‘Zittend naakt’, gemengde techniek op paier. Getekend; L. Walschap.
Lieven Walschap

‘Zittend naakt’, gemengde techniek op papier. Getekend.

'Seated nude', mixed media on paper. Signed; L. Walschap.
Dim. 58/45 cm
SKU: 2810250254.
Categories: Papier, Tekening.
Auction day: 28 October 2025 19:00
Catalogue #254
Estimate: € 80 / 120

  • #374
    Cecilia Vanderbeek
    Period: 1932 - 1999

    ‘Naaktstudies’, gewassen inkt op papier. Een set van twee tekeningen naar model. Getekend; C. Vanderbeek.

    'Nude studies', ink wash on paper. A set of two drawings from a model. Signed; C. Vanderbeek.
    Dim. 51/40 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #282

    ‘Landschap met gracht en knotwilgen’, gemengde techniek op papier. Draagt het monogram H B.

    'Landscape with canal and pollard willows', mixed media on paper. Signed with the monogram H B.
    Dim. 48/39 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #199

    ‘Jonge vrouw naast de spiegel’, een aquarel. Getekend; H. Richir.

    "Young woman next to the mirror", a watercolor. Signed; H. Richir.
    Dim. 45/29 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #392

    Een map met ontwerpschetsen en tekeningen, toegeschreven aan Jan Keustermans.

    A folder with design sketches and drawings attributed to Jan Keustermans.
    Dim. 57/37 cm
    Estimate: € 200 / 250
  • #534
    Peter Van Dooren
    Period: 1973-

    ‘Typische figuratie’, abstracte compositie in viltstift op papier. Getekend met monogram; P. D.

    'Typical figuration', abstract composition in felt-tip on paper. Signed with monogram; P. D.
    Dim. 80/60 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #189
    René De Pauw

    'Portrait of a Young Woman', oil on paper. Signed; Rn. De Pauw, 'pour Andrée'.
    Dim. 45/28 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #382
    Jef Van Tuerenhout

    ‘La Gardienne’, lithografie in bruintinten. Getekend; Jef Van Tuerenhout. Epreuve d’Artiste.

    'The Caretaker', lithograph in brown tones. Signed; Jef Van Tuerenhout. Artist's Proof.
    Dim. 73/51 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #144
    Jules De Bruycker
    Period: 1870-1945

    ‘De wrok van Signoor’, een monochrome ets. Getekend, 1930. 1ste staat.

    'The Resentment of Signoor', a monochrome etching. Signed; J. De Bruycker, 1930. 1st state.
    Dim. 63/49 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #519
    Paul Van Hoeydonck

    ‘The fallen astronaut’, Paul van Hoeydonck. Een getekende print van het kunstwerk op de maan. Niet ingekaderd.

    'The fallen astronaut', Paul van Hoeydonck. A signed print of the artwork on the moon. Not framed.
    Dim. 50/70 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #354
    A. Verschueren

    Een lot van vijf naakten, monochrome etsen. Getekend; A. Verschueren.

    A lot of five nudes, monochrome etchings. Signed; A. Verschueren.
    Dim. 21/16 cm
    Estimate: € 70 / 100
  • #504

    ‘Les Velours’, Matisse. Reproductie naar het werk in de collectie van het MoMA. Zeefdruk gepubliceerd door Segers, gedrukt in Florence door Acte II, 2010.

    ‘Les Velours’, Matisse. Reproduction of the work in the MoMA collection. Silkscreen print published by Segers, printed in Florence by Acte II, 2010.
    Dim. 134/39 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #174
    Jules De Bruycker
    Period: 1870-1945

    ‘Au Marche’, een monochrome ets. Getekend; J. De Bruycker.

    'Au Marche', a monochrome etching. Signed: J. De Bruycker.
    Dim. 42/51 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #102
    Fred Bervoets
    Period: 1960

    ‘Oud Antwerpen’, een monochrome ets. Getekend; Bervoets, ‘60. Niet genummerd.

    'Old Antwerp', a monochrome etching. Signed; Bervoets, '60. Not numbered.
    Dim. 37/51 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #92
    Jules De Bruycker
    Period: 1870-1945

    “De Kathedraal van Rouen”. Ets, niet getekend, met witte vlekjes op het papier.

    "The Cathedral of Rouen". Etching, unsigned, with white spots on the paper.
    Dim. 64/53 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #574

    ‘Cavaleristen’, een set van twee pentekeningen. Met als onderwerp; 19e eeuwse cavaleriesoldaten in galop. Draagt een handtekening.

    'Cavalrymen', a set of two ink drawings. Depicting 19th-century cavalry soldiers in full gallop. Signed by the artist.
    Dim. 60/42 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #119
    Robbedoes

    A Robbedoes collector's album, 22nd edition. Compilation of Robbedoes weekly magazine. 9th year, no. 388 - September 4, 1947. Includes 18 Robbedoes weekly magazines. Mid-1947.
    Estimate: € 150 / 200
  • #522
    Frans Masereel

    ‘l’Aigle de Distelmonde’, een monochrome ets. Getekend binnen de plaat; Frans Masereel. De ets is gemaakt voor de Contes d’Horace Van Offel, een bibliofiele uitgave met 22 kortverhalen van de auteur Horace Van Offel (Antwerpen, 1878-1944) uitgegeven door de “Editions des artistes” in Brussel in 1935.

    ‘l’Aigle de Distelmonde’, a monochrome etching. Signed within the plate; Frans Masereel. The etching was created for the Contes d’Horace Van Offel, a bibliophile edition with 22 short stories by the author Horace Van Offel (Antwerp, 1878-1944) published by the “Editions des artistes” in Brussels in 1935.
    Dim. 19/14 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #529
    Jan De Cock

    ‘Zonder Titel’ (2013), een getekende offset print. Jan de Cock. Niet ingekaderd.

    'Untitled' (2013), a drawn offset print. Jan de Cock. Not framed.
    Dim. 50/70
    Estimate: € 80 / 120
  • #372
    Cecilia Vanderbeek
    Period: 1932 - 1999

    'Nude studies', ink wash on paper. A set of two drawings from life model. Signed; C. Vanderbeek.
    Dim. 49/38 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #572
    Gustaaf De Bruyne
    Period: 1914-1981

    ‘Werkelijkheid en verbeelding’, een monochrome ets. Getekend; G. De Bruyne.

    'Reality and imagination', a monochrome etching. Signed; G. De Bruyne.
    Dim. 52/28 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #142
    André Buzin

    ‘Tafeleend’, gouache op papier. Getekend; A. Buzin. André Buzin is een Belgische tekenaar, illustrator en kunstschilder, voornamelijk bekend om zijn realistische afbeeldingen van fauna en flora. Zijn werk heeft nationale en internationale erkenning gekregen, vooral in de filatelistische wereld door zijn verschillende postzegelontwerpen.

    ‘Table duck’, gouache on paper. Signed; A. Buzin. André Buzin is a Belgian draftsman, illustrator, and painter, mainly known for his realistic depictions of fauna and flora. His work has received national and international recognition, particularly in the philatelic world due to his various stamp designs.
    Dim. 23/34 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #569
    Gerard Cox

    ‘Heidezicht met poel’, pasteltekening op papier. Getekend G. Cox.

    "Heath view with pool", pastel drawing on paper. Signed G. Cox.
    Dim. 29/39 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #52
    Léon Danchin

    ‘Engelse setter’, een tekening in rood krijt. Getekend.

    'English setter', a drawing in red chalk. Signed: Leon Danchin.
    Dim. 25/39 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #164
    Jules De Bruycker
    Period: 1870-1945

    ‘Kultur, allegorie op de eerste wereldoorlog’, een monochrome ets. Getekend. 2e staat, gedrukt op twee exemplaren.

    'Culture, allegory on the First World War', a monochrome etching. Signed; J. De Bruycker. 2nd state, printed in two copies.
    Dim. 78/52 cm
    Estimate: € 200 / 300

  • #220

    Een 18 kt witgouden ring bezet met witte en cognackleurige briljanten met een gezamenlijk gewicht van 0,38 ct.

    An 18 kt white gold ring set with white and cognac-colored brilliant-cut diamonds with a total weight of 0.38 ct.
    Dim. 2,20 g
    Estimate: € 550 / 650
  • #122
    Paul Permeke
    Period: 1918-1990

    “Hoeves aan de waterkant”. Olieverf op board. Gesigneerd.

    "Farmhouses by the Waterfront". Oil on board. Signed.
    Dim. 35 x 58.5 cm
    Estimate: € 250 / 400
  • #136

    Een massief houten buffetkast met opzet, tijdperk Louis Philippe.

    A solid wood buffet cabinet in Louis Philippe style.
    Dim. 202 x 130 x 55 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #455
    Naïn

    Een Perzisch handgeknoopt wollen en zijden tapijt.

    A Persian hand-knotted wool and silk rug.
    Dim. 140/200 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #477

    Een houten theekastje met afneembaar dienblad en vitrinedeurtjes.

    A wooden tea cabinet with removable tray and glass display doors.
    Dim. 74x45x65 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #474

    "Walking Monks", a painting, mixed media on canvas, unsigned.
    Dim. 102 x 76 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #437

    Een houten sigarenkistje, ingelegd met koper en twee soorten fineer.

    A wooden cigar box, inlaid with copper and two types of veneer.
    Dim. 20 x 28 x 21 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #75
    Waterman

    Een set van 2 pennen, waarvan 1 vulpen met 18 kt gouden penpunt en 1 balpen.

    Dim. 18kt 750
    Estimate: € 200 / 300
  • #137

    “Jonge vrouw met luit”, een bronzen beeld op marmeren sokkel naar Auguste Moreau. Draagt handtekening.

    "Young woman with lute", a bronze sculpture on a marble base after Auguste Moreau. Bears signature.
    Dim. h 64 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #423

    Een set van 3 Chinees porseleinen famille rose borden, 18e/19e eeuws.

    A set of 3 Chinese porcelain famille rose plates, 18th/19th century.
    Dim. Ø 23 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #197
    Adams England

    Een 95-delig porseleinen servies, Adams England, met illustraties van Dickens, bestaande uit: 1 koffiepot, 1 theepot, 13 kleine koppen, 14 schoteltjes, 15 grote koppen, 12 schoteltjes, 14 schalen, 12 dessertbordjes, 6 eierdopjes, 3 melkkannetjes, 2 suikerpotjes, 1 grote kom en 1 potje waarvan het deksel manco.

    A 95-piece porcelain dinner set, Adams England, featuring illustrations of Dickens, including: 1 coffee pot, 1 teapot, 13 small cups, 14 saucers, 15 large cups, 12 saucers, 14 bowls, 12 dessert plates, 6 egg cups, 3 milk jugs, 2 sugar bowls, 1 large bowl, and 1 missing lid jar.
    Dim. h 23 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #245

    Een gesculpteerde houten piëdestal.

    A carved wooden stall leg.
    Dim. Hoogte 107 cm
    Estimate: € 50 / 75

Veiling 28 & 29 Oktober 2025

28 October 2025 19:00
29 October 2025 19:00