Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 16 December Dag 1 #1-300
    • Wijnveiling 17 December 2025 Dag 2
    • Online Only Varia 15 December 2025
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
“Mercurius”. Een bronzen beeld op sokkel van rood marmer met bronzen fries. Naar een werk van Jean Bologne. Fijne geut.
“Mercurius”. Een bronzen beeld op sokkel van rood marmer met bronzen fries. Naar een werk van Jean Bologne. Fijne geut.
“Mercurius”. Een bronzen beeld op sokkel van rood marmer met bronzen fries. Naar een werk van Jean Bologne. Fijne geut.
“Mercurius”. Een bronzen beeld op sokkel van rood marmer met bronzen fries. Naar een werk van Jean Bologne. Fijne geut.
“Mercurius”. Een bronzen beeld op sokkel van rood marmer met bronzen fries. Naar een werk van Jean Bologne. Fijne geut.

“Mercurius”. Een bronzen beeld op sokkel van rood marmer met bronzen fries. Naar een werk van Jean Bologne. Fijne geut.

"Mercury." A bronze statue on a red marble pedestal with a bronze frieze. After a work by Jean Bologne. Fine casting.
Dim. 90cm
SKU: 1712240174.
Categories: Beeld, Brons.
Auction day: 17 December 2024 19:00
Catalogue #174
Estimate: € 400 / 500
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #552

    Een antieke luchter in verguld brons met 4 melkglazen schelpen en 6 bloemvormige blakers.

    An antique chandelier in gilded bronze with 4 milk glass shells and 6 flower-shaped sconces.
    No longer available
    Dim. h 75 x Ø 60 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #574

    Een gepolychromeerd houten beeld van een gans.

    A polychrome wooden statue of a goose.
    No longer available
    Dim. 78 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #636

    “La fête des fleurs”. Een beeld uit kunststof, reproductie naar het werk van Auguste Moreau.

    "The Flower Festival." A resin sculpture, reproduction of the work by Auguste Moreau.
    No longer available
    Dim. 56 cm
    Estimate: € 60 / 90
  • #542

    Een bronzen luchter met een Putti en 7 bloemvormige glazen blakers, eerste helft 20ste eeuw.

    A bronze chandelier with a Putti and 7 flower-shaped glass candle holders, first half of the 20th century.
    No longer available
    Dim. h 92 x Ø 45 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #602
    Tay, Italia

    Een vintage porseleinen beeld van een flamingo’s. Onderaan gesigneerd; “Tay, Made in Italy” en met label gemerkt.

    A vintage porcelain statue of flamingos. Signed "Tay, Made in Italy" at the bottom; marked with a label.
    No longer available
    Dim. 34 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #172

    Een driedelig, kunstbronzen schouwgarnituur in eclectische stijl, bestaande uit een pendule en twee dekselvazen. Glas over het wijzerplaat deurtje manco.

    A three-piece, art bronze fireplace set in eclectic style, consisting of a clock and two covered vases. Glass missing over the dial door.
    No longer available
    Dim. 57 & 49 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #492
    José Chapellier
    Period: °1946

    “Fantôme Jésus à la Croix”. Een verguld bronzen beeld. Gesigneerd.

    "Fantôme Jésus on the Cross". A bronze sculpted and gilted statue. Signed.
    No longer available
    Dim. 60 x 35cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #531
    Alfons De Roeck
    Period: 1896-1982

    “Maria met kind”. Een gepolychromeerd houten beeld. Onderaan gesigneerd.

    "Maria with child". A polychrome wooden sculpture. Signed at the bottom.
    No longer available
    Dim. 60 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #508
    Royal Dux

    “Afternoon Tea”. Een meerkleurig porseleinen groep, onderaan gemerkt. Barstje vooraan de onderzijde.

    "Afternoon Tea." A multi-colored porcelain group, marked at the bottom. Small crack at the front bottom.
    No longer available
    Dim. 32 x 41 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #651

    ‘De dame met de duiven’, een polychroom art-deco beeld in zamak op een marmeren voet, een stukje van het marmer ontbreekt.

    'The lady with the pigeons', a polychrome Art Deco sculpture in zamak on a marble base, a small piece of the marble is missing.
    No longer available
    Dim. 31 x 28 x 15 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #211
    Capo di Monte

    “Neptunus, god van water en zee”, een groep in blanc-de-Chine op een houten sokkel, gemerkt Capo-Di-Monte. De staart van de zeemeerman in afgebroken maar nog aanwezig.

    "Neptune, god of water and sea," a group in blanc-de-Chine on a wooden base, marked Capo-Di-Monte. The tail of the mermen is broken off but still present.
    No longer available
    Dim. 38 x 34 x 24 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #474

    Een verguld bronzen luchter met albasten coupe en 6 bloemvormige glazen blakers uit het begin van de vorige eeuw.

    A gilt bronze chandelier with an alabaster bowl and 6 flower-shaped glass candle holders from the beginning of the previous century.
    No longer available
    Dim. h 98 x Ø 60 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #666

    Een set van 2 gesculpteerde houten Aziatische mythologische gevleugelde wezens waarvan 1 polychroom.

    A set of 2 wood-carved Asian mythological winged creatures, one of which is polychrome.
    No longer available
    Dim. h 18.5 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #219

    8 gesculpteerde precolumbiaanse hoofdjes.

    8 small sculpted Precolumbian heads.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 150
  • #654

    “Secours”. Een messing beeld van een visserman op de boeg. Naar het werk van Waagen.

    "Rescue". A brass statue of a fisherman on the bow. Inspired by the work of Waagen.
    No longer available
    Dim. 58 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #162

    ‘Mozes met hoorns’. Een bronzen beeld naar de Mozes door Michelangelo gemaakt voor de tombe van Paus Julius II. Door een verkeerde vertaling van de Hebreeuwse tekst uit het Oude Testament heeft Mozes hoornen gekregen i.p.v. lichtstralen.

    ‘Moses with Horns’. A bronze sculpture inspired by Michelangelo's Moses for the tomb of Pope Julius II. Due to a mistranslation of the Hebrew text from the Old Testament, Moses is depicted with horns instead of rays of light.
    No longer available
    Dim. h 44 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #305

    Een massief polychroom gesculpteerd houten beeld van een priester, mist beide armen. Naar oud voorbeeld.

    A solid wooden polychrome sculpted statue of a priest, missing both arms. In the style of an old example.
    No longer available
    Dim. h 40 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #541

    Een kunstbronzen Art Deco beeldje van 3 hertjes op zwart marmeren voet.

    A art bronze Art Deco figurine of 3 deer on a black marble base.
    No longer available
    Dim. 23 x 45cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #164
    Aligi Sassu

    “Cavallino Impennato”. Een brons gegoten beeldje van een steigerend paard op marmeren voet. Onderaan gesigneerd en genummerd 142/300.

    "Cavallino Impennato" translates to "Rearing Horse". A bronze cast sculpture of a rearing horse on a marble base. Signed and numbered 142/300 at the bottom.
    No longer available
    Dim. 19 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #495
    Paul Sersté

    Een terracotta buste van een jongenshoofd op houten sokkel. Onderaan gesigneerd “P. Sestré”.

    A terracotta bust of a boy's head on a wooden base. Signed on the bottom "P. Sestre”.
    No longer available
    Dim. 35 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #528
    Paul Sersté

    ‘Zittend meisje’, een terracotta beeld getekend Paul Sersté.

    "Sitting girl," a terracotta sculpture signed by Paul Sersté.
    No longer available
    Dim. 38 x 33 x 26 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #578
    Maria Innocentia Hummel

    Een lot van 14 porseleinen Goebel beeldjes voor de kerstsl. Onderaan gemerkt.

    A lot of 14 porcelain Goebel figurines for the Christmas season. Marked on the bottom.
    No longer available
    Dim. 16 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #645

    “Egyptenaar met boot”, een meerkleurig gipsen beeld op houten boot en sokkel. Schade aan een vinger en een teen, ook een deel van een sandaal ontbreekt

    "Egyptian with boat", a multicolored plaster sculpture on wooden boat and pedestal. Damage to a finger and a toe, as well as a missing part of a sandal.
    No longer available
    Dim. 88 x 77 x 17 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #207
    Koos Van der Kaaij
    Period: 1900 - 1976

    “Moeder met kind”. Een terracotta beeld. Onderaan gesigneerd. Vermoedelijke nummering “8/12”.

    "Mother with child." A terracotta sculpted statue. Signed at the bottom. Presumed numbering is "8/12".
    No longer available
    Dim. 65cm
    Estimate: € 200 / 300

Other lots in this auction

  • #5
    August Vermeylen

    “Verzameld werk”. In 6 delen. In 8°, linnen en imitatie lederen band. Ed. A. Manteau, Brussel 1951 of ‘52. Zeer goede staat.

    "Collected work". In 6 volumes. In 8°, cloth and imitation leather binding. Ed. A. Manteau, Brussels 1951 or '52. Very good condition.
    No longer available
    Estimate: € 25 / 45
  • #378
    Imari

    Een Imari Japans porseleinen dekselvaas met meerkleurig floraal decor en met een Fo-hond bovenaan. Barstje onderaan het deksel door productie bakfout.

    An Imari Japanese porcelain lidded vase with multicolored floral decoration and foo-dog on top. Crack at the bottom of the lid due to a production defect.
    No longer available
    Dim. 42 x Ø 18 cm
    Estimate: € 60 / 90
  • #569

    Een retro staande lamp op houten statief gemonteerd.

    A retro floor lamp mounted on a wooden tripod.
    No longer available
    Dim. 150 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #606

    Een rechthoekig eikenhouten salontafel in rustieke stijl.

    A rectangular oak coffee table in rustic style.
    No longer available
    Dim. 44 x 195 x 115 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #267
    Steiff, Märklin

    “Gürteltier 45 für Märklin”, een pluche gordeldier geproduceerd door Steiff voor Märklin voor het 150-jarige bestaan van Texas. Nr 999147, in ongeopende originele plastic verpakking.

    "Gürteltier 45 for Märklin", a plush armadillo produced by Steiff for Märklin for the 150th anniversary of Texas. No. 999147, in unopened original plastic packaging.
    No longer available
    Dim. l 45 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #589

    “Portret van een oudere dame”. Een met houtskool gehoogde foto van een zwartgeklede dame. Onderaan gesigneerd.

    "Portrait of an older lady." A charcoal-enhanced photograph of a black-clad lady. Signed at the bottom.
    No longer available
    Dim. 60,5 x 50,5cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #394

    Een polychroom aardewerken kruik in Shipibo-Conibo stijl, met geometrische patronen in het decor, Peru.

    A polychrome earthenware jug in Shipibo-Conibo style, with geometric patterns in the decoration, Peru.
    No longer available
    Dim. 18 x Ø 23 cm
    Estimate: € 60 / 90
  • #443

    Een lot bestaande uit 6 beeldjes van vissen in diverse materie; steen, brons, hout, etc. met diverse afkomst.

    A lot consisting of 6 fish figurines in various materials; stone, bronze, wood, etc. with diverse origins.
    No longer available
    Dim. 25 & ... & 15 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #579

    Een vintage gesculpteerd houten ossenjuk, Portugees, Aveiro.

    A vintage carved wooden ox yoke, Portuguese, Aveiro.
    No longer available
    Dim. 65 x 121 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #584
    d’Artois Limoges Ancienne Fabrique Royale

    Een Frans porseleinen theeservies met vogels in het decor, bestaande uit theekan, suikerpot, melkkan, 2 kopjes met schoteltje en dienblad. 1 kopje met klein schilfertje aan de rand. Onderaan gemerkt “Limoges Ancienne Fabrique Royale”, gesigneerd d’Artois.

    A French porcelain tea set decorated with birds, comprising teapot, sugar bowl, creamer, 2 cups with saucers, and tray. 1 cup has a small chip on the rim. Marked "Limoges Ancienne Fabrique Royale" and signed by d'Artois.
    No longer available
    Estimate: € 80 / 120
  • #599

    Een Chinees porseleinen vaas met familiaal tafereel en floraal decor.

    A Chinese porcelain vase with a family scene and floral decoration.
    No longer available
    Dim. 61 x Ø 29 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #76

    Een notelaar houten gebombeerde vitrinekast met gebogen glas en bezet met bronsbeslag. Binnenin met 3 verdiepen en gestoffeerde bekleding.

    A walnut wood bombe display cabinet with curved glass and bronze mounts. Interior with 3 shelves and upholstered lining.
    No longer available
    Dim. 161 x 31 x 64 m
    Estimate: € 200 / 300
View all auction items ›

Antiekveiling 17 & 18 December 2024

Veiling volledig: 700 loten. Tentoonstelling 13 & 14 December van 10.00u tot 17.00u

17 December 2024 19:00
18 December 2024 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 17 December 2024 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More