Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
“Madonna die de slang verpletterd”. Een houten gesculptuurd beeld van een dame in gewaad met slang op houten sokkel.
“Madonna die de slang verpletterd”. Een houten gesculptuurd beeld van een dame in gewaad met slang op houten sokkel.

“Madonna die de slang verpletterd”. Een houten gesculpteerd beeld van een dame in gewaad met slang op houten sokkel.

Madonna Crushing the Serpent. A wooden sculpture of a lady in a robe with a snake on a wooden base.
Dim. 61cm
SKU: 2706230231.
Categories: Beeld, Hout.
Auction day: 27 June 2023 19:00
Catalogue #231
Estimate: € 80 / 100
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #412

    Een rechthoekig, donkerbruin gebeitste salontafel met bamboe tablet en onderplaat.

    A rectangular, dark brown coloured coffee table with bamboo tablet and bottom plate.
    No longer available
    Dim. 43 x 120 x 60cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #555

    Een gesculpteerd houten Renaissancestijl kast met 2 laden en 2 deuren.

    A sculpted wooden Renaissance style cabinet with 2 drawers and 2 doors.
    No longer available
    Dim. 123 x 162 x 62cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #188

    Een polychroom houten gesculpteerd hobbelpaard.

    A polychrome wood sculpted rocking horse.
    No longer available
    Dim. 78 x 124cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #691

    Een Afrikaans lemen vruchtbaarheidsbeeld voorstellend een naakte vrouw.

    An African limestone fertillity statue representing a nude woman.
    No longer available
    Dim. h 30 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #445

    Een antiek massief Engelse commode, 5 laden met messing handvatten.

    An antique solid English chest of drawers, 5 drawers with brass handles.
    No longer available
    Dim. 81 x 187 x 42 cm
    Estimate: € 160 / 220
  • #5

    Beeld met twee flamingo's, onderaan gemerkt "ITALY", lichte haarlijn aan voet.

    Statue with two flamingos, marked “ITALY” at the bottom, slight hairline damage to foot.
    No longer available
    Dim. h 57 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #116
    Jitona Sobeslav
    Period: 1960

    Een vintage mid-century design eettafel in notenhout, door Jitona Sobeslav, in Expo’58 stijl. Uitschuifbaar met verlengstuk binnenin. Gebruikssporen.

    A vintage mid-century design dining table in walnut, by Jitona Sobeslav, in Expo'58 style. Extendable with extension inside. Signs of use.
    No longer available
    Dim. 120/170 x 81 x 75cm
    Estimate: € 350 / 450
  • #515

    Een Georgian hoekbibliotheek van mahoniehout. Bovenaan twee beglaasde deuren met latwerk (twee ruitjes gebarsten), onderaan twee paneeldeuren. Messingen aanslaglijsten en uitgewerkte kroonlijst. XIXde eeuw.

    A Georgian mahogany corner library. At the top two glazed doors with latticework (two panes cracked), at the bottom two panel doors. Brass stop moldings and elaborate cornice. XIXth century.
    No longer available
    Dim. 226 x 89 x 45 cm
    Estimate: € 250 / 400
  • #700

    Een achthoekige decoratieve massief houten coupe op ronde voet.

    An eight sided massif wooden coupe on round base.
    No longer available
    Dim. h28 x Ø 25 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #687

    Een lot van 3 Afrikaanse houten beelden van vrouwen.

    Three African sculpture of female figures.
    No longer available
    Dim. h 53 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #316

    Een set van 9 stoelen naar Marcel Breuer in 2 verschillende uitvoeringen waarvan 1 stoel met beschadigd vlechtwerk.

    A set of 9 chairs after Marcel Breuer in 2 different versions, 1 of which has damaged cannage.
    No longer available
    Dim. 84 x 47 x 43 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #676

    Een ovaal houten salontafel met onderschap.

    An oval wooden coffee table with shelf.
    No longer available
    Dim. 52 x 120 x 82 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #505

    Een Art Deco chaise longue, met 2 bruine kussens, opnieuw gestoffeerd door Vandervoort Mol.

    An Art Deco long chaise, with 2 brown cushions, reupholstered by Vandervoort Mol.
    No longer available
    Dim. 200 x 90 x 110 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #25
    TATRA
    Period: 1960

    Een lot van 4 vintage houten mid-century design stoelen met gestoffeerde zitting, in Expo’58 stijl door TATRA. Gebruikssporen.

    A lot of 4 vintage wooden mid-century design chairs with upholstered seat, in Expo'58 style by TATRA. Signs of use.
    No longer available
    Dim. 79 x 45 x 49cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #545

    Een eikenhouten secretaire met onderaan 2 laden.

    An oak secretaire with two drawers underneath the tilt top.
    No longer available
    Dim. 95 x 90 x 50cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #672

    “H. Barbara”. Een gepatineerd plaasteren beeld naar voorbeeld uit de XVe eeuw.

    “St. Barbara”. A plaster sculpture after an example from the XVth century.
    No longer available
    Dim. h: 102 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #375

    Een oud massief Engels klaptafeltje met inklapbare pootjes.

    An old solid English folding table with folding legs.
    No longer available
    Dim. 62 x 89 x 76 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #503

    Een grote staande Boeddha van verguld hout.

    A large standing Buddha of gilded wood.
    No longer available
    Dim. H. 220 cm
    Estimate: € 600 / 800
  • #533
    Jean-Baptiste Carpeaux
    Period: 1827 - 1875

    “Le Petit Boudeur”. Een bronzen kinderbuste op zwart marmeren sokkel. Gesigneerd.

    “The pouting child”. Bronze buste with darkbrown patina on black marble base. Signed.
    No longer available
    Dim. h: 31 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #85
    Interier Praha Jiri Jiroutek

    Een vintage mid-Century dressoir, model U-458 ontworpen door Jiri Jiroutek voor Interieur Praha. 1960, Expo’58 stijl. 4 laden en 1 deur, vervaardigd uit beukenhout, plywood en fineer.

    A vintage mid-century sideboard, model U-458 designed by Jiri Jiroutek for Interieur Praha. 1960, Expo'58 style. 4 drawers and 1 door, made of beech wood, plywood and veneer.
    No longer available
    Dim. 76 x 110 x 45cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #205

    Een grote eikenhouten opbergkoffer.

    A large oak wood storage chest.
    No longer available
    Dim. 60 x 130 x 54cm
    Estimate: € 180 / 240
  • #215

    Een houten gepatineerde toonbank met verschillende hoogten en tabletten. (AID5852)

    A patinated wooden reception counter with different heights and shelves. (AID5852)
    No longer available
    Dim. 105 x 170 x 90 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #189

    Een gepolychomeerd houten speelgoedpaard.

    A painted wooden horse.
    No longer available
    Dim. 105 x 115cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #45
    UP Závody Jindřich Halabala
    Period: 1930

    “Spider Table”. Een gebeitst eikenhouten Art Deco koffietafel. Model H-259 ontworpen door Jindřich Halabala voor UP Závody. (Queen’s Gambit schaaktafel, Netflix).

    Spider Table. A stained oak Art Deco coffee table. Model H-259 designed by Jindřich Halabala for UP Závody. (Queen's Gambit Chess Table, Netflix).
    No longer available
    Dim. 65 x 65 x 65cm
    Estimate: € 250 / 350

Other lots in this auction

  • #637
    Willy Vandersteen

    Suske en Wiske. Rode reeks. Standaard Uitgeverij tussen 1983 en 1998. Nummers 194-198, 198-234, 236-237, 239-240, 242-243, 245, 256, 258. Evenals De Gekalibreerde Kwibus. 1981. 51 stuks goede staat.

    Suske and Wiske. Red series. Standard Publisher between 1983 and 1998. Numbers 194-198, 198-234, 236-237, 239-240, 242-243, 245, 256, 258. As well as De Calibrated Kwibus. 1981. 51 pieces in good condition.
    No longer available
    Estimate: € 50 / 55
  • #11
    PH Zilcken

    ‘Le peintre de la mer du nord’, Een map met etsen door PHh Zilcken naar de werken van H. W. Mesdag.

    'Le peintre de la mer du nord', A folder with etchings by Ph. Zilcken after the works of H.W. Mesdag.
    No longer available
    Estimate: € 40 / 60
  • #277

    Een kelkvaas in geslepen kristal, blauw in de massa. Vermoedelijk jaren ‘30.

    A chalice vase in cut crystal, blue in the mass. Presumably 1930s.
    No longer available
    Dim. h 30 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #198

    Een driedelige schouwpendule in zamak versierd met allegorische voorstellingen op de oogst. Compleet met sleutel.

    A three-part mantel clock in zamak decorated with allegorical representations of the harvest. Complete with key.
    No longer available
    Dim. h: 53 cm - 43 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #423

    Een Chinese vaas met de afbeelding van 30 figuren, hoofdzakelijk spelende kinderen uit de tweede helft van de vorige eeuw.

    A Chinese vase depicting 30 figures, mainly playing children, from the second half of the last century.
    No longer available
    Dim. h 42 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #169
    Louis Van Engelen
    Period: 1856 - 1940

    “Zicht op Schelle.” Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1894.

    “View of Schelle.” Oil on canvas. Signed and dated 1894.
    No longer available
    Dim. 39 x 59 cm
    Estimate: € 450 / 550
  • #394

    “Abstract met relatie tot de maan.” Gedateerd April 1972. genummerd 92/100. gesigneerd buiten de plaat.

    “Abstract with relation to the moon.” Dated April 1972. numbered 92/100. signed outside the plate.
    No longer available
    Dim. 38 x 56 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #609
    Val Saint-Lambert

    Een vaas van groen gedraaid kristal.

    A vase of green twisted crystal.
    No longer available
    Dim. h: 17 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #59

    “Rijhuizen bij valavond.” Olieverf op doek.

    “Townhouses at nightfall.” Oil on canvas.
    No longer available
    Dim. 30 x 40 cm
  • #147
    Delvaux

    Een bruin lederen handtas, gemerkt Delvaux, model “Charme” met dubbele draagriem en ritssluiting.

    A brown leather handbag, marked Delvaux, model "Charme" with double carrying strap and zipper.
    No longer available
    Dim. 23 x 32cm
    Estimate: € 440 / 480
  • #224
    Hutschenreuther Selb

    Een 109-delig van de Hutschenreuther Selb collectie Dresden bestaande uit: 12 platte borden, 12 soepborden, 12 grote dessertborden, 12 kleine dessertborden, 12 ondiepe kommetjes, 12 ondertassen waarvan 1 beschadigd, 10 tassen, 12 mini bordjes, 4 ovalen schalen, 1 sauskom, 1 suikerpotje, 1 botervlootje, 1 peper- en zoutstel, 2 grote ronde schalen, 1 soepterrine en 4 kommen/schalen.

    109 piece of the Hutschenreuther Selb collection Dresden consisting of: 12 flat plates, 12 soup plates, 12 large dessert plates, 12 small dessert plates, 12 shallow bowls, 12 saucers, 1 of which is damaged, 10 cups, 12 mini plates, 4 oval dishes, 1 sauce boat, 1 sugar bowl, 1 butter dish, 1 salt and pepper set, 2 large round dishes, 1 soup tureen and 4 bowls/dishes.
    No longer available
    Estimate: € 200 / 300
  • #444
    Ichiyusai Kuniyoshi
    Period: 1797 - 1861

    Een Japanse houtsnede van 2 Kabuki acteurs. Met Yoshi Kiri zegel. (ca 1850). Publicatie zegel Ebisuya. Met kleine wormschade.

    Japanese woodblock print of 2 Kabuki actors. With Yoshi Kiri seal. (about 1850). Publication stamp Ebisuya. With minor worm damage.
    No longer available
    Dim. 23,5 x 34 cm
    Estimate: € 200 / 300
View all auction items ›

Veiling van 27 & 28 juni 2023

Veiling volledig: 700 loten. Tentoonstelling: vr. 23 & zat. 24 juni van 10.00u tot 17.00u.

27 June 2023 19:00
28 June 2023 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 27 June 2023 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More