Een bronzen luchter met vier armen en zes lichtpunten, twee lampen in de basis. Gedecoreerd met ramskoppen en lauwerkransen. Zonder blakers.

A bronze chandelier with four arms and six light points, two lamps in the base. Decorated with ram heads and laurel wreaths. Without sconces.
Dim. Hoogte 90, Ø 100 cm
SKU: 2608250165.
Categories: Verlichting, XIXe eeuw.
Auction day: 26 August 2025 19:00
Catalogue #165
Estimate: € 200 / 300

  • #172
    Loevsky & Loevsky

    Dim. h 67 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #191

    Een antiek militair percussiegeweer. Österreichische Waffenfabriksgesellschaft.

    An antique military percussion gun. Österreichische Waffenfabriksgesellschaft.
    Dim. Lengte 134 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #228

    Een lot van twee antieke boeken. ‘Gemeyne zend-brieven’, door H. Jacobi, 1774. ‘Almanach van Milanen, gecalculeert op den meridiaen van Gend, 1819.

    A lot of two antique books. 'Gemeyne zend-brieven' by H. Jacobi, 1774. 'Almanach van Milanen, calculated for the meridian of Ghent, 1819.
    Dim. 19/16 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #183

    Een 19e eeuws hagelgeweer voor randvuurmunitie. Met inscriptie; Louis Vives Y Comp. A Barcelona.

    A 19th-century pinfire shotgun. Inscription reads: Louis Vives Y Comp. A Barcelona.
    Dim. Lengte 122 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #473

    Dim. 80/160 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #233
    Period: 1828

    ‘Historisch onderzoek naer den oorsprong en den waren naem de openbare plaatsen en andere oudheden van de stad Antwerpen, van stadswege uitgegeven’, H. P. Vander Hey, Stadsdrukker, 1828.

    'Historical research into the origin and true name of public places and other antiquities of the city of Antwerp, published by the city, H. P. Vander Hey, City Printer, 1828.'
    Dim. 24/15 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #196

    Een antieke staande klok met op de wijzerplaat het opschrift; Urbain Kern A Bruxelles.

    An antique standing clock with the inscription on the dial; Urbain Kern A Bruxelles.
    Dim. H 221, B 49, D 29 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #162

    Dim. h 77 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #105

    Een set van 2 porseleinen lampenvoeten, circa 1990, met pastelkleurige patronen, op messing sokkel.

    A set of 2 porcelain lamp bases, circa 1990, with pastel-colored patterns, on brass base.
    Dim. h 41 cm (lampvoet)
    Estimate: € 120 / 160
  • #198

    Een zesschots revolver voor penvuursysteem, kaliber 9mm, met houten kolf. Met een werkend spanmechaniek. Vervaardigd 2e helft 19e eeuw.

    A six-shot revolver for pinfire system, caliber 9mm, with wooden stock. Featuring a functioning cocking mechanism. Manufactured in the second half of the 19th century.
    Dim. Lengte 27 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #214

    Een vierkante sac-à-perles luchter van koper en kristal met bovenin een spiegel.

    A square sac-à-perles chandelier of copper and crystal with a mirror on top.
    Dim. Hoogte 35, 45/45 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #532

    Dim. h 54 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #158
    Mre. Imp. De St. Etienne

    Een Frans percussiepistool bestemd voor de cavalerie en marine. Model 1822, vermoedelijk geproduceerd medio 19e eeuw. Dit pistool is gemaakt als percussiepistool en is geen ombouw van een vuursteenslot.

    A French percussion pistol intended for cavalry and navy use. Model 1822, likely made in the mid-19th century. This pistol was created as a percussion pistol and is not a conversion from a flintlock.
    Dim. L: 35 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #193
    Maison Charles

    Dim. 43/25 cm
    Estimate: € 600 / 800
  • #212

    Een sac-à-perles luchter van koper en kristal met zes armen.

    A copper and crystal sac-à-perles chandelier with six arms.
    Dim. Hoogte 90, Ø 65 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #188

    Een zesschots revolver voor penvuursysteem, met houten kolf. Met een werkend spanmechaniek. Gemerkt met Luikse fabrieksmerken. Vervaardigd ca. 1890.

    A six-shot revolver for pinfire system, with wooden stock. With a functional cocking mechanism. Marked with Liege factory marks. Made around 1890.
    Dim. Lengte 16 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #178

    Een antiek vestzakpistooltje, model Derringer.

    An antique vest pocket pistol, Derringer model.
    Dim. Lengte 15 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #475

    ‘Pop Art’. Een gepersonaliseerde neon-verlichting voor wandbevestiging, in vier delen. Met bekabeling en ballast.

    'Pop Art'. A personalized neon wall light, in four parts. With wiring and ballast.
    Dim. 55/120 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #351

    Een Chinese penseelvaas met fauna en flora in het decor.

    A Chinese brush vase decorated with fauna and flora.
    Dim. h 29 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #223

    Een lot van drie boeken met Antwerpen als onderwerp. ‘Historiek der straten en openbare plaatsen van Antwerpen’, door Augustin Thys, 1879. ‘Beknopte geschiedenis der stad Antwerpen’, door Alfons Swerts-Slock, 1898. ‘De straten van Antwerpen’, door Sleeckx, 1921.

    A lot of three books on the subject of Antwerp. 'History of the streets and public places of Antwerp', by Augustin Thys, 1879. 'Concise history of the city of Antwerp', by Alfons Swerts-Slock, 1898. 'The streets of Antwerp', by Sleeckx, 1921.
    Dim. 23/17 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #218
    Simon & Halbig

    Een antieke pop met bewegende ogen, gemerkt Germany Simon & Halbig #4. Biscuit hoofdje met echt haar. In goede staat. Toegevoegd een doosje met kledij. Circa 1900.

    An antique doll with moving eyes, marked Germany Simon & Halbig #4. Biscuit head with real hair. In good condition. Comes with a box of clothing. Circa 1900.
    Dim. h 32 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #651

    Een 19e eeuws massief eikenhouten ééndeurskastje.

    A 19th century solid oak single-door cabinet.
    Dim. 99 77 59 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #560

    Een lot van 2 zakhorloges, één met zilveren kast en porseleinen wijzerplaat, gemerkt 800, in goede/werkende staat en een verzilverd metalen Chemin De Fer Tavannes, werkend maar beschadigde emaillen wijzerplaat.

    A lot of 2 pocket watches, one with a silver case and porcelain dial, marked 800, in good/working condition and a silver-plated metal Chemin De Fer Tavannes, working but with damaged enamel dial.
    Dim. Ø 4 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #221

    Een lot van vijf oude boeken. ‘Robert en Bertrand’, door Koen Ravestein, 2e druk, 1921. ‘Novellen uit het Antwerpsch schipperskwartier’, door J. F. Buerbaum, 1893. ‘Het taelverbond’, letterkundig tydschrift onder het bestuur van J. F. C. Verspreeuwen, 1845. ‘Onze helden van 1302’, door Duclos, 1880. ‘Tijl Uilenspiegel in Vlaanderen’, door Auctor, derde uitgaaf, 1913.

    A lot of five old books. 'Robert and Bertrand' by Koen Ravestein, 2nd edition, 1921. 'Novellen uit het Antwerpsch schipperskwartier' by J. F. Buerbaum, 1893. 'Het taelverbond', literary magazine under the editorship of J. F. C. Verspreeuwen, 1845. 'Onze helden van 1302' by Duclos, 1880. 'Til Eulenspiegel in Flanders' by Auctor, third edition, 1913.
    Dim. 28/20 cm
    Estimate: € 40 / 60

  • #3

    Steiff knuffel, ‘Bernie’, nr. 078217. Een St. Bernard met houten tonnetje aan een rood lederen halsband.

    Steiff cuddly toy, ‘Bernie’, no. 078217. A St. Bernard with wooden barrel on a red leather collar.
    Dim. H 15, L 22 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #399
    Thérèse Nulens
    Period: °

    “Masker”. Sculptuur. Met naamplaatje en ingelijst.

    "Mask". Sculpture. With nameplate and framed.
    Dim. 35.5x35.5 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #478
    Jan Dries

    ‘Sourire’, een wit marmeren beeldje op een houten voetje. Getekend; Jan Dries. Genummerd; 29 uit een oplage van 50 exemplaren.

    ‘Sourire’, a white marble statue on a wooden base. Signed; Jan Dries. Numbered; 29 out of an edition of 50 copies.
    Dim. H 12, B 9.5, D 6 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #569

    Een marquetterie bijzetmeubeltje met 3 laden in Lodewijk XV stijl.

    A marquetry side table with 3 drawers in Louis XV style.
    Dim. 75 x 61 x 34 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #562

    Een massief houten wapenrek voor 5 geweren.

    A solid wood gun rack for 5 rifles.
    Dim. 130 x 59 x 25 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #412
    D. Claes

    “Zicht op de hoeve en velden”, een schilderij, olieverf op doek, gesigneerd D. Claes.

    "View of the farm and fields", a painting, oil on canvas, signed D. Claes.
    Dim. 65 x 92 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #195
    Hermés

    Een Hermés handtas, model Annie, wijnrood leder, in zijn originele doos.

    A Hermés handbag, model Annie, wine red leather, in its original box.
    Dim. 15 x 24 cm
    Estimate: € 1000 / 1200
  • #542
    Marklin Ho

    Een Marklin startersset, HO spoor, nr 3203, in originele doos. Zonder transformator.

    A Marklin starter set, HO scale, no. 3203, in original box. Without transformer.
    Dim. 7 x 37 x 27 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #462
    Peter Donkersloot
    Period: 2025

    ‘Don Poes”, opgehoogde giclée op doek. Getekend; Donkersloot. Met certificaat.

    "Don Poes", raised giclée on canvas. Signed; Donkersloot. With certificate.
    Dim. 120/100 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #333

    Een decagone vaas van kleurloos VSL kristal.

    A decagon vase made of colorless VSL crystal.
    Dim. Hoogte 25, Ø 19 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #449
    Mikko

    ‘Che Guevara, mr. brainwash tribute’. Mixed media op doek. Getekend Mikko, met certificaat. www.mikkoartist.com

    "Che Guevara, Mr. Brainwash tribute. Mixed media on canvas. Signed by Mikko, with certificate. www.mikkoartist.com"
    Dim. 98/98 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #87
    Cruccianelli

    Een vintage accordeon van het merk Cruccianelli in zijn originele koffer, 1 knop manco.

    A vintage accordion by the brand Cruccianelli in its original case, 1 missing button.
    Dim. H 44, B 50, D 28 cm
    Estimate: € 100 / 150

Veiling 26 & 27 Augustus 2025

26 August 2025 19:00
27 August 2025 19:00