De veiling is volledig – 815 loten online.
.pdf en .xls versies van de catalogus verkrijgbaar op de downloads pagina.
Filed Under: Art & Antiques auctions
De veiling is volledig – 815 loten online.
.pdf en .xls versies van de catalogus verkrijgbaar op de downloads pagina.
Twee verschillende hondjes van zilvergepatineerd zamak, waarbij één op onyxen voetstuk. Als horlogehangers.
“Stillevens”. Twee etsen. Gesigneerd buiten de plaat.
Twee koperen beeldjes op zuiltjes.
“De kruisiging van Christus”. Een XVe eeuws incunabel.
Drie verschillende 18 karaats geel gouden hangers, één bezet met camee en één met pareltjes en een schoentje.
Een kleine piëdestal van gesculpteerd eikenhout.
Drie stuks kleurloos kristal: twee asbakken en een vaas. Gemerkt.
Toiletgarnituur van kristal met een verguld bladmotief. Waarschijnlijk Val Saint-Lambert.
“Twee appelaars.” Ets op papier. Gesigneerd buiten de plaat.
Een 14 karaats geel gouden ketting met hanger en bijpassende oorbellen bezet met robijntjes en pareltjes. Jaren 50.
Een inktpot van meerkleurig aardewerk, versierd met twee barokke dolfijnen en een schelp. Eén recipiënt vervangen en één dekseltje gerestaureerd. Onderaan gemerkt. Vermoedelijk Frans.
Een lot van zeven etsen. Ingelijst.
Handspiegel van gedreven koper met geslepen glas. Omstreeks 1900.
Een kleine ets en een reproductie naar werken van Ensor. De eerste in de plaat gesigneerd en gedateerd ‘95.
Een 18 karaats geel gouden schakelarmband.
Een gefineerd bijzetkastje met entretoise en klapblad, versierd met marquetterie. Sleutel manco.
“Russische ikonen”. Helga Freifrau von Mauchenheim. Ed. Atrium. Alphen a.d. Rijn, 1987.
“Alfons Vermeir”. D. Stappaerts & R. Turkry. Antwerpen, 1980.
“De aardappelraper”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1916.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met markasiet in zilver gezet en een half edelsteen.
Een Naams vaasje van zwart glas, versierd met een tinnen bloemendecor.
“De stal” & “De huiskamer”. Twee etsen, resp. op textiel en op papier. Beide gesigneerd buiten de plaat.
Twee kleine porseleinen art deco beeldjes van jonge baadsters die opschrikken voor een gigantische vlieg. Kleine manco’s.
“De oogst.” Ets op papier. Gesigneerd buiten de plaat.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen met bijpassende te herstellen broche in filigraanwerk en bezet met pareltjes.
Een reeks van zes notenhouten stoelen met rieten zit en met korenhalmen in de rug.
Gedeelte glasservies van gegraveerd kristal. 54 stuks.
Een paar kelkvazen van geslepen kristal, rood gekleurd in de massa.
Een groot lot verzilverd metaal, bestaande uit een koffie- en theestel, schalen en plateaus, serveerbestekken, enz.
Een 18 karaats geel gouden broche in de vorm van twee takjes.
Een serie van zes geslepen kristallen glazen met verschillende kleuren.
“Un conte de Noël” & “L’appel des cloches”. Een paar kleurenetsen. beide gesigneerd buiten de plaat. Resp. genummerd 103/150 en een artiestenproef.
Een lot meerkleurig en verguld Brussels porselein, bestaande uit een theepot, een suikerpot en twee kopjes met onderbordjes. XIXe eeuw.
“Op het veld”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat, gemonogrammeerd en gedateerd 1891 binnen de plaat.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct. en een centrale saffier van ± 0,25 ct.
Een fauteuil a la Reine van witgepatineerd hout in Lodewijk XVI-stijl.
Gedeeltelijk vergulde bronzen engel in barokke stijl. Oorspronkelijk bestemd om twee hanglampjes te dragen. Einde XIXde eeuw.
Een wandlamp met twee armen van smeedijzer en koper en een dito spiegel en fotolijst.
“Zicht op Lokeren”. Een oude gravure door J. P. le Bas naar een werk van Breughel. XVIIIe eeuw.
Een 18 karaats geelgouden art deco hanger met dameshoofd bezet met diamantjes oude slijp en gemonteerd als fotohouder.
Een messingen eufonium.
Een rechthoekige lap van Brugse rosalinekant. Begin XXe eeuw. In kader.
Een asbak van geslepen kristal, groen gekleurd in de massa. Onderaan gemerkt en genummerd 171/400.
“Hoevezicht”. Gemengde techniek op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden broche bezet met één robijntje.
Een armstoel van gesculpteerd eikenhout in Jacobeanstijl. Met rieten zitting. XIXe eeuw.
Een houten schouwklokje met bronzen montuur in de vorm van een jonge vrouw met een bloem. Tijdperk art nouveau.
“Herder met doedelzak” & “Vrouw met kruik”. Twee beeldjes van gepolychromeerd terracotta.
Drie reproducties naar Rembrandt, Baksteen en Cooper.
Een vulpen van Chinese lak en verguld metaal, met 18 karaats geel gouden pennetje. Genummerd 119442. In oorspronkelijke doos.
Een vaas van meerkleurig aardewerk in art decostijl met een decor van een vogel en bloesems.
“Quand même”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd juli 1916.
Een lot Vlaams aardewerk, bestaande uit een tabakspot, een paar siervazen met vier oren, een paar kleine vaasjes en een siervaasje met een gestileerd decor. De tabakspot met beschadigingen.
“Zomers straatzicht”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat.
Een roestvrij stalen herenhorloge in oorspronkelijke doos en met certificaat.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpet.
Twee verschillende Duitse klepkannen van steengoed.
Een eierdopje van meerkleurig aardewerk met een bloemendecor. Onderaan gemerkt. XIXe eeuw.
“De Leie”. Litho in zwart wit met droogstempel “Als Ic Kan” en gesigneerd in de plaat.
Een zilveren doosje met gegraveerd decor. Nederlandse keuren. 833‰, datumletter u voor 1879.
Een kruithoorn met ivoren stop.
“Kerkinterieur”. Een zeefdruk. In de plaat gesigneerd.
“Herten”. Een groep van groengepatineerd zamak op sokkel van arduin en onyx.
“Damesportret”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger met Moeder Maria.
Een armstoel van gesculpteerd notenhout in Louis III-stijl.
Een gietijzeren spaarpot in de vorm van een man met een sabel.
“Rentré après minuit”. Een groepje van meerkleurig porselein.
“De lanciers doorwaden een rivier”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,15 ct. en een robijn van ± 0,25 ct.
Een bronzen vijzel met stamper.
Een wandspiegeltje van gebeeldhouwd eikenhout versierd met twee zuiltjes.
Een schenkkan van kleurloos kristal. XIXe eeuw.
“Effet de matin”. Potlood en aquarel op papier. Gemonogrammeerd en gedateerd 1882. Naar een werk van A. Cassagne.
Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger met Moeder Maria.
een karpet van wol en zijde. Handgeknoopt.
“Vrouw met mandoline en kind” & “Jongen met viool”. Twee groepjes van meerkleurig porselein.
Een karaf van geslepen kleurloos kristal met 925‰ zilveren montuur en een in zeskant geslepen stop.
Een lot van veertig strips, waaronder Nero, Kuifje, Suske & Wiske, Jerom, Michel Vaillant, enz.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met acht kleine briljantjes en saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct. en een smaragd van ± 0,15 ct.
Een jardinière van meerkleurig porselein, versierd met bloemenguirlandes. Onderaan gemerkt. Engels werk.
“Zicht op de brug van een kasteel”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een replica van een handbescherming van een middeleeuws harnas.
“Bloemenweelde”. Twee schilderijen, olieverf op paneel. Beide gesigneerd.
Een 18 karaats geelgouden hanger, bezet met roze koraal.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Een art deco schaal van meerkleurig en verguld aardewerk, versierd met een bloemenmotief in reliëf. Onderaan gemerkt. Decor D2919.
Een lot kleurloos kristal, bestaande uit twee bloemenvormige kandelaartjes, een asbak, een vaasje in de vorm van een zeehond en een getorste kandelaar. Merken van Baccarat, Daum, Vannes enz.
“Heidelandschap”. Olieverf op doek. Gemonogrammeerd.
Een roestvrij stalen dameshorloge.
Een zilveren kandelaartje. Keuren van Birmingham. Jaarletter Y voor 1923. Makersmerk moeilijk leesbaar.
Twee decoratieve reproducties naar affiches van de Red Star Line.
Een lot van negen Hemiksemse tegels. Eerste helft XXe eeuw. Enkele kleine beschadigingen.
“Type de Wallonne - Vrouwelijk naakt”. Potlood op papier. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en roze saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Een Oosters handgeknoopt wollen tapijt.
Een wassen Madonna en kind onder stolp.
Een Duitse bajonet uit de Tweede Wereldoorlog. Gemerkt ‘43 FFC’.
“De watermolen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden gevlochten armband.
“Dame met windhonden”. Een groep van meerkleurig porselein. Gesigneerd ‘Esther’. Italiaans werk.
Het weesgegroet in Latijn. Rijkelijk gedecoreerd met aquarel en goudverf op papier. XIXe eeuw. In vergulde kader achter glas.
“Allegorie op de oogst”. Een bronzen plaquette in bas-reliëf.
“De Aardappelboer”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring in de vorm van een druppel bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct.
Een set van drie in elkaar passende bloemenmandjes van witgepatineerd smeedijzer.
Zilveren flacon. XIXde eeuw.
Een schouwpendule van rood marmer en bronsbeslag, bovenaan getooid met een waterdraagster van bruingepatineerd zamak.
Een militair gasmasker in draagtas. Compleet. 1968.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen in de vorm van vlinders bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct.
Een Engelse helm uit de Eerste Wereldoorlog
“Bloemenstilleven”. Olieverf op paneel. Naar de XVIIe eeuw.
Een paar bordjes van Imariporselein. Onderaan gemerkt. XIXe eeuw.
“Koloniale woningen te Sydney”. Inkt op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,21 ct. en een saffier van ± 1,14 ct.
Een paar armstoelen van gebeeldhouwd eikenhout in Louis III-stijl. We voegen er een voetbankje, bekleed met tapisserie aan toe.
Een leeuwin van goudgepatineerd brons op een natuurstenen sokkel.
Drie stuks zilver waaronder een doosje, een ovale en rechthoekige borstel.
“Bloemenvaas”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 80/175 buiten de plaat.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,32 ct. en een centrale saffier van ± 0,99 ct.
Een koperen kruis met twee bloemenvazen.
“Vlaams landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Kleine letsels. Leerlinge van Frans Courtens.
Een grote vaas van geslepen kleurloos kristal. Schilfer aan de rand.
“Stilleven met fruit”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger in de vorm van een windhond.
Een gefineerde secretaire in Lodewijk XVI-stijl met onderaan twee paneeldeurtjes en een lade boven het klapblad.
“Fruit defendu”. Een groep van zamak naar een werk van Rancoulet.
Een bureaustel van hardhout en ivoor met inktpotjes en een vloeiblok.
“Interieur”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met 26 briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
“L’ Ondine”. Een beeld van terracotta naar en werk van Carrier Beleuse. Beschadigingen.
Een paar mannenportretten. Potlood op papier. Beide gesigneerd en gedateerd Resp. Louis Potsekke, 1845 en G.E. Becker, 1857. Franse school. Kaders uit de tijd.
Een vierdelig koffie- en theestel van verzilverd metaal op dienblad.
“De afvaart”. Potlood op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats rooskleurige gouden hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct.
Een tafel van witgepatineerd bamboe met glazen blad en met zes bijpassende stoelen.
Een bestek van deels verguld metaal. Compleet voor twaalf personen met serveerbestekken. In koffer.
Een groep van zamak met meerkleurig patina in de vorm van een dame met vogel, geflankeerd door twee herten. Op een voetstuk van zwart marmer en onyx. Tijdperk art deco.
“Verlichte woning”. Houtskool op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en rooskleurige gouden ring bezet met 10 cognackleurige briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct. en een centrale cognackleurige diamant van ± 0,60 ct.
Een oude kauwgomballenautomaat van roodgepatineerd metaal.
Een paar dorpszichten op papier. Beide gesigneerd en resp. gedateerd 1978 & 1973.
Een art deco tijger van groengeglazuurd aardewerk.
“Stilleven met fruit en flessen”. Gesigneerd David De Noter. Lijst met glas uit het einde van de XIXde eeuw.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,35 ct. en een centrale smaragd van ± 3,35 ct.
Een fragment van een wandtapijt met een afbeelding van een belegering. XVIIde eeuw. Talrijke restauraties en slijtage.
Een studie voor een vrouwenhoofd van terracotta. Atelier Blickx, Mechelen.
“Course Romaine”. Een pendule van donkergepatineerd zamak op groen marmeren sokkel.
Een voorkraag van antiek Brugs of Parijs’ kant. Régence periode.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,45 ct. en parels.
Een glazen vaas met een geëtst bladerdecor. Draagt handtekening “Muller Frères.
“Flora”. Een beschilderd borduurwerk op zijde. Tijdperk Empire.
Een driedelig koffiestel van Naams aardewerk met zilveren monturen, bestaande uit een kan, een suikerpot en een melkkannetje. Deksel van de suikerpot beschadigd. XIXe eeuw.
“Damesportret”. Met krijt opgehoogde potloodtekening op papier. Onleesbaar gesigneerd. Vermoedelijk Franse school, vroege XIXe eeuw.
Een 18 karaats geelgouden hanger, bezet met een amethist van ± 12 ct.
Een gebeeldhouwde halbank in eclectische stijl.
Een wandklokje van zamak, versierd met een dameshoofd in reliëf. Compleet met slinger en gewichten. Tijdperk art nouveau.
Dans met de slang. Brons naar L. Bernstamm.
“Windhonden”. Inkt op papier. Frankrijk, vroeg XVIIIe eeuw.
Een 18 karaats wit en geel gouden art deco ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,34 ct.
“Moeder bij haar kind”. Een groep van meerkleurig en verguld porselein. Onderaan gemerkt.
“Italiaanse poppen”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Gesigneerd.
Dansende putti, brons naar Moreau.
“Urk te Nederland”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden hanger in de vorm van een hartje bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct. en aquamarijn met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct.
Een eikenhouten garderobe met een deur rechts en smaller vast paneel links. De deur bovenaan voorzien van glas in lood. Omstreeks 1900.
Een serie van vier mondgeblazen champagnefluiten in de stijl van de XVIIde eeuw.
“Stijlvol koppel”. Een beeld van goudgepatineerd gips naar een ontwerp van Fisher. Austin Productions Inc, 1987.
“Trekpaard op het jaagpad”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet diamanten baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct.
Een vaas en een wijnkoeler van geglazuurd aardewerk, beide versierd met touwen in trompe-l’oeil, de eerste met een blad met een huisjesslak en de tweede met druivenranken in reliëf. Onderaan gemerkt.
“Nachtelijke marine”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een decoratief houten schildersmodel van een paard.
“Man aan de haard”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en rooskleurige gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,36 ct. en een Zwitserse topaas van ± 7,57 ct.
Een staande klok met eikenhouten kast. Het werk van gedreven geel koper met geëmailleerde wijzerplaat. Met slinger en gewichten.
“Lijdende Christus”. Ronde plaquette van brons.
“De arbeider”. Een beeld van bruingepatineerd brons. Gesigneerd.
“Rivierlandschap met hoeve”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,35 ct. en met verschillende vormen topaas met een gezamenlijk gewicht van ± 43 ct.
“Nimfen en een sater”. Een groep van donkergepatineerd brons op een voetstuk van arduin. Naar een werk van Clodion.
“Landschap met koeien”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Uil op een stronk”. Een beeldje van bruingepatineerd brons op een marmeren sokkel. Naar een werk van Milo.
“Boslandschap met een watermolen en twee bomen op de voorgrond”. Olieverf op paneel. Draagt handtekening ‘Hobbema’ (toegeschreven aan).
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct.
Een tweeledige Engelse bibliotheek van mahoniehoutfineer met onderaan vier paneeldeuren onder vier laden en bovenaan twee gevitreerde tussen twee paneeldeuren.
“De mijnwerker”. Een beeld van bruingepatineerd brons op groen marmeren sokkel.
Een bronzen kinderbuste op zwart marmeren sokkel. Gesigneerd.
“Hyacinten in de tuin”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd Antwerpen, 1898.
Een 18 karaats rooskleurige gouden ring bezet met diamanten in wit goud gezet met een gezamenlijk gewicht van ± 0,52 ct. en een roze kwarts cabochon van ± 16,67 ct.
“De ploeger”. Een groep van groengepatineerd brons op zwart marmeren sokkel. Gesigneerd.
“Koeien bij de drenkplaats”. Ollieverf op paneel. Gesigneerd.
“Knielend naakt”. Een beeld van donkergepatineerd brons naar een werk van Henri Laurens.
“De lezeres”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1887.
Een 18 karaats wit gouden bloemvormige ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Grote tweedeurs kast van palissanderhout. Met twee deuren en vier laden. Vooraan twee bolpoten. Origineel slot. Nederland, XVIIIde eeuw.
Een beeldje van donkergepatineerd brons in de vorm van een uil op een paar boeken. Het uiltje openend in twee helften rond een vrouwelijk naakt. Naar een werk van Bergman.
Een paar gietijzeren tuinvazen in Napoleon III-stijl.
“Herbergscène”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een 14 karaats wit gouden rivière bezet met 47 diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 9 ct.
Rozenburg vaasje art nouveau van eierschaalporselein. Onderaan gemerkt, jaarteken 1903. Met waarmerk en decorateursteken. Minuscuul schilfertje aan een oor.
Een tweezijdige mannelijke naaktstudie. Rood potlood op papier. Gemonogrammeerd met stempel en met droogstempel van het atelier.
“Officier” & “Dame met parasol”. Een paar beeldjes van verguld brons met ivoren handjes en gezicht en op onyxen voetstukken.
Een mammoetkies.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met twee kleuren diamant met een gezamenlijk gewicht van ± 1,50 ct.
Twaalf zilveren desertlepels. Gemerkt 925‰.
Een 800‰ zilveren bestek, bestaande uit achttien grote lepels, achttien grote vorken, twaalf kleine lepels en twaalf kleine vorken, twaalf dessertlepels. We voegen er een etui met twaalf gegraveerde lepels, acht dessertlepels en elf vorken aan toe.
Een verstelbare design bureaulamp.
Elf zilveren lepels en een suikertang. Gemerkt 800‰.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,50 ct.
Een eikenhouten hoekmeubeltje met opzet. Onderaan een paneeldeur en een lade, bovenaan een deur met negen spiegeltjes.
Een gietijzeren vogelbad in de vorm van een blad, versierd met twee vogeltjes.
Een driedelig klokstel van arduin en roze marmer in Napoleon III-stijl. XIXe eeuw.
“Wandelaars in een landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct.
Een eikenhouten kastje met een grote en een kleine paneeldeur en bovenaan een lade. XIXe eeuw.
Een houten schildersmodel op staander.
Een ronde lap van Brugse rosalinekant. Begin XXe eeuw. In kader.
“Omhelzing”. Een gestileerd beeld van gietijzer.
“Toi et Moi”. Een 18 karaats geelgouden ring bezet briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,24 ct. en twee saffieren van telkens ± 0,50 ct.
“Goliath”. Hoofd van gebeeldhouwd en zwart gepatineerd hout. Gesigneerd.
Een driedelig klokstel van koper in Lodewijk XV-stijl, bestaande uit een pendule en twee kandelaars met telkens vijf lichtpunten.
Een lot van drie kleine en een grote deurklopper, waarvan drie in de vorm van leeuwenkoppen en één in de vorm van een klassiek vrouwenhoofd.
Een marmeren klokstel met koperbeslag.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,55 ct. en een centrale smaragd van ± 3,93 ct.
Een kleine gefineerde klapsecretaire in transitionstijl met twee grote en twee kleine laden onder het klapblad.
Een paar gietijzeren deurkloppers in de vorm van koeien met een ring in de neus.
“Meisje met druivenkorf”. Beeld naar Rancoulet.
Een cartelpendule van zwartgepatineerd en verguld koper met een handgeschilderd bloemendecor.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,35 ct. en smaragden met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct.
Een bronzen gestileerd hoofd naar Modigliani.
Een doodskop van witgepatineerd gietijzer.
Een romantisch tafereel in biscuit, Italiaans werk. Gemerkt. Letsel en restauratie aan de handen.
Een oude houten wieg met kanten lakentjes. Met tweede set lakentjes.
Postzegelalbums. Davo. - Deutschland 1872-1945. - B.R.D. 1945-1986. B.R.D. & Berlin 1948 e.v. (zeer onvolledig). D.D.R. 1950-1974.
Een commode in Chippendalestijl met drie grote laden onder twee gegalbeerde laden.
Een lampenvoet in de vorm van een putto van brons op een voetstuk van rood marmer. Naar een werk van Moreau.
Miniatuur trap van diverse houtsoorten naar een meesterstuk uit de XVIIde eeuw.
“Stoomschepen in de haven van Rotterdam”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Postzegelalbums. - Helvetia (1845-1979)(Davo, onvolledig). - 1980-1994 (onvolledig). - 1960-1965 (onvolledig). - Oostenrijk (1860-2000)(Davo, onvolledig). Map dubbele (1860- 2000, met ook Bosnië e.a.). - Varia. - 1945-1986 (Davo, zeer onvolledig). - Varia vanaf einde XIXde eeuw. - Frankrijk 1849-1982 (Bourse du Timbre, zeer onvolledig).
Een albasten coupe op voet, versierd met gesculpteerde druivenranken.
Een lithografie. Buiten de plaat gesigneerd.
“De fluitspeelster”. Een beeldje van zamak op sokkel van bruin marmer.
“Hoevezicht” Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1935.
Postzegels in zes albums: - Ijsland, Kanaaleilanden, Isle of Man (Schaubek, weinig gevuld). - Canada (1851-1980)(Abria, matig gevuld). - Losse fardes m.b.t. Zilveren Jubileum Queen Elisabeth (1977). - Great-Britain (1840-1974)(Davo, matig gevuld). - Great-Britain (1840-1973), insteekalbum met vele dubbele. - Jersey (1970-1991) (Excellent, weinig zegels). - Guernesey (1969-1975)(Excellent, weinig zegels).
Een mahoniehouten commode met vier laden en messingen trekkers.
“De waterdraagster”. Een bronzen beeldje op groen marmeren voetstuk. Manco.
Een schouwpendule van rood marmer met bronzen leeuwenkoppen met ringen aan de zijkant. Werkende staat.
“Hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Postzegels in tien albums: - Polen (Davo, leeg). - Vatikaan (1867-1969)(Leuchtturm, matig gevuld). Vatikaan (1970-1985)(Leuchtturm, behoorlijk gevuld). Liechtenstein (Davo, enkele oude zegels). - Malta (1899-1973)(Davo, weinig zegels). - Hongarije (1871-1966)(Schaubek, redelijk gevuld). - Spanje (1945-1945 en enkele oudere)(Davo, redelijk gevuld). - Italië (1863-1972)(steekalbum met veel dubbele). - Europa (1956-1985)(Davo, redelijk gevuld). - Europa (Davo, leeg).
Een draagbare platenspeler in koffer met een aantal oude platen.
“Winters hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een kam en een spiegel van zilver. In etui.
“Marine met schepen”. Olieverf op een schilderspalet in een kader.
Davo. Een postzegelalbum “Boudewijn I” met postfrisse zegels (1935-1992) uit België en andere landen.
Een mahoniehouten klapsecretaire in Louis Philippestijl met twee paneeldeuren onder het klapblad en bovenaan een lade en doucine. en met marmeren blad.
Een bronzen piedestal in art nouveaustijl met een beeld van een jonge vrouw in het midden.
Een Duits romantisch tafereel in polychroom porselein van zachte pasta. Genummerd 1226.
“Vissersboten aan de oever”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
The international council for bird preservation. “Bird Coins of the World”. Album met 31 munten met afbeeldingen en tekst. Evenals twee albums in één huls met FDC-mappen van België (1988-1992). Ed. Importa.
“Jongen met ezel”. Een groep van meerkleurig porselein. Gemerkt.
“Kerk te Lissewege”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een meisjesbuste van groen en goudgepatineerd brons op een rood marmeren sokkel.
“Uitgestrekt landschap”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Davo. Postzegelalbum. Spoorwegen, strafport e.d.
Een lang eikenhouten buffetkast met vier gemoulureerde deuren en vier laden. Lodewijk XV-stijl.
Een arend van monochroom wit biscuit op houten sokkel. Gemerkt. Met certificaat.
Een wapenschild van groengepatineerd plaaster met negen gestileerde voorstellingen van beroepen. Gemonogrammeerd ‘B’ en gedateerd 4.10.69.
“Stilleven met rozen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Postzegels. Album “Congo et Ruanda Urundi”. Ed. Philac Brussel. Vanaf 1887 (Congo Vrijstaat). Diverse volledige reeksen.
Twee glazen stolpen met heiligenbeelden.
“La petite famille”. Een oude kleurengravure.
Drie kaketoes van gesculpteerd albast, waarvan twee een paar vormen.
“Vision d’autrefois”. Een kleurenets. Onleesbaar gesigneerd buiten de plaat.
“Icons”, “La Pittura Bizantina”, “Rubens”, “L’Illustration Noël 1929”. Vier kunstboeken.
Een handgeknoopt Perzisch tapijt.
Een antieke ronde wandklok met albasten wijzerplaat in een houten kast. Wijzerplaat gebarsten. Werkende staat, met sleutel.
Een houten juwelenkistje met een ingelegd decor van bloemen en vlinders en een sterretje van paarlemoer onderaan.
“De voetzalving van Jezus”. Een XIXe eeuwse gravure. London.
Barry J. Breitzel. “Biblica, Atlas van de Bijbel”. Ed. Unieboek. In-folio met huls, nieuwstaat.
Een paar kleine cassolettes van beige-rood marmer met messingen monturen en voet. Omstreeks 1900.
“Watergemaal St. Jansland, Nederland”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd ‘79.
Een lampenvoet van bruingepatineerd zamak met een kap van glas in lood in de stijl van Tiffany’s.
“Zicht op de rede van Antwerpen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Collectie medailles en décoraties in een ladenkastje.
Een wandkapstok met één lade en een ovale spiegel, versierd met een gesculpteerd decor van strikken en bloemen. Begin XXe eeuw.
Een lot blauw en wit aardewerk, bestaande uit een tabakspot, twee vaasjes, een sierbord, een reliëf, een belletje, een molen, een kleine jardinière en enkele beeldjes.
Een lot van vijf bierpullen van meerkleurig aardewerk met Duitse spreuken. Onderaan gemerkt.
“Sloep aan het water”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,68 ct. en een centrale D color diamant van ± 0,72 ct.
Een paar appliques van verguld brons met twee lichtpunten in Empirestijl en versierd met een dameshoofd in profiel.
“Zicht op de Fontanka te St. Petersburg”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een driedelig kaststel van meerkleurig aardewerk, bestaande uit een dekselvaas en twee smalle vazen. Vermoedelijk Belgisch werk. Onderaan genummerd.
“Straatzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een groot lot zakdoekjes met handgekloste boorden en telkens één hoekje, sommige met lintkant. ±230 stuks.
Een Engels bureau met twee ladenblokken met telkens drie laden, drie laden in de gordel, blad bekleed met vachetteleer.
Een paar sierkruiken van goudgepatineerd zamak op arduinen voetstukken. in Napoleon III- stijl. XIXe eeuw.
Een meisjesbuste van gesculpteerd albast op een grijs marmeren sokkel. Achteraan gesigneerd.
“Hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd. We voegen er een boekje met werken van de kunstenaar aan toe.
Een groot lot tule met handgemaakt borduurwerk. Waaronder een groot gordijn met één scheur, een rond tafelkleed, drie napjes en 50 servetten, een bedhemel en een bedsprei met letsels.
Een gietijzeren wandfonteintje, versierd met een Bacchushoofd.
“Kempisch landschap”. Olieverf op paneel. Gesigneerd links boven.
Een halkastje van gedreven messing met spiegel en twee borstels binnenin.
“Havenzicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1931.
Een groot lot machinaal borduurwerk. Waaronder twee grote en een rond tafelkleed en verschillende napjes. We voegen er een aantal lintkanten onderleggers aan toe.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Een lot van 25 medailles en spelden.
Een vaas van glaspasta in art nouveaustijl met een geëtst decor van vruchten en bladeren. “Tip Gallé”. Roemenië, jaren ‘90.
“De naaister”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 5/15 buiten de plaat.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,30 ct. en een centrale saffier van ± 1,10 ct.
Een reeks van 9 glazen van geslepen kleurloos en lichtgroen kristal.
“Engels havenzicht”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1917.
een servies met blauw en wit decor ‘Kioto’, bestaande uit tien kleine borden, tien diepe borden, zes grote b borden, een schotel op voet, twee sauskommen, een grote en een kleine terrine, twee ovale en een ronde schotel, een aspergeschaal en een slakom.
“Havenzicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,45 ct. en diamantbaguetten met een gezamenlijk gewicht van ± 2 ct.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Klein scheepsroer van hout en metaal.
“Balletdansers.” Een lampenvoet van polychroom porselein. Gemerkt.
“St. Anna ten Drieën”. Een bistertekening op papier. Draagt datum 1610.
Postzegels. - Herinneringsbladen Belgisch Leger 1984-2001. - FDC-vellen 1962, ‘68, ‘69, ‘70. - Jaargangen 1971, ‘72, ‘73, ‘74 in foldertjes. - Jaargangen 1975 tot ‘78 in folders. - Jaargangen 1979-1980 in folders. - Jaargangen 1981-82 in folders. - Jaargangen 1983 tot 86 in folders. - Jaargangen 1987-’88 in folders en vellen. - Jaargangen 1989-’90 in folders. - Jaargangen 1980 tot ‘85 in grote aantallen.
Een wassen Madonna met kind onder stolp.
Een paar schilderijen: “Antwerpen vanaf Linkeroever.” en “Dreef.” Olieverf op doek, op board. Beide gesigneerd.
Een bestek bestaande uit 12 lepels en 12 vorken. Gemerkt. In originele etui.
“Dorpszicht door het bos.” Olieverf op board. Achteraan gesigneerd.
Een groot lot ingebonden magazines. Jaargangen 1922 - 1972.
Mechanisch wandtapijt.
Een lot kristallen voorwerpen, bestaande uit een olie- en azijnstelletje, een pique-fleurs, twaalf messenleggers, twee vaasjes, een zoutvaatje, een uiltje en een eekhoorn.
Een balustervormige siervaas van meerkleurig plaaster, versierd met saterkoppen en guirlandes. Begin XXe eeuw.
Acht prenten met 4 reproducties naar Dirk Baksteen en 4 zichten op o.m. Antwerpen.
Davo. Zes postzegelalbums met Belgische zegels. - Jaargangen 1849 tot 1968 (jaren zestig bijna volledig). - Jaargangen 1969 tot 1989 (bijna compleet). - Jaargangen 1950 tot 1979 (veel manco’s). - Jaargangen 1980-1989 (manco’s, alle blokjes ontbreken). - Jaargangen 1990-1998 (compleet met blokjes, boekjes, vellen en extra’s). Jaargangen 1999-2001 (bijna compleet met extra’s).
Serie van 68 wijnglazen van geslepen halfkristal.
Een oude kogel in koperen huls uit 1915 met opschrift “Louvain” als souvenir uit de Eerste Wereldoorlog.
“Magritte”. David Sylvester. Ed. Mercatorfonds. Brussel, 2009.
“Personages op het strand”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een zeventiental kleine steekalbums met postzegels uit diverse landen: Bahrain, Barbados, Bahamas, Bangladesh, Barbuda, Belize, Bermuda, Botswana, Burundi, Burma, Buthan, Cambodja, Cyprus, Dominica, Dhufar, Djibouti, Dubai, Falklands, Filipijnen, Gambia, Grenada, Gabon, Gambia, Ghana, Gibraltar, Ierland, India, Irak, Iran, Israël, Jamaica, Hawai, Komoren, Libanon, Liberia, Maleisië, Malawi, Man, Mauretanië, Mauritius, Namibië, Noord Borneo, Ottomaans Keizerrijk, Panama, Paraguay (ook oudere), Pe(..)
Mechanisch wandtapijt.
Een lot van vier Hemiksemse tegels met blauw en witte decors.
Een serie van zes gekleurde en geslepen kristallen glazen. We voegen er een reeks van tien groengekleurde aperitiefglazen aan toe. De laatsten met enkele randschilfers. De eerste zes vermoedelijk Val St. Lambert. Omstreeks 1900.
“Zittend naakt”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Acht postzegelalbums met Belgische zegels. Schaubek. - 1849-1949 (bijna leeg). - 1849-1949 (goed gevuld). - 1950-1970 (bijna compleet). - 1971-1982 (± volledig). - 1983-1990 (± volledig, met extra’s). Excellent. - 1949-1974 (bijna volledig). - 1975-1989 (volledig). - 1930 e.v. (luchtpost, taks, spoorwegen).
Een coupe van geslepen kleurloos kristal met twaalf bijpassende kommetjes.
“Stilleven met kruik en vruchten”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar karaffen van Brussels porselein met een handgeschilderd meerkleurig bloemendecor op blauwe en vergulde fond. Eén met beschadigingen bovenaan.
Een paar architecturale prenten. Tijdperk Empire.
Groot lot postzegels: Afrika, Arabische staten, Argentinië, Bulgarije, Canada, Chili, China, Cuba, Deutsches Reich, DDR, Finland, Griekenland, Hongarije, Ijsland, Japan, Mozambique, Noord-Korea, Noorwegen, Oman, Oostenrijk, Polen, Portugal, Roemenië, San Marino, Siam, Spanje, Taiwan, Togo, Tsjaad, U.S.S.R., V.S., Yemen, Zweden e.a. Evenals “De ware postzegelverzamelaar” in drie mappen.
Mechanisch wandtapijt.
Een wassen Madonna met kind onder stolp.
Een oude vouwcamera model ‘Netar’.
“Dorpszicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Postzegels in vier albums: - Nederland (1869-1986)(Davo, matig gevuld). - Nederland (1916-1985)(Davo, weinig zegels). - Nederlandse overzeese gebiedsdelen (1873-1984)(Davo, weinig zegels). - Luxemburg (1865-1986 en met losse steekbladen met dubbels)(Ka-Be, matig gevuld).
Twee pique-fleurs van geslepen kristal, mauve gekleurd in de massa. Eén gemerkt, maar zonder montuur.
“Winters landschap met meer”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Houten schommelpaardje. Kleine letsels.
“Meer”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een chaise de commode van mahoniehout in Louis-Philippestijl met een lederen zitting.
Mechanisch wandtapijt.
Een oude sigarenplank met opschrift ‘G. Siebert, Hanau A. M.’
Een koperen fietslamp.
“Heiligenvoorstelling naar de XVIde eeuw”. Potlood op papier. Gesigneerd en gedateerd 1915.
“Georg Hirth’s Formenschatz - L’Art Pratique”. Georg Hirth’s Kunstverlag, München & Leipzig. Jaargangen 1892, ‘93, ‘95, ‘96, ‘98, ‘99, 1902, ‘04, ‘05, ‘06, 07 (niet volledig, in 11 hulzen).
Een lot kleurloos kristal en glaswerk, bestaande uit twee drageoirs, vier verschillende karaffen en een kleine punchbowl met lepel.
“Jack Russels”. Een paar aquarellen op papier. Gesigneerd en gedateerd 1913.
Een hondje van geblazen blauw glas en een geslepen kristallen asbak. Sommerso, rood en geel gekleurd. Gemerkt.
Een eironde vaas van aardewerk met een opstaande en verspreide rand met een decor van bloemen op bruine achtergrond. Onderaan gemerkt. Decor D2770. Vorm 945.
Een spiegel van goudgepatineerd hout met een rijkelijk versierde kuif als allegorie op de landbouw. (te restaureren)
Een eikenhouten tafeltje met liervormige poten.
Een achthoekige dekselvaas van blauw en wit aardewerk, bovenaan versierd met een leeuw. We voegen er een klepkan met een polychroom bloemendecor aan toe. Delft.
Een reeks van vijf theeglazen van kleurloos kristal uit de reeks ‘Tiffany’. We voegen er vijf cocktailcoupes van kleurloos kristal aan toe.
“Dame in het koren” & “Arbeidersgezinnen”. Resp. Gustaaf De Bruyn en Eugène Laeremans. Beide gesigneerd buiten de plaat.
Een eikenhouten gatelegtafel met getorste poten.
Een smeedijzeren kandelaar en een haardstel.
Een vaas van kleurloos en mauve kristal. Tijdperk art deco. Vermoedelijk Val St. Lambert. Kleine schilfer onderaan.
Twee vazen van groen kristal. Gemerkt.
Een ivoren Christusbeeld op zwart houten kruis. Afrikaans werk. Eerste helft XXe eeuw.
Een verlengbare ronde tafel van mahoniehout met gecanneleerde poten.
Een mahoniehouten kaarttafeltje met vier tapse poten en een klapblad.
Lampenvoet van roze kristal. Gemerkt onderaan.
Een vierdelig toiletstelletje van geslepen kristal, groen gekleurd in de massa.
Een vaas van geslepen kleurloos en mauve kristal. Gemerkt. Zeer kleine schilfers onderaan.
Een grote industriële lamp.
Twee verschillende kandelaars van messing in barokke stijl. Gemonteerd op elektriciteit.
Drie cilindervormige designvazen van rookbruin kleurig kristal in oplopende hoogtes. We voegen er een een designvaasje in de geest van Murano aan toe. Gemerkt.
Een roze kristallen vaas. Onderaan gemerkt.
Een paar boekensteunen van arduin, versierd met bronzen kraanvogels. Eén steun gerestaureerd. Omstreeks 1900.
Twee antieke parasols van wit en zwarte kant.
Een houten wandconsole in transitionstijl met één lade.
Een vierdelig koffie- en theestel van verzilverd metaal op dienblad.
Een lot van vier messingen lantaarns in verschillende maten en uitvoeringen.
Een driedelig kaststel van aardewerk , bestaande uit twee bolle vazen en een dekselvaas, versierd met gekleurde bollen op grijze fond.
Een trumeauspiegel van verguld hout, versierd met acanthusbladeren.
Toiletgarnituur van verzilverd metaal met gegraveerd motief.
Een driedelig toiletstelletje van geslepen kleurloos kristal. Gemerkt.
Twee koperen juwelenkoffertjes met bloemendecors in reliëf.
Twee houten dozen met oude postkaarten, briefkaarten, heiligenprentjes, doodsbrieven e.d.
Een trumeau van verguld hout met een rocaille in de kuif.
Een kruk van gesculpteerd hout op centrale poot, eindigend in drie voluten.
Een schemerlampje van geel koper met een zeshoekig glazen kapje. Tijdperk art deco.
Drie dozen met inhoud: één art deco van roodbruin bakeliet met op het deksel: Bonbons Martougin, één van blik met “Milady Assorted Toffee van Waller & Hartley Ltd, Blackpool” met op het deksel een reproductie van “Nature” door Thomas Lawrence en één van gedreven verzilverd metaal met rozenmotief (waarin 12 verzilverd metalen mokkalepeltjes). In de andere dozen: doosjes, scapulieren, aanstekers, paternosters, miniaturen enz. enz.
Een lot kleurloos glas en kristal, waaronder een kandelaar van Val St. Lambert.
Een rechthoekige wandspiegel van notenhout met geelkoperen versieringen.