Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
“Cendulla”. Een terracotta buste van een dame met kap. Onderaan gesigneerd, vooraan getiteld.
“Cendulla”. Een terracotta buste van een dame met kap. Onderaan gesigneerd, vooraan getiteld.
“Cendulla”. Een terracotta buste van een dame met kap. Onderaan gesigneerd, vooraan getiteld.
“Cendulla”. Een terracotta buste van een dame met kap. Onderaan gesigneerd, vooraan getiteld.
“Cendulla”. Een terracotta buste van een dame met kap. Onderaan gesigneerd, vooraan getiteld.
Fernand Gysen
Period: 1879-1943

“Cendulla”. Een terracotta buste van een dame met kap. Onderaan gesigneerd, vooraan getiteld.

"Cendulla". A terracotta bust of a lady with a hood. Signed at the bottom, titled at the front.
Dim. 31,5cm
SKU: 2105240117.
Categories: Aardewerk, Beeld, XXe eeuw.
Auction day: 21 May 2024 19:00
Catalogue #117
Estimate: € 200 / 300
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #606

    Een antieke Engelse verlengbare tafel op wieltjes met verschillende soorten fineer ingelegd.

    An antique English extendable table on wheels with various types of veneer inlay.
    No longer available
    Dim. h 76 x b 91 x l 93 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #711
    VTWonen

    “Bank Cube”. Een paar Charcoal gestoffeerde fauteuils met koudschuim, waarop een dekbedlaag gevuld met siliconen en polyether-sticks, op metalen poten. Gemerkt VTWonen.

    "Bank Cube". A pair of Charcoal upholstered armchairs with cold foam, topped with a duvet layer filled with silicone and polyether sticks, on metal legs. Marked VTWonen.
    No longer available
    Dim. 70 x 100 x 100 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #586

    Een 19e eeuws heiligenbeeld in terracotta, onderaan gerestaureerd en mist één hand.

    A 19th-century terracotta religious statue, restored at the bottom and missing one hand.
    No longer available
    Dim. h 101 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #326

    Een tafellamp op basis van een kunststoffen beeld naar voorbeeld van Moreau en met twee lichtpunten.

    A table lamp based on a plastic sculpture inspired by Moreau, featuring two light points.
    No longer available
    Dim. h 78 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #702

    Een set van twee gesculpteerde armstoelen met een Gobelinstof bekleed.

    A set of two carved armchairs upholstered in Gobelin fabric.
    No longer available
    Dim. 118 x 68 x 80 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #712

    Een grote design eet-vergadertafel.

    A large design dining-conference table.
    No longer available
    Dim. 74 x 240 x 100 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #675

    Een lot van 22 verzilverd metalen items bestaande uit dienbladen, schaaltjes, vaasjes en een kandelaar.

    A lot of 22 silver-plated metal items including trays, bowls, vases, and a candlestick.
    No longer available
    Dim. h 36 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #713

    Een moderne badkamervitrine met 3 glazen schabben en verlichting. Zwart gelakt houten onderstel met 4 laden en 2 deurtjes.

    A modern bathroom display cabinet with 3 glass shelves and lighting. Black lacquered wooden base with 4 drawers and 2 doors.
    No longer available
    Dim. 186 x 37 x 80 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #625
    Gils

    Een vintage treinenset, ca 1950, van het merk Gils, op ambachtelijke wijze gefabriceerd in familiale kring te Jupille. O-spoor. In originele doos met nog extra spoordelen.

    A vintage train set, circa 1950, by the brand Gils, handcrafted in a family setting in Jupille. O-gauge. In original box with additional track pieces.
    No longer available
    Dim. 10 x 48 x 29 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #556

    Een groot bas-reliëf in terracotta met als voorstelling de heilige familie in de Kerststal. Aangekocht als gemaakt door Jan Antheunis. Gerestaureerd.

    A large terracotta bas-relief depicting the Holy Family in the Nativity scene. Acquired as made by Jan Antheunis. Restored.
    No longer available
    Dim. h 65 x l 79 x d 16 cm
    Estimate: € 240 / 320
  • #676
    Wiskemann

    Een verzilverd metalen koffie- en theeset op dienblad. Alle 5 stuks dragen hetzelfde monogram. De koffie- en theepot alsook het melk- en suikerpotje zijn gemerkt Wiskemann.

    A silver-plated coffee and tea set on tray. All 5 pieces bear the same monogram. The coffee and teapot, as well as the creamer and sugar bowl, are marked Wiskemann.
    No longer available
    Dim. h 19 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #558

    Een Chinese lachende Boeddha in steen gehouwen, in zittende positie.

    A Chinese laughing Buddha carved in stone, seated position.
    No longer available
    Dim. h 50 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #536
    Mercator

    Een vintage design bureau met 5 archief-en 2 materiaalladen. Gefineerd teakhout gedragen op metalen frame. Serie “Alpha” door Mercator.

    A vintage design desk with 5 filing drawers and 2 material drawers. Veneered teak wood supported by a metal frame. "Alpha" series by Mercator.
    No longer available
    Dim. 78 x 156 x 78 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #701
    Bruder

    Een groot wollen tapijt, verso gemerkt.

    A large wool carpet, marked on the reverse.
    No longer available
    Dim. 330 x 340 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #646

    Een koffie- en theestel in verzilverd metaal bestaande uit een koffiepot, een theepot, een suikerpot, een melkkannetje en een dienblad.

    A coffee and tea set in silver-plated metal consisting of a coffee pot, a teapot, a sugar bowl, a creamer, and a tray.
    No longer available
    Dim. h 26 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #710
    Villeroy & Boch

    Een porseleinen jardinière, groen en wit met guirlandes in het decor, gemerkt Villeroy & Boch. Onderaan een grote barst in de voet.

    A porcelain jardinière, green and white with garlands in the decoration, marked Villeroy & Boch. Large crack in the base.
    No longer available
    Dim. h 108 x Ø 30 cm
    Estimate: € 120 / 150
  • #496

    Een marqueterie vitrinekast van gefineerd wortelhout, Louis-Philippe stijl.

    A marquetry display cabinet in veneered burr wood, Louis Philippe style.
    No longer available
    Dim. 190 x 55,5 x 96 cm
    Estimate: € 600 / 800
  • #276

    Een koffie- en theestel in verzilverd metaal bestaande uit een dienblad, een koffiepot, een theepot, een melkkannetje, een suikerpot en een suikertang.

    A coffee and tea set in silver-plated metal consisting of a tray, a coffee pot, a tea pot, a milk jug, a sugar bowl, and a sugar tongs.
    No longer available
    Dim. h 25 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #696

    Een paar Franse Empire-stijl armstoelen met vergulde delen, bekleed in een groene stof met goudkleurige Chinoiserie motieven.

    A set of French Empire-style armchairs with gilded parts, upholstered in green fabric with gold Chinoiserie motifs.
    No longer available
    Dim. 106 x 70 x 75 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #566

    Een bronzen hoofd op zwart marmeren sokkel, naar de Griekse oudheid.

    A bronze head on a black marble base, inspired by Ancient Greece.
    No longer available
    Dim. H: 65 cm
    Estimate: € 600 / 800
  • #697

    Een oud Perzisch aardewerken potje met Iznik decoratie.

    An old Persian earthenware pot with Iznik decoration.
    No longer available
    Dim. h 14.5 cm
    Estimate: € 45 / 60
  • #707

    Een art-deco commode met spiegel in massief eik en een oranje-rood marmeren blad.

    An art-deco chest of drawers with mirror in solid oak and an orange-red marble top.
    No longer available
    Dim. h 164 x b 110 x d 50 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #466

    Een vintage Mid-Century design hanglamp met gechromeerde stang, 6 lichtpunten in melkglazen kappen met cirkelvormig decor. Gemerkt Napako, stijl Expo Brussel ‘58.

    A vintage Mid-Century design pendant lamp with chrome rod, 6 light points in milk glass shades with circular decor. Marked Napako, Expo Brussels '58 style.
    No longer available
    Dim. 76 x 54 x 54 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #692
    Delfts Polychrome

    Een meerkleurig, polychroom aardewerken knobbelvaas met floraal decor. Onderaan gemerkt.

    A multi-colored, polychrome earthenware knobble vase with floral decoration. Marked at the bottom.
    No longer available
    Dim. 59 x 50 cm
    Estimate: € 60 / 80

Other lots in this auction

  • #187
    Otto De Beul
    Period: 1845-1899

    “Le Faucheur”. Een gepatineerd bronzen beeld. Onderaan gesigneerd en gieterijstempel "C. Paternotte Fondeur Lembecq”. 19e eeuw.

    "The Reaper." A patinated bronze sculpture. Signed at the bottom with foundry stamp "C. Paternotte Fondeur Lembecq". 19th century.
    No longer available
    Dim. 50 x 41 cm
    Estimate: € 500 / 700
  • #78
    Val Saint Lambert

    Een kristallen vaas, kleurloos en roze in de massa gekleurd, onderaan gemerkt Val Saint Lambert.

    A crystal vase, colorless and pink colored within the mass, marked Val Saint Lambert at the bottom.
    No longer available
    Dim. h 23 x Ø 16.5 cm
    Estimate: € 100 / 130
  • #165

    Een lot van 3 kazuifels en stola, diverse modellen en borduursel.

    A lot of 3 copes and a stole, various designs and embroideries.
    No longer available
    Estimate: € 200 / 300
  • #188
    Adolfo Cipriani

    “Jonge Dame”. Een gesculpteerd marmeren buste. Verso gesigneerd “A. Cyprien”.

    "Young Lady". A sculpted marble bust. Signed on the back "A. Cyprien".
    No longer available
    Dim. 63 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #189
    Christian Dotremont
    Period: 1922-1979

    "Dépassons l'anti-art", een litho van Christian Dotremont, een van de twee Belgen die betrokken waren bij de oprichting van de Cobra-beweging. nr 45/75, gesigneerd buiten de plaat.

    "Beyond anti-art", a lithograph by Christian Dotremont, one of the two Belgians involved in the founding of the Cobra movement. No. 45/75, signed outside the plate.
    No longer available
    Dim. 27.5 x 20 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #162

    “Slag bij Lepanto”. Een schilderij, olieverf op paneel. Oude toeschrijving aan Bonaventura I Peeters.

    "Battle of Lepanto." A painting, oil on panel. Formerly attributed to Bonaventura I Peeters.
    No longer available
    Dim. 35 x 60,5 cm
    Estimate: € 800 / 1200
  • #542
    Frans De Bruyn
    Period: 1867-1943

    “Landschap met hoeves en drinkende koeien aan de vijver”. Een schilderij, olieverf op doek, onderaan gesigneerd.

    "Landscape with farms and drinking cows by the pond." A painting, oil on canvas, signed at the bottom.
    No longer available
    Dim. 41 x 58,5cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #24

    “Dorpszicht”. Aquarel op papier, gesigneerd. Japans werk.

    "Village View". Watercolor on paper, signed. Japanese work.
    No longer available
    Dim. 25 x 35 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #462
    Emile Durieux

    “Zeezicht met zeilboten.” Olieverf op doek. Herdoekt. Gesigneerd.

    “Seaview with sailing ships”. Oil on canvas. Relined. Signed
    No longer available
    Dim. 39 x 59 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #142
    Jean Colin
    Period: 1881 - 1961

    “Église à Knokke”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd, verso getiteld.

    "Church in Knokke." A painting, oil on panel. Signed at the bottom, titled on the reverse.
    No longer available
    Dim. 32 x 40 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #634
    Jef Lambeaux

    Een vrouwenbuste in zamak, naar Jef Lambeaux. Kleine schade achteraan.

    A women's bust in zamak, after Jef Lambeaux. Minor damage at the back.
    No longer available
    Dim. h 22 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #195
    P.J. Mene

    “Caballos.” Bronzen beeld, gesigneerd.

    "Caballos." Bronze sculpture, signed.
    No longer available
    Dim. h 19 cm
    Estimate: € 550 / 650
View all auction items ›

Veiling 21 & 22 Mei 2024

Veiling volledig - 715 loten. Tentoonstelling: vr. 17 &  zat. 18 mei.

21 May 2024 19:00
22 May 2024 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 21 May 2024 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More