Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
“Mephisto”. Buste van terracotta. Niet gesigneerd, toe te schrijven aan Dominique Van den Bossche (1854-1906).

“Mephisto”. Buste van terracotta. Niet gesigneerd, toe te schrijven aan Dominique Van den Bossche (1854-1906).

“Méphisto”. Buste en terre cuite. Sans signature, attribué à Dominique Va, den Bossche (1854-1906).
Dim. h: 44 cm
SKU: 0803160138.
Category: Aardewerk.
Auction day: 8 March 2016 19:00
Catalogue #138
Estimate: € 240 / 300
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #697

    Naamse koffiepot van zwart geglazuurd aardewerk. Verzilverd koperen kettinkje te herstellen. Randschilfers aan het deksel.

    Cafetière namuroise en grès noir. Petite chaîne en cuivre argenté à réparer. Eclats au couvercle.
    No longer available
    Dim. H. 23,5 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #76

    Een aardewerken vaas met een meerkleurig gestileerd bloemendecor. Czechoslovakia.

    Vase en faïence à décor polychrome de fleurs stylisées. Czechoslavakia.
    No longer available
    Dim. H 29 cm
    Estimate: € 55 / 65
  • #683
    Albert Schultz

    Een bloemenmeisje in galvanoplastie op terracotta. Gesigneerd.

    Fille aux fleurs en galvanoplastie sur terre cuite. Signée.
    No longer available
    Dim. h: 45 cm
    Estimate: € 100 / 180
  • #657

    “De kruisafneming”. Een hoogreliëf van pijpaarde naar Rubens. Onleesbaar gesigneerd linksonder. XIXe eeuw.

    “La descente de la croix”. Relief en terre de pipe d’après Rubens. Illisiblement signé en bas à gauche. XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. 30 x 29 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #711
    Gustave Van Vaerenbergh

    Een klein meisje van gekleurd gips. Gesigneerd en genummerd 1192.

    Petite fille en plâtre coloré. Signée et numérotée 1192.
    No longer available
    Dim. h: 32 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #768
    Nadal

    “Dame met hoed”. Beeldje van meerkleurig aardewerk. Onderaan gemerkt.

    “Femme au chapeau”. Statuette en faïence polychrome. Marque sous la base.
    No longer available
    Estimate: € 40 / 60
  • #317

    Een klein vaasje van Brussels aardewerk met bessen in het decor. Gemerkt en genummerd 25/73. Eerste helft XXe eeuw.

    Petit vase en faïence de Bruxelles à décor de baies. Marque et numéro 25/73. Première moitié du XXe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 13 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #516

    Een paar grote plantenbakken van terracotta, versierd met guirlandes en vrouwenhoofden.

    Paire de grandes jardinières en terre cuite décorées de guirlandes et de têtes de femmes.
    No longer available
    Dim. Ø: 107 cm
    Estimate: € 3000 / 4000
  • #46

    Een gevarieerd lot monochroom wit Engels aardewerk, bestaande uit een koffiepot, een olie-en azijnstel, een melkkannetje, een coupe op voet, een bordje, een kandelaar, twee boterpotjes en een citroenschaaltje.

    Lot de faïences monochromes anglaise, comprenant une cafetière, un huilier-vinaigrier, un pot à lait, une coupe sur piédouche, une petite assiette, un chandelier, deux beurriers et un plat à citron.
    No longer available
    Estimate: € 30 / 50
  • #277

    Een dekselvaas van meerkleurig aardewerk met een bloemendecor. Portugees werk. Kleine randschilfer.

    Potiche en faïence polychrome à décor de fleurs. Travail portugais. Petit éclat.
    No longer available
    Dim. h: 65 cm
    Estimate: € 25 / 35
  • #142
    Royal Dux

    Een siervaas van meerkleurig aardewerk in de vorm van een nimf bij een vijver. Onderaan gemerkt met de roze driehoek. Kleine schilfers aan de rand.

    Jardinière en faïence polychrome formée par une nymphe au bord d’un étang. Marque aux triangle rose sous la base. Petits éclats.
    No longer available
    Dim. H 29 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #513

    Een grote schotel met accoladevormige rand van meerkleurig aardewerk met een decor van paradijsvogels. Italiaans werk.

    Grand plat en faïence polychrome. Aile chantournée et décor d’oiseaux du paradis. Travail italien.
    No longer available
    Dim. Ø: 50 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #588

    Een paar platte aardewerken vazen, versierd met lichtblauwe arabesken op een bruin gevlekte fond. Jaren 60.

    Paire de vases aplatis en faïence décorés d’arabesques bleus clairs sur fond brun moucheté. Années 60.
    No longer available
    Dim. H 50 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #408

    Een buste van een jonge edelman van grijsgepatineerd terracotta op een rood marmeren sokkel. naar een werk van Houdon.

    Buste d’un jeune noble en terre cuite à patine grise sur socle en marbre rouge. D’après Houdon.
    No longer available
    Dim. h: 46 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #147
    Benrath

    Een dameshoofd van aardewerk op houten sokkel. Gesigneerd.

    “Tête de femme”. Terre cuite sur socle en bois. Signée.
    No longer available
    Dim. h: 44 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #801

    Een grote dekselvaas van blauw en wit aardewerk met een decor van bloemen en vogels. Dekselknop in de vorm van een Fo-hond. Onderaan gemerkt.

    Grande potiche en faïence bleue et blanche à décor de fleurs et d’oiseaux. Fretel en forme de chien de Pho. Marques sous la base.
    No longer available
    Dim. H. 58 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #729

    Een bol vaasje van aardewerk met een meerkleurig vegetaal decor.

    Vase sphérique en faïence à décor végétal polychrome.
    No longer available
    Estimate: € 30 / 40
  • #623

    Een kalebasvaasje van meerkleurig aardewerk met een bloemendecor. Italiaans werk. Onderaan gesigneerd.

    Gourde en faïence polychrome à décor de fleurs. Travail italien, signature sous la base.
    No longer available
    Dim. h: 24 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #741
    Limoges

    Een koffieserviesje van meerkleurig porselein, bestaande uit een koffiepotje, een melkkannetje, suikerpotje en een kopje met onderbordje op een serveerschotel. Gemerkt.

    Service à café en porcelaine polychrome comprenant une cafetière, un pot à lait, un sucrier et une tasse et soucoupe sur présentoir. Avec marque.
    No longer available
    Estimate: € 15 / 25
  • #184

    Acht Delftse vazen in diverse vormen en formaten van blauw en wit aardewerk. Naar de XVIIIde eeuw.

    Huit vases de Delft. Différentes tailles et formes en faïence bleue et blanche. D’après le XVIIIe siècle.
    No longer available
    Estimate: € 140 / 200
  • #702

    Drie verschillende schotels van blauw en wit en meerkleurig aardewerk. XIXe eeuw.

    Trois plats différents en faïence bleue et blanche et polychrome. XIXe siècle.
    No longer available
    Estimate: € 20 / 30
  • #587
    Boch Grès Keramis

    Een vaasje van meerkleurig aardewerk met een gestileerd bloemendecor. Gemerkt en genummerd. Model 897, decor D1313.

    Petit vase en faïence polychrome à décor de fleurs stylisées. Marque et numéros Modèle 897, décor D1313 sous la base.
    No longer available
    Dim. h: 25 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #414
    Boch La Louvière

    Een aardewerken theeservies met een blauw decor op witte fond, model ‘Dragon’. Compleet voor twaalf personen. Onderaan gemerkt.

    Service à thé en faïence à décor bleu sur fond blanc. Modèle Dragon. Complet pour douze personnes. Marque sous la base.
    No longer available
    Estimate: € 25 / 35
  • #656
    De Potter

    “Gezin”. Een aardewerken beeld met druipglazuur. Gesigneerd.

    “Famille”. Statuette en faïence à glaçure coulée. Signée.
    No longer available
    Dim. h: 117 cm
    Estimate: € 200 / 240

Other lots in this auction

  • #472

    “Bloemenstilleven”. Olieverf op board. Draagt een handtekening: Jespers.

    “Nature morte aux fleurs”. Huile sur carton. Porte une signature: Jespers.
    No longer available
    Dim. 52 x 39 cm
    Estimate: € 300 / 340
  • #348

    Een lot van acht zwanen van meerkleurig glaspasta in diverse maten en uitvoeringen. In de geest van Murano.

    Lot de huit cygnes en pâte de verre polychrome de différentes tailles et formes. Dans l’esprit de Murano.
    No longer available
    Estimate: € 30 / 40
  • #380

    Porseleinen beeldje. Onderaan gemerkt. Letsels aan vingertjes.

    Statuette en porcelaine. Marque sous la base. Dégâts aux doigts.
    No longer available
    Dim. H. 16 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #329
    Jef Van Grieken

    “Amfitheater”. Ets. Gesigneerd en genummerd 9/65 buiten de plaat.

    “Amphithéâtre”. Eau-forte. Signée et numérotée 9/65 hors planche.
    No longer available
    Dim. 25,5 x 35,5 cm
    Estimate: € 20 / 25
  • #550
    Chanel Nr. 5 en Nr. 19

    Twee vaporisators eau de parfum van 50 ml en 35 ml in gesloten verpakking.

    Deux vaporisateurs d’eau de parfum de 50 et de 35 ml. Dans l’emballage fermé.
    No longer available
    Estimate: € 50 / 100
  • #614

    Een lot van zes tropische schelpen en drie koralen.

    Lot de six coquilles tropiques et trois pièces de corail.
    No longer available
    Estimate: € 220 / 240
  • #600
    Karl Lagerfeld

    Een vaporisator eau de parfum van 45 ml in gesloten verpakking.

    Vaporisateur d’eau de parfum de 45 ml dans l’emballage fermé.
    No longer available
    Estimate: € 40 / 60
  • #269
    Hans Kitslaar

    “Meisje in de tuin”. Olieverf op doek. Gesigneerd.

    “Fillette dans le jardin”. Huile sur toile. Signée.
    No longer available
    Dim. 60 x 80 cm
    Estimate: € 160 / 180
  • #589
    Hokusai School

    “Fukurokuju met damhert”. Ontwerp voor een houtsnede uit het einde van de XVIIIde eeuw.

    “Fukurokuju et un daim”. Esquisse pour une gravure sur bois du fin du XVIIIe siècle.
    No longer available
    Dim. 33 x 25 cm
    Estimate: € 400 / 500
  • #442

    Een luchter van geel koper in empirestijl met vier lichtpunten.

    Lustre en cuivre jaune de style Empire à quatre lumières.
    No longer available
    Estimate: € 180 / 220
  • #620

    Lot van drie poppen. Hoofdjes van papier-maché. Eén werk van Muller & Staburger (Sonneberg), gemerkt MS, halfopen mondje met vier tandjes en bruine slaapogen, de twee andere werk van Schoenau & Hoffmeister, merk met vijfhoekige ster PB en SH/170-7, met halfopen mond met twee tandjes, de éne met bruine, de andere met blauwe slaapogen.

    Lot de trois poupées. Têtes en papier mâché. Une par Muller & Staburger (Sonneberg), avec marque MS, tête mi-ouverte et quatre dents, yeux dormeurs bruns, les deux autres par Schoenau & Hoffmeister, marque à l’étoile à cinq pointes, PB et SH/170-7, bouche mi-ouverte et deux dents, l’une avec yeux dormeurs bruns, l’autre bleus.
    No longer available
    Dim. H. 75 en 78 cm
    Estimate: € 100 / 140
  • #666

    Een eikenhouten Spaanse kist, versierd met gestoken geometrische motieven. XVIIde eeuw. Slijtage.

    Coffre en chêne décoré de motifs géométriques sculptés. Espagne, XVIIe siècle. Usures.
    No longer available
    Dim. 170 x 86 x 60 cm
    Estimate: € 200 / 300
View all auction items ›

Veiling van 8 & 9 Maart 2016

De veiling is volledig - 845 loten.

8 March 2016 19:00
9 March 2016 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 8 March 2016 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More