Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
“Zittende man”. Een beeldje van gebakken klei met een donker patina.
Toon Gielen
Period: 1935 - 2018

“Zittende man”. Een beeldje van gebakken klei met een donker patina.

”Homme assis”. Une statue en terre cuite, patine foncée.
Online only
Dim. h: 24 cm
SKU: 1212220238.
Categories: Aardewerk, Beeld.
Auction day: 12 December 2022 22:00
Catalogue #238
Estimate: € 80 / 100
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #145
    Liberio Bretas

    “O Petro”. Een beeld in zeepsteen. Gesigneerd.

    "Oh Pétro". Une statue en stéatite. Signée.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 30 cm
    Estimate: € 70 / 80
  • #166

    “De kerkgangster”. Een gebeeldhouwd houten beeld.

    "Le pratiquant". Une statue en bois sculpté.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 67 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #221

    “Leeuwinnen”. Een gepatineerd plaasteren groep. Enkele kleine beschadigingen. Begin XXe eeuw.

    "Lionnes". Un groupe en plâtre patiné. Quelques dommages mineurs. Début du XXe siècle.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 23 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #230

    Een gebeeldhouwd Afrikaans houten beeld.

    Une statue africaine en bois sculpté.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 79 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #113

    Een grote dekselvaas van meerkleurig Delfts aardewerk. Onderaan gemerkt en gesigneerd door de decorateur.

    Un grand vase à couvercle en faïence de Delft multicolore. Marqué en bas et signé par le décorateur.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 33 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #236

    Een zittende monnik van gebeeldhouwd hardhout.

    Un moine assis en bois dur sculpté.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 42 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #69

    Twee meerkleurig geglazuurd aardewerken groepjes met paardjes. Chinees werk.

    Deux groupes en faïence émaillée multicolore avec des chevaux. Travail chinois.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 21 & 32 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #224

    Een driedelig zamakken klokstel. De pendule getooid met een landbouwster geflankeerd door een mijnwerker en een arbeidster. Begin XXe eeuw.

    Ensemble trois pièces en régule. Pendule de cheminée à décor d'un paysan flanqué d'un mineur et d'un ouvrier. Début du XXe siècle.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 44 cm
    Estimate: € 120 / 160
  • #106

    “Vrouwenbuste met oester als halsketting”. Een beeldje van brons.

    « Buste de femme avec huître en collier ». Une statuette de bronze.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 11 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #151

    Een merkwaardige hoge dekselvaas van gecraqueleerd Chinees aardewerk, versierd met een meerkleurig decor van dieren en personages, waarbij enkele in reliëf. Vogeltje op het deksel gerestaureerd.

    Un remarquable vase haut à couvercle en faïence de Chine craquelée, orné d'un décor multicolore d'animaux et de personnages dont certains en relief. Petit oiseau sur le couvercle a été restauré.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 75 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #257

    Drie kruisbeelden in porselein.

    Trois crucifix en porcelaine.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 36,5 - 46,5 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #247
    Geert Kunen

    “Meisje met pop”, “voetballertje” en “meisje”. Drie aardewerken beeldjes. Gemerkt.

    « Fille à la poupée », « Joueur de football » et « Fille ». Trois figurines en faïence. Marqué.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 23 cm - 46 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #206

    Twee Afrikaanse houten beelden op stenen voetstuk.

    Deux statues africaines en bois sur socle en pierre.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 85 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #107

    Een bronzen kunstwerk op arduinen voetstuk.

    Une œuvre d'art en bronze sur un socle en pierre bleue.
    No longer available
    Online only
    Dim. Ø: 22 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #209
    Toussi Court

    Een paar grote aardewerken vazen met decors van wapenschilden. Eén met deksel.

    Une paire de grands vases en faïence à décors d'armoiries. Un avec couvercle.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 44 - 66 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #179

    Een vaas van blauw geglazuurd steengoed.

    Vase en grès émaillé bleu.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 20 cm
    Estimate: € 35 / 45
  • #239

    Een kom en een schenkkan van Duits steengoed met blauw geglazuurd reliëfdecor. De kom met enkele scheurtjes in het glazuur.

    Bol et pichet en grès allemand à décor en relief émaillé bleu. Le bol avec quelques fissures dans la glaçure.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 28 cm Ø: 37 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #234

    Een koperen beeldje in de vorm van een hert, bevestigd op een stuk wrakhout. Sri Lanka.

    Une statue en cuivre en forme de cerf, montée sur une épave. Sri Lanka.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 13 cm (hertje)
    Estimate: € 30 / 40
  • #79
    Esther Guillén

    “Figuur”. Een geglazuurd terracotta kunstwerk. Gesigneerd en gedateerd ‘82.

    "Figure". Une œuvre d'art en terre cuite vernissée. Signée et datée '82.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 17,5 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #291

    Een lot van drie majolica kandelaars met vergulde versieringen.

    Lot de trois bougeoirs en majolique à décors dorés.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 18 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #122

    Een zeshoekig dekselvaasje van meerkleurig Delfts aardewerk met een decor van bloemen en vogels en het deksel getooid met een leeuwtje. Omstreeks 1800. Bijgevoegd een XVIIIe eeuws achthoekig bordje van blauw en wit aardewerk met beschadiging.

    Vase à couvercle hexagonal en faïence de Delft multicolore à décor de fleurs et d'oiseaux et le couvercle orné d'un lion. Vers 1800. Attaché est une assiette octogonale du XVIIIe siècle en faïence bleue et blanche endommagée.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 26,5 & Ø: 22,5 cm
    Estimate: € 100 / 140
  • #261

    Een antieke kruik van bruin geglazuurd steengoed.

    Ancienne verseuse en grès émaillé marron.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 47 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #264

    “Romeinse scène”. Een meerkleurig porseleinen groep. Achteraan gemerkt. Eén duimpje gerestaureerd.

    Scène romaine . Un groupe en porcelaine multicolore. Marqué au dos. Un pouce restauré.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 23 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #169

    Een bronzen Thaise Boeddha op houten sokkel.

    Un Bouddha thaïlandais en bronze sur un socle en bois.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 70 cm
    Estimate: € 200 / 300

Other lots in this auction

  • #155

    Een paar Chinese siervazen van meerkleurig geglazuurd aardewerk, versierd met hondenkopjes.

    Une paire de vases chinois décoratifs en faïence émaillée multicolore, à décor de têtes de chien.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 31 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #285

    Een diep bord van Straatsburgs aardewerk, versierd met handgeschilderd meerkleurig bloemendecor.

    Une assiette creuse en faïence de Strasbourg, ornée d'un décor floral multicolore peint à la main.
    No longer available
    Online only
    Dim. Ø: 31 cm
    Estimate: € 20 / 30
  • #244

    Een kleine koperen samovar, versierd met messingen leeuwenkoppen met ringen.

    Un petit samovar en cuivre, décoré de têtes de lion en laiton avec des anneaux.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 42 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #200
    Val Saint Lambert

    Een vaas van groen kristal. Jaren ‘50. Gemerkt onderaan en met label. Gebruikssporen onderaan.

    Un vase de cristal vert. années 1950. Marqué en bas et avec étiquette. Signes d'utilisation en bas.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 43 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #73
    Royal Plazuid, Gouda

    Een grote schotel van Gouds plateel met meerkleurig decor ‘Gouda’. Gemerkt.

    Une grande assiette en poterie de Gouda à décor multicolore 'Gouda'. Marqué.
    No longer available
    Online only
    Dim. Ø: 41,5 cm
    Estimate: € 15 / 20
  • #93

    Een mechanisch geknoopt wollen tapijtje. Enige slijtage.

    Tapis en laine noué mécaniquement. Quelques usures.
    No longer available
    Online only
    Dim. 140 x 70 cm
    Estimate: € 20 / 25
  • #11

    Een lot van tien oude participatiebewijzen.

    Un lot de dix anciens certificats de participation.
    No longer available
    Online only
    Estimate: € 30 / 40
  • #176
    Anna Club Plush

    Een pluchen kat. Gemerkt.

    Un chat en peluche. Marqué.
    No longer available
    Online only
    Dim. l: 35 cm
    Estimate: € 25 / 35
  • #85

    Een zwart geglazuurd aardewerken lamp in de vorm van een mannenfiguur.

    Lampe en faïence émaillée noire en forme de personnage masculin.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 55 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #33

    Een grote fractie amethist.

    Une grande fraction d'améthyste.
    No longer available
    Online only
    Dim. 25 x 20 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #300

    Een paar vierarmige kandelaars van geslepen kleurloos kristal. Beschadigingen.

    Paire de candélabres à quatre bras en cristal taillé incolore. Dégâts.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 10 cm
    Estimate: € 20 / 30
  • #97

    Drie stuks kristal en glaswerk, bestaande uit een kleurloze vaas op piedouche (randschade), een kleurloze Italiaans glazen vaas en een asbak van geslepen blauw Boheems kristal.

    Trois pièces de cristal et verrerie, composées d'un vase incolore sur piédouche (endommagement au bord), d'un vase en verre italien incolore et d'un cendrier en cristal de Bohème bleu taillé.
    No longer available
    Online only
    Dim. h: 6, 18 & 26 cm
    Estimate: € 24 / 28
View all auction items ›

Online-Only Varia 12 December 2022

Op Maandag 12 december wordt aan de hoogste bieder het lot toegewezen bij elk redelijk bod (incrementen van ± 10% boven het vorige bod en indien een lot is toegewezen +22% commissie op de uiteindelijke hamerprijs en + € 2,00 tafelgeld per lot). De biedingen zijn PRIJS PER LOT.  


On Monday December 12th lots will be assigned to the highest bidder on each reasonable bid (increments of ± 10% added to the previous bid; once assigned a lot there is a +22% commission on the final hammer price and a + € 2,00 fixed cost per lot). All bids are PRICE PER LOT.

12 December 2022 22:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 12 December 2022 22:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More