Een Frans percussiepistool bestemd voor de cavalerie en marine. Model 1822, vermoedelijk geproduceerd medio 19e eeuw. Dit pistool is gemaakt als percussiepistool en is geen ombouw van een vuursteenslot.
Mre. Imp. De St. Etienne

A French percussion pistol intended for cavalry and navy use. Model 1822, likely made in the mid-19th century. This pistol was created as a percussion pistol and is not a conversion from a flintlock.
Dim. L: 35 cm
SKU: 2608250158.
Categories: wapens, XIXe eeuw.
Auction day: 26 August 2025 19:00
Catalogue #158
Estimate: € 300 / 500

  • #221

    Een lot van vijf oude boeken. ‘Robert en Bertrand’, door Koen Ravestein, 2e druk, 1921. ‘Novellen uit het Antwerpsch schipperskwartier’, door J. F. Buerbaum, 1893. ‘Het taelverbond’, letterkundig tydschrift onder het bestuur van J. F. C. Verspreeuwen, 1845. ‘Onze helden van 1302’, door Duclos, 1880. ‘Tijl Uilenspiegel in Vlaanderen’, door Auctor, derde uitgaaf, 1913.

    A lot of five old books. 'Robert and Bertrand' by Koen Ravestein, 2nd edition, 1921. 'Novellen uit het Antwerpsch schipperskwartier' by J. F. Buerbaum, 1893. 'Het taelverbond', literary magazine under the editorship of J. F. C. Verspreeuwen, 1845. 'Onze helden van 1302' by Duclos, 1880. 'Til Eulenspiegel in Flanders' by Auctor, third edition, 1913.
    Dim. 28/20 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #237

    Een lot van negen boeken over de geschiedenis van Antwerpen. ‘Nieuwe geschiedenis van Antwerpen, door L. Torfs, 1862. ‘Notes sur le siège de la citadelle d’Anvers, 1905. ‘La capitulation d’Anvers, par Marnix, 1883. ‘Antwerpen’s Sint-Willibrorduskerk’, door J.-B. Stockmans, 1895. ‘Le steen d’Anvers’, par Eugène Bolsaie, 1888. ‘Oude en nieuwe byzonderheden van S. Andries kerk’, zonder kaft, 1846. ‘Brugge en Antwerpen, acht eeuwen van Vlaamsche handel, door Hans van Werveke, 1941. ‘Beschryving der (..)

    A lot of nine books on the history of Antwerp. 'New history of Antwerp, by L. Torfs, 1862. 'Notes on the siege of the citadel of Antwerp, 1905. 'The capitulation of Antwerp, by Marnix, 1883. 'Antwerp's St. Willibrord's Church', by J.-B. Stockmans, 1895. 'The stone of Antwerp', by Eugène Bolsaie, 1888. 'Old and new details of S. Andries church', no cover, 1846. 'Bruges and Antwerp, eight centuries of Flemish trade, by Hans van Werveke, 1941. 'Description of the province of Antwerp', by Sleeckx, 1(..)
    Dim. 26/18 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #351

    Een Chinese penseelvaas met fauna en flora in het decor.

    A Chinese brush vase decorated with fauna and flora.
    Dim. h 29 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #560

    Een lot van 2 zakhorloges, één met zilveren kast en porseleinen wijzerplaat, gemerkt 800, in goede/werkende staat en een verzilverd metalen Chemin De Fer Tavannes, werkend maar beschadigde emaillen wijzerplaat.

    A lot of 2 pocket watches, one with a silver case and porcelain dial, marked 800, in good/working condition and a silver-plated metal Chemin De Fer Tavannes, working but with damaged enamel dial.
    Dim. Ø 4 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #163
    Steyr

    Een Steyr LP-10 luchtdrukpistool in koffer. Met extra gastank, een setje gereedschap en loodjes.

    A Steyr LP-10 air pistol in case. With extra gas tank, a set of tools, and pellets.
    Dim. 4.5 mm
    Estimate: € 400 / 600
  • #238

    Een lot van vijf franstalige boeken met Antwerpen als onderwerp. ‘Anvers port de mer’, E. Guyot, 1885. ‘Anvers, metropole du commerce et des arts’, deel 1 & 2, 1886. ‘La vie d’Anvers, Frédéric de France, deel 1 & 2, 1960.

    A lot of five French-language books on the subject of Antwerp. ‘Anvers port de mer’, E. Guyot, 1885. ‘Anvers, metropole du commerce et des arts’, part 1 & 2, 1886. ‘La vie d’Anvers, Frédéric de France, part 1 & 2, 1960.
    Estimate: € 75 / 100
  • #651

    Een 19e eeuws massief eikenhouten ééndeurskastje.

    A 19th century solid oak single-door cabinet.
    Dim. 99 77 59 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #218
    Simon & Halbig

    Een antieke pop met bewegende ogen, gemerkt Germany Simon & Halbig #4. Biscuit hoofdje met echt haar. In goede staat. Toegevoegd een doosje met kledij. Circa 1900.

    An antique doll with moving eyes, marked Germany Simon & Halbig #4. Biscuit head with real hair. In good condition. Comes with a box of clothing. Circa 1900.
    Dim. h 32 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #532

    Dim. h 54 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #191

    Een antiek militair percussiegeweer. Österreichische Waffenfabriksgesellschaft.

    An antique military percussion gun. Österreichische Waffenfabriksgesellschaft.
    Dim. Lengte 134 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #198

    Een zesschots revolver voor penvuursysteem, kaliber 9mm, met houten kolf. Met een werkend spanmechaniek. Vervaardigd 2e helft 19e eeuw.

    A six-shot revolver for pinfire system, caliber 9mm, with wooden stock. Featuring a functioning cocking mechanism. Manufactured in the second half of the 19th century.
    Dim. Lengte 27 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #233
    Period: 1828

    ‘Historisch onderzoek naer den oorsprong en den waren naem de openbare plaatsen en andere oudheden van de stad Antwerpen, van stadswege uitgegeven’, H. P. Vander Hey, Stadsdrukker, 1828.

    'Historical research into the origin and true name of public places and other antiquities of the city of Antwerp, published by the city, H. P. Vander Hey, City Printer, 1828.'
    Dim. 24/15 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #223

    Een lot van drie boeken met Antwerpen als onderwerp. ‘Historiek der straten en openbare plaatsen van Antwerpen’, door Augustin Thys, 1879. ‘Beknopte geschiedenis der stad Antwerpen’, door Alfons Swerts-Slock, 1898. ‘De straten van Antwerpen’, door Sleeckx, 1921.

    A lot of three books on the subject of Antwerp. 'History of the streets and public places of Antwerp', by Augustin Thys, 1879. 'Concise history of the city of Antwerp', by Alfons Swerts-Slock, 1898. 'The streets of Antwerp', by Sleeckx, 1921.
    Dim. 23/17 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #228

    Een lot van twee antieke boeken. ‘Gemeyne zend-brieven’, door H. Jacobi, 1774. ‘Almanach van Milanen, gecalculeert op den meridiaen van Gend, 1819.

    A lot of two antique books. 'Gemeyne zend-brieven' by H. Jacobi, 1774. 'Almanach van Milanen, calculated for the meridian of Ghent, 1819.
    Dim. 19/16 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #203

    Een Belgische sabel, model 1850. Politie of Garde Civique-uitvoering van de sabel voor onderofficieren.

    A Belgian saber, model 1850. Police or Civic Guard version of the saber for non-commissioned officers.
    Dim. Lengte 95 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #183

    Een 19e eeuws hagelgeweer voor randvuurmunitie. Met inscriptie; Louis Vives Y Comp. A Barcelona.

    A 19th-century pinfire shotgun. Inscription reads: Louis Vives Y Comp. A Barcelona.
    Dim. Lengte 122 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #178

    Een antiek vestzakpistooltje, model Derringer.

    An antique vest pocket pistol, Derringer model.
    Dim. Lengte 15 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #458

    Twee Afrikaanse wapens, bestaande uit een ceremoniële dolk en een Konda machette.

    A lot of two African weapons, consisting of a ceremonial dagger and a Konda machete.
    Dim. Lengte 47 en 51 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #181

    Een Hongaarse M32 officierendolk van de luchtmacht. Gemerkt; Kozák Antal 491.

    A Hungarian M32 Air Force officer dagger. Marked; Kozak Antal 491.
    Dim. Lengte 37 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #226

    A half-height solid oak cabinet with 2 doors and 2 drawers, 19th century.
    Dim. 121 x 160 x 57 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #188

    Een zesschots revolver voor penvuursysteem, met houten kolf. Met een werkend spanmechaniek. Gemerkt met Luikse fabrieksmerken. Vervaardigd ca. 1890.

    A six-shot revolver for pinfire system, with wooden stock. With a functional cocking mechanism. Marked with Liege factory marks. Made around 1890.
    Dim. Lengte 16 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #165

    Een bronzen luchter met vier armen en zes lichtpunten, twee lampen in de basis. Gedecoreerd met ramskoppen en lauwerkransen. Zonder blakers.

    A bronze chandelier with four arms and six light points, two lamps in the base. Decorated with ram heads and laurel wreaths. Without sconces.
    Dim. Hoogte 90, Ø 100 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #173
    Walther

    Een Walther lg300xt luchtkarabijn in koffer. Deze karabijn heeft een energie van 15.48 Joule, kaliber 4.5mm, met een enkelschots mechanisme.

    A Walther lg300xt air rifle in case. This rifle has an energy of 15.48 Joules, 4.5mm caliber, with a single-shot mechanism.
    Dim. 4.5 mm
    Estimate: € 400 / 600
  • #196

    Een antieke staande klok met op de wijzerplaat het opschrift; Urbain Kern A Bruxelles.

    An antique standing clock with the inscription on the dial; Urbain Kern A Bruxelles.
    Dim. H 221, B 49, D 29 cm
    Estimate: € 80 / 120

  • #5

    Een antiek polychroom wijwatervat van geglazuurd aardewerk.

    An antique polychrome holy water font made of glazed earthenware.
    Dim. H 17, B 11 cm
    Estimate: € 35 / 50
  • #219

    Een halspiegel met vergulde lijst.

    A neck mirror with a gilded frame.
    Dim. 137 x 82 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #548

    “Bellenblazer”, een vintage speelgoed aap op batterijen, blik, stof en pluche, gemerkt: Made In Japan, werking onbekend. Circa 1950.

    "Bubble blower", a vintage battery-operated toy monkey, tin, fabric, and plush, marked: Made In Japan, operation unknown. Circa 1950.
    Dim. h 27 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #544

    Dim. H 49, B 58, D 18 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #464
    Peter Donkersloot
    Period: 2025

    ‘Tony close”, opgehoogde giclée op doek. Getekend; Donkersloot. Met certificaat.

    "Tony close", raised giclee on canvas. Signed; Donkersloot. With certificate.
    Dim. 120/100 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #71
    Charles Catteau
    Period: 1880 - 1966

    Een meerkleurig geglazuurd aardewerken vaas, Keramis, Charles Catteau, Decornummer 2779.

    A multi-colored glazed earthenware vase, Keramis, Charles Catteau, Decor number 2779.
    Dim. h 27 cm
    Estimate: € 120 / 160
  • #250

    Een 18 kt wit-en geelgouden ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 2 ct.

    An 18 kt white and yellow gold ring set with old cut diamonds with a total weight of approximately 2 ct.
    Dim. 5,48 g
    Estimate: € 800 / 1000
  • #437

    Een vierkante dekselvaas van Chinees blauw en wit porselein met krijgers in het decor.

    A square lidded vase in Chinese blue and white porcelain with warriors in the decoration.
    Dim. 31 x 17.5 x 17.5 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #212

    Een sac-à-perles luchter van koper en kristal met zes armen.

    A copper and crystal sac-à-perles chandelier with six arms.
    Dim. Hoogte 90, Ø 65 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #88
    DB

    Een set van 12 zilveren koffielepels, gemerkt DB 800, in cassette. Totaal 240 gram.

    A set of 12 silver coffee spoons, marked DB 800, in case. Total weight 240 grams.
    Dim. l 13.5 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #17

    Een messing beeldje van een naakte jonge vrouw met een paardenstaart. Niet getekend.

    A brass figurine of a naked young woman with a ponytail. Not signed.
    Dim. H 27, L 28, B 20 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #18

    Een oeil de boeuf klok met emaillen wijzerplaat en opschrift Feuillette.

    An oeil de boeuf clock with enamel dial and inscription Feuillette.
    Dim. 51 x 39 cm
    Estimate: € 40 / 60

Veiling 26 & 27 Augustus 2025

26 August 2025 19:00
27 August 2025 19:00