Veiling volledig: 700 loten in veiling.
Tentoonstelling: 1 & 2 Maart van 10.00 tot 17.00u
Filed Under: Art & Antiques auctions
Veiling volledig: 700 loten in veiling.
Tentoonstelling: 1 & 2 Maart van 10.00 tot 17.00u
Een porseleinen beeld van twee flamingo’s. Gemerkt Cortendorf, made in Western Germany.
“Het Parisoordeel, naar Lucas Cranach”. Gravure. Met monogram in de plaat en genummerd 36. Toegeschreven aan.
Een kleine vaas op voet van geslepen kristal, in de massa groen gekleurd. Onderaan gemerkt en “M”, “P.U.”.
Een potloodtekening van een Engels landschapszicht, toegeschreven aan Lady Gordon, een amateur die les zou hebben gevolgd bij David Cox. Gedateerd achteraan 1805.
Een Hummeltje, Little Bookkeeper, No 306, getekend M. J. Hummel.
Een niervormig bijzettafeltje met twee laden, met inlegwerk.
Een verguld acht dagen tafelklokje, Bucherer, Imhof, Swiss.
Een vintage Swiza achtdagen klokje in de vorm van een olielampje.
Een schouwpendule in albast en koper met twee bijbehorende kandelaars.
Een 18 kt geelgouden ketting met 18 kt geelgouden kruisje.
Een gevarieerd lot losse postzegels van diverse landen. We voegen er een klein album met zegels van de Faröereilanden en drie lege albums aan toe.
Een lot van vijf oude ovalen kadertjes met vlinders.
Een kleine art déco vaas van geslepen kristal, in de massa blauw gekleurd. Ongemerkt en met kleine schilfer onderaan.
Een set van vier XVIIde eeuwse tegels, vermoedelijk Nederlands.
Een Murano gekleurde glazen clown.
Een fruithouten telefoontafeltje met drie laden.
Een kogel, gemerkt september 1918, onschadelijk gemaakt.
Een ovale antieke stolp met hieronder een wassen Madonna, twee miniatuur Vieux-Bruxelles vaasjes en een guirlande van kunstbloemetjes.
Een bas-reliëf in composiet in een vergulde kader met een voorstelling van een jongedame met een gevleugeld kindje.
Een 18 kt geelgouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,10 ct. en twee robijnen met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct.
Een lot van drie Afrikaanse miniatuur maskers in aardewerk.
‘Voorname heer met bril’, een portret, olieverf op doek gesigneerd E. Schuermans en gedateerd 1941.
Een kleine vaas van geslepen kristal, in de massa rood gekleurd. Gemerkt en genummerd 54/175/93.
Een kunstboek, Romain Malfliet, genummerd 271 op 300 exemplaren. toegevoegd een ets, ‘Onze Lieve Vrouw Presentatie’.
Een verguld houten wandconsole met ornamenten gesculpteerd en 2 plateaus.
Een bijzettafeltje in messing en onyx.
Acht albums met postzegels. Evenals een album met sigarenbanden.
Een grote vintage schaal in kleurloos kristal gemerkt met een sticker ‘Bayel Cristalin’.
“Franse landschappen”. Een paar schilderijen, aquarel op papier. Onderaan gesigneerd.
Een paar 14 kt geelgouden oorbellen bezet met twee robijntjes.
Een lot van twee heiligenbeeldjes bestaande uit: Notre Dame D’Orval in Vlaams aardewerk en een terracotta beeld getekend A. Fernandez.
‘Le Voyageur’, een litho op papier naar E. Verboeckhoven door P. Lauters
Een paar vaasjes “Gary” van geslepen kristal, in de massa rood gekleurd. Gemerkt onderaan en “M”.
“De mooie heid (?)”. Een ets op papier, onderaan buiten de plaat gesigneerd en genummerd 22/30.
Een lotje van drie terracotta olielampjes, waaronder een Islamitisch Seljuk lampje en twee mogelijk uit Romeinse periode.
Een houten met verguld gips gesculpteerde jardinière op driepotige piëdestal. Met diverse ornamenten en hondenkoppen versierd. Breukschade op enkele plaatsen.
Een stenen beeldje van een baby. Gesigneerd.
Een paar knobbelvazen van polychroom Delfts aardewerk. Apocrief merk WK.
‘La Terre Sainte’, door Victor Guérin, tweede editie, 1884.
Een 14 karaats geelgouden spiraalvormige broche.
“Vrouw met hoed”. Een buste van gepatineerd gips.
‘Nature morte’, olieverf op doek, verlijmd op paneel, getekend Fons Callens en gedateerd 1941.
Een Val Saint Lambert vaas, blauw en kleurloos kristal, genummerd 141/300.
“Zeezicht op krijtrotsen”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een vintage Glamor diamantairslamp uit de tweede helft van de vorige eeuw.
Een rond houten salontafel met gesculpteerde details en geometrisch ingelegd patroon. Bovenop een glazen blad.
Een pendule van verguld metaal.
Een gipsen beeld van een jonge voetballer. Reparatie aan de voet.
‘Romantische omhelzing’, olieverf op metalen plaatje in verguld gietijzeren kader.
Een 18 karaats geelgouden ketting met 18 kt geelgouden hanger of broche bezet met een camee.
Een lampje in koper en brons met een bloemvormig glazen kapje. Ca. 1900.
‘Man met pijp’, olieverf op een eiken paneeltje, gesigneerd A. Dekker en gedateerd 1858.
Een bonbonnière met deksel van geslepen kristal, in de massa groen gekleurd. Gemerkt.
“Strandzicht”. Een aquarel op papier, onderaan onduidelijk gesigneerd, gedateerd 1997.
Een set van twee Italiaanse polychrome bijzettafeltjes, verguld hout
Een ronde tafel op centrale poot met leeuwenklauwen, fineer inlegwerk in het blad.
Een art nouveau lampenvoet van Limoges porselein met verguld metalen montuur. Gesigneerd Chamely.
Een aardewerken cassolette met los deksel, decor in imitatie brons en marmer. XIXde eeuw.
“Schipbreuk”. Een schilderij, olieverf op doek. Met restauratiesporen.
Een 18 kt geelgouden herdenkingsmunt voor het Rubensjaar 1977.
Een oudheidkundige vondst. Antropomorfe kapiteel van steen. Centraal-Amerikaans.
“Winters Hoevezicht”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd.
Een bonbonnière met deksel van geslepen kristal, in de massa blauw gekleurd. Gemerkt.
“Naakt portret”. Een tekening, pastel op papier. Onderaan gesigneerd.
Een houten beeld van een middeleeuwse soldaat met lans.
Een uitbundig gesculpteerd eikenhouten bijzettafeltje. XIXde eeuws.
Een bronzen gevleugeld jongenshoofdje op marmeren voetje, niet gesigneerd.
Een set van 2 tafellampen uit de jaren 80 van de vorige eeuw.
“Zicht op de omwalling”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd en gedateerd. Begin 19e eeuw.
Een 18 kt geelgouden herenhorloge met 18 kt geelgouden polsband.
Een set bronzen vergulde appliques met Putti met een toorts in de hand.
“Zicht op de watermolen”. Een schilderij, olieverf op paneel in ovalen gesculpteerd kader. Paneel verso gemerkt “Muller Fils a Paris”.
Een coupe op losse voet “Gary” van geslepen kristal, in de massa rood gekleurd. Niet gemerkt. Naar een model van 1890-1900, toegeschreven aan.
‘Stilleven met boeken en bloemen’, olieverf op doek in een rijkelijk vergulde kader. Gesigneerd M. V.D.Borght.
Een houten beeld van een Heilige met een zegepalm. Naar gotisch voorbeeld.
Een XIXde eeuwse commode met 5 laden, mist een stukje aan de bovenste rand, alsook één van de bronzen handvatten.
Een vintage kristallen vaas. Met label en onderaan gemerkt.
Een paar stormlampen van marmer, metaal en glas. Gedragen door Ionische zuilen.
Een spiegel in vergulde kader met weelderige kuif.
Een 14 kt geelgouden speld bezet met één briljantje en een half edelsteen.
Een 19e eeuws Russisch icoon met diverse moeders Gods.
“Straatzicht bij pomp.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een huwelijksbeker van geslepen kristal, in de massa blauw gekleurd. Model van Hubert Fouargé (1905-1908). Niet gemerkt.
‘Boomgaard onder sneeuw’, een kleurenets van Valerius De Saedeleer door Armand Apol. Getekend buiten de plaat en genummerd 127/250.
“Lepel”, Een diatonisch accordeon uit hout, leder en brons. Vemoedelijk Duitse makelij. Eind XIXde eeuw.
Een set van twee gebeeldhouwde armstoelen in renaissancestijl met gevlochten rug en zit. Meerdere figuren in het decor. XIXde eeuw.
“Jachttafereel met honden en everzwijn.” Sculptuur van terracotta. Draagt vermoedelijk monogram. Op marmeren sokkel. In de geest van Antonio Amorgasti. Twee staarten van de honden hersteld.
Een lot van 2 postzegelalbums , bestaande uit 1 Borec album Duitsland, Bund tussen 1974-1984 en 1 insteekalbum DDR tussen 1980-1990. Bijgevoegd een klein album met Eerste dagomslagen.
Een paar portretten, handgeschilderd op porseleinen tegel. Eind 19e eeuw. Getiteld en verso opschrift.
Een 18 kt wit en geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,52 ct.
Een vintage design Venetiaans glazen tafellamp met drakenfiguur.
Een lot van drie werken van Casimir Heymans bestaande uit: ‘Lilo haven’, een tekening op papier, ‘Wasdag’, een ets op papier en een Ardeens dorpszicht, olieverf op schilderspaneel.
Een vaas van geslepen kristal, in de massa groen gekleurd. Gemerkt. Schade aan de bovenrand.
“Riviergezicht”. Een potloodtekening op papier. Verso toegeschreven aan Hermanus Koekkoek.
“Verdure met een stadsgezicht in de verte”. Wandtapijt naar de XVIIde eeuw. Gesigneerd rechtsonder. Uit de werkhuizen van De Wit te Mechelen.
Een eikenhouten schilderstoel met lederen zitting, vouwbaar op 3 poten. 19e eeuws.
“Jachthond”. Bronzen beeldje op marmeren sokkel. Gesigneerd.
‘Ratto Delle Sabine’, een houtsculptuur naar het bekende beeld in Firenze. Kleine schade aan de pink van de dame en eveneens haar duim in gelijmd.
“De zondagsmis of Kerk in de Kempen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd rechtsonder.
Een 18 kt geelgouden schakelketting.
Een bruidsschaaltje, Meriden B. Company. Zwaar verzilverd (quadruple plate) schaaltje met twee verliefde hondjes en Cupido in het decor.
‘Visserssloepen bij valavond’, olieverf op paneel. Gesigneerd links boven.
Een vintage porseleinen beeldje van een dansend paar, meerkleurig met vergulde elementen. Onderaan gemerkt.
Een eironde vaas “Saurat” van geslepen kristal, in de massa cranberryrood gekleurd. Gemerkt en met label.
Een massief eiken kast met gesculpteerde paneeltjes op de deuren.
Een polychrome vitrinekast in barokstijl met 4 verdiepen en gebombeerd geslepen glas.
Een 19e eeuws massief eikenhouten Mariabeeld afkomstig uit een klooster. Het beeld is op meerdere plaatsen gebarsten.
Drie papiersnijders één met vergrootglas en één met heraldische leeuw. Eén messingen en een bronzen gedateerd 28-7-1900. Evenals een fantasiebalpen versierd met filigraanwerk en cabochons.
“Landschap met windmolen.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 kt geelgouden ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct. en twee saffieren met een gezamenlijk gewicht van +- 1 ct.
Een paar aardewerken siervazen met sang-de-boeufglazuur met zilvergepatineerde messingen voet en deksel, getooid met een vlam.
‘Hoevezicht met landweg, olieverf op doek in vergulde kader, gesigneerd A. Vermont.
Een eironde vaas “Saurat” van geslepen kristal, in de massa cranberryrood gekleurd. Gemerkt en “P.U.”.
“Moeder en kind.” Olieverf op board. Toegeschreven via herkomst.
"Dépassons l'anti-art", een litho van Christian Dotremont, een van de twee Belgen die betrokken waren bij de oprichting van de Cobra-beweging.nr 44/75, gesigneerd buiten de plaat.
Een XVIIIde eeuws notenhouten Hollands cabinet met gebombeerde laden en bronzen beslag.
‘Naakt in wasmand’. Een beeld van donkergepatineerd brons.
“Model Columbus DUO Erdglobus”. Een vintage glazen wereldbol met lamp in metalen houder op houten vintrinekastje met schuif. Door Columbus Verlag Paul Oestergaard K.G. Berlin.
Een paar grijs gebeitste spiegels met rocaillelijst in reliëf.
Een 18 kt geelgouden zakhorloge met gegraveerde kast aan de achterkant.
Staatsiedegen met mooi gedamasseerd lemmet en bronzen heft met leeuwenkopje. Van een officier gediend in Congo onder Leopold II.
‘Straatzicht in de lentezon’, olieverf op doek, draagt handtekening (onleesbaar).
Een vaas van geslepen kristal, in de massa groen gekleurd. Gemerkt. P.U.
‘Stilleven met seringen en fruit in vergulde kader, gesigneerd J. Step en gedateerd 1903.
Cache-pot op zuil in keramiek, vroeg 20ste eeuws, onderaan de cache-pot gemerkt Clement Massier.
Een houten, ingelegde marqueterie speeltafel met uitschuifbaar deel en keerbaar blad. Inclusief schaakbord, backgammon, vilt kaartblad en roulette spel. Door Dal Negro, Treviso Italië.
Een elekrische vintage speelgoed auto in originele doos. Gemerkt Schuco - Electro Ingenico 5311 - 1950-1959 - Duitsland.
Een grote milieu-de-table in gesmeed brons en koper met vergulde delen en twee vogeltjes bovenop.
“Twee Hanen”. Een schilderij, olieverf op doek op paneel, draagt monogram “A.P.”. XIXde eeuw.
Een paar 18 kt witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,44 ct.
Een bronzen paard in de geest van Botero.
“Twee eenden in het kippenhok”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd, begin XXste eeuw.
Een Val Saint Lambert vaas, rood en kleurloos kristal, model Pompadour, Leon Hallet. Staat in de catalogus van 1972. Gesigneerd en sticker aanwezig. Kleine schilferschade aan de onderkant.
Een Oriëntalistisch schilderij met handelslui en paard, olieverf op paneel. Draagt een monogram en gedateerd 1902.
Een zwartgelakt, houten buikcommode in Lodewijk XV stijl met 2 laden en zwart marmeren blad.
Een zwartgelakt, houten buikcommode in Lodewijk XV stijl met 2 laden en zwart marmeren blad.
Een paar bronzen liggende leeuwen.
Een Franse hoorn, Reynolds Contempura, Abilene Texas. FE 12. Recent onderhouden en in werkende staat. In originele draagtas.
‘Trois figures près du mosquée’, olieverf op mahonie paneel, naar Jan Baptiste Huysmans.
Een platina ring bezet met een centrale diamant van +- 1.09 ct en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct.
Een paar boekensteunen met bronzen olifanten.
“Zuid-Frans landschap”. Een tekening, houtskool op papier. Onderaan gesigneerd.
Een Val Saint Lambert bolvaas, groen en kleurloos kristal, Hubert Lega, gedateerd 1989 en gesigneerd PU 89/56. Een geschenk voor 25 jaar dienst bij Philips.
‘Hooiwagen met trekpaarden’, olieverf op doek, met meerdere restauraties, gesigneerd Schouten.
Een bronzen salontafel van een zittend, naakte vrouw, dewelke een glazen ovaal tafelblad vasthoudt.
Een marqueterie vitrinekast van gefineerd wortelhout, Louis-Philippe stijl.
Een art-deco beeld van een krijger met speer in zamak, gesigneerd op de marmeren voet J. De Roncourt.
Bronzen art deco crucifix in twee kleuren. Gesigneerd.
“Zicht op het kippenerf”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd, begin XXste eeuw.
Een 18 kt witgouden halssnoer met 18 kt wit en geelgouden hanger bezet met diamant oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 1,30 ct en robijnen met een gezamenlijk gewicht van +- 2,50 ct.
Een XVIIe eeuws gepolychromeerd houten heiligenbeeldje op console. Bijgevoegd een recenter houten beeldje van Sint-Jozef met kind.
“Stilleven met haring en sardines”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd.
Een groot handvervaardigd kobalt blauw kristallen ei in 2 delen met 6 bijbehorende glazen.
‘Vader en dochter in rouw’, olieverf op doek, door Edward Charles Barnes. 19e eeuws. Herdoekt.
‘Le pêcheur napolitain à l’oiseau’. Een bronzen beeld van een jonge visser met een vogel. Draagt handtekening Ch. Brunin en het opschrift Roma.
Een zwartgelakt houten marqueterie bureau met verguld bronzen ornamenten en 5 laden. Replica Mazarin stijl, André-Charles Boulle. 2 barsten in de lak aan achterzijde.
“Mousse siffleur”. Een bruingepatineerd bronzen beeld. Onderaan gesigneerd.
Een tuba, gemerkt D.E.G. Dynasty en Willson ‘Swiss made’. Serie nummer 27759. Met knoppen ingelegd met parelmoer. Recent onderhouden en in werkende staat. In originele draagtas met toebehoren.
“De Stropers met hun buit”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1890.
Een 18 kt witgouden dameshorloge met 18 kt witgouden polsband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1 ct.
Een driedelig schouwgarnituur van verguld brons en sterk geaderd arduin, bestaande uit een pendule, versierd met engel en twee leeuwen. Bijgestaan door twee kandelaars op klauwpoten met vier lichtpunten. XIXe eeuw.
“Boerin met koeien aan het bos”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd. vermelding achteraan 1925.
Een eironde vaas “Cranberry Saurat” van geslepen kristal, in de massa rood gekleurd. Gemerkt onderaan en met label. Model van Hubert Lega, cfr catalogus 1972.
“Stilleven met eend.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
‘Le Cheval De Marly’. Een bronzen groep naar Guillaume Coustou.
Een ronde lantaarn in Lodewijk XVI-stijl.
‘Mozes met hoorns’. Een bronzen beeld naar de Mozes door Michelangelo gemaakt voor de tombe van Paus Julius II. Door een verkeerde vertaling van de Hebreeuwse tekst uit het Oude Testament heeft Mozes hoornen gekregen i.p.v. lichtstralen.
Een vaas, Keramis Grès, genummerd D.652 en getekend Ch. Catteau.
“Lady Godiva”. Litho. Gesigneerd en 71/250 buiten de plaat.
Een 18 kt witgouden ring bezet met centrale briljant van +- 0,57 ct. FVS1.
Een vrouwenbuste van gebeeldhouwd albast. Gesigneerd op de rug.
“Bloemen”. Drie rasterdrukken. Gesigneerd buiten de plaat.
Een vaas “Xavier” van geslepen kristal, in de massa auberginerood gekleurd. Niet gemerkt. Model van Hubert Fouargé. Kleine randschilfers onderaan en bovenaan.
“Zicht op Lier”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een klokstel in marmer met bijhorende kandelaars en een bronzen beeld van Homerus met de signatuur ‘Grégoire’. Het marmer vertoont schade op meerdere plekken.
Een bronzen luchter, versierd met kristallen pendeloques.
‘Le génie de l’humanité’. Een beeld van donkergepatineerd brons. Draagt handtekening en stempel van de bronsgieterij.
Een set van twee zilveren theepotten gemerkt Mappin & Webb Ltd., De grootste op warmhouder gemaakt in London, 1919 met een gewicht van 2050 gram, de kleinste gemaakt in Sheffield in 1934 met een gewicht van 810 gram.
“Bosrijk landschap met koeien bij de drinkplaats”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd. Herdoekt.
Een paar 18 kt witgouden hartvormige oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct. In originele doos en met certificaat.
Een bronzen beeld van een ijsbeer naar een werk van François Pompon.
“Bloemen”. Twee rasterdrukken. Gesigneerd en E.A. buiten de plaat.
Een vaas met voetstuk “Gary” van geslepen kristal, in de massa groen gekleurd. Gemerkt en met label.
“Portret van een burgerman”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1906. (AID3385).
Een eikenhouten buffetkast met opzet. Voorzien van gesculpteerde bloemen, leeuwenkoppen, fruit en enkele hoofden. XIXde eeuws.
Een bronzen luchter met zes armen en kristallen bellen.
“Geneigter Frauenkopf”. Een bronzen buste, naar Wilhelm Lehmbruck.
Een bronzen stalamp op marmeren voet en melkglazen bol in Art Deco stijl.
“Weidezicht met koeien”. Een schilderij, olieverf op koper. Onderaan gesigneerd “AJV Prooyen”.
Een 18 kt witgouden ketting met hanger bezet met princess-cut diamanten met een gezamenlijk gewicht van +- 3,68 ct.
Een set van twee zilveren pralineschaaltjes gemerkt Sheffield, 1916, James Dixon & Sons. 270 gram/stuk.
“Bloemen”. Twee rasterdrukken. Gesigneerd en E.A. buiten de plaat.
Een vaas met voet “Gary” van geslepen kristal, in de massa rood gekleurd. Gemerkt en met label en “M”.
“Introduction aux choses d’amour, à l’usage des apprentis”. Een collage. Gemonogrammeerd en gesigneerd. Met certificering op de achterkant.
Een ronde tafel van gesculpteerd eikenhout met een marmeren blad. De poten hebben een decor van vissen met twee staarten en mythologisch aandoende gevleugelde katachtigen. XIXde eeuws.
Bureaugarnituur bestaande uit bibliotheek, bureau en vier stoelen. Notenhout met zwarte houten details. Empire-inspiratie.
Een buste van een jonge vrouw met pluimhoed naar barok voorbeeld. Polychroom brons.
“De Arabische Ruiter’. Een brons gepatineerd beeld op marmeren sokkel. Naar Antoine Louis Barye.
Een paar landschappen met personages. Houtskool op papier. Engelse School XIXde eeuw. Onleesbaar gesigneerd, kleine letsels. (AID2907).
Een 18 kt witgouden ring bezet met centrale briljant van +- 1,51 ct. JVVS1. En briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,58 ct. FVVS1.
Een vintage kristallen sculptuur van een dolfijn op gechromeerde staander, gemerkt.
“Boer met schapen in heidelandschap.” Olieverf op doek. Onleesbaar gesigneerd.
Een kratervaas van geslepen kristal, in de massa groen gekleurd. Met vermelding P.U. en 63/57.
“Stilleven met perziken”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1879.
Een glaskristallen luchter met 8 lichtpunten.
Een massief houten hallkast met gesculpteerde delen. Schade aan één zijde.
Een bronzen beeld van een elegante jongedame op een zwarte geaderde marmeren sokkel. Draagt handtekening.
Een Napoleon III figuraal, gepatineerd en verguld bronzen brule-parfum. Replica, naar een werk van J. Dasté. Gegoten als een met bladeren versierde urn met twee handvaten en deksel, ondersteund door een putto, op rechthoekige basis met Apollo en groteske maskers. Staande op vier C-rollen poten.
“Taverne interieur met dienstmeid en pijprokers”. Een schilderij, olieverf op paneel. Maakte oorspronkelijk deel uit van een paar, waarvan het ander met signatuur.
Een 18 kt witgouden ketting met hanger bezet met zwarte en witte briljanten met een gezamenlijk gewicht van 1,42 ct.
Een vrouwenbuste van gesculpteerd albast. Verso gesigneerd. Medio 1900. Gemonteerd op een ovaal spiegeltje.
“Stilleven met fruit.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een huwelijksbeker van geslepen kristal, in de massa groen gekleurd. Model van Hubert Fouargé (1905-1908). Niet gemerkt.
“Koeien bij de rivier”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een hallantaarn met koperen gesculpteerde kap en geslepen glazen bol.
Een art-deco commode met spiegel in massief eik en een oranje-rood marmeren blad.
Een lot van 2 vintage grammofoonspelers, bestaande uit een model Viva-tonal Grafonola 201 en een model His Master’s voice, waarvan de draaiplaat en naaldkop manco. Bijgevoegd een lot diverse bakelieten speelplaten.
“Ste Marguerite”. Een polychroom houten beeld in gotische stijl.
lot van 3, “Hoc Est” Houtskooltekening op papier, onderaan in het midden gesigneerd, rechts, ingelijst in aluminium.-Bijgevoegd “Aanbidding van de herders”. Lithografie, simili Japon, genummerd 8/25 en gesigneerd onderaan rechts.-Bijgevoegd “Vlucht naar Egypte” “Landschap met hooimijten”. geaquareleerde tekening op papier, recto verso, niet gesigneerd.
Een 18 kt witgouden ring bezet met zwarte en witte briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,48 ct.
Een set van twee houtgesculpteerde Zuid-Amerikaanse buideldragers met viool.
“Uitgestrekt landschap met personages op een veldweg bij een hoeve”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een huwelijksbeker van geslepen kristal, in de massa groen gekleurd. Model van Hubert Fouargé (1905-1908). Niet gemerkt.
“Klaprozen”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een Engelse armfauteuil met mahonie frame en gestoffeerde zitting, op 4 wieltjes. Laat Victoriaanse stijl.
Een bruin lederen Chesterfield driezit canapé.
Een ceremoniële sierdegen met opschrift "Pour le Roi et la Patrie" en houten gesculpteerd heft. Begin 20e eeuw.
‘Ribbon’, een Hollywood Regency tafellamp, Valenti-Spain, in groen geëmailleerd brons en een vergulde strik, gesigneerd.
“Rivierzicht met koppel in boot.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 kt witgouden oorbellen bezet met Onyx en met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,04 ct.
Een fles Armagnac VSOP Exposition Universelle 1937.
“Lezende oma”. Olieverf op doek. Gemonogrammeerd en gedateerd 1913.Klein scheurtje links/midden van het doek.
Een vaas op voet “Gary” van geslepen kristal, in de massa rood gekleurd. Gemerkt.
“Straatgezicht”. Een schilderij, olieverf op board. Onderaan gesigneerd.
Een set van vijf gesculpteerde eikenhouten stoelen met een stoffen bekleding in goud met zwarte zwierige flora.
Een houten gesculpteerde console met marmeren tafelblad.
Een banjo, merk MPM, met vijf snaren.
Een koffie-en theeservies van gegraveerd en gedreven verzilverd metaal. Koffie-, thee-, melk- en suikerpot en bijpassend dienblad. We voegen er een ovale doos van verzilverd metaal met een Lodewik XVI-decor aan toe.
“Drie koppen”. Inktschets op papier. Toegeschreven aan A. Van Gaesbeeck.
Ee 18 Kt witgouden ring bezet met briljanten met en gezamenlijk gewicht van +- 0,38 ct.
Een art-deco Amphora aardewerken vaas met geëmailleerd floraal decor en met een uil versierd, onderaan gemerkt.
“Suzanne et les Vieillards”. Een wandtapijt naar een voorbeeld uit de XVIde eeuw.
Een vaas op voet van geslepen kristal, in de massa rood gekleurd. Onderaan gemerkt.
“De zieke met levertraan”. Olieverf op paneel met de voorstelling van een bedlegerige man.
Een vergulde ovale spiegel met gesculpteerd ornament bovenaan de lijst.
Een verlengbare ovalen tafel in acajou op een centrale zuilvormige poot, uitschuifbaar met extra centrale poot. Verlengbaar met 2 x 42.5 cm.
Een oude gebogen sabel met messingen handvat.
Een lot van 12 chromo albums, verscheidene thema’s; geschiedenis, aardrijkskunde, volkenkunde, etc. Diverse uitgaven; Jacques, Meurisse,...
“Landschap met rivier”. Een schilderij, olieverf op paneel, onderaan onleesbaar gesigneerd.
Een 18 kt geelgouden pillendoos met versiering van een zwaan bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct.
Een lot van 4 Duitse vintage aardewerken kruiken met Ankara decor. Onderaan gemerkt, Carstens.
“Boslandschap met wandelaar”. Een schilderij, olieverf op doek. Eind XIXde eeuw.
Een bolle vaas “Aberdeen” van geslepen kristal, in de massa rood gekleurd. Onderaan gemerkt. Kleine beschadiging onderaan.
Een Italiaanse spiegel met verguld kader en gesculpteerde elementen. Eind XIXde eeuw.
Een driedelig kaststel in porselein. Met romantisch handgeschilderd decor ‘Louis XV.’ ‘Dècorè Limoges’. Eén deksel beschadigd.
Een ronde houten klaptafel in whitewash.
Een koffie-en theeservies van verzilverd metaal. Koffie-, thee-, suiker- en melkpot versierd met een subtiel schelpmotief en met een gegraveerd monogram. Gemerkt Wiskemann en genummerd. We voegen er een rechthoekig dienblad aan toe, met een gegraveerd guirlandemotief.
Een lot van 14 chromo albums met diverse thema’s. Uitgave door Jacques Superchocolat.
“Griet 16-12-1980”. Een glasraam in lichtbak naar aanleiding van een geboorte. Gesigneerd en gedateerd 1987.
Een vulpen in zwarte lak en verguld metaal, met gouden pen. In oorspronkelijke doos en met boekje en vullingen.
Een set van twee Barbiepoppen, Chinese Empress Barbie en Chinese Newyear Barbie.
‘Winterzicht’, olieverf op schilderspaneel, gesigneerd rechts onder ‘Pauwels’.
Een vaas van geslepen kristal, in de massa rood gekleurd. Onderaan gemerkt en met label.
Een set van twee deuren met elks vier gravures met Engels jachtthema. C. Vernet et Levachez.
Een houten beeld van een Madonna met Kind naar Romaans voorbeeld.
Een antieke Engelse verlengbare tafel op wieltjes met verschillende soorten fineer ingelegd.
Een Vlaams aardewerken beeldje van een figuur in lang gewaad.
Een lot van 8 chromo albums met sprookjes thema, waaronder Robin Hood, Drie Musketiers, Tijl Uilenspiegel, etc. Diverse uitgaven.
Een spiegel met geslepen glas in houten verguld kader. Verso label genummerd.
Een roestvrij stalen herenhorloge, model Legacy. In originelen doos.
Een Zwitserse M-18 legerhelm, 1918. Toegevoegd een militaire opvouwbare schop.
‘Interieur met dames en hond’, olieverf op doek in vergulde kader, getekend J. J. Simons.
“The Three Graces”. Een uit kunststof gesculpteerd beeld. Draagt label en verso gemerkt 1998 Florence.
‘Zicht vanop de binnenkoer’, olieverf op doek, gesigneerd.
Een cachepot op sokkel van Vlaams aardewerk. Eerste helft XXste eeuw.
Een piëdestal van wit marmer in de vorm van een Korintische zuil met verguld bronzen bassement en kapiteel.
“Pierrot”. Een Frans porseleinen poederdoosje. Bovenaan gesigneerd “Elté” en onderaan gemerkt.
Een lot van 15 antieke brillen en brillenkokers, waarvan 3 stuks met een 14 karaat gouden neusbrug.
Een spiegel met lijst van dinanderie koperbeslag.
Een roestvrij stalen herenhorloge, model Le Mans. In originele doos.
Een lot van 6 strips, Rooie Oortjes door Lekturama, reeks 1-6.
‘Kabbelende zee’, olieverf op doek in vergulde kader, gesigneerd Rik Bourguignon en gedateerd 1972.
Een langgerekte blauwe glaspasta vaas.
“Meisje met bloemenmand”. Een schilderij, gemengde techniek op zijde. Verso opschrift, eind 19e eeuw.
Een beeld in gips, Onze Lieve Vrouw met kind, getekend Poels.
Een paar gesculpteerde notenhouten armstoelen met dubbele klauwpoten. En gestoffeerde zitting met floraal patroon. Lodewijk XIII-stijl.
Een Nepalese zilveren armband met gesculpteerde patronen in het reliëf.
Jaguar XK-E oftewel het befaamde E-Type, op batterijen, uit ca 1960 van het merk Bandai, made in Japan.
Een lot van 7 chromo albums, diverse thema’s. Uitgave Jacques Superchocolat.
Een zilveren slavenarmband met versiering.
“De schakers”. Een porseleinen groep met drie figuren, onderaan gemerkt.
“Zicht op zee”. Een schilderij, olieverf op doek, niet gesigneerd.
Een brandweerhelm van Gallet, France. Toegevoegd twee brandweer-kepies.
‘Interieur’, olieverf op doek, gesigneerd Karel Van Vlaanderen en gedateerd 1973.
Een Val Saint Lambert vaas gemerkt Studio Cistal.
Een paar Italiaans uit messing gesculpteerde consoletafeltjes met formica blad, bestaande uit 2 halve delen.
“Ons Land”. Een lot van 3 boeken met 4 krantenbundels; jaargang 1924-1927.
Vier diverse groepjes van biscuit, waarvan één geglazuurd. Eerste kwart XXste eeuw.
Een houten schouwklokje met metalen afwerking, gemerkt “Warmink”.
Een 18 kt witgouden ketting met hanger bezet met een grijze parel en met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,22 ct.
“Een onderzoek van inspecteur Canardo”. Een lot van 5 strips door Sokal. Hardcover, uitgeverij Casterman.
Een creamware schotel met vlechtpatroon. Achteraan gemerkt.
Een art-deco schouwklok in twee soorten marmer en versierd met twee zamakken hindes.
“Chacun son tour”. Een kleurenets op papier, onderaan buiten de plaat gesigneerd.
Een messing schaal met kaarsenhouders in de vorm van twee middeleeuwse figuren.
Een massief eiken piëdestal met getorste voet.
Lot jeugdboeken : Leopold Vermeiren, “De Rode Ridder”, 15 exemplaren tussen 1960 en 1967. P. Nowee, “Arendsoog”, 7 exemplaren zonder stofwikkel. Diverse documentaire boeken, zoals Disney’s “De Wondere Wereld” (minstens 16 stuks, begin jaren zestig.)
Een lot oude houten schoenvormen voor kindervoeten. XIXde en XXste eeuw. Drie paar.
“Cogels Osylei”. Een ets op papier, buiten de plaat gesigneerd en getiteld.
Een 18 kt geelgouden ring zonder steen.
Drie paar rood-en geelkoperen kandelaars. XIXde eeuw.
“Hoogaars”. Een ets op papier, onderaan buiten de plaat gesigneerd.
Een lot van twee oude radio’s op lampen, een Hollandia en een Philips.
Een reclamespiegel van Chivas Regal Whisky.
Een paar vaasjes van Vlaamse aardewerk met blauw, groen en beige glazuur. Medio XXste eeuw. Enige randslijtage.
Een houten armstoel met gebogen lijnen en gecanneerde zitting. Barst onderaan zitting.
Een lot fijn porseleinen kopjes en schoteltjes, diverse merken.
Een lot van 5 porseleinen borden, handgeschilderd in verschillende uitvoeringen. Telkens gemerkt achteraan.
‘Thienen’, een 17e eeuwse gravure over de inname van Tienen door het staatse leger in 1588. Gravure van Bartolomeus Willemsz Dolendo.
Een 18 karaats geelgouden zakhorloge.
Een vintage schaal, Val Saint Lambert, donkerroze gekleurd in de massa en kleurloos.
‘Hoeve Vloebergs Berchem’, een ets op papier door Albert De Vree, 8/100, getekend binnen en buiten de plaat en gedateerd 1979.
Lot stripalbums. Willy Vandersteen, “Pats 1 tot 5”, “Jerom nrs 29, 30, 41, 42”. Billie Turf nr 2. Jef Nys, “Jommeke”, 12 albums. Hurey, “Heibel in Dimdamdom”. ‘t Kapoentje Albums 41, 58, 91, 98, 111. En Popeye, Archie Cash, Buck Danny, Lobbes. Zeer goede tot zeer gelezen staat.
“Begijnhofpoort”. Een ets op papier, onder gesigneerd.
Een rechthoekige juwelendoos van verzilverd metaal met groene fluwelen binnenbekleding.
Een bijzetmeubel met twee niveaus in eik op wieltjes.
Een zware groene coupe van Val Saint Lambert uit de jaren 60 van de vorige eeuw.
Een lot van twee vaasjes van kleurloos geslepen kristal, beide gemerkt Val Saint Lambert, het fluitvaasje heeft nog de originele verpakking.
Een zicht op een brug in Frankrijk of Italie, potloodtekening, onduidelijk gesigneerd buiten de tekening en gedateerd 1858.
Een eikenhouten gatelegtafeltje met 6 poten.
Een glazen asbak, blauw-groen gekleurd in de massa. Gemerkt van Copier te Leerdam.
‘Het slot Aude Biessen’, een oude ingekleurde ets in houten kader.
Een messingen inkt-en brievenstel met bijbehorende brievenopener. Stijl Lodewijk XIV.
“Le Coucher” & “Le Lever”. 2 Franse gravures op papier.
Een kaarsenpan van glaspasta.
Een paar messingen handdoekhouders op ronde voet.
Een lot van drie porseleinen borden met betrekking tot Ernest Claes. Waarvan één van Expo ‘58. Porcelaine de Baudour & Dupont-Fourdrigniers.
Een 5-delig quadrupel pleet koffie en theestel, gemerkt Meriden B. Company, U.S.A., op een bijpassend maar niet oorspronkelijk dienblad.
‘Winterzicht’, een offset-litho door Albert Saverys.
Een laat 19e eeuwse wandelstok in hout met een zilveren handvat, gemerkt 800.
Een grote gedreven koperen kandelaar.
Een butlertray in massief hout met opvouwbare voet.
Een set van drie kristallen kandelaars, Val Saint Lambert.
Een vintage oranje hanglamp met vier lichtpunten. Verstelbaar in de hoogte.
Een verlichte albasten zuil met dito verlichte schenkkan. Het bovenste deel van de kan is op meerdere plaatsen gerestaureerd.
Een salontafel met gefineerd blad in Bretoense stijl met koperen beslag.
Een set van twee bustes in biscuit op een kobaltblauw sokkeltje, gemerkt Tharaud Limoges.
Een bijzettafeltje met gesculteerde poten en wortelhouten blad.
Een amberkleurige glazen art-deco schaal, gemerkt Fait En Belgique.
Een lot van twee kristallen vaasjes, Val Saint Lambert, roze in de massa en kleurloos. Beide onderaan gesigneerd.