Veiling in opbouw – 700 loten verwacht.
Tentoonstelling: vr. 17 & zat. 18 mei.
Filed Under: Art & Antiques auctions
Veiling in opbouw – 700 loten verwacht.
Tentoonstelling: vr. 17 & zat. 18 mei.
“Fazantenpaar”. Een meerkleurig porseleinen beeldje. Onderaan gemerkt. Medio 1920-1940, Duitsland.
“Interieur met trap”. Een ingekleurde ets, buiten de plaat gesigneers A. Geudens en ‘épreuve d’artiste’.
“Peggy”. Een vintage pluche penguin. Gemerkt met label.
Een set van 2 kleurenlithos van Gaston De Latenay, gesigneerd buiten de plaat.
Een lot van 12 gekleurde vintage mondgeblazenglazen op ranke voet. In de voet een luchtbel geblazen.
Een grote porseleinen bonbonniere met bloemendecoratie, model Fleur de Saxe door Raymond Chevalier voor Boch, Keralux. Ca 1950.
Een lot van 2 Bulgaarse M72 legerhelmen met hernieuwd lederen binnenwerk.
Het gewei van een springbok met een schedeldeel op een plank gemonteerd.
Een massief eiken stuk wanddecoratie voorstellend twee hoornen des overvloeds met een overvloed van fruit.
Een lot van twee art-deco stukken bestaande uit een geglazuurd aardewerken schenkkannetje met fruitmotief gemerkt Sarreguemines en een persglazen schaaltje in smeedijzeren houder gemerkt Fait En Belgique.
“Winterzicht met knotwilg aan het water”. Olieverf op paneel, gesigneerd L. Jordaens.
Een keramieken art-nouveau jardinnière met florale motieven gemerkt Nimy.
“The Cathedral, Antwerp”. Potloodtekening. Getiteld en gesigneerd. Diverse tentoonstellingen en uit bezit van de familie van de kunstenaar.
Een vintage porseleinen tafellamp met beeld van een meisje met 2 duiven en gestoffeerde kap. Gemerkt en gelabeld Capodimonte. Onderaan gesigneerd.
Een porseleinen sierbord met romantisch figuratief decor en vermelding “R. Charlotte”, vergulde rand en ornament. Verso gemerkt.
Een bolvaas, Boch Freres La Louviere door Raymond Chevalier. Handbeschilderd met een bloemendecor.
“Dorpszicht”. Aquarel op papier, gesigneerd. Japans werk.
Een bronzen luchter met glazen vlamblaker en bloemen.
Een verguld bronzen tafelbel met opschrift “F. Hemony Me Fecit Anno 1569”. Handvat in hoofdvorm en strijdtafereel in het decor. Ca. 1880, Nederland.
Een porseleinen fruitschaal op voet met bloemenmeisje. De Carl Thieme porseleinfabriek te Dresden. Enkele bloemen missen een blaadje.
Een art-nouveau tafellamp mer verchroomd metalen voet. Dient herbedraad te worden.
“Nederlands winterzicht”. Olieverf op paneel. Draagt handtekening.
Een koperen consecratiebel, ook wel sacristiebel of altaarschel genoemd.
“Heidezicht”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een lot meerkleurig Art Deco polychroom porselein met vergulde details, gemerkt Laeken en Verigord. Bestaande uit een vide poche en 2 schenkkannetjes.
Een 7-delige mahoniehouten presse-papier met lade in waaiervorm. Randschade aan de rechter voorhoek.
“Kruik met rozenboeket”. Een schilderij, olieverf op doek. Verso toegeschreven aan Rik De Bruyn.
Een set van een grote schaal, een kom en vaas van Duits porselein. Decor ‘Fünnan’. In nieuwstaat. Onderaan gemerkt.
“Bloemstilleven met Chrysanten”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een set geglazuurde aardewerken vazen/lampvoeten in Chinese sang-de-boeuf stijl met drip-glaze hals uit ca 1960. Eén heeft minieme schilferschade aan de bovenrand.
“Jongen met viool”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een lot Art Deco polychroom plateelwerk, onderaan gemerkt CM Bergen. Bestaande uit zeshoekige vaas, genummerd 614/156, een asbak genummerd 763/156 en een vide poche genummerd 267/156.
Een massief gesculpteerd eikenhouten beeld van Christus met het Heilig Hart. Gesigneerd N. Gorus. Heeft enkele barsten en een herstelling aan de linker knie, alsook een pink en een wijsvinger missend.
“Fishtail”. Een meerkleurig vintage vaasje in Murano Sommerso glaspasta. Gelabeld.
“Bolle blauwe vaas met bloemen”. Een schilderij, olieverf op paneel.
Een vintage design, geslepen kristallen vaas. Onderaan gemerkt, maker gesigneerd en genummer 203/280.
“Eglise à Zierickzée - Hollande”. Een kleurets op papier. Onleesbaar gesigneerd.
Een dekselvaas in gecraqueleerd aardewerk en brons met engelen en mythologische figuren in het decor.
Een lot van 2 19e eeuwse etsen van Francesco Bartolozzi uit de reeks ‘Paradise Lost’.
“Hoorn des overvloeds”. Een vintage design Val Saint Lambert, blauw kristalglazen vaas. Met label en onderaan gemerkt
Een set van twee kandelaars voor drie kaarsen, verzilverd metaal in twee delen. Het bovenste deel kan er af om een kandelaar voor één kaars over te houden.
Een lot van 2 Delfts blauw porseleinen bolvaasjes. Onderaan gemerkt "De Porceleyne Fles". Begin 20e eeuw.
Een lot van twee Britse politiehoofddeksels, één Custodian helmet en een politiehoedje voor dames.
Een grote zware kristallen coupe, bordeaux en kleurloos, gemerkt met sticker Val Saint Lambert. Kleine schilferschade aan de voet.
“Naar Rembrandt”. Een kopergravure op papier. 19e eeuw. Onderaan buiten de plaat gesigneerd en genummerd 18/25 - B 173. Verso Fox certificaat.
Een meerkleurig marmeren Art Deco bureaugarnituur.
“Heideken”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd. Verso getiteld.
Een oude hallamp met drie bloemvormige glazen kapjes. Omstreeks 1900.
Een verguld brons gesculpteerd beeld van een adelaar op tak, gemonteerd op een kasseisteen.
Een gepatineerd aardewerken buste van Jezus op marmeren voet. Verso gesigneerd.
“Copy of Antonius Stradivarius”. Een 4/4 viool model 601 met draagkoffer. Made in Korea. De strijkstok is stuk.
Een aardewerken dekselkan met Cyrano de Bergerac in het tafereel. Onderaan gemerkt. Herstelling aan de dekselrand. Medio 19e eeuw.
“Woluwé”. Een paneel met 3 schilderijtjes, olieverf op paneel. Verso getiteld en gedateerd. Toegeschreven aan Alexandre Tielens.
Een marktkramer met konijnen en een vrouw met een gans. Een paar beeldjes van polychroom Saksisch porselein. Onderaan gemerkt.
“Bloemstilleven”. Een schilderij, olieverf op doek, onderaan gesigneerd en gedateerd.
Een vintage industriële plafondlamp uit gechromeerd metaal en glas. Met 2 TL lichtpunten.
Een grote kristalglazen vaas met gesculpteerd geometrische patronen.
Een kristallen vaas, kleurloos en roze in de massa gekleurd, onderaan gemerkt Val Saint Lambert.
“Heuvellandschap”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
De Hoorn des overvloeds. Een buffelhoorn met Ramskop en verguld bronzen ornamenten versierd, door een Putto gedragen.
“Stilleven met perziken”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd en gedateerd.
Een paar craquelé porseleinen boekensteunen in de vorm van een zittend kind. Onderaan gemerkt.
“Kobe”. Een schilderij, aquarel op papier. Onderaan gesigneerd, getiteld en gedateerd 1947.
Een vintage meerkleurig glazen facet-geslepen vaasje met label. Ontwerp door Flavio Poli voor Murano Sommerso.
“Bicorne Marine Imperiale”. Een hoed uit de periode van Napoleon III met bijgevoegd een set epoletten in koper en vilt met bijlen en vlammen.
“Elysee”. Een paar kristallen kandelaars in originele doos, gemerkt.
“Neige”. Olieverf op paneel. Gesigneerd G. Haway en achteraan gedateerd 1937.
Een Zweeds aardewerken vintage design vaas uit de “Grazia” reeks, nr 221. Onderaan gemerkt.
“Hoge Venen”. Een schilderij, aquarel op papier. Onderaan gesigneerd, getiteld en gedateerd 1947.
Een set vazen in gecraqueleerd aardewerk en bronzen voet in Art-Nouveau stijl. Onderaan gemerkt JBT 1906.
“Maritiem zicht”. Olieverf op doek, links onder onleesbaar gesigneerd. 19e eeuws.
Een verguld bronzen luchter met 7 lichtpunten en glazen blakers in de vorm van roosjes. Cherubijn bovenaan.
Een zeldzame art-deco vaas, Boch Frères Keramis, D. 5080, genummerd 2/250 en gemonogrammeerd R.C. (Raymond Chevalier).
“L'Ancetre”. Een brons gegoten beeldje op marmeren voet, naar Auguste Moreau.
“Zittend naakt”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
“Cavallo”. Een brons gegoten beeldje van een gestileerd paard. Onderaan gesigneerd en genummerd 56/200.
“Kamer stilleven”. Een schilderij, olieverf op paneel, gemarouffleerd.
“Meisje met schoen”. Een brons gegoten beeldje op marmeren voet. Inscriptie “Hands on hips”, vermoedelijk naar Auguste Moreau.
“Staand naakt”. Een schilderij, olieverf op board. Onderaan gesigneerd.
Een antiek koperen luchter met gesculpteerd florale ornamenten en 16 lichtpunten.
“3 Putti”. Een wit porseleinen Art Deco beeldje, onderaan gemerkt en gesigneerd. Karl Tutter voor Hutschenreuter.
Een paar casolette vazen, wit geaderd marmer en brons, gedecoreerd met gezichten aan de oren.
“Moulin à Wemmel”. Een schilderij, olieverf op doek. Verso getiteld en gesigneerd.
“Scholier”. Een beeldje van donker gepatineerd brons. Gesigneerd en met gieterijstempel.
“Zicht op de watermolen”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een vintage design kristalglazen tafellamp. Doyen Belgium Cristallerie.
“Voetwassing”. Een geschilderd icoon voorstellend Jezus met zijn apostelen. Naar de oudheid. Centraal 2 krassen.
Een smeedijzeren luchter met centrale coupe, drie blakers van meerkleurig glas en versierd met druivelaar ornamenten. Gesigneerd. Begin XXe eeuw.
“Cendulla”. Een terracotta buste van een dame met kap. Onderaan gesigneerd, vooraan getiteld.
Een gietijzeren wanddeco shield met krijgstafereel in het reliëf
Een bronzen olifant op sokkel, als speldenkussen met een verborgen mechanisme dat een verguld bronzen kindje Jesus verbergt. Opschriften “Stat semper linea recta” en “Tant que vive”, respectievelijk de wapenspreuken van de families de Ligne en de Trazegnies. Mooi voetstuk versierd met acanthusfriezen. XIXde eeuw.
“Marchands de Vieilleries - Gand”. Een ets op paper gesigneerd buiten de plaat J. De Bruycker.
Een paar ormolu obelisken met Osmaans Iznik-keramiek en olifanten voet, naar Bernini’s “Pulcin della Minerva”.
“Bloemstilleven naar de Vlaamse Romantiek.” Olieverf op doek. Met ‘echtheidscertificatie’ van Kunsthandel Contessa te Mechelen (1981).
Een set van 3 grote vintage luchters, staal en koper, met 12 lichtpunten elks afgewisseld door groene bladeren. 1 sokketje dient vervangen te worden.
”Hoevelandschap”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
“Klein meisje op stoel”. Beeld van donker gepatineerd brons. Gesigneerd.
“Oostkerke in winter”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een vintage lederen handtas. Model Brillant door Delvaux, 1971.
“Grijs Weder (Antwerpse Skyline)”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd, verso gesigneerd en getiteld.
Een verguld bronzen luchter met 8 lichtpunten en diverse ornamenten.
“Buste van een jonge dame”. Een buste in albast en brons verguld. Op de schouder gesigneerd.
“Heilige maagd met kind”. Een bronzen buste op zwart houten sokkel. Gesigneerd Jan Anteunis en gedateerd 1930
“Rue de la Grosse Horloge - Rouen”. Een ets op papier gesigneerd buiten de plaat, J. De Bruycker en gedateerd 1931.
Een paar wandplaketten van wit marmer, met afbeeldingen van ‘Galba August’ & ‘Divus Agustus’.
“Église à Knokke”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd, verso getiteld.
“Poesie”. Vooraan getiteld. Bronzen buste van een jongedame, gesigneerd L. Noirot.
“Trastevere Rome”. Een schilderij, gemengde techniek op papier.
Een ronde lantaarn in Lodewijk XVI-stijl.
Een bestek van verzilverd metaal. Met oorspronkelijke doosjes. En een klein vaasje in visvorm. 81 stuks bestek: 12 grote lepels, 12 dessertlepels, 10 koffielepeltjes. 12 grote vorken, 12 dessertvorken, 11 dessertmessen, 12 grote messen
Een vergulde pendule met een gezeten voorname jonkvrouw onder stolp. De stolp is achteraan gebarsten.
Een paar grote porseleinen dekselvazen, kobaltblauw met romantische scènes in uitsparingen in de manier van Sèvres. Vuurvergulde bronzen monturen. Gemerkt in de deksels met de dubbele L. Decor gesigneerd Le Brey.
“Stilleven varia”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
“Cavallino Impennato”. Een brons gegoten beeldje van een steigerend paard op marmeren voet. Onderaan gesigneerd en genummerd 142/300.
Een grote messing ‘ananas’ kroonluchter, met een wit melkglazen struisvogelei centraal. Gaetano Sciolari voor Boulanger.
“De Brief”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd.Oude toeschrijving aan Frans I van Mieren.
“Slag bij Lepanto”. Een schilderij, olieverf op paneel. Oude toeschrijving aan Bonaventura I Peeters.
Een vintage zwart lederen Delvaux handtas, met spiegeltje, model "Equivogue”. Vervaardigd uit generfd kalfsleer en "toile de cuir".
“Composition”. Een kleurenlitho op papier, buiten de plaat gesigneerd Anna Eva Bergman, genummerd 22/50, uit 1958.
“Vissersboten op zee”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een paar blauw en witte Delftse aardewerken uitbundig gedecoreerde dekselvazen op vier poten. Met romantische taferelen. Draagt apocrief merkteken onderaan: LVD.
Een lot van twee glaspasta vaasjes met natuurmotieven, beide gesigneerd Gallé. Vroeg 20ste eeuws.
Een oud schilderspallet met schilderskoffertje die beiden toebehoorden aan de Lierenaar Frans Ros, een Belgische kunstenaar, portretschilder en van 1929 tot 1957 achtste directeur van de tekenacademie te Lier.
Een grote vintage architectenlamp in industriële stijl met zwart ijzeren voet, gechomeerd verstelbare arm en aluminium kap. Onderaan gemerkt en genummerd.
“Damesbuste”. Een massief houten gesculpteerde busten van een jongedame op houten sokkel. Draagt een plaatje met opschrift ‘Tète de Cire - Musée de Lille’.
“Kindportret”. Een tekening op papier. Onderaan gesigneerd.
“Zicht op de kathedraal” en “Begijnhof”. Een lot van twee kleuretsen, buiten de plaat gesigneerd Alfred Van Neste.
“1e Tableau”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd. Verso label.
“Nice”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd, verso getiteld.
Een naar de oudheid, Grieks aardewerken kruik met mythologisch tafereel.
Een vintage Top Hat in originele doos. Gemerkt “Chapellerie Arthur Peppe”, 25 Rue Leys, Anvers. Vroeg 20e eeuw.
“Spaanse danseres” & “ Deux Danseurs”. Een lot van 2 porseleinen beeldjes. Herstelling aan de vingertje.
Een set van 2 bronzen fazanten. Een mannetje en een vrouwtje.
“Stilleven met fruit”. een chromolitho getekend buiten de plaat Jan Van Riet en genummerd 76/110 en gedateerd 1983.
Een vintage Bowler Hat in vilt en lederen binnenrand. Gemerkt “J Moores & Sons, London”. In originele doos.
“Madonna met kind en druiventros”. Een polychroom houten gesculpteerd beeld, opschrift onderaan. Begin 20e eeuw.
Twee aardewerken borden met bloemendecor. XVIIIde eeuw. Randschade en oude restauratie.
Een set van 2 verguld bronzen kandelaars gedragen door een engel.
“Terrasjesweer”. Een ets op papier gesigneerd buiten de plaat J. De Bruycker en genummerd 78/100.
Een vintage tafelklok met eikenhouten omkasting en gesculpteerd bronzen details. Gemerkt, 2e helft 20e eeuw.
“De drinker”. Een ets op papier gesigneerd buiten de plaat J. De Bruycker en genummerd 78/100.
Een Engelse koffieset van verzilverd metaal. Nr 2498.
Een Frans aarderwerken dekselvaas met dierlijk, figuratief en floraal decor. Op houten sokkel. Onderaan gemerkt.
“Drinkende dames”. Een ets op paper gesigneerd buiten de plaat J. De Bruycker en genummerd 78/100.
Een porseleinen tabaksdoos met schuif en met floraal decor versierd. Onderaan gemonogrammeerd “MG” & “StCt”.
“Toren te Verrebroek”. Een ets op papier. Onderaan buiten de plaat gesigneerd, getiteld en genummerd 20/50.
Een driedelig schouwgarnituur in marmer en koper bestaande uit een klok en twee kandelaars. De klok draagt het opschrift H. Six Bruges.
“Haringeter”. Een schilderij, gemengde techniek op papier. Onderaan gesigneerd en gedateerd 1947.
Een koperen stalamp met oud Zuid-Amerikaans decor in het reliëf.
Een vintage draagbaar, analoge seismograaf in houten vitrinekast. Boven gemerkt.
Een 18e eeuws polychroom delfts papbord met floraal decor. Kleine restauraties aan de rand.
Een Vlaams aardwerken kandelaar in de vorm van een kat met langgerekte hals met glimlach en knipoog.
Een tafellamp in gepatineerd messing met zes lichtpunten en bijhorende kapjes.
“Boslandschap met vijver”. Een schilderij, gemengde techniek op papier. Onderaan in passe-partout gesigneerd, vermoedelijk “G.Lorenz” en gedateerd 1923.
Een paar marmeren kanderlaars met brons vergulde ornamenten en voet. 5 kaarsenhouders en 1 centraal lichtpunt met bedrading.
“den Elshout”. Een ets op papier, onderaan buiten de plaat gesigneerd en genummerd 9/50. Met foto referentie.
Een 5-armige kristallen kandelaar. Onderaan gemerkt en gelabeld.
“In de keuken”. Een miniatuurtje in een donkere uitbundige kader.
Een lot van 3 bierpullen waarvan 2 in blauw en wit aardewerk met opschrift ‘LITRE’, beide gemerkt waarvan op de ene W21, de andere niet meer leesbaar. En een kristallen pul. Eén pul ontbreekt het tinnen deksel en vertoont schilferschade alsook haarlijnscheurtjes en een restauratie.
Een midcentury tafellamp met kleurloos kristallen voet. Gemerkt met sticker Val Saint Lambert.
Een set van een grote schaal, een kom en vaas van Duits porselein. Decor ‘Yokohama’. In nieuwstaat. Onderaan gemerkt.
Een lot van twee 19e eeuwse borden in faience. Met plexiglazen staanders.
Een lot van 3 art-deco aardewerken stukken bestaande uit een pique fleur gemerkt Bergen, een karafje gemerkt Coceram en een kannetje van Dubois.
“De hooioogst”. Olieverf op paneel in vergulde kader. Gesigneerd H. Wood.
Een kristallen vaas, kleurloos en roze in de massa gekleurd. Onderaan gemerkt Val Saint Lambert. Minieme schilferschade onderaan.
Een oude glazen stolp op houten voet met hierin een plaasteren Madonna met kind met het opschrift ‘Notre Dame des Victoires’.
“Bärtiger Tiroler”. Olieverf op doek, gesigneerd Rudolf Otto Francke. In vergulde kader.
Een factice van glas en kristal. Onderaan gemerkt.
Een grote 19e eeuwse Delfts blauwe porseleinen kom met florale motieven. Tekenen van restauratie aan de bovenrand.
“Valmazan - Spain”. Een kandelaar in verzilverd metaal voor drie kaarsen gemonteerd om een schaal. Gemerkt.
“Stilleven met asperges”. Olieverf op doek gesigneerd Devolder.
Een art-deco vaas in kleurloos persglas, gemerkt Val Saint Lambert.
Een massief eiken doos met schuifdeksel, opgebouwd met oude gebeeldhouwde elementen.
Een laat 19e eeuwse tête à tête, 8-delig in porselein, met handbeschilderd bloemmotief en een lichtblauwe rand. Niet gemerkt. Draagt een herstelling aan de schenktuit van het theepotje.
“Schets met hoeve”. Pastel op papier, gesigneerd Clesse Théo.