Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een bronzen olifant op sokkel, als speldenkussen met een verborgen mechanisme dat een verguld bronzen kindje Jesus verbergt. Opschriften “Stat semper linea recta” en “Tant que vive”, respectievelijk de wapenspreuken van de families de Ligne en de Trazegnies. Mooi voetstuk versierd met acanthusfriezen. XIXde eeuw.
Een bronzen olifant op sokkel, als speldenkussen met een verborgen mechanisme dat een verguld bronzen kindje Jesus verbergt. Opschriften “Stat semper linea recta” en “Tant que vive”, respectievelijk de wapenspreuken van de families de Ligne en de Trazegnies. Mooi voetstuk versierd met acanthusfriezen. XIXde eeuw.
Een bronzen olifant op sokkel, als speldenkussen met een verborgen mechanisme dat een verguld bronzen kindje Jesus verbergt. Opschriften “Stat semper linea recta” en “Tant que vive”, respectievelijk de wapenspreuken van de families de Ligne en de Trazegnies. Mooi voetstuk versierd met acanthusfriezen. XIXde eeuw.
Een bronzen olifant op sokkel, als speldenkussen met een verborgen mechanisme dat een verguld bronzen kindje Jesus verbergt. Opschriften “Stat semper linea recta” en “Tant que vive”, respectievelijk de wapenspreuken van de families de Ligne en de Trazegnies. Mooi voetstuk versierd met acanthusfriezen. XIXde eeuw.
Een bronzen olifant op sokkel, als speldenkussen met een verborgen mechanisme dat een verguld bronzen kindje Jesus verbergt. Opschriften “Stat semper linea recta” en “Tant que vive”, respectievelijk de wapenspreuken van de families de Ligne en de Trazegnies. Mooi voetstuk versierd met acanthusfriezen. XIXde eeuw.
Een bronzen olifant op sokkel, als speldenkussen met een verborgen mechanisme dat een verguld bronzen kindje Jesus verbergt. Opschriften “Stat semper linea recta” en “Tant que vive”, respectievelijk de wapenspreuken van de families de Ligne en de Trazegnies. Mooi voetstuk versierd met acanthusfriezen. XIXde eeuw.
Een bronzen olifant op sokkel, als speldenkussen met een verborgen mechanisme dat een verguld bronzen kindje Jesus verbergt. Opschriften “Stat semper linea recta” en “Tant que vive”, respectievelijk de wapenspreuken van de families de Ligne en de Trazegnies. Mooi voetstuk versierd met acanthusfriezen. XIXde eeuw.

Een bronzen olifant op sokkel, als speldenkussen met een verborgen mechanisme dat een verguld bronzen kindje Jesus verbergt. Opschriften “Stat semper linea recta” en “Tant que vive”, respectievelijk de wapenspreuken van de families de Ligne en de Trazegnies. Mooi voetstuk versierd met acanthusfriezen. XIXde eeuw.

A bronze elephant on a pedestal, functioning as a pincushion with a hidden mechanism revealing a gilded bronze child Jesus. Inscriptions "Stat semper linea recta" and "Tant que vive", the mottos of the De Ligne and De Trazegnies families. Beautiful base adorned with acanthus friezes. 19th century.
Dim. h 25 cm
SKU: 2105240121.
Auction day: 21 May 2024 19:00
Catalogue #121
Estimate: € 200 / 300
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Other lots in this auction

  • #279

    Een lot van 4 figuratieve biscuit groepjes en bijgevoegd porseleinen bloemenboeketje, onderaan gemerkt Royal Doulton.

    A lot of 4 figurative bisque groups with an accompanying porcelain flower bouquet, marked Royal Doulton at the bottom.
    No longer available
    Dim. H: 9-17 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #154

    ‘Heuvellandschap met boerin en koeien’, olieverf op doek, onduidelijk getekend en gedateerd 1884. Herdoekt.

    "Hilly landscape with a farmer and cows", oil on canvas, unclearly signed and dated 1884. Relined.
    No longer available
    Dim. h 88 x b 112 cm
    Estimate: € 800 / 1200
  • #111
    J. Cardona

    “Scholier”. Een beeldje van donker gepatineerd brons. Gesigneerd en met gieterijstempel.

    "Student". A figurine made of dark patinated bronze. Signed and with foundry mark.
    No longer available
    Dim. h 33 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #430

    Een laat 19e eeuwse zwart marmeren schouwpendule met geslepen florale motieven.

    A late 19th-century black marble mantel clock with cut floral motifs.
    No longer available
    Dim. 48 x 35 x 13 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #299

    Een lot 19de eeuwse houten pruiken-en hoedenstaanders.

    Lot de supports de perruques et de chapeaux en bois. XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. 25 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #292
    Romain Malfliet
    Period: 1910 - 2006

    “Toren te Verrebroek”. Een ets op papier. Onderaan buiten de plaat gesigneerd, getiteld en genummerd 20/50.

    "Tower in Verrebroek". An etching on paper. Signed, titled, and numbered 20/50 below the plate.
    No longer available
    Dim. 35 x 24,5 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #686

    Een beschilderd houten Chinees krukje, zwart met goudkleurige florale motieven.

    A painted wooden Chinese stool, black with gold floral motifs.
    No longer available
    Dim. h 46 x Ø 27 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #348

    Een vintage polychrome porseleinen groep van 2 pauwen. Italiaans werk.

    A vintage polychrome porcelain group of 2 peacocks. Italian work.
    No longer available
    Dim. h 34 x l 35 x d 20 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #129
    Paul Permeke

    ”Hoevelandschap”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.

    "Farm Landscape." A painting, oil on canvas. Signed at the bottom.
    No longer available
    Dim. 79 x 99 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #49
    Louis Gruyters
    Period: 1897-1975

    “Bolle blauwe vaas met bloemen”. Een schilderij, olieverf op paneel.

    "Bulbous blue vase with flowers." A painting, oil on panel.
    No longer available
    Dim. 48 x 38,5 cm
    Estimate: € 60 / 90
  • #32

    “Nederlands winterzicht”. Olieverf op paneel. Draagt handtekening.

    "Dutch winter view." Oil on panel. Signed.
    No longer available
    Dim. 25 x 35 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #46

    Een vroeg 20ste eeuwse theekastje met 4 klapdeurtjes en een afneembaar dienblad. Schilferschade aan het glas van het dienblad.

    An early 20th-century tea cabinet with 4 folding doors and a detachable tray. Flaked damage to the glass of the tray.
    No longer available
    Dim. 81 x 65 x 45 cm
    Estimate: € 80 / 120
View all auction items ›

Veiling 21 & 22 Mei 2024

Veiling volledig - 715 loten. Tentoonstelling: vr. 17 &  zat. 18 mei.

21 May 2024 19:00
22 May 2024 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 21 May 2024 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More