‘Werkelijkheid en verbeelding’, een monochrome ets. Getekend; G. De Bruyne.
Gustaaf De Bruyne
Period: 1914-1981

'Reality and imagination', a monochrome etching. Signed; G. De Bruyne.
Dim. 52/28 cm
SKU: 2810250572.
Categories: Grafiek, Papier.
Auction day: 29 October 2025 19:00
Catalogue #572
Estimate: € 60 / 80

  • #594

    ‘Staand naakt met kraanvogels’, een heliografie naar het werk van Félicien Rops.

    'Nude standing with cranes', a heliograph based on the work of Félicien Rops.
    Dim. 12/8 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #382
    Jef Van Tuerenhout

    ‘La Gardienne’, lithografie in bruintinten. Getekend; Jef Van Tuerenhout. Epreuve d’Artiste.

    'The Caretaker', lithograph in brown tones. Signed; Jef Van Tuerenhout. Artist's Proof.
    Dim. 73/51 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #374
    Cecilia Vanderbeek
    Period: 1932 - 1999

    ‘Naaktstudies’, gewassen inkt op papier. Een set van twee tekeningen naar model. Getekend; C. Vanderbeek.

    'Nude studies', ink wash on paper. A set of two drawings from a model. Signed; C. Vanderbeek.
    Dim. 51/40 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #199

    ‘Jonge vrouw naast de spiegel’, een aquarel. Getekend; H. Richir.

    "Young woman next to the mirror", a watercolor. Signed; H. Richir.
    Dim. 45/29 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #144
    Jules De Bruycker
    Period: 1870-1945

    ‘De wrok van Signoor’, een monochrome ets. Getekend, 1930. 1ste staat.

    'The Resentment of Signoor', a monochrome etching. Signed; J. De Bruycker, 1930. 1st state.
    Dim. 63/49 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #354
    A. Verschueren

    Een lot van vijf naakten, monochrome etsen. Getekend; A. Verschueren.

    A lot of five nudes, monochrome etchings. Signed; A. Verschueren.
    Dim. 21/16 cm
    Estimate: € 70 / 100
  • #564
    Petrus Verbist

    ‘Dioecesis Eposcopatus Antverpiensis’, een 17e eeuwse ingekleurde gravure. Toegevoegd het boek; ‘Hoogtepunten uit de wereld van de Cartografie’, door Tony Campbell.

    'Dioecesis Episcopatus Antverpiensis', a 17th-century hand-colored engraving. Included is the book; 'Highlights from the World of Cartography', by Tony Campbell.
    Dim. 36/41 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #102
    Fred Bervoets
    Period: 1960

    ‘Oud Antwerpen’, een monochrome ets. Getekend; Bervoets, ‘60. Niet genummerd.

    'Old Antwerp', a monochrome etching. Signed; Bervoets, '60. Not numbered.
    Dim. 37/51 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #529
    Jan De Cock

    ‘Zonder Titel’ (2013), een getekende offset print. Jan de Cock. Niet ingekaderd.

    'Untitled' (2013), a drawn offset print. Jan de Cock. Not framed.
    Dim. 50/70
    Estimate: € 80 / 120
  • #282

    ‘Landschap met gracht en knotwilgen’, gemengde techniek op papier. Draagt het monogram H B.

    'Landscape with canal and pollard willows', mixed media on paper. Signed with the monogram H B.
    Dim. 48/39 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #254
    Lieven Walschap

    ‘Zittend naakt’, gemengde techniek op papier. Getekend.

    'Seated nude', mixed media on paper. Signed; L. Walschap.
    Dim. 58/45 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #372
    Cecilia Vanderbeek
    Period: 1932 - 1999

    'Nude studies', ink wash on paper. A set of two drawings from life model. Signed; C. Vanderbeek.
    Dim. 49/38 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #189
    René De Pauw

    'Portrait of a Young Woman', oil on paper. Signed; Rn. De Pauw, 'pour Andrée'.
    Dim. 45/28 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #504

    ‘Les Velours’, Matisse. Reproductie naar het werk in de collectie van het MoMA. Zeefdruk gepubliceerd door Segers, gedrukt in Florence door Acte II, 2010.

    ‘Les Velours’, Matisse. Reproduction of the work in the MoMA collection. Silkscreen print published by Segers, printed in Florence by Acte II, 2010.
    Dim. 134/39 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #119
    Robbedoes

    A Robbedoes collector's album, 22nd edition. Compilation of Robbedoes weekly magazine. 9th year, no. 388 - September 4, 1947. Includes 18 Robbedoes weekly magazines. Mid-1947.
    Estimate: € 150 / 200
  • #569
    Gerard Cox

    ‘Heidezicht met poel’, pasteltekening op papier. Getekend G. Cox.

    "Heath view with pool", pastel drawing on paper. Signed G. Cox.
    Dim. 29/39 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #164
    Jules De Bruycker
    Period: 1870-1945

    ‘Kultur, allegorie op de eerste wereldoorlog’, een monochrome ets. Getekend. 2e staat, gedrukt op twee exemplaren.

    'Culture, allegory on the First World War', a monochrome etching. Signed; J. De Bruycker. 2nd state, printed in two copies.
    Dim. 78/52 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #534
    Peter Van Dooren
    Period: 1973-

    ‘Typische figuratie’, abstracte compositie in viltstift op papier. Getekend met monogram; P. D.

    'Typical figuration', abstract composition in felt-tip on paper. Signed with monogram; P. D.
    Dim. 80/60 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #322

    “De eerste sigaar”, een kleurenlitho op papier, getekend binnen de plaat, F. Charlet.

    "The first cigar," a color lithograph on paper, signed within the plate, F. Charlet.
    Dim. 60 x 48 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #92
    Jules De Bruycker
    Period: 1870-1945

    “De Kathedraal van Rouen”. Ets, niet getekend, met witte vlekjes op het papier.

    "The Cathedral of Rouen". Etching, unsigned, with white spots on the paper.
    Dim. 64/53 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #519
    Paul Van Hoeydonck

    ‘The fallen astronaut’, Paul van Hoeydonck. Een getekende print van het kunstwerk op de maan. Niet ingekaderd.

    'The fallen astronaut', Paul van Hoeydonck. A signed print of the artwork on the moon. Not framed.
    Dim. 50/70 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #304
    Constant De Busschere
    Period: 1876-1951

    “Drie boerenpaarden”, een ets op papier, niet gesigneerd.

    "Three farm horses", an etching on paper, unsigned.
    Dim. 53 x 69 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #522
    Frans Masereel

    ‘l’Aigle de Distelmonde’, een monochrome ets. Getekend binnen de plaat; Frans Masereel. De ets is gemaakt voor de Contes d’Horace Van Offel, een bibliofiele uitgave met 22 kortverhalen van de auteur Horace Van Offel (Antwerpen, 1878-1944) uitgegeven door de “Editions des artistes” in Brussel in 1935.

    ‘l’Aigle de Distelmonde’, a monochrome etching. Signed within the plate; Frans Masereel. The etching was created for the Contes d’Horace Van Offel, a bibliophile edition with 22 short stories by the author Horace Van Offel (Antwerp, 1878-1944) published by the “Editions des artistes” in Brussels in 1935.
    Dim. 19/14 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #174
    Jules De Bruycker
    Period: 1870-1945

    ‘Au Marche’, een monochrome ets. Getekend; J. De Bruycker.

    'Au Marche', a monochrome etching. Signed: J. De Bruycker.
    Dim. 42/51 cm
    Estimate: € 200 / 300

  • #378
    Jeffersonn & Smith, London

    Een messingen patrijspoort, voorzien van een klok en gemonteerd op een houten paneel. Wijzerplaat gemerkt.

    A brass porthole, equipped with a clock and mounted on a wooden panel. Dial marked.
    Dim. Tot. Ø 39 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #443

    Een grote balustervaas van meerkleurig Chinees porselein, famille rose.

    A large baluster vase made of multicolored Chinese porcelain, famille rose.
    Dim. Hoogte 94, Ø 51 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #513
    Val Saint Lambert

    Een kristallen pique-fleurs, blauw in de massa gekleurd.

    A crystal pique fleur, colored blue in the mass.
    Dim. h 14.5 x Ø 14.5 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #447

    Oud Boeddhabeeld van metaal.

    Old Buddha statue made of metal.
    Dim. H 22 cm
    Estimate: € 180 / 280
  • #53
    Steiff, Germany

    Zeven vintage pluche hertjes, waarvan twee gemerkt Steiff, vijf met knop/label manco.

    Seven vintage plush deer, two marked Steiff, five missing button/tag.
    Dim. h 16 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #235

    Een ronde massief houten tafel, barst in het blad.

    A round solid wooden table, crack in the top.
    Dim. h 75 x Ø 122 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #361

    Een paarkleine coupes van polychroom porselein met messingen driepoot eindigend in gevleugelde draak Imari, begin XXste eeuw.

    A pair of small polychrome porcelain cups with brass tripod bases ending in winged dragon. Imari, early 20th century.
    Dim. Ø 16.5 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #315

    Een lot van drie handgeknoopte Oosterse tapijtjes.

    A lot of three hand-knotted Oriental rugs.
    Dim. 105/65 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #471
    Carpie

    ‘Verliefd zwerverskoppel’, en Capodimonte groep van biscuit. Getekend Carpie. Klein beetje schade aan de blaadjes.

    'Infatuated wandering couple', and Capo Di Monte group in biscuit. Signed; Carpie. Small damage to the leaves.
    Dim. Hoogte 44 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #352
    J. Dieltjens

    “Kerkinterieur”, een schilderij, olieverf op doek, gesigneerd J. Dieltjens.

    "Church Interior", a painting, oil on canvas, signed J. Dieltjens.
    Dim. 100 x 75 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #364

    ‘Uitbundige bloemenvaas’, olieverf op paneel. Met het mes gezet. Onleesbaar getekend.

    'Lavish flower vase', oil paint on panel. Executed with a palette knife. Signature illegible.
    Dim. 75/60 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #145
    Léon Goupil
    Period: 1834-1890

    Dim. 82 x 54 cùm
    Estimate: € 400 / 600

Veiling 28 & 29 Oktober 2025

28 October 2025 19:00
29 October 2025 19:00