‘Typische figuratie’, abstract compositie in viltstift op papier. Getekend met monogram; P. D.
Peter Van Dooren
Period: 1973-

‘Typische figuratie’, abstracte compositie in viltstift op papier. Getekend met monogram; P. D.

'Typical figuration', abstract composition in felt-tip on paper. Signed with monogram; P. D.
Dim. 80/60 cm
SKU: 2810250534.
Categories: Papier, Tekening.
Auction day: 29 October 2025 19:00
Catalogue #534
Estimate: € 80 / 120

  • #372
    Cecilia Vanderbeek
    Period: 1932 - 1999

    ‘Naaktstudies’, gewassen inkt op papier. Een set van twee tekeningen naar model. Getekend; C. Vanderbeek.

    'Nude studies', ink wash on paper. A set of two drawings from life model. Signed; C. Vanderbeek.
    Dim. 49/38 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #52
    Léon Danchin

    ‘Engelse setter’, een tekening in rood krijt. Getekend.

    'English setter', a drawing in red chalk. Signed: Leon Danchin.
    Dim. 25/39 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #92
    Jules De Bruycker
    Period: 1870-1945

    “De Kathedraal van Rouen”. Ets, niet getekend, met witte vlekjes op het papier.

    "The Cathedral of Rouen". Etching, unsigned, with white spots on the paper.
    Dim. 64/53 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #174
    Jules De Bruycker
    Period: 1870-1945

    ‘Au Marche’, een monochrome ets. Getekend; J. De Bruycker.

    'Au Marche', a monochrome etching. Signed: J. De Bruycker.
    Dim. 42/51 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #529
    Jan De Cock

    ‘Zonder Titel’ (2013), een getekende offset print. Jan de Cock. Niet ingekaderd.

    'Untitled' (2013), a drawn offset print. Jan de Cock. Not framed.
    Dim. 50/70
    Estimate: € 80 / 120
  • #522
    Frans Masereel

    ‘l’Aigle de Distelmonde’, een monochrome ets. Getekend binnen de plaat; Frans Masereel. De ets is gemaakt voor de Contes d’Horace Van Offel, een bibliofiele uitgave met 22 kortverhalen van de auteur Horace Van Offel (Antwerpen, 1878-1944) uitgegeven door de “Editions des artistes” in Brussel in 1935.

    ‘l’Aigle de Distelmonde’, a monochrome etching. Signed within the plate; Frans Masereel. The etching was created for the Contes d’Horace Van Offel, a bibliophile edition with 22 short stories by the author Horace Van Offel (Antwerp, 1878-1944) published by the “Editions des artistes” in Brussels in 1935.
    Dim. 19/14 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #392

    Een map met ontwerpschetsen en tekeningen, toegeschreven aan Jan Keustermans.

    A folder with design sketches and drawings attributed to Jan Keustermans.
    Dim. 57/37 cm
    Estimate: € 200 / 250
  • #374
    Cecilia Vanderbeek
    Period: 1932 - 1999

    'Nude studies', ink wash on paper. A set of two drawings from a model. Signed; C. Vanderbeek.
    Dim. 51/40 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #569
    Gerard Cox

    ‘Heidezicht met poel’, pasteltekening op papier. Getekend G. Cox.

    "Heath view with pool", pastel drawing on paper. Signed G. Cox.
    Dim. 29/39 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #199

    ‘Jonge vrouw naast de spiegel’, een aquarel. Getekend; H. Richir.

    "Young woman next to the mirror", a watercolor. Signed; H. Richir.
    Dim. 45/29 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #382
    Jef Van Tuerenhout

    ‘La Gardienne’, lithografie in bruintinten. Getekend; Jef Van Tuerenhout. Epreuve d’Artiste.

    'The Caretaker', lithograph in brown tones. Signed; Jef Van Tuerenhout. Artist's Proof.
    Dim. 73/51 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #144
    Jules De Bruycker
    Period: 1870-1945

    ‘De wrok van Signoor’, een monochrome ets. Getekend, 1930. 1ste staat.

    'The Resentment of Signoor', a monochrome etching. Signed; J. De Bruycker, 1930. 1st state.
    Dim. 63/49 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #519
    Paul Van Hoeydonck

    ‘The fallen astronaut’, Paul van Hoeydonck. Een getekende print van het kunstwerk op de maan. Niet ingekaderd.

    'The fallen astronaut', Paul van Hoeydonck. A signed print of the artwork on the moon. Not framed.
    Dim. 50/70 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #254
    Lieven Walschap

    ‘Zittend naakt’, gemengde techniek op papier. Getekend.

    'Seated nude', mixed media on paper. Signed; L. Walschap.
    Dim. 58/45 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #119
    Robbedoes

    A Robbedoes collector's album, 22nd edition. Compilation of Robbedoes weekly magazine. 9th year, no. 388 - September 4, 1947. Includes 18 Robbedoes weekly magazines. Mid-1947.
    Estimate: € 150 / 200
  • #164
    Jules De Bruycker
    Period: 1870-1945

    ‘Kultur, allegorie op de eerste wereldoorlog’, een monochrome ets. Getekend. 2e staat, gedrukt op twee exemplaren.

    'Culture, allegory on the First World War', a monochrome etching. Signed; J. De Bruycker. 2nd state, printed in two copies.
    Dim. 78/52 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #572
    Gustaaf De Bruyne
    Period: 1914-1981

    ‘Werkelijkheid en verbeelding’, een monochrome ets. Getekend; G. De Bruyne.

    'Reality and imagination', a monochrome etching. Signed; G. De Bruyne.
    Dim. 52/28 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #504

    ‘Les Velours’, Matisse. Reproductie naar het werk in de collectie van het MoMA. Zeefdruk gepubliceerd door Segers, gedrukt in Florence door Acte II, 2010.

    ‘Les Velours’, Matisse. Reproduction of the work in the MoMA collection. Silkscreen print published by Segers, printed in Florence by Acte II, 2010.
    Dim. 134/39 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #574

    ‘Cavaleristen’, een set van twee pentekeningen. Met als onderwerp; 19e eeuwse cavaleriesoldaten in galop. Draagt een handtekening.

    'Cavalrymen', a set of two ink drawings. Depicting 19th-century cavalry soldiers in full gallop. Signed by the artist.
    Dim. 60/42 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #189
    René De Pauw

    'Portrait of a Young Woman', oil on paper. Signed; Rn. De Pauw, 'pour Andrée'.
    Dim. 45/28 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #354
    A. Verschueren

    Een lot van vijf naakten, monochrome etsen. Getekend; A. Verschueren.

    A lot of five nudes, monochrome etchings. Signed; A. Verschueren.
    Dim. 21/16 cm
    Estimate: € 70 / 100
  • #282

    ‘Landschap met gracht en knotwilgen’, gemengde techniek op papier. Draagt het monogram H B.

    'Landscape with canal and pollard willows', mixed media on paper. Signed with the monogram H B.
    Dim. 48/39 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #142
    André Buzin

    ‘Tafeleend’, gouache op papier. Getekend; A. Buzin. André Buzin is een Belgische tekenaar, illustrator en kunstschilder, voornamelijk bekend om zijn realistische afbeeldingen van fauna en flora. Zijn werk heeft nationale en internationale erkenning gekregen, vooral in de filatelistische wereld door zijn verschillende postzegelontwerpen.

    ‘Table duck’, gouache on paper. Signed; A. Buzin. André Buzin is a Belgian draftsman, illustrator, and painter, mainly known for his realistic depictions of fauna and flora. His work has received national and international recognition, particularly in the philatelic world due to his various stamp designs.
    Dim. 23/34 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #102
    Fred Bervoets
    Period: 1960

    ‘Oud Antwerpen’, een monochrome ets. Getekend; Bervoets, ‘60. Niet genummerd.

    'Old Antwerp', a monochrome etching. Signed; Bervoets, '60. Not numbered.
    Dim. 37/51 cm
    Estimate: € 200 / 300

  • #136

    Een massief houten buffetkast met opzet, tijdperk Louis Philippe.

    A solid wood buffet cabinet in Louis Philippe style.
    Dim. 202 x 130 x 55 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #72
    Thomas

    “Drie schippers op een sloep”. Olieverf op doek. Gesigneerd.

    "Three sailors on a sloop". Oil on canvas. Signed.
    Dim. 00 cm72 x 1
    Estimate: € 100 / 150
  • #500

    Een 18 kt platina en geelgouden ring bezet met een centrale Columbiaanse smaragd gewicht van +- 2 ct. en met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,60 ct.

    An 18 kt platinum and yellow gold ring set with a central Colombian emerald weighing approximately 2 ct. and with diamonds totaling approximately 0.60 ct.
    Dim. 6,79 g
    Estimate: € 1500 / 1600
  • #285
    Val Saint Lambert

    Een kristallen vaas, groen in de massa gekleurd, gemerkt.

    A crystal vase, colored green in the mass, marked.
    Dim. h 26.5 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #593

    Een lot van 4 antieke glazen stolpen op houten sokkel.

    A lot of 4 antique glass domes on wooden bases.
    Dim. h 53 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #17
    Moustier

    Peper-en zoutvat gedragen door een vrouw in klederdracht. Polychroom aardewerk, gemerkt en met datum 1792. Eén recipiënt gerestaureerd.

    Salt and pepper shaker carried by a woman in traditional dress. Polychrome earthenware, marked and dated 1792. One container restored.
    Dim. H: 19 cm
    Estimate: € 50 / 60
  • #141
    Raphael Nannini

    “Napoleon I”. Een bronzen borstbeeld met donkerbruin patina op groengeaderde marmeren basis. Gesigneerd.

    "Napoleon I". A bronze bust with dark brown patina on a green-veined marble base. Signed.
    Dim. H 47 cm
    Estimate: € 250 / 400
  • #215

    Een halfhoog Bretoens kastje met gesculpteerde panelen. 1 deur en 1 lade.

    A half-height Breton cabinet with carved panels. 1 door and 1 drawer.
    Dim. H 160, B 69, D 42 cm
    Estimate: € 75 / 100
  • #168
    Cenedese, Murano

    Twee eenden van massief gegivreerd glas. Gemerkt.

    Two ducks made of solid frosted glass. Marked.
    Dim. H. 28 & 35 cm
    Estimate: € 200 / 250
  • #260
    Zodiac Swiss Made

    Een roestvrij stalen automatische dameshorloge met roestvrij stalen armband.

    A stainless steel automatic ladies' watch with stainless steel wristband.
    Estimate: € 150 / 200
  • #15
    Baccarat, France

    Een kristallen tafelklokje, gemerkt Baccarat, France.

    A crystal table clock, marked Baccarat, France.
    Dim. h 8 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #511
    Val Saint Lambert

    Een geslepen kristallen coupe, groen in de massa gekleurd, gemerkt.

    A cut crystal coupe, green colored in the mass, marked.
    Dim. h 11 x Ø 31 cm
    Estimate: € 80 / 120

Veiling 28 & 29 Oktober 2025

28 October 2025 19:00
29 October 2025 19:00