Deze veiling is volledig – 1105 loten in de catalogus.
Downloads verkrijgbaar in .xls en .pdf
Filed Under: Art & Antiques auctions
Deze veiling is volledig – 1105 loten in de catalogus.
Downloads verkrijgbaar in .xls en .pdf
Een schotel van meerkleurig porselein met een handgeschilderd bloemendecor en met twee duiven op een bloementak in hoogreliëf.
Serie van 17 roompotjes van geribbeld wit porselein versierd met vergulde randen. Charles Pillivuyt, onderaan gemerkt.
Een lot van twaalf aardewerken tegels met verschillende decors. Delft, XVIIIe en XIXe eeuw. Beschadigingen.
Accordeonist van polychroom porselein. Achteraan merk van Rudolstadt.
Een vergulde vulpen en roller pen.
Een eikenhouten bijzettafeltje in Regencestijl met tussenblad.
Een lot XIXe eeuws Brussels porselein, bestaande uit een dienblad, een kandelaar, een pot zonder deksel, een voetstuk en een merkwaardig inktstel. Diverse beschadigingen.
Twee licht verschillende siervazen van meerkleurig en verguld Parijs’ porselein met handgeschilderde decors van romantische koppels. Restauraties en slijtage. XIXe eeuw.
“Personages in de straat.” Een oude gravure. Gesigneerd binnen de plaat.
Een roestvrij stalen dameshorloge.
Twee kleine goudweegschaaltjes, eentje van wit metaal en eentje van messing. Met celluloid schaaltjes.
Twee groene drijvers van mondgeblazen glas.
Een kolompendule van zwart perenhout met vergulde koperen details. Wit geëmailleerde wijzerplaat. Tijdperk Napoléon III (kleine letsel, losse basis).
‘Jong meisje”. Olieverf op doek.
Negen verschillende camees waaronder één gemonteerd als broche.
Een klein kuipzeteltje van witgelakt hout.
Een oude glazen stolp met houten sokkel.
Zakpistool van messing met twee lopen naast elkaar. Penvuur, hanen vervangen, kolf vervangen. Onklaar.
“Landschap met hooimijt”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1909.
Een lot zilveren juwelen waaronder 15 ringen, 14 armbanden en halssnoeren.
Een draagbaar inktstelletje met pen en inktpot. Het etui in de vorm van een theaterkijker.
Een paar oude ingekleurde Franse prenten.
Twee paar hoornvaasjes van meerkleurig en verguld Brussels porselein. Eén met kleine schilfer.
“Duinenzicht”. Olieverf op paneel. Onduidelijk gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring met bijpassende hanger bezet met koraal.
Een eikenhouten nachtkastje met een lade, een deurtje en een wit marmeren blad.
Drie beeldjes van meerkleurig porselein, bestaande uit een koppel met druiven, een meisje en een jongeman. De laatste met beschadiging.
“Den Wech des Eewich Levens”. P. Gerardus Zoes. Met etsen van Boëtius A. Bolsvert. Ed. Hendrick Aertssens. Antwerpen, 1623. Enkele gravures uitgesneden en voorkaft manco.
“Zeezicht.” Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een halssnoer met verscheidene rijen koraal en versierd met olifantjes van gesculpteerd ivoor.
Een lot hondjes van Stafforshire aardewerk, bestaande uit twee grote en twee kleine. Eén grote met barsten.
“Applaudisserende man met kraag.” Olieverf op paneel. Gemonogrammeerd ‘C.B.’
Een rechthoekig messingen tafelklokje met geslepen glas. Begin XXste eeuw.
“Insulae Indiae Orientalis Praecipuae”. Een oude landkaart van Zuid-Oost Azië. Met de hand ingekleurd.
Vier verschillende slavenarmbanden van ivoor. Eerste helft XXe eeuw.
Een grenenhouten nachtkastje met een deur onder een lade.
Twee poedels van meerkleurig Oostenrijks aardewerk.
Een lot van zes verschillende borden van Straatsburgs aardewerk. XIXe en XXe eeuw. Randschilfers en enkele haarscheuren.
“Adam en Eva in de Tuin van Eden”. Een kantwerk in omlijsting.
Vier verschillende halssnoeren en een hanger van gesculpteerd ivoor. Afrikaans werk, begin XXste eeuw.
Een lot steengoed, bestaande uit een grote en een kleine tabakspot en een schenkkan.
Een lot grafiek:- “Flying cloud”. Een Engelse prent.- “Baasrode veer”. Lithografie. Genummerd 39/100.- Guy Stas. “Dorpsplein Kortrijk - Dutsel”. Gesigneerd en genummerd 18/50.- Jelle. “Catharina van Alexandrië”. Gesigneerd en genummerd 18/30.
Een asbak van geslepen kleurloos kristal. Met stamper. Gemerkt.
“Zicht op Vorselaar”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1973.
Een paar 18 karaats witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,14 ct. en twee South Sea parels van 9,1 mm.
Een wollen Kelim.
Een fopkan van Saksisch porselein, versierd met bloemen en met een tekst op blauwe achtergrond. Omstreeks 1900.
Een oude verrekijker en een kleine theaterkijker in mauve etui met spiegeltje. De laatste uit 1936 en gemerkt “Theatis”.
“Le Vainquer”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een solitair van ± 0,50 ct. (letsel).
Twee koperen beeldjes op zuiltjes. Het ene stelt de buste van een jonge Koningin Elisabeth van België voor, het andere is een mandolinespelende clown.
“Kathedraal - Oude gevels - Antwerpen”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 56/100 buiten de plaat.
Een klein waterfonteintje van meerkleurig porselein met een bloemenmotief.
“Le Berger”. Een lithografie. Gesigneerd in de plaat.
Een 18 karaats wit gouden armband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
Een paar armstoelen van witgelakt hout, bekleed met blauw fluweel, in Lodewijk XVI-stijl.
Een klein dekselvaasje met een handgeschilderd decor. Frans werk.
Een vaas van geslepen Boheems kristal, blauw gekleurd in de massa.
“Bamberka, List 2 Poznania II”. Aquatint. Buiten de plaat gesigneerd en gedateerd 2000.
Verzilverd metalen theepot in George I-stijl. Onderaan gemerkt. Sheffield, omstreeks 1918.
Vaas van bakeliet. Tijdperk art deco.
“Domein Bokrijk.” Ets, genummered 10/60, gesigneerd buiten de plaat.
“Acrobat bank”. Een spaarpot van gepolychromeerd gietijzer.
“Boerin en kind in de velden”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,24 ct. en twee saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct.
Een houten klasseermeubel met roldeur. Eerste helft XXe eeuw.
Een kleine kandelaar van cloisonné op geel koper en albast.
Een paar vazen van opaalglas met een handgeschilderd decor. Omstreeks 1900.
“Hooioppers”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met twee diamantjes en een saffier van ± 0,20 ct.
Een art deco tafelklokje van wortelhout, ivoor en been. Gemerkt op de witgeëmailleerde wijzerplaat Hainz, Prague. Messingen werk gemerkt Lenzkirch A.G.
“Schrijver met adelaar”. Een naaldwerk op zijde. Medio XIXe eeuw.
Een ovale houten plaquette met het profiel van Josef Jiri Strossmayer (o.m. Bisschop van Bosnië en Syrmië en Kroatisch politiek voorman, geboren in Osijek, voormalig Slavonië, 1815) in reliëf.
“Gesprek aan de haard”. Olieverf op doek. Onduidelijk gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,05 ct. en twee smaragden met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
Een wandtapijt met een jachtscène.
Vier boeken: Titus Livius. “Historiam ab Urbez Condita Tomus Terius”. Ed. Daniel Elsevier, Amsterdam 1678. In-8vo, lederen band. En drie andere.
Een kleine pendule in Lodewijk XVi-stijl van notenhout en koper. Ronde kast gedragen door vier bokkenpootjes. Einde XIXde eeuw.
“Heidezicht”. Olieverf op doek. Restant van een signatuur links onderaan. XIXe eeuw.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct. en een Colombiaanse smaragd van ± 2 ct.
Een sierschaaltje, pollepel en slabestek van verzilverd metaal.
“De Kerk van Velzele”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Sierhouten wandelstok met everzwijnstand als handvat.
“Jongensportret”. Olieverf op doek. Verscheidene restauraties. Omstreeks 1830.
Een 18 karaats wit en geel gouden bloemvormige ring met bijpassende hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct. en robijnen met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct.
Een bijzettafeltje in Lodewijk XVI-stijl. Marmer gebroken.
Een regulateurklok met een leeuwenkopje in het opzet.
Een lot van vier Hemiksemse tegels met blauw en witte decors.
“Vrouw in een interieur”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats gouden en roestvrij stalen horloge met lederen polsband.
Drie diverse waaiers, één met zwarte kant (schade), twee van ivoor. Evenals een parasol met zwarte kant en zijde. Omstreeks 1900.
“Veenzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Lodovico Domenichi e.a. “Vite di Plutarco cheroneo de gli huomini illustri greci et romani”. Ed. Felice Valgrisio, Venetia 1582. Twee delen in twee banden. Kartonnen banden met lederen ruggen, slijtage. Begin van ieder hoofdstuk mooi verlucht. Sommige pagina’s wat vlekkerig, maar blokken in goede staat.
“Slaapkamerinterieur.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Twee verschillende 18 karaats geel gouden hangers bezet met briljant en een parel. We voegen er een 18 karaats geel gouden ring bezet met briljant en een robijn aan toe.
Een ronde mahoniehouten tafel.
Vier ingelijste tegels van Delfts aardewerk, waarvan drie mangaankleurige en één blauwe en witte. Diverse letsels.
Houten console ondersteund door een barokke engel.
“Rivierlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lotje zilveren voorwerpen, bestaande uit zes cocktailvorkjes, een strooilepel, twee tangetjes en een taartschep. Grotendeels Duitse keuren. 800‰.
“Moeder met kind”. Een beeld van wit composiet. Genummerd.
“Oude hoeve te Schelle”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een toiletstel van gegraveerd zilver 835 ‰. Waaronder twee borstels een kam en een handspiegel.
“Man met kinderen in een interieur”. Een kleurenets. Gesigneerd buiten de plaat.
Een paar 18 karaats witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,33 ct. en twee grijze Tahitiparels van 10,6 mm.
Een verlengbare ovale tafel van eikenhout met gecanneleerde poten.
Verzilverd metalen koffie-en theeservies van Sheffield pleet. Koffie-en theepot, melk-en suikerpot en dienblad met galerij. Onderaan gemerkt EPNS.
“Letters on the Elements of Botany”. Jean-Jacques Rousseau, vertaling Thomas Martyn. 6de Ed. J. White, London 1799. Volledige uitgave in-8to, voor-en achterflap in rood met goudopdruk met wapenschild, rug vervangen door linnen. Boek zelf in goede staat, met de 38 platen met de hand ingekleurd en de uitvouwpagina bij pagina 108 in goede staat.
“Open raam” Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats platina hanger bezet met diamantjes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct. en onyx.
Een messingen console in Lodewijk XIV-stijl, gedragen door een Bacchus met cimbalen. Omstreeks 1900.
Twee schilderijen.“Straatje in Lier”. Olieverf op gemaroufleerd doek (29 x 19 cm). Gesigneerd. “Heidelandschap”. Olieverf op doek (18 x 24 cm). Gesigneerd.
Projector van plaatijzer met films en toebehoren. In oorspronkelijke doos. Gemerkt G.B.N. Bavaria.
Een paar heidezichten, olieverf op doek. Beide gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met witte en zwarte diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Een houten buffetkast met twee deuren onder twee laden.
Een sabel met gedamasseerd lemmet en messingen kling en greep. Evenals een ijzeren rapier en een wandelstok met handvat van gedreven verzilverd koper.
Een grote cassolette met deksel van meerkleurig aardewerk, versierd met saterhoofden. Eind XIXe eeuw.
“Uitgestrekt avondlandschap met vissers bij een riviertje”. Olieverf op doek. Gemonogrammeerd I.W. XIXde eeuw.
Een paar 18 karaats wit en geel gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct. en saffier cabochons met een gezamenlijk gewicht van ± 10 ct.
Lot van vijf schelpen en een koraal.
Een paar ovale kinderportretten. Pastel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1889.
Een lopende panter van donkergepatineerd brons op een zwart marmeren sokkel.
“Royerssluis met zicht op het Noordkasteel.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een centrale druppelvormige saffier van ± 0,60 ct. en briljanten waarvan vier in markies geslepen met een gezamenlijk gewicht van ± 2 ct.
Een eikenhouten buffetkast met twee deuren onder twee laden in doucine.
Een poluchrome houten Heilige met vissen.
“Musicerende Sater”. Een beeld van bruingepatineerd brons naar het origineel toegeschreven aan Praxiteles.
“Bloemenverkoopsters op de kade”. Olieverf op doek. Modern atelierwerk naar de XIXe eeuw.
Een 18 karaats wit gouden schakelarmband bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 3 ct.
Een romantisch tafereel in biscuit, Italiaans werk. Gemerkt. Letsel en restauratie aan de handen.
“Hoeve bij de rivier.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Joannes Ludovicus Schönleben. “Horae Subsecivae Dominicales...”. Ed. Melchior Haan, Salisburg 1676. Frontispice door Ludovic de Clercq en Joan Van Berg in goede staat, zoals het portret van Joann Ludovicus Schönleben door de laatste. Perkamenten band met goudopdruk in behoorlijke staat, rug verkleurd.
“Visser bij maanlicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een centrale diamant van ± 0,80 ct. en diamanten en baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct.
“Jachtscène”. Een wandkleed uit de XIXe eeuw. We voegen er een detail van een tapisserie uit de XVIIe eeuw aan toe.
Meer dan zeventig bronzen, koperen en andere gedenkpenningen, plaquettes, medailles, scapulieren enz. uit de XIXde een XXste eeuw. O.m. Koningshuis, Olympiade, Verenigingen, Steden, Oudstrijders enz.
“Les muses”. Ed. Erasme. 15-delige reeks kunstboeken.
“Jachtstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct.
Twee antieke parasols van wit en zwart kant.
“De houtsprokkelaarster”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een servies van coupes van kleurloos kristal in vier verschillende afmetingen. 43 stuks. Gemerkt. We voegen er dertien ongemerkte kristallen likeurglaasjes aan toe.
“Winters weidezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct.
Een eikenhouten buffetkast met twee gemoulureerde deuren en twee laden. Tijdperk Lodewijk XV.
Barok Madonnabeeld van notenhout.
‘Liggende vos’. Een polychroom geglazuurd aardewerken beeld. Gesigneerd M. Guiraud-Rivière.
Een paar schilderijen: “Antwerpen vanaf Linkeroever.” en “Dreef.” Olieverf op doek, op board. Beide gesigneerd.
Twaalf zilveren oestervorken (263 g), Franse keuren, 2de gehalte. Evenals 11 vorken en 12 lepels met een frivool gegraveerd bloemenmotief, Belgische keuren, en zes gebakvorkjes en-mesjes met een gedreven rococoguirlande, gekeurd 800‰ en met merk L.V.
Een Christusbeeld van meerkleurig en verguld Brussels porselein onder stolp en twee olielampen van wit en verguld opaalglas.
“Zelfportret”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lederen handtas met beschermhoes.
“Zicht op een plattelandsdorp”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct. en een citrine van ± 6 ct.
Lodewijk XVI commode van gefineerd notenhout op leunhoogte. Vier grote laden, tapse poten. Vroeg XIXde eeuw.
Een houten naaidoos. Fijn gesculpteerd exotisch hout en been. Indië, einde XIXde eeuw.
Een bronzen neushoorn.
“Don Quichote”. Een zeefdruk op zijde, gesigneerd S. Dali. Certificaat op de achterzijde.
Een 18 karaats wit gouden schakelarmband bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct. en citrine met een gezamenlijk gewicht van ± 10 ct.
Twee cachepots van Sèvresporselein met een meerkleurig decor van personages en bloemen in vergulde uitsparingen en op kobaltblauwe fond. Met verguld koperen montuur en voet. Onderaan gemerkt. Einde XIXde eeuw.
“Nachtelijk hoevezicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“De paardenmenner”. Een groep van groengepatineerd brons naar één van de voorstelling ven “Les chevaux de Marly” van Coustou.
“Watermolen aan een bergrivier”. Olieverf op doek. Gesigneerd.,
Een halssnoer met diverse halfedelstenen, zoetwaterparels en met slot en details van 18 karaat geel goud.
Een mahoniehouten bureau in Engelse stijl met twee klapbladen en een vachetteleren blad. Met bijpassende armstoel.
Vijf diverse tegels van polychroom aardewerk. Perzië, XIXde eeuw. Eén herstelling, enkele kleine letsels.
“Zittend naakt”. Een terracotta beeldje, gesigneerd.
“Dulcinée”. Een zeefdruk op zijde gesigneerd S. Dali. Certificaat op de achterzijde.
Een 18 karaats wit gouden slavenarmband vooraan bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,30 ct.
Een gestileerde bronzen olifant op een zwart marmeren sokkel.
“Oude man met baard”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘85. Antwerpse school, leerling van Karel Verlat.
Een paar kandelaars van bruingepatineerd brons in de vorm van zittende olifanten met een bloem.
“Het Kasteel van Laarne”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1943.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een centrale briljant van ± 1,23 ct. en met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,65 ct. Met HRD-certificaat.
Een Duitse tweedeurskast van gesculpteerd eikenhout. Einde XVIIIe eeuw.
Een dashond van brons met donker patina.
Een tafelpendule van zwart perenhout en vergulde koperen details. Witte wijzerplaat op gegraveerd geel koper. Mechanisme met twee bellen en twee hamerende indianen.
“Portret van een dame”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1921.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,90 ct. en een peervormige smaragd van ± 2,35 ct.
“Narcissus”. Bronzen beeld met marmeren sokkel naar het origineel uit Pompeï.
“Stilleven met rozen en fruit”. Aquarel. Draagt een handtekening.
Een paar bronzen boekensteunen met leeuwinnen.
Twee schilderijen. “Hoeves bij de rivier”. Olieverf op doek. Belgische school omstreeks 1900. Eén kleine herstelling.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een centrale smaragd van ± 3 ct. en briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,40 ct.
Een eikenhouten garderobe met twee gesculpteerde deuren in Régencestijl. Omstreeks 1800.
“Panter”. Een beeld van donkergepatineerd brons naar een werk van René Paris.
Een aluminium schaalmodel van een vroege racewagen.
“Bergrivier”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Twaalf zilveren vorken en twaalf zilveren lepels, gemerkt en met gehaltekeur 800‰ (1563 g), evenals zes messen met zilveren heften met hetzelfde merk.
‘Meisje met duifjes’. Een bronzen beeld, gesigneerd.
“Vlaams winterlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Sint-Jozef en brandende toorts”. Beeldhouwwerk in eikenhout. Retabelonderdeel uit de XVIde eeuw.
‘Marine’ . Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en geel gouden broche bezet met diamant oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct. twee parels en een grote barnsteen.
“Familie”. Gebeeldhouwd lindenhout.
Een Lodewijk XVI pendule van vuurverguld brons en wit marmer. Het uurwerk gedragen door twee engeltjes op rammen en bovenaan getooid met een drinkend naakt.
Een paar barokke engeltjes. XVIIIde eeuw.
Een drieluik in zwarte neo-barokke lijst. Olieverf op paneel. Het middenpaneel (31 x 23 cm) “La Grande Sainte Famille de François Ier” naar Raphael. De buitenpanelen (31 x 11 cm) met links een kerkvoogd en een heilige en rechts de H. Catharina en een andere heilige. De binnenpanelen (31 x 11 cm) met links een mannelijke en rechts een vrouwelijke heilige. Achteraan een handgeschreven en vergane tekst getiteld “Tryptique sur bois”. Het grootste en het paneel met de H. Catharina gesigneerd en gedat(..)
Een uitgebreid zilveren bestek voor twaalf personen in art decostijl en in ménagère. Twee mokkalepeltjes en enkele serveerbestekken manco. Deze laatsten zijn wel bijgevoegd in twee etuis. 800‰.
‘Mignon’. Een bronzen beeld, gesigneerd.
“Koeien en schapen in de wei”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“De harpoenvisser”. Een beeld van bruingepatineerd brons. Gesigneerd.
“Koeien en schapen in de wei”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een centrale diamant van ± 0,80 ct. en diamant in princess geslepen met een gezamenlijk gewicht van ± 1,20 ct.
Een verlengbare rechthoekige tafel van eikenhout met gedraaide balusterpoten. We voegen er zes gesculpteerd notenhouten stoelen in gelijkaardige stijl aan toe.
Een driedelig Lodewijk XVI klokstel van verguld en donkergepatineerd brons en wit marmer. De pendule versierd met bloemenguirlandes en getooid met een cupido. De kandelaars met drie lichtpunten in de vorm van rozen en gedragen door engeltjes.
Een vierdelig koffie- en theestel, versierd met getorste ribben en met ivoren handvatten. Gemerkt van Delheid. 835‰.
“Kerkinterieur”. Olieverf op paneel achter glas. Vlaamse school, XIXe eeuw.
“De tien satanische geboden”. Een reeks van tien zilveren plaquettes in twee plexiglazen lijsten met ontwerpen en signatuur van Salvador Dali, uitgegeven door de Diners Club in 1980. 999,9‰, 450 gram/stuk. Met certificaten.
Een Napoleon III pendule in Lodewijk XV-stijl in Boulemarketterie, rijkelijk versierd met bronsbeslag. Onder de wijzerplaat een putto met bloemenmand en bovenaan getooid met een bazuinspelende engel. Omstreeks 1880. Merk op het uurwerk.
“Hoeve bij het water”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lot zilver, bestaande uit twee sauskommen, een ronde en een ovale schaal en een schotel. Merken van Wolfers en Delheid.
“Conversatie op het veld”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,14 ct. en twee Zuidzee parels van 10,8 mm.
Een eikenhouten vitrine met twee beglaasde en twee paneeldeuren en twee laden. Lodewijk XV-stijl.
Een Lodewijk XV barometer van verguld brons, gedragen door Chronos en bovenaan getooid met een engeltje.
“Bacchus als kind met een Bacchante en een schaap”. Bronzen groep met bruin patina op zwarte marmeren sokkel.
“La vie des peintres Flamands, Allemands et Hollandais”. J. B. Descamps. Delen I t.e.m. IV. 1743 - 1764.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct.
Een paar cassolettes van onyx en verguld brons met mooie bloemenguirlandes op de buik. Met losse deksels. Omstreeks 1900.
“Historisch album der Stad Antwerpen”. Verzameling van 41 gezichten en gedenktekens van vroegere tijden. Naar de natuur getekend en in koper gesneden door J. Linnig en met historische aantekeningen door F.H. Mertens, stadsbibliothecaris. 1868. Franstalige versie, gesigneerd door Linnig.
Schemerlamp gedragen door een vrouwenfiguur, genaamd Thaïs. Gesigneerd Puyt. Met glazen kap en gemonteerd op elektriciteit. H. 61,5 cm (zonder lampekap).
“Historisch album der Stad Antwerpen”. Verzameling van 41 gezichten en gedenkteekens van vroegere tijden. Naar de natuur geteekend en in koper gesneden door J. Linnig en met historische aanteekeningen door J. H. Mertens, stadsbibliothecaris”. Ed. Dujardin-Van der Avoort, 1868. Gerestaureerd.
Een paar 18 karaats gerhodineerde wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct. en granaat met een gezamenlijk gewicht van ± 13 ct.
Een eikenhouten buffetkast met vier laden en vier paneeldeuren. Régencestijl.
Een paar cassolettes van marmer en gepatineerd brons. Deksel en oren vormen een gestileerde fontein. Op de schouder een mooie gestileerde bloemenfries. Art deco, omstreeks 1930.
Een handtas van bruin en blauw leder. Gemerkt.
“Zicht op de M‘Pozorivier in Congo”. Gesigneerd en gedateerd 7/1879.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een centrale diamant van ± 0,61 ct. en met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,27 ct. Met HRD-certificaat.
Een fruitschaal op voet van verzilverd metaal, gemerkt Wiskemann en een langwerpige vleesschotel van zilver, gemerkt 800‰ (1062 g).
“De aardappelschilster”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Kleine schade bovenaan.
Een vaas van grotendeels verguld zwart Muranoglas, versierd met meerkleurige handgeschilderde bloemen en met drie vrouwenprofielen in reliëf.
Een siervaas van meerkleurig en deels verguld porselein.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,55 ct. en een centrale maansteen van ± 12,10 ct.
Kast in barokke stijl van rijkelijk gebeeldhouwd eikenhout met vier deuren en twee laden in de ondergordel. Vlaanderen, XIXde eeuw.
Een opengewerkt zilveren mandje met een kobaltblauw glazen recipiënt. Duitse merken. Schade aan de bevestiging van het handvat. 440 g zilver.
Vier staties van de kruisweg in gips. Neogotiek.
Een driedelig klokstel, bestaande uit een pendule en twee casolettes van roze marmer en versierd met bronsbeslag. Tijdperk art deco.
Een 18 karaats wit en geel gouden broche in de vorm van een blad bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Pendule van marmer, brons en koper. Versierd met een kind en zijn engelbewaarder.
“Venus van Milo”. Beeld van marmerimitatie.
Een lot zilveren en verzilverde voorwerpen, bestaande uit een suikerschep (merk Gero), een theezeef (Franse keuren) en een punchlepel (merk Delheid). Omstreeks 1900.
“La botte d’asperges”. Pastel op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,30 ct.
Groot Perzisch tapijt. Handgeknoopt.
“Herder met hond”. Een beeld van zamak op bruin marmeren voetstuk.
“Tabac de Virginie”. Een oude aardewerken tabakspot met messingen deksel.
Twee verschillende engeltjes van gesculpteerd hout.
Een paar 18 karaats gerodeerde wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,70 ct.
Twee zilveren schaaltjes met randen in accolade. Gemerkt van Delheid.
Taartschep met zilveren heft. 800‰.
Een hondje en een duif van bruingepatineerd brons. Japans werk.
“Vissers op de kade”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,22 ct. en twee South Sea parels van 11,8 mm.
Een eikenhouten klapsecretaire met drie laden onder het klapblad. Engeland, XIXe eeuw.
Charles Dickens, compleet werk. Ed. E. & M. Cohen, Nijmegen, Arnhem, vijfde uitgave, begin XXste eeuw. In 22 gekleurde art nouveau banden. Geïllustreerd. In-4to.
“Nadine”. Een originele pop gemaakt voor het BRT-programma “Het schildpadplein” Omstreeks 1979.
“Lezende Marilyn Monroe”. Een foto in een lijst van spiegelglas.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten en baguettes met een gezamenlijk gewicht van 0,45 ct.
Een Russisch scheepskompas in metalen behuizing. Gemerkt MSP en gedateerd 1955.
“Binnentuin in bloei”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een verzilverde set eierdopjes, zes stuks en een mosterdpothouder in Belgisch zilver van tweede gehalte (glas ontbreekt).
“Stilleven met uien, koffiemolen en olielamp”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1918.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,10 ct. en gerodeerde robijnen met een gezamenlijk gewicht van ± 2,50 ct.
Een groot handgeweven Kelim-tapijt.
Een diepe schaal van zilver. Met onleesbare keuren.
“Grote Markt van Antwerpen”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1942.
Een gesculpteerde schouwspiegel, versierd met een wiel in de kuif.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en een centrale robijn van ± 1 ct.
“De Humani Corporis Fabrica”. Een heruitgave van het bekende werk van Andreas Vesalius. Uitgave uit 1975 met introductie door G. A. Lindeboom. In stofhoes.
“Begijnhofkerk in de sneeuw”. Lithografie. Gesigneerd buiten de plaat.
Een paar kandelaars van kleurloos geslepen kristal.
“Overslag van de vangst”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct. en twee smaragden van ± 0,10 ct.
Een handgeknoopt wollen tapijt.
Een lot van drie vintage handtassen.
Een lot van twee dozen onderzetters van kleurloos kristal.
“Stilleven met terrine en paprika’s. Olieverf op board. Gesigneerd en gedateerd ‘74.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet een centrale smaragd van ± 1,76 ct. met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,10 ct. Met I.G.I-certificaat.
Een Madonna met Kind van deels gepolychromeerd en verguld Brussels porselein, geflankeerd door twee hoornvaasjes en onder stolp.
Een slangenvel.
Lot oude boeken: ‘L’Astrée de M. D’Urfé “. 4 volumes. Paris 1733. Diverse gravures. “Histoire de Gil Blas”. 3 volumes. Amsterdam, 1740. “Le Virgile Travesty en vers Burlesques”. Amsterdam, 1695. En 16 andere uit de XVIIde, XVIIIde en XIXde eeuw. Lederen banden in 8vo. Letsels en slijtage.
Een olielamp op voet van wit opaalglas. Compleet.
Een 18 karaats geel gouden horloge met lederen polsband. Quartz.
Een handgeknoopte Iraanse loper.
‘Haven met vissersboten”. Muurplaquette in blauw/wit porselein.
“Vrijen en trouwen”. Catalogus van een tentoonstelling, Antwerpen, 1975.
Een serveerbestek van zilver (zonder keuren) en ivoor, we voegen er een gebraadvorkje van verzilverd metaal en been aan toe.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van 0,90 ct.
Een lot houten gereedschappen, tandwielen, een dorsvlegel, e.a.
‘Mirador de chasse’. Een ets. Genummerd 2/35 en gesigneerd buiten de plaat.
Paar apothekersweegschalen met set gewichtjes.
“Kloosterscène”. Aquarel op papier. Gesigneerd. Naar een werk van Louis Tytgadt.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt. Verkleuring en een kleine scheur.
Een punchbowl met kroezen en een schenkkan van Keuls aardewerk met polychroom decor.
“Mickey Jockey”. Walt Disney. Ed. Hachette. Imp. George Lang. Parijs, 1949.
“Boerenkoppel”. Een hoogreliëf van gesculpteerd steen.
Een 18 karaats roze gouden slavenarmband vooraan bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 2,60 ct.
Een paar metalen mallen voor importzegels van de NV West-Indische Compagnie.
“Le baiser à la dérobée” & “Les serments du berger”. Twee lithografieën.
Zeven koperen stolpen van een oude ijskar (wazren verpakt in kranten van 1934, één dop manco, Ø 27 cm). We voegen er een messingen recipiënt aan toe.
Een serie van vijf porseleinen borden met diverse bloemendecors. Vleugel versierd met vlechtwerk en getorste ribben. Onderaan gemerkt met de zwaarden in blauw onder glazuur. Meissen XIXde eeuw.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,35 ct. en kleine en grote parels.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Paar vergulde houten wandlichten met twee lichtpunten in Lodewijk XIV-stijl. Begin XXe eeuw.
Driedelig kaststel van grijs en verguld aardewerk met bloemen in reliëf. Onderaan gemerkt ‘Capodimonte’.
Een paar familiefoto’s in deels vergulde barokke lijsten. Buitenmaat: 70 x 57 cm. (één zonder glas).
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 2 ct.
Een lot aardewerk bestaande uit een grote dekselvaas (H. 54 cm) en een kalebasvaas (H. 31 cm) met blauw en wit decor. Evenals een vaas van Gouda plateel met ajour rand (H. 19 cm). Alle stukken onderaan gemerkt.
“Paardenkar bij een woonst”. Olieverf op paneel. Zonder signatuur.
Een set van drie metalen bloemenmanden in oplopende groottes.
“Oude man met wandelstok”. Houtskool op papier. Gesigneerd en gedateerd 1968.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct.
Een Oosters wollen karpet. Handgeknoopt.
Een smeedijzeren wandkandelaar met vegetaal motief. XIXde eeuw. We voegen er een smeedijzeren roos aan toe, mogelijk van Van Boeckel en een art deco lampenvoet.
Een gelakte doos. Deksel versierd met drie everzwijnen in een besneeuwd boslandschap. Gesigneerd R. Kaldenbach.
“Zicht op Brugge”. Een kleurenets. Gesigneerd en genummerd 005/350 buiten de plaat.
Een 18 karaats wit gouden ring in de vorm van een roos, aan de rand bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct.
Een Madonnabeeldje met kleding in textiel. Onder glazen stolp.
“La fuite à dessein”, “Le menuet de la mariée” & “La noce au chäteau”. Drie lithografieën.
Een notenhouten art deco wandklok met verzilverde wijzers en cijfers. Kleine manco’s, met slinger en sleutel.
“Vrouw aan de haard”. Olieverf op doek. Gesigneerd rechts onder.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct. en een centrale robijn van ± 1,20 ct.
Een sobere halbank van gesculpteerd eikenhout.
Een reeks van acht tegels van meerkleurig Frans aardewerk.
Een lot van zes verschillende borden van Straatsburgs aardewerk. XIXe en XXe eeuw. Randschilfers en enkele haarscheuren.
“Oude man”. Een pasteltekening op papier. Gesigneerd en gedateerd 1968.
Een halssnoer met bijpassende armband met parels van wit naar roze en tussenstukken van zwarte git en met zilveren sloten.
Een wortelhouten doosje versierd met guirlandes van verzilverd metaal. Binnenin muziekdoos en naaigerief. Letsels en manco’s aan schaartje e.d.
“La promenade du matin”, “La promenade du soir”, “Rose et Colas” & “Mythologische scène”. Vier oude lithografieën.
Een lampenvoet van albast en messing.
Twee herenportretten, houtskool op papier. Beide gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,15 ct. en een diamant in princess cut van ± 0,50 ct.
Een mahoniehouten ovale tafel met centrale gesculpteerde vierpoot. Tijdperk Louis Philippe. Barst in blad.
Een balustervaasje met verguld decor en drie diverse hoornvaasjes van Brussels porselein. Evenals een fantasievaasje versierd met een rode roos, onderaan gemerkt Royal Dux.
Een Madonna met Kind van was in een houten kast.
“Brug”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met een aquamarijn van ± 8 ct.
Een paar zwartgelakte koperen koetslantaarns.
“Nachtelijke marine”. Olieverf op doek. Gesigeerd. Herdoekt.
Een paar appliques van gepolychromeerd metaal met twee lichtpunten en versierd met bloempjes.
Een kolompendule in Napoleon III-stijl met vier getorste zuiltjes en met inlegwerk van messing en paarlemoer. XIXe eeuw.
Een armband, een halssnoer en drie verschillende hangers van malachiet.
Een tapisserieraam ofte “métier” van gedraaid hout en met een opbergvak voor en met garens. Eerste helft XXe eeuw.
Lot glaswerk: een vaas van Boheems kristal, rood gekleurd in de massa (H. 22 cm). Een kleurloze vaas op voet gemerkt Orrefors en genummerd (H. 20 cm). Een glazen schenkkan met geëmailleerde bloemen versierd (letsel aan voet, H. 30 cm). Een klein vaasje van glaspasta met landschapdecor, gemerkt Daum Nancy (haarbarst, H. 7,5 cm).
Twee schemerlampjes van glaspasta, het ene met een meerlandschap, het andere in tinten rood. Zonder kappen. Begin XXe eeuw.
“Afrikaanse natuur”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een roestvrij stalen automatische polshorloge met lederen polsband.
Een domlnospel van hout en been, in houten kistje. Stenen vanaf dubbele negen.
“Plattelandszicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een wandfontein van monochroom wit porselein op houten plank. Gemerkt.
“Kasteel te Laarne”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 14 karaats geel gouden ring met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,45 ct. en een centrale robijn van ± 0,25 ct.
Een gefineerd houten speeltafeltje met klapblad, bekleed met vilt.
Een lot geelkoperen, aardewerken en metalen kandelaars in diverse stijlen. Allen gemonteerd als lampen. 10 stuks.
Zeven diverse miniatuurklokjes. Zwarte Woud en andere, van hout, koper, email enz. XIXde en XXste eeuw.
“Stadszicht”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1958.
Een 18 karaats geel gouden veelkleurige ring bezet met diamanten, robijnen, saffier en smaragd met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct.
Een lot meerkleurig aardewerk, bestaande uit drie verschillende schotels van Longwy, een paar borden met spreuken en twee verschillende schenkkannetjes.
“Begijnhofpoort” en “Binnenhof”. Twee etsen. Beide gesigneerd buiten de plaat en respectievelijk genummerd 218/350 & 75/350.
Een tafelklok van beige marmer en verguld brons, einde XIXde eeuw (letsels en manco’s), H. 32,5 cm, een kleine pendule van gebeeldhouwd en wit gebeitst hout in rococostijl (letsels en manco’s, H. 28,5 cm) en een automatische kalender van messing (begin XXe eeuw, H. 12 cm).
Een lot, bestaande uit een aquarel van Andries, een ongesigneerd olieverfschilderijtje, een reproductie naar van Saene en een lithografie met een marktscène.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten oude slijp en robijnen met een gezamenlijk gewicht van 0,40 ct. en en grijze parel.
Een paar gefineerd houten nachtkastjes met telkens drie laden en een marmeren blad.
Een wandkandelaar van verzilverd metaal. We voegen er een opengewerkte messingen kandelaar aan toe.
Een smeedijzeren dubbele kandelaar, gemonteerd als staande lamp.
“Mijn vermakingen zijn met de mensenkinderen”. Een herdruk van een ets naar een werk van Rubens. Uitgereikt door toenmalig Antwerps burgemeester Schroyens in het Rubensjaar 1977.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met twee kleine diamantjes en met saffier, smaragd en robijn met een gezamenlijk gewicht van 0,30 ct.
Een Romeinse weegschaal van koper en brons evenals twee sets concentrische bronzen gewichtjes (enkele manco’s).
Een rechthoekige spiegel in houten lijst, versierd met sober inlegwerk.
Een hangklokje met houten kast en messingen werk. XIXde eeuw. Zonder slinger en gewichten.
Een lot van vier etsen, gesigneerd buiten de plaat.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een amethist cabochon.
Een armstoel van gebeeldhouwd notenhout in Lodewijk XV-stijl. Bekleding van roze fluweel.
Een smeedijzeren staande lamp met een messingen plaquette van Sint Joris.
Koperen schaal met Antwerpse symboliek in reliëf.
“Fugur ved huse, Dorpszicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd en op de verso gedateerd 1979.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct.
Een bronzen synagogelamp met zeven armpjes waarvan vier lichtpunten. We voegen er een kleine tinnen godslamp versierd met drie gekroonde adelaarskoppen.
“Huse ved havet, Havendorp”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1977.
Een koperen ketel met ijzeren kettingen en een groot haardijzer. We voegen er een bronzen haardijzer aan toe, versierd met een duif en een geelkoperen sinteltang.
“Madonna met kind”. Een ets naar Dürer.
Een 18 karaats geel gouden markiesvormige ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,15 ct.
Een armstoel van gebeeldhouwd notenhout in Lodewijk XIII-stijl. Bekleding met tapisserie.
Zeven diverse oude wekkers.
Een kleine bureaulamp van brons. Voet versierd met een art deco bloemenfries. Omstreeks 1920.
Een groot lot prenten, waarbij een bundel uit de reeks ‘Cries of London’ met vier ingekaderde exemplaren, enkele losse oude modeprenten, drie ingekaderde reproducties van Franse prenten en een kalender.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,34 ct. en een centrale saffier van ± 1,16 ct.
Een roodkoperen ketel met messingen kraan.
Zes glaasjes van rood glas met een gegraveerd decor.
Twee verschillende vazen van meerkleurig Hollands aardewerk, versierd met een bloemendecor. Onderaan gemerkt.
Een lot van twintig apothekerspotten van amberkleurig Boheems glas.
Een 18 karaats wit gouden hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
Een paar kleine bijzetzeteltjes van witgepatineerd hout met groene bekleding.
Twee designschalen van resp. rood en blauw glas in de stijl van Murano.
Een lot Gouda-aardewerk, bestaande uit een kannetje, een flesje en een vaas. Allen gemerkt.
Een lot van 10 diverse kopjes en schoteltjes van Engels porselein. Met polychrome bloemenmotieven.
Een halssnoer van parels, onyx en citrine met zilveren slot.