Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een antieke kandelaar van vol messing. Barok.

Een antieke kandelaar van vol messing. Barok.

Un chandelier antique en laiton. Baroque.
Dim. h: 43 cm
SKU: 1212170033.
Categories: Verlichting, XVIIIe eeuw.
Auction day: 12 December 2017 19:00
Catalogue #33
Estimate: € 60 / 80
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #715

    Een messingen sac-a-perles met glazen pendeloques.

    Un sac-à-perles avec pendeloques en verre.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 100
  • #760

    Een eironde lantaarn van geslepen glas.

    Lanterne ovoïde en verre taillé.
    No longer available
    Dim. h: 44 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #572

    Een bronzen luchter met acht lichtpunten, versierd met gebladerte.

    Lustre en bronze à huit lumières, orné de feuillages.
    No longer available
    Dim. h: 96 cm
    Estimate: € 180 / 220
  • #300

    “Windhonden”. Inkt op papier. Frankrijk, vroeg XVIIIe eeuw.

    “Lévriers”. Encre sur papier. France, début XVIIIième siècle.
    No longer available
    Dim. 10,5 x 14,5 cm
    Estimate: € 150 / 180
  • #730

    Een koperen luchter met drie lichtarmen, glazen kapjes en een centrale coupe. Begin XXe eeuw. We voegen er een tweede exemplaar met twee lichtpunten, maar met ontbrekende coupe aan toe.

    Lustre en cuivre à trois bras de lumière, abat-jour en verre et coupe centrale. Début du XXe siècle. Nous ajoutons un deuxième exemplaire à deux bras de lumières dont la coupe manque.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 200
  • #665

    Een messingen luchtertje in de vorm van een wilde kastanjelaar.

    Petit lustre en laiton en forme d’un châtaigner.
    No longer available
    Dim. h: 75 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #685

    Een luchter van metaal met koperkleurig patina, versierd met twaalf aardewerken plaquettes.

    Lustre en métal à patine cuivre, décoré de douze plaquettes en faïence.
    No longer available
    Dim. Ø: 46 cm
    Estimate: € 42 / 50
  • #167

    Een paar bronzen kandelaars in art decostijl met telkens vier lichtpunten, gedragen door een knielende vrouw.

    Une paire de candélabres style art déco a quatre points lumineux, portées par une femme agenouillée.
    No longer available
    Dim. H: 33,5 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #236

    Een eikenhouten buffetkast met twee gemoulureerde deuren en twee laden. Tijdperk Lodewijk XV.

    Un buffet en chêne à deux portes avec moulures et deux tiroirs. Louis XV.
    No longer available
    Dim. b: 153 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #565

    Een zeshoekige hanglantaarn met facetgeslepen glas.

    Une lanterne à suspendre avec du verre taillé en facette.
    No longer available
    Dim. h: 81 cm
    Estimate: € 160 / 200
  • #46

    Een smeedijzeren staande lamp met een messingen plaquette van Sint Joris.

    Un lampadaire en fer forgé et une plaquette en laiton de St George.
    No longer available
    Dim. h: 178 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #392

    Een barokke kerkkandelaar van verzilverd metaal.

    Candélabre d’église baroque en métal argenté.
    No longer available
    Dim. h: 100 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #394

    Een smeedijzeren dubbele kandelaar, gemonteerd als staande lamp.

    Double candélabre en fer forgé monté en lampe.
    No longer available
    Dim. h: 170 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #222

    “Portret van een edelman”. Pastel op papier. Info op verso. XVIIIe eeuw.

    “Portrait d’un gentilhomme”. Pastel sur papier. XVIIIe siècle. Info au verso.
    No longer available
    Dim. 44 x 36 cm
    Estimate: € 200 / 220
  • #184

    Een schemerlamp van verguld brons en albast, gedragen door drie classicistische vrouwen. Op rond bijhorend tafeltje.

    Lampadaire en bronze doré et albâtre porté par trois femmes classiques. Sur sellette ronde assortie.
    No longer available
    Dim. 86 & 58 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #792

    Een kandelaar van gesculpteerd en verguld hout in barokke stijl, gemonteerd als staande lamp.

    Chandelier en bois sculpté et doré de style baroque monté en lampe.
    No longer available
    Dim. h: 144 cm
    Estimate: € 5à / 70
  • #750

    Een hanglamp van brons met een geslepen glazen coupe, versierd met bloemenguirlandes.

    Lampe à suspendre en bronze à coupe en verre taillé décorée de guirlandes de fleurs.
    No longer available
    Dim. h: 43 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #32

    Een luchter van koper en kristal met vijf lichpunten en versierd met pendeloques.

    Un lustre en cuivre et cristal à cinq bras, décoration de pendeloques.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 200
  • #655

    Een messingen luchtertje met zes lichtpunten en versierd met kristallen pendeloques.

    Un lustre en laiton à six points lumineux et pendeloques en cristal.
    No longer available
    Dim. h: 55 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #725

    Een luchtertje met zes lichtpunten en glazen pendeloques.

    Petit lustre à six lumières et aux pendeloques en verre.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 80
  • #445

    Een staande kandelaar van messing met vier lichtpunten en met domper.

    Un candélabre en laiton a quatre points lumineux et mouchoir.
    No longer available
    Dim. h: 132 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #644

    Een grote sac-à-perles van geel koper en kristal.

    Grand sac-à-perles en cuivre jaune et cristal.
    No longer available
    Dim. Ø: 65 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #535

    Een bronzen luchter in Lodewijk XV-stijl met acht lichtpunten.

    Lustre en bronze de style Louis XV à huit bras de lumière.
    No longer available
    Dim. L: 53 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #307

    Een olielamp van wit en groen opaalglas met een meerkleurig en verguld bloemendecor. Gemonteerd op elektriciteit.

    Une lampe à huile en opaline verte et blanche avec un décor fleuri doré. Montée à l'électricité.
    No longer available
    Dim. h: 56 cm
    Estimate: € 50 / 80

Other lots in this auction

  • #733

    Een grote ronde schotel van Imariporselein.

    Un grand plat rond en porcelaine Imari.
    No longer available
    Dim. Ø: 31 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #773

    Een uil van gebeeldhouwd hout als sigarenhouder.

    Un hibou sculpté en bois, porte-cigare.
    No longer available
    Dim. h: 20 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #14

    Een kandelaar van Saksisch porselein met twee pastorale figuren (kleine letsels, H. 24 cm) en twee dito miniatuurvaasjes met een zittende en een staande mopshond (één hersteld aan de rand, H. 8 cm). Beide onderaan gemerkt. Einde XIXde eeuw.

    Un candélabre en porcelaine de Saxe avec deux figures pastorales (quelques dégâts, hauteur 24 cm) et deux petits vases avec en décor un chien assis et un chien debout ( réparations). Portent une marque sous la base. Fin XIXième siècle.
    No longer available
    Estimate: € 50 / 80
  • #618

    Bronzen koro op losse voet versierd met een bloemmotief.

    Un koro en bronze sur pied, décoration de fleurs.
    No longer available
    Dim. H. 20 cm
    Estimate: € 55 / 65
  • #500

    Een lot Aziatisch houtsnijwerk, bestaande uit twee maskertjes en twee wijzen, waarbij één op een paard.

    Un lot d'objets asiatiques en bois sculpté, comprenant deux masques et deux sages, dont un à cheval.
    No longer available
    Estimate: € 40 / 50
  • #530

    Een paar kokervazen van Nanking-aardewerk met een reliëfdecor van draken. Onderaan gemerkt. Begin XXe eeuw.

    Deux vases tubulaires en faïence de Nankin, décor en relief de dragons. Marque sous la base. Début XXième siècle.
    No longer available
    Dim. h: 26 cm
    Estimate: € 50 / 60
  • #80

    Een 18 karaats geel gouden ketting met druppelvormige hanger bezet met een diamant van ± 0,20 ct. en een gele saffier van ± 2 ct.

    Chaîne en or jaune 18 ct et son pendentif en forme de goûte serti d’un diamant de ± 0,20 ct et d’un saphir jaune de ± 2 ct.
    No longer available
    Dim. 5,30 g
    Estimate: € 900 / 1000
  • #144
    Henri Joseph Pauwels
    Period: Haasdonk 1903 - Beveren 1983

    “Hoevezicht in de lente”. Olieverf op doek. Gesigneerd.

    "Vue printanière sur une fermette". Huile sur toile. Signée.
    No longer available
    Dim. 64 x 90 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #76

    Een paar notenhouten wingchairs met roze fluwelen bekleding.

    Deux wingchairs en noyer avec revêtement en velours rose.
    No longer available
    Estimate: € 50 / 80
  • #282
    Tuur de Rijbel
    Period: °1927

    “Bloemenstilleven” Olieverf op paneel. Gesigneerd.

    "Nature morte aux fleurs". Huile sur panneau. Signé.
    No longer available
    Dim. 40x 50 cm
    Estimate: € 90 / 110
  • #456
    Louis Depoortere “Kadjar”

    Een paar karpetten (140 x 74 cm) en een loper (240 x 89 cm). Zuiver scheerwol.

    Deux carpettes (140 x 74 cm) et un couloir (240 x 89 cm). Laine pure.
    No longer available
    Estimate: € 40 / 50
  • #10

    Een lot van dertien verschillende horloges van roestvrij staal.

    Lot de treize montres différentes en acier inoxydable.
    No longer available
    Estimate: € 80 / 120
View all auction items ›

Veiling van 12 & 13 december 2017

De veiling is volledig - 820 loten. .pdf en .xls zijn verkrijgbaar op de downloads pagina.

12 December 2017 19:00
13 December 2017 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 12 December 2017 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More