Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
“Mercurius”. Een bronzen beeld op sokkel van rood marmer met bronzen fries. Naar een werk van Jean Bologne. Fijne geut.
“Mercurius”. Een bronzen beeld op sokkel van rood marmer met bronzen fries. Naar een werk van Jean Bologne. Fijne geut.
“Mercurius”. Een bronzen beeld op sokkel van rood marmer met bronzen fries. Naar een werk van Jean Bologne. Fijne geut.
“Mercurius”. Een bronzen beeld op sokkel van rood marmer met bronzen fries. Naar een werk van Jean Bologne. Fijne geut.
“Mercurius”. Een bronzen beeld op sokkel van rood marmer met bronzen fries. Naar een werk van Jean Bologne. Fijne geut.

“Mercurius”. Een bronzen beeld op sokkel van rood marmer met bronzen fries. Naar een werk van Jean Bologne. Fijne geut.

"Mercury." A bronze statue on a red marble pedestal with a bronze frieze. After a work by Jean Bologne. Fine casting.
Dim. 90cm
SKU: 1712240174.
Categories: Beeld, Brons.
Auction day: 17 December 2024 19:00
Catalogue #174
Estimate: € 400 / 500
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #207
    Koos Van der Kaaij
    Period: 1900 - 1976

    “Moeder met kind”. Een terracotta beeld. Onderaan gesigneerd. Vermoedelijke nummering “8/12”.

    "Mother with child." A terracotta sculpted statue. Signed at the bottom. Presumed numbering is "8/12".
    No longer available
    Dim. 65cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #495
    Paul Sersté

    Een terracotta buste van een jongenshoofd op houten sokkel. Onderaan gesigneerd “P. Sestré”.

    A terracotta bust of a boy's head on a wooden base. Signed on the bottom "P. Sestre”.
    No longer available
    Dim. 35 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #654

    “Secours”. Een messing beeld van een visserman op de boeg. Naar het werk van Waagen.

    "Rescue". A brass statue of a fisherman on the bow. Inspired by the work of Waagen.
    No longer available
    Dim. 58 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #164
    Aligi Sassu

    “Cavallino Impennato”. Een brons gegoten beeldje van een steigerend paard op marmeren voet. Onderaan gesigneerd en genummerd 142/300.

    "Cavallino Impennato" translates to "Rearing Horse". A bronze cast sculpture of a rearing horse on a marble base. Signed and numbered 142/300 at the bottom.
    No longer available
    Dim. 19 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #474

    Een verguld bronzen luchter met albasten coupe en 6 bloemvormige glazen blakers uit het begin van de vorige eeuw.

    A gilt bronze chandelier with an alabaster bowl and 6 flower-shaped glass candle holders from the beginning of the previous century.
    No longer available
    Dim. h 98 x Ø 60 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #542

    Een bronzen luchter met een Putti en 7 bloemvormige glazen blakers, eerste helft 20ste eeuw.

    A bronze chandelier with a Putti and 7 flower-shaped glass candle holders, first half of the 20th century.
    No longer available
    Dim. h 92 x Ø 45 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #666

    Een set van 2 gesculpteerde houten Aziatische mythologische gevleugelde wezens waarvan 1 polychroom.

    A set of 2 wood-carved Asian mythological winged creatures, one of which is polychrome.
    No longer available
    Dim. h 18.5 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #508
    Royal Dux

    “Afternoon Tea”. Een meerkleurig porseleinen groep, onderaan gemerkt. Barstje vooraan de onderzijde.

    "Afternoon Tea." A multi-colored porcelain group, marked at the bottom. Small crack at the front bottom.
    No longer available
    Dim. 32 x 41 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #541

    Een kunstbronzen Art Deco beeldje van 3 hertjes op zwart marmeren voet.

    A art bronze Art Deco figurine of 3 deer on a black marble base.
    No longer available
    Dim. 23 x 45cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #651

    ‘De dame met de duiven’, een polychroom art-deco beeld in zamak op een marmeren voet, een stukje van het marmer ontbreekt.

    'The lady with the pigeons', a polychrome Art Deco sculpture in zamak on a marble base, a small piece of the marble is missing.
    No longer available
    Dim. 31 x 28 x 15 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #636

    “La fête des fleurs”. Een beeld uit kunststof, reproductie naar het werk van Auguste Moreau.

    "The Flower Festival." A resin sculpture, reproduction of the work by Auguste Moreau.
    No longer available
    Dim. 56 cm
    Estimate: € 60 / 90
  • #162

    ‘Mozes met hoorns’. Een bronzen beeld naar de Mozes door Michelangelo gemaakt voor de tombe van Paus Julius II. Door een verkeerde vertaling van de Hebreeuwse tekst uit het Oude Testament heeft Mozes hoornen gekregen i.p.v. lichtstralen.

    ‘Moses with Horns’. A bronze sculpture inspired by Michelangelo's Moses for the tomb of Pope Julius II. Due to a mistranslation of the Hebrew text from the Old Testament, Moses is depicted with horns instead of rays of light.
    No longer available
    Dim. h 44 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #602
    Tay, Italia

    Een vintage porseleinen beeld van een flamingo’s. Onderaan gesigneerd; “Tay, Made in Italy” en met label gemerkt.

    A vintage porcelain statue of flamingos. Signed "Tay, Made in Italy" at the bottom; marked with a label.
    No longer available
    Dim. 34 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #305

    Een massief polychroom gesculpteerd houten beeld van een priester, mist beide armen. Naar oud voorbeeld.

    A solid wooden polychrome sculpted statue of a priest, missing both arms. In the style of an old example.
    No longer available
    Dim. h 40 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #172

    Een driedelig, kunstbronzen schouwgarnituur in eclectische stijl, bestaande uit een pendule en twee dekselvazen. Glas over het wijzerplaat deurtje manco.

    A three-piece, art bronze fireplace set in eclectic style, consisting of a clock and two covered vases. Glass missing over the dial door.
    No longer available
    Dim. 57 & 49 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #574

    Een gepolychromeerd houten beeld van een gans.

    A polychrome wooden statue of a goose.
    No longer available
    Dim. 78 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #645

    “Egyptenaar met boot”, een meerkleurig gipsen beeld op houten boot en sokkel. Schade aan een vinger en een teen, ook een deel van een sandaal ontbreekt

    "Egyptian with boat", a multicolored plaster sculpture on wooden boat and pedestal. Damage to a finger and a toe, as well as a missing part of a sandal.
    No longer available
    Dim. 88 x 77 x 17 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #211
    Capo di Monte

    “Neptunus, god van water en zee”, een groep in blanc-de-Chine op een houten sokkel, gemerkt Capo-Di-Monte. De staart van de zeemeerman in afgebroken maar nog aanwezig.

    "Neptune, god of water and sea," a group in blanc-de-Chine on a wooden base, marked Capo-Di-Monte. The tail of the mermen is broken off but still present.
    No longer available
    Dim. 38 x 34 x 24 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #528
    Paul Sersté

    ‘Zittend meisje’, een terracotta beeld getekend Paul Sersté.

    "Sitting girl," a terracotta sculpture signed by Paul Sersté.
    No longer available
    Dim. 38 x 33 x 26 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #578
    Maria Innocentia Hummel

    Een lot van 14 porseleinen Goebel beeldjes voor de kerstsl. Onderaan gemerkt.

    A lot of 14 porcelain Goebel figurines for the Christmas season. Marked on the bottom.
    No longer available
    Dim. 16 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #219

    8 gesculpteerde precolumbiaanse hoofdjes.

    8 small sculpted Precolumbian heads.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 150
  • #492
    José Chapellier
    Period: °1946

    “Fantôme Jésus à la Croix”. Een verguld bronzen beeld. Gesigneerd.

    "Fantôme Jésus on the Cross". A bronze sculpted and gilted statue. Signed.
    No longer available
    Dim. 60 x 35cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #531
    Alfons De Roeck
    Period: 1896-1982

    “Maria met kind”. Een gepolychromeerd houten beeld. Onderaan gesigneerd.

    "Maria with child". A polychrome wooden sculpture. Signed at the bottom.
    No longer available
    Dim. 60 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #552

    Een antieke luchter in verguld brons met 4 melkglazen schelpen en 6 bloemvormige blakers.

    An antique chandelier in gilded bronze with 4 milk glass shells and 6 flower-shaped sconces.
    No longer available
    Dim. h 75 x Ø 60 cm
    Estimate: € 80 / 120

Other lots in this auction

  • #321

    Een lot varia met 12 LP’s, waaronder Queen, OMD, Wings, Elton John etc...

    A lot of miscellaneous items 12 LP’s, including Queen, OMD, Wings, Elton John etc...
    No longer available
    Estimate: € 60 / 70
  • #119

    “Bloemenstilleven”. Een schilderij, olieverf op doek, onderaan gesigneerd.

    "Flower still life". A painting, oil on canvas, signed at the bottom.
    No longer available
    Dim. 79 x 69 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #323

    Een grote koperen ketel met handvat en op pootjes, naar oud voorbeeld.

    A large copper kettle with handle on legs, modeled after an antique design.n
    No longer available
    Dim. h 32 x Ø 32 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #20

    Een gouden hangertje in de vorm van een saxofoon, 18 kt. 2.2 gram.

    A gold pendant in the shape of a saxophone, 18 kt. 2.2 grams.
    No longer available
    Dim. l 2.5 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #544

    Een antieke luchter van koper, verguld bronzen guirlandes en kristallen pegels.

    An antique chandelier of copper, gilded bronze garlands, and crystal drops.
    No longer available
    Dim. h 92 x Ø 32 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #360

    Een 18 kt geelgouden ring met roterend element met groene scarabee. We voegen er een grotere groene scarabee aan toe met hiërogliefen.

    An 18kt yellow gold ring with rotating element featuring a green scarab. We add a larger green scarab with hieroglyphs.
    No longer available
    Dim. 4,70 g
    Estimate: € 150 / 200
  • #129
    Pierre Scoupreman

    “Le Bouquet d’anniversaire”. Een schilderij, onderaan gesigneerd en gedateerd 1932.

    "The Birthday Bouquet." A painting, signed and dated 1932 at the bottom.
    No longer available
    Dim. 95 x 117 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #280

    Een paar 18 kt wit en geelgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,40 ct. en smaragd met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct.

    A pair of 18kt white and yellow gold earrings set with diamonds weighing approximately 0.40 ct. in total and emeralds weighing approximately 0.50 ct. in total.
    No longer available
    Dim. 6,36 g
    Estimate: € 900 / 1000
  • #127
    Delheid

    Een glazen bonbonnière met zilveren houder en deksel. Gemerkt 800‰ Delheid.

    A glass bonbonnière with silver holder and lid. Marked 800‰ Delheid.
    No longer available
    Dim. 280g - 800‰
    Estimate: € 200 / 300
  • #3
    Simplex

    “Model A”. Een antieke metalen schrijfmachine in originele doos, gemerkt Simplex. Begin 20e eeuw.

    "Model A". An antique, metal typewriter in original box, marked Simplex. Early 20th century.
    No longer available
    Dim. 22 cm
    Estimate: € 60 / 90
  • #161

    Een precolumbiaanse Chimu blackware keramieken kruik met gesculpteerd gelaat. Peru.

    A pre-Columbian Chimu blackware ceramic jar with sculpted face. Peru.
    No longer available
    Dim. 28 x 18 cm
    Estimate: € 250 / 450
  • #478

    Een paar late Qing dynastie Fo-Honden van gepolychromeerd Sancai aardewerk als grafbeeldjes met wierrookbranders. Eén staart hersteld, en één houder is gebroken. Kiln merken onderaan.

    A pair of late Qing dynasty polychrome sancai pottery Fu dogs as tomb figures with incense burners. One tail restored and one holder broken. Kiln marks underneath.
    No longer available
    Dim. h 17 cm
    Estimate: € 200 / 400
View all auction items ›

Antiekveiling 17 & 18 December 2024

Veiling volledig: 700 loten. Tentoonstelling 13 & 14 December van 10.00u tot 17.00u

17 December 2024 19:00
18 December 2024 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 17 December 2024 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More