Stanley's reizen, ontdekkingen en lotgevallen in Midden-Afrika. 3 delen. Hoe ik Livingstone vond (deel 1) - Zes jaren aan den Congo (deel 2 en 3) . Uit het Engelsch vertaald med vergunning des schrijvers en der uitgevers door J. Scherpenseel. 1886.
Henry Morton Stanley
Period: 1886

Stanley's travels, discoveries, and adventures in Central Africa. 3 volumes. How I found Livingstone (Part 1) - Six years on the Congo (Parts 2 and 3). Translated from English with the permission of the author and publishers by J. Scherpenseel. 1886.
Dim. 5 x 27 x 20 cm
SKU: 2608250327.
Categories: Boek, Papier, XIXe eeuw.
Auction day: 26 August 2025 19:00
Catalogue #327
Estimate: € 60 / 80

  • #233
    Period: 1828

    ‘Historisch onderzoek naer den oorsprong en den waren naem de openbare plaatsen en andere oudheden van de stad Antwerpen, van stadswege uitgegeven’, H. P. Vander Hey, Stadsdrukker, 1828.

    'Historical research into the origin and true name of public places and other antiquities of the city of Antwerp, published by the city, H. P. Vander Hey, City Printer, 1828.'
    Dim. 24/15 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #223

    Een lot van drie boeken met Antwerpen als onderwerp. ‘Historiek der straten en openbare plaatsen van Antwerpen’, door Augustin Thys, 1879. ‘Beknopte geschiedenis der stad Antwerpen’, door Alfons Swerts-Slock, 1898. ‘De straten van Antwerpen’, door Sleeckx, 1921.

    A lot of three books on the subject of Antwerp. 'History of the streets and public places of Antwerp', by Augustin Thys, 1879. 'Concise history of the city of Antwerp', by Alfons Swerts-Slock, 1898. 'The streets of Antwerp', by Sleeckx, 1921.
    Dim. 23/17 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #351

    Een Chinese penseelvaas met fauna en flora in het decor.

    A Chinese brush vase decorated with fauna and flora.
    Dim. h 29 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #191

    Een antiek militair percussiegeweer. Österreichische Waffenfabriksgesellschaft.

    An antique military percussion gun. Österreichische Waffenfabriksgesellschaft.
    Dim. Lengte 134 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #221

    Een lot van vijf oude boeken. ‘Robert en Bertrand’, door Koen Ravestein, 2e druk, 1921. ‘Novellen uit het Antwerpsch schipperskwartier’, door J. F. Buerbaum, 1893. ‘Het taelverbond’, letterkundig tydschrift onder het bestuur van J. F. C. Verspreeuwen, 1845. ‘Onze helden van 1302’, door Duclos, 1880. ‘Tijl Uilenspiegel in Vlaanderen’, door Auctor, derde uitgaaf, 1913.

    A lot of five old books. 'Robert and Bertrand' by Koen Ravestein, 2nd edition, 1921. 'Novellen uit het Antwerpsch schipperskwartier' by J. F. Buerbaum, 1893. 'Het taelverbond', literary magazine under the editorship of J. F. C. Verspreeuwen, 1845. 'Onze helden van 1302' by Duclos, 1880. 'Til Eulenspiegel in Flanders' by Auctor, third edition, 1913.
    Dim. 28/20 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #178

    Een antiek vestzakpistooltje, model Derringer.

    An antique vest pocket pistol, Derringer model.
    Dim. Lengte 15 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #183

    Een 19e eeuws hagelgeweer voor randvuurmunitie. Met inscriptie; Louis Vives Y Comp. A Barcelona.

    A 19th-century pinfire shotgun. Inscription reads: Louis Vives Y Comp. A Barcelona.
    Dim. Lengte 122 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #158
    Mre. Imp. De St. Etienne

    Een Frans percussiepistool bestemd voor de cavalerie en marine. Model 1822, vermoedelijk geproduceerd medio 19e eeuw. Dit pistool is gemaakt als percussiepistool en is geen ombouw van een vuursteenslot.

    A French percussion pistol intended for cavalry and navy use. Model 1822, likely made in the mid-19th century. This pistol was created as a percussion pistol and is not a conversion from a flintlock.
    Dim. L: 35 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #560

    Een lot van 2 zakhorloges, één met zilveren kast en porseleinen wijzerplaat, gemerkt 800, in goede/werkende staat en een verzilverd metalen Chemin De Fer Tavannes, werkend maar beschadigde emaillen wijzerplaat.

    A lot of 2 pocket watches, one with a silver case and porcelain dial, marked 800, in good/working condition and a silver-plated metal Chemin De Fer Tavannes, working but with damaged enamel dial.
    Dim. Ø 4 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #218
    Simon & Halbig

    Een antieke pop met bewegende ogen, gemerkt Germany Simon & Halbig #4. Biscuit hoofdje met echt haar. In goede staat. Toegevoegd een doosje met kledij. Circa 1900.

    An antique doll with moving eyes, marked Germany Simon & Halbig #4. Biscuit head with real hair. In good condition. Comes with a box of clothing. Circa 1900.
    Dim. h 32 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #651

    Een 19e eeuws massief eikenhouten ééndeurskastje.

    A 19th century solid oak single-door cabinet.
    Dim. 99 77 59 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #534
    Hubert De Vries

    Een kunstmap van Hubert De Vries.

    An art portfolio by Hubert De Vries.
    Dim. 57 x 39 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #174
    POW voor Banksy

    ‘Ghetto Boy’, een getekende en genummerde print naar het werk van Banksy door POW (Pictures On Walls). Nr 67 uit een oplage van 150 exemplaren, met droogstempel.

    'Ghetto Boy', a signed and numbered print based on the work of Banksy by POW (Pictures On Walls). Number 67 out of an edition of 150 copies, with embossed stamp.
    Dim. 52/33 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #519
    Hubert De Vries

    ‘Clown met bloemen’, een kleurenlitho. Getekend; Hubert de Vries. 95/99.

    'Clown with Flowers', a color lithograph. Signed; Hubert de Vries. 95/99.
    Dim. 56/38 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #115

    Dim. 31 x 25 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #228

    Een lot van twee antieke boeken. ‘Gemeyne zend-brieven’, door H. Jacobi, 1774. ‘Almanach van Milanen, gecalculeert op den meridiaen van Gend, 1819.

    A lot of two antique books. 'Gemeyne zend-brieven' by H. Jacobi, 1774. 'Almanach van Milanen, calculated for the meridian of Ghent, 1819.
    Dim. 19/16 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #529
    Paul Smolders

    Een kunstmap van Paul Smolders.

    An art folder by Paul Smolders.
    Dim. 58 x 40 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #188

    Een zesschots revolver voor penvuursysteem, met houten kolf. Met een werkend spanmechaniek. Gemerkt met Luikse fabrieksmerken. Vervaardigd ca. 1890.

    A six-shot revolver for pinfire system, with wooden stock. With a functional cocking mechanism. Marked with Liege factory marks. Made around 1890.
    Dim. Lengte 16 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #524

    Een lot van 3 kunstmappen, Remy Cornelissen, Marijan Kolesar en Gaston Bogaert. Toegevoegd enkele etsen, een ingekleurde ets,waarvan 2 gesigneerd Valckx, een linosnede en een werk van André Goezu, gemengde techniek. De 2 andere werken onleesbaar gesigneerd.

    A lot of 3 art portfolios by Remy Cornelissen, Marijan Kolesar, and Gaston Bogaert. Included are several etchings, a colored etching (2 signed Valckx), a linocut, and a mixed media artwork by André Goezu. The other 2 works are signed illegibly.
    Dim. 60 x 41 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #532

    Dim. h 54 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #182

    ‘Galathea van de Sferen’, een gesigneerde kunstdruk naar het schilderij van Dali, met droogstempel van het atelier Dali.

    'Galatea of the Spheres,' a signed art print after the painting by Dali, with dry seal from Dali's studio.
    Dim. 35/35 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #196

    Een antieke staande klok met op de wijzerplaat het opschrift; Urbain Kern A Bruxelles.

    An antique standing clock with the inscription on the dial; Urbain Kern A Bruxelles.
    Dim. H 221, B 49, D 29 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #227

    Een lot van drie boeken. ‘Gheel, vermaerd door den eerdienst der Heilige Dimphna’, Buschmann, 1863. ‘Turnhout in het verleden en het heden’, door J. E. Jansen, deel 1 & 2, 1905.

    A lot of three books. 'Gheel, famous for the cult of Saint Dymphna', Buschmann, 1863. 'Turnhout in the past and present', by J. E. Jansen, part 1 & 2, 1905.
    Dim. 26/18 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #198

    Een zesschots revolver voor penvuursysteem, kaliber 9mm, met houten kolf. Met een werkend spanmechaniek. Vervaardigd 2e helft 19e eeuw.

    A six-shot revolver for pinfire system, caliber 9mm, with wooden stock. Featuring a functioning cocking mechanism. Manufactured in the second half of the 19th century.
    Dim. Lengte 27 cm
    Estimate: € 80 / 120

  • #165

    Een bronzen luchter met vier armen en zes lichtpunten, twee lampen in de basis. Gedecoreerd met ramskoppen en lauwerkransen. Zonder blakers.

    A bronze chandelier with four arms and six light points, two lamps in the base. Decorated with ram heads and laurel wreaths. Without sconces.
    Dim. Hoogte 90, Ø 100 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #216

    Een 18e eeuwse Hollandse massief eikenhouten pastoorskast.

    An 18th-century Dutch solid oak pastor's cabinet.
    Dim. 195 x 195 x 65 cm
    Estimate: € 120 / 150
  • #618

    Een kelkvormige vaas van VSL kristal, groen in de massa gekleurd. Niet getekend.

    A chalice-shaped vase of VSL crystal, colored green throughout. Not signed.
    Dim. Hoogte 22, Ø 16 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #511

    Dim. Hoogte 18 en 19 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #258
    Val Saint Lambert

    Een kelkvormige vaas van geslepen VSL kristal, groen in de massa gekleurd. Onderaan getekend en P.U.. Bovenaan lichte schade.

    A chalice-shaped vase of cut VSL crystal, colored green throughout. Signed at the bottom with P.U.. Minor damage at the top.
    Dim. Hoogte 26, Ø 20 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #625

    ‘Stormweer’, olieverf op doek. Getekend Paep.

    'Stormy Weather', oil on canvas. Signed Paep.
    Dim. 60/80 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #592

    ‘Bomengroep in de avondschemering’, olieverf op paneel. Een impressionistische studie, vermoedelijk en plein air. Onleesbaar getekend.

    'Tree group in the twilight', oil on panel. An impressionistic study, likely painted en plein air. Signed illegibly.
    Dim. 33/24 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #156
    Gaston Haustrate
    Period: 1878 - 1949

    Dim. 50/70 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #194
    Henri Joseph Pauwels
    Period: 1903 - 1983

    ‘Herfstbos’, olieverf op doek. Getekend; H. J. Pauwels.

    'Autumn forest', oil on canvas. Signed; H. J. Pauwels.
    Dim. 64/91 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #341

    Zware bronzen wandlamp in Empirestijl, gevormd als een dubbele kandelaar.

    Heavy bronze wall lamp in Empire style, shaped like a double candle holder.
    Dim. H 52, B 28, D 13 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #236
    Period: 1844

    Antieke eikenhouten legkast, twee deuren en twee laden. Op de kroon gemarkeerd met de letters; E. B. W. M. en het jaartal 1844.

    Antique oak bookcase, two doors and two drawers. Marked on the crest with the letters; E. B. W. M. and the year 1844.
    Dim. H 184, B 185, D 67 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #454
    Kamagurka

    ‘Bert en Bobje bij Duchamp’, monochrome zeefdruk, getekend; Kamagurka. Nr. 199 op een oplage van 200.

    'Bert and Bobje at Duchamp', monochrome silk screen print, signed; Kamagurka. No. 199 out of an edition of 200.
    Dim. 100/70 cm
    Estimate: € 150 / 250

Veiling 26 & 27 Augustus 2025

26 August 2025 19:00
27 August 2025 19:00