Een bronzen luchter met vier armen en zes lichtpunten, twee lampen in de basis. Gedecoreerd met ramskoppen en lauwerkransen. Zonder blakers.

A bronze chandelier with four arms and six light points, two lamps in the base. Decorated with ram heads and laurel wreaths. Without sconces.
Dim. Hoogte 90, Ø 100 cm
SKU: 2608250165.
Categories: Verlichting, XIXe eeuw.
Auction day: 26 August 2025 19:00
Catalogue #165
Estimate: € 200 / 300

  • #105

    Een set van 2 porseleinen lampenvoeten, circa 1990, met pastelkleurige patronen, op messing sokkel.

    A set of 2 porcelain lamp bases, circa 1990, with pastel-colored patterns, on brass base.
    Dim. h 41 cm (lampvoet)
    Estimate: € 120 / 160
  • #178

    Een antiek vestzakpistooltje, model Derringer.

    An antique vest pocket pistol, Derringer model.
    Dim. Lengte 15 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #560

    Een lot van 2 zakhorloges, één met zilveren kast en porseleinen wijzerplaat, gemerkt 800, in goede/werkende staat en een verzilverd metalen Chemin De Fer Tavannes, werkend maar beschadigde emaillen wijzerplaat.

    A lot of 2 pocket watches, one with a silver case and porcelain dial, marked 800, in good/working condition and a silver-plated metal Chemin De Fer Tavannes, working but with damaged enamel dial.
    Dim. Ø 4 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #214

    Een vierkante sac-à-perles luchter van koper en kristal met bovenin een spiegel.

    A square sac-à-perles chandelier of copper and crystal with a mirror on top.
    Dim. Hoogte 35, 45/45 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #532

    Dim. h 54 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #196

    Een antieke staande klok met op de wijzerplaat het opschrift; Urbain Kern A Bruxelles.

    An antique standing clock with the inscription on the dial; Urbain Kern A Bruxelles.
    Dim. H 221, B 49, D 29 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #218
    Simon & Halbig

    Een antieke pop met bewegende ogen, gemerkt Germany Simon & Halbig #4. Biscuit hoofdje met echt haar. In goede staat. Toegevoegd een doosje met kledij. Circa 1900.

    An antique doll with moving eyes, marked Germany Simon & Halbig #4. Biscuit head with real hair. In good condition. Comes with a box of clothing. Circa 1900.
    Dim. h 32 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #651

    Een 19e eeuws massief eikenhouten ééndeurskastje.

    A 19th century solid oak single-door cabinet.
    Dim. 99 77 59 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #212

    Een sac-à-perles luchter van koper en kristal met zes armen.

    A copper and crystal sac-à-perles chandelier with six arms.
    Dim. Hoogte 90, Ø 65 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #191

    Een antiek militair percussiegeweer. Österreichische Waffenfabriksgesellschaft.

    An antique military percussion gun. Österreichische Waffenfabriksgesellschaft.
    Dim. Lengte 134 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #228

    Een lot van twee antieke boeken. ‘Gemeyne zend-brieven’, door H. Jacobi, 1774. ‘Almanach van Milanen, gecalculeert op den meridiaen van Gend, 1819.

    A lot of two antique books. 'Gemeyne zend-brieven' by H. Jacobi, 1774. 'Almanach van Milanen, calculated for the meridian of Ghent, 1819.
    Dim. 19/16 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #223

    Een lot van drie boeken met Antwerpen als onderwerp. ‘Historiek der straten en openbare plaatsen van Antwerpen’, door Augustin Thys, 1879. ‘Beknopte geschiedenis der stad Antwerpen’, door Alfons Swerts-Slock, 1898. ‘De straten van Antwerpen’, door Sleeckx, 1921.

    A lot of three books on the subject of Antwerp. 'History of the streets and public places of Antwerp', by Augustin Thys, 1879. 'Concise history of the city of Antwerp', by Alfons Swerts-Slock, 1898. 'The streets of Antwerp', by Sleeckx, 1921.
    Dim. 23/17 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #221

    Een lot van vijf oude boeken. ‘Robert en Bertrand’, door Koen Ravestein, 2e druk, 1921. ‘Novellen uit het Antwerpsch schipperskwartier’, door J. F. Buerbaum, 1893. ‘Het taelverbond’, letterkundig tydschrift onder het bestuur van J. F. C. Verspreeuwen, 1845. ‘Onze helden van 1302’, door Duclos, 1880. ‘Tijl Uilenspiegel in Vlaanderen’, door Auctor, derde uitgaaf, 1913.

    A lot of five old books. 'Robert and Bertrand' by Koen Ravestein, 2nd edition, 1921. 'Novellen uit het Antwerpsch schipperskwartier' by J. F. Buerbaum, 1893. 'Het taelverbond', literary magazine under the editorship of J. F. C. Verspreeuwen, 1845. 'Onze helden van 1302' by Duclos, 1880. 'Til Eulenspiegel in Flanders' by Auctor, third edition, 1913.
    Dim. 28/20 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #158
    Mre. Imp. De St. Etienne

    Een Frans percussiepistool bestemd voor de cavalerie en marine. Model 1822, vermoedelijk geproduceerd medio 19e eeuw. Dit pistool is gemaakt als percussiepistool en is geen ombouw van een vuursteenslot.

    A French percussion pistol intended for cavalry and navy use. Model 1822, likely made in the mid-19th century. This pistol was created as a percussion pistol and is not a conversion from a flintlock.
    Dim. L: 35 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #162

    Dim. h 77 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #183

    Een 19e eeuws hagelgeweer voor randvuurmunitie. Met inscriptie; Louis Vives Y Comp. A Barcelona.

    A 19th-century pinfire shotgun. Inscription reads: Louis Vives Y Comp. A Barcelona.
    Dim. Lengte 122 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #193
    Maison Charles

    Dim. 43/25 cm
    Estimate: € 600 / 800
  • #188

    Een zesschots revolver voor penvuursysteem, met houten kolf. Met een werkend spanmechaniek. Gemerkt met Luikse fabrieksmerken. Vervaardigd ca. 1890.

    A six-shot revolver for pinfire system, with wooden stock. With a functional cocking mechanism. Marked with Liege factory marks. Made around 1890.
    Dim. Lengte 16 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #233
    Period: 1828

    ‘Historisch onderzoek naer den oorsprong en den waren naem de openbare plaatsen en andere oudheden van de stad Antwerpen, van stadswege uitgegeven’, H. P. Vander Hey, Stadsdrukker, 1828.

    'Historical research into the origin and true name of public places and other antiquities of the city of Antwerp, published by the city, H. P. Vander Hey, City Printer, 1828.'
    Dim. 24/15 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #475

    ‘Pop Art’. Een gepersonaliseerde neon-verlichting voor wandbevestiging, in vier delen. Met bekabeling en ballast.

    'Pop Art'. A personalized neon wall light, in four parts. With wiring and ballast.
    Dim. 55/120 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #473

    Dim. 80/160 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #172
    Loevsky & Loevsky

    Dim. h 67 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #351

    Een Chinese penseelvaas met fauna en flora in het decor.

    A Chinese brush vase decorated with fauna and flora.
    Dim. h 29 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #198

    Een zesschots revolver voor penvuursysteem, kaliber 9mm, met houten kolf. Met een werkend spanmechaniek. Vervaardigd 2e helft 19e eeuw.

    A six-shot revolver for pinfire system, caliber 9mm, with wooden stock. Featuring a functioning cocking mechanism. Manufactured in the second half of the 19th century.
    Dim. Lengte 27 cm
    Estimate: € 80 / 120

  • #530
    Festina Quartz

    Een roestvrij stalen dameshorloge met lederen polsband.

    A stainless steel ladies' watch with a leather wristband.
    Estimate: € 50 / 80
  • #54
    Piet Van den Buys
    Period: 1935 -

    “Winters dorpszicht”, een schilderij, olieverf op doek, gesigneerd Piet Van Den Buys.

    "Winter village view," a painting, oil on canvas, signed by Piet Van Den Buys.
    Dim. 30 x 40 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #602
    Jeanne Emma De Soomer

    ‘Het Bloemenmeisje’, gemengde techniek op paneel. Getekend; J. De Soomer.

    'The Flower Girl', mixed media on panel. Signed; J. De Soomer.
    Dim. 29/45 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #163
    Steyr

    Een Steyr LP-10 luchtdrukpistool in koffer. Met extra gastank, een setje gereedschap en loodjes.

    A Steyr LP-10 air pistol in case. With extra gas tank, a set of tools, and pellets.
    Dim. 4.5 mm
    Estimate: € 400 / 600
  • #567

    Een massief eikenhouten gate-leg tafeltje met getorste poten.

    A solid oak gate-leg table with twisted legs.
    Dim. 72 x 78 x 59 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #592

    ‘Bomengroep in de avondschemering’, olieverf op paneel. Een impressionistische studie, vermoedelijk en plein air. Onleesbaar getekend.

    'Tree group in the twilight', oil on panel. An impressionistic study, likely painted en plein air. Signed illegibly.
    Dim. 33/24 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #291

    Een lot van 22 geblazen kerstballen. Okerkleurig.

    A lot of 22 blown glass Christmas baubles. Ochre color.
    Dim. Ø 7 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #140

    Een 18 kt witgouden ketting met crucifix hanger met briljanten en baguettes met een gezamenlijk gewicht van 0,52 ct.

    An 18 kt white gold necklace with crucifix pendant set with a total of 0.52 ct of diamonds, including brilliants and baguettes.
    Dim. 3,17 g
    Estimate: € 800 / 900
  • #144
    Alois De Laet
    Period: 1866 - 1949

    “Herder met schapen bij een boom.” Olieverf op doek, gesigneerd.

    "Shepherd with sheep by tree." Oil on canvas, signed.
    Dim. 62 x 80 cm
    Estimate: € 240 / 320
  • #640

    Een nachtkastje met blauw/grijs marmeren blad. Onderaan een paneeldeurtje en bovenaan een lade.

    A bedside table with a blue/gray marble top. Features a panel door at the bottom and a drawer at the top.
    Dim. H 82, B 41, D 36 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #329
    Frans Hens
    Period: 1856 - 1928

    ‘Boerderij’, een monochrome ets/aquatint. Getekend Frans Hens.

    'Farmhouse', a monochrome etching/aquatint. Signed Frans Hens.
    Dim. 40/50 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #339
    J. Defrenne
    Period: 1926-1992

    ‘Natuurwandeling’, olieverf op doek. Getekend J. Defrenne. Kleine schade aan het doek.

    'Nature walk', oil on canvas. Signed J. Defrenne. Small damage to the canvas.
    Dim. 60/50 cm
    Estimate: € 40 / 60

Veiling 26 & 27 Augustus 2025

26 August 2025 19:00
27 August 2025 19:00