Veiling volledig – 715 loten.
Tentoonstelling: vr. 17 & zat. 18 mei.
Filed Under: Art & Antiques auctions
Veiling volledig – 715 loten.
Tentoonstelling: vr. 17 & zat. 18 mei.
“Fazantenpaar”. Een meerkleurig porseleinen beeldje. Onderaan gemerkt. Medio 1920-1940, Duitsland.
“Interieur met trap”. Een ingekleurde ets, buiten de plaat gesigneerd A. Geudens en ‘épreuve d’artiste’.
“Peggy”. Een vintage pluche pinguïn. Gemerkt met label.
Een paar kleurenlithos van Gaston De Latenay, gesigneerd buiten de plaat.
Een lot van 12 gekleurde vintage mondgeblazen glazen op ranke voet. In de voet erserdme een luchtbel.
Een notenhouten naaitafeltje, massief met gefineerd blad. 1 lade en spiegel binnenin. Barst in bovenblad.
Een grote porseleinen bonbonnière met bloemendecoratie, model Fleur de Saxe door Raymond Chevalier voor Boch, Keralux. Ca 1950.
Een lot van 2 Bulgaarse M72 legerhelmen met hernieuwd lederen binnenwerk.
Het gewei van een springbok met een schedeldeel op een plank gemonteerd.
Een 18 kt geelgouden armbandje met geboortenaam.
Een massief eiken stuk wanddecoratie voorstellend twee barokke hoornen des overvloeds met een overvloed van fruit.
Oude Belgische legerhelm met binnenhelm en kinriem.
Een lot van twee art-deco stukken bestaande uit een geglazuurd aardewerken schenkkannetje met fruitmotief gemerkt Sarreguemines en een persglazen schaaltje in smeedijzeren houder gemerkt Fait En Belgique.
“Winterzicht met knotwilg aan het water”. Olieverf op paneel, gesigneerd L. Jordaens.
Een paar klassieke houten kandelaars.
Een notenhouten etagère met 4 verdiepen en 1 lade.
Een keramieken art-nouveau jardinière met florale motieven gemerkt Nimy.
Een lot van vier kepies van verschillende Britse guards.
“The Cathedral, Antwerp”. Potloodtekening. Getiteld en gesigneerd. Diverse tentoonstellingen en uit bezit van de familie van de kunstenaar.
Een 18 kt wit en geelgouden hanger bezet met twee kleine diamantjes.
Een vintage porseleinen tafellamp met beeld van een meisje met 2 duiven en gestoffeerde kap. Gemerkt en gelabeld Capodimonte. Onderaan gesigneerd.
Een porseleinen sierbord met romantisch figuratief decor en vermelding “R. Charlotte”, vergulde rand en ornament. Verso gemerkt.
Een bolvaas, Boch Freres La Louviere door Raymond Chevalier. Handbeschilderd met een bloemendecor.
“Dorpszicht”. Aquarel op papier, gesigneerd. Japans werk.
Een bronzen luchter met glazen vlamblaker en bloemen.
Een vergulde staande lamp met ramskoppen en guirlandes.
Een verguld bronzen tafelbel met opschrift “F. Hemony Me Fecit Anno 1569”. Handvat in hoofdvorm en strijdtafereel in het decor. Ca. 1880, Nederland.
Een porseleinen fruitschaal op voet met bloemenmeisje. De Carl Thieme porseleinfabriek te Dresden. Enkele bloemen missen een blaadje.
Een lot van 2 Duitse officierskepies.
Een 18 kt wit en geelgouden ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,12 ct.
Een art-nouveau tafellamp mer verchroomd metalen voet. Dient opnieuw bedraad te worden.
“Nederlands winterzicht”. Olieverf op paneel. Draagt handtekening.
Een koperen consecratiebel, ook wel sacristiebel of altaarschel genoemd.
“Heidezicht”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een lot meerkleurig Art Deco polychroom porselein met vergulde details, gemerkt Laeken en Verigord. Bestaande uit een vide poche en 2 schenkkannetjes.
Een antieke bolderkar in hout, vroeg 20ste eeuws.
Een 7-delige mahoniehouten presse-papier met lade in waaiervorm. Randschade aan de rechter voorhoek.
Een vintage Duitse brandweerhelm, Tweede Wereldoorlog.
“Kruik met rozenboeket”. Een schilderij, olieverf op doek. Verso toegeschreven aan Rik De Bruyn.
Een 18 kt witgouden en een 18 kt geelgouden ketting.
Een set van een grote schaal, een kom en vaas van Duits porselein. Decor ‘Fünnan’. In nieuwstaat. Onderaan gemerkt.
“Bloemenstilleven met Chrysanten”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een set geglazuurde aardewerken vazen/lampvoeten in Chinese sang-de-boeuf stijl met drip-glaze hals uit ca 1960. Eén heeft minieme schilferschade aan de bovenrand.
“Jongen met viool”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een lot Art Deco polychroom plateelwerk, onderaan gemerkt CM Bergen. Bestaande uit zeshoekige vaas, genummerd 614/156, een asbak genummerd 763/156 en een vide poche genummerd 267/156.
Een vroeg 20ste eeuwse theekastje met 4 klapdeurtjes en een afneembaar dienblad. Schilferschade aan het glas van het dienblad.
Een massief gesculpteerd eikenhouten beeld van Christus met het Heilig Hart. Gesigneerd N. Gorus. Heeft enkele barsten en een herstelling aan de linker knie, alsook een pink en een wijsvinger missend.
“Fishtail”. Een meerkleurig vintage vaasje in Murano Sommerso glaspasta. Gelabeld.
“Bolle blauwe vaas met bloemen”. Een schilderij, olieverf op paneel.
Een 18 kt witgouden ring bezet met een centrale briljant van 0,34 ct. FVS1.
Een vintage design, geslepen kristallen vaas. Onderaan gemerkt, maker gesigneerd en genummer 203/280.
“Eglise à Zierickzée - Hollande”. Een kleurets op papier. Onleesbaar gesigneerd.
Een dekselvaas in gecraqueleerd aardewerk en brons met engelen en mythologische figuren in het decor.
2 19e eeuwse etsen van Francesco Bartolozzi uit de reeks ‘Paradise Lost’.
“Hoorn des overvloeds”. Een vintage design Val Saint Lambert, blauw kristalglazen vaas. Met label en onderaan gemerkt
Een vintage minimalistisch ladenkastje, Combimeurop op zwart metalen pootjes.
Een set van twee kandelaars voor drie kaarsen, verzilverd metaal in twee delen. Het bovenste deel kan er af om een kandelaar voor één kaars over te houden.
2 Delfts blauw porseleinen bolvaasjes. Onderaan gemerkt "De Porceleyne Fles". Begin 20e eeuw.
Een lot van twee Britse politiehoofddeksels, één Custodian helmet en een politiehoedje voor dames.
Een paar 18 kt wit-en geelgouden bloemvormige oorbellen bezet met email.
Een grote zware kristallen coupe, bordeaux en kleurloos, gemerkt met sticker Val Saint Lambert. Kleine schilferschade aan de voet.
“Naar Rembrandt”. Een kopergravure op papier. 19e eeuw. Onderaan buiten de plaat gesigneerd en genummerd 18/25 - B 173. Verso Fox certificaat.
Een meerkleurig marmeren Art Deco bureaugarnituur.
“Heideken”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd. Verso getiteld.
Een oude hallamp met drie bloemvormige glazen kapjes. Omstreeks 1900.
Een design schommelstoel van geplooid beukenhout met gecanneerde zitting en rugleuning. Binnenin gemerkt, vroeg 20e eeuw.
Een verguld bronzen beeld van een adelaar op tak, gemonteerd op een kasseisteen.
Een gepatineerd aardewerken buste van Jezus op marmeren voet. Verso gesigneerd.
“Copy of Antonius Stradivarius”. Een 4/4 viool model 601 met draagkoffer. Made in Korea. De strijkstok is stuk.
Een 18 k witgouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct.
Een aardewerken dekselkan met Cyrano de Bergerac in het tafereel. Onderaan gemerkt. Herstelling aan de dekselrand. Medio 19e eeuw.
“Woluwé”. Een paneel met 3 schilderijtjes, olieverf op paneel. Verso getiteld en gedateerd. Toegeschreven aan Alexandre Tielens.
Een marktkramer met konijnen en een vrouw met een gans. Een paar beeldjes van polychroom Saksisch porselein. Onderaan gemerkt.
“Bloemenstilleven”. Een schilderij, olieverf op doek, onderaan gesigneerd en gedateerd.
Een vintage industriële plafondlamp uit gechromeerd metaal en glas. Met 2 TL lichtpunten.
“Leggera”. Een set van 2 stoelen ontworpen door Gio Ponti en gefabriceerd door Cassina. Italy ca. 1960. De beide zittingen zijn te herdoen. De Cassina stickers zijn niet meer aanwezig.
Een grote kristalglazen vaas met gesculpteerd geometrische patronen.
Een kristallen vaas, kleurloos en roze in de massa gekleurd, onderaan gemerkt Val Saint Lambert.
“Heuvellandschap”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Ee 18 Kt witgouden ring bezet met briljanten met en gezamenlijk gewicht van +- 0,38 ct.
De Hoorn des Overvloeds. Een buffelhoorn met Ramskop en verguld bronzen ornamenten versierd, door een putto gedragen.
“Stilleven met perziken”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd en gedateerd.
Een paar craquelé porseleinen boekensteunen in de vorm van een zittend kind. Onderaan gemerkt.
“Kobe”. Een schilderij, aquarel op papier. Onderaan gesigneerd, getiteld en gedateerd 1947.
Een vintage meerkleurig glazen facet-geslepen vaasje met label. Ontwerp door Flavio Poli voor Murano Sommerso.
“Radar”. Een paar vintage design stoelen met gelakt houten zitvlak en metalen frame. Ontwerp door Willy Van Der Meeren voor Tubax.
“Bicorne Marine Imperiale”. Een hoed uit de periode van Napoleon III met bijgevoegd een set epauletten in koper en vilt met bijlen en vlammen.
“Elysee”. Een paar kristallen kandelaars in originele doos, gemerkt.
“Neige”. Olieverf op paneel. Gesigneerd G. Haway en achteraan gedateerd 1937.
Een 18 kt witgouden spiraalvormige hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,50 ct.
Een Zweeds aardewerken vintage design vaas uit de “Grazia” reeks, nr 221. Onderaan gemerkt.
“Hoge Venen”. Een schilderij, aquarel op papier. Onderaan gesigneerd, getiteld en gedateerd 1947.
Een set vazen in gecraqueleerd aardewerk en bronzen voet in Art-Nouveau stijl. Onderaan gemerkt JBT 1906.
“Maritiem zicht”. Olieverf op doek, links onder onleesbaar gesigneerd. 19e eeuws.
Een verguld bronzen luchter met 7 lichtpunten en glazen blakers in de vorm van roosjes. Cherubijn bovenaan.
Een Mid-Century design houten plantenstandaard met 12 meerkleurig formica plateau’s. Stijl Expo Brussel ‘58.
Een zeldzame art-deco vaas, Boch Frères Keramis, D. 5080, genummerd 2/250 en gemonogrammeerd R.C. (Raymond Chevalier).
“L'Ancêtre”. Een gegoten bronzen beeldje op marmeren voet, naar Auguste Moreau.
“Zittend naakt”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Reiswekker met quartzuurwerk met batterij. In oorspronkelijk etui en doos. Met certificaat.
“Cavallo”. Een brons gegoten beeldje van een gestileerd paard. Onderaan gesigneerd en genummerd 56/200.
“Kamerstilleven”. Een schilderij, olieverf op paneel, gemarouffleerd.
“Meisje met schoen”. Een gegoten bronzen beeldje op marmeren voet. Inscriptie “Hands on hips”, vermoedelijk naar Auguste Moreau.
“Staand naakt”. Een schilderij, olieverf op board. Onderaan gesigneerd.
Een antieke koperen luchter met florale ornamenten en 16 lichtpunten.
Een lot van 3 vintage design sofa’s met gestoffeerde zitting. Bestaande uit een 3-zit, 190 x 80 x 95 cm, en 2 fauteuils 90 x 80 x 95 cm. Ontwerp door Jitona Sobeslav, medio 1970.
“3 Putti”. Een wit porseleinen Art Deco beeldje, onderaan gemerkt en gesigneerd. Karl Tutter voor Hutschenreuter.
Een paar cassoletten, wit geaderd marmer en brons, gedecoreerd met gezichten aan de oren.
“Moulin à Wemmel”. Een schilderij, olieverf op doek. Verso getiteld en gesigneerd.
Een paar 18 kt geelgouden oorbellen bezet diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,40 ct.
“Scholier”. Een beeldje van donker gepatineerd brons. Gesigneerd en met gieterijstempel.
“Zicht op de watermolen”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een vintage design kristalglazen tafellamp. Doyen Belgium Cristallerie.
“Voetwassing”. Een geschilderd icoon voorstellend Jezus met zijn apostelen. Naar de oudheid. Centraal 2 krassen.
Een smeedijzeren luchter met centrale coupe, drie blakers van meerkleurig glas en versierd met druivelaar ornamenten. Gesigneerd. Begin XXe eeuw.
Een gefineerd houten, mid-century design commode-secretaire met 3-laden en klapblad. Ontwerp door František Mezulánik voor UP Závody. Verso label.
“Cendulla”. Een terracotta buste van een dame met kap. Onderaan gesigneerd, vooraan getiteld.
Een gietijzeren wanddeco shield met krijgstafereel in het reliëf
Een butlerspiegel met vergulde lijst.
Een 18 kt witgouden bloemvormige ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,52 ct.
Een bronzen olifant op sokkel, als speldenkussen met een verborgen mechanisme dat een verguld bronzen kindje Jesus verbergt. Opschriften “Stat semper linea recta” en “Tant que vive”, respectievelijk de wapenspreuken van de families de Ligne en de Trazegnies. Mooi voetstuk versierd met acanthusfriezen. XIXde eeuw.
“Marchands de Vieilleries - Gand”. Een ets op paper gesigneerd buiten de plaat J. De Bruycker.
Een paar vergulde obelisken met Osmaans Iznik-keramiek en olifanten voet, naar Bernini’s “Pulcin della Minerva”.
“Bloemenstilleven naar de Vlaamse Romantiek.” Olieverf op doek. Met ‘echtheidscertificatie’ van Kunsthandel Contessa te Mechelen (1981).
Een set van 3 grote vintage luchters, staal en koper, met 12 lichtpunten elks afgewisseld door groene bladeren. 1 sokketje dient vervangen te worden.
Een Engelse Georgian mahoniehouten breakfront boekenkast in 2 delen met 4 vitrinedeuren, 4 laden en 4 deuren. Nog op te meten.
Een 19e eeuwse vaas in geslepen kristal op een zilveren voet. Draagt Duitse zilverkeuren en gemerkt 800.
Een Art Deco Boheems kristal geslepen likeurset, bestaande uit 5 glaasjes en 1 karaf. Met floraal decor.
”Hoevelandschap”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een 18 kt witgouden schakelarmband.
“Klein meisje op stoel”. Beeld van donker gepatineerd brons. Gesigneerd.
“Oostkerke in de winter”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een vintage lederen handtas. Model Brillant door Delvaux, 1971.
“Grijs Weder (Antwerpse Skyline)”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd, verso gesigneerd en getiteld.
Een verguld bronzen luchter met 8 lichtpunten en diverse ornamenten.
Een set van 2 gefineerd houten, mid-century design commodes. Modulair systeem. 1 met barkast en 1 lade. 1 met 4 deuren en 1 lade. Door Jitona Sobeslav, medio 1960. Verso labels.
“Buste van een jonge dame”. Een buste in albast en brons verguld. Op de schouder gesigneerd.
“Heilige maagd met kind”. Een bronzen buste op zwart houten sokkel. Gesigneerd Jan Anteunis en gedateerd 1930
“Rue de la Grosse Horloge - Rouen”. Een ets op papier gesigneerd buiten de plaat, J. De Bruycker en gedateerd 1931.
Een lang parelhalssnoer.
Een paar wandplaketten van wit marmer, met afbeeldingen van ‘Galba August’ & ‘Divus Agustus’.
“Église à Knokke”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd, verso getiteld.
“Poesie”. Vooraan getiteld. Bronzen buste van een jongedame, gesigneerd L. Noirot.
“Trastevere Rome”. Een schilderij, gemengde techniek op papier.
Een ronde lantaarn in Lodewijk XVI-stijl.
Een Val Saint Lambert vaas, rood en kleurloos kristal, model Pompadour, Leon Hallet. Staat in de catalogus van 1972. Gesigneerd en sticker aanwezig. Kleine schilferschade aan de onderkant.
Een bestek van verzilverd metaal. Met oorspronkelijke doosjes. En een klein vaasje in visvorm. 81 stuks bestek: 12 grote lepels, 12 dessertlepels, 10 koffielepeltjes. 12 grote vorken, 12 dessertvorken, 11 dessertmessen, 12 grote messen
Een vergulde pendule met een gezeten voorname jonkvrouw onder stolp. De stolp is achteraan gebarsten.
Een limited edition emaillen reclamebord van Tigra, uitgebracht na het overlijden van Angelina Saey (1933 - 1979), het Antwerpse fotomodel dat model stond voor het iconische logo. Genummerd 7/100.
Een 18 kt witgouden ring bezet met een centrale briljant van 0,93 ct. GSI1 en diamanten princess cut met een gezamenlijk gewicht van +- 0,60 ct.
Een paar grote porseleinen dekselvazen, kobaltblauw met romantische scènes in uitsparingen in de manier van Sèvres. Vuurvergulde bronzen monturen. Gemerkt in de deksels met de dubbele L. Decor gesigneerd Le Brey.
“Stilleven varia”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
“Cavallino Impennato”. Een brons gegoten beeldje van een steigerend paard op marmeren voet. Onderaan gesigneerd en genummerd 142/300.
‘Heuvellandschap met boerin en koeien’, olieverf op doek, onduidelijk getekend en gedateerd 1884. Herdoekt.
Een grote messingen ‘ananas’ kroonluchter, met een wit melkglazen struisvogelei centraal. Gaetano Sciolari voor Boulanger.
Randschade aan de achterkant!! Een grote kelkvormige vaas met voetstuk van geslepen kristal, deels in de massa rood gekleurd. Onderaan gemerkt. En met label.
“Liggend naakt met schedel”. Een groot beeld in terracotta beschilderd met een houtstructuur. Op een rijkelijk versierde sokkel in hout en plaaster.
Een vintage lederen handtas. Model Brillant door Delvaux, 1971.
“De Brief”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd.Oude toeschrijving aan Frans I van Mieris.
Eén wit en één geelgouden ketting 18 kt met hanger bezet met briljanten en robijnen met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct.
Een groot Art-Nouveau schouwgarnituur bestaande uit een klok en twee kandelaars voor vijf kaarsen elk. Een decorvan bloemen en bladeren op een groene achtergrond.
“Slag bij Lepanto”. Een schilderij, olieverf op paneel. Oude toeschrijving aan Bonaventura I Peeters.
Een arreslee in hout, smeedijzer en gecapitoneerd leder. Deels gesculpteerd met hierin Diana, godin van de jacht, met één ontblote borst en gezeten op 2 honden.
“Kerkinterieur”. Olieverf op doek. Gesigneerd Fr. Ros. In vergulde kader.
Een lot van 3 kazuifels en stola, diverse modellen en borduursel.
Een Louis XVI stijl salontafel met marmeren blad, verguld bronzen onderstel met porselein floraal gedecoreerde miniaturen.
Een vintage zwart lederen Delvaux handtas, met spiegeltje, model "Equivogue”. Vervaardigd uit generfd kalfsleer en "toile de cuir".
Een paar blauw-grijze cassoletten van geaderd marmer met brons vergulde guirlandes en dennenappel bovenaan.
“Composition”. Een kleurenlitho op papier, buiten de plaat gesigneerd Anna Eva Bergman, genummerd 22/50, uit 1958.
Een 18 kt wit en roze gouden ring bezet met een spinel van +- 1,50 ct.
Een vintage krokodillenlederen handtas met kunststoffen handvat. Met bijhorende stofzak.
“Vissersboten op zee”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een paar blauw en witte Delftse aardewerken uitbundig gedecoreerde dekselvazen op vier poten. Met romantische taferelen. Draagt apocrief merkteken onderaan: LVD.
“Vismarkt te Lier”. Olieverf op doek. Gesigneerd W. Ros en gedateerd ‘91.
“Portret van Ds. Eleazar Swalmius”. Een schilderij, olieverf op doek. Bovenaan gesigneerd. Naar het werk van Rembrandt.
Een chaise-longue op klauwpoten in verguld hout en met rood fluweel bekleed.
Een lot van twee glaspasta vaasjes met natuurmotieven, beide gesigneerd Gallé. Vroeg 20ste eeuws.
“Atmos”. Een verguld metaal en glazen vintage tafelklok. Verso gemerkt “Le Coultre & Cie - Swiss”.
“Stilleven met anjers en 3 appels”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd.
Een paar 18 kt geelgouden oorbellen bezet diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,60 ct. 2,82g
Een oude massief eiken verstelbare schildersezel die toebehoorde aan de Lierenaar Frans Ros, een Belgische kunstenaar, portretschilder en van 1929 tot 1957 achtste directeur van de tekenacademie te Lier.
“De zijbeuk van de Lierse Begijnhofkerk”. Olieverf op paneel. Voor- en achteraan gesigneerd Frans Ros.
Een oud schilderspallet met schilderskoffertje die beiden toebehoorden aan de Lierenaar Frans Ros, een Belgische kunstenaar, portretschilder en van 1929 tot 1957 achtste directeur van de tekenacademie te Lier.
“Kerkinterieur”. Olieverf op doek. Gesigneerd Fr. Ros. In vergulde kader.
‘Athlète Marin’, een bronzen beeld met een groene patina. Getekend “Ouline” met inscriptie ‘Bronze’. Met een groen marmeren voetstuk.
Een massief eikenhouten Kempische vitrinekast in 2 delen met 3 deuren en 1 lade.
“Le Faucheur”. Een gepatineerd bronzen beeld. Onderaan gesigneerd en gieterijstempel "C. Paternotte Fondeur Lembecq”. 19e eeuw.
“Jonge Dame”. Een gesculpteerd marmeren buste. Verso gesigneerd “A. Cyprien”.
"Dépassons l'anti-art", een litho van Christian Dotremont, een van de twee Belgen die betrokken waren bij de oprichting van de Cobra-beweging.nr 45/75, gesigneerd buiten de plaat.
Een 18 kt geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,84 ct.
Een art-deco beeld van een gezeten dame in zamak en ivorine op marmeren sokkel. Gesigneerd Limousin.
“Herder met schapenkudde”. Een schilderij, olieverf op doek, onderaan gesigneerd.
“Twee kinderen met krab”. Een beeld van wit gepatineerd albast en marmer. Naar het werk van Guglielmo Pugi.
“Vissersboten op zee”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
“Caballos.” Bronzen beeld, gesigneerd.
Een Italiaanse houten barkast met 2 deuren en 2 laden. Diverse ornamenten en figuratieve decors in het reliëf van de frontpanelen. Binnenin 2 glazen verdiepen en spiegels.
Een paar grijze cassoletten van geaderd marmer met verguld bronsbeslag en dennenappel bovenaan.
Een art nouveau jardinière van meerkleurig geglazuurd Vlaams aardewerk op bijbehorende piëdestal.
“Straatgezicht”. Een schilderij, olieverf op board. Onderaan gesigneerd.
Een 18 kt geelgouden dameshorloge bezet met Happy Diamonds met een gezamenlijk gewicht van +- 0,60 ct. en lederen polsband. Genummerd en met certificaat.
Een donker gepatineerd bronzen beeld van een liggende beer. Naar het werk van Antoine-Louis Barye.
“Radijzengang, Antwerpen”. Een lot van 2 schilderijen, 1 op doek en 1 op paneel. Onderaan gesigneerd. Bijgevoegd documentatie.
Een accordeon, Hohner Atlantic IV De Luxe in zijn originele draagkoffer in werkende staat.
“De Zwarte ruiter.” Abstract, Litho met droogstempel. Niet gesigneerd. Ontwerp Salvador Dali, met droogstempel.
“Science guidant l’industrie”. Een gepatineerd bronzen beeld. Gesigneerd.
Een set van 2 bruin lederen Chesterfield zetels, 3-en 2 zit.
Een lot van 3, 19e eeuwse Pruisische officierssabels, waarvan 1 gemerkt “Mohr & Speyer, Berlin”, 1 gemerkt “Bormann, Munchen”, beiden met parelmoer gevest. En 1, onleesbaar gemerkt, met metalen schede. Allen met sporen van slijtage.
Een art deco jardinière van meerkleurig geglazuurd Vlaams aardewerk op bijhorende piëdestal. Onderaan gemerkt ‘Made in Belgium’ en genummerd 548.
‘Landelijk zicht bij nacht’, olieverf op doek, getekend Jef De Pauw.
Een 18 kt geelgouden ring bezet met een centrale briljant van 0,60 ct. HSI2.
“Res Atronomica en Ars Medica”. Twee massief houtgesculpteerde panelen rond de wetenschappen en kunsten afkomstig uit het ‘Café des Arts’ op de Frankrijklei te Antwerpen.
“Architectura en Sculptura”. Twee massief houtgesculpteerde panelen rond de wetenschappen en kunsten afkomstig uit het ‘Café des Arts’ op de Frankrijklei te Antwerpen.
“Ars Pictura en Litterae”. Twee massief houtgesculpteerde panelen rond de wetenschappen en kunsten afkomstig uit het ‘Café des Arts’ op de Frankrijklei te Antwerpen.
“Mathematica en Geometria”. Twee massief houtgesculpteerde panelen rond de wetenschappen en kunsten afkomstig uit het ‘Café des Arts’ op de Frankrijklei te Antwerpen.
“Theologia en Philosophia”. Twee massief houtgesculpteerde panelen rond de wetenschappen en kunsten afkomstig uit het ‘Café des Arts’ op de Frankrijklei te Antwerpen.
Een sterk geaderd, rood marmeren zuil in Korintische vorm met bronzen details. Draaibaar tableau bovenaan. Herstelling aan hoekje.
“Dansende faun met cimbalen”. Een gepatineerd bronzen beeld.
Een gotisch gesculpteerd massief houten beeld van een dame met residue van polychrome beschildering.
Een set art-deco boeksteunen met windhonden in bronsgepatineerd koper en zwart marmer.
Een 18 kt roze gouden ketting met hanger bezet met beweegbare briljanten en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1, ct.
Een Art Deco Boheems kristal geslepen likeurset, bestaande uit 6 glaasjes en 1 karaf. Met geometrisch decor.
Een paar girandoles met 6 lichtpunten en kristal glazen versieringen.
“Damesbuste”. Een bronsgepatineerd beeld in plaaster, getekend Jef Lambeaux.
“Bloemenstilleven”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een Val Saint Lambert bolvaas, groen en kleurloos kristal, Hubert Lega, gedateerd 1992 met certificaat. Een geschenk voor 25 jaar dienst bij Philips.
Een massief eikenhouten gesculpteerde koffer. Aan beide kanten is er een deurtje. 19e eeuws.
Een Art Deco Boheems kristal geslepen likeurset, bestaande uit 5 glaasjes en 1 karaf. Met geometrisch decor.
Een set van 6 meerkleurige kristallen glazen, alle gemerkt onderaan en met sticker Val Saint Lambert.
“Landschap met paard en kar”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een paar 18 kt geelgouden oorbellen bezet diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct.
Een Art Deco Boheems kristal geslepen likeurset, bestaande uit 6 glaasjes en 1 karaf. Met geometrisch decor.
“Bloemenstilleven”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een grote vintage architectenlamp in industriële stijl met zwart ijzeren voet, gechromeerd verstelbare arm en aluminium kap. Onderaan gemerkt en genummerd.
“Bloemenstillevens”. 2 schilderijen, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
“Le Matelas de Madras.” Album 8. Een lot van 4 Franstalige drukplaten van Nero. Uitgeverij Erasme / Averbode. 1968.
Een grote massief eiken dekenkoffer met paneelfronten.
Een console voor wandmontage in wit licht geaderd marmer met een bloemenguirlande.
“Damesbuste”. Een massief houten gesculpteerde busten van een jongedame op houten sokkel. Draagt een plaatje met opschrift ‘Tète de Cire - Musée de Lille’.
“Stilleven met tulpen”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een lang parelhalssnoer in verschillende kleuren purper.
Een Art Deco Boheems kristal geslepen vaas met geometrisch decor.
“Stilleven met anjers en 2 appels”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd.
“Shalimar, Minton”. Een 47-delig servies voor 6 personen bestaande uit 6 platte borden, 6 diepe borden, 6 dessertbordjes, 6 ondertassen, 6 tassen, 1 theepot, 1 melkkannetje, 1 suikerpot, 1 peper- en zoutstel, 4 kommen, 2 ovale schalen en 1 taartschotel.
Een art-deco beeldengroep van 2 honden in zamak op een voet in 2 soorten marmer. Eén poot van een hond is gebroken.
Een driedelig pendulestel in 2 kleuren marmer. Hiernaast 2 kolomkandelaars. Vermoedelijke herkomst Frankrijk, eind 19e eeuw.
Een massief eikenhouten pupiter/kastje, aan de 4 zijden afgewerkt om als vrijstaand meubel te kunnen dienen. 19e eeuws.
Een Frans porseleinen koffiestel met verguld floraal decor. Bestaande uit koffiekan, suikerpot, melkkannetje, 6 kopjes en schoteltjes. Verso merkteken.
Een lot van 8 gekleurd kristallen glazen en karaf met geslepen geometrisch decor. Dop karaf manco en 1 glas met barst.
“Kinderportret”. Een tekening op papier. Onderaan gesigneerd.
Een 18 kt witgouden ring bezet met een hartvormige blauwe topaas van +- 11,07 ct. en diamantbaguettes met een gezamenlijk gewicht van +- 0,24 ct. Met certificaat
Een lot van 2 Art Deco Boheems kristal geslepen likeursets. 1 bestaande uit 6 glaasjes en 1 karaf, dop manco. En 1 met 2 glaasjes en karaf. Allen met concentrisch decor.
“Zicht op de kathedraal” en “Begijnhof”. Een lot van twee kleuretsen, buiten de plaat gesigneerd Alfred Van Neste.
“Onze Lieve Vrouw van Lourdes”. Een Mariabeeld van meerkleurig biscuit onder glazen stolp. Omstreeks 1900.
“1e Tableau”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd. Verso label.
Een militair parade-kostuum met bijhorende kepi en een badge met opschrift Reigersvliet.
Een grote bronzen kandelaar, getorste stam op 3 klauwpoten in Renaissancestijl.
Een lot van 8 Art Deco Boheems kristal geslepen parfumflacons, waarvan 3 met spraydop en 5 met dop manco.
Een set van 8 geslepen kristallen vazen. In verschillende kleuren. 6 grote en 2 kleine.
“Nice”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd, verso getiteld.
Een paar 18 kt witgouden oorbellen bezet met een grijze parels en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,32 ct.
Een naar de oudheid gemaakte, Griekse aardewerken kruik met mythologisch tafereel.
Een geglazuurd aardewerken religieuze triptiek met de vermelding ‘Jesus condamné a mort’. Achteraan onleesbaar gesigneerd. Midden vorige eeuw.
Een vintage Top Hat in originele doos. Gemerkt “Chapellerie Arthur Peppe”, 25 Rue Leys, Anvers. Vroeg 20e eeuw.
Een bas-reliëf met vrouwelijke Sater en Saterkind. In hars gegoten.
Een paar aardewerken vazen met rozen versierd in reliëf. Circa 1870.
Een kersenhouten bureautafel in Engelse stijl met 3 laden en lederen blad. Bijhorende bureau armstoel met gesculpteerde details en gestoffeerde zitting met gestreept patroon.
Een lot van 4 diverse Art Deco Boheems kristal geslepen parfumflacons met geometrisch decor, 1 poederdoosje, en bijgevoegd likeurglaasje.
“Spaanse danseres” & “ Deux Danseurs”. 2 porseleinen beeldjes. Herstelling aan de vingertje.
Een vroeg 20ste eeuwse jardinière in barbotine aardewerk, 3 delen in de vorm van een boomstronk. Enkele takken rondom manco, eveneens enkele scheuren.
Een 18 kt witgouden design ring bezet met zwarte briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,32 ct. en witte stenen van 0,06 ct.
Een set van 2 bronzen fazanten. Een mannetje en een vrouwtje.
“Stilleven met fruit”. een chromolitho getekend buiten de plaat Jan Van Riet en genummerd 76/110 en gedateerd 1983.
Een vintage Bowler Hat in vilt en lederen binnenrand. Gemerkt “J Moores & Sons, London”. In originele doos.
Een lot van 3 stolpen in oud glas gevuld met devoot huisvlijt en Vieux Bruxelles vaasjes met droogbloemen.
Een houten pennenvitrine display. Met goudkleurig opschrift “Le Tigre”. Verso gemerkt met plaquette.
Een koffie- en theestel in verzilverd metaal bestaande uit een dienblad, een koffiepot, een theepot, een melkkannetje, een suikerpot en een suikertang.
“Madonna met kind en druiventros”. Een polychroom houten gesculpteerd beeld, opschrift onderaan. Begin 20e eeuw.
Twee aardewerken borden met bloemendecor. XVIIIde eeuw. Randschade en oude restauratie.
Een lot van 4 figuratieve biscuit groepjes en bijgevoegd porseleinen bloemenboeketje, onderaan gemerkt Royal Doulton.
Een 18 kt witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,61 ct.
Een paar verguld bronzen kandelaars gedragen door een engel.
“Terrasjesweer”. Een ets op papier gesigneerd buiten de plaat J. De Bruycker en genummerd 78/100.
Een vintage tafelklok met eikenhouten omkasting en gesculpteerd bronzen details. Gemerkt, 2e helft 20e eeuw.
“De drinker”. Een ets op papier gesigneerd buiten de plaat J. De Bruycker en genummerd 78/100.
Een grote geel koperen kerkelijke kandelaar met Cherubijnen op de voet en klauwpoten. Naar de oudheid.
Een massief eikenhouten tafel met twee verlengstukken en getorste poten.
Een Engelse koffieset van verzilverd metaal. Nr 2498.
Een Frans aardewerken dekselvaas met dierlijk, figuratief en floraal decor. Op houten sokkel. Onderaan gemerkt.
“Drinkende dames”. Een ets op paper gesigneerd buiten de plaat J. De Bruycker en genummerd 78/100.
Een 18 kt roze gouden ketting met hanger en met bijpassende ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct. en amethist en maansteen.
Een porseleinen tabaksdoos met schuif en met floraal decor versierd. Onderaan gemonogrammeerd “MG” & “StCt”.
“Toren te Verrebroek”. Een ets op papier. Onderaan buiten de plaat gesigneerd, getiteld en genummerd 20/50.
Een driedelig schouwgarnituur in marmer en koper bestaande uit een klok en twee kandelaars. De klok draagt het opschrift H. Six Bruges.
“Haringeter”. Een schilderij, gemengde techniek op papier. Onderaan gesigneerd en gedateerd 1947.
“De heilige maagd Maria”. Een buste in albast. Niet gesigneerd.
Een houten secretaire met 1 lade in het midden.
Een koperen staande lamp met oud Zuid-Amerikaans decor in het reliëf.
Een vintage draagbaar, analoge seismograaf in houten vitrinekast. Boven gemerkt.
Een lot 19de eeuwse houten pruiken-en hoedenstaanders.
Een 14 kt roze gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,98 ct.
Een Duitse k98 bajonet. Tweede Wereldoorlog.
Een oude wassen zwarte Madonna met kind in een presentatievitrine. Het aangezicht van Maria is deels gesmolten.
Een 18e eeuws polychroom Delfts papbord met floraal decor. Kleine restauraties aan de rand.
Een set van 9 groen gekleurde geslepen kristallen wittewijnglazen.
Een Vlaams aardewerken kandelaar in de vorm van een kat met langgerekte hals met glimlach en knipoog.
Een lot van 6 stapelstoelen met gechromeerd metalen frame, gestoffeerde zitting en houten armleuning. Gemerkt.
Een lot Delfts blauw. Waaronder vier dekselvazen gemerkt ‘Piramide’ en een gewoon gemerkte dekselvaas en fluitvaas.
Een tafellamp in gepatineerd messing met zes lichtpunten en bijbehorende kapjes.
“Boslandschap met vijver”. Een schilderij, gemengde techniek op papier. Onderaan in passe-partout gesigneerd, vermoedelijk “G.Lorenz” en gedateerd 1923.
Een 18 kt wit en geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,10 ct. en een centrale saffier van +- 0,65 ct.
Een paar marmeren kandelaars met vergulde bronzen ornamenten en voet. 5 kaarsenhouders en 1 centraal lichtpunt met bedrading.
“den Elshout”. Een ets op papier, onderaan buiten de plaat gesigneerd en genummerd 9/50. Met foto referentie.
Een 5-armige kristallen kandelaar. Onderaan gemerkt en gelabeld.
“In de keuken”. Een miniatuurtje in een donkere uitbundige kader.
Een lot van 3 bierpullen waarvan 2 in blauw en wit aardewerk met opschrift ‘LITRE’, beide gemerkt waarvan op de ene W21, de andere niet meer leesbaar. En een kristallen pul. Eén pul ontbreekt het tinnen deksel en vertoont schilfers alsook haarlijnscheurtjes en een restauratie.
Een vroeg 20ste eeuwse fruithouten boekenmolen in 2 niveaus op mobiel onderstel.
Een midcentury tafellamp met kleurloos kristallen voet. Gemerkt met sticker Val Saint Lambert.
Een zijden sjaal met kasjmier motief.
Een lot van 5 diverse groepjes biscuit met jardinière en vide-poche.
Een 18 kt witgouden ring bezet met een centrale citrine van 2,53 ct. en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,38 ct.
Een set van een grote schaal, een kom en vaas van Duits porselein. Decor ‘Yokohama’. In nieuwstaat. Onderaan gemerkt.
Een lot van twee 19e eeuwse borden in aardewerk. Met plexiglazen staanders.
Een lot van 3 art-deco aardewerken stukken bestaande uit een piquefleurs gemerkt Bergen, een karafje gemerkt Coceram en een kannetje van Dubois.
“De hooioogst”. Olieverf op paneel in vergulde kader. Gesigneerd H. Wood.
Een beeld in zamak van een adelaar gezeten op een rots. Tevens een zakhorlogehouder. Toegevoegd een goudkleurige zakhorloge met opschrift Sogel quartz.
Een tafellamp op basis van een kunststoffen beeld naar voorbeeld van Moreau en met twee lichtpunten.
Een kristallen vaas, kleurloos en roze in de massa gekleurd. Onderaan gemerkt Val Saint Lambert. Minieme schilfers onderaan.
Een oude glazen stolp op houten voet met hierin een gipsen Madonna met kind met het opschrift ‘Notre Dame des Victoires’.
“Bärtiger Tiroler”. Olieverf op doek, gesigneerd Rudolf Otto Francke. In vergulde kader.
Een 18 kt geelgouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,15 ct. en een centrale saffier van +- 0,50 ct.
Een factice van glas en kristal. Onderaan gemerkt.
Een grote 19e eeuwse Delfts blauwe porseleinen kom met florale motieven. Tekenen van restauratie aan de bovenrand.
“Valmazan - Spain”. Een kandelaar in verzilverd metaal voor drie kaarsen gemonteerd om een schaal. Gemerkt.
“Stilleven met asperges”. Olieverf op doek gesigneerd Devolder.
Een lot van 3 smeedijzeren kandelaars waarvan delen met goudkleurige verf.
Een handbeschilderde houten piëdestal. Draagt een bordje met opschrift: Les membres honoraires de la sociéte philharmonique Ostendaise a leur president Ed Decuyper, le 21 novembre 1898.
Een art-deco vaas in kleurloos persglas, gemerkt Val Saint Lambert.
Een vintage Wilesco stoommachine.
Een polyesteren beeld van een butler, zijn dienblad ontbreekt.
Een 18 kt geelgouden ring “toi et moi” bezet met twee saffieren met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct. en twee kleine briljantjes.
Een massief eiken doos met schuifdeksel, opgebouwd met oude gebeeldhouwde elementen.
“Oude Vlierstruik”. Een ets op papier, genummerd 11/20, gesigneerd buiten de plaat.
Een laat 19e eeuwse tête à tête, 8-delig in porselein, met handbeschilderd bloemenmotief en een lichtblauwe rand. Niet gemerkt. Met een herstelling aan de schenktuit van het theepotje.
“Santa-Claus”. Een houtgesculpteerd beeld van de kerstman. Gelijmd aan de voet.
Negen stuks divers antiek glaswerk met vergulde decors.
Een art-deco krukje met kleurrijke stoffen zitting.
Een kunststoffen wandconsole. Naar de oudheid.
Een vintage polychrome porseleinen groep van 2 pauwen. Italiaans werk.
“Schets met hoeve”. Pastel op papier, gesigneerd Clesse Théo.
2 Roskopf zakhorloges, beide verso gemerkt. 1 met klein barstje in de wijzerplaat.