Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
“Maria met kind”. Een gepolychromeerd houten beeld, 18e eeuws, op wandpiedestal met gesculpteerde ornamenten, 19e eeuws.
“Maria met kind”. Een gepolychromeerd houten beeld, 18e eeuws, op wandpiedestal met gesculpteerde ornamenten, 19e eeuws.
“Maria met kind”. Een gepolychromeerd houten beeld, 18e eeuws, op wandpiedestal met gesculpteerde ornamenten, 19e eeuws.
“Maria met kind”. Een gepolychromeerd houten beeld, 18e eeuws, op wandpiedestal met gesculpteerde ornamenten, 19e eeuws.
“Maria met kind”. Een gepolychromeerd houten beeld, 18e eeuws, op wandpiedestal met gesculpteerde ornamenten, 19e eeuws.

“Maria met kind”. Een gepolychromeerd houten beeld, 18e eeuws, op wandpiedestal met gesculpteerde ornamenten, 19e eeuws.

"Maria with child." A polychrome wooden sculpture, 18th century, on wall pedestal with carved ornaments, 19th century.
Dim. 92 x 31,5 cm
SKU: 2708240153.
Categories: Beeld, Hout, XIXe eeuw, XVIIIe eeuw.
Auction day: 27 August 2024 19:00
Catalogue #153
Estimate: € 350 / 450
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #235

    Een Engelse Georgian mahoniehouten breakfront boekenkast in 2 delen met 4 vitrinedeuren, 4 laden en 4 deuren.

    An English Georgian mahogany breakfront bookcase in 2 parts with 4 glazed doors, 4 drawers, and 4 doors.
    No longer available
    Dim. 200x45x205 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #622

    Een gefineerd eikenhouten tv-meubel.

    A veneered oak TV cabinet.
    No longer available
    Dim. 35 x 200 x 60 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #244
    Rud Thygesen & Johnny Sorensen Magnus Olensen

    “Model 5331”. Een lot van 6 vintage Mid-Century design armstoelen. Geplooid berkenhout met gevlochten gestoffeerde zitting. Ontwerp door Rud Thygesen & Johnny Sorensen voor Magnus Olensen, Denemarken 1960.

    "Model 5331". A set of 6 vintage Mid-Century design armchairs. Pleated birch wood with woven upholstered seat. Designed by Rud Thygesen & Johnny Sorensen for Magnus Olensen, Denmark 1960.
    No longer available
    Dim. 75 x 53 x 61 cm
    Estimate: € 1000 / 1200
  • #609

    Een buffet met opzet van noten-en eikenhout. Omstreeks 1900.

    A buffet with a superstructure made of walnut and oak wood. Circa 1900.
    No longer available
    Dim. 206 x 45 x 105 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #605
    Lammhults Quickly

    Een set van 5 design gelamineerd berkenhouten vouwtafels met gechromeerde poten, op bijpassende trolley.

    A set of 5 design laminated birch wood folding tables with chrome legs, on accompanying trolley.
    No longer available
    Dim. 140 x 70 cm
    Estimate: € 500 / 750
  • #509
    Hager Wiesner

    Een lot van 6 stapelstoelen met gechromeerd metalen frame, gestoffeerde zitting en houten armleuning. Gemerkt.

    A set of 6 stacking chairs with chromed metal frame, upholstered seat, and wooden armrests. Marked.
    No longer available
    Dim. 81 x 55 x 55 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #577

    Een meerkleurig aardewerken beeld van een olifant.

    A multicolored terracotta sculpture of an elephant.
    No longer available
    Dim. 48 x 54 x 24 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #234

    ‘Mozes met hoorns’. Een bronzen beeld naar de Mozes door Michelangelo gemaakt voor de tombe van Paus Julius II. Door een verkeerde vertaling van de Hebreeuwse tekst uit het Oude Testament heeft Mozes hoornen gekregen i.p.v. lichtstralen.

    ‘Moses with Horns’. A bronze sculpture inspired by Michelangelo's Moses for the tomb of Pope Julius II. Due to a mistranslation of the Hebrew text from the Old Testament, Moses is depicted with horns instead of rays of light.
    No longer available
    Dim. h 44 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #549

    Een gesculpteerd houten armstoel met dubbele klauwpoten en gestoffeerde zitting met floraal decor. Lodewijk XIII-stijl. Onderaan kruisverbinding in H.

    A carved wooden armchair with double claw feet and upholstered seat with floral decoration. Louis XIII style. X-shaped cross brace at the bottom.
    No longer available
    Dim. 119 x 67 x 69 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #196

    “Naakt in jarretels”. Een bronzen beeld in de geest van de jaren ‘20. Draagt monogram M”.

    "Nude in garters". A bronze sculpture in the spirit of the 1920s. Bearing the monogram "M".
    No longer available
    Dim. 61 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #562

    “L’Accolade”. Een bronzen groep op marmeren sokkel naar een werk van P. J. Mene.

    "L’Accolade". A bronze group on a marble pedestal, after a work by P. J. Mene.
    No longer available
    Dim. 45 x 60 x 26 cm
    Estimate: € 850 / 900
  • #232

    “Paard aan een hek”. Een gepatineerd bronzen beeld naar een werk van Pierre-Jules Mêne.

    “Horse by a fence”. Patinated bronze figure after Pierre-Jules Mène.
    No longer available
    Dim. 35 x 29 x 13 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #242

    “Hengst”. Een beeld van zamak met bruin patina op zwart marmeren sokkel. Naar werk van P. J. Mène. Sokkel beschadigd.

    "Stallion." A sculpture made of zamak with brown patina on a black marble pedestal. Inspired by the work of P. J. Mène. Pedestal damaged.
    No longer available
    Dim. h 33 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #621

    Een gefineerd vierkante eikenhouten salontafel.

    A veneered square oak coffee table.
    No longer available
    Dim. 35 x 100 x 100 cm
    Estimate: € 60 / 90
  • #224

    Een antiek Franse zamak pendule op marmeren voet in Louis XVI stijl. Medio 1870. Decor naar Moreau.

    An antique French zamak clock on a marble base in the Louis XVI style. Circa 1870. Decoration after Moreau.
    No longer available
    Dim. 38 x 55cm
    Estimate: € 250 / 300
  • #615

    Een houten vierkante opium-salontafel.

    A wooden square opium coffee table.
    No longer available
    Dim. 35,5 x 115 x 115 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #176

    Een lot van 4 19e eeuwse zwart gelakte gesculpteerd houten barokke stoelen met wieltjes vooraan, bekleed met een roze bloemenstof.

    A lot of 4 19th century black lacquered sculpted wooden baroque chairs with front wheels, upholstered in pink floral fabric.
    No longer available
    Dim. 104 x 54 x 52 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #569
    Romain Steppe
    Period: 1859-1927

    “Winterzicht Schelde”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd, gedateerd 1882, “Anvers”.

    "Winter view of the Scheldt". A painting, oil on panel. Signed at the bottom, dated 1882, "Antwerp".
    No longer available
    Dim. 67 x 97 cm
    Estimate: € 500 / 700
  • #253

    Een set van 2 gietijzeren beelden; een geklede rat en konijn met een roestige patina.

    A pair of 2 cast iron sculptures; a clothed rat and rabbit with a rusty patina.
    No longer available
    Dim. 45,5 & 42,5 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #603

    ‘De dame met de duiven’, een polychroom art-deco beeld in zamak op een marmeren voet, een stukje van het marmer ontbreekt.

    'The lady with the pigeons', a polychrome Art Deco sculpture in zamak on a marble base, a small piece of the marble is missing.
    No longer available
    Dim. 31 x 28 x 15 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #245
    Rud Thygesen & Johnny Sorensen Magnus Olensen

    “Model 5331”. Een lot van 6 vintage Mid-Century design armstoelen. Geplooid berkenhout met gevlochten gestoffeerde zitting. Ontwerp door Rud Thygesen & Johnny Sorensen voor Magnus Olensen, Denemarken 1960.

    "Model 5331." A lot of 6 vintage Mid-Century design armchairs. Pleated birch wood with woven upholstered seat. Designed by Rud Thygesen & Johnny Sorensen for Magnus Olensen, Denmark 1960.
    No longer available
    Dim. 75 x 53 x 61 cm
    Estimate: € 1000 / 1200
  • #565

    Een lot van 4 antieke glaspanelen in geëtst glas met een decor van fauna en flora. Verschillende maten.

    A lot of 4 antique glass panels in etched glass with a decoration of fauna and flora. Various sizes.
    No longer available
    Dim. 140 x 40 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #261
    Nicolas Cadaix
    Period: 1840 - 1895

    “Femme à La Cruche”. Een gepatineerd bronzen beeld. Gesigneerd.

    "Woman with the Pitcher". A patinated bronze sculpture. Signed.
    No longer available
    Dim. h 66 cm
    Estimate: € 600 / 800
  • #559

    Een Perzische Kulah Khud helm met een gedamasceerd en geciseleerd decor versierd. Boven op de bolle helm een vierhoekige punt en twee aigrettehouders en achteraan een maliënlap. XIXde eeuw.

    A Persian Kulah Khud helmet decorated with a damask and chiselled decoration. On top of the convex helmet a quadrangular point and two aigrette holders and a chain mail at the back. XIXth century.
    No longer available
    Dim. h: 26 cm
    Estimate: € 400 / 600

Other lots in this auction

  • #186

    Een paar houten Venetiaanse armstoelen met divers vergulde ornamenten en fijn snijwerk.

    A pair of wooden Venetian armchairs with various gilded ornaments and delicate carvings.
    No longer available
    Dim. 84 x 66 cm
    Estimate: € 600 / 700
  • #283
    Specialized

    Een mountainbike, Specialized, blauw, 24 versnellingen, maat 50.

    A mountain bike, Specialized, blue, 24 gears, size 50.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 125
  • #36

    Een antieke houten kist op wieltjes, met ijzeren beslag, de scharnieren zitten los en het slot ontbreekt.

    An antique wooden chest on wheels, with iron fittings, the hinges are loose and the lock is missing.
    No longer available
    Dim. 56 x 111 x 61 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #667
    Carli

    Een buste van een jongedame in albast op marmeren sokkeltje, gesigneerd Carli.

    A bust of a young lady in alabaster on a marble base, signed Carli.
    No longer available
    Dim. h 22 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #619

    Een rechthoekige spiegel in een houten lijst met goud- en zwartkleurige accenten en gebeeldhouwde details. 19de eeuw.

    A rectangular mirror in a wooden frame with gold and black accents and carved details. 19th century.
    No longer available
    Dim. 150 x 90 cm
    Estimate: € 200 / 220
  • #339

    Een lot van 6 stuks faiënce, getekend Moustiers, Branchard, bestaande uit 3 vazen, een kannetje, een cache-pot en een pique-fleur (met schade aan de bovenrand).

    A lot of 6 pieces of faience, signed Moustiers, Branchard, comprising 3 vases, a small jug, a cache-pot, and a flower frog (with damage to the upper edge).
    No longer available
    Dim. h 37 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #545
    Kartell

    “Lizz by Kartell”. Een set van 6 witte designstoelen in thermoplastisch technopolymeer ontworpen door Piero Lissoni en Carlo Tamborini.

    "Lizz by Kartell". A set of 6 white design chairs in thermoplastic technopolymer designed by Piero Lissoni and Carlo Tamborini.
    No longer available
    Dim. 74 x 48 x 41 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #149
    Frans Vantongerloo
    Period: 1882 - 1965

    “Madonna met kind”. Een geschilderd icoon, olieverf op paneel, gesigneerd Fr. Vantongerloo en gedateerd 1937.

    "Madonna with child." A painted icon, oil on panel, signed by Fr. Vantongerloo and dated 1937.
    No longer available
    Dim. 97 x 58 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #398

    Een decoratief lot gerelateerd aan de oude ambachten bestaande uit 2 hoeden/pruikenmallen, een mal voor een kinderschoentje en een toestel om gaten om gaten te ponsen in leder.

    A decorative lot related to old crafts consisting of 2 hat/wig molds, a mold for a child's shoe, and a leather hole punch tool.
    No longer available
    Dim. h 25 x Ø 18 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #449

    Een spiegel in een houtgesculpteerde kader met verliefde vogels en een overvloed aan bloemen.

    A mirror in a wooden sculpted frame with lovebirds and an abundance of flowers.
    No longer available
    Dim. 100 x 55 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #627

    Een Afrikaanse tamtam met gestoffeerde bekleding en kralen versierd.

    An African talking drum decorated with upholstered covering and beads.
    No longer available
    Dim. 80 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #210

    Een 18 karaats wit en geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct.

    An 18 karat white and yellow gold ring set with diamonds weighing approximately 0.50 ct.
    No longer available
    Dim. 8,10 g
    Estimate: € 800 / 1000
View all auction items ›

Veiling van 27 & 28 Augustus 2024

Tentoonstelling: 23 & 24 augustus van 10.00u tot 17.00u

27 August 2024 19:00
28 August 2024 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 27 August 2024 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More