‘Slapende man met klompen’. Een 19e eeuw olieverfschilderij op doek. Niet gesigneerd.

'Sleeping man with wooden shoes.' A 19th-century oil painting on canvas. Not signed.
Dim. 36/25 cm
SKU: 2705250164.
Categories: doek, Schilderij, XIXe eeuw.
Auction day: 27 May 2025 19:00
Catalogue #164
Estimate: € 80 / 120

  • #524

    Dictionnaire historique par F.X. De Feller bestaande uit 8 delen, 1789-1793. In gelezen staat.

    Historical dictionary by F.X. De Feller, consisting of 8 volumes, 1789-1793. In used condition.
    Dim. 14 x 20 x 5 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #192

    Een lot van 5 kandelaars waarvan 2 ‘heilig hart’ sets in persglas met losse schaaltjes, toegevoegd een koperen kandelaar uit de 19e eeuw.

    A lot of 5 candle holders, including 2 sets of 'sacred heart' in pressed glass with separate dishes, along with a 19th-century copper candle holder added.
    Dim. h 32 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #146

    Een massief houten Italiaanse kandelaar, gemarmerd. Vroeg 19e eeuws.

    A solid wood Italian candlestick, marbled. Early 19th century.
    Dim. h 166 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #528

    Een ‘Marie-Therèse’ luchter van kristal, opnieuw te bedraden. Circa 1900.

    A 'Marie-Therese' crystal chandelier, to be rewired. Circa 1900.
    Dim. h 70 x Ø 58 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #466

    Antieke fruithouten secretaire. Vier grote laden met binnenin 6 kleine laden en één verborgen lade.

    Antique fruitwood secretaire. Four large drawers with 6 small drawers inside and one hidden drawer.
    Dim. H 155, B 103, D 51 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #115

    Een laat 19e eeuwse gefineerd houten tea-caddy. Binnenin ontbreken enkele delen alsook sleutel manco.

    A late 19th-century veneered wooden tea caddy. Some parts missing inside, key absent.
    Dim. 18 x 30 x 15 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #472
    Adèle Koekkoek

    “Vrouw bij de haard”, olieverf op doek, gesigneerd.

    “Woman by the hearth”. Oil on canvas. Signed.
    Dim. h 73 cm x 98,5 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #596

    Klein model armzetel met gebloemde stof. Hoogte van de zitting: 38 cm.

    Small armchair with floral fabric. Seat height: 38 cm.
    Dim. H 81, B 66, D 80 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #275

    Antieke armstoel in Louis XV stijl. Gevlochten zitting en rug, met een roze kussen. Mooie ouderdomspatina.

    Antique armchair in Louis XV style. Woven seat and back, with a pink cushion. Beautiful aged patina.
    Dim. H 94, B 59, D 68 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #76

    Dim. 214 x 107 x 54 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #459

    Een set van 4 Chinees porseleinen borden met een blauw op wit decor van flora en pagodes. Qianlong decor. Schilfers en haarlijn.

    A set of 4 Chinese porcelain plates with blue and white flora and pagoda decoration. Qianlong design. Chips and hairline cracks.
    Dim. Ø23.5 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #592

    Een armstoel in Lodewijk XV stijl met gebloemde bekleding.

    An armchair in Louis XV style with floral upholstery.
    Dim. H 86, B 58 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #577

    Een antieke geel koperen gieter, met ouderdomssporen.

    An antique yellow copper watering can, showing signs of age.
    Dim. 35 x 84 x 27 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #56

    Antieke Engelse commode met twee kleine en drie grote laden.

    Antique English chest of drawers with two small and three large drawers.
    Dim. H 95, B 91, D 52 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #345

    Een Chinees porseleinen kop en schoteltje, blauw op wit decor, onderaan het bordje gemerkt ‘Chenghua Nian Zhi’, Kangxi revival, circa 1900.

    A Chinese porcelain cup and saucer, blue on white decoration, marked 'Chenghua Nian Zhi' on the bottom of the saucer, Kangxi revival, circa 1900.
    Dim. Ø 12.5 cm (bordje)
    Estimate: € 30 / 50
  • #285

    Een witte armstoel in Lodewijk XV stijl met roze gebloemde bekleding.

    A white armchair in Louis XV style with pink floral upholstery.
    Dim. H 97, B 64 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #326

    Antieke commode met zwart marmeren blad. Het front is geflankeerd door twee zuilen met messingen beslag. Twee deuren en één lade.

    Antique chest of drawers with black marble top. The front is flanked by two columns with brass fittings. Two doors and one drawer.
    Dim. H 99, B 1122, D 61 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #316

    Antieke eikenhouten koffer met onderaan twee laden. Messing slotplaat, herstelling nodig aan de scharnieren.

    Antique oak chest with two drawers at the bottom. Brass lock plate, hinges need repair.
    Dim. H 59, B 84, D 42 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #456

    Antieke commode met zwart marmeren blad. Vier laden.

    Antique chest of drawers with black marble top. Four drawers.
    Dim. H 90, B 129, D 59 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #587

    Een antiek massief houten borduurwerk/weefgetouw.

    An antique solid wood embroidery/loom frame.
    Dim. 107 x 108 x 38 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #336

    Commode in Empire stijl met afgeschuinde hoeken. Vier deuren, één grote lade vooraan en twee kleinene aan de schuine kant. Messing beslag.

    Commode in Empire style with beveled corners. Four doors, one large drawer at the front and two small ones on the angled side. Brass fittings.
    Dim. H 101, B 155, D 54 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #462

    Een paar Imari borden in Chinees porselein met bloemenvazen in het decor. Haarlijntje.

    A pair of Imari plates in Chinese porcelain with floral vases in the decoration. Hairline.
    Dim. Ø 23 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #186

    Antiek kerselaren schrijftafeltje. Met uitschuifbaar blad en 5 laden.

    Antique cherry wood writing desk. With pull-out leaf and 5 drawers.
    Dim. H 107, B 121, D 55 cm
    Estimate: € 120 / 150
  • #175

    Een set van 2 19e eeuwse Franse porseleinen cache-pots met vergulde leeuwenkoppen geflankeerd.

    A pair of 19th century French porcelain cache-pots with gilt lion head handles.
    Dim. h 16.5 x Ø 16 cm
    Estimate: € 60 / 80

  • #297
    Noritake

    Een 104-delig porseleinen servies, gemerkt Noritake China, Hermitage 6226. Bestaande uit 12 grote borden, 15 platte borden waarvan 1 met schilfer, 12 diepe borden, 11 kleine borden, 12 dessertborden, 11 grote schoteltjes, 12 grote koppen, 10 kleine schoteltjes en 9 kleine kopjes.

    A 104-piece porcelain dinnerware set, marked Noritake China, Hermitage 6226. Including 12 large plates, 15 flat plates (1 with chip), 12 soup bowls, 11 small plates, 12 dessert plates, 11 saucers, 12 large cups, 10 small saucers, and 9 small cups.
    Dim. Ø 27 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #133

    Een paar messingen Louis XV kandelaars, met bloemvormige voet.

    A pair of brass Louis XV candlesticks, with flower-shaped base.
    Dim. Hoogte 23 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #131

    Twee amberkleurige glazen coupes, de éne met piédouche (H 21 cm), de andere met twee oren (Ø 22 cm).

    Two amber glass coupes, one with a pedestal (H 21 cm), the other with two handles (Ø 22 cm).
    Dim. H 21, Ø 22 cm
    Estimate: € 35 / 45
  • #107
    Art Krupp Bernborf

    Verzilverde tafelspiegel met boog. Bovenaan gestempeld door Art Krupp Berndorf.

    Silver-plated table mirror with arch. Stamped at the top by Art Krupp Berndorf.
    Dim. H 50, B 36 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #57
    Eudora

    Een vintage schoenspanner, Eudora II drp, de schoentip-stukken manco. Toegevoegd 2 manuele schoenspanners/verbreders.

    A vintage shoe tree, Eudora II drp, missing shoe tip pieces. Includes 2 manual shoe stretchers/wideners.
    Dim. 31 x 38 x 20 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #539

    Een grote Cassis Cornuta, beter bekend als de helmschelp.

    A large Cassis Cornuta, better known as the horned helmet shell.
    Dim. h 23 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #399
    S. Van Gastel

    “Paradijsvogels”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Kleine letsels.

    "Paradise birds". Oil on canvas. Signed. Small damages.
    Dim. 60 x 50 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #28

    Een blauw en wit geglazuurde art-deco ijsbeer. Genummerd ‘36096’. Niet gemerkt.

    A blue and white glazed Art Deco polar bear. Numbered ‘36096’. Not marked.
    Dim. H 16, L 19 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #152

    Een oude geslepen spiegel in vergulde lijst met floraal gedecoreerde kroon. Lichte beschadigingen.

    An old cut mirror in a gilded frame with florally decorated crown. Slight damages.
    Dim. 100 x 58 cm
    Estimate: € 70 / 90
  • #343
    Mattel

    Een vintage Barbiepop met een lot kledij in een vintage Barbie-draagkoffertje.

    A vintage Barbie doll with a lot of clothing in a vintage Barbie carrying case.
    Dim. h 29 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #389
    Gabriel De Pauw
    Period: 1924-2000

    “Landschap met hoeve”. Expressionistisch olieverfschilderij, getekend; G. De Pauw. Gabriël De Pauw was een kunstschilder uit België. Hij schilderde onder andere stillevens en landschappen. Hij was de zoon van de neo-impressionistische schilder Jef De Pauw.

    "Landscape with farmhouse". Expressionist oil painting, signed; G. De Pauw. Gabriël De Pauw was a Belgian painter who specialized in still lifes and landscapes. He was the son of the neo-impressionist painter Jef De Pauw.
    Dim. 26/36 cm
    Estimate: € 75 / 100
  • #263

    Een set van 3 Chinees porseleinen borden met een blauw op wit decor van een tuintje. Qianlong decor.

    A set of 3 Chinese porcelain plates with blue on white decoration of a garden. Qianlong design.
    Dim. Ø 23.5 cm
    Estimate: € 80 / 120

Veiling van 27 & 28 Mei 2025

27 May 2025 19:00
28 May 2025 19:00