Een paar zilveren kandelaars, Lille (F). Makersmerkteken; JB. Jaarmerk; gekroonde Fleur de Lis (1776-1780). 1035 g.

A pair of silver candlesticks, Lille (France). Maker's mark: JB. Date mark: crowned Fleur de Lis (1776-1780). 1035 g.
Dim. Hoogte 30 cm
SKU: 2705250038.
Categories: XVIIIe eeuw, Zilver.
Auction day: 27 May 2025 19:00
Catalogue #38
Estimate: € 800 / 1200

  • #435

    Een 18e eeuwse theebus, blik met papier en glas, met de Heilige Ioanna afgebeeld alsook oud Nederlands. Te restaureren.

    An 18th-century tea caddy, tin with paper and glass, depicting Saint Joanna as well as old Dutch. Needs restoration.
    Dim. 14 x 13.5 x 7 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #188

    Een lot van 4 zilveren suikertangen, diverse keuren. 145 gram.

    A lot of 4 silver sugar tongs, various hallmarks. 145 grams.
    Dim. l 16 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #155

    Een keramisch paneel met de heilige Chiara, gedateerd 1696, gerestaureerd. Toegevoegd een aardewerken wijwatervat vermoedelijk uit de 18e eeuw.

    A ceramic panel depicting Saint Chiara, dated 1696, restored. Also included an earthenware holy water font, likely from the 18th century.
    Dim. 26.5 x 21 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #98

    4 zilveren items, bestaande uit een schaaltje met Indonesisch decor, een luciferhouder met Nederlandse keuren door Herman Hooykaas, een beeldje van een tondelloopster en een blaasbalgje, deze laatste 2 eveneens Nederlands gemerkt. 70 gram totaalgewicht.

    A lot of 4 silver items, including a bowl with Indonesian decoration, a matchbox holder with Dutch hallmarks by Herman Hooykaas, a figurine of a tondelloopster, and a small bellows, the latter 2 also Dutch marked. Total weight 70 grams.
    Dim. Ø 8.5 cm
    Estimate: € 70 / 100
  • #203

    Een set van 2 zoutvaatjes gemerkt Birmingham, England, jaarletter h, 1907 en makers merk B&S Ld.

    A set of 2 salt cellars marked Birmingham, England, date letter h, 1907 and maker's mark B&S Ld.
    Dim. h 10 - 55 gram
    Estimate: € 50 / 70
  • #279

    Paar 18e eeuwse gravures. Architecturaal element en een Italiaans bed.

    Pair of 18th-century engravings. Architectural element and an Italian bed.
    Dim. 36/25 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #68

    Een 18e eeuwse Hollandse massief eikenhouten pastoorskast.

    An 18th-century Dutch solid oak pastor's cabinet.
    Dim. 195 x 195 x 65 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #181

    Een gevarieerd lot zilveren items met een variatie aan keuren bestaande uit een beker, een notaboekje, een halsketting, een luciferdoosje, een parfumflesje, een brievenklem, een haakje, een brilletje, een serveervork, een kadertje, een potlood en een rammelaar. 195 gram.

    A varied lot of silver items with a variety of hallmarks consisting of a cup, a notebook, a necklace, a matchbox, a perfume bottle, a letter clip, a hook, glasses, a serving fork, a frame, a pencil, and a rattle. 195 grams.
    Dim. l 28 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #127

    Een paar 18e eeuwse apothekerspotten van Delfts aardewerk. Met de opschriften; DIASC:FRAC en METRID:DAM

    A pair of 18th-century Dutch Delftware apothecary jars. Inscribed with: DIASC:FRAC and METRID:DAM
    Dim. Hoogte 26, Ø 21 cm
    Estimate: € 120 / 150
  • #101

    Een Icoontje met 925‰ zilver. Byzantijnse kopie.

    An icon with 925‰ silver. Byzantine copy.
    Dim. 85/65 mm
    Estimate: € 60 / 80
  • #9

    Antiek houten beeldje van een pater. Met resten van polychrome beschildering, rechterarm manco. Vermoedelijk 18e eeuw.

    Antique wooden statue of a monk. With remnants of polychrome paint, right arm missing. Probably from the 18th century.
    Dim. Hoogte 23 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #128
    Delheid

    Een lot van 24 zilveren vorken en lepels van gevarieerd makelij waaronder 3 gemerkt Delheid, verder hoofdzakelijk Belgische keuren waaronder van voor 1868. 1335 gram.

    A lot of 24 silver forks and spoons of varied types including 3 marked Delheid, mainly Belgian hallmarks from before 1868. 1335 grams.
    Dim. oa AG 950‰
    Estimate: € 700 / 900
  • #178

    Een Chinees porseleinen dekselpotje, famille rose, met een decor van bloemen.

    A Chinese porcelain lidded pot, famille rose, decorated with flowers.
    Dim. h 14.5 x Ø 11.5 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #205

    Een zilveren sigarettendoos, gemerkt ‘Sterling 925’, met houten inzet en een foto ‘125 jahre Kölnische Rückversicherungs-Gesellschaft.

    A silver cigarette case, marked 'Sterling 925', with wooden inlay and a photo '125 years Kölnische Rückversicherungs-Gesellschaft'.
    Dim. 3.5 x 17 x 10 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #145

    Dim. h 196 x b 52 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #108

    Set van 12 zilveren lepeltjes en een suikertang. 800/1000. Gemerkt met een haan en de letter P. In casette, gemerkt; F. Peeters, Malines. 245 gram.

    Set of 12 silver spoons and a sugar tongs. 800/1000. Marked with a rooster and the letter P. In box, marked; F. Peeters, Malines. 245 grams.
    Dim. H 5, B 36, D 17 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #88

    Een lotje zilver bestaande uit 2 dessertvorkjes, Nederlandse keuren en VDB in houten opbergdoosje en een fruitlepel, circa 1900 met Franse keuren en EC. 95 gram totaalgewicht.

    A lot of silver consisting of 2 dessert forks, Dutch hallmarks and VDB in a wooden storage box, and a fruit spoon, circa 1900 with French hallmarks and EC. Total weight of 95 grams.
    Dim. l 23.5 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #51

    Een paar 19e eeuwse zilveren sauskommen in Lodewijk XV-stijl. Keuren met gestileerde lelie. 665 g.

    A pair of 19th-century silver sauce boats in Louis XV. Maker's mark with stylised fleur de lys. 665 g.
    Dim. H 15, L 17 cm
    Estimate: € 500 / 700
  • #218

    Een zilveren sleutelhanger, als geschenk aan de passagiers van dit legendarische vliegtuig, gemerkt 925, 25 gram.

    A silver keychain, given as a gift to the passengers of this legendary airplane, marked 925, 25 grams.
    Dim. l 8.5 cm
    Estimate: € 20 / 30
  • #183

    Een gevarieerd lot van 11 zilveren lepeltjes met een variatie aan keuren. 145 gram.

    A varied lot of 11 silver spoons with a variety of hallmarks. 145 grams.
    Dim. l 20 cm 145 gram
    Estimate: € 120 / 140
  • #198

    Een set van 2 zilveren schaaltjes op voet, Belgische keuren, gefabriceerd tussen 1831 en 1868. 170 gram.

    A set of 2 silver dishes on pedestal, Belgian hallmarks, manufactured between 1831 and 1868. 170 grams.
    Dim. 800‰ h 7 x Ø 8 cm
    Estimate: € 140 / 160
  • #95

    Een lotje munten, hoofdzakelijk Belgisch. 2 maal 500 fr 1980 (5 koningen), 1 maal 250 fr 1976 (Boudewijn), 1 maal 250 fr 1995 (Astrid) en 2 maal 100 fr (4 koningen) waarvan 1 voorzien van een hangertje. Toegevoegd farde munten stempelglans 1990, Waterloo, twee Franse penningen en een Mexicaanse munt.

    A lot of coins, mainly Belgian. 2 times 500 fr 1980 (5 kings), 1 time 250 fr 1976 (Baudouin), 1 time 250 fr 1995 (Astrid), and 2 times 100 fr (4 kings) with 1 having a pendant. Added folder of coins proof 1990, Waterloo, two French tokens, and a Mexican coin.
    Estimate: € 100 / 150

  • #174

    ‘Slapende keukenmeid’. Olieverf op paneel, in de stijl van de 19e eeuw. Draagt lakzegel op de rug.

    'Sleeping kitchen maid'. Oil on panel, in the style of the 19th century. Bears wax seal on the back.
    Dim. 25/31 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #257

    Lot van 4 Westerwald aardewerken schenkkannen en een vaas met een herstelling aan de basis.

    Lot of 4 Westerwald earthenware jugs and a vase with a repair at the base.
    Dim. Hoogte 34 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #362
    Henri de Toulouse-Lautrec
    Period: 1864-1901

    “Aristide Bruant”, een kleurenlitho met droogstempel en certificaat, genummerd 260/275.

    "Aristide Bruant", a color lithograph with embossing and certificate, numbered 260/275.
    Dim. 70 x 48 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #173

    Een art-deco tafellamp bestaande uit een bronzen vogel op glazen golf en marmeren sokkel.

    An Art Deco table lamp consisting of a bronze bird on a glass wave and marble base.
    Dim. 47 x 57 x 19 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #171
    Stentor

    Een viool, Stentor music company, the Stentor Student 1, in draagkoffertje.

    A violin, Stentor music company, the Stentor Student 1, in carrying case.
    Dim. l 55 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #73

    Een antiek houten naaikistje met messing inlegwerk en vele toebehoren.

    An antique wooden sewing box with brass inlay and various accessories.
    Dim. 14 x 30 x 22 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #503

    Een lot van 5 vintage fototoestellen, bestaande uit een Agfa Isolette, een Yashica YK, een Beier Beirette, een Kodak no 120 boxcamera en een kodak Instamatic 100.

    A lot of 5 vintage cameras, including an Agfa Isolette, a Yashica YK, a Beier Beirette, a Kodak no 120 box camera, and a Kodak Instamatic 100.
    Estimate: € 40 / 60
  • #129

    “Portret van een Belgisch militair”. In ovale lijst.

    "Portrait of a Belgian soldier." In oval frame.
    Dim. 37 x 26 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #210

    Een 18 kt geelgouden schakelarmband bezet met saffier en amethist met een gezamenlijk gewicht van +- 2 ct.

    An 18 kt yellow gold link bracelet set with sapphire and amethyst totaling approximately 2 ct.
    Dim. 17,55 g L: 18,5 cm
    Estimate: € 1000 / 1200
  • #195

    Een gebeitste houten spiegel in barokke stijl, met onderaan twee lichtpunten en een kleine console.

    A stained wooden mirror in baroque style, with two light points at the bottom and a small console.
    Dim. H. 125 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #118

    Een set van 2 grote antieke porseleinen wandkandelaars met putti.

    A set of 2 large antique porcelain wall sconces with putti.
    Dim. h 47 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #480

    Een 18 kt witgouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,24 ct. en een centrale robijn van +- 0,30 ct.

    Dim. 3 g
    Estimate: € 700 / 800

Veiling van 27 & 28 Mei 2025

27 May 2025 19:00
28 May 2025 19:00