Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
“De visser”. Een zamakken beeld van een jongeman met een mand gevuld met vissen en een haakstok. Getekend J. Rousseau.
“De visser”. Een zamakken beeld van een jongeman met een mand gevuld met vissen en een haakstok. Getekend J. Rousseau.
J. Rousseau

“De visser”. Een zamakken beeld van een jongeman met een mand gevuld met vissen en een haakstok. Getekend J. Rousseau.

"The fisherman". A zinc alloy statue of a young man with a basket filled with fish and a fishing rod. Signed J. Rousseau.
Dim. h 70 cm
SKU: 2105240652.
Categories: Beeld, XXe eeuw, Zamak.
Auction day: 22 May 2024 19:00
Catalogue #652
Estimate: € 60 / 80
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #625
    Gils

    Een vintage treinenset, ca 1950, van het merk Gils, op ambachtelijke wijze gefabriceerd in familiale kring te Jupille. O-spoor. In originele doos met nog extra spoordelen.

    A vintage train set, circa 1950, by the brand Gils, handcrafted in a family setting in Jupille. O-gauge. In original box with additional track pieces.
    No longer available
    Dim. 10 x 48 x 29 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #701
    Bruder

    Een groot wollen tapijt, verso gemerkt.

    A large wool carpet, marked on the reverse.
    No longer available
    Dim. 330 x 340 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #606

    Een antieke Engelse verlengbare tafel op wieltjes met verschillende soorten fineer ingelegd.

    An antique English extendable table on wheels with various types of veneer inlay.
    No longer available
    Dim. h 76 x b 91 x l 93 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #566

    Een bronzen hoofd op zwart marmeren sokkel, naar de Griekse oudheid.

    A bronze head on a black marble base, inspired by Ancient Greece.
    No longer available
    Dim. H: 65 cm
    Estimate: € 600 / 800
  • #556

    Een groot bas-reliëf in terracotta met als voorstelling de heilige familie in de Kerststal. Aangekocht als gemaakt door Jan Antheunis. Gerestaureerd.

    A large terracotta bas-relief depicting the Holy Family in the Nativity scene. Acquired as made by Jan Antheunis. Restored.
    No longer available
    Dim. h 65 x l 79 x d 16 cm
    Estimate: € 240 / 320
  • #696

    Een paar Franse Empire-stijl armstoelen met vergulde delen, bekleed in een groene stof met goudkleurige Chinoiserie motieven.

    A set of French Empire-style armchairs with gilded parts, upholstered in green fabric with gold Chinoiserie motifs.
    No longer available
    Dim. 106 x 70 x 75 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #710
    Villeroy & Boch

    Een porseleinen jardinière, groen en wit met guirlandes in het decor, gemerkt Villeroy & Boch. Onderaan een grote barst in de voet.

    A porcelain jardinière, green and white with garlands in the decoration, marked Villeroy & Boch. Large crack in the base.
    No longer available
    Dim. h 108 x Ø 30 cm
    Estimate: € 120 / 150
  • #692
    Delfts Polychrome

    Een meerkleurig, polychroom aardewerken knobbelvaas met floraal decor. Onderaan gemerkt.

    A multi-colored, polychrome earthenware knobble vase with floral decoration. Marked at the bottom.
    No longer available
    Dim. 59 x 50 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #656

    Een paar Chinese terracotta beeldjes van een duo muzikanten in geknielde zithouding.

    A pair of Chinese terracotta figurines of a duo of musicians in a kneeling position.
    No longer available
    Dim. 24cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #466

    Een vintage Mid-Century design hanglamp met gechromeerde stang, 6 lichtpunten in melkglazen kappen met cirkelvormig decor. Gemerkt Napako, stijl Expo Brussel ‘58.

    A vintage Mid-Century design pendant lamp with chrome rod, 6 light points in milk glass shades with circular decor. Marked Napako, Expo Brussels '58 style.
    No longer available
    Dim. 76 x 54 x 54 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #276

    Een koffie- en theestel in verzilverd metaal bestaande uit een dienblad, een koffiepot, een theepot, een melkkannetje, een suikerpot en een suikertang.

    A coffee and tea set in silver-plated metal consisting of a tray, a coffee pot, a tea pot, a milk jug, a sugar bowl, and a sugar tongs.
    No longer available
    Dim. h 25 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #712

    Een grote design eet-vergadertafel.

    A large design dining-conference table.
    No longer available
    Dim. 74 x 240 x 100 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #586

    Een 19e eeuws heiligenbeeld in terracotta, onderaan gerestaureerd en mist één hand.

    A 19th-century terracotta religious statue, restored at the bottom and missing one hand.
    No longer available
    Dim. h 101 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #558

    Een Chinese lachende Boeddha in steen gehouwen, in zittende positie.

    A Chinese laughing Buddha carved in stone, seated position.
    No longer available
    Dim. h 50 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #675

    Een lot van 22 verzilverd metalen items bestaande uit dienbladen, schaaltjes, vaasjes en een kandelaar.

    A lot of 22 silver-plated metal items including trays, bowls, vases, and a candlestick.
    No longer available
    Dim. h 36 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #496

    Een marqueterie vitrinekast van gefineerd wortelhout, Louis-Philippe stijl.

    A marquetry display cabinet in veneered burr wood, Louis Philippe style.
    No longer available
    Dim. 190 x 55,5 x 96 cm
    Estimate: € 600 / 800
  • #676
    Wiskemann

    Een verzilverd metalen koffie- en theeset op dienblad. Alle 5 stuks dragen hetzelfde monogram. De koffie- en theepot alsook het melk- en suikerpotje zijn gemerkt Wiskemann.

    A silver-plated coffee and tea set on tray. All 5 pieces bear the same monogram. The coffee and teapot, as well as the creamer and sugar bowl, are marked Wiskemann.
    No longer available
    Dim. h 19 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #326

    Een tafellamp op basis van een kunststoffen beeld naar voorbeeld van Moreau en met twee lichtpunten.

    A table lamp based on a plastic sculpture inspired by Moreau, featuring two light points.
    No longer available
    Dim. h 78 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #536
    Mercator

    Een vintage design bureau met 5 archief-en 2 materiaalladen. Gefineerd teakhout gedragen op metalen frame. Serie “Alpha” door Mercator.

    A vintage design desk with 5 filing drawers and 2 material drawers. Veneered teak wood supported by a metal frame. "Alpha" series by Mercator.
    No longer available
    Dim. 78 x 156 x 78 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #713

    Een moderne badkamervitrine met 3 glazen schabben en verlichting. Zwart gelakt houten onderstel met 4 laden en 2 deurtjes.

    A modern bathroom display cabinet with 3 glass shelves and lighting. Black lacquered wooden base with 4 drawers and 2 doors.
    No longer available
    Dim. 186 x 37 x 80 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #707

    Een art-deco commode met spiegel in massief eik en een oranje-rood marmeren blad.

    An art-deco chest of drawers with mirror in solid oak and an orange-red marble top.
    No longer available
    Dim. h 164 x b 110 x d 50 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #646

    Een koffie- en theestel in verzilverd metaal bestaande uit een koffiepot, een theepot, een suikerpot, een melkkannetje en een dienblad.

    A coffee and tea set in silver-plated metal consisting of a coffee pot, a teapot, a sugar bowl, a creamer, and a tray.
    No longer available
    Dim. h 26 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #711
    VTWonen

    “Bank Cube”. Een paar Charcoal gestoffeerde fauteuils met koudschuim, waarop een dekbedlaag gevuld met siliconen en polyether-sticks, op metalen poten. Gemerkt VTWonen.

    "Bank Cube". A pair of Charcoal upholstered armchairs with cold foam, topped with a duvet layer filled with silicone and polyether sticks, on metal legs. Marked VTWonen.
    No longer available
    Dim. 70 x 100 x 100 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #702

    Een set van twee gesculpteerde armstoelen met een Gobelinstof bekleed.

    A set of two carved armchairs upholstered in Gobelin fabric.
    No longer available
    Dim. 118 x 68 x 80 cm
    Estimate: € 80 / 120

Other lots in this auction

  • #302

    Een oude wassen zwarte Madonna met kind in een presentatievitrine. Het aangezicht van Maria is deels gesmolten.

    An old wax black Madonna with child in a display case. The face of Mary is partially melted.
    No longer available
    Dim. h 48 x b 37 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #356

    Een Chinese sokkel met marmeren blad.

    A Chinese pedestal with marble top.
    No longer available
    Dim. h 46,5 x Ø 27,5 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #322

    Een lot van twee 19e eeuwse borden in aardewerk. Met plexiglazen staanders.

    A pair of two 19th-century faience plates. With plexiglass stands.
    No longer available
    Dim. Ø 31 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #154

    ‘Heuvellandschap met boerin en koeien’, olieverf op doek, onduidelijk getekend en gedateerd 1884. Herdoekt.

    "Hilly landscape with a farmer and cows", oil on canvas, unclearly signed and dated 1884. Relined.
    No longer available
    Dim. h 88 x b 112 cm
    Estimate: € 800 / 1200
  • #92
    Gaston Schuermans
    Period: 1891-1967

    “Hoge Venen”. Een schilderij, aquarel op papier. Onderaan gesigneerd, getiteld en gedateerd 1947.

    "Hoge Venen" - A painting, watercolor on paper. Signed, titled, and dated 1947 at the bottom.
    No longer available
    Dim. 42 x 49 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #708

    Een gefineerde vitrine met gegolfd glas, en drie niveaus. Met messingen monturen.

    A veneered display case with wavy glass, and three levels. With brass fittings.
    No longer available
    Dim. h 151 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #684

    Een fijn geknoopt Bochara tapijt in zwart en wit.

    A finely knotted Bokhara carpet in black and white.
    No longer available
    Dim. 100 x 61 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #444
    Théo Idserda
    Period: 1915-1922

    “Marine”. Een schilderij, aquarel op papier. Onderaan gesigneerd.

    "Marine." A painting, watercolor on paper. Signed at the bottom.
    No longer available
    Dim. 66,5 x 87,5cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #445

    Een 18 kt witgouden pantoffel bezet met briljantjes met een gezamenlijk gewicht van +- 0,10 ct. en met zilveren ketting.

    An 18 kt white gold slipper set with brilliant-cut diamonds weighing approximately 0.10 ct. in total, with a silver chain.
    No longer available
    Dim. 3,56 g en ketting 6,5 g
    Estimate: € 280 / 320
  • #575

    Een 18 kt wit en geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,40 ct. en koraal

    An 18 kt white and yellow gold ring set with brilliant cut diamonds weighing approximately +- 0,40 ct. and korel.
    No longer available
    Dim. 10,80 g m: 53.
    Estimate: € 950 / 1100
  • #563
    Boom

    Een bolle vaas van zwart glas met een veelkleurige versiering van rozen.

    A rounded vase made of black glass with a multicolored decoration of roses.
    No longer available
    Dim. H. 21 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #410
    Waterman

    Een set van 2 pennen, waarvan 1 vulpen met 18 kt gouden penpunt en 1 balpen.

    A set of 2 pens, including 1 fountain pen with an 18kt gold nib and 1 ballpoint pen.
    No longer available
    Dim. 18kt 750
    Estimate: € 250 / 300
View all auction items ›

Veiling 21 & 22 Mei 2024

Veiling volledig - 715 loten. Tentoonstelling: vr. 17 &  zat. 18 mei.

21 May 2024 19:00
22 May 2024 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 22 May 2024 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More