Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
Een lot Afrikaans ivoor met colliers, armbanden, broches, 13 messenleggers in de vorm van olifantenparen, maskers en sculptuurtjes, sigarettenpijpjes, hangertjes enz.

Een lot Afrikaans ivoor met colliers, armbanden, broches, 13 messenleggers in de vorm van olifantenparen, maskers en sculptuurtjes, sigarettenpijpjes, hangertjes enz.

Lot d’ivoires africains avec colliers, bracelets broches, 13 porte couteaux en forme de couples ‘éléphants, masques miniatures, statuettes, pipes à cigarettes, pendentifs etc.
SKU: 2508150535.
Category: Kristal.
Auction day:
Catalogue
Estimate: € 30 / 40
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #450
    Val St-Lambert

    Een gestileerd kruisbeeld van kleurloos kristal. Gegraveerd merk onderaan en met label. Kleine schilfer achteraan.

    Crucifix stylisé en cristal incolore. Marque gravée sous la base et étiquette. Petit éclat à l’arrière.
    Dim. H. 28 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #595

    Een ivoren beeldje van een moeder in kleermakerszit met haar kleuter. Afrikaans werk, jaren dertig. Gemerkt Zakay. Op houten sokkeltje.

    Statuette en ivoire représentant une mère en position de lotus avec son gosse. Travail africain, première moitié du XXe siècle. Marque Zakay. Sur socle en bois.
    Dim. H. 24,5 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #575

    Een ivoren beeldje van een wijze met staf, papierrol en een gans. Chinees werk, eerste helft XXste eeuw. Op houten sokkeltje.

    Statuette en ivoire représentant un sage tenant une crosse, un rouleau et un oie. Travail chinois, première moitié du XXe siècle. Sur socle en bois.
    Dim. H. 16 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #16

    Notenhouten spiegel in renaissancestijl. Bovenaan met galerij.

    Miroir dans un cadre en noyer de style Renaissance. Surmonté d’une galerie.
    Dim. H. 137 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #716

    Een houten sokkel in de vorm van een ronde, gecanneleerde zuil.

    Socle ronde en bois cannelé.
    Dim. H.110 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #605

    Een slagtand versierd met gestileerde bloemenranken. Afrikaans werk, eerste helft XXste eeuw. Met plexi staander.

    Défense décorée de branches fleuries sculptées. Travail africain, première moitié du XXe siècle. Avec support en plexi.
    Dim. L. 80 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #408

    Een ivoren netsuké in de vormvan een poppenschilder. Onderaan gemerkt. Japan, omstreeks 1900.

    Netsuké en ivoire représentant un peintre de poupées. Marque sous la base. Japon, vers 1900.
    Dim. H. 3,5 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #585

    Een Guanyin van gebeeldhouwd ivoor. Chinees werk, eerste helft XXste eeuw.

    Guanyin en ivoire sculpté. Travail chinois, première moitié du XXe siècle.
    Dim. H. 32 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #397

    Een paar geparketteerde dienbladen, handgemaakt ter gelegenheid van het huwelijk van M.V. met F.F. in 1915. Op een van beide: de kostprijsberekening voor hout en lijm t.b.v. 2,47 frank.

    Paire de plateaux parquetés, faits à la main à l’occasion du mariage de M.V. et F.F. en 1915. Sur l’un des deux l’addition des frais pour colle et bois s’élevant à 2,47 francs.
    Dim. 28 x 38 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #758

    Een gedeeltelijk drankservies van kleurloos geslepen kristal, versierd met een diamantmotief. Bestaande uit drie champagnefluiten, drie rodewijnglazen, twaalf wittewijnglazen en twaalf borrelglaasjes.

    Service partiel en cristal taillé incolore décoré d’un motif aux diamants. Comprenant trois flûtes à champagne, trois verres à vin rouge, douze à vin blanc et douze goûtes.
    Estimate: € 40 / 60
  • #494
    W. Burns

    “Sint-Nicolaaskerk en Prins Hendrikkade te Amsterdam”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Eerste kwart XXste eeuw.

    “Eglise Saint-Nicolas et Quai Prince Henri à Amsterdam”. Huile sur toile. Signée. Première quart du XXe siècle.
    Dim. 50 x 71 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #27

    Paar messingen kandelaars in Lodewijk XIV-stijl.

    Paire de bougeoirs en laiton de style Louis XIV.
    Dim. H. 40 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #18

    Een kleine hangvitrine met één beglaasde deur en schuine zijden. Hollandse stijl.

    Petite vitrine à suspendre ouvrant à une porte vitrée et aux pans coupés. Style hollandais.
    Dim. H.73 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #590

    Een ivoren beeldje van een zogende moeder in kleermakerszit. Afrikaans werk, jaren dertig. Gemerkt Zakay. Op houten sokkeltje.

    Statuette en ivoire représentant une mère allaitant assise en position du lotus. Travail africain, première moitié du XXe siècle. Marque Zakay. Sur socle en ivoire.
    Dim. H. 23 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #580

    Kind met een groot Europees hoofd in de armen. Beeldje van gesculpteerd ivoor. Chinees werk, onderaan gemerkt. Begin XXste eeuw.

    Enfant tenant une grande tête européenne. Statuette en ivoire sculpté. Travail chinois. Marque sous la base. Début du XXe siècle.
    Dim. H. 7 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #565

    Een ivoren beeldje van een gehurkte waterverkoper met een grote kalebas. Onderaan gemerkt. Japans werk, XIXde eeuw.

    Sculpture en ivoire représentant un vendeur d’eau accroupi avec une grande gourde. Marque sous la base. Travail japonais, XIXe siècle.
    Dim. H. 8 cm
    Estimate: € 400 / 500
  • #24

    Vijf schilderijen en gravures: - “Oosterse jonge vrouw met duiven”. Olieverf op doek. Gesigneerd V. Parfondevin (?). 35 x 25 cm. Letsel. - “Het steenstraatje”. Litho. Gesigneerd Van den Bussche in de plaat. 26 x 20 cm. - “Zeilbootrace”. Olieverf op paneel. Niet gesigneerd. 18 x 24 cm. - “Avant l’Orage” en “Crépuscule”. Aquarel op papier. Monogram T.B. en 1947. 14 x 22 cm.

    Cinq peintures et gravures: - “Jeune Orientale avec ses pigeons”. Huile sur toile. signée V. Parfondevin (?). 35 x 25 cm. Accident. - “Het Steenstraatje”. Litho. Signée Van den Bussche dans la planche. 26 x 20 cm. - “Course de voilier”. Huile sur panneau. Non signé. 18 x 24 cm. - ”Avant l’orage”. et “Crépuscule”. Aquarelle sur papier. Monogramme T.B. et 1947. 14 x 22 cm.
    Estimate: € 30 / 50
  • #22

    Een fijn gesculpteerde notenhouten bijzetstoel. Bekleed op rug en zit met gebloemd naaldwerk, gebogen klauwpoten vooraan. Einde XIXde eeuw.

    Chaise volante en noyer finement sculpté. Dossier et siège recouverts de tapisserie florale. Pieds griffes courbés. Fin du XIXe siècle.
    Dim. H. 101 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #599
    Max Appelboom
    Period: 1924-2003

    “Compositie”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1968.

    “Composition”. Huile sur toile. Signée et datée 1968.
    Dim. 100 x 120 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #445
    Daum, France

    Een coupe van kleurloos kristal. Gemerkt.

    Coupe en cristal incolore. Marquée.
    Dim. Ø: 20 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #367
    M. Duck

    “Sedes Sapientiae”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Herstelling. In een mooie lijst met schildpadbeschildering uit de tijd.

    “Sedes Sapiientiae”. Huile sur toile. Signée. Réparation. Dans un joli cadre d’époque peint à l’écaille.
    Dim. 70 x 50 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #742
    Lladro

    Een hurkend meisje met een schaap. Meerkleurig aardewerk. Onderaan gemerkt.

    Fille accroupie tenant un mouton. Faïence polychrome. Marque sous la base.
    Dim. H. 45 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #60

    Ivoren etui met een schaartje en een vingerhoed, gedeeltelijk 14 karaats geel goud. Herkomst: Vos & Co te Den Haag. Nederlandse keuren, jaren dertig.

    Etui en ivoire contenant une paire de ciseaux et un dé à coudre, partiellement en or jaune 14 ct. Provenance: Vos & Co, La Haie. Poinçons néerlandais des années 30.
    Estimate: € 200 / 300
  • #760

    Een gedeeltelijk glasservies van geslepen kleurloos kristal, bestaande uit tien champagnecoupes, elf wijnglazen, tien aperitiefglaasjes en elf borrelglaasjes.

    Partie de service à verres en cristal taillé incolore comprenant dix coupes de champagne, onze verres à vin, dix verres à l’apéritif et onze goûtes.
    Estimate: € 40 / 60

Other lots in this auction

  • #732

    Een comtoise van gedreven geelkoper.

    Comtoise en cuivre repoussé.
    Estimate: € 180 / 240
  • #579
    Staf De Smedt

    “Droomextase”. Lithografie. Gesigneerd en genummerd 36/200 buiten de plaat.

    “Extase de rêve”. Lithographie. Signée et numérotée 36/200 hors planche.
    Dim. 29,5 x 22,5 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #140

    Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,20 ct.

    Bague en or blanc 18 ct sertie de diamants ayant un poids total de ± 1,20 ct.
    Dim. 2,71 g
    Estimate: € 850 / 950
  • #552
    Romain Malfliet

    “Vlotbrug-Ebbe-Antwerpen” en “Rede van Antwerpen”. Twee etsen. Gesigneerd en genummerd buiten de plaat, respectievelijk 68/100 en 15/100.

    “Vlotbrug-Ebbe-Antwerpen” et “Rade d’Anvers”. Deux eaux-fortes. Signées et numérotées respectivement 68/100 et 15/100 hors planche.
    Estimate: € 60 / 100
  • #706

    Een dubbele vuurbok van smeedijzer. We voegen er een smeedijzeren staande lampenvoet aan toe.

    Chenet double en fer forgé. Nous ajoutons un lampadaire également en fer forgé.
    Estimate: € 40 / 50
  • #690

    Een lot van 10 verschillende horloges.

    Lot de dix montres différentes.
    Estimate: € 50 / 100
  • #157

    “Femme fleur”. Buste van een jonge vrouw getooid met drie rozen. Diverse kleuren marmer.

    “Femme fleur”. Buste de jeune femme ornée de roses, en différentes couleurs de marbre.
    Dim. H. 65 cm
    Estimate: € 500 / 600
  • #164
    L. Beeckman

    “Stilleven met fruit”. Olieverf op doek. Gesigneerd.

    “Nature morte aux fruits”. Huile sur toile. Signée.
    Dim. 40 x 45 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #46

    Een met leer bekleed koffertje met gegalbeerd deksel. Afrikaans werk.

    Coffret recouvert de cuir à couvercle galbé. Travail africain.
    Dim. l: 60 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #415

    Twee stoeltjes en een bankje bekleed met stof.

    Deux petites chaises et une banquette recouvertes de textile.
    Estimate: € 35 / 50
  • #53
    Couvreur

    “Hoort... Hij klept... te... wapen!!!”. Een groep van donkergepatineerd brons op een groen marmeren sokkel. gesigneerd en gedateerd 1946.

    “Hoort... HIj klept... te... wapen!!!”. Groupe en bronze à patine foncée sur socle en marbre vert. Signé et daté 1946.
    Dim. h: 17 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #283

    Kaststel van aardewerk, bestaande uit een dekselvaas en twee fluitvazen.

    Garniture de cabinet en faïence comprenant une potiche et deux cornets.
    Dim. H 45 cm
    Estimate: € 80 / 120
View all auction items ›

Veiling van 25 & 26 augustus 2015

Deze veiling is volledig - 760 loten online.



View auction ›

Place an online bid

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More