Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een 19e eeuwse Engelse koperen kruitbus. Gemerkt James Dixon & Sons, Sheffield.
James Dixon

Een 19e eeuwse Engelse koperen kruitbus. Gemerkt James Dixon & Sons, Sheffield.

A 19th century English copper gunpowder flask. Marked James Dixon & Sons, Sheffield.
Dim. l 20 cm
SKU: 1604240039.
Categories: curiosa, Koper, wapens, XIXe eeuw.
Auction day: 16 April 2024 19:00
Catalogue #39
Estimate: € 60 / 80
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #201
    Alfons Lambert (Albert) Baggen
    Period: 1862-1937

    “Tijger in aanval”. Een op vele plaatsen gerestaureerd plaasteren beeld van een tijger die een slang bekampt, het hoofd van de slang ontbreekt. Gesigneerd A. Baggen.

    "Tiger in Attack." A plaster sculpture of a tiger fighting a snake, restored in many places, with the snake's head missing. Signed A. Baggen.
    No longer available
    Dim. h 66 x 65 x 55 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #260
    Parker

    Een gelakeerde Parker vulpen met 18kt 750.

    A lacquer fountain pen wit 18 kt 750 point.
    No longer available
    Estimate: € 150 / 250
  • #535

    Een tweedelig massief eikenhouten legkast. 2 deurs met 4 laden, 2 vaste panelen. 19e eeuws.

    A two-piece solid oak bookcase. 2 doors with 4 drawers, 2 fixed panels. 19th century.
    No longer available
    Dim. 218 x 141 x 33 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #145

    Een lot van 39 zilveren hoofdzakelijk souvenirlepeltjes en 1 servetring, 420 gram totaalgewicht.

    A lot of 39 mainly silver souvenir spoons and 1 napkin ring, total weight 420 grams.
    No longer available
    Dim. 800‰ 420 gram
    Estimate: € 160 / 240
  • #529

    “Boeren landschap.” Olieverf op paneel. Hollandse school, 19de eeuw. Recente volledige restauratie.

    “Peasant landscape.” Oil paint on panel. Dutch school, 19th century. Recent full restoration.
    No longer available
    Dim. 43 x 62 cm
    Estimate: € 800 / 1200
  • #747
    Alexis Many
    Period: 1879 - 1937

    Een set van 2 handbeschilderde aardewerk vazen, gesigneerd Many en onderaan gemerkt Opalina 70 T.

    A set of 2 hand-painted earthenware vases, signed Many and marked Opalina 70 T at the bottom.
    No longer available
    Dim. h 44 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #712
    Nachet à Paris

    Een 19de eeuwse microscoop, gemerkt Nachet a Paris.

    A 19th-century microscope, marked Nachet a Paris.
    No longer available
    Dim. h 28.5 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #732

    Een 19e eeuws likeurkabinet, de originele karaffen en glazen zijn niet meer aanwezig.

    A 19th-century liqueur cabinet, the original decanters and glasses are no longer present.
    No longer available
    Dim. 26 x 30 x 23 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #290
    Parker 75

    Een set van 2 pennen, waarvan 1 vulpen en 1 balpen. 14kt point USA, Parker 75, in originele doos.

    A set of a fountain pen and a ballpoint. 14 kt point. USA Parker 75, in original case.
    No longer available
    Estimate: € 150 / 250
  • #192
    J & J Woods ltd Rainhill

    Een zwaar bronzen en dik glazen patrijspoort, gemerkt “J & J Woods ltd Rainhill”, UK, Medio 1910. Als kader voor een striptekening op papier met opschrift “M.S. Hippopotamus”, onderaan gesigneerd en gedateerd.

    A heavy bronze and thick glass porthole, marked "J & J Woods ltd Rainhill", UK, circa 1910. Framing a comic drawing on paper with the inscription "M.S. Hippopotamus", signed and dated at the bottom.
    No longer available
    Dim. Ø 45 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #729

    Een lot van 2 bajonetten met gekruiste punt. Eind 19e, vroeg 20e eeuw.

    A lot of 2 bayonets with cross point. Late 19th, early 20th century.
    No longer available
    Dim. 52,5 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #650
    Eero Saarinen

    Een vintage replica set van 2 ‘Tulip-chairs’, naar het ontwerp van Eero Saarinen. 1 van de stoelen is ooit herspoten geweest.

    A vintage replica set of 2 'Tulip chairs', designed by Eero Saarinen. One of the chairs has been repainted.
    No longer available
    Dim. 80 x 49 x 50 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #184

    Een polychroom hout met papier maché Corpus beeldje. Vroeg 19e eeuws.

    A polychrome wooden and papier mâché Corpus Christi. Early 19th century.
    No longer available
    Dim. 45 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #280
    Sheaffer

    Twee 14kt 585 Sheaffer pennen, waarvan 1 vulpen en 1 balpen.

    Two 14 kt Sheaffer pens, one fountain pen and a ballpoint.
    No longer available
    Estimate: € 150 / 250
  • #715
    John Grey & Sons, London

    Een Engelse messing en koperen bugel. Gemerkt en met embleem “SPMK” en gegraveerd “H Nord”.

    An English brass and copper bugle. Marked and with emblem "SPMK" and engraved "H Nord".
    No longer available
    Dim. 30 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #270
    Waterman

    Een set van 2 pennen, waarvan 1 vulpen en 1 balpen. 18kt 750.

    A fountain pen and a matching ballpoint. 18kt 750.
    No longer available
    Dim. 18kt 750
    Estimate: € 250 / 300
  • #182

    Een lederen Zweedse sabeltas, Hussar regiment, 1835.

    A leather Swedish sabretache, Hussar regiment, 1835.
    No longer available
    Dim. 31 x 27 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #533

    Een set van twee ‘hoornen des overvloeds’, buffelhoorn met koperen voeten en deksels.

    A set of two 'cornucopias', made of buffalo horn with copper feet and lids.
    No longer available
    Dim. h 53 x l 35 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #738

    Een lot van 3 stuks kwikglas, ook wel poor man’s silver genoemd. Bestaande uit een vaas en twee kandelaars.

    A lot of 3 pieces of mercury glass, also known as poor man’s silver. Consisting of a vase and two candlesticks.
    No longer available
    Dim. h 33 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #702

    Een milieu-de-table van verzilverd metaal, gedecoreerd met engelen.

    A centerpiece in silver-plated metal, decorated with angels.
    No longer available
    Dim. h 28 x l 34 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #236

    Een eikenhouten bibliotheekkast, landelijke stijl met 4 schabben en gesloten kastdeel onderaan.

    An oak library bookcase, in country style with 4 shelves and a closed cabinet at the bottom.
    No longer available
    Dim. 230 x 130 x 43 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #495

    Een Oosters geïnspireerd prieel/presentatiemeubel met goudkleurige koepel.

    An Eastern inspired gazebo/presentation cabinet with a gold-colored dome.
    No longer available
    Dim. 267 x 76 x 49 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #569

    “Majapahit”. Een set poppen van een Hindu prinses en een Indonesische prins in traditionele klederdracht, versierd met vergulde details en messing juwelen.

    "Majapahit." A set of dolls depicting a Hindu princess and an Indonesian prince in traditional attire, adorned with gilded details and brass jewels.
    No longer available
    Dim. 73 x 69 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #440

    Een 10 kt geelgouden ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van 1,15 ct.

    A 10 kt yellow gold ring set with old-cut diamonds with a total weight of 1.15 ct.
    No longer available
    Dim. 4,65 g maat 53
    Estimate: € 350 / 450

Other lots in this auction

  • #378

    Een comtoise klok met Dinanderie en gepolychromeerde elementen, opschrift op de wijzerplaat Touzé à Carrouge.

    A Comtoise clock with Dinanderie and polychrome elements, inscription on the dial Touzé à Carrouge.
    No longer available
    Dim. h 42 x b 31 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #308

    Vier diverse oude theaterkijkers met lederen etuis. Gebruikssporen en slijtage.

    Four various antique theater viewers with leather cases. Signs of wear and tear.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 80
  • #164
    Joop Mijsbergen
    Period: 1934 -

    “Fleur”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd en gedateerd ‘75. Verso getiteld met opschrift.

    "Fleur." A painting, oil on canvas. Signed and dated '75 at the bottom. Titled with inscription on the reverse.
    No longer available
    Dim. 160 x 100 cm
    Estimate: € 800 / 1200
  • #461

    Een lot van 4 bronzen beeldjes van een Komainu wakende leeuw, een olifantje, een Lokeshvara en een Bodhisattva te paard.

    A lot of 4 bronze figurines of a Komainu guardian lion, an elephant, a Lokeshvara, and a Bodhisattva on horseback.
    No longer available
    Dim. 16 cm
    Estimate: € 200 / 250
  • #342

    Een houten prieeltje, ecru gepatineerd, voor het huisvesten van een heilige.

    A wooden gazebo, ecru patinated, for housing a saint.
    No longer available
    Dim. h 90 x 32 x 32 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #161
    Anvers H. Kreitz

    Een Lodewijk XV pendule. Koperen wijzerplaat met geëmailleerde Romeinse cijfers voor uren en aanduiding van minuten, Versiering met koper in de manier van Boulle. Bovenaan een aartsengel met bazuin en palmtak. Onderaan gemerkt “Kreitz Anvers”.

    A Louis XV clock. Copper dial with enamelled Roman numerals for hours and minute indication. Decoration in copper in the style of Boulle. At the top an archangel with trumpet and palm branch. Marked "Kreitz Anvers" at the bottom.
    No longer available
    Dim. 90 x 47 x 17 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #150

    Een 18 kt witgouden ring bezet met een centrale briljant van 1,38 ct. D SI2.

    An 18 kt white gold ring set with a central brilliant-cut diamond of 1.38 ct, D SI2.
    No longer available
    Dim. 5,90 g
    Estimate: € 3000 / 3200
  • #328
    Val Saint Lambert

    Twee Val Saint Lambert vazen, de ene roze in de massa gekleurd en de kleurloos. De kleurloze heeft minieme schade.

    Two Val Saint Lambert vases, one pink in the mass colored and the other colorless. The colorless one has minimal damage.
    No longer available
    Dim. h 18 x Ø 13 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #156

    Een Franse vitrinekast in Boulle-stijl met koper ingelegd en verguld koperen beslag.

    A French display cabinet in Boulle style with copper inlay and gilt brass fittings.
    No longer available
    Dim. 152 x 88 x 43 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #317

    Een paar Hollandse polychroom aardewerken dekselvazen met bloemdecor.

    A pair of Dutch polychrome earthenware covered vases with flower decoration.
    No longer available
    Dim. h 38 & 30 cm
    Estimate: € 45 / 65
  • #605

    Een ronde art deco-stijl salontafel met opgeplakt geparketteerd decor.

    A round Art Deco-style coffee table with inlaid parquet decoration.
    No longer available
    Dim. h 43, Ø 74,5 cm
    Estimate: € 200 / 260
  • #588
    Bankoni

    “Strijder met pijlen”. Een aardewerken Bankoni beeld.

    "Warrior with arrows". A Bankoni terracotta sculpture.
    No longer available
    Dim. 47 cm
    Estimate: € 150 / 200
View all auction items ›

Veiling 16 & 17 April 2024

Veiling volledig: 750 loten in veiling. Tentoonstelling: Vr. 12 & Zat. 13 April van 10.00 tot 17.00.

16 April 2024 19:00
17 April 2024 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 16 April 2024 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More