Een set van 4 ingekleurde lithografiën met ornitologisch onderwerp, dessiné et gravé par Martinet, bestaande uit: Gélinole mâle du Canada, la Bartavelle, Francolin mâle en petite tourtelle de St. Dominique & de la Martinique.
François Nicolas Martinet
Period: 1725/31 - 1804

A set of 4 hand-colored lithographs with ornithological subject, designed and engraved by Martinet, including: Canadian Gélinole male, the Bartavelle, male Francolin, and small turtledove from St. Dominique & Martinique.
Dim. 22 x 18 cm
SKU: 2502250029.
Categories: Grafiek, XIXe eeuw, XVIIIe eeuw.
Auction day: 25 February 2025 19:00
Catalogue #29
Estimate: € 80 / 120

  • #225

    Een Luikse kaarsen-luster met 6 armen, 19e eeuws. Nieuwe elektriciteit bijgeleverd, niet gemonteerd voor transport.

    A 19th-century Liège candle chandelier with 6 arms. New electrical wiring included, not assembled for transportation.
    Dim. h 97 x Ø 80 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #324
    De Coene

    “Interieur met belezen man”, een schilderij, olieverf op doek, gesigneerd ‘De Coene’. Alsook op de achterzeide een schilderij van een jongeman met ontblote borstkas.

    "Interior with learned man", a painting, oil on canvas, signed 'De Coene'. Also on the reverse side a painting of a young man with a bare chest.
    Dim. 81 x 101 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #474
    Period: 1981

    Lithografische reproductie van pagina 45 uit het album ‘L’affaire Tournesol’ door Hergé.

    Lithographic reproduction of page 45 from the album 'The Calculus Affair' by Hergé.
    Dim. 70/100 cm
    Estimate: € 90 / 120
  • #206

    Een antieke gietijzeren haardplaat afkomstig uit een kasteel, mogelijks gerelateerd aan de leerlooiersgilde. Met afbeeldingen van engelenhoofdjes, ambachten en een koningin? 17e/18e eeuws.

    An antique cast iron fireback from a castle, possibly related to the tanners' guild. Featuring images of angel heads, crafts, and a queen? 17th/18th century.
    Dim. h 196 x b 52 cm
    Estimate: € 800 / 1200
  • #136

    Een antieke bruidskoffer uit Indië, massief hout met koperen beslag. Op houten wielen.

    An antique bridal chest from India, solid wood with copper fittings. On wooden wheels.
    Dim. 73 x 113 x 54 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #65

    Een set van 4 stoelen in Louis Philippe stijl met gebloemde stoffen zitting. Met gerestaureerde delen waarvan één aan de achterste poten. XIXde eeuw.

    A set of 4 chairs in Louis Philippe style with floral fabric seats. Restored, with one part on the back legs. 19th century.
    Dim. h 96 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #165
    Dihl Et Guerhard

    Een 27-delig Empire grisaille en verguld koffieservies in Parijs porselein, 19e eeuws. Bestaande uit een koffiepot, een suikerpot, een melkkannetje, 12 tassen en 12 ondertassen. Onderaan gemerkt.

    A 27-piece Empire gray and gilt coffee service in Paris porcelain, 19th century. Includes a coffee pot, a sugar pot, a creamer, 12 cups, and 12 saucers. Marked on the bottom.
    Dim. h 16 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #366

    Een Empire vitrine/schrijfmeubel met fineer, verguld bronzen beslag en marmeren blad. 2 deuren en 6 laden waarvan één met schrijfdeel vanbinnen.

    An Empire display/writing cabinet with veneer, gilt bronze fittings, and a marble top. 2 doors and 6 drawers, one of which has a writing compartment inside.
    Dim. 167 x 105 x 58 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #123

    Een set van 7 oude begijnenstoeltjes, massief eik met biezen zitting.

    A set of 7 antique beguinage chairs, solid oak with rush seats.
    Dim. 84 x 43 x 35 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #157

    Dim. h 33 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #146

    Een mahoniehouten vitrinekast, 19e eeuws, met 4 deuren en 2 laden.

    A mahogany display cabinet, 19th century, with 4 doors and 2 drawers.
    Dim. 232 x 128 x 52 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #216

    Dim. 214 x 107 x 54 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #116

    Een antiek schrijfmeubeltje met rood lederen schrijftablet in de lade.

    An antique writing desk with a red leather writing tablet in the drawer.
    Dim. 92 x 53 x 40 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #109

    Ongekunsteld 19e eeuws schilderij. Olie op doek. Stelt voor een hoeve met bijgebouwen in een bosrijk landschap. Omlijst in een fraai goudkleurig kader met mooie ouderdomspatina. Onleesbaar gesigneerd, links onderaan.

    Unaffected 19th century painting. Oil on canvas. Depicts a farmstead with outbuildings in a wooded landscape. Framed in a lovely gold-colored frame with beautiful age patina. Signed illegibly, bottom left.
    Dim. 30/50 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #135

    Een gepolychromeerd beeld van een engel in hout op sokkel, een arm, een vleugel en een deeltje van de sokkel manco. 18e eeuws.

    A polychrome wooden sculpture of an angel on a pedestal, missing an arm, a wing, and part of the pedestal. 18th century.
    Dim. h 70 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #346
    Period: 19e eeuw

    Kaptafel met wortelfineer. Met marmeren blad en spiegel. Een deel van de scharnierbeugels is manco. 19e eeuw

    Dressing table with root veneer. With marble top and mirror. Some of the hinge brackets are missing. 19th century.
    Dim. H101, B 80, D 45 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #516

    Een Engels mahoniehouten ladenkastje met 4 laden.

    An English mahogany chest of drawers with 4 drawers.
    Dim. 74 x 60.5 x 48 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #196

    Antieke legkast met vitrineopzet. 5 deuren. Met paneelrug.

    Antique cupboard with display case attachment. 5 doors. With panel back.
    Dim. H 230, B 195, D 60 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #553

    Dim. 17 x Ø18cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #533
    Sèvres

    A set of 2 biscuit vases with a floral decor and gilded bronze ornaments and base. Both vases have damage to the flowers. They bear the Sèvres mark at the bottom.
    Dim. h 29 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #26

    Een antieke gesculpteerde eikenhouten armstoel met biezen zit. Nederlands werk.

    An antique carved oak armchair with rush seat. Dutch work.
    Dim. 90 x 52 x 43 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #364

    Een 18e eeuwse pique-fleurs van aardewerk, met schilferschade.

    An 18th-century earthenware floral container, with flake damage.
    Dim. 19 x 22 x 10 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #388
    Maleville a Gourdon

    Een comtoise klok, Maleville a Gourdon, met meerkleurige Dinanderie en bewegend deel in de slinger.

    A comtoise clock, Maleville a Gourdon, with multi-colored Dinanderie and a moving element in the pendulum.
    Dim. 48 x 39 x 17 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #539

    “Aduno Koro”. Een gesculpteerde houten rituele koffer met reptielen en figuratief decor. Dogon, Mali.

    "Aduno Koro". A wooden carved ritual trunk with reptiles and figurative decoration. Dogon, Mali.
    Dim. 27,5 x 87 x 20 cm
    Estimate: € 100 / 150

  • #370

    Een paar 18 kt geelgouden oorbellen bezet met briljanten en baguetten met een gezamenlijk gewicht van +- 3,78 ct. EFVVS1.

    A pair of 18 kt yellow gold earrings set with round and baguette cut diamonds totaling approximately 3.78 ct. EFVVS1.
    Dim. 8.87 g
    Estimate: € 4800 / 5200
  • #367
    Hager Wiesner

    Een lot van 10 stapelstoelen met gechromeerd metalen frame, gestoffeerde zitting en houten armleuning. Gemerkt.

    Dim. 82 x 55 x 44 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #66

    Een klein vitrinekastje uit de eerste helft van de vorige eeuw. Fineerschade op meerdere plaatsen.

    A small display cabinet from the first half of the previous century. Veneer damage in several places.
    Dim. 114 x 64 x 31 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #193

    Een lot van 8 + 1 penningen in brons waarvan 4 gerelateerd aan Antwerpen en 4 aan Brussel waaronder 1 van Expo 58 in zijn originele doosje. Toegevoegd een metalen plaatje van de Hillman Rally, 1954 te Antwerpen.

    A lot of 8 + 1 bronze tokens, 4 related to Antwerp and 4 to Brussels, including 1 from Expo 58 in its original box. Also included is a metal plate from the Hillman Rally, 1954 in Antwerp.
    Dim. Ø 8 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #236

    Een zijden tapijt.

    A silk carpet.
    Dim. 183 x 122 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #192
    Rik Schaepherders
    Period: 1890-1964

    “Bloemenstilleven”, een schilderij, olieverf op doek, gesigneerd Rik Schaepherders. Restauraties aan het doek.

    "Flower still life," a painting, oil on canvas, signed by Rik Schaepherders. Restorations to the canvas.
    Dim. 100 x 90 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #447

    Een paar Chinese vazen met een polychrome voorstelling van lange lijzen. Achteraan met een tekst.

    A pair of Chinese vases with a polychrome depiction of dragons. Inscribed with text on the back.
    Dim. H.33 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #63

    Een tegeltableau van vier polychrome tegels. Mogelijk Antwerpen, XVIde eeuw.

    A tile panel of four polychrome tiles. Possibly Antwerp, 16th century.
    Dim. 30x 30 cm
    Estimate: € 35 / 50
  • #587

    Een 34 delig verzilverd metalen bestek met Lodewijk XV motief, bestaande uit 12 lepels, 12 vorken en tien messen.

    A 34 piece silver-plated metal cutlery set with Louis XV motif, consisting of 12 spoons, 12 forks, and ten knives.
    Dim. l 25 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #12
    Clement Pardon

    “Zomerbloemen.” Olieverf op doek, gesigneerd. Gedateerd 06/10/1960.

    "Summer Flowers." Oil on canvas, signed. Dated 06/10/1960.
    Dim. 38 x 29 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #338

    Een lot van 2 sets van 2 borden in Chinees porselein, famille rose met florale motieven. Het kavel bestaat uit 2 platte en 2 diepe borden met gelobde randen. Lichte randschade.

    A lot of 2 sets of 2 plates in Chinese porcelain, famille rose with floral motifs. The lot consists of 2 flat and 2 deep plates with lobed edges. Minor rim damage.
    Dim. h 4.5 x Ø 23 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #279
    Floris Jespers

    “Stilleven”. Gemengde techniek. Draagt een handtekening en ‘50.

    "Still life". Mixed media. Bears a signature and '50.
    Dim. 26.5 x 20.5 cm
    Estimate: € 100 / 120

Veiling van 25 & 26 Februari 2025

25 February 2025 19:00
26 February 2025 19:00