Veiling volledig: 750 loten in veiling.
Tentoonstelling: Vr. 12 & Zat. 13 April van 10.00 tot 17.00.
Filed Under: Art & Antiques auctions
Veiling volledig: 750 loten in veiling.
Tentoonstelling: Vr. 12 & Zat. 13 April van 10.00 tot 17.00.
“Arend.” Polychroom beeld van Duits porselein. Onderaan gemerkt.
“Kathedraal”, (Brabo - Antwerpen), een ets op papier door Romain Malfliet, getekend buiten de plaat en genummerd 21/100.
Een verzilverd koffie- en theestel op bijbehorend dienblad.
Een ovaal miniatuurtje met zicht op een meer met boot en figuur vooraan.
Een lot van drie oude telefoons in metaal en bakeliet.
Een kompas onder glasplaat in 8-hoekig houten kastje met 1 deur en messing omlijstingen.
Een Engels tafelgarnituur met twee potjes met zilveren dekseltjes, gemerkt London, 1868, H J Lias & Son (Henry John Lias & Henry John Lias) op verzilverd schaaltje.
Een Vieux-Paris vaas met een handbeschilderd tafereel van een verliefd koppel en achteraan een bloemenweelde.
Twee oude lakzegelstempels, de ene met een monogram, de andere met een wapenschild en opschrift Societé Cockerill Chantier Naval Anvers.
Een 18 kt geel en witgouden art deco dameshorloge, begin 20ste eeuw. Serienummer 6363. Met roestvrij stalen rekbare polsband.
“Trocart du Docteur Cardis”. Een metalen injectienaaldenset met betrekking tot de pneumologie. Medio 1930, Gemerkt en genummerd No.29734.
“Menigte aan de stadspoort”. Een ets op papier, gesigneerd buiten de plaat en genummerd 2/100.
Een vergulde pendule met gezeten edelman.
“Dorpszicht”. Een tekening gesigneerd Isidore Meyers.
Een grote bonbonniere in Booms glas, door Paul Heller.
Een salontafel met organisch gevormde kunststoffen basis in witte hoogglans en ovaal glazen blad.
Een bronzen beeldje van een buldog, met zegel “Bronze garanti Paris j.b. deposee”.
De avonturen van Kuifje - De zaak Zonnebloem. Eerste druk, 1956, hardcover. Versleten rug en beschadigde hoeken.
“Bord van de maand”. Een serie van 12 sierborden in originele doos.
Een parelhalssnoer met zilveren slot.
Een koperen klokstel in Lodewijk XV-stijl. Twee kandelaars met vijf lichtpunten. Met slinger en sleutel.
Een lot van 5 handgeschilderde miniatuurtjes, portretten van verschillende dames.
Een stolp met vlinders op oesterschelpen.
“Helene Fourment” & “Lavina”. Een paar gravures op papier. Onderaan opschrift “Peter Paul Rubens Pinx” & “Tiziano Vecellio Pinx”.
Twee grote borden met een decor van bloemen, Koninklijk Gouda. Logari en Lugano.
Een eikenhouten armstoel met groene bekleding, op wieltjes vooraan. Lodewijk XVI-stijl.
Een bronzen beeldje met twee putti op een rood marmeren sokkeltje.
De avonturen van Kuifje - De sigaren van de Farao. Eerste druk, 1955, hardcover. Versleten rug en beschadigde hoeken.
“Stal met geit en kippen”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd.
Een paar 18 k witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,14 ct.
Een polychroom aardewerken cachepot met deksel. ‘Ars Derutae’ Italy.
Een geslepen spiegel in vergulde lijst naar barok voorbeeld.
Een bronzen beeldje van een zittende poes, naar Barye.
Een ovale spiegel in geslepen glas met verguld houten lijst en florale ornamenten.
Een lot van drie oude telefoons in metaal en bakeliet.
Een 19de eeuws eikenhouten eendeurskastje met lade. Sporen van slijtage aan de poten.
Een Nautilus schelp op houten voet.
‘De ontvoering van Europa’, een porseleinen groep naar François Boucher.Naar de Griekse mythologie.
Een 19e eeuwse Engelse koperen kruitbus. Gemerkt James Dixon & Sons, Sheffield.
Een 18 kt witgouden ring bezet met een centrale briljant van 0,33 ct. G SI1.
Een blauw-wit Delfts aardewerken sierbord met floraal decor en pauw. Verso gemerkt Regina. Medio 1930-1950.
“Von Mechelen”, een 18e eeuwse ingekleurde gravure met opschrift Mechlinia Dominium.
Een beeld van terracotta in pré Colombiaanse stijl, Maya Jaina, Mexicaans.
Een rechthoekige spiegel met polychroom en verguld houten lijst met gesculpteerde elementen.
Een Italiaans keramieken designer lamp met een geprint motief van veelkleurige bladeren, bovenaan gemerkt T. Lanza. Ca 1990.
Een set van drie nesting-tables in Engelse stijl, groen lederen blaadjes met glas.
Een Italiaans aardewerken schaal met abstracte vogelfiguur in het decor. Onderaan gemerkt.
Een blauw-wit aardewerken sierbordje met floraal decor. Eind 19e eeuw.
Een cachepot met hoge rand van Engels aardewerk met blauw decor aan buitenkant en binnenkant.
Een 18 kt witgouden ketting met hartvormige hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,55 ct.
“Madonna die de slang verpletterd”. Een eikenhouten beeld van een dame in gewaad.
“Heidezicht met dorp”, olieverf op paneel, onleesbaar gesigneerd.
Een lot bestaande uit twee porseleinen kandelaars met beeldjes en een centrale coupe met drie meisjes.
“Zittende dame”. Een tekening, pastel op papier, onderaan gesigneerd.
“Naomi And Her Daughters In Law”. Een biscuit groep met 3 figuren. Onderaan opschrift. 19e eeuws.
Een lot van 4 vintage armstoelen met gechromeerd metalen frame, lederen zitting en houten armleuning. Onderaan gemerkt.
“Industriële arbeid.” Beeld van gepatineerd terracotta. Beschadiging aan de onderkant van de hamer.
Vijf vaasjes in gekleurd glas en met verzilverde decoratie er rond.
“Mevrouw van Tongerloo”. Een portret, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een paar 18 kt witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,72 ct.
Een bronzen beeldje van 2 handen.
“Havenzicht”. Een tekening, pastel op papier. Onderaan gesigneerd.
Een verguld bronzen buste van een kind op marmeren voet. In de schouder gesigneerd.
“Vlucht naar Egypte”. Gemengde techniek op papier. Onderaan gesigneerd.
2 Franstalige Tintin strips, 1e druk. “Le Tresor de Rackham Le Rouge” & “L’oreille Casséé”.
Een zwaar geaderde marmeren piëdestal met bronzen decoratie op één kant.
Een bronzen beeld voorstellend twee putti in de tuin der lusten, niet gesigneerd.
Een gefumeerde glazen mandje met handvat van smeedijzer. Met decoratie op de rand van zeemeerminnen.
“Zeezicht met vissersboten”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct.
“Maria met kind”. Een gepatineerd houten beeldje.
Een ovale spiegel in geslepen glas met verguld houten lijst en florale ornamenten.
Een schelpvormig en gesculpteerd 19 eeuws zilveren pochette met zijde bekleding binnenin.
“Riviergezichten”. Een paar schilderijen, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd.
Een paar verguld bronzen wandlampen met strikornamenten en 2 lichtpunten met florale coupes.
“Tongue”. Een serie van 6 vintage design, wit gelakt houten stoelen met gechromeerd metalen poten. Ontwerp door Arne Jacobsen voor Fritz Hansen, Denemarken 1986, onderaan gemerkt.
Een set van twee plaasteren Art-Nouveau vazen, gemerkt C. Habock.
Een lot bestaande uit 2 Wiskemann servietteringen, een Christofle bekertje, een zilver geëmailleerd koperen doosje en 2 zilveren bekers, 235gr.
“Hoevezicht”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd en gedateerd 1918.
Een automatische roestvrij stalen herenhorloge, werk type 11111, serie 512018. In werkende staat. Met origineel lederen bandje.
“5 kinderen”. Een terracotta beeld, onderaan gesigneerd. Kleine herstelde schade aan de voet.
“Stadstafereel Brugge”. Een schilderij, olieverf op doek, gemaroufleerd. Naar een werk van Cornelis Springer.
Een lamp in Tiffany-stijl met bronskleurige voet en glas in lood kap met vlinders in het decor.
“Zoniënwoud”, olieverf op doek, gesigneerd Jos Govaerts.
Een zilveren ontbijtsetje, bestaande uit drie lepeltjes met vermeil (Tiffany Sterling 872), twee schaaltjes, een kopje (gedeukt), eierdopje en bekertje.
Een ronde zuilsokkel uit ingelegd marmer. Filipijns handwerk.
Een extra grote koekoeksklok uit het zwarte woud. Rijkelijk versierd met snijwerk.
Een design bureaulamp Timor 69. Chroom en antraciet. Ontwerp Louis Kalff 1955.
“Bloemenstilleven met fruit”, olieverf op doek, gesigneerd G Wallaert.
Een 18 karaats witgouden broche bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,50 ct.
Een set Vieux-Bruxelles porseleinen hoornvazen en een schaal, meerkleurig met floraal decor en vergulde details.
“Een zomerse picknick”. Een schilderij, olieverf op schilderspaneel, gesigneerd A. Matthyssens.
“Romeo”. Een Art Deco design vaas, ontwerp door Charles Graffart en René Delvenne voor VSL.
“Lezend meisje.” Olieverf op doek. Onleesbaar gesigneerd links onderaan.
Een piêdestal in roze gevlamd marmer.
“Giroflex 94799”. Een serie van 4 moderne armstoelen met gechromeerd metalen frame en gestoffeerd, kunststoffen zitting en armleuning. 1 rugleuning met barst. Onderaan gemerkt.
Vijf gekleurde kristallen glazen, gemerkt Val Saint Lambert.
“Maria met kind”. Een gepatineerd kunstbronzen beeld.
“Scheldezicht”. Een schilderij, olieverf op doek.
Een 18 karaats witgouden dameshorloge bezet met 9 briljantjes en met 18 karaats witgouden polsband.
Een tijger van albast met een slang op marmeren voetstuk. De tijger alsook de slang zijn hersteld.
‘Zonnebloemen’, olieverf op doek, gesigneerd Jules De Cort.
Een paar bronzen kandelinn de vorm van Griekse sfinxen op marmeren voet.
‘Stilleven met haas, fazant en asperges’, olieverf op paneel, gesigneerd en gedateerd 1884.
Een pennendoosje van schildpad met vergulde initialen en opbergdoos.
Serie van 4 Mid-Century Deense design stoelen in teak. Ontwerp door Kurt Østervig.
“De Geit”. Een beeldje van donker gepatineerd brons, onderaan gesigneerd.
Een 19e eeuwse likeurset met houten marqueterie doos en kristallen glazen, waarvan 2 manco. Bovenop het deksel met fineer ingelegd het woord ‘Liqueurs’. 1 dop is beschadigd.
‘Molen bij avondrood’, olieverf op doek, gesigneerd H. Jacobs en gedateerd ‘75.
Een 18 kt witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,20 ct. D-E VVS1.
Een handbeschilderde porseleinen lampenvoet met verguld bronzen delen.
“Surrealistische Bloemen”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd.
Een benen sculptuur deels gelaat, deels schedel met baard. Onder glazen stolp.
“Kalmthoutse heide en duinen.” Olieverf op doek. Gesigneerd. Gedateerd 1946.
Een houten commode in Lodewijk XV stijl. Gebombeerd front met twee hoge laden, marmeren blad en brons gesculpteerde monturen.
Een paar mooi geaderde wit marmeren zuilen.
Een Franse pendule, messing met handgeschilderd romantisch decor in de wijzerplaat en voorkant. Onderaan gemonogrammeerd.
Een vintage projector M8. Made in Switzerland. Gekocht bij Smalfilmstudio Antwerpen.
“Jonge Gitano met druiven”. Een schilderij, olieverf op doek, Onderaan gesigneerd en gedateerd 1962.
Een 18 kt witgouden ketting met hanger bezet met een centrale diamand 0,71 ct. VSI1 en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,62 ct F VS1.
Een neogotisch eikenhouten beeld van de Heilige Cecilia met orgel.
“Jeune femme au collier de perles". Een schilderij, olieverf op doek, gemaroufleerd. Verso label, toegeschreven aan Joseph Paelinck, eerste helft 19e eeuw.
“Verlegen naakt”. Een bronzen beeld, onderaan monogram CDB. En “naakt”, een houten gesculpteerd beeldje, onderaan gesigneerd.
“Portret van Ds. Eleazar Swalmius”. Een schilderij, olieverf op doek. Bovenaan gesigneerd. Naar het werk van Rembrandt.
Een donker eikenhouten eettafel met kruisverbinding in H, 4 gesculpteerde bolpoten en uitschuifbare bladen.
Tavolino mod. “Metafora”. Een vintage design salontafel met 4 geometrisch wit marmeren poten, bestaande uit globe, kubus, piramide en cilinder, waarop een vierkant glazen blad. Ontwerp door Massimo & Lella Vignelli voor Casigliani, 1979.
Een meerkleurig polychroom houten Mariabeeld met Kind en kroon. 16e eeuws.
“Twee Kinderen”. Een bronzen groep op marmeren voet, naar een werk van A. Moreau. Onderaan gesigneerd.
‘Zeegezicht (Lombaardzijde) (Nieuwpoortbad), olieverf op doek, gesigneerd J. Schaepherders en gedateerd 1946.
Een paar platina oorbellen met 14 kt geelgouden sluiting bezet met telkens een centrale briljant met een gezamenlijk gewicht van +- 1,24 ct. F-G SI1 en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 2,08 ct. Met certificaat.
Een licht paarse lederen handtas. Gemerkt en met originele stofzak. Made In Italy.
“Vennezicht Kalmthoutse Heide”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd en gedateerd 1930.
“De ontsnapping van Gravin Cosel”. Een groep meerkleurig, polychroom porselein met paarden, koets en diverse personages. Afgebeeld de vlucht van Anna Konstanze, Reichsgräfin von Cosel, Pillnitz 1715. Ontwerp door Hermann Reinl. Achteraan gemerkt. Schilfertje aan hoed, voorste ruiter.
“Bosgezicht”. Een schilderij, olieverf op doek, verso gesigneerd met opschrift.
Een luxe staande klok van het merk Kieninger met een snaaruurwerk. De staande klok is voorzien van een messing skeletuurwerk en een achtdagenwerk. De klok heeft een prachtig slagwerk waar u kunt kiezen tussen drie melodieën: Westminster, Wittington en St. Michael. De melodieën worden gemaakt door het carillon met behulp van de gongpijpen.
Een vintage Mid-Century design bureau met 3 laden, metalen frame, houten onderstel en formica tafelblad. Ontwerp door Ico Parisi voor MIM Roma.
“Moeder met kind”. Een bronzen groep op marmeren voet, Onderaan gesigneerd “Baldi”.
Een vaas van glaspasta met beige en bruine kleuren in de massa. Gemerkt.
“Gestileerd zittend figuur”. Een schilderij, olieverf op board. Onderaan gesigneerd.
Een 18 k witgouden slavenarmband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 3,10 ct.
Een aarden kommetje, Iran, Nishapur, 10e eeuws. Gerestaureerd.
“Vissersboten op zee”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
“Weldoeners in koets met tweespan en 2 putti”. Een meerkleurig, polychroom, porseleinen groep met diverse personages. Onderaan gemerkt, model no. 11994, ontwerp door Felix Zeh.
“Jeunes Filles Orientales”. Een schilderij, olierverf op doek. Onderaan gesigneerd. 19e eeuw.
Een lot van 39 zilveren hoofdzakelijk souvenirlepeltjes en 1 servetring, 420 gram totaalgewicht.
Een Lodewijk X- stijl ronde tafel met opgeplakt decor en vergulde monturen.
Een US 1862 pattern Cavalry sabel met koperen gevest, greep van leder en draad. In metalen schede. Gemerkt "U.S. ADK, 1862, Ames Mfs. Co. Chicopee Mass." en genummerd.
Twaalf zilveren vorken en lepels 800‰. Gemerkt. En één vork en één lepel gemerkt Delheid.
“Twee Ballerina’s”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd en gedateerd ‘44.
Een 18 kt witgouden ring bezet met een centrale briljant van 1,38 ct. D SI2.
“Naakt met hoorn”. Een Art Deco, meerkleurig porseleinen beeldje. Ontwerp door Carl Werner, onderaan gemerkt.
“Dame met bloemenmand”. Een schilderij, olieverf op doek, gemaroufleerd. Onderaan gesigneerd.
“Het Diner”. Een grote groep van veelkleurig, polychroom porselein met talrijke personages. Gemerkt achteraan.
“Herder met schapenkudde”. Een schilderij, olieverf op doek, onderaan gesigneerd.
“Knielende naakten”. Een paar Taiwanees design, verguld, gegoten bronzen beeldjes. Gediend als salontafel dragers. Onderaan gemerkt en genummerd 81/1000 & 233/1000.
Een Franse vitrinekast in Boulle-stijl met koper ingelegd en verguld koperen beslag.
Een shashka kozakkenzwaard met deels bronzen heft en met schede van leder en messing. Gemerkt en 1942.
“Geklede dame met hoofddeksel”. Een buste van zamak.
“Stilleven met vaas, fruit en bloemen”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd. 19e eeuws.
Een lange parelhalssnoer zonder slot.
Een Lodewijk XV pendule. Koperen wijzerplaat met geëmailleerde Romeinse cijfers voor uren en aanduiding van minuten, Versiering met koper in de manier van Boulle. Bovenaan een aartsengel met bazuin en palmtak. Onderaan gemerkt “Kreitz Anvers”.
‘Heuvellandschap met boerin en koeien’, olieverf op doek, onduidelijk getekend en gedateerd 1884. Herdoekt.
Een zilveren presenteermandje met handvat, met bloemdecor. Duitse merken, 800‰. Genummerd 82775. Kleine barst aan de lange buitenrand.
“Fleur”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd en gedateerd ‘75. Verso getiteld met opschrift.
Een Georgian sideboard van mahoniehout, ingelegd met een fruithouten fries. Tapse poten, laden in de gordel.
Een marqueterie vitrinekast van gefineerd wortelhout, Louis-Philippe stijl.
“Jager met jachthond”. Een bronzen groep op zwart marmeren sokkel. Gesigneerd.
Een polychroom houten Sint-Antoniusbeeld op houten sokkel.
Een grote wandspiegel met goudkleurig patina met floraal geornamenteerd kunststoffen kader.
Een 18 K witgouden ring bezet met een parel.
“L’Accolade”. Een bronzen groep op marmeren sokkel naar een werk van P. J. Mene.
“Stilleven met druiven en perziken”. Olieverf op doek (herdoekt). Gemonogrammeerd en toegeschreven aan Charles Thomas Bale. (AID1732).
Een bronzen hoofd op zwart marmeren sokkel, naar de Griekse oudheid.
“Straatgezicht”. Een schilderij, olieverf op board. Onderaan gesigneerd.
Een grote design eet-vergadertafel.
Een grote houten gesculpteerde Indische poort, Rajasthan 1850-1860.
Een groot polychroom houten beeld van een Madonna met Kind. Het beeld heeft een grote barst.
Een witmarmeren beeld met een voorstelling van Napoleon met adelaar onderaan.
Een vintage veldkijker, Swarovski Optik Habicht 23 x 70 met originele verpakking en garantiebewijs. Aangekocht in 1985.
Een paar 14 kt wit en roze gouden oorbellen bezet met een twee centrale saffieren met een gezamenlijk gewicht van +- 4,65 ct. en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 2,14 ct. Met certificaat.
Voltaire”, een gesculpteerde buste in carrara marmer, gesigneerd Koos Van Der Kaaij en gedateerd 1942.
Een lederen Zweedse sabeltas, Hussar regiment, 1835.
Een grote Murano vaas, groen gekleurd in de massa met vergulde details.
Een polychroom hout met papier maché Corpus beeldje. Vroeg 19e eeuws.
“Nomos”. Een rechthoekige vintage design glazen eet-vergadertafel op gechromeerd staal en metalen poten. Ontwerp door Sir Norman Foster voor Tecno S.p.A, 1986.
“Nomos”. Een rechthoekig vintage design glazen eet-vergadertafel op gechromeerd staal en metalen poten. Ontwerp door Sir Norman Foster voor Tecno S.p.A.
‘Jockey te paard.’ een bronzen beeld op metalen sokkel.
Een bronskleurige Gotische staande lamp/reliekhouder met religieus thema. Eerste helft van de 20ste eeuw.
Vier stuks Hollands art nouveau plateelwerk. Een knobbelvaas van Goedewagen-Distel (H. 28 cm), een balustervaas en een obconische vaas (H. 24,5 cm) van Fiso Goedewagen (H. 23 cm) en een coupe van De Distel gemerkt Friso (H. 13 cm).
Een 14 kt wit en roze gouden ring bezet met een centrale saffier van 2,32 ct. en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,96 ct. Met certificaat.
Een geboetseerd beeld van een paardenkop, met herstelwerk aan een oor.
Een zwaar bronzen en dik glazen patrijspoort, gemerkt “J & J Woods ltd Rainhill”, UK, Medio 1910. Als kader voor een striptekening op papier met opschrift “M.S. Hippopotamus”, onderaan gesigneerd en gedateerd.
Een 19e eeuws massief eikenhouten gesculpteerd beeld van paus Célestin. De H. Celestinus V, geboren als Pietro del Morrone (Isernia, 1215 – Fumone, 19 mei 1296) was paus gedurende zes maanden van het jaar 1294.
‘De Baadster.’ Bronzen beeld naar Degas.
Een zwartgelakt houten marqueterie bureau met verguld bronzen ornamenten en 5 laden. Replica Mazarin stijl, André-Charles Boulle. 2 barsten in de lak aan achterzijde.
“Nomos”. Een ronde vintage design glazen tafel op gechromeerd staal en metalen poten. Ontwerp door Sir Norman Foster voor Tecno S.p.A, 1987.
Een grote art deco pendule van gelakt metaal en verguld brons. Versiering met gelakt leliemotief. Aan weerskanten ramskoppen met ringen. Voetstuk oop vier voluutpootjes en versierd met een lauwerkrans. Bovenaan een baldakijn en een kegel. Wijzerplaat met een gelakt engeltje. Einde XIXde eeuw.
Een lot van 12 Napoleontische soldaten van polychroom porselein. Onderaan gemerkt.
Een vergulde houten spiegel met ajourgewerkte lijst.
Een 18 kt geelgouden armband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,08 ct.
“Tijger in aanval”. Een op vele plaatsen gerestaureerd plaasteren beeld van een tijger die een slang bekampt, het hoofd van de slang ontbreekt. Gesigneerd A. Baggen.
Een tafelspiegel met schildpadimitatie.
Een uitgebreid servies met oranje rand. Type: ‘Carlton’. Minton Bone China. Compleet voor 12 personen. 5 sets borden, 2 sets kopjes en schotels. 108 stuks totaal. Jaren ‘70.
Een paar spiegels met gedreven koperen omlijsting van bewogen vorm in Lodewijk XV-stijl. XIXde eeuw.
Een paar wit gebeitste Lodewijk XVI armstoelen. Tapse gerainureerde poten, armleuningen eindigend in kolven.
Een serie van acht Lodewijk XVI stoelen. Tapse gerainureerde poten, met rozetten op de hoeken. Rechte ruggen.
Een uitgebreid kleurloos kristallen glasservies bestaande uit 4 sets: 9 waterglazen (1 schilfer), 11 coupes, 12 rode (1 schilfer) en 11 witte wijnglazen (1 schilfer). Sommige stukken gesigneerd.
Een grote groene keramische tafellamp, Ceramica Manises, Valencia.
Een midcentury tafellamp met voet in messing en chroom in de stijl van Willy Rizzo met bijbehorende ecru stoffen kap.
Een 18 kt geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,58 ct.
Een grote geelkoperen kerkkandelaar in renaissancestijl met 17 lichtpunten op 4 niveaus.
Een wandspiegel met gesculpteerde houten lijst en geslepen glas. Goudkleurig patina met floraal top en twee duiven in het snijwerk.
Een extra grote aardewerken jardinière, weelderig gedecoreerd met strikken en goudkleurige medaillons met de beeltenis van een voorname dame.
Een vintage tafellamp met blauw koraal en zijn originele blauwe stoffen kap. Het koraal is her en der licht beschadigd.
“Maria met kind”. Een polychroom houten triptiek met religieus tafereel, olieverf op paneel. In een antiek houten kastje.
Een rijkelijk gesculpteerd polychroom salon in Lodewijk XVI-stijl bestaande uit een driezit en twee fauteuils, gestreepte stof met gele- en blauwe bloemen.
“Derrière met jarretels”. Een gebronzeerd keramisch beeld op stenen voet met plaquette gesigneerd. Verso gemonteerde lampfitting. Gedateerd ‘96.
Een milieu-de-table in Venetiaans glaswerk, mondgeblazen, bestaande uit een schaal met 4 staande kelken en 3 hangende kelken. Roze in de massa gekleurd. Eén van de kleine staande kelken in gelijmd.
“La Royale Belge”, een originele chromolitho van Henri Cassiers met zegel van 21 juni 1944.
Een paar 18 kt geelgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,74 ct.
Een verzilverd metalen presenteerschaal gedragen op voet met vier metalen ballen. Model ontworpen in 1931 voor het lijnschip ‘Le Normandie’.
Een ovale wandspiegel met gesculpteerde houten lijst en geslepen glas. Goudkleurig patina met strik bovenaan en diverse putti in het snijwerk.
Een 19e eeuws heiligenbeeld in terracotta, onderaan gerestaureerd en mist één hand.
“Jongedame te paard”, olieverf op doek in vergulde lijst, gesigneerd H. Harris.
“Imperial Amphora”, een set van 2 geglazuurde keramische vazen met de afbeelding van een ijsvogel. Gemerkt Amphora, Campina, Austria. Ca. 1910.
Een kleine mahoniehouten console met entretoise. In de gordel een lade met merkwaardige trekkers van porselein en koper.
Een gedreven geel koperen jardinière. Gedecoreerd met een wapenschild met hierin een leeuw en een kroon hierboven.
“Buste de femme nue”. Een gebronzeerd keramische buste op stenen voet met plaquette gesigneerd. Verso gemonteerde lampfitting. Gedateerd ‘92.
“Zicht op het Begijnhof te Lier”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een 18 kt witgouden broche bezet diamant achtkant met een gezamenlijk gewicht van +- 0,94 ct. en met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,38 ct.
Een houten likeurkeldertje met inlegwerk en kristal, 21- delig, 1 glaasje met breukschade.
“Portret Gitana”. Een schilderij, olieverf op doek, gemaroufleerd. Onderaan gesigneerd en gedateerd ‘65.
“Vliegende meeuw”. Een gepatineerd zamakken beeld op marmeren voetstuk. Gesigneerd.
“Toro rendido por perros”. Een schilderij, olieverf op doek. Replica naar het werk van Paul de Vos.
Een zilveren pollepel, met twee zilvermerken. A2. 800‰.
Een eikenhouten bibliotheekkast, landelijke stijl met 4 schabben en gesloten kastdeel onderaan.
“Bloemenmeisje”, een beeld in terracotta, gesigneerd Aristide De Ranieri en genummerd 139 - 70.
Een polychroom houten Friese stoeltjesklok met nautisch tafereel en diverse ornamenten. Eind 19e eeuw.
Een vintage houten “Witch-Eye” zonnespiegel met goudkleurig patina. Type Hollywood Regency, Sunburst Mirror. Circa 1960-70.
Een 18 kt witgouden barrette bezet met diamant achtkant met een gezamenlijk gewicht van +- 0,90 ct. en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,28 ct.
Een Belgische staatsiedegen met gegraveerd lemmet. Greep deels bekleed met parelmoer. Lederen schede met messingen uiteinden. Gemerkt bovenaan het lemmet. Gedateerd op het gevest 1902
‘Pittoresk dorpszicht’, olieverf op doek, gesigneerd T. Maes.
“Jongen met laarzen.” Bronzen beeldje op marmeren sokkel.
“Rustende dame in een Italiaanse setting”, olieverf op doek, getekend H. Pauwels.
Een zwartgelakt, houten buikcommode in Lodewijk XV stijl met 2 laden en zwart marmeren blad.
Een zwartgelakt, houten buikcommode in Lodewijk XV stijl met 2 laden en zwart marmeren blad.
Een 19e eeuws juwelenkistje met bijbehorende parfumflesjes met vergulde dopjes, in de vorm van een ladenkastje in o.a. notenfineer. Er ontbreekt één trekkertje aan het verborgen laatje. Het plaatje voor het sleutelgat is nog aanwezig.
“2 ruiters”. Een lot van 2 meerkleurig, polychrome, porseleinen beeldjes van soldaten te paard. Onderaan gemerkt.
“Napoleon en Josephine”. Een paar miniatuurtjes op paneel.
Een 18 kt geelgouden horloge met 18 kt geelgouden polsband. Gemerkt en genummerd.
Een polychroom houten Mariabeeldje. 19e eeuws.
“De Pastorij van Wilrijk”. 2 schilderijen, 1 olieverf op doek en 1 gemengde techniek op papier. Onderaan gesigneerd.
Een Delfts blauw-wit aardewerken tabakspot met messing deksel. Decor met rokende Indiaan en opschrift “TONCA”. Onderaan gemerkt “De Porceleyne Claeuw”.
Drie etsen met diverse voorstellingen, gesigneerd. We voegen er twee gravures van Walter Vaes aan toe, deze laatste niet gesigneerd.
Een uit één stuk hout gesculpteerd beeld van Sint-Rochus met hond.
Een paar vergulde Lodewijk XV-stijl armstoelen met witte bekleding.
Een vintage porseleinen Hollywood Regency tafellamp met verguld en malachiet decor. Onderaan gelabeld; “Manifattura Artistica Le Porcellane”.
Een lot vintage fotografisch materieel met onder meer een Asahi Pentax ES en een Ashahi Pentax Spotmatic, diverse lensen, documentatie en varia.
‘Koppel bij graanschoven’, een kleurenlithografie, getekend buiten de plaat Alfons Blomme, 1929.
Een gelakeerde Parker vulpen met 18kt 750.
Een set van twee Boheems kristallen vazen op koperen voetje.
Drie etsen met diverse voorstellingen, gesigneerd.
Een vintage treinenset, ca 1950, van het merk Gils, op ambachtelijke wijze gefabriceerd in familiale kring te Jupille. O-spoor. In originele doos met nog extra spoordelen.
Een art deco coupe van aardewerk versierd met twee vrouwen. Gemerkt 1829.
Een lot van 3 moderne staande lampen, waarvan 1 gechromeerde La Relco, Italy met 1 lichtpunt, 1 gechromeerde met 2 lichtpunten en 1 matzwarte met 3 lichtpunten, gemerkt Ikea. Diverse hoogtes, allen op ronde voet.
Een geëboniseerde vitrine met glas-in-lood, twee basreliëf tegels en een jonkheer- en dame op koperen plaatjes.
"Il gioco a carte”. Een porseleinen groep op houten voet. Ontwerp door Bruno Merli voor Capodimonte. Klein schilfertje en takje afgebroken, bodem achterzijde.
“Knielend meisje met rozen.” Gelakt metaal. Italiaans werk.
Een antieke bloemenkrans met porseleinen en kunststoffen bloemen, onder glazen stolp. Tekst binnenin; “DDH unisa EV 30 M. 1906”
Een set van 2 pennen, waarvan 1 vulpen en 1 balpen. 18kt 750.
Een vintage Hollywood Regency tafellamp met porseleinen paardenhoofd en vergulde voet. Onderaan gelabeld, met nieuwe kap.
“De Vlaeykensgang”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een met de hand beschilderd keramisch beeld van een elegante zittende dame. Onderaan gemerkt Giovanni Ronzan. Minieme schade aan één teennagel. Turijn, ca. 1950.
“Boszicht”, olieverf op paneel in vergulde kader, niet gesigneerd.
Een kunstbronzen tafellamp met glas in lood kap, in Tiffany stijl.
Een massief houten zwart gelakte muurzuil, laat 19e- vroeg 20ste eeuws.
“Moeder met kind”. Een gepatineerd houten beeld. Onderaan monogram.
Een blikken luchthaven, Russisch, ui de jaren 50 van vorige eeuw. Opwindbaar speelgoed met een vliegtuig dat op en neer gaat en hierbij loopings kan maken.
Een rechthoekige spiegel met vergulde delen en een spiegelrand.
Twee 14kt 585 Sheaffer pennen, waarvan 1 vulpen en 1 balpen.
Een lamp in Tiffany-stijl met bronskleurige voet en glas in lood kap met bladeren in het decor.
“De Klappeien te Lier”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd. Naar Opsomer.
Een paar art-nouveau keramische vazen, gemerkt mer de letters DB en een anker, genummerd 1346.
“Winterlandschap aan de Leie”. Een kleurenlitho op papier, door Hebbelinck. Genummerd 256/350 buiten de plaat.
Een lot diverse bodemvondsten, bronzen en ijzeren items.
Een rond modern design bijzettafeltje op gechromeerd metalen frame en glazen blad. Vermoedelijk ontwerp door Nicola Gallizia voor Molteni&C, Italië.
Een olielamp van kobaltblauw porselein met bloemendecor en met koperen monturen. Met lampenglas. Op elektriciteit.
“Maria met kind en slang”. Een wit porselein beeld, onderaan gemerkt.
“De Bloemenverkoopster”. Houtskool op papier. Gesigneerd.
Een set van 2 pennen, waarvan 1 vulpen en 1 balpen. 14kt point USA, Parker 75, in originele doos.
Een beeld van een koppel op het veld in aardewerk. Onderaan genummerd.
“Opgeschrikte eenden”. Olieverf op schilderspaneel. Gesigneerd Piet Van Engelen. In vergulde lijst.
“De Cellospeelster”. Een meerkleurig porseleinen beeldje. Gelabeld Sonia by Cortese voor Capodimonte, onderaan gesigneerd.
“Stille zee bij maanlicht.” Pastel op papier. Gesigneerd.
“Koning Caspar.” Gestileerd wit porseleinen beeldje. Onderaan gemerkt. Mist één vinger.
Een ovale ‘harptafel’ in Charles X-stijl met lade.
Een tafellamp op basis van een kunststoffen beeld naar voorbeeld van Moreau en met twee lichtpunten.
Een keramisch modernistisch hoofd in een plexiglazen kader, niet gesigneerd.
‘Stilleven met olielamp en bloemen’, olieverf op doek.
Een set van 2 pennen, waarvan 1 vulpen en 1 balpen in originele doos. 14kt 585.
“De Harpspeelster”. Een meerkleurig porseleinen beeldje. Mist één vinger.
Een ovalen spiegeltje in polychrome gesculpteerde houten lijst en kleine console. Versierd met floraal decor.
Een meerkleurig vintage glazen coupe. Onderaan gemerkt.
Drie schilderijen, olieverf op schilderspaneel, allen gesigneerd Lode Mariman. Twee winterzichten en een zicht op een poorthuis.
“Corpvs Ivris Civilis Ivstinianei Vniversvm”. Een boek gedateerd MDCXX (1620).
Een paar Franse Empire-stijl armstoelen met vergulde delen, bekleed in een groene stof met goudkleurige Chinoiserie motieven.
“Leuchterengel”. Een paar gepatineerd kunststoffen engelen beeldjes met kaarshouder in de hand. Naar een werk van Michael Pacher. Onderaan gelabeled.
Vier diverse oude theaterkijkers met lederen etuis. Gebruikssporen en slijtage.
‘Zomers gevelzicht met rozen’, waterverf op papier, getekend en met aanduiding Ascain.
Een zwart lederen handtas met lange verstelbare riem. Gebruikssporen.
Een messingen plafonnière met geslepen en gesatineerde glazen coupe.
“Riviergezicht”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd.
Een vintage verlichte wereldbol, Columbus Aardglobe Duplex.
‘Winterlandschap’, olieverf op paneel, getekend J. De Bruyne.
Een vintage lampenvoet van glas, groen gekleurd in de massa.
Een paar eikenhouten Louis XV stijl stoelen met gesculpteerde details, gobelin zitting en geborduurd floraal decor.
Een paar Hollandse polychroom aardewerken dekselvazen met bloemdecor.
Een milieu-de-table in handbeschilderd Limoges porselein met vergulde koperen delen.
‘Eglise de Waupas’, olieverf op doek, gemonogrammeerd H.B.
Een bruin lederen geruite vintage handtas met lange riem. Gebruikssporen.
Een tafelklokje in houten kast met geslepen glas, merktekens binnenin.
‘Landschap met bomen’, aquarel op papier, draagt handtekening.
Een vintage bureaulamp, rood, zwart en chrome. Gemerkt NF.
‘Landschap’, aquarel op papier, getekend G. Claes en gedateerd 1950.
Een lot van vijf kunstboeken bestaande uit: Kontrasten 47/67, Slabbinck, A. Servaes, Van ‘t vlaamsch hooft en Vlaamse handen en Permeke (gelimiteerde uitgave nr 100/100)V
Een Frans giltwood voetbankje met Chinoiserie faux-bamboo elementen. Geherstoffeerd met een weelderige stof met fauna en flora in gouddraad.
Een kwalitatieve reproductie van een jaren dertig notarislamp, metaal en groen glas.
Twee Val Saint Lambert vazen, de ene roze in de massa gekleurd en de kleurloos. De kleurloze heeft minieme schade.
“Riviergezicht”. Een kleurenets op papier, onderaan gesigneerd “Berthoud” en genummerd 288/350.
Een beige stoffen handtas met lederen afwerking en met bijpassende spiegel.
Een vaas van geslepen Boheems kristal, blauw gekleurd in de massa.
“Vlaamse Ardennen”. Een kleurdruk op papier, onderaan buiten de plaat gesigneerd, gedateerd 1981 en genummerd 26/150.
Twee stuks Kaiser porselein, model Yokohama. Bestaande uit een vaas en een schaal.
“Corsicaans steegje”. Olieverf op paneel, draagt een onleesbare naam achteraan en gedateerd 1925.
Een bonbonnière van aardewerk gedragen door apen.
Een licht gevlamde marmeren piëdestal.
Twee diverse tabakspotten van Vlaams aardewerk. Eén met opschrift JNP en “Laat ze maar rooken”.
Drie diverse vazen en een kaarsenhouder van Belgisch aardewerk.
‘Bos met rustende man’, olieverf op doek, getekend. Nam deel aan de 15de tentoonstelling Cercle Artistique de Tournai, 1899.
Een polshorloge, model Legacy Z0.1520.003, in bijbehorende doos.
Een bronzen beeldje van een haan, gesigneerd T. Hinod? Eén pootje is gebroken.
Een houten prieeltje, ecru gepatineerd, voor het huisvesten van een heilige.
Een lot porselein en aardewerk waarvan drie diverse Staffordshire honden en een soliflorvaasje (H. 17,5 cm) met twee personages.
Een kleurrijke vaas met vergulde afrondingen. Gemerkt Keraluc.
“Jongen met krant onder lantaarn”. Een art deco beeld van gelakt metaal. Gemerkt J.M. Belgium.
Een gevlamde onyxen piëdestal waarvan de voet uit drie zuilen bestaat.
Een kristallen lampenvoet, blauw in de massa, met kap. Gesigneerd onderaan.
“Paloma Picasso”. Een kristallen vaas, onderaan gemerkt.
Een set van twee ‘Staffordshire’ poedels in porselein, met in hun bekje een mandje met biggetjes.
Een polshorloge, model Durban Sports Watch 2010700, in bijbehorende doos.
Een Japanse bronzen vaas, vermoedelijk Meiji periode.
“De Pijproker”. Olieverf op paneel. Naar de XVIIde eeuw.
5 autominiaturen, presidentiële oldtimer modellen, uit de reeks Atlas Editions.
“Du Cabinet de Mr le Duc de Choiseul”. Een paar gravures op papier. Inscriptie “Ad Van Ostade pinx”.
Een porseleinen jardinière, groen en wit met guirlandes in het decor, gemerkt Villeroy & Boch. Onderaan een grote barst in de voet.
Een eikenhouten piëdestal met gedraaide en gesculpteerde voet.
‘Bubu 1er’, Philippe Starck. Een verzameldoos met vier miniaturen van de iconische kruk. Xo by Starck.
Een porseleinen beeldje van een danseres, onderaan gemerkt Wallendorf.
“Dochter van Jean Baptiste Madou met echtgenoot”. Een paar ingekleurde fotoportretten. Verso opschrift, 19e eeuw.
Een polshorloge, model Limited Edition Yacht Timer Automatic 1210, in bijbehorende doos.
Een Chinese vaas in blauw-wit porselein met krijgers in het decor. Enkele haarlijnscheuren in de bodem.
Een modernistisch werk, vermoedelijk ca. 1963, herkomst onbekend.
Een Chinees porseleinen, zeshoekig meerkleurig vaasje met vlinders, floraal en figuratief decor rondom, 19e eeuw. Mist twee oren.
“Van Kruisafname tot Herrijzenis”. Een lot van 6 etsen op papier.
Een paar gepatineerde en gesculpteerde houten stoelen met gestoffeerde zitting.
Een mahoniehouten en wortelhout gefineerd naaitafeltje met lade en klep. Poten met kruisverbinding in H. Sporen van slijtage.
Een Art-Deco bureaulamp van gietijzer, onderaan onleesbaar gemerkt. De schakelaar dient te worden vervangen.
Een set van twee porseleinen tafellampen, gemerkt Capo Di Monte.
Twee Saksische munten in rood porselein, 1 Mark en 20 Mark, de laatste met vergulde rand. In foedraal.
Een zakhorloge. Kleine schade aan de wijzerplaat.
Een Chinees blauw-wit porseleinen vaas met koperen handvatten en voetje.
‘Stadszicht met Romboutstoren’, ets op papier, getekend buiten de plaat A. Geudens.
Een groot sierstuk gedecoreerd met bloemen en putti van porselein. Italiaans werk.
Een spiegel met gebeeldhouwde kader in notelaar met weelderige kuif.
Een gesculpteerd, gepatineerd houten armstoel met florale gobelin zitting en bijhorend voetbankje.
Een rond gefineerd notenhouten kaarttafeltje met openklapbaar blad, bekleed met vilt en op 4 tapse poten. Met 2 kwartlades en inlegwerk versierd.
Twee Japanse blauw-witte porseleinen bordjes in lotusvorm.
Een comtoise klok met Dinanderie en gepolychromeerde elementen, opschrift op de wijzerplaat Touzé à Carrouge.
“Tropcial vibes”. 3 schilderijen, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een roestvrij stalen herenhorloge, ‘17 jewels’. Handopwindbaar. Gebruiksporen.
Drie Japanse Imari borden.
Een Boeddhistische Thangka, geschilderd op zijde.
Een lot van drie vintage bureau/nachtlampjes in oranje metaal en chrome.
“Stilleven met fruit”. Een schilderij, aquarel op papier. Onderaan gesigneerd en gedateerd 1989.
Een hofdegen met handvat van koper en hout.
Een massief eikenhouten gesculpteerde consoletafel met één lade.
Een Chinees porseleinen theepot, meerkleurig met spelende kinderen in het decor. Onderaan gemerkt.
Een set van twee koperen Syrische parfumflesjes met sporen van polychromie.
Een Japanse Satsuma vaas met floraal decor en met koi vissen binnenin het decor. Onderaan gemerkt.
Een beige lederen portefeuille met verschillende vakverdelingen. Gebruikssporen.
Een verguld bronzen Boeddhabeeldje, Rattanakosin-periode.
‘Indisch tafereel met heilige en koe’, geschilderd op zijde.
Een paar eironde aardewerken vazen met een mandmotief op de buik. Belgisch aardewerk, onderaan gemerkt Arfeu.
“Indonesische Krijgster”. Een schilderij op fluweel doek in gesculpteerd kader.
“Push-up”. Een sculptuur uit één stuk hout gesneden met een sleutelgat. Draagt een monogram onderaan.
Een rechthoekige salontafel in Engelse stijl. Met twee klapblaadjes.
Een lot van twee Congolese maskers: een Mbangi Bidjl en een gazelle masker.
Een Chinese replica van een 16e eeuwse Ming Dynasty terracotta beeld van de god van de weelde Tu Di Kuong.
Een miniatuurtje van een rustend engeltje, achteraan een lakzegelstempel.
Een beige blauwe stoffen zonnebrillenkoker met blauw lederen afwerking. Gebruikssporen. Vintage 1980.