Een paar tekeningen in gemengde techniek, vermoedelijk 19e eeuw. Gemonogrameerd HB.

A pair of mixed media drawings, presumably from the 19th century. Monogrammed HB.
Dim. 16/12 cm
SKU: 1612250044.
Categories: Papier, Tekening, XIXe eeuw.
Auction day: 16 December 2025 19:00
Catalogue #44
Estimate: € 50 / 75

  • #161

    Een Duits/Pruisische Mauser bajonet, M1871. Gemerkt Alex Coppel Solingen. Met regimentsstempel 12 R. D. 5. Met schede.

    A German/Prussian Mauser bayonet, M1871. Marked Alex Coppel Solingen. With regiment stamp 12 R. D. 5. With scabbard.
    Dim. Lengte 60 cm
    Estimate: € 70 / 100
  • #282
    Lodewijk Peeters

    ‘Een visser haalt de vangst binnen’, monochrome ets. Getekend Lo. Peeters. 11-25.

    ‘A fisherman brings in the catch’, monochrome etching. Signed Lo. Peeters. 11-25.
    Dim. 53/67 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #126

    Een massief houten buffetkast met opzet, tijdperk Louis Philippe.

    A solid wood buffet cabinet in Louis Philippe style.
    Dim. 202 x 130 x 55 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #227

    Een lot antieke koperen kandelaars bestaande uit 3 sets 18/19e eeuwse en één mogelijk laat 17e eeuws exemplaar.

    A lot of antique copper candlesticks consisting of 3 sets from the 18th/19th century and one possibly late 17th-century piece.
    Dim. h 26 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #12
    J. Maes

    'Abstract composition', gouache on paper. Signed J. Maes.
    Dim. 35/25 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #34
    Georg Hendrik Breitner

    ‘Boerenpaard op stal’, een aquarel met handtekening G. H. Breitner.

    "Farm Horse in the Stable," a watercolor bearing signature G. H. Breitner.
    Dim. 25/33 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #77

    Een paar grote hoornvazen van Brussels porselein met een meerkleurig bloemendecor en vergulde motieven. Omstreeks 1900. Kleine schade.

    A pair of large horn vases of Brussels porcelain with a multicolored floral decor and gilded motifs. Circa 1900. Minor damage.
    Dim. h 38 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #184
    Bernard Bosschaert

    ‘Jonge vrouw met een bos bloemen’, olieverf op papier. Getekend Bosschaert B.

    'Young woman with a bunch of flowers', oil on paper. Signed Bosschaert B.
    Dim. 37/28 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #236

    Een ronde massief houten tafel, barst in het blad.

    A round solid wooden table, crack in the top.
    Dim. h 75 x Ø 122 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #179

    ‘Landschap met ruine’, potloodtekening. Getekend F. De Braekeleer, ‘78.

    'Landscape with ruin', pencil drawing. Signed F. De Braekeleer, '78.
    Dim. 22/28 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #137

    ‘Compositie’, inkt op papier. Draagt handtekening. Corneille, ‘60.

    'Composition', ink on paper. Signed. Corneille, '60.
    Dim. 20/14 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #244

    ‘De bijtoren van de Antwerpse kathedraal’, een monochrome ets. Onleesbaar getekend buiten de plaat en met monogram ‘JB’ binnen de plaat.

    'The spire of the Antwerp Cathedral', a monochrome etching. Signed illegibly outside the plate, with monogram 'JB' inside the plate.
    Dim. 70/52 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #132

    ‘Abstracte compositie’, gemengde techniek op papier. Getekend Mathieu. Met op de rug een toewijzing aan Georges Mathieu.

    'Abstract composition', mixed media on paper. Signed Mathieu. With dedication on the back to Georges Mathieu.
    Dim. 20/27 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #284
    Joris Minne
    Period: 1897 - 1988

    ‘De citadel’, een monochrome linosnede. Getekend binnen de plaat met monogram ‘JM’.

    'The citadel', a monochromatic linocut. Signed within the plate with monogram 'JM'.
    Dim. 41/32 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #269
    Mucha

    ‘Concours de composition d’art decoratif’, een lithografie naar een ontwerp door Alphonse Mucha. Niet getekend.

    ‘Concours de composition d’art decoratif’, a lithograph after a design by Alphonse Mucha. Not signed.
    Dim. 47/33 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #167
    Henry Schouten
    Period: 1857 - 1927

    Dim. 80 x 120 cm
    Estimate: € 600 / 800
  • #32

    Dim. 49/32 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #102
    Alphonse Mora
    Period: 1891-1977

    ‘Werkpaarden in de steenbakkerij’, houtskool op paneel. Getekend Alphonse Mora.

    "Workhorses in the brickyard", charcoal on panel. Signed by Alphonse Mora.
    Dim. 98/131 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #243

    Een paar grote hoornvazen van Brussels porselein met een bloemendecor. Omstreeks 1900.

    A pair of large horn vases made of Brussels porcelain with a floral decoration. Circa 1900.
    Dim. h 32 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #217
    Frans Van Immerseel

    “De Olewagen Sage”. Een set van vijf ingekaderde houtsneden, genummerd 216/250, gesigneerd buiten de plaat, ter illustratie van een verhaal van Hans Grimm.

    "The Olewagen Sage." A set of five framed woodcuts, numbered 216/250, signed outside the plate, illustrating a story by Hans Grimm.
    Dim. 33/25 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #232
    Félix Labisse

    ‘Twee dansende bidsprinkhanen’, een kleurenlitho getekend Labisse. Nr. 97 uit een oplage van 175 exemplaren.

    'Two dancing praying mantises', a color lithograph by Labisse. Number 97 out of an edition of 175 copies.
    Dim. 60/45 cm
    Estimate: € 100 / 140
  • #106

    Een gemarquetteerde ronde tafel in Victoriaanse stijl op centrale voet.

    A marquetry round table in Victorian style on a central pedestal.
    Dim. h 80 x Ø 115 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #148

    “Carte des environs de Paris et des fortifications avec l'indication des Foires et Fêtes patronales.” Een map met rondom bezienswaardigheden, Charle, Jean Baptiste Louis. 1841. Op doek verlijmd.

    "Map of the surroundings of Paris and its fortifications with the indication of Fairs and Patronal Feasts." A map showcasing local attractions by Charle, Jean Baptiste Louis. 1841. Mounted on canvas.
    Dim. 56 x 80.5 cm
    Estimate: € 180 / 260
  • #204
    Félix Labisse

    ‘Twee vechtende schorpioenen’, een kleurenlitho getekend Labisse. Nr. 130 uit een oplage van 175 exemplaren.

    'Two Fighting Scorpions', a color lithograph signed Labisse. Number 130 out of an edition of 175 copies.
    Dim. 45/60 cm
    Estimate: € 100 / 140

  • #166
    Aldo Tura
    Period: 1909 - 1963

    A midcentury-modern bar cart by Aldo Tura, Milano, Italy in lacquered goat leather and gilded metal.
    Dim. 68 x 75 x 78 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #221

    Een spiegel in klassieke kader met vergulde ornamenten, stijl Napoleon III.

    A mirror in a classical frame with gilded ornaments, in the style of Napoleon III.
    Dim. 89/67 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #152
    Dariss

    ‘Vrachtschepen aan de kade’, olieverf op doek. Een postimpressionistisch werkje, getekend Dariss.

    ‘Freighters at the Quay’, oil on canvas. A post-impressionist piece, signed Dariss.
    Dim. 22/27 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #57

    Een set vintage kerstfiguren, jaren 50. Van beschilderd plaaster. Twee koningen hebben schade en de hoorn van een engel is manco.

    A set of vintage Christmas figures from the 1950s. Made of painted plaster. Two kings have damage and the horn of an angel is missing.
    Dim. Hoogte 5-18 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #146

    Een Chinees roodgelakte ‘High Chest’ 19e eeuw, Qing Dynastie.

    A Chinese red lacquered 'High Chest' 19th century, Qing Dynasty.
    Dim. 125 x 153 x 45 cm
    Estimate: € 200 / 400
  • #242

    ‘Stilleven met bloemen en een peer’, olieverf op paneel. Getekend Lombaert.

    'Still life with flowers and a pear', oil on panel. Signed Lombaert.
    Dim. 60/65 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #104
    Jean-Guy Beernaert
    Period: 1928-1999

    'The Cathedral of Antwerp', oil on canvas. Signed J. G. Beernaert.
    Dim. 90/110 cm
    Estimate: € 120 / 150
  • #84

    Dim. 75 x 100 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #273

    Een vintage mechanische cognac verwarmer/schenker, messing op houten voet.

    A vintage mechanical cognac warmer/pourer, brass on wooden base.
    Dim. 34 x 33 x 20 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #123

    Een gietijzeren jardinière op bijhorende sokkel.

    A cast iron jardinière on a matching pedestal.
    Dim. h 121 x Ø 49 cm
    Estimate: € 180 / 220
  • #18

    Twee aardewerken vazen, art-deco, Faiencerie de Thulin, gemerkt 30 Made in Belgium.

    Two earthenware vases, art-deco style, Faiencerie de Thulin, marked 30 Made in Belgium.
    Dim. h 30 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #229

    Abstracte compositie, olieverf op doek in de geest van Karel Appel. Getekend Neyt?

    Abstract composition, oil on canvas in the spirit of Karel Appel. Signed Neyt?
    Dim. 90/80 cm
    Estimate: € 80 / 120

Antiekveiling 16 December 2025

16 December 2025 19:00