Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
“Damesportret”. Met krijt opgehoogde potloodtekening op papier. Onleesbaar gesigneerd. Vermoedelijk Franse school, vroege XIXe eeuw.

“Damesportret”. Met krijt opgehoogde potloodtekening op papier. Onleesbaar gesigneerd. Vermoedelijk Franse school, vroege XIXe eeuw.

“Portrait de dame”. Crayon et craie sur papier. Signature illisible. Probablement école française; début XIXième siècle.
Dim. 20 x 14 cm
SKU: 3005170154.
Categories: Papier, Tekening, XIXe eeuw.
Auction day: 30 May 2017 19:00
Catalogue #154
Estimate: € 150 / 180
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #608

    Een staande klok in eikenhouten kast met een wijzerplaat van koper en tin en het opschrift “Tempus fugit”. XIXe eeuw.

    Horloge de vestibule en chêne à cadran en cuivre et étain inscrit “Tempus fugit”. XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 243 cm
    Estimate: € 150@ / 180
  • #282
    J. Derk

    “Watergemaal St. Jansland, Nederland”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd ‘79.

    “Watergemaal St Jansland, Nederland “ Aquarelle sur papier. Signée et datée ‘79.
    No longer available
    Dim. 30 x 40 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #679

    “Tuinzicht”. Aquarel op papier. Draagt een handtekening.

    “Vue d’un jardin”. Aquarelle sur papier. Porte une signature.
    No longer available
    Dim. 27 x 37 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #132

    Een paar mannenportretten. Potlood op papier. Beide gesigneerd en gedateerd Resp. Louis Potsekke, 1845 en G.E. Becker, 1857. Franse school. Kaders uit de tijd.

    Deux portraits d’hommes. Crayon sur papier. Tout deux signés et datés. Louis Potsekke, 1845 et G.E. Becker, 1857. Ecole française. Cadres d’époque.
    No longer available
    Dim. 30 x 24 & 21 x 16 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #319

    “St. Anna ten Drieën”. Een bistertekening op papier. Draagt datum 1610.

    “St. Anne Trinitaire”. Dessin au bistre sur papier. Porte la date de 1610.
    No longer available
    Dim. 5,5 x 5 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #359
    L. Deschamps

    “Heiligenvoorstelling naar de XVIde eeuw”. Potlood op papier. Gesigneerd en gedateerd 1915.

    “Image pieuse d’après le XVIe siècle”. Crayon sur papier. Signé et daté 1915.
    No longer available
    Dim. 38 x 28 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #184

    “Boslandschap met een watermolen en twee bomen op de voorgrond”. Olieverf op paneel. Draagt handtekening ‘Hobbema’ (toegeschreven aan).

    “Vue d’un moulin à eau avec deux arbres au premier plan”. Huile sur panneau. Ecole hollandaise, début XIXième siècle. Porte la signature ‘Hobbema’ (attribué à).
    No longer available
    Dim. 66 x 87 cm
    Estimate: € 1000 / 1200
  • #159

    “Windhonden”. Inkt op papier. Frankrijk, vroeg XVIIIe eeuw.

    “Lévriers”. Encre sur papier. France, début XVIIIième siècle.
    No longer available
    Dim. 10,5 x 14,5 cm
    Estimate: € 150 / 180
  • #683

    Een bord van Chinees porselein met en handgeschilderd bloemendecor en een bianco sopra bianco-motief op de vleugel. XIXe eeuw.

    Une assiette en porcelaine de Chine avec décor fleuri peint à la main et motif bianco sopra bianco. XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. Ø: 23 cm
    Estimate: € 25 / 35
  • #134
    A. Schelfhout
    Period: 1787-1870

    “De afvaart”. Potlood op papier. Gesigneerd.

    “Le départ”. Crayon sur papier. Signé.
    No longer available
    Dim. 13,5 x 15,5 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #152

    “Flora”. Een beschilderd borduurwerk op zijde. Tijdperk Empire.

    “Flora”. Une broderie peinte sur soie. Epoque Empire.
    No longer available
    Dim. 26,5 x 22 cm
    Estimate: € 160 / 180
  • #213

    Een driedelig klokstel van arduin en roze marmer in Napoleon III-stijl. XIXe eeuw.

    Une garniture de cheminée en pierre de taille et marbre rose, style Napoléon III. XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. h: 45 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #19
    Maurice Langaskens
    Period: 1884 - 1946

    “De aardappelraper”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1916.

    “Le ramasseur de pommes de terre”. Aquarelle sur papier. Signé et daté 1916.
    No longer available
    Dim. 21 x 16 cm
    Estimate: € 240 / 320
  • #297

    Een paar sierkruiken van goudgepatineerd zamak op arduinen voetstukken. in Napoleon III- stijl. XIXe eeuw.

    Deux vases en régule patinée dorée sur socles en pierre de taille. Style Napoléon III. XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. h: 74 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #609

    Een grote eikenhouten garderobe met twee gesculpteerde paneeldeuren, versierd met dierenkoppen. XIXe eeuw.

    Garde-robe en chêne ouvrant à deux portes sculptés. Début XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. 196 x 166 x 48 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #216

    Een eikenhouten kastje met een grote en een kleine paneeldeur en bovenaan een lade. XIXe eeuw.

    Une armoire en chêne avec une petite porte et une grande porte et un tiroir. XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. h: 140 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #669

    “Landschap met ceders”. Pastel op papier. Draagt handtekening.

    “Paysage aux cèdres”. Pastel sur papier. Porte une signature.
    No longer available
    Dim. 47 x 31 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #664

    “Zittend naakt”. Gemengde techniek op papier. Gesigneerd en gedateerd ‘67.

    “Nu assis”. Technique mixte sur papier. Signée et datée ‘67.
    No longer available
    Dim. 88 x 60 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #442

    “Herbergscène”. Olieverf op paneel. XIXe eeuw.

    “Scène d’auberge”. Huile sur panneau. XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. 11 x 14,5 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #199
    Charles Venneman
    Period: 1802 - 1875

    “Herbergscène”. Aquarel op papier. Gesigneerd.

    “Scène d’auberge”. Aquarelle sur papier. Signée.
    No longer available
    Dim. 22 x 28 cm
    Estimate: € 1000 / 1200
  • #142
    Van den Broeck Dries
    Period: 1923 - 1995

    Een paar dorpszichten op papier. Beide gesigneerd en resp. gedateerd 1978 & 1973.

    Deux vues de village sur papier. Signées et datées 1978 & 1973.
    No longer available
    Dim. 21 x 14 & 21 x 19 cm
    Estimate: € 120 / 160
  • #642

    “Meisje in een stoel”. Aquarel op papier. Monogram L.A. Toegeschreven aan Lizzy Ansingh.

    “File sur une chaise”. Aquarelle sur papier. Monogramme L.A. Attribué à Lizzy Ansingh.
    No longer available
    Dim. 25 x 21 cm
    Estimate: € 50 / 60
  • #292
    V. Tsepov

    “Zicht op de Fontanka te St. Petersburg”. Aquarel op papier. Gesigneerd.

    “Vue sur la Fontanka à St. Petersbourg”. Aquarelle sur papier. Signée.
    No longer available
    Dim. 25 x 35 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #202
    Eugeen Van Mieghem
    Period: 1875 - 1930

    Een tweezijdige mannelijke naaktstudie. Rood potlood op papier. Gemonogrammeerd met stempel en met droogstempel van het atelier.

    Une étude d’un nu masculin. Sanguine sur papier. Monogramme et cachet à sec de l’atelier.
    No longer available
    Dim. 26 x 18 cm
    Estimate: € 750 / 850

Other lots in this auction

  • #267
    Kaiser

    Een arend van monochroom wit biscuit op houten sokkel. Gemerkt. Met certificaat.

    Un aigle en biscuit blanc monochrome sur socle en bois. Avec marque et certificat.
    No longer available
    Dim. h: 33 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #635

    Een Friese staartklok met een handgeschilderde wijzerplaat met een landschapsdecor. De kast onderaan versierd met een opengewerkte voorstelling van een siervaas in messing. Eerste helft XIXe eeuw. Werkende staat. Ruitje gebroken.

    Pendule murale frisonne dite “staartklok” à cadran peint à la main présentant un paysage. Queue décorée d’une vasque ajourée en laiton. XIXe siècle. Vitre cassée, état de marche.
    No longer available
    Dim. l: 120 cm
    Estimate: € 280 / 360
  • #67

    Een gietijzeren spaarpot in de vorm van een man met een sabel.

    Une tirelire en fonte peinte en forme de guerrier avec son sabre.
    No longer available
    Dim. h: 17 cm
    Estimate: € 50 / 60
  • #92

    Twee decoratieve reproducties naar affiches van de Red Star Line.

    Deux reproductions décoratives d’après des affiches de la Red Star Line.
    No longer available
    Dim. 50 x 70 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #474
    Ernest Herman

    “Compositie”. Aquarel op papier. Gesigneerd.

    “Composition”. Aquarelle sur papier. Signée.
    No longer available
    Dim. 27 x 36 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #805

    Een tuinstel van zwartgepatineerd gietijzer, bestaande uit twee stoelen en een tafel met zwart en wit marmeren blad. Blad niet origineel.

    Un ensemble de jardin en fonte noir patiné comprenant deux chaises et une table avec tablette en marbre noir et blanc.
    No longer available
    Estimate: € 200 / 300
  • #171

    Een vaas en een wijnkoeler van geglazuurd aardewerk, beide versierd met touwen in trompe-l’oeil, de eerste met een blad met een huisjesslak en de tweede met druivenranken in reliëf. Onderaan gemerkt.

    Un vase et un rafraîchisseur en faïence à décor de fils en trompe l’oeil, le premier surmonté d’un escargot sur une feuille, l’autre de vignes en relief. Marque sous la base.
    No longer available
    Dim. h: 33 & 35 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #381

    Twee verschillende kandelaars van messing in barokke stijl. Gemonteerd op elektriciteit.

    Deux différents chandeliers en laiton de style baroque. Montés à l’électricité.
    No longer available
    Dim. h: 105 & 120 cm
    Estimate: € 35 / 45
  • #384

    Een paar boekensteunen van arduin, versierd met bronzen kraanvogels. Eén steun gerestaureerd. Omstreeks 1900.

    Une paire de serre-livres en pierre de taille, décorée de grues en bronze. Une grue a été restaurée. +- 1900.
    No longer available
    Dim. h: 17 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #736

    Een handgeknoopt Oosters wollen karpet.

    Un tapis d’Orient en laine. Noué main.
    No longer available
    Dim. 225 x 100 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #650

    Een klapsecretaire van bleek eikenhout met twee laden onder het klapblad.

    Secrétaire à pente en chêne clair ouvrant à deux tiroirs en dessous de l’abattant. Style Louis XV.
    No longer available
    Dim. b: 96 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #187
    Charles Levy
    Period: 1820 - 1899

    “De mijnwerker”. Een beeld van bruingepatineerd brons op groen marmeren sokkel.

    “Le mineur”. Une statue en bronze patiné sur socle en marbre vert.
    No longer available
    Dim. h: 46 cm
    Estimate: € 500 / 600
View all auction items ›

Veiling van 30 & 31 Mei 2017

De veiling is volledig - 815 loten online. .pdf en .xls versies van de catalogus verkrijgbaar op de downloads pagina.

30 May 2017 19:00
31 May 2017 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 30 May 2017 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More