Een lot van drie boeken. ‘Gheel, vermaerd door den eerdienst der Heilige Dimphna’, Buschmann, 1863. ‘Turnhout in het verleden en het heden’, door J. E. Jansen, deel 1 & 2, 1905.

A lot of three books. 'Gheel, famous for the cult of Saint Dymphna', Buschmann, 1863. 'Turnhout in the past and present', by J. E. Jansen, part 1 & 2, 1905.
Dim. 26/18 cm
SKU: 2608250227.
Categories: Boek, varia.
Auction day: 26 August 2025 19:00
Catalogue #227
Estimate: € 40 / 60

  • #237

    Een lot van negen boeken over de geschiedenis van Antwerpen. ‘Nieuwe geschiedenis van Antwerpen, door L. Torfs, 1862. ‘Notes sur le siège de la citadelle d’Anvers, 1905. ‘La capitulation d’Anvers, par Marnix, 1883. ‘Antwerpen’s Sint-Willibrorduskerk’, door J.-B. Stockmans, 1895. ‘Le steen d’Anvers’, par Eugène Bolsaie, 1888. ‘Oude en nieuwe byzonderheden van S. Andries kerk’, zonder kaft, 1846. ‘Brugge en Antwerpen, acht eeuwen van Vlaamsche handel, door Hans van Werveke, 1941. ‘Beschryving der (..)

    A lot of nine books on the history of Antwerp. 'New history of Antwerp, by L. Torfs, 1862. 'Notes on the siege of the citadel of Antwerp, 1905. 'The capitulation of Antwerp, by Marnix, 1883. 'Antwerp's St. Willibrord's Church', by J.-B. Stockmans, 1895. 'The stone of Antwerp', by Eugène Bolsaie, 1888. 'Old and new details of S. Andries church', no cover, 1846. 'Bruges and Antwerp, eight centuries of Flemish trade, by Hans van Werveke, 1941. 'Description of the province of Antwerp', by Sleeckx, 1(..)
    Dim. 26/18 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #221

    Een lot van vijf oude boeken. ‘Robert en Bertrand’, door Koen Ravestein, 2e druk, 1921. ‘Novellen uit het Antwerpsch schipperskwartier’, door J. F. Buerbaum, 1893. ‘Het taelverbond’, letterkundig tydschrift onder het bestuur van J. F. C. Verspreeuwen, 1845. ‘Onze helden van 1302’, door Duclos, 1880. ‘Tijl Uilenspiegel in Vlaanderen’, door Auctor, derde uitgaaf, 1913.

    A lot of five old books. 'Robert and Bertrand' by Koen Ravestein, 2nd edition, 1921. 'Novellen uit het Antwerpsch schipperskwartier' by J. F. Buerbaum, 1893. 'Het taelverbond', literary magazine under the editorship of J. F. C. Verspreeuwen, 1845. 'Onze helden van 1302' by Duclos, 1880. 'Til Eulenspiegel in Flanders' by Auctor, third edition, 1913.
    Dim. 28/20 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #350
    Val Saint Lambert.

    Drie vaasjes van VSL kristal. Roze in de massa gekleurd. Twee vazen zijn getekend, de derde draagt een zelfklever.

    'Sheep in the stable', oil on panel. Attributed to Auguste Coomans. Not signed.
    Dim. Hoogte 14-22 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #473

    Dim. 80/160 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #535

    A hand-knotted Persian wool carpet.
    Dim. 140/225 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #330
    Val Saint Lambert.

    Een lot van vaasjes van VSL kristal, blauw in de massa gekleurd. Toegevoegd een fluitvaasje, groen in de massa gekleurd, met schilferschade.

    A lot of three VSL crystal vases. Pink colored in the mass. Two vases are signed, the third has a sticker.
    Dim. Hoogte 18-21 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #555

    Een handgeknoopt Perzisch tapijt.

    A hand-knotted Persian carpet.
    Dim. 126/192 cm
    Estimate: € 70 / 100
  • #231
    Van Rijswijck

    Een lot van vijf dichtbundels, door Theodoor en Jan van Rijswijck. ‘Dichtwerken, deel 1 & 2, 1878. ‘Keus uit de werken van burgemeester Jan Van Rijswijck, met een levensschets door Max Rooses’, 1910. ‘Volkslust’, 1851. ‘Dicht en prozawerken van Jan Van Rijswijck, 1e deel, 1885.

    A lot of five poetry collections by Theodoor and Jan van Rijswijck. 'Poetic Works, part 1 & 2, 1878. 'Selection from the works of Mayor Jan Van Rijswijck, with a biography by Max Rooses', 1910. 'Popular Delight', 1851. 'Poetry and Prose Works by Jan Van Rijswijck, 1st part, 1885.
    Estimate: € 50 / 75
  • #525

    A hand-knotted Persian rug.
    Dim. 129/198 cm
    Estimate: € 120 / 150
  • #223

    Een lot van drie boeken met Antwerpen als onderwerp. ‘Historiek der straten en openbare plaatsen van Antwerpen’, door Augustin Thys, 1879. ‘Beknopte geschiedenis der stad Antwerpen’, door Alfons Swerts-Slock, 1898. ‘De straten van Antwerpen’, door Sleeckx, 1921.

    A lot of three books on the subject of Antwerp. 'History of the streets and public places of Antwerp', by Augustin Thys, 1879. 'Concise history of the city of Antwerp', by Alfons Swerts-Slock, 1898. 'The streets of Antwerp', by Sleeckx, 1921.
    Dim. 23/17 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #545

    Een handgeknoopt Perzisch bidkleed versierd met talrijke mirhabs.

    A hand-knotted Persian prayer rug.
    Dim. 160-230 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #187

    Dim. Lengte 86 cm
    Estimate: € 200 / 250
  • #173
    Walther

    Een Walther lg300xt luchtkarabijn in koffer. Deze karabijn heeft een energie van 15.48 Joule, kaliber 4.5mm, met een enkelschots mechanisme.

    A Walther lg300xt air rifle in case. This rifle has an energy of 15.48 Joules, 4.5mm caliber, with a single-shot mechanism.
    Dim. 4.5 mm
    Estimate: € 400 / 600
  • #238

    Een lot van vijf franstalige boeken met Antwerpen als onderwerp. ‘Anvers port de mer’, E. Guyot, 1885. ‘Anvers, metropole du commerce et des arts’, deel 1 & 2, 1886. ‘La vie d’Anvers, Frédéric de France, deel 1 & 2, 1960.

    A lot of five French-language books on the subject of Antwerp. ‘Anvers port de mer’, E. Guyot, 1885. ‘Anvers, metropole du commerce et des arts’, part 1 & 2, 1886. ‘La vie d’Anvers, Frédéric de France, part 1 & 2, 1960.
    Estimate: € 75 / 100
  • #515

    Dim. 140/205 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #228

    Een lot van twee antieke boeken. ‘Gemeyne zend-brieven’, door H. Jacobi, 1774. ‘Almanach van Milanen, gecalculeert op den meridiaen van Gend, 1819.

    A lot of two antique books. 'Gemeyne zend-brieven' by H. Jacobi, 1774. 'Almanach van Milanen, calculated for the meridian of Ghent, 1819.
    Dim. 19/16 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #475

    ‘Pop Art’. Een gepersonaliseerde neon-verlichting voor wandbevestiging, in vier delen. Met bekabeling en ballast.

    'Pop Art'. A personalized neon wall light, in four parts. With wiring and ballast.
    Dim. 55/120 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #570

    Een klassieke zakhorloge in etui. Gemerkt. Transports urbains Bruxellois. Rosseel’s.

    A classic pocket watch in case. Marked. Transports urbains Bruxellois. Rosseel’s.
    Dim. Ø 5 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #233
    Period: 1828

    ‘Historisch onderzoek naer den oorsprong en den waren naem de openbare plaatsen en andere oudheden van de stad Antwerpen, van stadswege uitgegeven’, H. P. Vander Hey, Stadsdrukker, 1828.

    'Historical research into the origin and true name of public places and other antiquities of the city of Antwerp, published by the city, H. P. Vander Hey, City Printer, 1828.'
    Dim. 24/15 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #310
    Val Saint Lambert.

    Een organisch gevormde vaas van VSL kristal. Blauw in de massa gekleurd. Niet getekend.

    A set of VSL crystal vases, colored blue in the mass. Also included is a small flute vase, colored green in the mass, with flake damage.
    Dim. Hoogte 26 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #523

    Twee oude koperen claxons waarvan één gemerkt; Torpédo. Met de rubberen peren.

    Two old copper horns, one marked; Torpédo. With rubber bulbs.
    Dim. Lengte 39 en 45 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #565

    Een handgeknoopte Perzisch tapijt.

    Dim. 120/310 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #242

    Een set van twee kommen en een schaal van kleurloos VSL kristal. De drie stukken zijn onderaan getekend.

    A set of two bowls and one dish in colorless VSL crystal. All three pieces are signed on the bottom.
    Dim. Ø 23, 24 en 31 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #541

    Een antieke Duitse waterkruik van bruin aardewerk.

    An antique German water jug made of brown earthenware.
    Dim. Hoogte 39, Ø 25 cm
    Estimate: € 30 / 50

  • #365
    Karachi Super

    Een handgeknoopt Pakistaans wollen tapijt. Aangekocht bij De Muynck.

    A hand-knotted Pakistani wool carpet. Purchased from De Muynck.
    Dim. 95 x 147 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #617

    Drie Guanyin beeldjes op houten sokkeltje, 2 x lapis lazuli en 1 x jadeite.

    Three Guanyin figurines on wooden bases, 2 made of lapis lazuli and 1 made of jadeite.
    Dim. h 20.5 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #190

    Een 18 kt witgouden ketting met hanger met briljanten met een gezamenlijk gewicht van 1,08 ct.

    An 18 kt white gold necklace with a pendant set with diamonds weighing a total of 1.08 ct.
    Dim. 6,73 g
    Estimate: € 1100 / 1300
  • #331

    Een set vintage wandlampen, gevormd als een kandelaar met goudkleurige wilgenbladeren.

    A set of vintage wall lamps, shaped like a candlestick with gold-colored willow leaves.
    Dim. H 49, B 32 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #72
    Juul De Cort
    Period: 1918-1999

    ‘Herfstbeeld in het bos’, olieverf op doek. Getekend en voorzien van een koperen naamplaatje.

    'Autumn scene in the forest', oil on canvas. Signed and equipped with a brass nameplate.
    Dim. 60/70 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #443

    Vintage 12 delig servies, Mitterteich. Mist 1 koffiekopje.

    Vintage 12-piece dinnerware set, Mitterteich. Missing 1 coffee cup.
    Dim. Ø 30 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #314

    Een gesculpteerd houten beeldje van een bisschop. Gemaakt van een stuk hout van het oude dak van de kathedraal van Glasgow.

    A sculpted wooden statue of a bishop. Made from a piece of wood from the old roof of Glasgow Cathedral.
    Dim. Hoogte 32 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #278

    “Melkmeisje”, een bronzen buste, achteraan gesigneerd ‘Nelson’.

    “Milkmaid”, a bronze bust, signed ‘Nelson’ on the back.
    Dim. 23 x 23 x 12 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #409
    Mhara M. Tesiorna

    Een lot van drie schilderijen met parfum als thema, acryl op doek, getekend Mhara M. Tesiorna. Verschillende afmetingen van, 90/60 tot 150/90 cm. Met certificaat.

    A lot of three paintings with perfume as the theme, acrylic on canvas, signed by Mhara M. Tesiorna. Various sizes ranging from 90/60 to 150/90 cm. With certificate.
    Dim. 150/90 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #167
    Damen

    Dim. 50/156 cm
    Estimate: € 150 / 180
  • #483

    Een staande Guanyin van monochroom wit porselein naar het “blanc de Chine”.

    A standing Guanyin made of monochrome white porcelain in the "blanc de Chine" style.
    Dim. h 72 cm
    Estimate: € 460 / 520
  • #88
    DB

    Een set van 12 zilveren koffielepels, gemerkt DB 800, in cassette. Totaal 240 gram.

    A set of 12 silver coffee spoons, marked DB 800, in case. Total weight 240 grams.
    Dim. l 13.5 cm
    Estimate: € 120 / 180

Veiling 26 & 27 Augustus 2025

26 August 2025 19:00
27 August 2025 19:00