Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een bronzen tempelleeuw op houten sokkel. Een gift van de eerste minister van het koningkrijk Nepal aan de ambassadeur van Belgie in 1991.
Een bronzen tempelleeuw op houten sokkel. Een gift van de eerste minister van het koningkrijk Nepal aan de ambassadeur van Belgie in 1991.

Een bronzen tempelleeuw op houten sokkel. Een gift van de eerste minister van het koninkrijk Nepal aan de ambassadeur van Belgie in 1991.

A bronze temple lion on wooden pedestal. A gift from the Prime Minister of the Kingdom of Nepal to the Ambassador of Belgium in 1991.
Dim. h 35 x l 26 cm
SKU: 0503240481.
Categories: Aziatisch, Brons, curiosa, Hout.
Auction day: 6 March 2024 19:00
Catalogue #481
Estimate: € 150 / 250
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #552

    Een houten tafel met ovalen blad en gechromeerd stalen poten.

    A wooden table with an oval top and chrome-plated steel legs.
    No longer available
    Dim. 70 x 210 x 110 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #547

    Een bronzen beeld van een panter.

    A bronze sculpture of a panther.
    No longer available
    Dim. 14,5 x 43 cm
    Estimate: € 175 / 225
  • #206

    Een massief houten hallkast met gesculpteerde delen. Schade aan één zijde.

    A solid wood hall cabinet with sculpted parts. Damage to one side.
    No longer available
    Dim. 193 x 117 x 63 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #568

    Een blauw-wit Chinees porseleinen snuff bottle met landschap in het decor. Ming dynastie, onderaan gemerkt.

    A blue and white Chinese porcelain snuff bottle with landscape decor. Ming dynasty, marked at the bottom.
    No longer available
    Dim. 7,5 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #216

    Een art-deco commode met spiegel in massief eik en een oranje-rood marmeren blad.

    An art-deco chest of drawers with mirror in solid oak and an orange-red marble top.
    No longer available
    Dim. h 164 x b 110 x d 50 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #186

    Een bronzen luchter met zes armen en kristallen bellen.

    A bronze chandelier with six arms and crystal pendants.
    No longer available
    Dim. h 60 x Ø 70 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #175

    Een klokstel in marmer met bijhorende kandelaars en een bronzen beeld van Homerus met de signatuur ‘Grégoire’. Het marmer vertoont schade op meerdere plekken.

    A clock set in marble with accompanying candlesticks and a bronze statue of Homer with the signature 'Grégoire'. The marble shows damage in several places.
    No longer available
    Dim. h 61 cm (kandelaar)
    Estimate: € 250 / 350
  • #531

    Een driedelig, verguld kunstbronzen schouwgarnituur met klok in Louis XV stijl op marmeren voet, gedragen door 2 putti’s en met beeldje van een haan bovenop. Bijgestaan door 2 sierkandelaars met 3 lichtpunten en putti’s in het decor.

    A three-piece, gilded art bronze fireplace set in Louis XV style with clock on marble base, supported by 2 putti and topped with a rooster statue. Accompanied by 2 decorative candelabras with 3 lights each and putti figures in the design.
    No longer available
    Dim. 47 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #699

    Een meerkleurig porseleinen beeld van een zittende Boeddha.

    A multicolored porcelain statue of a seated Buddha.
    No longer available
    Dim. 26 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #670

    Een Chinees uit speksteen gesculpteerd beeldje van een oude wijze.

    A Chinese sculpture carved from soapstone of an old sage.
    No longer available
    Dim. 9 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #165

    ‘Le Cheval De Marly’. Een bronzen groep naar Guillaume Coustou.

    'The Horse of Marly.' A bronze group after Guillaume Coustou.
    No longer available
    Dim. h 58 x l 55 x d 25 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #549
    Herman Brood

    ‘Bobby is op’, een tekening in viltstift op karton, gesigneerd Herman Brood met als opschrift: ‘zelf kleuren’. Toegevoegd een boek: De Sprong, in memoriam Herman Brood.

    'Bobby is out', a drawing in felt-tip pen on cardboard, signed Herman Brood with the inscription: 'color yourself'. Included is a book: The Jump, in memory of Herman Brood.
    No longer available
    Dim. 14,5 x 10,5 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #523

    Een paar geaderde marmeren cassolettes, versierd met verguld bronzen saterkoppen en bloemenguirlandes. Medio 1900.

    A pair of veined marble cassolettes, decorated with gilded bronze satyr heads and flower garlands. Mid-1900s.
    No longer available
    Dim. 52 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #349

    Een amberkleurige glazen art-deco schaal, gemerkt Fait En Belgique.

    An amber-colored glass Art Deco bowl, marked Made in Belgium.
    No longer available
    Dim. h 13 x l 31 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #558

    Een paar vintage design armfauteuils met lederen zitting en houten frame.

    A pair of vintage design armchairs with leather seats and wooden frames.
    No longer available
    Dim. 75 x 73 x 75 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #685

    Een Engels bureautje met groen lederen blad in houtfineer. Negen laden. Met kleine fineerschade.

    An English desk with a green leather top in wood veneer. Nine drawers. With minor veneer damage.
    No longer available
    Dim. 77 x 122 x 67 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #557

    “Engeltjes op een schelpvormig bootje, getrokken door dolfijnen”. Een bronzen groep op rood marmeren voetstuk naar een werk van Auguste Moreau. Draagt een handtekening.

    "Angels on a shell-shaped boat, pulled by dolphins." A bronze group on a red marble base inspired by a work by Auguste Moreau. Bears a signature.
    No longer available
    Dim. H. 22 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #340

    Een laat 19e eeuwse wandelstok in hout met een zilveren handvat, gemerkt 800.

    A late 19th-century wooden walking stick with a silver handle, marked 800.
    No longer available
    Dim. l 88 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #605
    Poul Kjærholm E Kold Christensen
    Period: 1929-1980

    “PK 51”. Een vintage design tafel met gefineerd licht eikenhouten blad en geborsteld stalen frame. Ontwerp door Poul Kjærholm voor E Kold Christensen, 1957, Denemarken.

    "PK 51". A vintage design table with veneered light oak top and brushed steel frame. Designed by Poul Kjærholm for E Kold Christensen, 1957, Denmark.
    No longer available
    Dim. 68,5 x 204 x 102 cm
    Estimate: € 800 / 1200
  • #225

    Een Engelse armfauteuil met mahonie frame en gestoffeerde zitting, op 4 wieltjes. Laat Victoriaanse stijl.

    An English armchair with mahogany frame and upholstered seat, on 4 wheels. In late Victorian style.
    No longer available
    Dim. 105 x 78 x 75 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #176

    Een bronzen luchter, versierd met kristallen pendeloques.

    A bronze chandelier, decorated with crystal pendeloques.
    No longer available
    Dim. h: 75 cm
    Estimate: € 450 / 550
  • #563

    Een gepatineerd bronzen Art Nouveau lamp in de vorm van een Pierrot met mandoline. Op marmeren voet en melkglazen bol.

    A patinated bronze Art Nouveau lamp in the shape of a Pierrot holding a mandolin. On a marble base with a milk glass globe.
    No longer available
    Dim. 40 cm
    Estimate: € 175 / 225
  • #208

    Een Napoleon III figuraal, gepatineerd en verguld bronzen brule-parfum. Replica, naar een werk van J. Dasté. Gegoten als een met bladeren versierde urn met twee handvaten en deksel, ondersteund door een putto, op rechthoekige basis met Apollo en groteske maskers. Staande op vier C-rollen poten.

    A Napoleon III figurative patinated and gilded bronze incense burner. Replica, after a work by J. Dasté. Cast as a leaf-adorned urn with two handles and lid, supported by a putto, on a rectangular base with Apollo and grotesque masks. Standing on four C-scroll legs.
    No longer available
    Dim. 110cm
    Estimate: € 600 / 800
  • #542

    Een bronzen beeld op marmeren voet, naar L’Âge d’Airain van Rodin.

    A bronze sculpture on a marble base, after Rodin's "The Age of Bronze."
    No longer available
    Dim. 54 cm
    Estimate: € 400 / 450

Other lots in this auction

  • #166

    Een ronde lantaarn in Lodewijk XVI-stijl.

    A round lantern in Louis XVI style.
    No longer available
    Dim. H. 35 x 37 cm
    Estimate: € 360 / 400
  • #488

    Een paar Chinese blauwe porseleinen dekselpotten met floraal decor.

    A pair of Chinese blue porcelain lidded jars with floral decoration.
    No longer available
    Dim. 60 x Ø 30 cm
    Estimate: € 375 / 425
  • #370

    Drie 18 kt geelgouden hangers, twee met horoscoop en een harlekijn.

    Three 18 kt yellow gold pendants, two with horoscope symbols and one with a harlequin.
    No longer available
    Dim. 7,37 g
    Estimate: € 220 / 280
  • #137

    Een paar bronzen liggende leeuwen.

    A pair of bronze reclining lions.
    No longer available
    Dim. 16 x 32 cm
    Estimate: € 420 / 440
  • #4

    Een potloodtekening van een Engels landschapszicht, toegeschreven aan Lady Gordon, een amateur die les zou hebben gevolgd bij David Cox. Gedateerd achteraan 1805.

    A pencil drawing of an English landscape scene, attributed to Lady Gordon, an amateur believed to have studied under David Cox. Dated on the back 1805.
    No longer available
    Dim. 11.5 x 16.5 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #615

    Een gesculpteerde eikenhouten bureau met één lade.

    A sculpted oak desk with one drawer.
    No longer available
    Dim. h 73 x 100 x 64 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #59

    “Schipbreuk”. Een schilderij, olieverf op doek. Met restauratiesporen.

    "Shipwreck." A painting, oil on canvas. With signs of restoration.
    No longer available
    Dim. 39,5 x 55 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #363
    Sambonet

    Een metalen koffie-en theestel bestaande uit 5 delen en een dienschaal. Gemerkt onderaan.

    A metal coffee and tea set consisting of 5 pieces and a serving tray. Marked on the bottom.
    No longer available
    Dim. H: 6-17 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #378

    Een coupe van cloisonné op koper versierd met een bloemenmotief op donkerbruine fond. Chinees werk.

    A cloisonné enamel copper bowl decorated with a floral motif on a dark brown background. Chinese work.
    No longer available
    Dim. Ø 17,5 x 6,5 cm
    Estimate: € 35 / 50
  • #153

    Een groot handvervaardigd kobalt blauw kristallen ei in 2 delen met 6 bijbehorende glazen.

    A large handcrafted cobalt blue crystal egg in 2 parts with 6 accompanying glasses.
    No longer available
    Dim. h 49 x Ø 29.5 cm
    Estimate: € 1200 / 1800
  • #160
    Omega Genève

    Een 18 kt witgouden dameshorloge met 18 kt witgouden polsband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1 ct.

    An 18 kt white gold ladies' watch with an 18 kt white gold bracelet set with brilliant-cut diamonds with a total weight of approximately 1 ct.
    No longer available
    Dim. bruto:43,70 g
    Estimate: € 1300 / 1500
  • #577

    Een kamerlamp, gemonteerd op een vierhoekige natuurstenen zuil met een decor van zittende Boeddha’s in kleine nissen.

    A room lamp mounted on a square stone pillar decorated with seated Buddhas in small niches.
    No longer available
    Dim. h 120 cm
    Estimate: € 200 / 300
View all auction items ›

Veiling van 5 & 6 Maart 2024

Veiling volledig: 700 loten in veiling. Tentoonstelling: 1 & 2 Maart van 10.00 tot 17.00u

5 March 2024 19:00
6 March 2024 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 6 March 2024 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More