemon tree.
    Dim. H 43, B 29 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #586

    Een set van 2 massief eikenhouten gesculpteerde zuilen.

    A set of 2 solid oak carved columns.
    Dim. 75 x 44 x 44 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #205

    Een zilveren sigarettendoos, gemerkt ‘Sterling 925’, met houten inzet en een foto ‘125 jahre Kölnische Rückversicherungs-Gesellschaft.

    A silver cigarette case, marked 'Sterling 925', with wooden inlay and a photo '125 years Kölnische Rückversicherungs-Gesellschaft'.
    Dim. 3.5 x 17 x 10 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #405
    Jaeger-LeCoultre, Swiss Made

    Dim. h 14 x b 12 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #435

    Een 18e eeuwse theebus, blik met papier en glas, met de Heilige Ioanna afgebeeld alsook oud Nederlands. Te restaureren.

    An 18th-century tea caddy, tin with paper and glass, depicting Saint Joanna as well as old Dutch. Needs restoration.
    Dim. 14 x 13.5 x 7 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #526

    Polychrome smeedijzeren hanglamp, gevormd als een bos veldbloemen.

    Polychrome wrought iron pendant lamp, designed as a forest of wildflowers.
    Dim. Hoogte 50, Ø 50 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #366

    Dim. Hoogte 44 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #524

    Dictionnaire historique par F.X. De Feller bestaande uit 8 delen, 1789-1793. In gelezen staat.

    Historical dictionary by F.X. De Feller, consisting of 8 volumes, 1789-1793. In used condition.
    Dim. 14 x 20 x 5 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #475
    Cartier Paris

    Een vergulde aansteker, gemerkt Cartier Paris, in origineel doosje, met papieren.

    A gilded lighter, marked Cartier Paris, in original box, with papers.
    Dim. l 7 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #346

    Zeer grote Indische bruidskoffer op wielen. Bekleed met beschilderd metaal en versierd met koperen rosetten en banden.

    Very large Indian bridal chest on wheels. Covered with painted metal and decorated with copper rosettes and bands.
    Dim. H 104, B 137, D 75 cm
    Estimate: € 300 / 500

  • #244

    “Vergezicht”, een miniatuur, olieverf op paneel, niet gesigneerd.

    "Panoramic View," a miniature, oil on panel, unsigned.
    Dim. 12 x 18 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #252
    Raymond Jean Bizet
    Period: 1922-2015

    ‘Bloemenvaas’. Olieverf op doek, getekend; R. J. Bizet.

    ‘Flower vase’. Oil on canvas, signed; R. J. Bizet.
    Dim. 35/27 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #428

    2 Afrikaanse houten beelden, een man met een halssnoer waaraan 2 horens en een zittende vrouw met kralenriem. Fang Gabon.

    Set of 2 African wooden sculptures, a man with a necklace featuring 2 horns, and a seated woman with a beaded belt. Fang Gabon.
    Dim. Hoogte 62 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #311

    Een messingen lampenvoet voorstellend een engeltje met toorts.

    A brass lamp base depicting an angel holding a torch.
    Dim. h 58 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #44
    Frans Siaens

    ‘Bloemenvaas’. Olieverf op doek, getekend.

    ‘Flower vase’. Oil on canvas, signed.
    Dim. 40/30 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #119

    “Twee klein kinderen”. Doek. Draagt een handtekening.

    "Two small children." Canvas. Bears a signature.
    Dim. 70 x 55 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #176

    Een rechthoekige spiegel met een barokke lijst van diverse houtsoorten, versierd met druiventrossen.

    A rectangular mirror with a baroque frame made of various types of wood, decorated with grape clusters.
    Dim. 96 x 70 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #417

    Moeder met kind. Beeldje van Capodimonte porselein, gemerkt; King’s en getekend; D Bellaire. Het hoofdje van de baby is gerestaureerd en de voet van de vrouw is gelijmd.

    Mother with child. Figurine made of Capo di Monte porcelain, marked; King's and signed; D Bellaire. The baby's head has been restored and the woman's foot has been glued.
    Dim. Hoogte 34 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #450

    Een 18 karaats geelgouden ring bezet met een centrale diamant princes slijp van +- 0,30 ct. en diamant en twee saffier baguettes met een gezamenlijk gewicht van +- 0,80 ct.

    An 18 karat yellow gold ring set with a central princess-cut diamond of approximately 0.30 ct. and diamonds, and two baguette sapphires with a total weight of approximately 0.80 ct.
    Dim. 4,59 g
    Estimate: € 700 / 800
  • #340

    Een halssnoer van witte parels en licht grijze barokparels.

    A necklace of white pearls and light gray baroque pearls.
    Dim. l:33 cm
    Estimate: € 160 / 220
  • #410

    Een amethist, pearshape van +- 2,40 ct.

    An amethyst, pear-shaped, approximately 2.40 ct.
    Estimate: € 130 / 160
  • #133

    Een paar messingen Louis XV kandelaars, met bloemvormige voet.

    A pair of brass Louis XV candlesticks, with flower-shaped base.
    Dim. Hoogte 23 cm
    Estimate: € 40 / 60

Veiling van 27 & 28 Mei 2025

27 May 2025 19:00
28 May 2025 19:00