Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een barometer van verguld brons, gedragen door Chronos en bovenaan getooid met een engeltje.
Een barometer van verguld brons, gedragen door Chronos en bovenaan getooid met een engeltje.
Een barometer van verguld brons, gedragen door Chronos en bovenaan getooid met een engeltje.

Een Lodewijk XV barometer van verguld brons, gedragen door Chronos en bovenaan getooid met een engeltje.

Baromètre Louis XV en bronze doré porté par Chronos et surmonté d’un angelot.
Dim. h: 84 cm
SKU: 0602180217.
Categories: Brons, Klok.
Auction day: 6 February 2018 19:00
Catalogue #217
Estimate: € 3600 / 3800
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #163

    “De paardenmenner”. Een groep van groengepatineerd brons naar één van de voorstelling ven “Les chevaux de Marly” van Coustou.

    “Le dompteur de cheval”. Groupe en bronze à patine verte d’après “les chevaux de Marly” par Coustou.
    No longer available
    Dim. h: 62 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #239

    Een driedelig klokstel, bestaande uit een pendule en twee casolettes van roze marmer en versierd met bronsbeslag. Tijdperk art deco.

    Garniture de cheminée comprenant une pendule et deux cassolettes en marbre rose aux montures de bronze. Epoque Art Déco.
    No longer available
    Dim. h: 36 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #641

    Een schouwpendule van verguld brons in Lodewijk XV-stijl.

    Une pendule de cheminée en bronze, style Louis XV.
    No longer available
    Estimate: € 200 / 260
  • #577

    Een beeldje van een godheid met een mand en bloemen. Onderaan gemerkt en met symbool. Chinees werk, eerste helft XXste eeuw. Op een houten sokkeltje.

    Une statue représentant une divinité avec un paniers et des fleurs. Marque à la base, symbole. Oeuvre chinoise, première partie XXième siècle. Sur socle en bois.
    No longer available
    Dim. H. 22 cm
    Estimate: € 240 / 300
  • #990
    Lafuente

    Een geelkoperen wandklok in barokke stijl.

    Horloge murale en cuivre jaune de style baroque.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 200
  • #253

    Een hondje en een duif van bruingepatineerd brons. Japans werk.

    Petit chien et pigeon en bronze à patine brune. Travail japonais.
    No longer available
    Dim. h: 14 & 8 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #207

    Een driedelig Lodewijk XVI klokstel van verguld en donkergepatineerd brons en wit marmer. De pendule versierd met bloemenguirlandes en getooid met een cupido. De kandelaars met drie lichtpunten in de vorm van rozen en gedragen door engeltjes.

    Garniture de cheminée Louis XVI en bronze doré et patiné et marbre blanc. Pendule décorée de guirlandes de fleurs et surmontée d’un Cupidon. Les candélabres à trois lumières en forme de roses et portés par des angelots.
    No longer available
    Dim. h: 52 cm
    Estimate: € 3800 / 4200
  • #1005
    Hilaire à Stenay

    Een eikenhouten staande klok. Het werk met gedreven geel koper en geëmailleerde wijzerplaat. Eind XIXe eeuw.

    Horloge de vestibule en chêne. Le mouvement en cuivre jaune repoussé et à cadran émaillé. Fin du XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 250 cm
    Estimate: € 200 / 400
  • #933

    Bronzen tazza met gedreven barokdecor. Gedateerd 1864-1889. Met marmeren voet.

    Tazza en bronze en relief, date 1864-1889. Basse en marbre.
    No longer available
    Dim. H/ 23 cm
    Estimate: € 160 / 180
  • #809
    Giles De Beefe

    Een staande klok in gesculpteerde houten kast met koperen uurwerk met tinnen versieringen.

    Horloge de vestibule en bois sculpté. Mouvement en laiton, cadran aux motifs en étain.
    No longer available
    Dim. 265 x 50 cm
    Estimate: € 240 / 360
  • #1081

    Een inktstel van verguld brons. Recipiënten manco.

    Un ensemble d’écriture en bronze doré. Il manque un récipient.
    No longer available
    Dim. b: 30 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #344

    Een kolompendule in Napoleon III-stijl met vier getorste zuiltjes en met inlegwerk van messing en paarlemoer. XIXe eeuw.

    Pendule à colonnes Napoléon III portée par quatre colonnettes torsadées. Base et coiffe incrusté de laiton et de nacre. XIXe siècle.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 220
  • #519
    Chromachron

    Een wandklok in arduinen lijst naar een ontwerp van Tian Harlan. Enkele krassen.

    Pendule murale encadrée de pierre de taille d’après un design de Tian Harlan. Quelques griffes.
    No longer available
    Dim. 40 x 33 cm
    Estimate: € 100 / 140
  • #1013

    Een bronzen luciferhouder in de vorm van een meerman en een dubbele aquamanille.

    Un porte-allumettes en forme de homme-poisson et un double aquamanile.
    No longer available
    Estimate: € 50 / 80
  • #211
    Adolphe Mougin

    Een Napoleon III pendule in Lodewijk XV-stijl in Boulemarketterie, rijkelijk versierd met bronsbeslag. Onder de wijzerplaat een putto met bloemenmand en bovenaan getooid met een bazuinspelende engel. Omstreeks 1880. Merk op het uurwerk.

    Pendule Napoléon III en marqueterie de Boulle richement décorée de bronzes dorés de style Louis XV. Vers le bas un putto au panier de fleurs, vers le haut un ange jouant la busine. Vers 1880. Marque sur le mouvement.
    No longer available
    Dim. h: 75 cm
    Estimate: € 800 / 1200
  • #804

    Een staande klok in rijkelijk gesculpteerd eikenhouten kast. Het messingen werk met Westminster slagwerk en met maanstanden. Omstreeks 1900.

    Horloge de vestibule en chêne richement sculpté. Important mouvement en laiton à sonnette Westminster et avec positions de la lune. Vers 1900.
    No longer available
    Dim. h: 249 cm
    Estimate: € 400 / 500
  • #973

    Een albasten asbak, versierd met twee bronzen olifantjes.

    Un cendrier en albâtre, décoration de deux éléphants.
    No longer available
    Dim. l: 16 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #941

    Een barometer en een wandklok van bruingepatineerd tin, rijkelijk versierd met resp. engelen en kindjes.

    Un baromètre et une horloge murale en étain patiné brun, avec décoration d’anges et d’enfants;
    No longer available
    Estimate: € 120 / 180
  • #557

    Een beeldje van een godheid met een pijp. Onderaan gemerkt en met symbool. Chinees werk, eerste helft XXste eeuw. Op een houten sokkeltje.

    Une statue représentant une divinité avec une pipe. Marque à la base, symbole. Oeuvre chinoise, première partie XXième siècle. Sur un socle en bois .
    No longer available
    Dim. H. 18,5 cm
    Estimate: € 180 / 220
  • #1086

    Staande klok met messingen werk en geel koperen wijzerplaat. In een eikenhouten kast gebeeldhouwd in Lodewijk XV-stijl. Jaren dertig.

    Horloge de vestibule au mouvement en laiton et au cadran en cuivre jaune. Meuble en chêne sculpté de style Louis XV. Années 30.
    No longer available
    Dim. 231 x 55 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #921

    Een windhond van goudgepatineerd brons op een rood marmeren voetstuk. Slijtage aan het patina. Omstreeks 1900. Eén pootje van het voetstuk opnieuw te bevestigen.

    Un lévrier en bronze patiné sur socle en marbre rouge. Usures à la platine. Vers 1900. Un pied doit être rattaché.
    No longer available
    Dim. l: 22 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #203
    Ernest Justin Ferrand
    Period: 1846 - 1932

    “De harpoenvisser”. Een beeld van bruingepatineerd brons. Gesigneerd.

    “Le pêcheur au harpon”. Sculpture en bronze à patine brune. Signée.
    No longer available
    Dim. h: 117 cm
    Estimate: € 2000 / 2400
  • #183

    Een paar bronzen boekensteunen met leeuwinnen.

    Paire de serre-livres en bronze représentant des lionnes.
    No longer available
    Dim. h: 22 cm
    Estimate: € 260 / 280
  • #955

    Een bronzen luchter in Régencestijl met kristallen pendeloques.

    Lustre en bronze de style Régence aux pendeloques en cristal.
    No longer available
    Estimate: € 650 / 700

Other lots in this auction

  • #295

    Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct.

    Bague en or blanc 18 ct sertie de brillants ayant un poids total de ± 0,80 ct.
    No longer available
    Dim. 4,55 g
    Estimate: € 750 / 850
  • #875

    Een rond bijzettafeltje met vier gecanneleerde poten en een marmeren blad.

    Une petite table ronde avec quatre pieds cannelés et tablette en marbre.
    No longer available
    Dim. 64 x Ø 60 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #812
    M.I. Hummel

    Een lot van vier beeldjes van meerkleurig porselein. Gesigneerd.

    Lot de quatre statuettes en porcelaine polychrome. Signées.
    No longer available
    Dim. h: 8,5 - 12 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #842

    Een spiegel in verguld houten lijst in barokke stijl.

    Un miroir avec encadrement en bois doré, style Baroque.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 80
  • #126

    Een eikenhouten buffetkast met twee deuren onder twee laden in doucine.

    Un buffet en chêne à deux portes en dessous des tiroirs, en doucine.
    No longer available
    Dim. b: 146 cm
    Estimate: € 100 / 180
  • #190
    Delheid

    Twaalf zilveren vorken en twaalf zilveren lepels, gemerkt en met gehaltekeur 800‰ (1563 g), evenals zes messen met zilveren heften met hetzelfde merk.

    Douze fourchettes et douze cuillères en argent avec poinçon d’orfèvre et 800‰ (1563 g). Ainsi que six couteaux aux manches en argent du même orfèvre.
    No longer available
    Estimate: € 500 / 700
  • #137

    Meer dan zeventig bronzen, koperen en andere gedenkpenningen, plaquettes, medailles, scapulieren enz. uit de XIXde een XXste eeuw. O.m. Koningshuis, Olympiade, Verenigingen, Steden, Oudstrijders enz.

    Plus de 70 plaquettes, médailles, scapulaires etc. des XIXe et XXe siècles en bronze, en cuivre etc. Dont Maison Royale, Olympiade, Associations, Vétérans de la Guerre etc.
    No longer available
    Estimate: € 220 / 300
  • #499
    Luk de Caluwé
    Period: °1943

    “Lachende man”. Olieverf op doek. Gesigneerd.

    “Homme riant”. Huile sur toile. Signée.
    No longer available
    Dim. 80 x 69 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #122
    J. Becker

    Een paar ovale kinderportretten. Pastel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1889.

    Paire de portraits d’enfants ovales. Pastel sur papier. Signé et daté 1889.
    No longer available
    Dim. 48 x 38 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #269

    Een gesculpteerde schouwspiegel, versierd met een wiel in de kuif.

    Un trumeau avec décoration d’une roue centrale.
    No longer available
    Dim. h: 154 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #622

    “Naakt in interieur”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening: Sierk Schröder.

    ”Nu dans un intérieur.” Huile sur toile. Porte une signature: Sierk Schröder.
    No longer available
    Dim. 38 x 28 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #426

    Een grote en een kleine piëdestal van gesculpteerd tropisch hout, versierd met leeuwenkoppen en met roze marmeren blad.

    Un grand et un petit piédestal en bois exotique sculpté décorés de têtes de lions et à tablettes en marbre rose.
    No longer available
    Dim. 38 x 57 Ø 41 & 67 cm
    Estimate: € 60 / 80
View all auction items ›

Veiling van 6, 7 & 8 Februari 2018

Deze veiling is volledig - 1105 loten in de catalogus. Downloads verkrijgbaar in .xls en .pdf

6 February 2018 19:00
7 February 2018 19:00
8 February 2018 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 6 February 2018 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More