Een antieke staande klok met op de wijzerplaat het opschrift; Urbain Kern A Bruxelles.

An antique standing clock with the inscription on the dial; Urbain Kern A Bruxelles.
Dim. H 221, B 49, D 29 cm
SKU: 2608250196.
Categories: Klok, XIXe eeuw.
Auction day: 26 August 2025 19:00
Catalogue #196
Estimate: € 80 / 120

  • #178

    Een antiek vestzakpistooltje, model Derringer.

    An antique vest pocket pistol, Derringer model.
    Dim. Lengte 15 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #75

    Dim. 214 x 107 x 54 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #532

    Dim. h 54 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #560

    Een lot van 2 zakhorloges, één met zilveren kast en porseleinen wijzerplaat, gemerkt 800, in goede/werkende staat en een verzilverd metalen Chemin De Fer Tavannes, werkend maar beschadigde emaillen wijzerplaat.

    A lot of 2 pocket watches, one with a silver case and porcelain dial, marked 800, in good/working condition and a silver-plated metal Chemin De Fer Tavannes, working but with damaged enamel dial.
    Dim. Ø 4 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #191

    Een antiek militair percussiegeweer. Österreichische Waffenfabriksgesellschaft.

    An antique military percussion gun. Österreichische Waffenfabriksgesellschaft.
    Dim. Lengte 134 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #228

    Een lot van twee antieke boeken. ‘Gemeyne zend-brieven’, door H. Jacobi, 1774. ‘Almanach van Milanen, gecalculeert op den meridiaen van Gend, 1819.

    A lot of two antique books. 'Gemeyne zend-brieven' by H. Jacobi, 1774. 'Almanach van Milanen, calculated for the meridian of Ghent, 1819.
    Dim. 19/16 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #165

    Een bronzen luchter met vier armen en zes lichtpunten, twee lampen in de basis. Gedecoreerd met ramskoppen en lauwerkransen. Zonder blakers.

    A bronze chandelier with four arms and six light points, two lamps in the base. Decorated with ram heads and laurel wreaths. Without sconces.
    Dim. Hoogte 90, Ø 100 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #218
    Simon & Halbig

    Een antieke pop met bewegende ogen, gemerkt Germany Simon & Halbig #4. Biscuit hoofdje met echt haar. In goede staat. Toegevoegd een doosje met kledij. Circa 1900.

    An antique doll with moving eyes, marked Germany Simon & Halbig #4. Biscuit head with real hair. In good condition. Comes with a box of clothing. Circa 1900.
    Dim. h 32 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #183

    Een 19e eeuws hagelgeweer voor randvuurmunitie. Met inscriptie; Louis Vives Y Comp. A Barcelona.

    A 19th-century pinfire shotgun. Inscription reads: Louis Vives Y Comp. A Barcelona.
    Dim. Lengte 122 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #578

    Antieke commode met zwart marmeren blad. Vier laden.

    Antique chest of drawers with black marble top. Four drawers.
    Dim. H 90, B 129, D 59 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #351

    Een Chinese penseelvaas met fauna en flora in het decor.

    A Chinese brush vase decorated with fauna and flora.
    Dim. h 29 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #223

    Een lot van drie boeken met Antwerpen als onderwerp. ‘Historiek der straten en openbare plaatsen van Antwerpen’, door Augustin Thys, 1879. ‘Beknopte geschiedenis der stad Antwerpen’, door Alfons Swerts-Slock, 1898. ‘De straten van Antwerpen’, door Sleeckx, 1921.

    A lot of three books on the subject of Antwerp. 'History of the streets and public places of Antwerp', by Augustin Thys, 1879. 'Concise history of the city of Antwerp', by Alfons Swerts-Slock, 1898. 'The streets of Antwerp', by Sleeckx, 1921.
    Dim. 23/17 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #221

    Een lot van vijf oude boeken. ‘Robert en Bertrand’, door Koen Ravestein, 2e druk, 1921. ‘Novellen uit het Antwerpsch schipperskwartier’, door J. F. Buerbaum, 1893. ‘Het taelverbond’, letterkundig tydschrift onder het bestuur van J. F. C. Verspreeuwen, 1845. ‘Onze helden van 1302’, door Duclos, 1880. ‘Tijl Uilenspiegel in Vlaanderen’, door Auctor, derde uitgaaf, 1913.

    A lot of five old books. 'Robert and Bertrand' by Koen Ravestein, 2nd edition, 1921. 'Novellen uit het Antwerpsch schipperskwartier' by J. F. Buerbaum, 1893. 'Het taelverbond', literary magazine under the editorship of J. F. C. Verspreeuwen, 1845. 'Onze helden van 1302' by Duclos, 1880. 'Til Eulenspiegel in Flanders' by Auctor, third edition, 1913.
    Dim. 28/20 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #238

    Een lot van vijf franstalige boeken met Antwerpen als onderwerp. ‘Anvers port de mer’, E. Guyot, 1885. ‘Anvers, metropole du commerce et des arts’, deel 1 & 2, 1886. ‘La vie d’Anvers, Frédéric de France, deel 1 & 2, 1960.

    A lot of five French-language books on the subject of Antwerp. ‘Anvers port de mer’, E. Guyot, 1885. ‘Anvers, metropole du commerce et des arts’, part 1 & 2, 1886. ‘La vie d’Anvers, Frédéric de France, part 1 & 2, 1960.
    Estimate: € 75 / 100
  • #237

    Een lot van negen boeken over de geschiedenis van Antwerpen. ‘Nieuwe geschiedenis van Antwerpen, door L. Torfs, 1862. ‘Notes sur le siège de la citadelle d’Anvers, 1905. ‘La capitulation d’Anvers, par Marnix, 1883. ‘Antwerpen’s Sint-Willibrorduskerk’, door J.-B. Stockmans, 1895. ‘Le steen d’Anvers’, par Eugène Bolsaie, 1888. ‘Oude en nieuwe byzonderheden van S. Andries kerk’, zonder kaft, 1846. ‘Brugge en Antwerpen, acht eeuwen van Vlaamsche handel, door Hans van Werveke, 1941. ‘Beschryving der (..)

    A lot of nine books on the history of Antwerp. 'New history of Antwerp, by L. Torfs, 1862. 'Notes on the siege of the citadel of Antwerp, 1905. 'The capitulation of Antwerp, by Marnix, 1883. 'Antwerp's St. Willibrord's Church', by J.-B. Stockmans, 1895. 'The stone of Antwerp', by Eugène Bolsaie, 1888. 'Old and new details of S. Andries church', no cover, 1846. 'Bruges and Antwerp, eight centuries of Flemish trade, by Hans van Werveke, 1941. 'Description of the province of Antwerp', by Sleeckx, 1(..)
    Dim. 26/18 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #233
    Period: 1828

    ‘Historisch onderzoek naer den oorsprong en den waren naem de openbare plaatsen en andere oudheden van de stad Antwerpen, van stadswege uitgegeven’, H. P. Vander Hey, Stadsdrukker, 1828.

    'Historical research into the origin and true name of public places and other antiquities of the city of Antwerp, published by the city, H. P. Vander Hey, City Printer, 1828.'
    Dim. 24/15 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #198

    Een zesschots revolver voor penvuursysteem, kaliber 9mm, met houten kolf. Met een werkend spanmechaniek. Vervaardigd 2e helft 19e eeuw.

    A six-shot revolver for pinfire system, caliber 9mm, with wooden stock. Featuring a functioning cocking mechanism. Manufactured in the second half of the 19th century.
    Dim. Lengte 27 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #158
    Mre. Imp. De St. Etienne

    Een Frans percussiepistool bestemd voor de cavalerie en marine. Model 1822, vermoedelijk geproduceerd medio 19e eeuw. Dit pistool is gemaakt als percussiepistool en is geen ombouw van een vuursteenslot.

    A French percussion pistol intended for cavalry and navy use. Model 1822, likely made in the mid-19th century. This pistol was created as a percussion pistol and is not a conversion from a flintlock.
    Dim. L: 35 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #188

    Een zesschots revolver voor penvuursysteem, met houten kolf. Met een werkend spanmechaniek. Gemerkt met Luikse fabrieksmerken. Vervaardigd ca. 1890.

    A six-shot revolver for pinfire system, with wooden stock. With a functional cocking mechanism. Marked with Liege factory marks. Made around 1890.
    Dim. Lengte 16 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #226

    A half-height solid oak cabinet with 2 doors and 2 drawers, 19th century.
    Dim. 121 x 160 x 57 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #651

    Een 19e eeuws massief eikenhouten ééndeurskastje.

    A 19th century solid oak single-door cabinet.
    Dim. 99 77 59 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #266

    Antieke Engelse commode met twee kleine en drie grote laden.

    Antique English chest of drawers with two small and three large drawers.
    Dim. H 95, B 91, D 52 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #588

    Een antiek massief houten borduurwerk/weefgetouw.

    An antique solid wood embroidery/loom frame.
    Dim. 107 x 108 x 38 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #571

    Een 19e eeuwse Engelse staanklok met wijzerplaat van koper en tin.

    A 19th-century English longcase clock with a dial in copper and tin.
    Dim. 205 x 49 x 29 cm
    Estimate: € 60 / 80

  • #569

    Een marquetterie bijzetmeubeltje met 3 laden in Lodewijk XV stijl.

    A marquetry side table with 3 drawers in Louis XV style.
    Dim. 75 x 61 x 34 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #423
    M.R. Arroyo

    Polychrome keramische sculptuur in een uitgefreesde en beschilderde omlijsting. Op de rug getekend; Arroyo. Met certificaat.

    Polychrome ceramic sculpture in a carved and painted frame. Signed on the back; Arroyo. With certificate.
    Dim. 80/30 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #654

    Een verguld metalen kamerlamp met stoffen kap. 20ste eeuw.

    A gilded metal table lamp with fabric shade. 20th century.
    Dim. h 170 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #134
    Albert De Deken
    Period: 1915-2003

    "The Rope Jumper", a painting, oil on canvas in a gilded frame, signed by De Deken.
    Dim. 170 x 80 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #572

    Een notenhouten commode in Lodewijk XV stijl met drie laden en gemarquetteerde versiering.

    A wooden chest of drawers in Louis XV style with three drawers and marquetry decoration.
    Dim. 73 x 93 x 46,5 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #213
    Maria Innocentia Hummel

    Dim. h 16 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #103

    Een Art-Nouveau vide-poche, brons en rood koper, gedecoreerd met een leeuwenkop en klauwen. Onderaan de woorden ‘Real Bronze Geschützt’.

    An Art Nouveau "vide-poche", bronze and red copper, decorated with a lion's head and claws. At the bottom the words 'Real Bronze Geschützt'.
    Dim. 4 x 39.5 x 27 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #186

    "Monk with atlas", oil on panel. After the 19th century, not signed.
    Dim. 26/33 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #99
    Piet Staut
    Period: 1876-1933

    ‘Ambachtsman in zijn atelier’, olieverf op doek. Getekend; P. Staut.

    'Craftsman in his studio', oil on canvas. Signed; P. Staut.
    Dim. 43/34 cm
    Estimate: € 120 / 150
  • #295

    Een set van twee goudkleurige wandlampen, gevormd als dubbele wandkandelaars bevestigd aan een bloemenmand. Kunststof.

    A set of two golden wall lamps, shaped like double wall sconces attached to a flower basket. Plastic.
    Dim. Hoogte 73 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #610
    Mobitec

    Dim. H 81, B 58, D 58 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #380
    Tissot

    Een vintage roestvrij stalen polshorloge.

    A vintage stainless steel wristwatch.
    Dim. Ø 38 mm
    Estimate: € 80 / 120

Veiling 26 & 27 Augustus 2025

26 August 2025 19:00
27 August 2025 19:00