Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een gepatineerd Afrikaans Nomoli beeld uit gesculptuurde steen, met gaten in het hoofd, vermoedelijk bestemd voor oogstoffers en rituele doeleinden.
Een gepatineerd Afrikaans Nomoli beeld uit gesculptuurde steen, met gaten in het hoofd, vermoedelijk bestemd voor oogstoffers en rituele doeleinden.
Een gepatineerd Afrikaans Nomoli beeld uit gesculptuurde steen, met gaten in het hoofd, vermoedelijk bestemd voor oogstoffers en rituele doeleinden.
Mendé Nomoli

Een gepatineerd Afrikaans Nomoli beeld uit gesculpteerd steen, met gaten in het hoofd, vermoedelijk bestemd voor oogstoffers en rituele doeleinden.

A patinated African Nomoli statue of sculpted stone, with holes in the head, presumably intended for harvest offerings and ritual purposes.
Dim. 35 x 22cm
SKU: 2706230563.
Categories: Afrikaans, Beeld, Steen.
Auction day: 28 June 2023 19:00
Catalogue #563
Estimate: € 100 / 150
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #188

    Een polychroom houten gesculpteerd hobbelpaard.

    A polychrome wood sculpted rocking horse.
    No longer available
    Dim. 78 x 124cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #687

    Een lot van 3 Afrikaanse houten beelden van vrouwen.

    Three African sculpture of female figures.
    No longer available
    Dim. h 53 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #191

    “Herder”. Een bruingepatineerd zamakken beeld op marmeren sokkel.

    "Shepherd". A brown patinated zamak sculpture on a marble base.
    No longer available
    Dim. h: 46,5 cm
    Estimate: € 160 / 200
  • #330

    Een lot bestaande uit 13 biscuit beeldjes met verschillende uitvoeringen. Waaronder mandjes en vaasjes.

    A lot consisting of 13 biscuit statuettes, baskets and little vases.
    No longer available
    Dim. h: 22 cm en kleiner
    Estimate: € 50 / 60
  • #551

    Een Afrikaans masker sculptuur uit rieten vlechtwerk, leem en een apenschedel.

    An African mask sculpture made of wickerwork, clay and a monkey skull.
    No longer available
    Dim. 24 x 31cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #691

    Een Afrikaans lemen vruchtbaarheidsbeeld voorstellend een naakte vrouw.

    An African limestone fertillity statue representing a nude woman.
    No longer available
    Dim. h 30 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #558

    Een groot Afrikaans massief hout, gesculpteerd vruchtbaarheidsbeeld.

    A large African solid wood, sculpted fertility statue.
    No longer available
    Dim. 164cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #242

    Een brons vergulde plaquette met mythologisch tafereel in het reliëf. Op vilten paneel.

    A bronze gilded plaque with a mythological scene in the relief. On felt panel.
    No longer available
    Dim. 22 x 24cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #284

    Een paar gebeeldhouwde en deels gepolychromeerde zuiltjes.

    A pair of sculpted and partly polychromed columns.
    No longer available
    Dim. h: 57 cm
    Estimate: € 50 / 60
  • #489

    Een Aziatisch houten beeld.

    An Asian wooden statue.
    No longer available
    Dim. h: 51 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #528

    Een Hunan waterpot van grijs geglazuurd steengoed, versierd met een noppenmotief op de schouder en met vier oortjes op de schouder. China, XIXde eeuw. Kleine letsels.

    A Hunan water pot of gray glazed stoneware, decorated with a studded motif on the shoulder and with four ears on the shoulder. China, XIXth century. Minor injuries.
    No longer available
    Dim. H. 32 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #5

    Beeld met twee flamingo's, onderaan gemerkt "ITALY", lichte haarlijn aan voet.

    Statue with two flamingos, marked “ITALY” at the bottom, slight hairline damage to foot.
    No longer available
    Dim. h 57 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #154

    Een zamakken gesculpteerd beeld op sokkel. Naar Romeins voorbeeld.

    A zamac statue on a pedestal. After a Roman example.
    No longer available
    Dim. h: 72 cm
    Estimate: € 220 / 280
  • #513

    Een Afrikaans houten beeld met kraaltjes/schelpjes.

    An African wooden statue with beads/shells.
    No longer available
    Dim. h: 90 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #533
    Jean-Baptiste Carpeaux
    Period: 1827 - 1875

    “Le Petit Boudeur”. Een bronzen kinderbuste op zwart marmeren sokkel. Gesigneerd.

    “The pouting child”. Bronze buste with darkbrown patina on black marble base. Signed.
    No longer available
    Dim. h: 31 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #557

    Een antiek Nigeriaans houten vruchtbaarheidsbeeld met spiegeltje.

    An antique Nigerian wooden fertility statue with mirror.
    No longer available
    Dim. h: 51 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #568

    Een in arduin gesculpteerd beeld van een olifant.

    A bluestone sculpture of an elephant.
    No longer available
    Dim. 46 x 55 x 27 cm
    Estimate: € 200 / 250
  • #158

    Een bronzen beeld van een panter.

    A bronze sculpture of a panther.
    No longer available
    Dim. 47 x 22cm
    Estimate: € 450 / 500
  • #523

    Een lot van 3 Afrikaanse brons gesculpteerde maskers.

    A lot of 3 African bronze sculpted masks.
    No longer available
    Dim. 30cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #405

    “Jongen met appel en meisje met bloemen”. Een gegoten en witgepatineerde groep.

    Boy with apple and girl with flowers. A cast and white patinated group.
    No longer available
    Dim. h: 80 cm
    Estimate: € 120 / 160
  • #213

    Een set van 2 metalen beelden, een geklede rat en konijn met een roestige patina.

    A set of 2 metal statues, a dressed rat and rabbit with a rusty patina.
    No longer available
    Dim. h 45.5 cm
    Estimate: € 280 / 350
  • #619
    Liberio Bretas

    “O Petro”. Een beeld in zeepsteen. Gesigneerd.

    "Oh Petro". A sculpture in soapstone. Signed.
    No longer available
    Dim. h: 30 cm
    Estimate: € 70 / 80
  • #632

    Een Indonesisch modernistisch beeld van een naakte zittende vrouw.

    An Indonesian modernist sculpture of a naked seated woman.
    No longer available
    Dim. h 61 x b 55 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #672

    “H. Barbara”. Een gepatineerd plaasteren beeld naar voorbeeld uit de XVe eeuw.

    “St. Barbara”. A plaster sculpture after an example from the XVth century.
    No longer available
    Dim. h: 102 cm
    Estimate: € 80 / 120

Other lots in this auction

  • #495
    Luisa Battaglia

    Een design glazen bureautafel met chroom onderstel. Model “Metropolis” door Luisa Battaglia.

    A design glass bureau table with a chrome base. Model Metropolis by Luisa Battaglia.
    No longer available
    Dim. 76 x 150 x 75 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #223

    Een bronzen beeld van een liggende leeuw.

    A bronze sculpture of a lion in a reclining position.
    No longer available
    Dim. 30 x 13cm
    Estimate: € 120 / 160
  • #94

    ‘Duinzicht met kerk’, olieverf op paneel, rechtsonder onduidelijk gesigneerd.

    'Dune view with church', oil on panel, indistinctly signed lower right.
    No longer available
    Dim. h 50 x b 60 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #8
    Porcelain Classics Pierrot

    Een porseleinen pierrot pop in zwart. In originele doos. Gemerkt “Porcelain Classics Pierrot”.

    A porcelain pierrot doll in black. In original box. Marked "Porcelain Classics Pierrot".
    No longer available
    Dim. 42cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #193

    Een XIXe eeuwse kolompendule van marmer en albast. Met slinger en sleutel. Enkele kleine beschadigingen.

    A XIXth century column clock in marble and alabaster. With pendulum and key. Some minor damage.
    No longer available
    Dim. h: 40 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #55

    Een bronzen siervaas in empirestijl. Divers gesculpteerd met mythische hoofden in reliëf en handvat.

    A bronze decorative vase in Empire style. Variously sculpted with mythical heads in relief and handle.
    No longer available
    Dim. H: 45 cm
    Estimate: € 50 / 100
  • #224
    Hutschenreuther Selb

    Een 109-delig van de Hutschenreuther Selb collectie Dresden bestaande uit: 12 platte borden, 12 soepborden, 12 grote dessertborden, 12 kleine dessertborden, 12 ondiepe kommetjes, 12 ondertassen waarvan 1 beschadigd, 10 tassen, 12 mini bordjes, 4 ovalen schalen, 1 sauskom, 1 suikerpotje, 1 botervlootje, 1 peper- en zoutstel, 2 grote ronde schalen, 1 soepterrine en 4 kommen/schalen.

    109 piece of the Hutschenreuther Selb collection Dresden consisting of: 12 flat plates, 12 soup plates, 12 large dessert plates, 12 small dessert plates, 12 shallow bowls, 12 saucers, 1 of which is damaged, 10 cups, 12 mini plates, 4 oval dishes, 1 sauce boat, 1 sugar bowl, 1 butter dish, 1 salt and pepper set, 2 large round dishes, 1 soup tureen and 4 bowls/dishes.
    No longer available
    Estimate: € 200 / 300
  • #397

    Een lot van 5 Japans porseleinen vaasjes, waaronder Kutani en Imari. Onderaan gemerkt

    A lot of 5 Japanese porcelain vases, including Kutani and Imari. Marked at the bottom.
    No longer available
    Dim. 22,5cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #93
    Val Saint Lambert

    Een geslepen kristallen coupe, rood in de massa.

    A cut crystal coupe, red in the mass.
    No longer available
    Dim. Ø 30 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #522
    Salvador Dali

    “Compositie met duif”. Litho. Gesigneerd en genummerd 61/250 buiten de plaat.

    "Composition with pigeon". Lithograph. Signed and numbered 61/250 outside the plate.
    No longer available
    Dim. 40 x 25 cm
    Estimate: € 200 / 220
  • #230

    Een 18 karaats witgouden armband bezet briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 2,19 ct.

    An 18 karat white gold bracelet set with brilliants with a combined weight of +- 2.19 ct.
    No longer available
    Dim. 23,95 g
    Estimate: € 2500 / 2700
  • #501

    Een paar blauw-wit porseleinen dekselpotten met draken in het decor.

    A pair of blue and white porcelain lidded jars with dragons in the decor.
    No longer available
    Dim. 75 x Ø35cm
    Estimate: € 400 / 450
View all auction items ›

Veiling van 27 & 28 juni 2023

Veiling volledig: 700 loten. Tentoonstelling: vr. 23 & zat. 24 juni van 10.00u tot 17.00u.

27 June 2023 19:00
28 June 2023 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 28 June 2023 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More