Een oeil de beuf klok met emaille wijzerplaat en opschrift Feuillette.

Een oeil de boeuf klok met emaillen wijzerplaat en opschrift Feuillette.

An oeil de boeuf clock with enamel dial and inscription Feuillette.
Dim. 51 x 39 cm
SKU: 2608250018.
Categories: Klok, XIXe eeuw.
Auction day: 26 August 2025 19:00
Catalogue #18
Estimate: € 40 / 60

  • #158
    Mre. Imp. De St. Etienne

    Een Frans percussiepistool bestemd voor de cavalerie en marine. Model 1822, vermoedelijk geproduceerd medio 19e eeuw. Dit pistool is gemaakt als percussiepistool en is geen ombouw van een vuursteenslot.

    A French percussion pistol intended for cavalry and navy use. Model 1822, likely made in the mid-19th century. This pistol was created as a percussion pistol and is not a conversion from a flintlock.
    Dim. L: 35 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #198

    Een zesschots revolver voor penvuursysteem, kaliber 9mm, met houten kolf. Met een werkend spanmechaniek. Vervaardigd 2e helft 19e eeuw.

    A six-shot revolver for pinfire system, caliber 9mm, with wooden stock. Featuring a functioning cocking mechanism. Manufactured in the second half of the 19th century.
    Dim. Lengte 27 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #191

    Een antiek militair percussiegeweer. Österreichische Waffenfabriksgesellschaft.

    An antique military percussion gun. Österreichische Waffenfabriksgesellschaft.
    Dim. Lengte 134 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #188

    Een zesschots revolver voor penvuursysteem, met houten kolf. Met een werkend spanmechaniek. Gemerkt met Luikse fabrieksmerken. Vervaardigd ca. 1890.

    A six-shot revolver for pinfire system, with wooden stock. With a functional cocking mechanism. Marked with Liege factory marks. Made around 1890.
    Dim. Lengte 16 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #218
    Simon & Halbig

    Een antieke pop met bewegende ogen, gemerkt Germany Simon & Halbig #4. Biscuit hoofdje met echt haar. In goede staat. Toegevoegd een doosje met kledij. Circa 1900.

    An antique doll with moving eyes, marked Germany Simon & Halbig #4. Biscuit head with real hair. In good condition. Comes with a box of clothing. Circa 1900.
    Dim. h 32 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #165

    Een bronzen luchter met vier armen en zes lichtpunten, twee lampen in de basis. Gedecoreerd met ramskoppen en lauwerkransen. Zonder blakers.

    A bronze chandelier with four arms and six light points, two lamps in the base. Decorated with ram heads and laurel wreaths. Without sconces.
    Dim. Hoogte 90, Ø 100 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #223

    Een lot van drie boeken met Antwerpen als onderwerp. ‘Historiek der straten en openbare plaatsen van Antwerpen’, door Augustin Thys, 1879. ‘Beknopte geschiedenis der stad Antwerpen’, door Alfons Swerts-Slock, 1898. ‘De straten van Antwerpen’, door Sleeckx, 1921.

    A lot of three books on the subject of Antwerp. 'History of the streets and public places of Antwerp', by Augustin Thys, 1879. 'Concise history of the city of Antwerp', by Alfons Swerts-Slock, 1898. 'The streets of Antwerp', by Sleeckx, 1921.
    Dim. 23/17 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #560

    Een lot van 2 zakhorloges, één met zilveren kast en porseleinen wijzerplaat, gemerkt 800, in goede/werkende staat en een verzilverd metalen Chemin De Fer Tavannes, werkend maar beschadigde emaillen wijzerplaat.

    A lot of 2 pocket watches, one with a silver case and porcelain dial, marked 800, in good/working condition and a silver-plated metal Chemin De Fer Tavannes, working but with damaged enamel dial.
    Dim. Ø 4 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #237

    Een lot van negen boeken over de geschiedenis van Antwerpen. ‘Nieuwe geschiedenis van Antwerpen, door L. Torfs, 1862. ‘Notes sur le siège de la citadelle d’Anvers, 1905. ‘La capitulation d’Anvers, par Marnix, 1883. ‘Antwerpen’s Sint-Willibrorduskerk’, door J.-B. Stockmans, 1895. ‘Le steen d’Anvers’, par Eugène Bolsaie, 1888. ‘Oude en nieuwe byzonderheden van S. Andries kerk’, zonder kaft, 1846. ‘Brugge en Antwerpen, acht eeuwen van Vlaamsche handel, door Hans van Werveke, 1941. ‘Beschryving der (..)

    A lot of nine books on the history of Antwerp. 'New history of Antwerp, by L. Torfs, 1862. 'Notes on the siege of the citadel of Antwerp, 1905. 'The capitulation of Antwerp, by Marnix, 1883. 'Antwerp's St. Willibrord's Church', by J.-B. Stockmans, 1895. 'The stone of Antwerp', by Eugène Bolsaie, 1888. 'Old and new details of S. Andries church', no cover, 1846. 'Bruges and Antwerp, eight centuries of Flemish trade, by Hans van Werveke, 1941. 'Description of the province of Antwerp', by Sleeckx, 1(..)
    Dim. 26/18 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #238

    Een lot van vijf franstalige boeken met Antwerpen als onderwerp. ‘Anvers port de mer’, E. Guyot, 1885. ‘Anvers, metropole du commerce et des arts’, deel 1 & 2, 1886. ‘La vie d’Anvers, Frédéric de France, deel 1 & 2, 1960.

    A lot of five French-language books on the subject of Antwerp. ‘Anvers port de mer’, E. Guyot, 1885. ‘Anvers, metropole du commerce et des arts’, part 1 & 2, 1886. ‘La vie d’Anvers, Frédéric de France, part 1 & 2, 1960.
    Estimate: € 75 / 100
  • #226

    A half-height solid oak cabinet with 2 doors and 2 drawers, 19th century.
    Dim. 121 x 160 x 57 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #221

    Een lot van vijf oude boeken. ‘Robert en Bertrand’, door Koen Ravestein, 2e druk, 1921. ‘Novellen uit het Antwerpsch schipperskwartier’, door J. F. Buerbaum, 1893. ‘Het taelverbond’, letterkundig tydschrift onder het bestuur van J. F. C. Verspreeuwen, 1845. ‘Onze helden van 1302’, door Duclos, 1880. ‘Tijl Uilenspiegel in Vlaanderen’, door Auctor, derde uitgaaf, 1913.

    A lot of five old books. 'Robert and Bertrand' by Koen Ravestein, 2nd edition, 1921. 'Novellen uit het Antwerpsch schipperskwartier' by J. F. Buerbaum, 1893. 'Het taelverbond', literary magazine under the editorship of J. F. C. Verspreeuwen, 1845. 'Onze helden van 1302' by Duclos, 1880. 'Til Eulenspiegel in Flanders' by Auctor, third edition, 1913.
    Dim. 28/20 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #196

    Een antieke staande klok met op de wijzerplaat het opschrift; Urbain Kern A Bruxelles.

    An antique standing clock with the inscription on the dial; Urbain Kern A Bruxelles.
    Dim. H 221, B 49, D 29 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #233
    Period: 1828

    ‘Historisch onderzoek naer den oorsprong en den waren naem de openbare plaatsen en andere oudheden van de stad Antwerpen, van stadswege uitgegeven’, H. P. Vander Hey, Stadsdrukker, 1828.

    'Historical research into the origin and true name of public places and other antiquities of the city of Antwerp, published by the city, H. P. Vander Hey, City Printer, 1828.'
    Dim. 24/15 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #178

    Een antiek vestzakpistooltje, model Derringer.

    An antique vest pocket pistol, Derringer model.
    Dim. Lengte 15 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #351

    Een Chinese penseelvaas met fauna en flora in het decor.

    A Chinese brush vase decorated with fauna and flora.
    Dim. h 29 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #651

    Een 19e eeuws massief eikenhouten ééndeurskastje.

    A 19th century solid oak single-door cabinet.
    Dim. 99 77 59 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #588

    Een antiek massief houten borduurwerk/weefgetouw.

    An antique solid wood embroidery/loom frame.
    Dim. 107 x 108 x 38 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #75

    Dim. 214 x 107 x 54 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #228

    Een lot van twee antieke boeken. ‘Gemeyne zend-brieven’, door H. Jacobi, 1774. ‘Almanach van Milanen, gecalculeert op den meridiaen van Gend, 1819.

    A lot of two antique books. 'Gemeyne zend-brieven' by H. Jacobi, 1774. 'Almanach van Milanen, calculated for the meridian of Ghent, 1819.
    Dim. 19/16 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #183

    Een 19e eeuws hagelgeweer voor randvuurmunitie. Met inscriptie; Louis Vives Y Comp. A Barcelona.

    A 19th-century pinfire shotgun. Inscription reads: Louis Vives Y Comp. A Barcelona.
    Dim. Lengte 122 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #571

    Een 19e eeuwse Engelse staanklok met wijzerplaat van koper en tin.

    A 19th-century English longcase clock with a dial in copper and tin.
    Dim. 205 x 49 x 29 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #532

    Dim. h 54 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #578

    Antieke commode met zwart marmeren blad. Vier laden.

    Antique chest of drawers with black marble top. Four drawers.
    Dim. H 90, B 129, D 59 cm
    Estimate: € 80 / 120

  • #345
    Christofle France

    Een lot van vijf verzilverde voorwerpen, gemerkt Christofle. Een schoteltje, twee lepeltjes en een peper-en zoutstel.

    A lot of five silver-plated items, marked Christofle. Includes a saucer, two spoons, and a salt and pepper set.
    Dim. Ø 15 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #310
    Val Saint Lambert.

    Een organisch gevormde vaas van VSL kristal. Blauw in de massa gekleurd. Niet getekend.

    A set of VSL crystal vases, colored blue in the mass. Also included is a small flute vase, colored green in the mass, with flake damage.
    Dim. Hoogte 26 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #118
    Val Saint Lambert

    Een 59-delig kristallen glasservies, Val Saint Lambert, bestaande uit 12 stuks h 13.5 x Ø 10 cm, 12 stuks h 11 x Ø 8.5 cm (1 glas met schilfer), 12 stuks h 10 x Ø 8 cm, 12 stuks h 9 x Ø 7.5 cm en 11 groene, h 10 x Ø 8 cm.

    A 59-piece crystal glass service by Val Saint Lambert, including 12 pieces h 13.5 x Ø 10 cm, 12 pieces h 11 x Ø 8.5 cm (1 glass with chip), 12 pieces h 10 x Ø 8 cm, 12 pieces h 9 x Ø 7.5 cm, and 11 green pieces, h 10 x Ø 8 cm.
    Dim. h 13.5 x Ø 10 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #417

    Een kalabasvaas van Chinees blauw en wit porselein.

    A calabash vase in Chinese blue and white porcelain.
    Dim. h 37 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #7

    Lot van 3 houten wandelstokken waarvan 1 een paraplu is. Het scherm van de paraplu is gescheurd.

    Lot of 3 wooden walking sticks, one of which is an umbrella. The screen of the umbrella is torn.
    Dim. Lengte 93 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #601

    Een halfronde muurtafel, openklapbaar tot kaarttafel. Met verborgen lade in de extra poot. Met een beetje schade aan het kaartblad.

    A semi-circular wall table, foldable into a card table. With a hidden drawer in the extra leg. With some damage to the card surface.
    Dim. H 75, B 108, D 54 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #103

    Een Art-Nouveau vide-poche, brons en rood koper, gedecoreerd met een leeuwenkop en klauwen. Onderaan de woorden ‘Real Bronze Geschützt’.

    An Art Nouveau "vide-poche", bronze and red copper, decorated with a lion's head and claws. At the bottom the words 'Real Bronze Geschützt'.
    Dim. 4 x 39.5 x 27 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #450

    Een 18 kt witgouden ring bezet briljanten met een gezamenlijk gewicht van 1,29 ct.

    An 18 kt white gold ring set with brilliant-cut diamonds with a total weight of 1.29 ct.
    Dim. 9,24 g
    Estimate: € 2100 / 2300
  • #300

    Een granaat van +- 1,54 ct.

    A garnet of approximately 1.54 ct.
    Dim. +- 1,54 ct.
    Estimate: € 120 / 140
  • #11

    ‘Moeder met kind’, een gestileerd bronzen beeldje. Niet getekend.

    'Mother with child', a stylized bronze figurine. Not signed.
    Dim. Hoogte 36 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #570

    Een klassieke zakhorloge in etui. Gemerkt. Transports urbains Bruxellois. Rosseel’s.

    A classic pocket watch in case. Marked. Transports urbains Bruxellois. Rosseel’s.
    Dim. Ø 5 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #9

    “Gallia Belgica, Germaniae Magnae Pars”. Ingekleurde kaart.

    "Gallia Belgica, Part of Germania Magna". Colored map.
    Dim. 14.5 x 19
    Estimate: € 15 / 25

Veiling 26 & 27 Augustus 2025

26 August 2025 19:00
27 August 2025 19:00