Een set van 4 ingekleurde lithografiën met ornitologisch onderwerp, dessiné et gravé par Martinet, bestaande uit: Gélinole mâle du Canada, la Bartavelle, Francolin mâle en petite tourtelle de St. Dominique & de la Martinique.
François Nicolas Martinet
Period: 1725/31 - 1804

A set of 4 hand-colored lithographs with ornithological subject, designed and engraved by Martinet, including: Canadian Gélinole male, the Bartavelle, male Francolin, and small turtledove from St. Dominique & Martinique.
Dim. 22 x 18 cm
SKU: 2502250029.
Categories: Grafiek, XIXe eeuw, XVIIIe eeuw.
Auction day: 25 February 2025 19:00
Catalogue #29
Estimate: € 80 / 120

  • #135

    Een gepolychromeerd beeld van een engel in hout op sokkel, een arm, een vleugel en een deeltje van de sokkel manco. 18e eeuws.

    A polychrome wooden sculpture of an angel on a pedestal, missing an arm, a wing, and part of the pedestal. 18th century.
    Dim. h 70 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #109

    Ongekunsteld 19e eeuws schilderij. Olie op doek. Stelt voor een hoeve met bijgebouwen in een bosrijk landschap. Omlijst in een fraai goudkleurig kader met mooie ouderdomspatina. Onleesbaar gesigneerd, links onderaan.

    Unaffected 19th century painting. Oil on canvas. Depicts a farmstead with outbuildings in a wooded landscape. Framed in a lovely gold-colored frame with beautiful age patina. Signed illegibly, bottom left.
    Dim. 30/50 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #123

    Een set van 7 oude begijnenstoeltjes, massief eik met biezen zitting.

    A set of 7 antique beguinage chairs, solid oak with rush seats.
    Dim. 84 x 43 x 35 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #366

    Een Empire vitrine/schrijfmeubel met fineer, verguld bronzen beslag en marmeren blad. 2 deuren en 6 laden waarvan één met schrijfdeel vanbinnen.

    An Empire display/writing cabinet with veneer, gilt bronze fittings, and a marble top. 2 doors and 6 drawers, one of which has a writing compartment inside.
    Dim. 167 x 105 x 58 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #216

    Dim. 214 x 107 x 54 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #516

    Een Engels mahoniehouten ladenkastje met 4 laden.

    An English mahogany chest of drawers with 4 drawers.
    Dim. 74 x 60.5 x 48 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #196

    Antieke legkast met vitrineopzet. 5 deuren. Met paneelrug.

    Antique cupboard with display case attachment. 5 doors. With panel back.
    Dim. H 230, B 195, D 60 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #346
    Period: 19e eeuw

    Kaptafel met wortelfineer. Met marmeren blad en spiegel. Een deel van de scharnierbeugels is manco. 19e eeuw

    Dressing table with root veneer. With marble top and mirror. Some of the hinge brackets are missing. 19th century.
    Dim. H101, B 80, D 45 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #165
    Dihl Et Guerhard

    Een 27-delig Empire grisaille en verguld koffieservies in Parijs porselein, 19e eeuws. Bestaande uit een koffiepot, een suikerpot, een melkkannetje, 12 tassen en 12 ondertassen. Onderaan gemerkt.

    A 27-piece Empire gray and gilt coffee service in Paris porcelain, 19th century. Includes a coffee pot, a sugar pot, a creamer, 12 cups, and 12 saucers. Marked on the bottom.
    Dim. h 16 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #324
    De Coene

    “Interieur met belezen man”, een schilderij, olieverf op doek, gesigneerd ‘De Coene’. Alsook op de achterzeide een schilderij van een jongeman met ontblote borstkas.

    "Interior with learned man", a painting, oil on canvas, signed 'De Coene'. Also on the reverse side a painting of a young man with a bare chest.
    Dim. 81 x 101 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #157

    Dim. h 33 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #116

    Een antiek schrijfmeubeltje met rood lederen schrijftablet in de lade.

    An antique writing desk with a red leather writing tablet in the drawer.
    Dim. 92 x 53 x 40 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #533
    Sèvres

    A set of 2 biscuit vases with a floral decor and gilded bronze ornaments and base. Both vases have damage to the flowers. They bear the Sèvres mark at the bottom.
    Dim. h 29 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #539

    “Aduno Koro”. Een gesculpteerde houten rituele koffer met reptielen en figuratief decor. Dogon, Mali.

    "Aduno Koro". A wooden carved ritual trunk with reptiles and figurative decoration. Dogon, Mali.
    Dim. 27,5 x 87 x 20 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #225

    Een Luikse kaarsen-luster met 6 armen, 19e eeuws. Nieuwe elektriciteit bijgeleverd, niet gemonteerd voor transport.

    A 19th-century Liège candle chandelier with 6 arms. New electrical wiring included, not assembled for transportation.
    Dim. h 97 x Ø 80 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #388
    Maleville a Gourdon

    Een comtoise klok, Maleville a Gourdon, met meerkleurige Dinanderie en bewegend deel in de slinger.

    A comtoise clock, Maleville a Gourdon, with multi-colored Dinanderie and a moving element in the pendulum.
    Dim. 48 x 39 x 17 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #474
    Period: 1981

    Lithografische reproductie van pagina 45 uit het album ‘L’affaire Tournesol’ door Hergé.

    Lithographic reproduction of page 45 from the album 'The Calculus Affair' by Hergé.
    Dim. 70/100 cm
    Estimate: € 90 / 120
  • #146

    Een mahoniehouten vitrinekast, 19e eeuws, met 4 deuren en 2 laden.

    A mahogany display cabinet, 19th century, with 4 doors and 2 drawers.
    Dim. 232 x 128 x 52 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #136

    Een antieke bruidskoffer uit Indië, massief hout met koperen beslag. Op houten wielen.

    An antique bridal chest from India, solid wood with copper fittings. On wooden wheels.
    Dim. 73 x 113 x 54 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #65

    Een set van 4 stoelen in Louis Philippe stijl met gebloemde stoffen zitting. Met gerestaureerde delen waarvan één aan de achterste poten. XIXde eeuw.

    A set of 4 chairs in Louis Philippe style with floral fabric seats. Restored, with one part on the back legs. 19th century.
    Dim. h 96 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #206

    Een antieke gietijzeren haardplaat afkomstig uit een kasteel, mogelijks gerelateerd aan de leerlooiersgilde. Met afbeeldingen van engelenhoofdjes, ambachten en een koningin? 17e/18e eeuws.

    An antique cast iron fireback from a castle, possibly related to the tanners' guild. Featuring images of angel heads, crafts, and a queen? 17th/18th century.
    Dim. h 196 x b 52 cm
    Estimate: € 800 / 1200
  • #26

    Een antieke gesculpteerde eikenhouten armstoel met biezen zit. Nederlands werk.

    An antique carved oak armchair with rush seat. Dutch work.
    Dim. 90 x 52 x 43 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #364

    Een 18e eeuwse pique-fleurs van aardewerk, met schilferschade.

    An 18th-century earthenware floral container, with flake damage.
    Dim. 19 x 22 x 10 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #553

    Dim. 17 x Ø18cm
    Estimate: € 30 / 50

  • #12
    Clement Pardon

    “Zomerbloemen.” Olieverf op doek, gesigneerd. Gedateerd 06/10/1960.

    "Summer Flowers." Oil on canvas, signed. Dated 06/10/1960.
    Dim. 38 x 29 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #235

    Een donker gebeeldhouwde eikenhouten armstoel, Louis XV stijl, Gobelin bekleding met florale motieven.

    A dark carved oak armchair, Louis XV style, Gobelin upholstery with floral motifs.
    Dim. 108 x 67 x 56 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #485
    Gamages London

    “Navigator”. Een polshorloge-chronograph met quartzwerk en rubberen band. In oorspronkelijke verpakking Nieuwstaat.

    "Navigator" A wristwatch chronograph with quartz movement and rubber strap. In original packaging. Like new condition.
    Estimate: € 80 / 120
  • #348
    Bandai, Japan

    Een uitgebreid lot Robotten en toebehoren, meestal onvolledig, bestaande uit Bandai Power Rangers en dergelijke. Toegevoegd 3 laser-guns en Batman.

    A comprehensive lot of Robots and accessories, mostly incomplete, consisting of Bandai Power Rangers and similar. Plus 3 laser guns and Batman added.
    Dim. h 39 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #488
    Märklin

    Märklin modeltrein 3065, ‘Diesellokomotive’. Made in Western Germany.

    Märklin model train 3065, "Diesel Locomotive." Made in Western Germany.
    Dim. l 13 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #299

    “Het dobbelspel”, een reproductie naar het werk van Bartolome Esteban Murillo, olieverf op doek. Gemonogrammeerd LC en gedateerd 1950.

    "The dice game," a reproduction after the work of Bartolome Esteban Murillo, oil on canvas. Monogrammed LC and dated 1950.
    Dim. 50 x 38 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #2

    “Verkleed bal”, een set van 2 beelden in meerkleurig porselein met Meissen merk. Minieme schade aan de sokkel van het meisje.

    "Costume ball", a set of 2 multicolored porcelain figures with Meissen mark. Slight damage to the base of the girl.
    Dim. h 28 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #141
    Dominique Van den Bossche

    Een terracotta buste van een glimlachend meisje.

    A terracotta bust of a smiling girl.
    Dim. h 38 + 16 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #19
    Frans Van Vlodrop

    Oude hoeve met beekje. Olieverfschilderij op doek. Gesigneerd: F Van Vlodrop.

    Old farmhouse with stream. Oil painting on canvas. Signed: F Van Vlodrop.
    Dim. 59/43 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #83

    Een lot van bier- en frisdrankenreclame van De Koninck, Karmeliet, Westmalle, Palm, Triple d’Anvers, Lipton en Coca Cola.

    A lot of beer and soft drink advertisements including De Koninck, Karmeliet, Westmalle, Palm, Triple d'Anvers, Lipton, and Coca Cola.
    Dim. 98 x 47.5 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #254
    Schilderspel(?)

    “Boerin bij hoeve.” Olieverf op doek.

    "Peasant Woman at Farmhouse." Oil on canvas.
    Dim. 40 x 60 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #548

    “Hunting scene with dogs and wild boar.” Terracotta sculpture. Presumably bears monogram. On marble base. In the style of Antonio Amorgasti. Two dog tails restored.
    Dim. 31 x 63 x 22 cm
    Estimate: € 60 / 80

Veiling van 25 & 26 Februari 2025

25 February 2025 19:00
26 February 2025 19:00