Een oude Franse bajonet, model 1886.

An old French bayonet, model 1886.
Dim. l 64 cm
SKU: 2608250632.
Categories: ijzer, wapens, XIXe eeuw.
Auction day: 27 August 2025 19:00
Catalogue #632
Estimate: € 60 / 80

  • #223

    Een lot van drie boeken met Antwerpen als onderwerp. ‘Historiek der straten en openbare plaatsen van Antwerpen’, door Augustin Thys, 1879. ‘Beknopte geschiedenis der stad Antwerpen’, door Alfons Swerts-Slock, 1898. ‘De straten van Antwerpen’, door Sleeckx, 1921.

    A lot of three books on the subject of Antwerp. 'History of the streets and public places of Antwerp', by Augustin Thys, 1879. 'Concise history of the city of Antwerp', by Alfons Swerts-Slock, 1898. 'The streets of Antwerp', by Sleeckx, 1921.
    Dim. 23/17 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #468

    Dim. H 75, B 128, D 117 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #228

    Een lot van twee antieke boeken. ‘Gemeyne zend-brieven’, door H. Jacobi, 1774. ‘Almanach van Milanen, gecalculeert op den meridiaen van Gend, 1819.

    A lot of two antique books. 'Gemeyne zend-brieven' by H. Jacobi, 1774. 'Almanach van Milanen, calculated for the meridian of Ghent, 1819.
    Dim. 19/16 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #651

    Een 19e eeuws massief eikenhouten ééndeurskastje.

    A 19th century solid oak single-door cabinet.
    Dim. 99 77 59 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #560

    Een lot van 2 zakhorloges, één met zilveren kast en porseleinen wijzerplaat, gemerkt 800, in goede/werkende staat en een verzilverd metalen Chemin De Fer Tavannes, werkend maar beschadigde emaillen wijzerplaat.

    A lot of 2 pocket watches, one with a silver case and porcelain dial, marked 800, in good/working condition and a silver-plated metal Chemin De Fer Tavannes, working but with damaged enamel dial.
    Dim. Ø 4 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #181

    Een Hongaarse M32 officierendolk van de luchtmacht. Gemerkt; Kozák Antal 491.

    A Hungarian M32 Air Force officer dagger. Marked; Kozak Antal 491.
    Dim. Lengte 37 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #497

    Een modernistische tafel in zwart gelakt staal en hout.

    A modernist table in black lacquered steel and wood.
    Dim. 74 x 140 x 140 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #173
    Walther

    Een Walther lg300xt luchtkarabijn in koffer. Deze karabijn heeft een energie van 15.48 Joule, kaliber 4.5mm, met een enkelschots mechanisme.

    A Walther lg300xt air rifle in case. This rifle has an energy of 15.48 Joules, 4.5mm caliber, with a single-shot mechanism.
    Dim. 4.5 mm
    Estimate: € 400 / 600
  • #532

    Dim. h 54 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #196

    Een antieke staande klok met op de wijzerplaat het opschrift; Urbain Kern A Bruxelles.

    An antique standing clock with the inscription on the dial; Urbain Kern A Bruxelles.
    Dim. H 221, B 49, D 29 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #183

    Een 19e eeuws hagelgeweer voor randvuurmunitie. Met inscriptie; Louis Vives Y Comp. A Barcelona.

    A 19th-century pinfire shotgun. Inscription reads: Louis Vives Y Comp. A Barcelona.
    Dim. Lengte 122 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #178

    Een antiek vestzakpistooltje, model Derringer.

    An antique vest pocket pistol, Derringer model.
    Dim. Lengte 15 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #221

    Een lot van vijf oude boeken. ‘Robert en Bertrand’, door Koen Ravestein, 2e druk, 1921. ‘Novellen uit het Antwerpsch schipperskwartier’, door J. F. Buerbaum, 1893. ‘Het taelverbond’, letterkundig tydschrift onder het bestuur van J. F. C. Verspreeuwen, 1845. ‘Onze helden van 1302’, door Duclos, 1880. ‘Tijl Uilenspiegel in Vlaanderen’, door Auctor, derde uitgaaf, 1913.

    A lot of five old books. 'Robert and Bertrand' by Koen Ravestein, 2nd edition, 1921. 'Novellen uit het Antwerpsch schipperskwartier' by J. F. Buerbaum, 1893. 'Het taelverbond', literary magazine under the editorship of J. F. C. Verspreeuwen, 1845. 'Onze helden van 1302' by Duclos, 1880. 'Til Eulenspiegel in Flanders' by Auctor, third edition, 1913.
    Dim. 28/20 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #233
    Period: 1828

    ‘Historisch onderzoek naer den oorsprong en den waren naem de openbare plaatsen en andere oudheden van de stad Antwerpen, van stadswege uitgegeven’, H. P. Vander Hey, Stadsdrukker, 1828.

    'Historical research into the origin and true name of public places and other antiquities of the city of Antwerp, published by the city, H. P. Vander Hey, City Printer, 1828.'
    Dim. 24/15 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #513

    Dim. h 35 cm (schenkkan)
    Estimate: € 60 / 80
  • #351

    Een Chinese penseelvaas met fauna en flora in het decor.

    A Chinese brush vase decorated with fauna and flora.
    Dim. h 29 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #191

    Een antiek militair percussiegeweer. Österreichische Waffenfabriksgesellschaft.

    An antique military percussion gun. Österreichische Waffenfabriksgesellschaft.
    Dim. Lengte 134 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #188

    Een zesschots revolver voor penvuursysteem, met houten kolf. Met een werkend spanmechaniek. Gemerkt met Luikse fabrieksmerken. Vervaardigd ca. 1890.

    A six-shot revolver for pinfire system, with wooden stock. With a functional cocking mechanism. Marked with Liege factory marks. Made around 1890.
    Dim. Lengte 16 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #458

    Twee Afrikaanse wapens, bestaande uit een ceremoniële dolk en een Konda machette.

    A lot of two African weapons, consisting of a ceremonial dagger and a Konda machete.
    Dim. Lengte 47 en 51 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #163
    Steyr

    Een Steyr LP-10 luchtdrukpistool in koffer. Met extra gastank, een setje gereedschap en loodjes.

    A Steyr LP-10 air pistol in case. With extra gas tank, a set of tools, and pellets.
    Dim. 4.5 mm
    Estimate: € 400 / 600
  • #158
    Mre. Imp. De St. Etienne

    Een Frans percussiepistool bestemd voor de cavalerie en marine. Model 1822, vermoedelijk geproduceerd medio 19e eeuw. Dit pistool is gemaakt als percussiepistool en is geen ombouw van een vuursteenslot.

    A French percussion pistol intended for cavalry and navy use. Model 1822, likely made in the mid-19th century. This pistol was created as a percussion pistol and is not a conversion from a flintlock.
    Dim. L: 35 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #218
    Simon & Halbig

    Een antieke pop met bewegende ogen, gemerkt Germany Simon & Halbig #4. Biscuit hoofdje met echt haar. In goede staat. Toegevoegd een doosje met kledij. Circa 1900.

    An antique doll with moving eyes, marked Germany Simon & Halbig #4. Biscuit head with real hair. In good condition. Comes with a box of clothing. Circa 1900.
    Dim. h 32 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #198

    Een zesschots revolver voor penvuursysteem, kaliber 9mm, met houten kolf. Met een werkend spanmechaniek. Vervaardigd 2e helft 19e eeuw.

    A six-shot revolver for pinfire system, caliber 9mm, with wooden stock. Featuring a functioning cocking mechanism. Manufactured in the second half of the 19th century.
    Dim. Lengte 27 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #203

    Een Belgische sabel, model 1850. Politie of Garde Civique-uitvoering van de sabel voor onderofficieren.

    A Belgian saber, model 1850. Police or Civic Guard version of the saber for non-commissioned officers.
    Dim. Lengte 95 cm
    Estimate: € 80 / 120

  • #289
    Nikon

    Een analoog fototoestel, Nikon F-401, te repareren (klep van filmrol sluit niet meer), met 2 lenzen: AF Nikkor 35-70mm - 1:3.3-4.5 en AF Nikkor 70-210mm - 1:4-5.6, flits, lichtmeter en tas met toebehoren.

    An analog camera, Nikon F-401, to be repaired (film roll door no longer closes), with 2 lenses: AF Nikkor 35-70mm - 1:3.3-4.5 and AF Nikkor 70-210mm - 1:4-5.6, flash, light meter, and bag with accessories.
    Dim. 10 x 15 x 6 cm (body)
    Estimate: € 40 / 60
  • #187

    Dim. Lengte 86 cm
    Estimate: € 200 / 250
  • #334
    Albert Saverys
    Period: 1886-1964

    “Vaart van Damme”, een lithografie, gesigneerd Saverys en genummerd 187/350.

    "Vaart van Damme", a lithograph, signed Saverys and numbered 187/350.
    Dim. 50 x 67 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #213
    Maria Innocentia Hummel

    Dim. h 16 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #159

    ‘Marine met zeilschepen’, olieverf op paneel. Draagt een niet geverifieerd handtekening; Henry Moret, 1909.

    'Marine with sailing ships', oil on panel. Bears a unverified signature Henry Moret, 1909.
    Dim. 14/22 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #325

    Een set van twee Napoleontische soldaten, een tamboer en een vaandeldrager. Beschilderd porselein in de stijl van Capodimonte. Niet gemerkt.

    A set of two Napoleonic soldiers, a drummer and a standard-bearer. Painted porcelain in the style of Capodimonte. Not marked.
    Dim. Hoogte 31 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #226

    A half-height solid oak cabinet with 2 doors and 2 drawers, 19th century.
    Dim. 121 x 160 x 57 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #347

    Een vintage tafellamp op een verchroomde metalen voet. Zilverkleurige lampenkap met een beetje schade. De fitting is voor een lamp type B-22 (bajonet).

    A vintage table lamp on a chrome metal base. Silver-colored lampshade with some damage. The socket is for a B-22 (bayonet) lamp type.
    Dim. Hoogte 61, Ø 35 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #395

    Een handgeknoopt Perzisch bidkleed.

    A hand-knotted Persian prayer rug.
    Dim. 86/220 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #602
    Jeanne Emma De Soomer

    ‘Het Bloemenmeisje’, gemengde techniek op paneel. Getekend; J. De Soomer.

    'The Flower Girl', mixed media on panel. Signed; J. De Soomer.
    Dim. 29/45 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #332
    Bernard Charoy
    Period: 1931-2024

    ‘Meisjesportret en een dromerig naakt’, een kleurenlitho getekend; Bernard Charoy.

    'Girl portrait and a dreamy nude,' a color lithograph signed; Bernard Charoy.
    Dim. 38/28 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #55
    Swatch
    Period: 1992

    Swatch Sam Francis GZ123 polshorloge, speciale gelimiteerde uitgave in originele verpakking. Klein beetje schade aan de verpakking.

    Swatch Sam Francis GZ123 wristwatch, special limited edition in original packaging. Slight damage to the packaging.
    Dim. Ø 34 mm
    Estimate: € 120 / 150

Veiling 26 & 27 Augustus 2025

26 August 2025 19:00
27 August 2025 19:00