‘Le mise en place’, huishoudster dekt de tafel voor het avondeten. Olieverf op doek getekend Henry Kokken, 1922. Hij kreeg zijn opleiding aan de Akademie van Antwerpen. Hij was werkzaam in België, Nederland, Frankrijk en Groot-Brittannië. Hij was actief in de Antwerpse kunstkringen "De Scalden" en "Als ick kan".
Henry Kokken
Period: 1860 - 1941

'The mise en place', housekeeper setting the table for dinner. Oil on canvas by Henry Kokken, 1922. Trained at the Academy of Antwerp, he worked in Belgium, the Netherlands, France, and Great Britain. Active in the Antwerp art circles "De Scalden" and "Als ick kan".
Dim. 43/54 cm
SKU: 2904250312.
Categories: doek, Schilderij.
Auction day: 30 April 2025 19:00
Catalogue #312
Estimate: € 200 / 300

  • #114
    Hilaire Bals
    Period: 1940 - ....

    “Kippen”, een set van 2 schilderijtjes, olieverf op paneel, gesigneerd H. Bals.

    "Chickens", a set of 2 paintings, oil on panel, signed H. Bals.
    Dim. 13 x 18 cm
    Estimate: € 400 / 500
  • #119
    Leo Paret
    Period: 1896 - 1976

    “De Kluisberg bij valavond”, een schilderij, olieverf op doek, toegeschreven aan Leo Paret.

    "The Kluisberg at dusk", a painting, oil on canvas, attributed to Leo Paret.
    Dim. 80/100 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #384
    Camille Hilaire

    Kapel aan het water. Olieverf op schilderspaneel. Getekend Hilaire. Toegeschreven aan Camille Hilaire.

    Chapel by the water. Oil on panel. Signed Hilaire. Attributed to Camille Hilaire.
    Dim. 27/52 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #89

    ‘Waterplanten’. Olieverf op paneel. Abstract impressionistisch werk, getekend rechtsboven; Prepoir.

    'Water plants'. Oil on panel. Abstract impressionist work, signed top right; Prepoir.
    Dim. 70/52 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #104
    Romain Malfliet
    Period: 1910 - 2006

    ‘La Valleé Du Zwalm’. Met het mes gezet. Olieverf op doek, getekend rechtsonder; R Malfliet.

    'The Valley of Zwalm'. Set with the knife. Oil on canvas, signed lower right; R Malfliet.
    Dim. 60/75 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #332
    Alois De Laet
    Period: 1866 - 1949

    Landschapje, olie op doek. Verkleefd op paneel. Getekend A. De Laet.

    Landscape painting, oil on canvas. Glued to panel. Signed A. De Laet.
    Dim. 25/34.5 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #389

    Heidezicht. Olieverfschilderij op doek getekend; B Van Rijn.

    Heidezicht. Oil painting on canvas signed; B Van Rijn.
    Dim. 80/70 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #112
    Hilaire Bals

    “Kippen aan het schuurtje”, een schilderij, olieverf op paneel, gesigneerd H. Bals.

    "Chickens by the shed", a painting, oil on panel, signed H. Bals.
    Dim. 28 x 35 cm
    Estimate: € 500 / 700
  • #164
    Johannes Bévort

    Boszicht in herfsttinten. Impast oliewerk op doek. Getekend Bévort. Johannes Bévort werd geboren in 1917 te Utrecht en was lid van International organization of free art.

    Forest view in autumn colors. Impasto oil painting on canvas. Signed Bévort. Johannes Bévort was born in 1917 in Utrecht and was a member of the International Organization of Free Art.
    Dim. 80/100 cm
    Estimate: € 75 / 100
  • #232
    Mary Tilman
    Period: 20 e eeuw

    Stilleven met bloemen en fruit in de stijl van de 19e eeuw. Olie op doek. Omlijst in een goudkleurige kader. Gesigneerd Mary Tilman.

    Still life with flowers and fruit in the style of the 19th century. Oil on canvas. Framed in a golden frame. Signed by Mary Tilman.
    Dim. 75/49 cm
    Estimate: € 450 / 650
  • #339
    Bernard Charoy
    Period: 1931 - 2024

    “Les bords de la Meuse”, een schilderij, olieverf op doek, gesigneerd Bernard Charoy, gedateert 1977 en achteraan getiteld.

    "The Banks of the Meuse", a painting, oil on canvas, signed by Bernard Charoy, dated 1977 and titled on the back.
    Dim. 46 x 55 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #409
    Leo Jordaens
    Period: 1944-2000

    Bloemenvaas. Olieverf op paneel. Getekend L. Jordaens.

    Flower vase. Oil on panel. Signed; L. Jordaens.
    Dim. 43/38 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #359

    “Wild Horses”, een schilderij, lakverf op aluminium, niet gesigneerd.

    "Wild Horses", a painting, lacquer on aluminum, not signed.
    Dim. 90 x 208 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #139

    ‘De Veerman’. Olie op doek. Onleesbaar gesigneerd.

    'The Ferryman'. Oil on canvas. Illegibly signed.
    Dim. 17/24 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #352
    Leo Jordaens
    Period: 1944-2000

    ‘Herfststorm’. Olieverf op paneel. Getekend; Jordaens ‘63.

    'Autumn Storm.' Oil on panel. Signed; Jordaens '63.
    Dim. 80/70 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #134
    Marcel Pire

    Stilleven met voeding als thema, waaronder een gans, oesters en keukengerei. Olie op doek getekend Marcel Pire. Leerling van Jean Delville en Alfred Bastien aan de Academie van Brussel. Stelt in 1937 tentoon op het Salon des Indépendants.

    Still life with food as a theme, including a goose, oysters, and kitchen utensils. Oil on canvas by Marcel Pire. Student of Jean Delville and Alfred Bastien at the Academy of Brussels. Exhibited at the Salon des Indépendants in 1937.
    Dim. 90/120 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #72

    Herfstimpressie. Olieverf op doek, onleesbaar gesigneerd.

    Autumn Impression. Oil on canvas, signed illegibly.
    Dim. 40/50 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #129
    Louis Marie De Schryver
    Period: 1862-1942

    Portret van een jonge vrouw met groene hoofddoek. Olieverf op doek. Getekend rechtsboven; De Schryver.

    Portrait of a young woman with a green headscarf. Oil on canvas. Signed top right; De Schryver.
    Dim. 33.5/25 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #374

    Tibetaans Tankawiel met het levensverhaal van prins Siddharta, geschilderd op zijde.

    Tibetan Thangka wheel depicting the life story of Prince Siddhartha, painted on silk.
    Dim. 60/42 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #2

    “Christus wendt zich af van het kwaad”, een 19e eeuws schilderij, olieverf op doek in vergulde kader, gesigneerd.

    "Christ turns away from evil," a 19th-century painting, oil on canvas in a gilt frame, signed.
    Dim. 155 x 101 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #102
    Jean Jacques Foulon
    Period: 1923-1980

    Marine, olie op doek. Getekend J J Foulon. Hij werd geboren in 1923 in Kraainem en overleed in 1980 in Brussel. J.J. Foulon genoot zijn opleiding aan de Academie voor Schone Kunsten in Brussel en was leerling van Alfred Delaunois aan de Academie van Leuven.

    Marine, oil on canvas. Signed J J Foulon. He was born in 1923 in Kraainem and died in 1980 in Brussels. J.J. Foulon studied at the Academy of Fine Arts in Brussels and was a student of Alfred Delaunois at the Academy of Leuven.
    Dim. 60/50 cm
    Estimate: € 120 / 150
  • #82
    Ignace Kennis
    Period: 1888 - 1973

    ‘Het oude koppel’. Een paar portretschilderijen in olie op doek. Getekend; Ign. Kennis. Geboren in Mechelen in 1888 en gestorven in 1973. Hij volgde een opleiding aan de Academie te Mechelen en aan de School voor Schone Kunsten in South Kensington/Engeland.

    'The old couple'. A pair of portrait paintings in oil on canvas. Signed; Ign. Kennis. Born in Mechelen in 1888 and died in 1973. He studied at the Academy in Mechelen and at the School of Fine Arts in South Kensington/England.
    Dim. 50/40 cm
    Estimate: € 70 / 100
  • #204
    J. Webster

    Landschapsschilderijtje naar de 19e eeuw. Een visserssloep wordt op het droge getrokken. Olieverf op doek. Getekend J. Webster.

    Landscape painting from the 19th century. A fishing boat being pulled ashore. Oil on canvas. Signed J. Webster.
    Dim. 20.5/26 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #589

    Verzen versierd met 6 ingekleurde afbeeldingen, waaronder jachttaferelen.

    Poems embellished with 6 colored images, including hunting scenes.
    Dim. 26/15 cm
    Estimate: € 40 / 60

  • #378
    Märklin HO

    Märklin HO, een lot van 3 wagons voor personenvervoer, nrs 43100, 43110 en 43119, in nieuwstaat met hun originele verpakking.

    Märklin HO, a lot of 3 passenger wagons, numbers 43100, 43110, and 43119, in mint condition with their original packaging.
    Estimate: € 50 / 75
  • #316

    Een opbergmeubel van rotan met bijpassende tafel en twee stoelen.

    A storage cabinet made of rattan with a matching table and two chairs.
    Dim. 1115 x 45 x 35 cm en 75 x 100 x 50 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #90

    Een 18 kt roze gouden ring bezet met een granaat van +- 2 ct. en lab-grown diamanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct.

    An 18 kt rose gold ring set with a garnet of approximately 2 ct. and lab-grown diamonds with a total weight of approximately 0.20 ct.
    Dim. 4,6 g
    Estimate: € 700 / 800
  • #324
    Julien severin

    ‘Boerenerf’. Ingekleurde ets getekend J. Severin. Druk nr. 1 op een oplage van 100 stuks.

    ‘Farmyard’. Colored etching signed J. Severin. Print number 1 out of an edition of 100 pieces.
    Dim. 23/28 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #136

    Een 19e eeuws Frans massief houten bureautje met 5 laden.

    A 19th-century French solid wood desk with 5 drawers.
    Dim. 110 x 93 x 60 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #126
    Pol Van Esbroeck

    “Spel in zand en zee.” Houtsculptuur in Libanese ceder. Eerst tentoongesteld in 1963 in Galerij Nova te Mechelen. Toegevoegd, een uitvoerige beschrijving van de origine en herkomst van het beeld.

    "Game in sand and sea." Wood sculpture in Lebanese cedar. First exhibited in 1963 at Galerij Nova in Mechelen. Includes a detailed description of the origin and history of the sculpture.
    Dim. 92 x 147 x 90 cm
    Estimate: € 500 / 700
  • #462
    Petrus Valckx
    Period: 1920 - 1996

    “Bloemenstilleven”, een schilderij, gouache op papier, gesigneerd Valckx.

    "Flower still life," a painting, gouache on paper, signed Valckx.
    Dim. 49 x 39 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #31

    Lot van drie voorwerpen in Val Saint Lambert kristal. Twee vaasjes en een vintage assenbak. Onderaan gemerkt.

    Lot of three items in Val Saint Lambert crystal. Two vases and a vintage ashtray. Marked at the bottom.
    Dim. Hoogte 20, Ø 11 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #334
    René - Georgette Magritte

    “Trois Pommes”, een lithografie met opschrift: Je certifie l’originalité de cette lithographie qui est la derniére de mon mari René Magritte, gesigneerd Georgette Magritte en genummerd 85/150.

    "Trois Pommes," a lithograph inscribed: I certify the originality of this lithograph which is the last of my husband René Magritte, signed by Georgette Magritte and numbered 85/150.
    Dim. 45 x 55 cm
    Estimate: € 200 / 250
  • #113

    Een set van 4 geslepen glazen op voet. Rank en hoog.

    A set of 4 cut glass goblets on a pedestal. Elegant and tall.
    Dim. Hoogte 48, Ø 12 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #280

    Een oude massief eikenhouten salontafel met 2 laden.

    An old solid oak coffee table with 2 drawers.
    Dim. 47 x 121 x 54 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #337

    Kruik in gepolychromeerd Sancai aardewerk. versierd met amfibiën en mythologische maskers.

    Jar in polychrome Sancai pottery. Decorated with amphibians and mythological masks.
    Dim. Hoogte 32, Ø 22 cm
    Estimate: € 40 / 60

Veiling van 29 & 30 April 2025

29 April 2025 19:00
30 April 2025 19:00