‘Winterzicht met boerin en geit’. Olieverf op schilderpaneel. Getekend Henri van Seben. Als leerling van Adolphe-Alexandre Dillens en Hubertus van Hove studeerde hij in Den Haag en vestigde zich vervolgens in Brussel. Als stichtend lid van de Vereniging van aquarellisten van België was zijn precieze, nauwgezette kunst in zwang, met name met romantische landschappen, waaronder ‘winters’ en genretaferelen met kinderen.
Henri van Seben
Period: 1825-1913

‘Winter scene with farmer and goat’. Oil on panel. Signed by Henri van Seben. Trained under Adolphe-Alexandre Dillens and Hubertus van Hove in The Hague before settling in Brussels. Known for precise, meticulous art featuring romantic landscapes, especially ‘winter’ scenes and genre paintings with children.
Dim. 38/31.5 cm
SKU: 2904250284.
Categories: Paneel, Schilderij.
Auction day: 29 April 2025 19:00
Catalogue #284
Estimate: € 200 / 300

Other lots by van Seben

  • #174
    Henri Van Seben
    Period: 1825-1913

    ‘Spelende kinderen in de sneeuw’. Olieverf op doek getekend Henri van Seben, ‘79. Als leerling van Adolphe-Alexandre Dillens en Hubertus van Hove studeerde hij in Den Haag en vestigde zich vervolgens in Brussel. Als stichtend lid van de Vereniging van aquarellisten van België was zijn precieze, nauwgezette kunst in zwang, met name met romantische landschappen, waaronder ‘winters’ en genretaferelen met kinderen.

    'Children playing in the snow'. Oil on canvas by Henri van Seben, 1879. Trained under Adolphe-Alexandre Dillens and Hubertus van Hove in The Hague, then moved to Brussels. Co-founded the Belgian Watercolorists Association, known for precise, meticulous art, especially romantic landscapes such as 'winter' scenes and genre paintings featuring children.
    Dim. 52.5/71.5 cm
    Estimate: € 350 / 500

  • #102
    Jean Jacques Foulon
    Period: 1923-1980

    Marine, olie op doek. Getekend J J Foulon. Hij werd geboren in 1923 in Kraainem en overleed in 1980 in Brussel. J.J. Foulon genoot zijn opleiding aan de Academie voor Schone Kunsten in Brussel en was leerling van Alfred Delaunois aan de Academie van Leuven.

    Marine, oil on canvas. Signed J J Foulon. He was born in 1923 in Kraainem and died in 1980 in Brussels. J.J. Foulon studied at the Academy of Fine Arts in Brussels and was a student of Alfred Delaunois at the Academy of Leuven.
    Dim. 60/50 cm
    Estimate: € 120 / 150
  • #589

    Verzen versierd met 6 ingekleurde afbeeldingen, waaronder jachttaferelen.

    Poems embellished with 6 colored images, including hunting scenes.
    Dim. 26/15 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #389

    Heidezicht. Olieverfschilderij op doek getekend; B Van Rijn.

    Heidezicht. Oil painting on canvas signed; B Van Rijn.
    Dim. 80/70 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #112
    Hilaire Bals

    “Kippen aan het schuurtje”, een schilderij, olieverf op paneel, gesigneerd H. Bals.

    "Chickens by the shed", a painting, oil on panel, signed H. Bals.
    Dim. 28 x 35 cm
    Estimate: € 500 / 700
  • #232
    Mary Tilman
    Period: 20 e eeuw

    Stilleven met bloemen en fruit in de stijl van de 19e eeuw. Olie op doek. Omlijst in een goudkleurige kader. Gesigneerd Mary Tilman.

    Still life with flowers and fruit in the style of the 19th century. Oil on canvas. Framed in a golden frame. Signed by Mary Tilman.
    Dim. 75/49 cm
    Estimate: € 450 / 650
  • #114
    Hilaire Bals
    Period: 1940 - ....

    “Kippen”, een set van 2 schilderijtjes, olieverf op paneel, gesigneerd H. Bals.

    "Chickens", a set of 2 paintings, oil on panel, signed H. Bals.
    Dim. 13 x 18 cm
    Estimate: € 400 / 500
  • #139

    ‘De Veerman’. Olie op doek. Onleesbaar gesigneerd.

    'The Ferryman'. Oil on canvas. Illegibly signed.
    Dim. 17/24 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #352
    Leo Jordaens
    Period: 1944-2000

    ‘Herfststorm’. Olieverf op paneel. Getekend; Jordaens ‘63.

    'Autumn Storm.' Oil on panel. Signed; Jordaens '63.
    Dim. 80/70 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #384
    Camille Hilaire

    Kapel aan het water. Olieverf op schilderspaneel. Getekend Hilaire. Toegeschreven aan Camille Hilaire.

    Chapel by the water. Oil on panel. Signed Hilaire. Attributed to Camille Hilaire.
    Dim. 27/52 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #104
    Romain Malfliet
    Period: 1910 - 2006

    ‘La Valleé Du Zwalm’. Met het mes gezet. Olieverf op doek, getekend rechtsonder; R Malfliet.

    'The Valley of Zwalm'. Set with the knife. Oil on canvas, signed lower right; R Malfliet.
    Dim. 60/75 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #339
    Bernard Charoy
    Period: 1931 - 2024

    “Les bords de la Meuse”, een schilderij, olieverf op doek, gesigneerd Bernard Charoy, gedateert 1977 en achteraan getiteld.

    "The Banks of the Meuse", a painting, oil on canvas, signed by Bernard Charoy, dated 1977 and titled on the back.
    Dim. 46 x 55 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #89

    ‘Waterplanten’. Olieverf op paneel. Abstract impressionistisch werk, getekend rechtsboven; Prepoir.

    'Water plants'. Oil on panel. Abstract impressionist work, signed top right; Prepoir.
    Dim. 70/52 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #359

    “Wild Horses”, een schilderij, lakverf op aluminium, niet gesigneerd.

    "Wild Horses", a painting, lacquer on aluminum, not signed.
    Dim. 90 x 208 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #2

    “Christus wendt zich af van het kwaad”, een 19e eeuws schilderij, olieverf op doek in vergulde kader, gesigneerd.

    "Christ turns away from evil," a 19th-century painting, oil on canvas in a gilt frame, signed.
    Dim. 155 x 101 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #134
    Marcel Pire

    Stilleven met voeding als thema, waaronder een gans, oesters en keukengerei. Olie op doek getekend Marcel Pire. Leerling van Jean Delville en Alfred Bastien aan de Academie van Brussel. Stelt in 1937 tentoon op het Salon des Indépendants.

    Still life with food as a theme, including a goose, oysters, and kitchen utensils. Oil on canvas by Marcel Pire. Student of Jean Delville and Alfred Bastien at the Academy of Brussels. Exhibited at the Salon des Indépendants in 1937.
    Dim. 90/120 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #204
    J. Webster

    Landschapsschilderijtje naar de 19e eeuw. Een visserssloep wordt op het droge getrokken. Olieverf op doek. Getekend J. Webster.

    Landscape painting from the 19th century. A fishing boat being pulled ashore. Oil on canvas. Signed J. Webster.
    Dim. 20.5/26 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #72

    Herfstimpressie. Olieverf op doek, onleesbaar gesigneerd.

    Autumn Impression. Oil on canvas, signed illegibly.
    Dim. 40/50 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #82
    Ignace Kennis
    Period: 1888 - 1973

    ‘Het oude koppel’. Een paar portretschilderijen in olie op doek. Getekend; Ign. Kennis. Geboren in Mechelen in 1888 en gestorven in 1973. Hij volgde een opleiding aan de Academie te Mechelen en aan de School voor Schone Kunsten in South Kensington/Engeland.

    'The old couple'. A pair of portrait paintings in oil on canvas. Signed; Ign. Kennis. Born in Mechelen in 1888 and died in 1973. He studied at the Academy in Mechelen and at the School of Fine Arts in South Kensington/England.
    Dim. 50/40 cm
    Estimate: € 70 / 100
  • #164
    Johannes Bévort

    Boszicht in herfsttinten. Impast oliewerk op doek. Getekend Bévort. Johannes Bévort werd geboren in 1917 te Utrecht en was lid van International organization of free art.

    Forest view in autumn colors. Impasto oil painting on canvas. Signed Bévort. Johannes Bévort was born in 1917 in Utrecht and was a member of the International Organization of Free Art.
    Dim. 80/100 cm
    Estimate: € 75 / 100
  • #332
    Alois De Laet
    Period: 1866 - 1949

    Landschapje, olie op doek. Verkleefd op paneel. Getekend A. De Laet.

    Landscape painting, oil on canvas. Glued to panel. Signed A. De Laet.
    Dim. 25/34.5 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #374

    Tibetaans Tankawiel met het levensverhaal van prins Siddharta, geschilderd op zijde.

    Tibetan Thangka wheel depicting the life story of Prince Siddhartha, painted on silk.
    Dim. 60/42 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #129
    Louis Marie De Schryver
    Period: 1862-1942

    Portret van een jonge vrouw met groene hoofddoek. Olieverf op doek. Getekend rechtsboven; De Schryver.

    Portrait of a young woman with a green headscarf. Oil on canvas. Signed top right; De Schryver.
    Dim. 33.5/25 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #409
    Leo Jordaens
    Period: 1944-2000

    Bloemenvaas. Olieverf op paneel. Getekend L. Jordaens.

    Flower vase. Oil on panel. Signed; L. Jordaens.
    Dim. 43/38 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #119
    Leo Paret
    Period: 1896 - 1976

    “De Kluisberg bij valavond”, een schilderij, olieverf op doek, toegeschreven aan Leo Paret.

    "The Kluisberg at dusk", a painting, oil on canvas, attributed to Leo Paret.
    Dim. 80/100 cm
    Estimate: € 80 / 120

  • #368
    Yves Lohé
    Period: 1947 - ....

    “Papillon”, een beeld van brons en glaspasta, gesigneerd Lohé. Met bijhorend certificaat.

    "Papillon", a sculpture in bronze and glass paste, signed by Lohé. Comes with a certificate.
    Dim. 24.5 x 30 x 18 cm
    Estimate: € 120 / 160
  • #57
    Val Saint Lambert

    Grote conische vaas, doorzichtig geslepen en paars gedubbeld. Val Saint Lambert kristal. Resten van etiket aanwezig.

    Large conical vase, transparent cut and purple overlaid. Val Saint Lambert crystal. Remnants of label present.
    Dim. Hoogte 30.5, Ø 20 cm
    Estimate: € 200 / 250
  • #472
    Rik Cuypers

    “Abstract geometrische compositie”, gouache op papier, draagt monogram H.C. (Hombré Complicado) en datum 2020. Achteraan gesigneerd Rick Cuypers.

    "Abstract geometric composition", gouache on paper, bearing monogram H.C. (Hombré Complicado) and date 2020. Signed on the back by Rick Cuypers.
    Dim. 50 x 40 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #12

    Antieke houten koffer met gesculpteerde panelen.

    Antique wooden trunk with carved panels.
    Dim. H 70, B 95, D 50 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #68

    Complete set schaakstukken in been en hoorn, met extra zwarte pion. Sommige voetjes zitten los, alle onderdelen zijn aanwezig.

    Complete set chess pieces in bone and horn, with an extra black pawn. Some feet are loose, all parts are present.
    Dim. Hoogte 87 mm
    Estimate: € 40 / 60
  • #303
    Herda

    Een vintage Herda paddestoellamp. Gemerkt.

    A vintage Herda mushroom lamp. Marked.
    Dim. h 44 x Ø 35 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #469
    De Waele
    Period: 1968 - ....

    “People Yellow”, een schilderij, olieverf op doek, gesigneerd De Waele en gedateerd 2005.

    "People Yellow", a painting, oil on canvas, signed De Waele and dated 2005.
    Dim. 140 x 120 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #113

    Een set van 4 geslepen glazen op voet. Rank en hoog.

    A set of 4 cut glass goblets on a pedestal. Elegant and tall.
    Dim. Hoogte 48, Ø 12 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #160

    Een 18 kt witgouden ring bezet met een centrale pear-shape diamant van +- 1,01 ct. JVVS en met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,53 ct. FVVS.

    An 18 kt white gold ring set with a central pear-shaped diamond of approximately 1.01 ct. VS clarity and with round diamonds totaling approximately 0.53 ct. VVS clarity.
    Dim. 4,13 g
    Estimate: € 2900 / 3000
  • #304

    Een bronzen vrouwentorso op stenen platform.

    A bronze women's torso on a stone platform.
    Dim. H. 79 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #110

    Een 18 kt witgouden ring bezet met een centrale London Topaz van +- 2,83 ct. en met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,65 ct.

    An 18 kt white gold ring set with a central London Topaz of approximately 2.83 ct. and with brilliants with a total weight of approximately 0.65 ct.
    Dim. 6,10 g
    Estimate: € 900 / 1000
  • #484
    Roland De Volder

    Monochrome ets, exemplaar van de kunstenaar. Getekend buiten de plaat. Roland De Volder, Belgische kunstenaar geboren te Oostende in 1938. Hij volgde zijn opleiding aan de Academie te Gent.

    Monochrome etching, artist's proof. Signed outside the plate. Roland De Volder, Belgian artist born in Ostend in 1938. He studied at the Academy in Ghent.
    Dim. 28/34 cm
    Estimate: € 40 / 60

Veiling van 29 & 30 April 2025

29 April 2025 19:00
30 April 2025 19:00