Een lot van vijf franstalige boeken met Antwerpen als onderwerp. ‘Anvers port de mer’, E. Guyot, 1885. ‘Anvers, metropole du commerce et des arts’, deel 1 & 2, 1886. ‘La vie d’Anvers, Frédéric de France, deel 1 & 2, 1960.

A lot of five French-language books on the subject of Antwerp. ‘Anvers port de mer’, E. Guyot, 1885. ‘Anvers, metropole du commerce et des arts’, part 1 & 2, 1886. ‘La vie d’Anvers, Frédéric de France, part 1 & 2, 1960.
SKU: 2608250238.
Categories: Boek, XIXe eeuw.
Auction day: 26 August 2025 19:00
Catalogue #238
Estimate: € 75 / 100

  • #560

    Een lot van 2 zakhorloges, één met zilveren kast en porseleinen wijzerplaat, gemerkt 800, in goede/werkende staat en een verzilverd metalen Chemin De Fer Tavannes, werkend maar beschadigde emaillen wijzerplaat.

    A lot of 2 pocket watches, one with a silver case and porcelain dial, marked 800, in good/working condition and a silver-plated metal Chemin De Fer Tavannes, working but with damaged enamel dial.
    Dim. Ø 4 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #165

    Een bronzen luchter met vier armen en zes lichtpunten, twee lampen in de basis. Gedecoreerd met ramskoppen en lauwerkransen. Zonder blakers.

    A bronze chandelier with four arms and six light points, two lamps in the base. Decorated with ram heads and laurel wreaths. Without sconces.
    Dim. Hoogte 90, Ø 100 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #223

    Een lot van drie boeken met Antwerpen als onderwerp. ‘Historiek der straten en openbare plaatsen van Antwerpen’, door Augustin Thys, 1879. ‘Beknopte geschiedenis der stad Antwerpen’, door Alfons Swerts-Slock, 1898. ‘De straten van Antwerpen’, door Sleeckx, 1921.

    A lot of three books on the subject of Antwerp. 'History of the streets and public places of Antwerp', by Augustin Thys, 1879. 'Concise history of the city of Antwerp', by Alfons Swerts-Slock, 1898. 'The streets of Antwerp', by Sleeckx, 1921.
    Dim. 23/17 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #571

    Een 19e eeuwse Engelse staanklok met wijzerplaat van koper en tin.

    A 19th-century English longcase clock with a dial in copper and tin.
    Dim. 205 x 49 x 29 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #218
    Simon & Halbig

    Een antieke pop met bewegende ogen, gemerkt Germany Simon & Halbig #4. Biscuit hoofdje met echt haar. In goede staat. Toegevoegd een doosje met kledij. Circa 1900.

    An antique doll with moving eyes, marked Germany Simon & Halbig #4. Biscuit head with real hair. In good condition. Comes with a box of clothing. Circa 1900.
    Dim. h 32 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #226

    A half-height solid oak cabinet with 2 doors and 2 drawers, 19th century.
    Dim. 121 x 160 x 57 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #178

    Een antiek vestzakpistooltje, model Derringer.

    An antique vest pocket pistol, Derringer model.
    Dim. Lengte 15 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #231
    Van Rijswijck

    Een lot van vijf dichtbundels, door Theodoor en Jan van Rijswijck. ‘Dichtwerken, deel 1 & 2, 1878. ‘Keus uit de werken van burgemeester Jan Van Rijswijck, met een levensschets door Max Rooses’, 1910. ‘Volkslust’, 1851. ‘Dicht en prozawerken van Jan Van Rijswijck, 1e deel, 1885.

    A lot of five poetry collections by Theodoor and Jan van Rijswijck. 'Poetic Works, part 1 & 2, 1878. 'Selection from the works of Mayor Jan Van Rijswijck, with a biography by Max Rooses', 1910. 'Popular Delight', 1851. 'Poetry and Prose Works by Jan Van Rijswijck, 1st part, 1885.
    Estimate: € 50 / 75
  • #221

    Een lot van vijf oude boeken. ‘Robert en Bertrand’, door Koen Ravestein, 2e druk, 1921. ‘Novellen uit het Antwerpsch schipperskwartier’, door J. F. Buerbaum, 1893. ‘Het taelverbond’, letterkundig tydschrift onder het bestuur van J. F. C. Verspreeuwen, 1845. ‘Onze helden van 1302’, door Duclos, 1880. ‘Tijl Uilenspiegel in Vlaanderen’, door Auctor, derde uitgaaf, 1913.

    A lot of five old books. 'Robert and Bertrand' by Koen Ravestein, 2nd edition, 1921. 'Novellen uit het Antwerpsch schipperskwartier' by J. F. Buerbaum, 1893. 'Het taelverbond', literary magazine under the editorship of J. F. C. Verspreeuwen, 1845. 'Onze helden van 1302' by Duclos, 1880. 'Til Eulenspiegel in Flanders' by Auctor, third edition, 1913.
    Dim. 28/20 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #351

    Een Chinese penseelvaas met fauna en flora in het decor.

    A Chinese brush vase decorated with fauna and flora.
    Dim. h 29 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #198

    Een zesschots revolver voor penvuursysteem, kaliber 9mm, met houten kolf. Met een werkend spanmechaniek. Vervaardigd 2e helft 19e eeuw.

    A six-shot revolver for pinfire system, caliber 9mm, with wooden stock. Featuring a functioning cocking mechanism. Manufactured in the second half of the 19th century.
    Dim. Lengte 27 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #228

    Een lot van twee antieke boeken. ‘Gemeyne zend-brieven’, door H. Jacobi, 1774. ‘Almanach van Milanen, gecalculeert op den meridiaen van Gend, 1819.

    A lot of two antique books. 'Gemeyne zend-brieven' by H. Jacobi, 1774. 'Almanach van Milanen, calculated for the meridian of Ghent, 1819.
    Dim. 19/16 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #237

    Een lot van negen boeken over de geschiedenis van Antwerpen. ‘Nieuwe geschiedenis van Antwerpen, door L. Torfs, 1862. ‘Notes sur le siège de la citadelle d’Anvers, 1905. ‘La capitulation d’Anvers, par Marnix, 1883. ‘Antwerpen’s Sint-Willibrorduskerk’, door J.-B. Stockmans, 1895. ‘Le steen d’Anvers’, par Eugène Bolsaie, 1888. ‘Oude en nieuwe byzonderheden van S. Andries kerk’, zonder kaft, 1846. ‘Brugge en Antwerpen, acht eeuwen van Vlaamsche handel, door Hans van Werveke, 1941. ‘Beschryving der (..)

    A lot of nine books on the history of Antwerp. 'New history of Antwerp, by L. Torfs, 1862. 'Notes on the siege of the citadel of Antwerp, 1905. 'The capitulation of Antwerp, by Marnix, 1883. 'Antwerp's St. Willibrord's Church', by J.-B. Stockmans, 1895. 'The stone of Antwerp', by Eugène Bolsaie, 1888. 'Old and new details of S. Andries church', no cover, 1846. 'Bruges and Antwerp, eight centuries of Flemish trade, by Hans van Werveke, 1941. 'Description of the province of Antwerp', by Sleeckx, 1(..)
    Dim. 26/18 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #196

    Een antieke staande klok met op de wijzerplaat het opschrift; Urbain Kern A Bruxelles.

    An antique standing clock with the inscription on the dial; Urbain Kern A Bruxelles.
    Dim. H 221, B 49, D 29 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #191

    Een antiek militair percussiegeweer. Österreichische Waffenfabriksgesellschaft.

    An antique military percussion gun. Österreichische Waffenfabriksgesellschaft.
    Dim. Lengte 134 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #588

    Een antiek massief houten borduurwerk/weefgetouw.

    An antique solid wood embroidery/loom frame.
    Dim. 107 x 108 x 38 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #188

    Een zesschots revolver voor penvuursysteem, met houten kolf. Met een werkend spanmechaniek. Gemerkt met Luikse fabrieksmerken. Vervaardigd ca. 1890.

    A six-shot revolver for pinfire system, with wooden stock. With a functional cocking mechanism. Marked with Liege factory marks. Made around 1890.
    Dim. Lengte 16 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #651

    Een 19e eeuws massief eikenhouten ééndeurskastje.

    A 19th century solid oak single-door cabinet.
    Dim. 99 77 59 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #75

    Dim. 214 x 107 x 54 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #158
    Mre. Imp. De St. Etienne

    Een Frans percussiepistool bestemd voor de cavalerie en marine. Model 1822, vermoedelijk geproduceerd medio 19e eeuw. Dit pistool is gemaakt als percussiepistool en is geen ombouw van een vuursteenslot.

    A French percussion pistol intended for cavalry and navy use. Model 1822, likely made in the mid-19th century. This pistol was created as a percussion pistol and is not a conversion from a flintlock.
    Dim. L: 35 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #233
    Period: 1828

    ‘Historisch onderzoek naer den oorsprong en den waren naem de openbare plaatsen en andere oudheden van de stad Antwerpen, van stadswege uitgegeven’, H. P. Vander Hey, Stadsdrukker, 1828.

    'Historical research into the origin and true name of public places and other antiquities of the city of Antwerp, published by the city, H. P. Vander Hey, City Printer, 1828.'
    Dim. 24/15 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #227

    Een lot van drie boeken. ‘Gheel, vermaerd door den eerdienst der Heilige Dimphna’, Buschmann, 1863. ‘Turnhout in het verleden en het heden’, door J. E. Jansen, deel 1 & 2, 1905.

    A lot of three books. 'Gheel, famous for the cult of Saint Dymphna', Buschmann, 1863. 'Turnhout in the past and present', by J. E. Jansen, part 1 & 2, 1905.
    Dim. 26/18 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #532

    Dim. h 54 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #183

    Een 19e eeuws hagelgeweer voor randvuurmunitie. Met inscriptie; Louis Vives Y Comp. A Barcelona.

    A 19th-century pinfire shotgun. Inscription reads: Louis Vives Y Comp. A Barcelona.
    Dim. Lengte 122 cm
    Estimate: € 80 / 120

  • #529
    Paul Smolders

    Een kunstmap van Paul Smolders.

    An art folder by Paul Smolders.
    Dim. 58 x 40 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #269
    Frognier

    “Amsterdam”. Aquarel op papier. Gesigneerd.

    "Amsterdam". Watercolor on paper. Signed.
    Dim. 28,5 x 40 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #27

    “The Waterloo medal Benedetto Pistrucci”, een grote verzilverde munt, gelimiteerde uitgave, nr 0827/1815, in plexiglazen houder.

    "The Waterloo medal by Benedetto Pistrucci", a large silvered coin, limited edition, no. 0827/1815, in a plexiglass holder.
    Dim. Ø 9 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #618

    Een kelkvormige vaas van VSL kristal, groen in de massa gekleurd. Niet getekend.

    A chalice-shaped vase of VSL crystal, colored green throughout. Not signed.
    Dim. Hoogte 22, Ø 16 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #316

    Een barokke bijzettafel met gedraaide poten, één lade in de lange zijde.

    A baroque side table with twisted legs, one drawer in the long side.
    Dim. H 73, B 94, D 57 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #364
    Frans Piens
    Period: 1922-73

    ‘Stilleven met glaswerk en bloemen’. Een lot van twee krijttekeningen, getekend F. Piens.

    'Still life with glassware and flowers'. A lot of two chalk drawings, signed F. Piens.
    Dim. 35/25 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #527

    Een kleurrijk vaasje van glas met tulpendecor en opgelegde omlijning.

    A colorful glass vase with flower decoration.
    Dim. h 20 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #305

    Een set van twee zeshoekige, travertijnen piëdestals.

    A set of two hexagonal travertine pied de stalles.
    Dim. H 50 en 70, Ø 26 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #20

    Een 14 kt wit-en geelgouden ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,30 ct. en een centrale spinel van +- 1 ct.

    A 14 kt white and yellow gold ring set with old-cut diamonds with a total weight of approximately 0.30 ct. and a central spinel of approximately 1 ct.
    Dim. 3,28 g
    Estimate: € 500 / 600
  • #574

    Aardewerken zuiltje, bruin geglazuurd aardewerk. Omstreeks 1900.

    Earthenware column, brown glazed earthenware. Circa 1900.
    Dim. H. 64 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #358
    Eichoff Werke

    Een vintage oranje telescooplamp, Eichoff Werke, Duitsland, circa 1970.

    A vintage orange telescopic lamp, Eichoff Werke, Germany, circa 1970.
    Dim. variabele hoogte
    Estimate: € 30 / 50
  • #525

    Een handgeknoopt Perzisch tapijt.

    A hand-knotted Persian rug.
    Dim. 129/198 cm
    Estimate: € 120 / 150

Veiling 26 & 27 Augustus 2025

26 August 2025 19:00
27 August 2025 19:00