Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een merklap uit 1828.

Een merklap uit 1828.

Un échantillonneur de 1828.
Dim. 36 x 33 cm
SKU: 2311210039.
Category: XIXe eeuw.
Auction day: 23 November 2021 19:00
Catalogue #39
Estimate: € 40 / 60
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #637

    Een ronde koperen doos met geciseleerde motieven op de zijkanten en een fijn uitgewerkt decor van drie dobbelspelers in hoogreliëf op het deksel. XIXe eeuw. Bijgevoegd een art nouveau koperen wandplaquette met een reliëfdecor van een dame met parasol aan een vijver met een zwaan.

    Une boîte ronde en cuivre avec des motifs martelés sur les côtés et un décor finement travaillé de trois joueurs de dés en haut relief sur le couvercle. XIXème siècle. On ajoute une plaque murale Art Nouveau en cuivre à décor en relief d'une dame avec un parasol au bord d'un étang avec un cygne.
    No longer available
    Dim. Ø: 14 cm & 25,5 x 15,5 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #191

    Een uitgebreid koffie- en theeservies met dessertbordjes. Compleet voor twaalf personen met enkele reservestukken. Brussel, XIXe eeuw.

    Un service à café et thé complet avec assiettes à dessert. Complet pour douze personnes avec quelques pièces de rechange. Bruxelles, XIXe siècle.
    No longer available
    Estimate: € 130 / 140
  • #218

    Een lot van zestien pijpen in diverse materialen en uitvoeringen. Bijgevoegd twee uitgestoken pijpenrekjes, waarbij één antiek met een leeuwenkop.

    Un lot de seize pipes dans divers matériaux et designs. Ajout de deux porte-pipes allongés, dont l'un est antique avec une tête de lion.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 80
  • #273

    Een paar blauw en wit aardwerken wijwatervaatjes. XVIIIe/ XIXe eeuw.

    Paire de bénitiers en faïence bleue et blanche. XVIIIe/XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 14 & 16 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #261

    Zes aardewerken tegels met een meerkleurig decor van een vogel in een kooi. Delft, XIXe eeuw.

    Six carreaux de faïence à décor multicolore d'un oiseau en cage. Delft, XIXème siècle.
    No longer available
    Dim. 38 x 26 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #514

    Een mahoniehouten secretaire met zes kleine laden en kleine laatjes achter het klapblad. Diverse beschadigingen.

    Un bureau en acajou avec six petits tiroirs et de petits tiroirs derrière le dessus rabattable. Divers dégâts.
    No longer available
    Dim. 110 x 120 x 55 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #587

    Twee messingen tabaksdozen. XVIIIe/ XIXe eeuw.

    Deux boites à tabac en laiton. XVIIIe/XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. b: 11,5 cm
    Estimate: € 70 / 100
  • #448

    Een paar borden van Imariporselein met meerkleurige bloemendecors en gelobde randen. XIXe eeuw.

    Paire d'assiettes en porcelaine Imari à motifs floraux multicolores et bords lobés. XIXème siècle.
    No longer available
    Dim. Ø: 30,5 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #256

    Een gebeeldhouwd eikenhouten neogotische bidstoel.

    Une chaise de prière néo-gothique en chêne sculpté.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 80
  • #43

    Een lot, bestaande uit een handgeschilderd miniatuur op paneel en een meerschuimen voorstelling van Christus met de rijksappel. Beide XIXe eeuw.

    Un lot composé d'une miniature peinte à la main sur panneau et d'une représentation en écume de mer du Christ avec l'orbe. Tous deux du 19ème siècle.
    No longer available
    Dim. 8 x 6,5 & 10 x 7 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #660

    Een lot van twee XIXe eeuwse koekenplanken en één plank met uitgestoken decor en gedateerd 1831.

    Lot de deux planches en biscuit XIXème et une frise à décor sculpté et datée 1831.
    No longer available
    Dim. 60 x 8; 60x 10,5 & 80,5 x 10 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #648

    Een lot messing, bestaande uit vier kandelaars, waarbij er twee en paar vormen, een grote blaker, een tafelveger met blik en een tafelbel met een romeinse krijger als handgreep. XVIIIe en XIXe eeuw.

    Un lot en laiton, composé de quatre bougeoirs dont deux forment une paire, une grande applique, un ramasse-miettes et une cloche de table avec un guerrier romain comme poignée. XVIIIe et XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 16 - 28 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #114
    Lambert (?)

    “Jonge vrouw op schommel”. Olieverf op doek. Gesigneerd links onderaan. XIXe eeuw. Vernis te vervangen.

    Jeune femme à la balançoire. Huile sur toile. Signée en bas à gauche. XIXème siècle. Vernis à remplacer.
    No longer available
    Dim. 40 x 30 cm
    Estimate: € 200 / 260
  • #87

    “Amoretto met tamboerijn”. Een gepolychromeerd houten beeld. XIXe(?) eeuw.

    Amoretto avec tambourin. Une statue en bois polychrome. XIXème (?) siècle.
    No longer available
    Dim. h: 48 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #338

    Een lot van zeven antieke Delfts aardewerken tegels met mangaankleurige decors. XVIIIe & XIXe eeuw.

    Lot de sept carreaux anciens en faïence de Delft à décors couleur manganèse. XVIIIe & XIXe siècles.
    No longer available
    Dim. 13 x 13 cm
    Estimate: € 200 / 260
  • #651

    Een groot lot tinnen schotels en een klok. XVIII, XIXe en XXe eeuw. 9 stuks.

    Un grand lot de plats en étain et une horloge. XVIII, XIX et XX siècle. 9 pièces.
    No longer available
    Estimate: € 80 / 120
  • #204

    Een dubbelzijdig bureel, zogenaamde 'pedestal desk' van licht notelaar met één grote lade en ach kleinere laden aan weerskanten, vier uittrekbare blaadjes aan de zijkanten en met lederen blad. Engeland. Ca. 1840-1860.

    Un bureau double face, dit bureau sur pied en noyer clair avec un grand tiroir et huit petits tiroirs de chaque côté, quatre vantaux coulissants sur les côtés et avec dessus en cuir. Angleterre. Vers 1840-1860 .
    No longer available
    Dim. 76 x 150 x 106 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #491

    Een kalebasvaas van Imariporselein met decor van bloemen en vogels in geometrische uitsparingen. XIXe eeuw.

    Vase calebasse en porcelaine Imari à décor de fleurs et oiseaux en découpes géométriques. XIXème siècle.
    No longer available
    Dim. h: 48 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #674
    Félix Bracquemont
    Period: 1833 - 1914

    “De doorwaadbare plaats”. Een gravure op perkament naar een werk van Théodore Rousseau. Gesigneerd rechts onder. Ca. 1882.

    Le gué. Une gravure sur parchemin d'après une oeuvre de Théodore Rousseau. Signée en bas à droite. Vers 1882.
    No longer available
    Dim. 42 x 37 cm
    Estimate: € 60 / 120
  • #503

    Een kraagvaas van Imariporselein met decor van personages in uitsparingen in een achtergrond van pioenen en vlinders. XIXe eeuw. Met oude Franse verkoopssticker op de onderkant.

    Vase à col en porcelaine Imari à personnages en découpes sur fond de pivoines et papillons. XIXème siècle. Avec ancien autocollant de vente français sur le fond.
    No longer available
    Dim. h: 63 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #159

    Een groot Russisch kerkicoon met beeltenis van twee apostelen(?). XIXe eeuw.

    Une grande icône d'église russe représentant deux apôtres (?). XIXème siècle.
    No longer available
    Dim. 120 x 48 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #473

    Een paar grote schotels van Imari-porselein met decor van bloemen en landschappen. Onderaan gemerkt. Tijdperk Meiji.

    Une paire de grands plats en porcelaine Imari à décor de fleurs et de paysages. Marqué en bas. Epoque Meiji.
    No longer available
    Dim. Ø: 41 cm
    Estimate: € 200 / 250
  • #226

    Een Napoléon III buffet van zwart perenhout met Boullemarqueterie, met een in accolade gebogen front en met één deur ingelegd met geel koper en rood schildpad. Witmarmeren blad, vergulde bronzen monturen. Letsels aan het messingen inlegwerk.

    Buffet Napoléon III en poirier noir marqueté Boulle, à façade galbée en accolade et à une porte marquetée de laiton et d'écaille rouge. Dessus en marbre blanc, montures en bronze doré. Blessures au laiton incrustation .
    No longer available
    Dim. b: 111 cm
    Estimate: € 120 / 140
  • #515
    Frerard à Anthinne

    Een staande klok in gebeeldhouwde eikenhouten kast. Luik, XIXe eeuw.

    Une horloge grand-père dans un coffret en chêne sculpté. Liège, XIXème siècle.
    No longer available
    Dim. 236 x 51 x 30 cm
    Estimate: € 200 / 300

Other lots in this auction

  • #247

    Een albasten lampenvoet.

    Un pied de lampe en albâtre.
    No longer available
    Dim. h: 56 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #387

    “Vrouw met ganzen”. Een beeldje van gesculpteerd hout. Chinees werk. Bijgevoegd een gestoken houten wandversiering.

    Femme aux oies. Une figurine en bois sculpté. Travail chinois. On ajoute une décoration murale en bois sculpté.
    No longer available
    Dim. h: 26 & 51 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #659
    Marcel Cockx
    Period: 1930 - 2007

    “Fjord”. Olieverf op doek. Gesigneerd.

    “Fjord”. Huile sur toile. Signé.
    No longer available
    Dim. 40 x 50 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #490

    Een grote bronzen hanglantaarn met bol glas.

    Une grande lanterne suspendue en bronze avec verre convexe.
    No longer available
    Dim. l: 105 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #136

    Een grote art deco buffetkast met groen marmeren blad. Twee deuren en drie laden in de gordel. Een vitrine met glazen schuifdeuren als opzet.

    Un grand buffet Art Déco avec un dessus en marbre vert. Deux portes et trois tiroirs en ceinture. Surmonté d’une vitrine avec des portes coulissantes.
    No longer available
    Dim. 156 X 160 X 56 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #653

    Een gevarieerd lot tin, bestaande uit schaaltjes, kommen, kandelaars, vazen, enz. XVIIe, XIXe en XXe eeuw.

    Un lot d'étain varié, composé de plats, bols, bougeoirs, vases, etc. XVIIe, XIXe et XXe siècles.
    No longer available
    Estimate: € 50 / 80
  • #425

    Een lot van acht verschillende antieke apothekerspotten. Glas, kristal en porselein.

    Un lot de huit pots de pharmacie anciens différents. Verre, cristal et porcelaine.
    No longer available
    Dim. h: 24 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #457

    Een zwartgelakte houten voorraadpot met parelmoer inleg, met draak en vogel op het deksel.

    Un pot de rangement en bois laqué noir avec incrustation de nacre, avec dragon et oiseau sur le couvercle.
    No longer available
    Dim. h. 25 cm Ø 24 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #402

    Een antieke geborduurd Chinees hoesje met goudbrokaat en met een kraanvogel in het decor.

    Un étui chinois antique brodé avec du brocart d'or et avec une grue dans le décor.
    No longer available
    Dim. 16 x 10 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #37

    Een koppel van meerkleurig Duits porselein. Onderaan gemerkt.

    Un couple en porcelaine allemande multicolore. Marquée en bas.
    No longer available
    Dim. h: 25 & 27 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #354

    “Boten bij Dordrecht” (11 x 21 cm) en “Vissersboten op de Schelde bij Antwerpen” (11 x 18 cm). Twee potloodschetsen, de ene achteraan toegeschreven aan P.J. Clays. Evenals “Gar stattlich und herlicher inzug in die Statt Antorff Matthiae, des ErtzHertzogen zu Ostenreich. Am 2 Novemb. 1577” (22,5 x 27,5 cm). Gravure van Frans Hogenberg te Keulen. Uitgeknipt.

    Bateaux devant Dordrecht (11 x 21 cm) et Bateaux de pêche sur l'Escaut près d'Anvers (11 x 18 cm). Deux croquis au crayon dont un au dos attribué à PJ Clays. Ainsi que “Gar stattlich und herlicher inzug in die Statt Antorff Matthiae, des ErtzHertzogen zu Ostenreich. Am 2 Novemb. 1577” (22,5 x 27,5 cm). Gravure par Frans Hogenberg à Cologne. Découpée.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 80
  • #543

    Een lot van elf medailles met ontwerpen van o.a. Jean Vernon, C. Van Dionaut, Georges Petit, Dolf Ledel & R. Duboc.

    Un lot de onze médailles aux motifs de Jean Vernon, C. Van Dionaut, Georges Petit, Dolf Ledel & R. Duboc.
    No longer available
    Estimate: € 90 / 110
View all auction items ›

Veiling van 23 & 24 November 2021

Veiling volledig - 705 loten. Tentoonstelling op vrijdag 19 & zaterdag 20 november van 10.00u tot 17.00u

23 November 2021 19:00
24 November 2021 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 23 November 2021 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More