Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een schemerlamp, gedragen door een aardewerken aap.

Een schemerlamp, gedragen door een aardewerken aap.

Une lampe portée par un singe en faïence.
Online only
Dim. h: 54 cm
SKU: 2608200171.
Category: Verlichting.
Auction day: 26 August 2020 20:00
Catalogue #171
Estimate: € 50 / 60
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #203

    Een art deco hallantaarn met een gesatineerde glazen kap.

    Lanterne art déco à abat-jour en verre satiné.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 33 cm
    Estimate: € 35 / 50
  • #201

    Een messingen luchter met vijf lichtarmen met glazen kappen.

    Lustre en laiton à cinq lumières. Abat-jour en verre.
    No longer available
    Online only
    Estimate: € 30 / 40
  • #200

    Een zes-armige luchter van messing en Delfts aardewerk.

    Lustre à six bras en laiton et faïence de Delft.
    No longer available
    Online only
    Estimate: € 10 / 12
  • #74

    Een messingen kandelaar in barokke stijl.

    Bougeoir en laiton de style baroque.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 55 cm
    Estimate: € 20 / 30
  • #19

    Een messingen lampenvoet.

    Pied de lampe en laiton.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 46 cm (z.k.)
    Estimate: € 30 / 40
  • #202

    Een halluchtertje met roze glazen kap.

    Lustre de vestibule en verre rose.
    No longer available
    Online only
    Dim. Ø: 36 cm
    Estimate: € 25 / 35
  • #75

    Een paar messingen kandelaars in barokke stijl, gemonteerd als lamp.

    Paire de bougeoirs en laiton de style baroque, montés en lampe.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 42 cm (z.k.)
    Estimate: € 30 / 50
  • #199

    Een halluchtertje met een glazen coupe met een landschapsdecor.

    Lustre de vestibule à coupe en verre décorée d’un paysage.
    No longer available
    Online only
    Dim. Ø: 25 cm
    Estimate: € 25 / 35
  • #194

    Een luchtertje met vijf lichtpunten. Omstreeks 1960.

    Petit lustre des années 1960 à cinq lumières.
    No longer available
    Online only
    Estimate: € 20 / 25
  • #131

    Een grote vol messingen kandelaar met een Habsburgse adelaar.

    Un grand candélabre en laiton plein à décoration d’un aigle de Habsbourg.
    No longer available
    Online only
    Dim. H. 57 cm
    Estimate: € 40 / 80
  • #7

    Een messingen lampenvoet.

    Pied de lampe en laiton.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 45 cm
    Estimate: € 15 / 20
  • #102

    Vier hangende verlichtingselementen in de vorm van een staaf met een glazen kelk.

    Quatre lampes à suspendre.
    No longer available
    Online only
    Dim. l: 57 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #193

    Een klein messingen luchtertje met vier lichtpunten en versierd met paarse glazen bolletjes en kleurloze pendeloques.

    Petit lustre en laiton à quatre lumières décoré de boules en verre colorées et de pendeloques incolores.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 37 cm
    Estimate: € 40 / 60

Other lots in this auction

  • #26

    Een opengewerkt mandje en een kistje van verzilverd metaal, een 800‰ zilveren doopbekertje en een tinnen siervaasje.

    Corbeille ajourée et coffret en métal argenté, ainsi qu’un gobelet de naissance en argent 800/1000 et un petit vase en étain.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 4, 8 & 18 cm
    Estimate: € 15 / 20
  • #37
    Leonardo Torfs
    Period: °1927

    “Visser onder een knotwilg”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 9/50 buiten de plaat.

    “Pêcheur sous une saule”. Eau forte. Signée et numérotée 9/50 hors planche.
    No longer available
    Online only
    Dim. 19 x 15 cm
    Estimate: € 20 / 30
  • #160

    Een schouwpendule van bruingepatineerd zamak, wit marmer en verguld koper. Bovenaan getooid met een Bijbelse scène. Een armpje manco.

    Une pendule de cheminée en régule patinée, marbre blanc et cuivre. Décoration scène biblique. Il manque un bras a l’une des figures.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 41 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #9

    Een porseleinen mokaserviesje, bestaande uit vijf kopjes en vier bordjes. Frankrijk.

    Service à moka en porcelaine comprenat 5 tasses et 4 soucoupes. France.
    No longer available
    Online only
    Estimate: € 15 / 25
  • #54

    “Il caso interessante”. Een ingekleurde gravure.

    “Il caso interessante”. Gravure colorée.
    No longer available
    Online only
    Dim. 25 x 35 cm
    Estimate: € 25 / 40
  • #172

    Een paar dekselvazen van Imariporselein met bloemendecors. Enkele randschilfers en een restauratie aan één van de deksels.

    Une paire de vases à couvercle en porcelaine Imari décors de fleurs. Quelques éclats au rebord et une restauration sur un couvercle.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 38 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #210

    Een wit- en grijsgepatineerd rechthoekig tafeltje.

    Petite table rustique rectangulaire.
    No longer available
    Online only
    Dim. 98 x 58 cm
    Estimate: € 10 / 15
  • #130

    Lot boeken. Van Isacker/Van Uytven, “Antwerpen. Twaalf eeuwen geschiedenis en cultuur”. Ed. Mercatorfonds 1986 (in huls). Voet, “De Gouden Eeuw van Antwerpen”, Ed. Mercatorfonds 1973 (in huls). Haesaerts (vert. Mesotten), “Sint-Martens-Latem, gezegend oord van de Vlaamse Kunst”, Ed. Mercatorfonds 1982 (in huls). “Benedictus Pater Europae”, Ed. Mercatorfonds 1980 (in huls). “Gent. Apologie van een rebelse stad”, Masereelfonds 1989 (in huls). “Vlaamse Kunst van de oorsprong tot heden”, Masereelfon(..)

    Lot de livres.
    No longer available
    Online only
    Estimate: € 300 / 400
  • #23

    Een opengewerkte design-fruitschaal van porselein met een zilverkleurig glazuur.

    Coupe à fruits ajourée en porcelaine.
    No longer available
    Online only
    Dim. Ø: 28 cm
    Estimate: € 20 / 25
  • #85
    Frans Warringa

    “Abstracte composities”. Olieverf op doek. De ene gesigneerd en gedateerd 1986 (81 x 101 cm). De andere gesigneerd en gedateerd 1985 (75 x 100 cm).

    Compositions abstraites . Huile sur toile. L'une signée et datée 1986 (81 x 101 cm). L'autre signée et datée 1985 (75 x 100 cm).
    No longer available
    Online only
    Estimate: € 60 / 100
  • #29
    China Pearl

    Een 20-delig porseleinen servies voor 4 personen, versierd met een meerkleurig bloemendecor. Model ‘Rhine’ uit ‘The Artland Collection’. Onderaan gemerkt en in originele doos. 1988.

    Service 20 pièces pour quatre personnes, décoré de fleurs polychromes. Modèle “Rhine” de la “Artland Collection”. Marque sous la base, boîte d’origine. 1988.
    No longer available
    Online only
    Estimate: € 30 / 50
  • #49
    Frank-Ivo Van Damme

    “Als Merksemse stroboer geboren heb ik mijn aard nooit verloren”. Een houtsnede. Gesigneerd buiten de plaat.

    “Als Merksemse stroboer geboren heb ik mijn aard nooit verloren”. Gravure sur bois. Signée hors planche.
    No longer available
    Online only
    Dim. 40 x 27 cm
    Estimate: € 30 / 40
View all auction items ›

Online-Only veiling van 26 augustus 2020

Op 26 augustus wordt aan de hoogste bieder het lot toegewezen bij elk redelijk bod (incrementen van ± 10% boven het vorige bod en indien een lot is toegewezen +22% commissie op de uiteindelijke hamerprijs en + € 2,00 tafelgeld per lot). De biedingen zijn PRIJS PER LOT. Voor vragen over details of extra foto’s kan u mailen naar info@jordaens.eu


On August 26th the lot will be assigned to the highest bidder on each reasonable bid (increments of ± 10% added to the previous bid; once assigned a lot there is a +22% commission on the final hammer price and a + € 2,00 fixed cost per lot). All bids are PRICE PER LOT. Mail us at info@jordaens.eu for questions about details or extra photos.

26 August 2020 20:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 26 August 2020 20:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More