Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een antieke wandelstok met een hadnvat van gesculpteerd ivoor in de vorm van een hondenkop.
Een antieke wandelstok met een hadnvat van gesculpteerd ivoor in de vorm van een hondenkop.

Een antieke wandelstok met een handvat van gesculpteerd ivoor in de vorm van een hondenkop.

Une canne avec une poignée en ivoire sculptée en tête de chien.
Dim. l: 87 cm
SKU: 1505180500.
Category: XIXe eeuw.
Auction day: 16 May 2018 19:00
Catalogue #500
Estimate: € 150 / 200
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #118

    Een verguld bronzen haardscherm in Lodewijk XVI, versierd met strikken, guirlandes en een wapen met doedelzak en een fakkel.

    Un pare-feu en bronze doré Louis XVI, décoration de noeuds, de guirlandes et une arme et cornemuse ainsi qu’une torche.
    No longer available
    Dim. 75 x 74 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #420

    Een nachtkastje van mahoniehoutfineer met een deurtje onderaan, een compartiment met klapblad in het midden en een lade onder het beige marmeren blad. XIXe eeuw. Schilfer aan het blad.

    Une table de nuit en bois de placage acajou à une porte, un compartiment avec tablette abattante au milieu et un tiroir sous la tablette en marbre beige. XIXième siècle. Eclat.
    No longer available
    Dim. h: 88 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #524

    “Monographie du Palais de Fontainebleau” (2 delen) & “Architecture & décoration au Palais de Fontainebleau”. Prenten van Rodolphe Pfnor en tekst van Champollion-Figeac. Ed. Morel, Parijs, 1863 & Claesen, Luik, 1885.

    “Monographie du Palais de Fontainebleau” (2 parties) & “Architecture & décoration au Palais de Fontainebleau”. Images par Rodolphe Pfnor et texte par Champollion-Figeac. Ed. Morel, Paris, 1863 & Claesen, Liège, 1885.
    No longer available
    Estimate: € 200 / 240
  • #404

    “Rustende herder”. Bruine inkt op papier. Vroeg XIXe eeuw.

    “Berger au repos”. Encre brune sur papier. Début XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. 10 x 14 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #660

    Een ovaal dienblad van mahoniehoutfineer met een ingelegde schelp van fruithout. Op staander. Engeland, XIXe eeuw.

    Un plateau ovale en bois de placage acajou avec une coquille incrustée en bois fruitier. Sur Pied. Angleterre, XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. l: 75 cm
    Estimate: € 180 / 200
  • #598

    Een schouwpendule van zwart marmer met gegraveerde versieringen en details van groen marmer. We voegen er twee gelijkaardig gedecoreerde cassolettes aan toe. Eind XIXe eeuw. Met slinger, maar zonder sleutel.

    Pendule de cheminée en marbre noir aux décoration gravées eet aux détails en marbre vert. Nous ajoutons deux cassolettes assorties. Fin du XIXe siècle. Avec balancier mais sans clé.
    No longer available
    Dim. h: 35 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #252
    J. Steerlinck

    Een architecturaal plan van de kapel ‘Régence de Wilrijk’. Periode Empire. In kader uit de tijd.

    Un plan d’architecte de la chapelle ‘Régence de Wilrijk’. période Empire. Avec encadrement d’époque.
    No longer available
    Dim. 45 x 55 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #580

    Een commode tombeau, gefineerd met meerdere houtsoorten, met bronsbeslag en een roze marmeren blad. XIXe eeuw. Kleine beschadiging aan het blad.

    Une commode tombeau, différents bois de placage, montures en bronze et tablette en marbre rose. XIXième siècle. Petit dégât à la tablette.
    No longer available
    Dim. 87 x 110 x 58 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #595

    Een Louis-Philippe commode van mahoniehoutfineer met drie grote en een kleine lade onder het roze marmeren blad.

    Commode en placage d’acajou ouvrant à trois grands et un petit tiroir. Tablette en marbre rose. France, époque rose.
    No longer available
    Dim. 104 x 120 x 53 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #212

    Een tafel op XIXe eeuwse voet in barokke stijl met een van oorsprong XVIIIe eeuwse supraporta als blad, versierd met motieven in Lodewijk XV-stijl, versierd met XXe eeuwse studieschilderingen.

    Table d’artiste de style Louis XV, la tablette formée par un supra-porta d’époque Louis XV. Sur la tablette des études par différents artistes.
    No longer available
    Dim. 182 x 90 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #217

    Een eikenhouten vitrinekast met drie deuren. XIXe eeuw.

    Vitrine en chêne ouvrant à trois portes. XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. b: 280 cm
    Estimate: € 100 / 180
  • #392

    “De vogels der Nederland”. Herman Schlegel. Drie uitgaven met ingekleurde litho’s van vogels. Dertien prenten werden ingekaderd. Eind XIXe eeuw.

    “Les oiseaux des pays Bas”. Herman Schlegel. Trois éditions contenant des lithographies d’oiseaux. Treize images sont encadrées. Fin XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. 13 x 17 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #566

    Een Napoléon III ééndeursmeubel van gefineerd hout met gebogen panelen, versierd met marquetterie van meerdere houtsoorten en verguld bronsbeslag. Met roze marmeren blad. XIXe eeuw.

    Un meuble Napoléon III à une porte en bois de placage aux panneaux courbés, décoration de marqueterie de différentes sortes de bois et montures en bronze. Tablette en marbre rose.
    No longer available
    Dim. 106 x 114 x 45 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #576

    Een commode van mahoniehoutfineer met vier laden en een wit marmeren blad. XIXe eeuw.

    Une commode en bois de placage d’acajou à quatre tiroirs et une tablette en marbre blanc. XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. b: 106 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #605

    Een mahoniehouten console met wit marmeren blad. Tijdperk Louis Philippe. Letsels.

    Console en acajou sculpté à tablette en marbre blanc. Epoque Louis-Philippe. Dégâts.
    No longer available
    Dim. 92 x 130 x 46 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #793

    Een paar armstoelen van gebeeldhouwd en verguld hout, de bekleding van naaldwerk met een decor van koppels en bloemen. Tijdperk Lodewijk XVI. Zeer sletig.

    Paire de fauteuils en bois doré et sculpté. Recouverts de tapisserie à décors de fleurs et de couples romantiques. Epoque Louis XVI. Usés et en très mauvais état.
    No longer available
    Estimate: € 40 / 60
  • #31
    Lesy - Peellaert, Faubourg du sas-de-Gand

    Een barometer - thermometer van mahoniehoutfineer. Eerste helft XIXe eeuw. Slijtage.

    Baromètre-thermomètre en acajou. Première moitié du XIXe siècle. Usures.
    No longer available
    Dim. 111 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #6

    Een sobere antieke eikenhouten kerkbank zonder leuning.

    Banc d’église ancienne. Sans dossier.
    No longer available
    Dim. b: 195 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #164
    F. A. Philippe (?)

    “Portret van een Markies”. Olieverf op doek. Gesigneerd en op de verso gedateerd 1841. Met kader uit de tijd. Kleine beschadiging.

    “Portrait d’un Marquis”. Huile sur toile. Signée et datée au verso 1841. Avec encadrement d’époque. Petit dégât.
    No longer available
    Dim. 60 x 50 cm
    Estimate: € 250 / 300
  • #606

    Een notenhouten toilettafel met vier laden en twee gedraaide handdoekrekjes aan de zijkanten. Slijtage.

    Coiffeuse en noyer ouvrant à quatre tiroirs et aux côtés munies de deux portes serviettes tournés. Usures.
    No longer available
    Dim. b: 115 cm
    Estimate: € 200 / 220
  • #587
    Chartier F.

    Een schouwpendule van zwart en groen marmer met een geëmailleerde wijzerplaat achter glas. Eind XIXe eeuw. Sleutel en slinger manco.

    Pendule de cheminée en marbre vert et noir à cadran émaillé sous verre. Fin du XIXe siècle. Clé et balancier manquent.
    No longer available
    Dim. h: 39 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #196

    Een vitrinekast van gefineerd mahoniehout in Oostenrijkse Jugendstil. Boven de gevitreerde deur een compartiment met spiegel, getooid met een gallerijtje. Aan weerskanten een paneeldeurtje, versierd met ingelegde motieven van ivoor en fruithout. In de gordel een rechte en twee kwartronde laden, eveneens versierd met inlegwerk, dat doorloopt in het geheel. Eind XIXe eeuw. Herstelling aan de linker achterpoot.

    Vitrine aux étagères en placage d’acajou de style Jugendstil autrichien. Une porte vitrée surmontée d’un miroir avec une galerie et flanquée de deux portes pleines incrustés d’ivoire et de bois fruitier. En ceinture un tiroir droit et deux en quart de rond, également incrustés. Fin du XIXe siècle. Petite restauration au pied arrière à gauche.
    No longer available
    Dim. 183 x 142 x 36 cm
    Estimate: € 2000 / 2400
  • #556

    Een Duitse ééndeursvitrine van notenhoutfineer met vlakken van wortelnoot. Onderaan twee gebogen paneeldeurtjes en op leeuwenpoten. XIXe eeuw.

    Une vitrine allemande à une porte en bois de placage de noyer avec des parties en bois de ronce. En dessous se trouvent deux portes à panneaux courbés sur pieds griffes. XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. 178 x 84 x 37 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #651

    Een paar gelakte stoelen, bekleed met rood fluweel. Laat XIXe eeuw.

    Une paire de chaises laquées avec revêtement en velours rouge. Fin XIXième siècle.
    No longer available
    Estimate: € 80 / 120

Other lots in this auction

  • #720

    Een Engelse wandelstok met degen, de handgreep versierd met sterling zilveren kop. Gedateerd met jaarletter ‘P’ voor 1889.

    Une canne Anglaise avec une épée dont la poignée est décorée d’une tête d’argent. Datée avec une lettre ‘P’ 1889.
    No longer available
    Dim. l: 94 cm
    Estimate: € 200 / 220
  • #656

    Een verlengbare eikenhouten tafel met vier balusterpoten in kruisverbinding. Het blad bekleed met leder in vijf vlakken, bevestigd met klinknagels.

    Une table avec allonges en chêne avec quatre pieds balustre en croix. La tablette est revetue de cuir en cinq parties, cloués.
    No longer available
    Dim. 130 x 93 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #280

    Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct. en twee smaragden van ± 0,10 ct.

    Une chaîne en or jaune 18 ct. avec un pendentif serti de brillants ayant un poids total de +- 0,20 ct et deux émeraudes de +- 0,10 ct.
    No longer available
    Dim. 8,27 g
    Estimate: € 300 / 350
  • #333
    Delft

    Kleine dekselvaas van blauw en wit aardewerk. Kleine herstelling aan de bovenrand.

    Petit vase à couvercle en faïence bleue et blanche. Petite réparation au rebords au dessus.
    No longer available
    Dim. H. 34 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #714

    Een lot van twaalf boeken met betrekking tot kunst.

    Un lot de douze livres en relation avec l’Art.
    No longer available
    Estimate: € 40 / 60
  • #738

    Vier schotels, waarvan één Delftse, een Japanse schotel met twee haarscheuren en twee Imari borden.

    Quatre plats, dont un plat de Delft, un plat japonais avec deux cheveux, et deux assiettes Imari.
    No longer available
    Dim. Ø 35 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #564

    “Abstracte compositie”. Olieverf op doek. Gemonogrammeerd ‘GVV’.

    “Composition abstraite”. Huile sur toile. Porte le monogramme ‘GVV’.
    No longer available
    Dim. 50 x 70 cm
    Estimate: € 220 / 240
  • #497

    Een schaaltje op voet van Chinees porselein met een meerkleurig decor van een vogel en pioenen. Onderaan gemerkt.

    Petit plat sur piédouche en porcelaine de Chine à décor polychrome d’un oiseaux et de pivoines. Marque sous la base.
    No longer available
    Dim. 27 x 23 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #800

    Een gedeeltelijk glasservies, bestaande uit wijnglazen, aperitiefglazen en borrelglaasjes in verschillende modellen. 21 stuks.

    Parite de service à verres comprenant des verres à vin, des verres à apéritif, des gouttes. Différents modèles, 21 pièces.
    No longer available
    Estimate: € 30 / 40
  • #435

    Een grote glazen presse-papier met een rode ‘swirl’.

    Un grand presse papier en verre à tourbillon rouge.
    No longer available
    Dim. h: 11 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #270

    Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en een centrale robijn van ± 1,18 ct.

    Bague en or blanc et jaune 18 ct sertie de diamants ayant un poids total de ± 0,50 ct et d’un rubis central de ± 1,18 ct.
    No longer available
    Dim. 4,13 g
    Estimate: € 1700 / 1900
  • #337

    Een lot postkaarten met zegels. Eerste-dags- en speciale uitgaven. Internationaal. Evenals een album met oude prentkaarten over Kortrijk en een doos et chromo’s, sportfoto’s en F.D.C.’s.

    Un lot de cartes postales et timbres postes. Timbres postes au cachet premier jour et éditions spéciales. International. Un album d’anciennes cartes postales en relation avec la ville de Courtrai et une boîte de chromos, photos de sport et F.D.C.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 120
View all auction items ›

Veiling van 15 & 16 mei 2018

De veiling is volledig - 805 loten in de catalogus. Downloads in .pdf en .xls beschikbaar op de downloads pagina.

15 May 2018 19:00
16 May 2018 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 16 May 2018 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More