Een bronzen zeemeermin met een grote gouden parel in schelp. Getekend; Zache, Diseno, Spain. Onderstel van een salontafel, blad is manco.

A bronze mermaid with a large golden pearl in a shell. Signed; Zache, Diseno, Spain. Base of a coffee table, top is missing.
Dim. H 46, B 64, D 44 cm
SKU: 2810250389.
Categories: Brons, curiosa.
Auction day: 29 October 2025 19:00
Catalogue #389
Estimate: € 80 / 120

  • #427

    Een Saksisch porseleinen coupe gedragen door twee jonge edellieden, gemerkt met een R.

    A Saxon porcelain bowl carried by two young noblemen, marked with an R.
    Dim. 22 x 49 x 23 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #428
    Victor Rousseau

    ‘Jonge moeder met twee kinderen’, een polychroom gepatineerd bronzen beeld op een zwart marmeren voet. Getekend Rousseau, postume geut.

    'Young Mother with Two Children', a polychrome patinated bronze sculpture on a black marble base. Signed Rousseau.
    Dim. Hoogte 52 cm
    Estimate: € 600 / 800
  • #407

    Een antieke cilindervormige houten koffer met smeedijzeren beslag.

    An antique cylindrical wooden trunk with wrought iron fittings.
    Dim. 32 x 70 x 35 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #503

    Een wereldbol/bar. Hout en kunststof.

    A globe/bar. Wood and plastic.
    Dim. Hoogte 100, Ø 71 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #401
    Gustave Van Vaerenbergh
    Period: 1873 - 1927

    Een buste van een jongedame, marmer en verguld brons, gesigneerd G. V. Vaerenbergh. Circa 1900.

    A bust of a young lady, marble and gilt bronze, signed G. V. Vaerenbergh. Circa 1900.
    Dim. h 24 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #555
    Wiskemann

    Een verzilverd metalen dienblad, drakenkoppen aan de handvatten, gemerkt Wiskemann.

    A silver-plated metal tray, dragon head handles, marked Wiskemann.
    Dim. 5 x 59 x 35,5 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #451
    Georges Flips

    ‘Zeilboot’, een abstract bronzen beeld op een zwarte marmeren voet. Getekend.

    'Sailboat', an abstract bronze sculpture on a black marble base. Signed; Flips.
    Dim. Hoogte 62 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #26

    Een messingen stoeltje met rood fluwelen bekleding. Hollywood Regency stijl.

    A brass chair with red velvet upholstery. Hollywood Regency style.
    Dim. H 109, B 37, D 39 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #188

    ‘Knielend naakt met boek’, een gepatinneerd bronzen beeldje. Getekend A. Puttemans.

    'Kneeling nude with book', a patinated bronze figurine. Signed; A. Puttemans.
    Dim. Hoogte 27 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #135

    Twee wit marmeren zuilen bestaande uit drie losse delen.

    Two white marble columns consisting of three separate parts.
    Dim. h
    Estimate: € 400 / 600
  • #498

    ‘Wandelend figuur met stootkar’, een Afrikaans bronzen beeld. Niet getekend.

    'Walking figure with handcart', an African bronze statue. Not signed.
    Dim. H 36, L 50 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #506

    Een 19e eeuwse massief eikenhouten koffer.

    A 19th-century solid oak chest.
    Dim. 66 x 126 x 56 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #230

    Een paar 18 kt witgouden oorbellen bezet met 26 kleine briljanten en twee parels.

    A pair of 18 kt white gold earrings set with 26 small brilliant-cut diamonds and two pearls.
    Dim. Bruto: 7,18 g
    Estimate: € 500 / 600
  • #508
    Val Saint Lambert

    Een kristallen vaas en een bonbonnière, rood in de massa gekleurd.

    A crystal vase and a bonbonniere, red in the mass colored.
    Dim. h 20 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #149
    Rene Gregoire

    Dim. Hoogte 878 cm
    Estimate: € 800 / 1200
  • #365

    Een paar kristallen kelkvazen met pendeloques waarvan één met barst in de coupe.

    A pair of crystal chalice vases with pendeloques, one of which has a crack in the bowl.
    Dim. h 28 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #85
    Sheaffer

    Twee Sheaffer pennen, waarvan 1 vulpen met 14 kt gouden penpunt en 1 balpen.

    Two Sheaffer pens, one fountain pen with a 14 kt gold nib and one ballpoint pen.
    Estimate: € 150 / 250
  • #418

    "Dancer with ball." An Art Deco statue of gilded bronze and celluloid on an onyx base.
    Dim. h 44 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #201

    Een Franse aardewerken barbotine jardinière met floraal decor, gemerkt.

    A French earthenware barbotine jardinière with floral decoration, marked.
    Dim. 29 x 39 x 30 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #437

    Een houten sigarenkistje, ingelegd met koper en twee soorten fineer.

    A wooden cigar box, inlaid with copper and two types of veneer.
    Dim. 20 x 28 x 21 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #513
    Val Saint Lambert

    Een kristallen pique-fleurs, blauw in de massa gekleurd.

    A crystal pique fleur, colored blue in the mass.
    Dim. h 14.5 x Ø 14.5 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #75
    Waterman

    Een set van 2 pennen, waarvan 1 vulpen met 18 kt gouden penpunt en 1 balpen.

    Dim. 18kt 750
    Estimate: € 200 / 300
  • #25

    Een lot van 3 zilveren items bestaande uit een Hebreeuwse mezoeza en 2 kleine flesjes.

    A lot of 3 silver items consisting of a Hebrew mezuzah and 2 small bottles.
    Dim. l 8.5 cm 50 g
    Estimate: € 30 / 50
  • #403

    Een kamerscherm in 3 delen met Japanse figuren beschilderd, gesigneerd B. Heidbuchel en gedateerd 5-1-1937.

    A room divider painted with Japanese figures in 3 parts, signed B. Heidbuchel and dated 5-1-1937.
    Dim. h 181 x b 162 cm
    Estimate: € 120 / 180

  • #382
    Jef Van Tuerenhout

    ‘La Gardienne’, lithografie in bruintinten. Getekend; Jef Van Tuerenhout. Epreuve d’Artiste.

    'The Caretaker', lithograph in brown tones. Signed; Jef Van Tuerenhout. Artist's Proof.
    Dim. 73/51 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #115

    Een polychroom gipsen altaarstuk met de voorstelling van Jezus, Dismas en Hestas, gekruisigd op de berg Golgotha.

    A polychrome plaster altarpiece depicting Jesus, Dismas, and Gestas crucified on Mount Golgotha.
    Dim. 80 x 51 x 16 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #62

    ‘Christus aan het kruis’, olieverf op doek. Een 19e eeuws werk naar Antoon Van Dyck, niet getekend. Het doek heeft een scheurtje aan de bovenkant.

    'Christ on the Cross', oil on canvas. A 19th-century piece, not signed. The canvas has a small tear at the top.
    Dim. 47/38 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #313

    Een paar glazen kelkvormige vazen.

    A pair of glass goblet-shaped vases.
    Dim. Hoogte 20, Ø 16 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #153

    Een bronzen beeld op sokkel van zwarte marmer met bronzen fries: Mercurius naar Jean Boulogne. Staf manco.

    A bronze statue on a pedestal of black marble with a bronze frieze: Mercury by Jean Boulogne. Staff missing.
    Dim. h 107 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #416

    Een grote eikenhouten koffer met een gegalbeerd deksel en smeedijzeren beslag. XIXe eeuw.

    A large oak chest with a domed lid and wrought iron fittings. 19th century.
    Dim. H 70, B 125, D 60 cm
    Estimate: € 150 / 180
  • #133
    Jacob Smits

    Een map met 25 etsen door Jakob Smits, uitgegeven door A. Van Campenhout, Brussel. Nr. 51 uit een oplage van 100 exemplaren.

    A portfolio with 25 etchings by Jakob Smits, published by A. Van Campenhout, Brussels. Number 51 from an edition of 100 copies.
    Dim. 45/33 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #44

    ‘Donker keukentafereel’, olieverf op doek. Onleesbaar getekend. Post impressionisme, medio 20ste eeuw.

    ‘Dark kitchen scene’, oil on canvas. Illegibly signed. Post-impressionism, mid-20th century.
    Dim. 50/60 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #7

    “LHistoire de l'admirable don Guzman d'Alfarache”, 3 volumes, door Mateo Alemán, gedrukt door George de Backer, 1705.

    "The History of the Admirable Don Guzman of Alfarache", 3 volumes, by Mateo Alemán, printed by George de Backer, 1705.
    Dim. 3.5 x 16.5 x 10.5 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #355

    Een staande klok in massief eikenhouten kast.

    A standing clock in solid oak case.
    Dim. 230 x 52 x 30 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #554
    Germaine Brus
    Period: °1915

    “Dorpszicht met kerktoren.” Olieverf op doek. Gesigneerd. Gedateerd ‘61.

    "View of the church tower." Oil on canvas. Signed. Dated '61.
    Dim. 45 x 70 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #262
    F. Tsjs...
    Period: 1962

    ‘De Kyrov op de Volga’, olieverf op paneel. Onleesbaar getekend en gedateerd 1962..

    ‘The Kyrov on the Volga’, oil on panel. Indecipherably signed.
    Dim. 36/50 cm
    Estimate: € 120 / 200

Veiling 28 & 29 Oktober 2025

28 October 2025 19:00
29 October 2025 19:00